Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Obwodnica to "fuszera"? Kto za to odpowie?

2012-12-21 21:35
 

Prace na obwodnicy Mogilna już zakończone jednak nie pojedziemy nią aż do wiosny bo ktoś nie zauważył zbyt nisko zwisających kabli wysokiego napięcia! Koszt naprawy tej "fuszerki" to aż 300 tysięcy złotych, które ponieść musi gmina.

Od kilkudziesięciu dni moglibyśmy już korzystać z nowej obwodnicy Mogilna, która kosztowała naszą gminę blisko 30 milionów złotych (50% pochodzi z dofinansowania a reszta z budżetu gminy - przyp. PK), jednak ktoś w trakcie projektowania i budowy nie zauważył linii wysokiego napięcia, która zbyt nisko zwisa nad nową drogą! Warto zauważyć, że wcześniej lokalna prasa podawał termin majowy oddania drogi, ze względu na przypadające wtedy święto miasta. Jednak w trakcie ostatniej sesji burmistrz Leszek Duszyński przyznał, że droga jest gotowa, ale nie dokonano jej odbioru ze względu na usterki. Najpoważniejszą usterką jest linia wysokiego napięcia, która zbyt nisko zwisa nad obwodnicą. Burmistrz tłumacząc występujące usterki zauważył, że nikt przed nim nie podejmował się takiej inwestycji i nie można jej porównywać do żadnej innej. Dodatkowo przyznał, że usterki zauważono dopiero po przyjrzeniu się gotowej drodze.

"Fuszerka" za 300 tysięcy złotych?

Usterka, którą zauważono po wybudowaniu obwodnicy, kosztować będzie budżet gminy Mogilno dodatkowe 300 tysięcy złotych! Roboty przy naprawie "fuszerki" mają potrwać do końca kwietnia, a po tym gmina będzie walczyła o odzyskanie pieniędzy za poniesione koszty.

Jak dotąd nie wiadomo kto za tak kosztowną "fuszerkę" powinien ponieść odpowiedzialność. Burmistrz Leszek Duszyński wyjaśnia, że winnego tego incydentu szuka już kancelaria prawna.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, które pomiędzy sierpniem a listopadem 2011 roku publikowała gmina Mogilno na swojej oficjalnej stronie, a na których dokładnie widać nisko zwisające linie wysokiego napięcia. (PK | fot. mogilno.pl)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [5]

 
   » KOMENTARZE [85]» dodaj komentarz   

 » Nie wiem, co o tym myśleć (heliotrak | 12-03-2013, 08:09:27)

Ostatni gasi światło!

 » dlaczego piszecie, że obwodnica kosztowała blisko 30mln? (jabomisieniezgadza | 07-01-2013, 13:57:01)

skoro przetarg na budowę wygrała firma za niecałe 25mln?? to 5 mln poszło na COŚ dodatkowego?? (chyba że grunty odkupiono za 5milionów) czy może ktoś mógłby to wyjaśnić bo nie rozumiem, swoją drogą 300tys to mały procent inwestycji, jeśli gmina zakładała ewentualne dofinansowanie np kilkunastu procent na "nieprzewidziane" wydatki więc jeden procent to "pikuś" no ale jeśli w sakwie pusto to każdy grosz się liczy, z drugiej strony jest jeszcze funkcja inspektora nadzoru i inżyniera kontraktu, kierownika budowy - to ja się pytam czy byli oni na budowie i widzieli że coś tam wisi nad drogą czy tylko jeździki palcem po mapie i nic nie widzieli???? czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi?

 » kryzys? (Wacek | 30-12-2012, 09:10:38)

Błędy popełniamy wszyscy. Tylko ten ich nie popełnia co nic nie robi. Jednak my oczekujemy od najważniejszych gminnych decydentów aby tych błędów w ogóle nie popełniali. Skoro jednak popełniają to nie powinna to być tak duża skala. Burmistrz zlecił wykonnaie wielu projektów nie mając żadnej gwarancji, że na zadania te dostanie zewnętrzną unijną kasę np. budowa hali sportowej przy szkole podstawowej nr 3, odbudowa ulic po zakładaniu kanalizacji, wymian sieci wodociągowej w ulicach a teraz do tego doszedł remont tak ważnego obiektu jak wiadukt nad torami. Pewnie wiele z tych kosztownych projektów za które my, podatnicy zapłaciliśmy nie zostanie zrealizowanych, bo stracą ważność, bo Bruksela nie chce dać Mogilnu pieniążków. No to niech nasza włądza robi za swoje, a nie za ich kasę!

 » ... (arczi | 29-12-2012, 23:06:26)

tak sobie mysle, czy nie zajac sie sprawa z drugiej strony, tz czy wlasciciel lini energetycznej ma umowe z wlascicielem terenu,

 » mnie to ciekawi (Rychu | 29-12-2012, 22:57:55)

Tytuł artykułu jest taki: "Obwodnica to "fuszera"? Kto za to odpowie?". Chyba nikt, a już na pewno nie z mogileńskiego ratusza. Z mankiem w kasie urzędu też tak było a przypomnę, że wtedy chodziło o blisko 200 000 zł. Jestem ciekaw panie Duszyński ile dotąd oddano pieniędzy z tego złodziejskiego kasowego procederu? My podatnicy chcemy to wiedzieć.

 » czasami mozna pogdybać no nie? (Dociekliwy | 28-12-2012, 22:52:02)

Panie drogomistrzu, gdyby nie władowano tyle kasy w tak wielką halę to wystarczyłoby na remont z 10 wiaduktów i na 5 porządnych rond w Mogilnie.

