Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Polityka

Z wizytą w Mogilnie

2023-09-14 09:12
 

Ireneusz Stachowiak wizytował w tym tygodniu Mogilno. Podczas konferencji przedstawił postulaty dotyczące tego regionu oraz podsumował realizację programów "Czyste Powietrze" i "Moja Woda".

Przebudowa drogi krajowej nr 15, budowa zachodniej obwodnicy Mogilna, modernizacja osiedli i budowa nowych parkingów - to tylko niektóre postulaty, jakie ogłosił podczas konferencji w Mogilnie kandydat na posła Ireneusz Stachowiak.

- Jednym z nich jest przebudowa drogi krajowej nr 15, a także budowa obwodnicy od zachodniej strony miasta, co nie tylko usprawni komunikację w tym regionie, ale również stanie się impulsem dla rozwoju gospodarczego. Kolejnym ważnym zadaniem jest modernizacja osiedli i budowa nowych parkingów. Chcemy modernizować bloki, budować nowe miejsca parkingowe i, co ważne, budować windy w blokach. To jeden z ważnych punktów tego programu - mówił Ireneusz Stachowiak.

Kandydat przypomniał też, że w ciągu ostatnich 8 lat przebudowano drogi i zmodernizowano obiekty sportowe za kwotę blisko 40 milionów złotych. Ponadto mówił o podejmowanych inicjatywach z zakresu ochrony środowiska i realizacji programu "Czyste Powietrze", w ramach którego mieszkańcy do tej pory otrzymali 23 mln złotych na wymianę starych pieców węglowych oraz termomodernizację budynków. Blisko stu mieszkańców uzyska też dofinansowanie w ramach programu "Moja Woda". (I | fot. AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [65]» dodaj komentarz   

 » pis (Bart | 28-09-2023, 19:22:54)

Borze niech ten PIS już zniknie. Już nie da się patrzeć na to chamstwo. 8 lat tylko słucham jak kradną. Kradną, niszczą demokrację i nienawidzą kobiet. Czas na zmiany.

 » Do Henry (Paweł | 28-09-2023, 10:31:22)

Taka mała uwaga: na TVPiS składają się wszyscy Polacy i dlatego chcemy tam oglądać rzeczywistość a nie propagandę PiSu. Reszta Twojego wpisu to stale ta stara śpiewka dość nudna. Jeśli Tobie złodziejstwo i krętactwo nie przeszkadza no cóż.....

 » Znam (Ola | 28-09-2023, 06:03:09)

Ja bardzo szybko otrzymałam dotacje na piec i ocieplenie domu w Czyste Powietrze którym zarządza Stachowiak. Dlatego na pewno ma nasz głos.

 » do Henry'ego i chłopa (Phosphoros | 27-09-2023, 23:03:32)

Po pierwsze nie wasze, bo nie jestem z PO ani jeszcze nigdy na nich nie głosowałem. Po drugie nikt tak dużo i bez przerwy nie kłamie jak Morawiecki i PiS. W końcu nie na darmo ma ksywkę Pinokio... Porównując dług Niemiec i Japonii, może porównasz poziom życia tu i tam. Jak brakuje argumentów, to się bawimy w przekręcanie nicków? Pokahontas się pisze przez H geniuszu. Rozumiem, że teraz w Mogilnie jest taki dobrobyt, że wszyscy tu mają pracę i zapewnione wszystkie potrzeby i nikt nie dojeżdża do pracy? Jak tak szukasz komuchów, to poszukaj w PiS. Jakoś nie odniosłeś się do Piotrowicza i reszty... Zapomniałeś czy świadomie pomijasz? Ale czego oczekiwać od ludzi, którzy całą wiedzę mają z TVP... News dnia, że Tusk ma drogie buty. Aj waj jaki burżuj. Że Morawieccy 120 milionów się "dorobili" w nieruchomościach to cicho. Że matka Obajtka, z pensji krawcowej inwestowała 800 tys. też cicho. Czy "piniondze" będą to sie jeszcze okaże. Skąd chcesz brać pieniądze na emerytury przy dalszym rozwoju socjali i obniżaniu wieku emerytalnego? Spójrz trochę dalej i się zastanów. Można obniżyć wiek emerytalny jeszcze a że później dostaniesz marne grosze to wtedy pomyślisz, czy kupić jedzenie, leki, czy za mieszkanie zapłacić.

 » PO = Bezrobocie (Chłop | 26-09-2023, 14:29:50)

Po = powrót bezrobocia i ubóstwa. a jeżeli chodzi o inflację to w Czechach na Słowacji jest wyższa...że o Węgrzech nie wspomnę. Tylko w TVN wam wyznawcy Tfuska tego nie powiedzą bo to by znaczyło że inflacja i drozyzna jest w całej Europie. Ale wy tylko macie info z TVN i nigdzie nie byliście. Tak samo z zadłużeniem krajów. Zerknij cię jaki socjal dają Niemcy i ile mają długu do PKB czy o Japonii nie wspomnę. Ale jak ktoś ma ksywę pokachontas...to w bajce TVN zyje. Będzie POpaprany rząd to zobaczymy za 2 lata jak zaczną się wyjazdy z Mogilna na szparagi

 » Do phosphoros (Henry | 26-09-2023, 08:53:37)

Pytam o 2015. Wtedy wasze POstkomusze kręgi sialy propagandę w każdej tv. PIS jeszcze nie rządził. Z rozdawania miał w programie tylko 500 plus na drugie dziecko i następne. Wasza POstkomusza propaganda brzmiała "pinindzy nie ma i nie będzie". Dzisiaj TVP ma swoją propagandę a wasze POstkomusze środowisko propagandę z tvn z komuszymi korzeniami. No może za rządów waszych komunistów było ciut lepiej niż mówisz. W końcu 5zl za godz pracy starczało na jakieś adiki a babinki z rewaloryzacja na poziomie 2zl było stać na ajaks kurteczkę z lumpeks. Przegraliście bo klamaloscie i vat podniesliscie. Klamaloscie i podniesliscie wiek emerytalny. Klamaloscie klamaloscie i jeszcze raz klamaloscie. I za to was naród wykopał na zbity pysk. A dzisiaj PIS wygrywa mimo swoich wtop nie przez swoją propagandę tylko przez wasze nieudacznictwo w każdym temacie. Wy sami się spotykacie o własne nogi.

