Dzisiaj: , g. Imieniny:

Powiat Mogileński - Sport

Święteczna halówka

2010-12-28 23:13

W świąteczną niedzielę od godziny 15:30 rozgrywane były mecze VIII Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Cembrit CUP 2010/11. Mimo spokojnej, zimowej atmosfery i domowych uczt przy świątecznym stole w gronie rodziny, wszyscy zawodnicy zjawili się na boisku.

Ósma kolejka rozpoczęta została spotkaniem zespołu Majster Bartz Orchowo oraz Carsekt. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0 dla Orchowa. W drugiej połowie obie drużyny częściej nacierały na bramkę przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 4:2, tym samym cenne 3 punkty trafiły na konto Orchowa.

W kolejnym meczu spotkały się dwa zespoły z Trzemeszna - Paroc oraz Mont-Bud. Miejsca obu drużyn w środkowej części tabeli mogły wskazywać na wyrównany poziom obu drużyn. Bezkonkurencyjnymi w starciu okazali się piłkarze Parocu, którzy aż pięciokrotnie pokonali bramkarza rywala, ustalając wynik meczu na 5:0.

O godzinie 16:50 na boisku stanęły: wicelider tabeli - Ado Gniezno i KKS Kamieniec. Mecz okazał się być wyrównanym, a piłkarze obu drużyn wykazali się zbliżoną skutecznością na boisku. Ostatecznie żadna z nich nie umiała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, dlatego też spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

O godzinie 17:30 Auto-Myjnia Skrzypek Trzemeszno podejmowała PBHiU Arkon. Kibice podczas kilkudziesięciu minut meczu mogli oglądać aż 15 bramek. Zawodnicy lidera tabeli pokazali swoją klasę i pokonali przeciwników, aż 13:2, obdzierając zawodników PBHiU Arkon ze złudzeń.

W następnym meczu VIII kolejki, o swoje pierwsze punkty w Lidze z Witex Mogilno walczył Orzeł Gniezno. Zawodnikom z Gniezna, kolejny raz nie udało się pokonać przeciwnika. Witex od pierwszych minut narzucił szybkie tempo gry. Taktyka ta przyniosła skutek w postaci zwycięstwa 8:3.

Spotkanie pomiędzy BiW Ubezpieczenia Witkowo oraz PPHU Jacek Surdyk do przerwy było wyrównane. W drugiej połowie znacznie skuteczniejsi w ataku okazali się piłkarze z Witkowa, którzy ustalili wynik meczu na 7:2. Widowiskowym meczem okazało się spotkanie Cembritu z Bieślinem. Zespół z Trzemeszna okazał się być zbyt silny i pokonał Bieślin aż 11:1.

W ostatnim świątecznym meczu o kolejne punkty walczyli Producent Mebli KaPi oraz PPZ Trzemeszno. Od pierwszych minut spotkania warunki dyktował zespół Producenta Mebli KaPi. Zespołowi z Trzemeszna udało się strzelić honorową bramkę, jednak wynik spotkania 6:1 dla Producenta Mebli KaPi w zdecydowany sposób pokazał, który z zespołów w tym starciu był silniejszy.

Po ośmiu kolejkach TLPNH Cembrit CUP 2010/11 pozycję najlepszego strzelca utrzymał Damian Szczepaniak (BiW Ubezpieczenia Witkowo), który ma na swoim koncie 16 bramek. Zaraz za nim jednak, znajduje się Błażej Matysiak (Auto-Myjnia Skrzypek Trzemeszno), który strzelił o jednego gola mniej od lidera. (Mat. prasowy Cembrit CUP)