 » porażka? (drogomistrz | 28-12-2012, 19:23:19)

Kolejna porażka naszej władzy. Gazeta Pomorska już podała listę przyszłorocznych schetynówek. Wniosek Mogilna przepadł - jest tylko na liście rezerwowej i to na dalekim miejscu. Czy to oznacza, że wiadukt nad torami w Mogilnie wraz z ulicą Mostową nie będzie kompleksowo remontowany?

 » kombinacje czy co (Looker | 27-12-2012, 21:42:33)

Tu niby fuszera na obwodnicy a dzisiejsza pomorska pisze, że trzech radnych wstrzymało się od głosu nad uchwaleniem budżetu gminy Mogilno na 2013 rok bo burmistrz chce dać aż 500 000 złotych niby na przemeblowania w kotłowni na Polnej z gazu na miał a jednocześnie ci radni w tym budżecie zauważyli, że ta kotłownia ma być sprzedana w 2013 roku. Co tu jest grane do jasnej ciasnej? Burmistrz zaś w pomorskiej mówi że on nie chce sprzedać tej kotłowni za 2,5 mln złotych. Nic nie rozumiem. Nie chce sprzedać a w budżecie tą sprzedaż zapisał. To znaczy że będzie mu brakować w kasie aż 2,5 mln zł to z czego zrobi jakieś inwestycje?

 » TO TYLKO POLSKA (KINIU | 27-12-2012, 19:20:55)

TO TYLKO POLSKA WIĘC OBWODNICA TEZ ZROBIONA PO POLSKU.WIĘC KOGO TO DZIWI,ZDZIWIENIEM BY BYŁO GDYBY WSZYSTKO BYŁO OK. ALE U NAS TAK NIE JEST I DŁUGO NIE BĘDZIE. W NASZYM KRAJU JEST TAK ŻE NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA I TO JEST SEDNO SPRAWY.

 » chodnikowa fuszerka (Kai | 27-12-2012, 12:55:03)

Mih ma rację. Tyle burmistrz Duszyński wraz z radnym Stochlińskim nautyskiwał, że na rondzie na Witosa powiat(?) nie zaplanował chodników, a skrzyżowanie obwodnicy z drogą gminną do lasku na Bombowie też nie ma chodników. Dwie gminne drogi w tym szybka obwodnica krzyżują się i nie ma chodników!!!

 » tak mnie zastanawia (ja-tylkopytam | 27-12-2012, 11:59:20)

po jaki diabeł nawieźli tyle piachu?? ogólnie to mało się znam ale wylot na wiecanowo jest mocno wyniesiony - to przecież ogromna ilość piasku!! a to jest chyba bardzo kosztowne???!!!wiecie może kto dowoził tam piach, z której żwirowni?

 » obwodnica (mih | 27-12-2012, 08:37:06)

obserwuję budowę tej obwodnicy od roku ,stwierdzam że wykonawca nie radzi sobie z rowami po opadach deszczu wszystko spływa zapraszam na osobiste oględziny odcinek od krzyżówki obwodnicy z drogą krzyżową ,a przy okazji tam też zapomniano o przejściu dla pieszych, za laskiem jest i rozbudowuje się osiedle z którego chodzą dzieci do Mogilna.

 » Ktośtam123456 jest tępy jak krowa (Pingwin | 26-12-2012, 12:05:46)

Strzelno też może mieć obwodnicę tak jak ten grajdołek na uboczu ale musi najpierw na nią wyłożyć pieniądze później oddać pod zarząd gddka a przejąć tą wewnątrz miasta . WESOŁYCH ŚWIĄT I LOGICZNEGO MYŚLENIA ŻYCZĘ

 » do wielki elektronik (NIKO | 26-12-2012, 12:00:35)

nie wszyscy maja czas na uprawianie sportu niestety.Człowieku ogarnij sie basen nie przynosi obiecanych zyskow, malo tego gmina doklada do niego a tu jeszcze hala wielkoscia przekraczajaca mozliwosci cmg wiec nie mow mi ze hala to strzal w dziesiatke bo sam z wlasnej kieszeni bedziesz dokladac do utrzymania tego obiektu.Ale wydaje mi sie ze zeszlismy z tematu.Tutaj chodzi glownie o obwodnice hala byla tylko przykladem "wspanialej inwestycji" ktora beda utrzymywac podatnicy.....

 » do NIKO (wielki elektronik | 26-12-2012, 09:11:33)

hala bardzo się przydała , tylko osoba siedząca w domu nie uprawiająca sportu może twierdzić że to wywalenie kasy w błoto , moje dzieciaki są bardzo zadowolone z hali korzystają z niej a nie włóczą się po ulicy ! ps. cmg to takie dziwne miasto sama zawiść i nic więcej , ciekawe co ty zrobiłeś-zrobiłaś dla cmg?

 » do ktostam (NIKO | 25-12-2012, 20:53:00)

patrzmy racjonalnie na problem.....czyli porownaj sobie liczbe przejezdzajacych "TIR-ow" przez mogilno a przez kwieciszewo czy tez strzelno....odpowiedz dziecinnie prosta cytujac Twoje slowa...Ta obwodnica to tak samo poroniony pomysl jak hala....i mysle ze wiele osob zgodzi sie ze mna...pozdrawiam i wesolych swiat

 » drogi (kłos | 25-12-2012, 19:24:44)

Weźcie się ogarnijcie i poczytajcie do kogo które drogi należą, a potem zabierajcie merytorycznie głos.Pozdrawiam świątecznie.