 » Henry (abc | 25-09-2023, 19:48:29)

A nie można zrobić tak. Niech państwo kupi wszystkie prywatne firmy i podniesie zarobki do 10 tys miesięcznie? Będzie jeszcze lepiej a nie narzuci odgórnie ile ma firma zapłacić nie patrząc na kondycje. Może ktoś nas weźmie w leasing bo tu nikt nie potrafi rządzić.

 » PiS = drożyzna i złodziejstwo (Phosphoros | 25-09-2023, 12:19:46)

PiS wygrywa wybory, bo rozdaje pieniądze na prawo i lewo, zadlużając państwo. Do tego sieją propagandę w TVP i w kościołach. PO przegrywa, bo nie dość, że nie rozdaje, to nie potrafi wymyślić programu. Tyle. Nowe samochody w 90% są brane na firmy a nie jak piszesz młodzi na kredyt biorą. Wy, pisowcy próbujecie wszystkim wmówić, że przed waszym zbawcą narodu ludzie chodzili w skórach z wiewiórek i łapciach z łyka, a co zamożniejsi mieszkali w chatach z gliny...

 » do Henrego (Obywatel | 25-09-2023, 11:33:46)

Można również cofnąć się o kilkadziesiąt lat i zapytać tych co jeszcze pamiętają, dlaczego z Gierka żyło się lepiej. Ano dlatego, że zadłużył państwo na miliardy USD, które spłacane były bodajże do 2012 roku, przy sporej redukcji długu przez Bank Światowy. Z tą różnicą, że tow. Gierek za te środki w znacznej mierze budował infrastrukturę przemysłową, drogi i nabywał licencje, dzięki temu ludzie mieli pracę. Nie analizuję teraz otoczenia społeczno-gospodarczego, które było dalekie od ideału. Ale dziś zapożycza się państwo na bilony USD nie dając w zamian nic przynoszącego dochód a jedynie kupuje się elektorat. Te rozdane pieniądze w formie 500+, 300+, 13-stka, 14-stka, mieszkanie+, dopłata do prądu, dopłata do gazu itd. będziemy musieli spłacić, oczywiście nie my ale nasze dzieci i wnuki. Wtłaczanie pustego pieniądza na rynek powoduje, że inflacja nie spadnie tak szybko jak to jest w propagandówce obwieszczane. Dla obecnych wyborców to ma ogromne znaczenie, ale jeszcze w tym roku a z pewnością od przyszłego ceny zostaną uwolnione i wtedy dopiero będzie rozpacz bo na tarcze pieniędzy nie będzie a rachunki za wszystko wystrzelą do góry. Dla zainteresowanych proponuję spojrzeć na obecne Węgry, gdzie to ma już miejsce. Ale co tam, igrzyska muszą trwać dalej ku uciesze gawiedzi...

 » ... (Henry | 25-09-2023, 07:50:25)

Już pomijając kwestie kto na kogo sobie tam głosuje, bo każdy głosuje na kogo chce. Początek moich przemyśleń był następujący. Skoro PIS tak źle rządzi to dlaczego wygrywa wybory a skoro PO tak wspaniale rządziła to dlaczego przegrała w 2015 i nie może odzyskać władzy? No jeżeli ktoś twierdzi że dziś żyje się gorzej i jest bieda w kraju to znaczy że chyba nie pamięta jak było jeszcze 10lat temu. I nie agituje za żadna partia tylko stwierdzam fakt że dzisiaj relatywnie żyje się lepiej niż za poprzednich rządów. Bo wiadomo że nie każdemu będzie pasować 500plus i inne. Jednak trzeba umieć stwierdzić faktycznie czy się stopa życiowa podnosi czy nie. To że ceny w sklepach rosną to jest oczywiste. Ale jakoś nie widzę żeby było tyłu ubogich jak kiedyś. Dziś widzę wielu młodych którzy kupują mieszkania i domy na kredyt. A jeszcze 15 lat temu żeby 20latek kupił sobie samochód 15 letni to był wyczyn. Jak słyszę dziś ludzi narzekającychjak źle jest w Polsce to ja się zastanawiam czy oni mają porównanie do życia w tym kraju 10,15lat temu? Pamiętam jak się szukało pracy 10lat temu a jak dzisiaj kiedy jest najmniejsze bezrobocie od 89.No błagam. A co do ojca Kaczyńskiego no właśnie. Nie będę pisał bo oskarżony zostanę o agitacje. Wystarczy zerknąć na jego życiorys. Np Wikipedia.

 » Do propagandzisty PiS (Phosphoros | 25-09-2023, 05:45:51)

Samochody w leasingu, mieszkania i domy na kredyt, wczasy za granicą tańsze niż w Polsce... Przeciętnego pracownika nie stać na mieszkanie i nowy samochód. Być może w waszych pisowskich kręgach ludzie jeżdżą nowymi samochodami, ale na parkingach i ulicach średnia wieku aut to kilkanaście lat. Ceny mieszkań to jakiś absurd. Twój prezes obiecywał 3 miliony mieszkań a okazało się, że chodziło mu o mieszkania po 3 miliony... O cenach paliw to nawet nie zaczynaj. Zapomniałeś jak Obajtek nas ratował przed kolejkami na stacjach sztucznie zawyżając ceny? Czy nie widzisz tego, że teraz sztucznie zaniża przed wyborami, żeby po wyborach, jak już głosy nie będą potrzebne podnieść... Oskarżasz innych o zakłamywanie rzeczywistości a sam siejesz propagandę jak TVP. Co do stawek za pracę, to masz rację ale zapominasz o cenach w sklepach. PiS = drożyzna.

 » Do Po (Chłop | 24-09-2023, 23:33:08)

Widać jak źle jest w Polsce za czasów PIS po tym jakimi samochodami jeżdżą młodzi. Stać ich na wczasy zagraniczne ładne mieszkania i dookoła budujące się domy. Za czasów PO na umowę zlecenie można było zarabiać 3 zł na godzinę bo prywaciarze w małych miastach wiedzieli że przy bezrobociu 25 % to oni dyktowali warunki zatrudnienia. I przy takich zarobkach paliwo po 6 zł. Aż się dziwir że wyborcy PO dalej zakłamują rzeczywistość.

 » Henry (abc | 24-09-2023, 17:00:46)

Tyle się napisałeś i gówno z tego wynika. Rodzice i dziadkowie walczyli o demokracje. I dlatego każdy co ma swój rozum wybierze to co jemu pasuje. I nie agituj w strone pisu bo tyle samo można napisać o ich gwiazdach. To jest tylko walka o koryto a nie dbanie o szarego Polaka.

