Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Zdrowie i medycyna

Europejskie standardy leczenia

2011-02-14 18:11
 

Pacjenci Zakładu Opieki Zdrowotnej w Strzelnie leczeni są już w lepszych warunkach przy pomocy nowoczesnej aparatury medycznej. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakończono pierwszy etap przebudowy i modernizacji placówki.

Budynek szpitala w Strzelnie jest przedwojenny. Wymagał remontów, które dostosowałyby placówkę do współczesnych norm obowiązujących dla tego typu obiektów. Wcześniej rozpoczęto budowę dodatkowego skrzydła, jednak brak środków nie pozwolił na jej zakończenie. Stało się to możliwe, dzięki unijnej dotacji. Pomieszczenia w nowym budynku zaadaptowano na potrzeby pracowni radiodiagnostyki i endoskopii, która już przyjmuje pierwszych pacjentów. Szpital wzbogacił się również w nowoczesny sprzęt medyczny, m.in. aparat RTG, ultrasonograf, zestaw monitorów i łóżek kardiologicznych, zestaw do prób wysiłkowych.

- Bez środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie bylibyśmy w stanie dokończyć budowy nowego skrzydła szpitala – mówi dyrektor placówki Jerzy Kriger – Są tu zlokalizowane: pracownia rentgenowska, pracownia endoskopii, Przeniesiona też została poradnia chirurgiczna. Poprawi to znacznie dostęp pacjentów do diagnostyki.

W placówce planowana jest również przebudowa oddziałów: dziecięcego, położniczego i neonatologicznego; a także modernizacja bloku operacyjnego, korytarza chirurgii oraz instalacja gazów medycznych.

Remont szpitala w Strzelnie jest częścią projektu, który zakłada także modernizację i doposażenie szpitala w Mogilnie. W placówce tej zbudowany został już podjazd dla karetek oraz wykonano instalację przeciwpożarową. Ponadto planowane jest dobudowanie klatki schodowej z windą oraz wykonanie instalacji gazów medycznych. Również mogileńska placówka wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt medyczny.

Koszt projektu przebudowy, modernizacji i doposażenia szpitali w Strzelnie i Mogilnie to ponad 6 milionów złotych, z czego prawie 4 miliony złotych pochodzi z RPO WK-P. (I)

Film prezentujący zmodernizowany szpital w Strzelnie.

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » szpital kliniczny w strzelnie??? (medd | 24-02-2011, 12:32:33)

słyszałem ze gmina strzelno chce sie odłączyć od powiatu Mogileńskiego...zgoda!!!! ale najpierw likwidacja szpitala w strzelnie!!!!!!!ten szpital nie nadaje sie do leczenia chorych!!!!!a tym bardziej do wykonywania tam jakich kolwiek operacji!!!!!! a pan "zasłużony" ze Strzelna pan C. nie powinien w sprawie mogileńskiej służby zdrowia wogóle zabierać głosu...

 » szpital w Strzelnie (amatorka | 23-02-2011, 18:59:23)

Rodziłam w Strzelnie, fakt sprzęt i część wyposażenia nadaje się do muzeum, personel jak wszędzie jedne lepsze inne gorsze, Najlepsze a zwłaszcza p. Małgosia zawsze miła, chyba te ze Strzelna, bo jedna z Mogilna - to tylko dla swoich "prywatnych" i tych co "podziękowały". Lekarze najlepsi panowie, bo panie są raczej kiepskie. No i taka jedna od dzieci, która lubi procenty, Ale ogólnie jest nie najgorzej w Inie może lepszy sprzęt, ale stosunek do pacjentek nawet "prywatnych" jest gorszy no i trzeba więcej "wdzięczności".

 » szpital powiatowy w Mogilnie (lekarz specjalista | 21-02-2011, 12:30:51)

jestem bardzo ciekaw co jest dla władz Mogilna i powiatu jestważniejsze budowa obwodnicy i wielkiej hali czy budowa pożądnego szpitala w powiecie lub przynajmniej przywrócenia funkcjonowania chirurgii i ginekologii w Mogilnie. Oczywiście nowy szpital powinien znaleźdź sie w Mogilnie. Pozatym to w strzelnie syf i brud. Powybudowaniu nowego szpitala mozna spokojnie zlikwidowac szpital w Strzelnie. ja osobiscie zrobił bym to juz dzisiaj!!!!!

 » do elektry (nana | 20-02-2011, 22:09:08)

popieramC ię w 1oo %.Syf,kiła i mogiła.

 » modernizacja (oddział dziecięcy | 19-02-2011, 22:48:20)

krzesło 4 zł, łóżko 10 zł ...pobyt na oddziale dzieccięcym - bezcenny

 » wszystko zależy od właściwego zarządzania (UW | 19-02-2011, 18:22:08)

Szpital,to tylko budynek.A tam pracują ludzie.I jeżeli dyrekcja wydaje niewłasciwe zarządzenia co do lecznictwa pacjentów,to najpiękniejszy budynek i lepszy sprzęt na wielu tu się nie zdają.Bo cóż za postęp,że zaleca się działanie e-lekarza,czyli diagnozowanie przez telefon?To jest postęp w tutejszym lecznictwie.Można mieć nawet skierowanie na oddział od lekarza POZ,jak następny lekarz odpowiedzialny za przyjęcie do szpitala budzi sie za półtorej godziny i zabiera skierowanie,rozpoznania nie musi wydać,a na moją skargę dyrektor milczy.Musiało się tak skończyć.