 » zamiast ronda chociaż lampy (Zibi | 25-12-2012, 17:57:10)

Internauta MAŁY ma rację, że na tym skrzyżowaniu obwodnicy z drogą na Dąbrówkę powinno być jakieś oświetlenie, chociaż ze 2 lampy. Pamiętam,jak jeszcze przed budową obwodnicy chyba jakiś radny wnioskował o pobudownie właśnie przy tym skrzyżowaniu placu na ladowisko dla śmigłowców sanitarnych, to zdajsie że go burmistrz po prostu olał.

 » doradcy (wyspa | 25-12-2012, 17:50:16)

do klifa, nie masz racji, burmistrz to i owszem pi..a, ale za to doradcy to akurat dobrze wiedzą co robią doradzając właśnie tak burmistrzowi, on jest figurantem a oni z drugiego szeregu zbierają kokosy (burmistrz również), ale jak przyjdzie beknąć to beknie on reszta znajdzie ciepłe posadki, przykładów nie wymienię, są zbyt widoczne, na dzień dzisiejszy analogicznie jak i w rządzie trzeba się nachapać póki idzie bo i tak wszystko się rozpadnie, ale wiadomo z kasą będzie łatwiej

 » rowy (inny | 25-12-2012, 13:23:59)

te rowy to jakaś katastrofa !! czemu oni nam takie coś robią?! gdzie są barierki? zróbcie coś z tym jak ktoś wpadnie to ciekawie nie bedzie.

 » do Kaśka (ktostam123456 | 25-12-2012, 12:56:39)

Tylko, ze Strzelno ani dlugie, ani szerokie. To, ze w Strzelnie nie ma obwodnicy, to do GDDKiA. To oni sa zarzadca drogi. I wbijcie sobie raz na zawsze do glow! Strzelno - drogi krajowe podlegajace GDDKiA, Mogilno, Janikowo - drogi powiatowe lub gminne. Wiec nie porownujcie dziecinnie, ze o Mogilno czy Janikowo ma a Strzelno nie. Pozdrawiam i wesolych

 » do Kaśka (ktostam123456 | 25-12-2012, 12:51:32)

Tylko, ze Strzelno ani dlugie, ani szerokie. To, ze w Strzelnie nie ma obwodnicy, to do GDDKiA. To oni sa zarzadca drogi. I wbijcie sobie raz na zawsze do glow! Strzelno - drogi krajowe podlegajace GDDKiA, Mogilno, Janikowo - drogi powiatowe lub gminne. Wiec nie porownujcie dziecinnie, ze o Mogilno czy Janikowo ma a Strzelno nie. Pozdrawiam i wesolych

 » obwodnica (NIKO | 25-12-2012, 12:31:47)

cała ta obwodnica to kicha.Lepiej władowaliby te pieniądze na obwodnice Kwieciszewa albo strzelna tam jest potrzebne takie cos a nie w Mogilnie gdzie jezdza praktycznie TIR-y Zbych-polu, Bukowskich, Investu albo Stalko...a ile ciezarówek jezdzi przez kwieciszewo czy tez strzelno?????ta odpowiedz jest juz dla naszych wspanialomyslnych władz.

 » obwodnica (alonzo | 25-12-2012, 11:46:16)

fuszerka to mało powiedziane

 » obwodnica (qqq | 25-12-2012, 11:44:11)

fuszerka to mało powiedziane

 » rondo (onaaa | 24-12-2012, 19:18:05)

ciekawe ile aut wyladuje w rowie..ktos tez nie myslal jak to planowal.osobowka nie idzie tam wyrobic a co dopiero tiry-dla ktorych to niby bylo budowane

 » kasa (rom | 24-12-2012, 17:12:15)

i kolejne grube pieniądze do podziału będą 300tys zl wpisze sie drożej na fakture i takie tam.złodzieje te ryby w tym Mogilnie

 » obwodnica (john mcclain | 24-12-2012, 17:12:02)

do roboty przy przygotowywaniu wigilii a nie tu o jakims asfalcie dyskutujecie!!!!!!!!!!!!!

 » mały (mały | 24-12-2012, 16:40:17)

dlaczego nima żadnego oświetlenia na skrzyrzowaniu wstrone janikowa . w nocy jechac tam to koszmar

 » Obwodnica (Kaśka | 24-12-2012, 15:59:09)

Ale wasz burmistrz coś robi i jest to widoczne,a ewaryst matczak to nawet prąd w strzelnie wyłącza u nas nic sie nie dzieje wziąść oraczke i jak strzelno długie i szerokie po prostu zaorac

 » Dobra sprawa z Obwodnicą (Brad | 24-12-2012, 10:23:50)

Mój znajomy już działa w kierunku podziału ziemi rolnej na działki budowlane w sąsiedztwie nowej drogi. Więcej terenów to mniejsze ceny dla chcąych kupić teren pod budowę. No i przedewszystkim nie na bagnach jak ci co na wylocie z Mogilna na Barcin sie pobudowali i nie na swierkówcu gdzie zapachy z oczyszczalni nie dadzą żyć. Super

 » ohoho (klif | 24-12-2012, 10:13:01)

przecież od razu było wiadomo , że ta obwodnica nic nie da a teraz wszyscy lamentują po co płakać nad rozlanym mlekiem.Podam przykład żeby nie być gołosłownym ,gdzie mamy przemysł( w cudzysłowie oczywiście) w Mogilnie , a no na ulicy Przemysłowej i Magazynowej czyli jak ciężarówki będą jechac z Bydgoszczy to firm znajdujacych sie na tych ulicach to zapewne skorzystają z obwodnicy,czy jak z Wiecanowa od firm transportowych Wró..i Bukow...cięzarówki będą jechaly do Poznania to równiez skorzystaja z obwodnicy.Tych absurdów jest masa ale nie o to chodzi najwazniejsze jest ze gmina sie rozwija tylko nie w tym kierunku gdzie trzeba .Widać , że doradcy burmistrza nie maja zielonego pojecia.Pozdrawiam wszystkich którzy nie zajmuja sie polityką a dobrem naszego miasta .