 » Do Henry (Paweł | 24-09-2023, 11:49:39)

To jeszcze raz-spokojnie chłopie bo wylew masz pewny.Nie wiem czy jesteś wyborcą PiSu ale to tylko Ty obrażasz ludzi. A kim był ojciec Kaczyńskiego? A znasz p. Kujdę, Piotrowicza? Co robili w PRL-U i co robią teraz? Nie wiem czy jeśli byłeś kiedykolwiek za granicą to źle się tam czułeś jako Polak? Ja bywam często i nigdy nie miałem problemu że jestem Polakiem. W tych mundurach są tylko ludzie i oni są różni jak nasze społeczeństwo. Są osoby super i są szuje- dezerter które uciekł na Białoruś czyż nie był w mundurze? Kto sprowadzał ukraińskie zboże do Polski? Dlaczego nie ma listy firm którą obiecał rząd? Bo to osoby powiązane z PiSem bo gdyby było inaczej to TVPis już by to pokazała. Oglądaj resety do woli bo na tym polega wolny wybór. Film Holland dla mnie jest ok tak jak "Dziady" Adama Mickiewicza były ok ale komunistom to nie pasowało tak jak teraz PiSowi. Ja nie wstaję rano ze strachem ale widzę wysokie ceny w sklepach, na stacjach benzynowych, w składach węgla itd. Muszę korzystać z prywatnych wizyt u lekarza mimo opłacania wysokiej składki zdrowotnej i mogę tak wymieniać i wymieniać. A co do wyborów - mam nadzieję, że wiesz że tam wynik ogólnokrajowy nie ma znaczenia bo każdy okręg to osobny byt. Zobaczymy czy jak wygra PiS to stworzy większość. Ja mam sukces bo dwie zadeklarowane osoby(jedna nawet mundurowa) już na PiS nie zagłosują bo przez 8 lat ich rządzenia zobaczyli problemy jakie mają a to stosunkowo młode osoby.

 » ... (Henry | 23-09-2023, 11:01:21)