 » Budowa hali a szpital?? (Taka ja | 19-02-2011, 10:21:54)

Co jest ważniejsze dla obecnej władzy w Mogilnie budowa nowej wielkiej Hali ??? Można by było chyba wybudować jeden pożądny szpital z prawdziwego zdarzenia..... ale chyba hala jest wazniejsza dla powiatu....

 » do ali i nie tylko (xxx | 16-02-2011, 21:50:04)

w strzelnie potrafia na połozniczym doprowadzac noworodki do niedotlenienia w a w konsekwencji do zgonu i nic wiecej. takie sa reali, a kto w strzelnie rodzi i jest z ina to jest samobójcą. albo raczej nie dba o swoje dziecko, bo opieki to tam nie ma , nie bylo i nie bedzie. a metody odbierania znaja ze starozytnej mezopotamii. o kwalfikacjach i sprzecie nie bede wspomiinac. rentgen tez maja swietny.

 » wreszcie (nikita | 16-02-2011, 12:49:54)

wreszcie sa nowe sprzety ciesze sie z usg ktore zakupili. a nie te co było stare g*wno ktore nie wiadomo co tam widza. pudło stare zamienili na nowe i sie z tego ciesze:)

 » szpital z zeszlej epoki... (dr | 16-02-2011, 12:03:09)

Gdyby to odemnie zależało to jeszcze dziś zlikwidował bym szpital w strzelnie!!!!szkoda pieniedzy ładować w ten skansen!!!!!opieki tam nie ma żadnej a sprzet jest z ubiegłej epoki!!!! szczególnie na sali operacyjnej czas zatrzymał sie 40 lat temu. a tenu całemu bałaganowi winny jest były dyrektor T... miejsce w szpitala jest w mieście powiatowym czyli w Mogilnie

 » szpital w strzelnie (ala | 15-02-2011, 20:05:41)

co za dziwaki w tym przykrym mogilnie! macie swój a my swój, ja teraz mieszkam w Inowrocławiu i szpital w Strzelnie jest bardzo chwalony ze względu na opiekę i lekarzy tam pracujących ! szczególnie oddzial położniczy - znajome zabiegają, aby tam rodzić! więc nie bądźcie hipokrytami ludzie!każdy ma prawo do opieki a nsz szpital jest tu potrzebny - nie zabieramy wam waszych pieniędzy, to o co te sapanie???

 » impreza (jan | 15-02-2011, 17:27:47)

Ciekawe kto zapłacił , myśle że to powinien ktoś sprawdzić bo jeśli to sponsor to pewnego rodzaju łapówka.Jesli to z pieniedzy powiatowych to też skandal.

 » lekarze pod wszelka krytyka (ELECTRA | 15-02-2011, 16:20:03)

w szpitalu w Strzelnie lekarze nie lecza,a pomagaja co niektorym zejsc z swiata, pielegniarki na wewnetrznym w ogole nie interesuja sie pacjentami, jak im sie nie chce pracowac to niech zrezygnuja z tej praci i syf jest totalny na tym oddziale, a ordynator tylko chodzi z odchylona kieszenia!!!

 » szpital w strzelnie (obserwator | 15-02-2011, 13:59:27)

Jestem ciekaw kto zapłacił za impreze w Dworku w Kwieciszewie , impra na całego naszych notabli .

 » położnictwo (gość | 15-02-2011, 13:28:03)

super, że planują poprawę i odbudowę położnictwa warunki pożal się Boże porodówka sprzed 20lat już czas najwyższy na takie zmiany!!!

 » szpital... (lek... | 14-02-2011, 23:32:34)

szpital w strzelnie czas na likwidacje nierentownej placowki!!!!!!!!!!!!!!! wystarczy popatrzec na wyposazenie oddziałów polozniczego czy bloku operacyjnego to nawet nie blok tylko jedna sala z wyposażeniem z lat 20!!!!!!!!jeden wielki syf juz lepiej było w Mogilnie!!!!!!!

 » się (odczeocie | 14-02-2011, 22:25:18)

odczepcie sie od tego Strzelna ja nie wiem co chcecie od tego strzelan mogilno gdyby nasz \"kochany burmistrz\" szpital w mogilnie był by tyerz zmodernizwoany ale sie mu nie chce woli sobie dom wykonczyć

 » szpital!!!! (anestezjolog | 14-02-2011, 22:12:09)

szpital????!!!!! szpital rodem z lat 20...jedna wielka porażka...szkoda inwestować pieniądze w ten skansen architektoniczno funkcjonalny... czas na budowę nowego szpitala w Mogilnie!!!!!!!!!!!

 » To są europejskie standardy leczenia? (zorientowany | 14-02-2011, 21:44:45)

Zmarł bo lekarz nie udzielił pomocy?: http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=2047&nr=1

 » No i super :-) (mieszkaniec | 14-02-2011, 21:36:27)

No i super :-)

 » porazka (my | 14-02-2011, 21:11:06)

SPRZET I TECHNOLOGIA TO NIE WSZYSTKO!!!! ZAINWESTUJCIE W WYKWALIFIKOWANY I RZETELNY PERSONEL UDZIELAJACY ODPOWIEDNIEJ POMOCY I WYSTAWIAJACY ODPOWIEDNIE DIGNOZY!!!!

 » Ja (Ja | 14-02-2011, 19:39:26)

Nie przenoście nam stolicy do... Strzelna

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (0)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (0)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (2)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (12)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016