 » pomysł (Kai | 24-12-2012, 09:00:08)

Jak nic koło Bombowa przy tej obwodnicy powstanie Platforma Strefy Gospodarczej zwana Obywatelską. To dopiero będzie rozwój miasta i gminy. Mieszkańcy domków jednorodzinnych w tamtym rejonie już zapewne się cieszą! A centralna ulica miasta Hallera i jej siostrzyczka ulica Piłsudskiego wymagają natychmiastowego pilnego remontu bo po prostu się rozłażą.

 » przewody W.N. (Stefan | 23-12-2012, 23:07:08)

uważam,że odpowiednia Osoba z Zakładu Energetycznego powinna zabrać głos w tej bulwersującej sprawie. Są normy i przepisy na jakiej wysokości mogą być zawieszone przewody wysokiego napięcia. Uważam, że zainteresowani mieszkańcy powinni być o tej sprawie poinformowani. Dziękuję

 » przykłady rozwoju gminy (Felix | 23-12-2012, 22:20:56)

Mogilnianinie podaj choć kilka poważnych przykładów na rozwój naszej gminy. Fontana, hala, amfiteatr? I co jeszcze? No, śmiało, mogilnianinie! Ładuj przykłady. Aha! Ktoś opowiedział mi jeden przykłąd ostatnio. Burmistrz chce dać w 2013 r. z gminnej kasy 500 000 zł na modernizację kotłowni na Polnej i jednocześnie sprzedać tę kotłownię za 3 mln złotych. Czy ktoś to rozumie? To dopiero rozwój gminy!

 » & (tirowiec | 23-12-2012, 21:16:39)

po godzinie 17 latem czy zima juz nic ulicą 900 lecia nie jedzie - spoój i nostalgia- w bydgoszczy przy KFC jest więcej aut a obwodnicy nie budują - kto to wymyslł

 » obwodnica (kierowca | 23-12-2012, 21:11:21)

skrzyżowanie ul. Niezłomnych z obwodnicą w kieruknu Janikowa to odbice krzyżówki w Bielicach przed rondem - jak ktoś ZGINIE to pomyślą o rondzie o oświetleniu, o sygnalzacji świetlnej - czy my mieszkańcy musimy fachowcom musimy podpowiadać - skandal

 » obwodnica (Mogilnianin | 23-12-2012, 19:58:26)

nic innego tylko po co ta obwodnica abyście się dziwowali a biada tym co krytykują a będą jeżdzić obwodnicą to powyrywam z d..... nogi Gmina się rozwija i tak trzymać Panie Burmistrzu

 » To jest potzrebne (joł | 23-12-2012, 19:42:23)

Na moje to \"obwodnica \" najbardziej potrzebna jest \"przełorowi klasztora\". za pięć lat Benedyktyńska będzie zamknięta dla ruchu kołowego(być może z wyłączeniem mieszkańców) a przy niej stacje drogi krzyżowej( z całym szacunkiem do religii). procesje będą mogły odbywać się co dwa tygodnie bez zamykania drogi wojewódzkiej na co potrzebne są zgody i co za tym idzie pieniążki.... Amen:)

 » PO CO TA OBWODNICA...? (ned | 23-12-2012, 19:07:36)

na wstępie zaznaczam, że nie mieszkam w Mogilnie jednakoż ile razy do Mogilna jadę i wjeżdżam doń tym nowym rondem od strony Bystrzycy tyleż razy zadaję sobie jedno i to samo pytanie... PO KIEGO CH.JA TA OBWODNICA??? Czy przez Mogilno przebiega droga krajowa? NIE - mija je szerokim łukiem. czy po stronie wschodniej Mogilna, gdzie przebiega obwodnica funkcjonują większe lub mniejsze firmy transportowe bądź z ciężkiego transportu nieustannie korzystające? NIE - nie ma więc opcji wykorzystania jej dla takiego transportu aby pojazdy szybko wyskakiwały" na obwodnicę z miasta. wiec w jakim celu ją wybudowano??? ja nie mam pojęcia...

 » do edi (corleone | 23-12-2012, 17:24:37)

to nie siedz na dupie i nie słuchaj swoich przełożonych. Tylko zacznij myśleć człowieku, od tego chyba masz rozum? Chyba ,że Edi nie ma rozumu.Co?

 » to nie ja, to oni (Gigi | 23-12-2012, 16:22:49)

Edi! Jesteś wspaniały! Tak czy owak minimum 300 000 obwodnicowych złotych szlag trafi, tak jak trafił 200 000 złotych, które zniknęły z gminnej kasy i do dzisiaj nic nie wróciło z powrotem. Ciągle to oni ( według Ediego ), ci z Bydzi lub warszawki są winni, nie nasz burmistrzunio. Wszyscy, tylko nie on i jego urzędnicy.

 » do Malucha (Henio | 23-12-2012, 16:17:01)

Widzę, że niektórzy internauci, w tym Maluch są słabi z geografii. Jaki tranzyt z Poznania do Bydgoszczy przez Mogilno?!? Z jakiej piętnastki? Piętnastka jest z Gniezna na Toruń, a piątka z Gniezna na Bydgoszcz, bo to krócej i droga rangi krajowej, a nie gminnej, jak ta nasza duszyniówkowa obwodnico-ulica.