Od razu zaznacze, ze napisze post ten w kilku wiadomosciach ( calosc pewnie w jednej sie nie zmiesci). Wiec mam nadzieje ze moderacja przepusci calosc. Jaroslaw nie porownuj spania z pochodzeniem z rodzin ubeckich a czasami jawnie stalinowskich. Prosze to nie to samo. Dudus wlasnie na tym tez polega problem, ze Polakom wtloczono wstyd. Elity 3 RP o to zadbaly. Ty masz juz od dziecka sie wstydzic tego ze jestes Polakiem. Lepsi sa tam za granica. Tak myslala cala targowica w poprzednich wiekach. Od lat 90 polskojezyczne media z kapitalem z zagranicy dbaly o to zeby Polacy tak mysleli. Dzisiejsze polskojezyczne media np TFUUvn czy lonet tez o to dbaja. Wystarczy ze wezmiesz ten serwis interenetowy to co drugi dzien masz tam artykul o tym co robia zle Polacy na wczasach, co mysla o nas za granica itd. Mowisz ze wladze glupie ze zablokowaly srodki. A nie pomyslales ze zablokowanie jest forma szantazu. Sadzisz ze jakakolwiek wladza robilaby celowo cos zeby nie otrzymywac takich pieniedzy? A moze nawet jezli obecna wladza bedzie robic wszystko ok to i tak tych pieniedzy nie dostanie Polska dopoki silowo nie zmieni sie rzad w Polsce. Wiemy jaki rzad skacze jak im sie zagra w brukseli. Pawelku o moja zylke sie nie przejmuj. Nie mam sie czym denerwowac. A ze specjalna dedykacja udowodnie ci to 16 pazdziernika. Popelnie dla ciebie specjalnie tu jakis poscik i jeszcze raz lopatologicznie postaram ci sie wyjasnic dlaczego rudy ze swoja swita przegral kolejne wybory. Oczywiscie ty jak i wierni wyznawcy POstkomunizmu bedziecie lamentowac ze wybory sfalszowane ( jasne zwlaszcza ze kazdy sondaz daje wygrana PISowi. Nawet wczorajszy dla lonetu daje juz 9 oczek przewagi). Oczywiscie pozniej pojdziesz w argumentacje ze Polacy to deb.le i daja sie kupic itd. Tradycyjnie inwektywy i wyzwiska. Jak czlowiek nie ma argumentow to tylko obraza. Wlasnie szczescie tego narodu polega na tym ze ludzie nie sa glupi i drugi raz nie zawierza POpychlowi zagranicy. Piszesz "ogladaj sobie resety itd". Chodzi o to ze to ludzie tacy jak ty powinni to obejrzec. Ale nie. Wy sie boicie bo konfrontacja z rzeczywistoscia i faktami was przerasta. Wasz matrix oparty jest na iluzji wiary w rudosc. Nawet wasz guru nie potrafi sie z tym zmierzyc. Wywiad sprzed paru dni redaktora Witwickiego z donkiem tak oburzyl wasze srodowisko ze jedyne co potraficie robic to obrazac. Wasz guru potrafi odpowiadac tylko na pytania jakie sam pozwala sobie zadac. Jak dostanie niewygodne to az sie gotuje. No to teraz przejdzmy do patriotyzmu. Widzisz moze i mam blade pojecie. Ale to i tak zawsze o to pojecie wiecej niz ty. Jak zapewne wiesz rok 89 przyniosl tak zwany upadek komuny. Pisze tak zwany bo tak na serio to wcale ta komuna sie wtedy nie skonczyla. O tym jak zostal podzielony sejm nie bede wspominal bo to zapewne wiesz. W 92 mamy slynna nocna zmiane czyli obalenie rzadu Jana Olszewskiego. Jak zapewne wiesz zamierzano wowczas otworzyc dla zapoznania sie opini publicznej archiwa IPN. I coz nagle sie stalo? W panice piastujacy wowczas urzad prezydenta Lech Wałesa ( zarejestrowany przez SB jako TW Bolek .Zrodlo wikipedia) wraz z wtorujacymi mu Pawlakiem, Buzkiem, Tuskiem i kilkoma innymi postanawiaja rozwiazac rade ministrow. Archiwa pozostaja nieupublicznione. Mit Walesy dalej moze trwac bezpiecznie. W okrecie tym powstaja rowniez media ktore maja za zadanie trzymac narod dalej w iluzji demokracji. Powstaja wtedy miedzy innymi TFFvn, gazeta gowno prawda, Slynny paszkwil Urbana "NIE". (J.Urban rzecznik prasowy Rady Ministrów PRL, w tym okresie jeden z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury. Zrodlo wikipedia). W lutym 1983 Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego, który miał prowadzić czarną propagandę antysolidarnościową i kampanię na rzecz poprawy wizerunku służb podległych MSW w społeczeństwie; do takiego zespołu rekomendował Mariusza Waltera (zrodlo wikipedia). Mariusz Walter i Jan Wejchert zakladaja ITI i Tffuvn. Kolejne wyzej wymienione media gazeta gowno prawda zalozona przez A. Michnika. A. Michnik brat Stefana Michnika. Stefan Michnik kapitan Ludowego Wojska Polskiego, sędzia wojskowy i adwokat, działacz komunistyczny, informator i rezydent Informacji Wojskowej pochodzenia żydowskiego. Odpowiedzialny za sądowe zbrodnie komunistyczne (zrodlo wikipedia). Urabn, Michnik oraz miedzy innymi slynna gwiazda Tffuvn Monika Olejnik sa doskonale pokazani wraz ze swoim stosunkiem do Jaruzelkiego na filmie"Nocna Zmiana" opisujacym wydarzenia ktore wyżej wymieniłem. Monika Olejnik córka Tadeusza Olejnika, od 1955 był funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej, później był pracownikiem Służby Bezpieczeństwa MSW, w którym dosłużył się stopnia majora. (zrodlo wikipedia). Moglbym tak wymieniac cala elyte 3RP ktora sobie cieple gniazdka uwila w mediach nazywanych dzis mylnie opozycyjnymi i moralizujaca Polakom. Tak naprawde tam slychc tylko kwik czerwonych ktorzy przed 89 mieli osrodek decyzyjny w Moskwie a teraz osrodek ten jest w Berlinie i Brukseli. Widzisz dla mnie autorytetami sa Pilecki, Pilsudski (ktorego tak niedawno obrazala inna gwiazdka niebieskiej stacji niejaki pan zakowski). Solidarnosciowe autorytety takie jak Anna Walentynowicz ( ktora swoje o BOLKU juz dawno wiedziala i mowila), Andrzej Gwiazda. Wiec chlopczyku nie ucz mnie patriotyzmu. A wiesz jaka jest roznica miedzy TVP a Tffuvnem i innymi twoim zrodlami informacji? Taka ze TVP to polska telewizja a twoje media to tylko polskojezyczne. I oczywiscie PISowi wiele mozna zarzucic. Wiele niekompetencji i wtop. ale jest jedna roznica miedzy POstkomuna. PIS to partia ktora dziala dla Polakow i dla Polski ( i moze dlatego tak niemcy jakos nie chca tego kpo wyplacac). Jedyna partia ktora przynajmniej podjela temat reparacji. A twoja POstkomuna bez berlina nawet oczkiem nie mrugnie. Nawet wiek emerytalny podnosili jak Makrela chciala. Ale zapewne tych dokumentow tez nie znasz. Wszak resetu nie ogladasz. Ty kiedy wstajesz rano z lozka jestes caly przerazony. Boisz sie ze Kaczynski cie do pierdla wsadzi. Boisz sie ze chleb bedzie po25zl. Ze paliwa zabraknie lub bedzie po 15zl za litr. Boisz sie ze wegla zabraknie i zima zamarzniesz. Boisz wszystkiego bo tak ci w niebieskiej stacji mowia. Potem konfrontujesz sie z rzeczywistoscia i stwierdzasz ze znowu cie w wala zrobili. A nie sorki. Ty sie nie konfrontujesz. Ty dalej sie boisz. Ooo a z tym filmem to oczywiscie wklepales regulke " nie ogladales itd". Nie musze ogladac zeby wiedziec co to za szmira. I tu tez troszke wiedzy, Henryk Holland (ojciec A. Holland) starszy lejtnant (starszy porucznik) Armii Czerwonej, kapitan Ludowego Wojska Polskiego, działacz komunistyczny(zrodlo wikipedia). A jak chcesz wiedziec co narod o tym mysli to moze zerkniesz na recenzje na znanym portalu recenzenckim. Wlasnie tam widac nastroje ludzi i spoleczenstwa. Ale ty i tak tego nie zrobisz tak samo jak wierzysz w wygrana POstkomuny bo do ciebie sondaze nie docieraja. Ten smieszny filmek nawet jest dowodem ze ta elytka to zapatrzona jak targowica na zagranice. podnieceni ze gdzies za granica chwala to recenzenci. No wlasnie bo dla nich najwazniejsze jest zdanie zagranicy a nie Polakow. Polacy jednoznacznie oceniaja to badziewie. Ocena 2 na FW z kosmosu nie spadla. Tak wiec pawelku widzimy sie 16. Pocwicz kwiczenie :). O kurcze a jednak sie calosc zmiescila.

 » Przed wyborami-do Henry (Paweł | 21-09-2023, 20:40:31)

Dobry tekst. Ująłeś sedno całej zadymy wyborczej.Napisałeś co tak naprawdę się kryje za Tuskowymi. Słuszne są też analogie do roli polityki niemieckiej sterującej wybory w Polsce ale aby to zrozumieć to trzeba trochę znać historii i śledzić na bieżąco tych zza Odry. Jeżeli Tuskowi dojdą do władzy to będzie czwarty rozbiór Polski - tym razem gospodarczy. Wtedy lamenty już nie pomogą - oby nie było że Polak zawsze mądry po szkodzie....A Sikorski...kim jest ten człowiek? Czyje interesy będzie forsował? Obyśmy się nie dowiedzieli na własnej skórze...Oby..

 » Henry (abc | 21-09-2023, 19:59:54)

Żeby nie było że to ja napisalem szacun. Co zrobisz jak pis przegra? Dalej wierzysz w reset i maciarewiczowi? Po i pis to to samo gó.no które przez tyle lat sie nami bawi za nasze ciężkie pieniądze.

 » Pralnia mózgów (Hejka. | 21-09-2023, 19:44:37)

Henry ! Jeszcze walczysz ? Chlopie z.Niemiecka I Ruska hegemonia nie.wygrasz! Premier Wielkiej Brytani mial racje kiedy mowil ! Niemcy profilaktycznie co 50 lat zbabardowac ,Rasa Panow ?