 » re do edi (drogowiec | 23-12-2012, 15:52:23)

Przykro mi Edi ale nie jestem przyjacielem \\\\\\\\\\\\\\\"królika\\\\\\\\\\\\\\\" więc za biurko nie siądę, a sensowna krytyka to też godna praca, a nie tylko pochlebstwa !!!

 » obwodnica (strzelnianin | 23-12-2012, 15:45:31)

przynajmniej Mogilniaki będą miały gdzie uczyć się jeździć nac rolkach, ew. organizować wyścigi starymi beemkami na 1/4 mili

 » do wszyztkich krytykujących!!!!!!!!!!!!!!!! (edi | 23-12-2012, 14:50:11)

Chcąc kogoś skrytykować najpierw muszę sam być ok!!siedząc na dupie w domu i czytając wszystkie wypowiedzi tak jest najlatwiej i najprościej mówić o kimś żle.Siadaj jeden z drugim za biurkiem i zobaczymy co zrobisz????????nie tylko odbieranie telefonów i picie kawki zawsze jest ktoś wyższy, który wydaje polecenia swojemu podwładnemu, a rządących w naszym państwie jest bardzo dużo.Krytykując kogoś pomyśl o SOBIE co zrobiłeś dla swojego miasta /zapewne tylko głupie powtarzania po kimś/

 » Mi się wydaje (Dawid | 23-12-2012, 14:21:25)

Dzięki obwodnicy - nowej drodze może powstać fajne miejsce do budowy nowych domków lub tereny pod jakieś firmy. Zobaczycie czy za 5 lat nie powstanie tam nowe osiedle . A dzięki temu Mogilno ma szanse na dalszy rozrost.

 » pomarzyć można (Urbanista | 23-12-2012, 13:34:20)

Arczi masz dużo racji. Drogę Wiecanowo-świerkowiec-Bytrzyca zwaną "obwodnicą wschodnią Mogilna" pobudowano m.in. dlatego, że było to bardzo proste, łatwe zadanie i projekt - praktycznie bez jakichkolwiek kolizji na trasie. A szumu tyle co pobudowanie OBWODNICY zachodniej Mogilna, która to trasa według mnie właśne spełnaiałaby rolę prawdziwej obwodnicy centrum miasta i kierowałaby niektóre pojazdy do zachodniej, przemysłowej części Mogilna a dalej nawet do kopalni czy zbiorników gazu, że o żwirowniach w Mielnie-Mielenku nie wspomnę. Ale ta inwestycja byłaby trudniejsza i pewnie zajęła by ze 2 kadencje burmistrza, co nie przekładało by się na splendory, choćby dlatego, że zachodnia obwodnica musiała by być realizowana w kilku etapach. Jeszcze nie jest za późno, jeszcze zachodnią część miasta można stosunkowo łatwo obejść ładną drogą od Wiecanowa w kierunku rz. Panny, potem równolegle do ul. Okole, przeciąć ul. Konopnickej i dalej na Padniewską, a stamtąd na Wybudowania-Wyrobki. Ech, pomarzyć nic przecież nie kosztuje, w przeciwieństwie do wspomnianej obwodnicy zachodniej. Nawiasem, gdyby taka obwodnica powstała, bylaby ona strategiczna drogą. Teraz, część wschodnia miasta (gminy) połączona jest z jego zachodnią częścią (gminy) TYLKO przez wiadukt kolejowy!!! Gdyby powstała zachodnia obwodnica byłyby aż TRZY drogi-ulice pomiędzy tymi częściami.

 » obwodnica (Maluch | 23-12-2012, 13:02:39)

A moim skromnym zdaniem obwodnica bardzo by się przydała tylko wtedy gdyby była popdpięta do drogi krajowej K-15 wtedy Tiry jadące z Poznania na Bydgoszcz (lub Bydgoszcz Poznań) jechały by przez obwodnicę i dalej Barcin. W takim rozwiązaniu napewno odciążyło by to już zatłoczone Strzelno.

 » do felek (radi | 23-12-2012, 11:59:08)

w tym wypadku nikt nie był pijany kobieta jadąca od Wiecanowa myślała że ma pierwszeństwo na drodze wyłączonej z ruchu i uderzyła w auto dostawcze Renault a pijany może ktoś z przechodni był he he.Zresztą podwykonawców było z10 wszyscy zarobili a robota niezrobiona i poszli w piz.u no i tera jeszcze te linie he he i z 300tyś zrobi się z 600tyś bo jeden zacznie a 4 będzie poprawiać no i takim sposobem mamy piękną obwodnicę na którą na razie będziemy patrzeć

 » Duszyniówka (Ali | 23-12-2012, 10:44:57)

Słusznie pisze Hary. No cóż Panie Burmistrzu, trza przyjąć to na klatę. Każdy kij ma 2 końce.Skoro drogi buduje Burmistrz, on jest jedynym ojcem sukcesu, a naczelny Pana organu prasowego, zarazem Pana ojciec duchowy nazywa je Duszyniówkami to teraz trzeba jasno stwierdzić , że spieprzył burmistrz. Bo jak do przecięcia wstęgi -burmistrz, ale jak już coś spieprzono to kto inny. A już największa kpina to stwierdzenie, że winnych szuka kancelaria prawna. Jaka kancelaria? Kancelaria pana burmistrza? Oj, żeby tylko za daleko nie szukali. Bo od szukania winnych zmarnowania 300 000 złotych naszych pieniędzy jest prokurator a nie kancelaria. Ona może się przydać burmistrzowi później. Kolejna sprawa. Nie trzeba być inżynierem drogownictwa aby stwierdzić , że ta droga niczego nie załatwia. Ale starym zwyczajem władza stawia sobie pomnik. Szkoda tylko, że za nasze.

 » Duszyniówka (Ali | 23-12-2012, 10:36:06)

Słusznie pisze Hary. No cóż Panie Burmistrzu, trza przyjąć to na klatę. Każdy kij ma 2 końce.Skoro drogi buduje Burmistrz, on jest jedynym ojcem sukcesu, a naczelny Pana organu prasowego, zarazem Pana ojciec duchowy nazywa je Duszyniówkami to teraz trzeba jasno stwierdzić , że spieprzył burmistrz. Bo jak do przecięcia wstęgi -burmistrz, ale jak już coś spieprzono to kto inny. A już największa kpina to stwierdzenie, że winnych szuka kancelaria prawna. Jaka kancelaria? Kancelaria pana burmistrza? Oj, żeby tylko za daleko nie szukali. Bo od szukania winnych zmarnowania 300 000 złotych naszych pieniędzy jest prokurator a nie kancelaria. Ona może się przydać burmistrzowi później. Kolejna sprawa. Nie trzeba być inżynierem drogownictwa aby stwierdzić , że ta droga niczego nie załatwia. Ale starym zwyczajem władza stawia sobie pomnik. Szkoda tylko, że za nasze.

 » Do Gienek i Felek (Luneta | 23-12-2012, 10:34:27)

Gienek połóż .uja na pieniek i utnij. taki jesteś mądrym człowiekiem. Dobrze że nie jest to obwodnica mickiewicza - powstańców. Felek ty drugi taki, a jak ktoś tam zahaczy trzezwy, to powiesz, że przez tapicerkę auta w kratę.

 » .. (arczi | 23-12-2012, 00:18:40)

tak zeby polaczyc bydgosz---poznann z dostempem w mogilnie "za most" to trzeba bylo by poprowadzic droge kolo(wzdłóz) torow kolejowych , poczatek w wiecanowie kolo przejazdu a wyjscie miedzy stawiskami a chabskiem, problematyczne: dugi dystans, troche ludzi do wysiedlenia i jak przejsc pod mostem

 » do bolo (Monika | 22-12-2012, 22:22:12)

Ty bolo jesteś zacofanym człowiekiem, chciałbyś aby nasze miasto cofało się w rozwoju, na szczęście są mądrzejsi od ciebie .

 » piąte koło (u wozu | 22-12-2012, 22:10:03)

prawda wystarczyło zapytać właścicieli firm przewozowych i kierowców TIR, bez planowania bez wizji i pomyślunku, tylko jak sobie kabze napchać i rodzinie prace załatwić to umieją.

 » to se ne vrati... (Hary | 22-12-2012, 21:43:56)

Teraz to musztarda po obiedzie. Nie ma co debatować czy obwodnica jest zasadna czy nie. Pewnie że nie jest, ale co to teraz zmeni? POza tym, na Boga, nie mówcie i nie piszcie, że to jest OBWODNICA, bo niby co ma OBWODZIĆ swoim ruchem POjazdów,z których 95% jedzie DO Mogilna, a nie TRANZYTEM obok Mogilna? Jest to wg mnie zwykła droga GMINNA, przy której nawet nie pobudowano ścieki rowerowej i chodników ( redaktorek z czwartkówki krytykuje, że starosta nie pobudował chodnika do Bystrzycy, przy drodze powiatowej. A może Holak mi powie dlaczego nie ma chodnika przy niezwykle wąskiej i bardzo uczęszczanej drodze GMINNEJ na Świerkówiec, do lasku gdzie jest kpliczka Chrystusa Frasobliwego? Nawiasem, to red. Holak chyba pomylił się z zawodem. Powinien zostać adwokatem. To mu pasuje zwłaszcza w relacjach z burmistrzem, a burmistrz w ten sposób ma super mecenasa w czwartkowym medium).

 » Obwodnica (Max | 22-12-2012, 21:26:28)

Co mają te linie do obwodnicy,czy one dotykają asfaltu???,że nie można będzie jechać ,przecież w Polsce nie takie linie idą przez drogi i jest OK.

 » .... (mistrz | 22-12-2012, 21:20:38)

Aja jem sałatkę warzywną!

 » wybory zdala od duszyniskich (boloooo | 22-12-2012, 21:19:48)

tu fuszera na zjeździe na Wiecanowo już asfalt spękał po zimie będa już dziury..obwodnica jest tak potrzebna jak koszula w dupie..jakie tiry jada od Bydgoszczy i jada na Poznań??wszystko jak jedzie to jedzie do Chemirolu Inwestremu wszystko za most i wiaduktem kolejowym który jak tak dalej będzie użytkowany przez ekipę ze snopkami to będzie się nadawał do remontu..obwodnice powinni nazwać ,,to ja budowałem nieudolny Leszek..''