 » Do Lechu i krzychu Paweł i wszystkich z PO (Chłop | 21-09-2023, 17:48:01)

Czyli lepsza polityka po i siłowe sprowadzenie ich do Polski? I po 2 wyborcy po potwierdzają że na zachodzie też jest socjal i to dużo większy..już się nie czepiacie że rozdaja ludzia kasę i pokoleniami będą splacaci tam nie rządzi pis

 » Do Henry (Paweł | 21-09-2023, 11:23:55)

Chłopie wyluzuj bo Tobie żyłka pęknie z tego podniecenia i dzisiejsza służba zdrowia na pewno Ciebie nie uratuje. Oglądaj TVPIS ile chcesz i resety i inne rzeczy jeśli lubisz. Ty o patriotyzmie masz blade pojęcie oczywiście poza hasłami, które usłyszałeś. Jeśli dla Ciebie problemem jest film którego nie widziałeś to nie wiem czy płakać czy śmiać się. Komunistom też kiedyś nie podobały się "Dziady" Adama Mickiewicza czyli bardzo podobnie jak teraz tej władzy film.

 » wstyd (Duduś | 21-09-2023, 10:49:31)

Jak jadę do rodziny do Belgii, albo do Holandii to oni nie mogą się nadziwić jaki wstyd nam robi PIS. Wszyscy się z nas śmieją i z kaczora, który dyktuje ludziom jak mają żyć i się śmieją, że mamy tak głupią władzę, że przez nią Unia zablokowała nam wypłaty środków finansowych. Wstyd, wstyd, wstyd. Ale zawsze powtarzam też swoim dzieciom, że ludziom o konserwatywnych poglądach lepiej prawie wcale nie ufać, bo prawicą zawsze kieruje strach, a ten strach potrafi zniszczyć zasady i drugiego człowieka

 » Jarosław Polskęzbaw (Phosphoros | 21-09-2023, 10:47:26)

Henry, przypomnij nam jak ciężko żył za komuny Kaczyński. Nawet na stan wojenny zaspał. Jeśli chodzi o targowicę i rozbiory to duży udział miał w tym kościół, który teraz dalej doi naszą kasę przy pomocy rządów i jednych i drugich. Tylko teraz dużo bardziej. Ten twój PiS taki antykomunistyczny, a prokuratora komunistycznego "ciumkacza" w swoich rzeszach trzyma i nie ma z tym problemu. Btw - Gdzie jest wrak?

 » PIS (Wyborca | 21-09-2023, 09:25:29)

Tylko PiS i na zawsze PiS. Ryżemu już dziękujemy, swoje już rządził. Chleb może kosztować 30 zł a paliwo po 10 za litr. Tylko i na zawsze PiS. POpaprańcy won na białe niedźwiedzie. 15 października zwyciężymy i będziemy dalej rządzić samodzielnie.

 » Do pawel (Henry | 21-09-2023, 07:14:17)

No to chyba oczywiste że program realizuje partia która rządzi. Dlatego POstkomuna tak swój program realizowała że w 2015 przestała rządzić. Czego nie rozumiesz? No właśnie o tym mówię jedyny program to odsunąć PIS od władzy. Przekaz trafiając tylko do antypisowcow. Co trzeba mieć we łbie żeby na targowice głosować. Młodym przypominam że w Polsce od dawna jest tradycja targowicy i zawsze kończyło się to źle dla Polski. Więc zanim postawia krzyżyk przy nazwisku kandydata z listy popychla niemieckiego sugeruję poczytać o rozbiorach.sugeruję odstawić tusk vision network bo masz już lekko styczki przegrzane od nadmiaru bullshitu rodem ze szkoły urbana. Każdemu kto nawet nie lubi TVP sugeruję obejrzeć Reset. Jeżeli byłyby tam klamstwa serwowane to już rudzielec z Sikorskim i wasatym szogunem sprawy by zakładali o zniesławienie. Ale cisza. Uuuu czyżby nie dało się polemizować z faktami. Pelo to najgorsze antypolskie dziadostwo które idealnie trafia do ludzi którzy z domów nigdy nie wynieśli żadnej tradycji patriotycznej ani nie znają historii tego kraju. Dla nich guru są ludzie z tvn którzy wychowali się w rodzinach z tradycjami prlowskimi.tak jak teraz ta rezysereczka córka oficera armi czerwonej robi film o polskich pogranicznikach. Cała śmietanka tvn to po ciotki, dzieci itd z rodzin które za komuny sobie dobrze zyzly. Cała ta smietankanpseudoartystow i celebrytów to kwiat ludzi z korzeniami czerwonych lajdakow. To są wzorce dla elektoratu Pelo. Tfuuu

 » Do Chłop (Paweł | 20-09-2023, 11:15:13)

No w Mogilnie ich nie ma to fakt. Zrób mały wysiłek intelektualny i poskładaj wszystkie informacje o wizach to dojdziesz do prawdy. Wielu z nich wyjechało do Meksyku i później próbują przez zieloną granicę dostać się do USA.To ich służby to wykryły. Duża część rozjechała się po Europie bo nasza wiza na to pozwala.

 » do chłopa (Obywatel | 20-09-2023, 11:08:34)

Widzisz, rozumiesz tyle ile zobaczysz w TVPis. Wydano 250 tysięcy wiz do strefy Schengen, co nie znaczy że te ciapate zostali w tym bidolandzie. Dla nich ważne było to, by dotrzeć do Europy zachodniej lub stanów, za co urzędnicy brali sowite "napiwki". Teraz pojąłeś, czy jeszcze trzeba tobie prościej wytłumaczyć?

 » Wyzyta (antysikor | 20-09-2023, 07:42:51)

Dlaczego nikt nie zabierze głosu w sprawie wizyty Sikorskiego w magazynie zbozowym w mogilnie 27 wrzesnia?. Tak go lubicie i popieracie jego szkodliwa działalność dla Polski?,

 » x (Phosphoros | 20-09-2023, 01:21:26)

Chłopie! Przecież nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć że dla tych "inżynierów" Polska jest tylko krajem tranzytowym. Tu nie ma socjalu dla nich. Problem polega na tym, że PiS straszy imigrantami a sam ich sprowadza za grube pieniądze do Europy. Im więcej ich będzie w Europie, tym większy problem a co za tym idzie znowu pojawią się historie o relokacjach w ramach UE.

 » afera (gall | 19-09-2023, 23:00:06)

No to gdzie są te 250.000 jak mówił rudy przyjaciel makreli konfidentki sowieckiej i tego moskiewskiego szczurka. No dlaczego tych tłumów nie pokazują "wolne i demokratyczne media" - tvn i gw.