 » KPINY (MONA | 22-12-2012, 21:11:50)

Nie wiem po co ta obwodnica.Nie wiem jaki ruch miałaby ułatwić skoro na Poznan TIRem nie przejadą pod wiaduktem przed rondem w bielicach a w goryszewie ograniczenie do 15 ton, przez tą opłakaną drogę w Żabnie? To sa kpiny... i tak będa jeździc przez miasto i chabsko...lepiej by przeznaczyli te pieniadze na OBWODNICE w STRZELNIE! Mimo,że nie jestem miszkanką tamtego miasta.Chyba nikt nie zaprzeczy,że jest tam potrzebne takowe rozwiązanie!!! NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁABY BUDOWA NOWYCH BLOKÓW, NIE MA MIESZKAŃ W CMG JUZ OD DŁUZSZEGO CZASU! ABY NORMALNI LUDZIE MOGLI SWOBODNIE ZAŁOZYC RODZINE, A JAK SA TO PENSJA PRZECIĘTNEGO MOGILNIANINA POKRYWA CZYNSZ!!! TO SA JAJA...

 » wybory zdala od duszyniskich (boloooo | 22-12-2012, 20:21:10)

tu fuszera na zjeździe na Wiecanowo już asfalt spękał po zimie będa już dziury..obwodnica jest tak potrzebna jak koszula w dupie..jakie tiry jada od Bydgoszczy i jada na Poznań??wszystko jak jedzie to jedzie do Chemirolu Inwestremu wszystko za most i wiaduktem kolejowym który jak tak dalej będzie użytkowany przez ekipę ze snopkami to będzie się nadawał do remontu..obwodnice powinni nazwać ,,to ja budowałem nieudolny Leszek..''

 » do beko (Gienek | 22-12-2012, 20:16:24)

obwodnica jest bardzo potrzebna , ja mieszkam w takim miejscu gdzie ciężarówki na okrągło przejeżdżały pod moimi oknami. W Niemczech są nowoczesne drogi, zjazdy , obwodnice, tylko pozazdrościć naszym sąsiadom . Burmistrz jest bardzo mądrym człowiekiem i wie co robi.

 » FOLWARK zwany MOGILNO (jo 57 | 22-12-2012, 19:55:33)

Ogrodowa zrobiona (bo jak ma mieszkać były starosta )błoto nie dla nieudolnych kombinujących i za nic nie ODPOWIEDZIALNYCH (oprócz obowiązkowych otwarć gdzie JADŁA I A.......U nie brak) . Ludzie od finansów i od TYCH NIBY DRUG to tylko na kabarety ! Czego się spodziewać po tych ludziach ( afera z STASIEM - SKARBNIKIEM - KASJERKĄ to tylko mały ułamek kombinacji ) naszych WŁODARZY !!!!!!!!!!!!

 » analiza (Observer | 22-12-2012, 19:39:18)

Nasz burmistrz chyba nie lubi jeżdzć po Polsce. Gdyby pojechał do Człuchowa, Sępólna lub Wągrowca to wiedziałby jak trzeba budować ronda. Tamci burmistrzowie wiedzieli. Na naukę panie Duszyński nigdy nie jest za późno. Gdyby pan się uparł, to na Niezłomnych powiat musiałby wyrazić zgodę na rondo. Ale po co walczyć? Tak będzie tańszy koszt realizacji swoich wygórowanych marzeń.

 » wiesmiasto (traktorbahna | 22-12-2012, 19:26:02)

jeszcze tylko airport i metro- jacy wyborcy taka władza.

 » A Strzelno??? (P | 22-12-2012, 19:01:03)

Sto razy bardziej przydała by się taka obwodnica w Strzelnie. Ale po co. W Mogilnie jest przecież większy ruch... KPINA!!!

 » ... (kk | 22-12-2012, 18:30:26)

z kasy miasta ginie 160 tys. Parę krzaczkó w parku kosztowało 160 tys. Kawałek parkingu koło wydziału komunikacji 160 tys. Teraz wałek za 300 tys. Przyglądając saię temu miastu nie problem stwierdzić, ze rządzą tu nieudolni ludzie.

 » ... (wkurzony | 22-12-2012, 17:04:05)

w przenośni powiem, że haftować mi się chce :D jak widzę tą całą chorą biurokracje w Polsce i te żałosne służby kontroli, którym wystarczy tylko posmarować żeby jakiś bogaty bubek mógł zrobić kolejny przekręt i zbić kokosy... co do obwodnicy to puścili by chociaż normalny, a nie wahadłowy ruch na Dąbrowe, bo szału idzie dostać prze te światła...

 » Polecam (mapa drogowa | 22-12-2012, 14:56:02)

Bip Urząd woj.Bydgoszcz-dalej działania kontrolne.Z listy talelki wybrać wydział opieki społecznej ,wybrać 2012r.miesiąc 03. Z tabeli- Dps Siemionki.Ukażą się powiatowe ciekawostki przemilczane przed wyborcami.

 » obwodnica (beko | 22-12-2012, 13:37:57)

Obwodnica jest nikomu niepotrzebna wyrzucone pieniądze w błoto , rondo w mieście to tak .Wiele inwestycji jest nie trafionych w naszej wiosce Mogilno , wszystko się likwiduje , bo jest byle jak zarządzane przez władze gminy .Sala sportowa jest wielkim niepotrzebnym budynkiem gdzie trzeba płacić za ogrzanie i.t.d.

 » owodnica z bocznymi tunelami (romano | 22-12-2012, 10:42:29)

to jest wielki ch.. te kable i tak nie zachoczyta.ale te rowy po bokach to dopiero jest porażka tam wpaść bo w zime wszystko możliwe to można sie zabić.i nic nie wygląda na to żeby były barierki.30mil za 5km o jaaa urzędasy sie nachapali teraz im jest dobrze.