 » Do Lechu i krzychu (Chłop | 19-09-2023, 19:25:59)

TVN i Tusk mówi że w Polsce jest już 250 tyś uchodźców.. Napiszcie proszę Gdzie oni są ?? Dlaczego TVN 24 nie pokazuje obozów z uchodźcami w Polsce ?? Ludzie czy wy macie Polaków za idiotów ....bo Tusk tak swoich wyborców traktuje wmawiając im że do Polski wjechało 250 tys ludzi z Afryki.

 » Afera wizowa. (Lechu | 19-09-2023, 10:05:03)

Gdzie człowiek nie pójdzie to o wizach gadają. Strach myśleć co będzie. A tak ufałem PIS-owcom. Teraz już na nich nie oddam głosu, ani nikt z mojej rodziny. A konfederaci mówią że kobieta to trzoda. Co się porobiło w tym kraju?

 » Wizy (Krzych | 19-09-2023, 09:18:45)

Ciekawe co teraz będzie jak pis wpuścił tylu imigrantów. Ta afera wizowa jest przerażająca

 » Brak godnosci. (Astron | 19-09-2023, 09:01:48)

Trzeba miec brak godnosci i szacunku dla samego siebie, dumnie i z usmiechem trzymajac kartke zwiazana z PISem. pis=drozyzna.

 » Do rudego (Ja | 19-09-2023, 08:24:25)

Nie 250 a 250tys, bo gdyby było 250 to służby amerykańskie nawet by się nad tym nie pochyliły - a tak Interpol wymógł zajęcie się tym. Tak wiem w TVOP o tym nie mówili jak i o wielu innych macholojach tej władzy a co do kasy dług Polski wzrósł do prawie 2bilionów z 500mld. Twoje wnuki bedą płaciły za dodatek który zafundował nam wszystkim Kaczorek z Pinokiem. Wiem, że mózgu wypranego parze TVP nic nie zmieni - i nie piszę dla Ciebie ale, żebyś za kilka lat wstydził się tego bełkotu (podanie jak wstydzili się ludzie bycia i popierania w PZPR).

 » Wow (Ja | 19-09-2023, 08:19:28)

Wow ilu ludzi, no i odpowiednia grupa wiekowa.A kandydat mówił o przewaleniu 2mld na elektrownię w Ostrołęce czy może o ponad 70mln na wybory, które się nie odbyły? No może powiedział choć o działach Morawieckich kupionych za 1.5mln złotych (pa licho kady ma prawo kupić ale za gtowówkę?)? I tak tego nie puścicie bo interes partii jest ważniejszy niż opinia mieszkańców!

 » taaa (Mieeetek | 19-09-2023, 02:08:56)

Wszyscy to jedna banda... Jedni posyłają dzieci do żydowskich szkół, drudzy podlizują się zboczeńcom...a celem nadrzędnym jest koryto i TKM..

 » 0 (Phosphoros | 19-09-2023, 00:02:52)

W karuzele vatowskie był zamieszany brat komendanta głównego policji i co? I nic. Bo jest z nimi. Konta to bym posprawdzał też Morawieckiemu i jego ekipie. Sam za PO się nachapał przy prywatyzacjach i jako prezes banku a teraz taki przeciwny... Najwięcej racji ma tu Jerzy. Ja nie jestem wyborcą PO i Tuska, więc sobie darujcie ten bełkot. Tak z ciekawości, czemu beton pisowski zawsze we wyrazach, gdzie są po sobie litery p i o pisze to jako PO? To pamiątka z gimbazy jak kiedyś pisali na zmianę małe i wielkie litery?

 » Henry (abc | 18-09-2023, 20:25:38)

Szacun

 » E tam (Jerzy | 18-09-2023, 18:19:32)

Te wszystkie mordy typu Kaczor, Tusk, Czarzasty czy Konfederaci są do niczego. Każdy z nich szuka tylko konfliktu, a państwo upada. Mam dość. Nie ma w tym kraju na kogo głosować i nie da się tu żyć normalnie. Do tego wszyscy wszystkim zaglądają do gara, do portfela i do wyra. Ten kraj to beznadziejny przypadek

 » Do Henry (Balboa | 18-09-2023, 16:14:39)

Ja bym nawet chciał żeby Rudy wrócił do władzy.Mówią że mądry Polak po szkodzie ale wyborcy PO to nawet nie są w stanie pojąć że Donald i jego świta ma tylko 1 propozycje i cel- odsunąć PiS od władzy. Warszawa będzie miała ponownie tanich parobków za 5 zł / h na zlecenie. I wtedy będzie kwik że rudy ich znowu oszukał. Henry to co napisałeś było bardzo mądrze ujete ale raczej przekaz zbyt inteligentny do twardego elektoratu PO

 » do gosc (rudy | 18-09-2023, 14:36:55)

"Szanowny" "gościu", sprzedawali wizy a ściślej brali w łapę za "przyspieszenie" ok. 250 wiz dla pracowników, firmy i ludzie wybrani do tego przez Sikorskiego. A tych ok. 250 ludzi chcących w Polsce pracować byli znani z imienia i nazwiska oraz miejsca przebywania oraz przekroczyło (lub miało przekroczyć) naszą granicę legalnie i pod pełnym nadzorem. Jak można tych 250 przyrównywać do setek tysięcy nielegalnie i siłowo przekraczających granice UE (vide sytuacja na Lampeduzie), bez dokumentów, ba, z pościeranymi liniami papilarnymi aby uniemożliwić ich prawdziwą tożsamość. Oni nie płyną do Europy dla pracy, oni płacą tysiące euro i dolarów dla darmowego życia z zasiłków. A kto chce tę idącą w tysiące bandę gwałcicieli, morderców, złodziei w ramach "relokacji i europejskiej solidarności" sprowadzić do Polski? Kto nie chciał zabezpieczenia granicy z kacapami? "Gościu" zejdź na ziemię, nie pajacuj.

 » do Phosphoros i Paweł (gall | 18-09-2023, 14:06:45)

"Phosphoros", "Paweł" i im POdobni piszą, że w Markowicach, to z naszych podatków i rząd łaski nie robi, fakt, dochody państwa pochodzą z podatków obywateli i rząd łaski nie robi. No to odpowiedzcie mi dlaczego poprzednie rządy (a zwłaszcza Tuska i Kopacz) tego nie robiły? "Piniędzy nie było", bo POzwolono na karuzele vatowskie i wyprowadzanie miliardów z budżetu na konta (ciekawe czyje) w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Luksemburgu, na Cyprze, Malcie, Antylach i Bóg wie gdzie jeszcze. Bo było ogromne bezrobocie oraz głodowe pensje i emerytury. A jakie było wsparcie dla rodzin? W Niemczech kingergeld, to dobre wsparcie dla rodzin a 500+ w Polsce, to rozdawnictwo i wzrost inflacji? ZaPOmnieliście o tym ? Czy wzorem Tuska, Kosiniaka-Kamysza, Kopacz, Millera, Pawlaka, Belki itd. udajecie, że oni i ich partie (PO, PSL, SLD i ich klony) w przeszłości nie rządzili ? A może to jednak prawda, prawdziwi rządzący wtedy Polską mieli swoje gabinety w Berlinie, Paryżu, Brukseli, Moskwie? Wszak Tusk odbierał w Niemczech medale i nagrody za dobre rządy. Takie są bezsprzeczne fakty.

 » Do Henry (Paweł | 18-09-2023, 10:56:59)

Nie wiem czy wiesz ale program może realizować tylko partia, która rządzi i dlatego pierwszym punktem opozycji jest odsunąć PiS od rządzenia. Nie znasz programu opozycji bo niby skąd. TVPis tylko przedstawia ten pierwszy punkt. Ty nie zadasz sobie trudu, żeby to sprawdzić gdzie indziej i również nie sprawdzisz realizacji programu PiS-u bo to wymaga troszkę wysiłku. Wolisz słuchać prostej propagandy. No cóż takie życie.

 » ... (Obywatel | 18-09-2023, 07:48:54)

Czytam te wszystkie komentarze i w moim dość bogatym słowniku zabrakło mi słów na odniesienie się do tych wypowiedzi. Mam tylko jedną nadzieję, że ci wszyscy komentujący deb..le nie pójdą na wybory.

 » * (Phosphoros | 17-09-2023, 23:39:45)

Tak. Co mówili to robią... Dlatego jednocześnie straszą imigrantami i sprzedają im wizy... Dlatego Kaczyński mówił, że są inni od PO i nie będzie u nich miejsca dla aferzystów a Mejza i inni siedzą w PiS... Z brakiem programu opozycji masz rację. Mimo wszystko wolę opozycję. Mniej afer i nie wpieprzają się do naszego życia tak nachalnie jak Państwo PiSlamskie z tym swoim katotalibanem.

 » Samo zycie (Henry | 17-09-2023, 22:29:35)

PIS to partia daleka od ideału ale póki co to chyba jedyna która potrafi w znacznej większości realizować swój program. Może się komuś podoba lub nie 500plus i inne ich pomysły ale fakt jest taki że co mówili to robią. A elektorat Pelo to tylko antypis. Tak samo program rudego i jego bandy. Jedyne co mają do powiedzenia to antypis i antypis. Mieli osiem lat na stworzenie swoich propozycji dla Polaków a jedyne co potrafią to krytykować. Jak podniosą stopy procentowe to źle. Jak obniża to źle. Jak rosną ceny paliwa to źle jak spadają to też źle. Jak małe wypłaty to źle jak rośnie minimalna to źle. Ciągle im źle. Skoro tak rudy że swoją banda dobrze rządził to dlaczego przegrali w 2015 roku? No zapewne ich PIS 500zl kupił. No skoro ludzie się za 500zl dali kupić to znaczy że musiała wtedy być dopiero kraina mlekiem i miodem płynąca. Teraz pis ma swoją TVP. A wtedy wszystkie telewizje i stacje radiowe na usługach popaprancow. W TVP to pokazywali defildy z placu czerwonego. Tuskowi torciki przynosili i sto lat w tv śpiewali. Mieli każda stacje na swoim pasku a i tak nie potrafili ukryć swojego nieudacznictwa i naród wybral Kaczora. PIS ludzie nie wybierają dlatego że kochają PIS. PIS wygrywa bo ludzie nie chcą u władzy nieudaczników i zdrajców z pelo

 » po co (po co | 17-09-2023, 18:33:17)

Ciekawe jaką prezes Jarosław ma orientację. Dużo ciekawych rzeczy można poczytać w internecie na ten temat

 » Do gall (Paweł | 17-09-2023, 14:39:38)

Widzisz ta inwestycja została zrealizowana z naszych podatków.Politycy tylko się przy tym grzeją zwłaszcza przed wyborami.

 » . (Phosphoros | 17-09-2023, 13:55:30)

Tobie Kaczyński odebrał rozum. Też wszędzie widzisz Tuska, jak Kowalski... Może nieprawdę napisałem? Poseł jakiś swoje dołożył? Pieniądze z budżetu państwa, to nie są pieniądze rządu. To są nasze pieniądze, Polaków, podatników.

 » MARKOWICE (gosc | 17-09-2023, 13:45:28)

PIS TO TAK WAM W TYCH MARKOWICACH MÓZGI WYPRAŁ ŻE SZKODA NA TAKICH DE..LI SŁÓW,A DLA ŚCISŁOŚCI TO PIS SPRZEDAWAŁ WIZY A NIE TUSK

 » Wyzyta (antysikor | 17-09-2023, 12:41:37)

Nastepna wizyta to spodkanie autorskie Radosława Sikorskiego w magazynie zbożowym w dniu 27 września. Jakim prawem i kto się na to zgodził udostępniając ten lokal temu człowiekowi?. Wiemy, że jest to jeden z największych szkodników Polski, sprzyjający polityce sowieckiej i niemieckiej. Na spotkaniu warto mu zadać pytanie o jego finanse i układy z tym związane.

 » wybory (gall | 16-09-2023, 18:26:59)

Podzielę z Wami pewną refleksją, otóż jechałem przez Markowice i widziałem banery wyborcze na płocie przy boisku w tej miejscowości. CMG24 jakiś czas temu relacjonował otwarcie zrewitalizowanego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Markowicach. Środki na tę rewitalizację pochodziły z funduszów rządowych i załatwili je pisiory, nie tylko posłowie Kozanecka i Król, ale też swoje dołożył poseł- minister Schreiber i wojewoda-kandydat na senatora Bogdanowicz. A kto tam się najbardziej rozwiesił? Ano kandydaci PO z Inowrocławia, którzy nie kiwnęli nawet palcem w tej sprawie a immunitet by im się przydał o posełce nawet nie wspomnę, bo mało kto pamiętał, że taka jest. Czy takie zachowanie, to tylko tupet ???