 » fuszerki (Lechu | 22-12-2012, 10:33:39)

Z tego co się orientuję, to chyba nic nasz Ojciec Miasta nie oddał w terminie, w dodatku potem z licznymi fuszerkami. Tak było z fontanną, halą, kolektorami sanitarnymi i teraz jest z obwodnicą. Odbudowy kilkunastu ulic po kolektorze nie ma do dzisiaj-wyjątek to fragment Ogrodowej, parking na Sądowej miał być oddany do użytku w ubiegłym roku, a teraz ta obwodnica która ponoć ma też niewłaściwą podbudowę. Zobaczymy jaki tonaż będzie na niej dopuszczony i jak będzie wyglądał asfalt po 3 latach. Tłumaczenie burmistrza dlaczego w terminie nie jest obwodnica oddawana do użytku, to po prostu żenada!

 » Pierwszeństwo przejazdu (OSKAR721 | 22-12-2012, 10:02:08)

Do tego jeszcze jakiś bardzo inteligentny magister wpadł na ,,genialny" pomysł aby ul.Niezłomnych nie była drogą z pierwszeństwem przejazdu (jak nakazywała by logika) i na skrzyżowaniu z obwodnicą postawił znaki stop. Już widzę miejscowych debili w 20 letnich BMW jeżdżących obwodnicą po 150km/h i wypadki na tym skrzyżowaniu.

 » Obwodnica (Rufio | 22-12-2012, 09:54:41)

Wydaje mi się że obwodnicę też projektowali pod wpływem alkoholu ,co za bajzel.

 » Super obwodnica re do radi (drogowiec | 22-12-2012, 07:10:57)

A przez Goryszewo jest ograniczenie do 15 ton więc chyba mandaciki sie posypia i budżecik zasilą

 » . (wielki elektronik | 22-12-2012, 05:11:36)

obwodnica do nikąd , ruch na 900 lecia i tak będzie spory , lepiej by stworzyli miejsca pracy w cmg to miasto umiera bez młodych ludzi

 » wypadek (Felek | 22-12-2012, 00:58:15)

Jeśli chodzi o wypadek, to spowodowała go osoba pod wpływem alkoholu.

 » Super obwodnica (radi | 21-12-2012, 23:47:25)

Fajny uskok od strony Janikowa to pewnie miał być śpiący policjant ale coś nie wyszło he he jeszcze droga nieotwarta a już był wypadek na tym śmiesznym skrzyżowaniu no i miniatura ronda które nikt nie zauważa i jedzie prosto hi hi obwodnica prowadzi do ronda bielickiego a kto powie jak tam mają tiry dojechać jak tam dynda jakiś most muszą przez Goryszewo jechać i na Poznań ta obwodnica to niewypał

 » ta Obwodnica potrzebna jak swini siodło! (Renia | 21-12-2012, 23:27:52)

szkoda słow i nerwów na to co sie dzieje w Mogilnie i okolicach. wogole nie ma nikogo porzadnego kto by tym bajzlem dobrze zarzadzil. robic obwodzice tyle czasu i nie widziec kabli? kpina!!!! ci co ja projektowali to wogole na tym sie nie znaja no chyba ze wykonanie projektu obwodnicy robily dzieci w przedszkolu. burmistrz zaplaci a nam mieszkancom podniesie podatki i wyjdzie na tym dobrze. obwodnica nie zda egzaminu bo i tak samochody jadace z poznania do firm z mogilna beda musialy wbic sie na miasto i tak samo bedzie z samochodami jadacymi z bydgoszczy. lepiej jak by ta obwodnice zaprojektowali z drugiej strony mogilna gdzie znajduje sie najwiecej duzych mogilenskich firm i wtedy auta nie jechaly by przez centrum mogilna.

 » Światła (Mogilnianin | 21-12-2012, 22:46:28)

Ja się pytam dlaczego w Wiecanowie nadal są światła a na Niezłomnych i Witosa nie ma ??! Mogliby zastawić wjazd na obwodnice i puszczać normalnie bez tych głupich świateł...

 » stanley = Wielkopolanin (zz | 21-12-2012, 22:33:06)

Po stylu wypowiedzi wiadomo, że to on, aczkolwiek przyznaję rację. Poza tym wydaje mi się, że burmistrz tak lubi otwarcia w maju, by móc pokazać się na Dniach Mogilna, że aż myślę, że ta fuszerka jest mu na rękę - dzięki temu nie musi otwierać wcześniej drogi do użytku. Z drugiej strony hala też była gotowa i stała czekając na otwarcie...

 » tłumaczenia burmistrza są żenujące (Stanley | 21-12-2012, 21:58:57)

Pytam się, gdzie byli inspektorzy nadzoru nad budową obwodnicy, których wynajął burmistrz Duszyński? Gdzie byli urzędnicy z najwyższej ratuszowej półki? Przecież specjalnie rozdzielono jeden z wydziałów urzędu aby jeden dyrektor zajął się przede wszystkim budową obwodnicy, a drugi nowy dyrektor sprawami komunalnymi. A gdzie byli projektanci? Dlaczego nie przekonali L.Duszyńskiego do pobudowania porządnych rond na ul. Witosa i ul. Niezłomnych? Myślę. że dlatego, iż ronda znacznie by podniosłykoszty budoy obwodnicy na o pana Leszka nie byłoby już stać. Przy okazji to ciekawe, że w Wiecanowie skrzyżowanie obwodnicy z drogą na Bydgoszcz ma ... chodniki. Tam można, a na Witosa nie?

 » oo (o | 21-12-2012, 21:56:22)

banda idiotów linie było widać od początku a teraz problem idioci

 » obwodnica (pa | 21-12-2012, 21:49:45)

mogilnianie to muły cieżkie ludzie do pracy

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (0)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (0)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (2)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (12)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016