 » Fohorroros (Elon | 15-09-2023, 23:13:54)

Tusk ci wyżarł musk. Obaj z tatą wiedzieliście że to lipa?

 » Wizytacja (Marek | 15-09-2023, 17:20:17)

"Wizytacja" - oficjalna wizyta władz jakiejś instytucji w podległej im placówce połączona z jej kontrolą. Z jakiego ramienia ta "persona" kogoś lub coś kontrolowała? "Wizytował Mogilno", - czyli coś tam jednak sprawdzał, oceniał? A nie powinno raczej brzmieć: - przyjechał do Mogilna zareklamować się? Ciekawe, kto jeszcze przyjedzie z "wizytacją"???

 » Do chłopa (Phosphoros | 15-09-2023, 11:48:55)

Przed wyborami to z każdej partii się spotykają z ludźmi a na codzień mają w d... No nie było niczego przed PiS, drewniane chaty i gruntowe drogi a ludzie chodzili w łapciach z łyka. Tak było. Słyszałem we wiadomościach. Tusk wizy sprzedawał bo chciał nas zalać imigrantami, przed którymi Jarek nas broni własną piersią. W PiS są sami dobrzy ludzie, jak Pan Mejza, który pomaga leczyć chore dzieci, pan Sasin który pomaga poczcie pozbyć się 70 mln z budżetu. Pan Szumowski, kupujący respiratory od Pana skremowanego w Albanii. Pan Jarek, który dba o bezpieczeństwo na ulicy, obstawiając ją dwustoma milicjant ami. Co prawda swojej ulicy ale zawsze. Nie było pieniędzy... Teraz myślisz, że skąd są? Z kieszeni Jarka i Mateusza? Sprawdź zadłużenie i kombinacje z ukrywaniem długu publicznego. Afera goni aferę, arogancja władzy przekroczyła już wszelkie normy, z TVP zrobili goebbelsówkę... Naprawdę wszystko ok?

 » "cudotwórca z PiSu" (konrad | 15-09-2023, 11:32:04)

Stachowiak co to za "spadochroniarz".Skąd pochodzi?,bo nie z Mogilna.Może za jego cudownym wstawiennictwem będą rosły gruszki na parkowych wierzbach?.Uwierzą w to tylko tacy jak ta trójka jego "Akolitów"czyli "młodzierzówka "PiS

 » Ronda (leon | 15-09-2023, 08:46:38)

Proponuję Panu przejazd przez Mogilno w godzinach "szczytu". To jest dopiero "czyste powietrze".

 » Czysta woda.... (tomasz z Mogilna | 15-09-2023, 07:15:22)

Kandydat na posła powinien zobaczyć naszą rzeczkę...czysta woda w niej płynie- może się z niej napić. Każdy mówi co zrobi...mówi a robić będzie kto inny.( Jeśli znajdą się pieniądze). Lepiej by mówił o nowych miejscach pracy które przyniosą pieniądze dla społeczeństwa i powiatu. Atrakcyjne miejsca pracy sprawia że do powiatu mogileńskiego będą napływać nowi mieszkańcy. Powiat będzie się rozwijał i rozrastał. Więcej obywateli w powiecie sprawi większe pieniądze w gminie. Ale co tam...zostały dziatki to im windy zróbmy bo Unia daje kasę.

 » Wkrótce (Chłop | 15-09-2023, 06:13:31)

Wkrótce przyjdzie guru PO PaPra Ncow.. Radek i będzie euforia.. Jaki by PiS nie był ale większość głównych obietnic wypełnili a nie jak Poprzednicy po/PSL zwiększenie wieku emerytalnego..zwiększanie podatków a kasy na nic nie było. Ci przynajmniej podzielili się z Polakami co widać na takich dziurach jak Mogilno. Mówi się że mądry Polak po szkodzie..ale jak wróci po do władzy tzn że Polak nie jest mądry wogole

 » Stachowiak (Marek 123 | 15-09-2023, 00:14:41)

Poznałem Pana Stachowiaka osobiście. Bardzo dobry i sprawny człowiek. Polecam, aby na niego zagłosować.

 » Każdy (Zwolennik | 14-09-2023, 23:06:44)

Każdy kto będzie miał w programie usunięcie Duszyńskiego ma mój głos.

 » Hahaha (abc | 14-09-2023, 20:23:53)

Bardziej prawdopodobna jest wizyta ufo w Wylatowie niż spełnienie tych bredni świń walczących o koryto. Nie ważne z jakiej partii.

 » ... (Mieeetek | 14-09-2023, 19:59:13)

Ja będę wizytował w przyszłym tygodniu... Można mnie będzie poznać po tym że będę pozdrawiał dłonią Polaków...

 » Towarzysze (prawy i sprawiedliwy | 14-09-2023, 16:45:14)

Czyżby towarzysze szukali poparcia? Ktoś wie, dlaczego akurat teraz?Niespodziewany kandydat zjawia się nagle w Mogilnie i akurat teraz.Cóż za przypadek? Wiecie dlaczego "wizytowała"Mogilno ta persona?Jakoś wcześniej nie było wizyt tej persony.Pewnie coś mi umknęło.

 » Burmistrz (Cre | 14-09-2023, 15:22:08)

Drodzy kierowcy czas zrobić porządek z korkami na osiedlu zachodnim. Pora, żeby Pan burmistrz odczuł również na swojej skórze jak w dzień w dzień trzeba stać i przemieszczać się z prędkością 2 km/h. Może czas zablokować drogi dojazdowej do gminy parę razy by w końcu ktoś spojrzał na to że ronda pogorszyły sytuację

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nowi sołtysi i przewodniczący (0)
 » Ile kosztują mieszkania? (0)
 » Nowy prezes Mogilno Sport (35)
 » 5 osób wpadło podczas akcji (7)
 » Wakacyjny festyn w Żabienku (5)
 » Włamali się i ukradli lody (6)
 » Jak zorganizować wywóz gruzu? (0)
 » 284 zgłoszenia na KMZB (5)
 » Uderzył w drzewo (0)
 » Czołowe zderzenie (11)
 » Teatr i festyn w ten weekend (8)
 » Zderzenie w Olszy (4)
 » Mogileńska Rada Biznesu (20)
 » Odpowie za znieważenie (5)
 » VII Bieg Przyjaźni (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