Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Mrozy dużym zagrożeniem

2017-01-09 16:19
 

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera lub niższa nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze oraz osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [3]» dodaj komentarz   

 » Mrozy(MG) (MGOPS | 12-01-2017, 16:48:23)

Chciałabym poinformować, iż informacja zawarta w komentarzu Mrozy(MG) jest niezwykle krzywdząca. Piec mieszkający od paru lat niedaleko budynku schroniska został przygarnięty przez jego mieszkańców, z uwagi na fakt, że jego wcześniejszy właściciel porzucił zwierzę przy sąsiadującej ulicy. Od tamtego zdarzenia pies znalazł schronienie przy placówce. Został zaszczepiony, jest systematycznie dokarmiany, zbudowano dla niego budę, która znajduje się pod drzewami po prawej stronie drogi prowadzącej do schroniska. Pragnę zaznaczyć, że buda na okresy zimowe jest zabezpieczona odpowiednią wyściółką chroniącą zwierzę przed wilgocią, wiatrem i niskimi temperaturami. Niestety pies jak wyczuwa obecność któregokolwiek z mieszkańców przybiega pod drzwi schroniska i oczekuje za ich wyjściem. Podczas silnych mrozów pies zawsze może liczyć na wejście do schroniska.

 » Najpierw sprawdź (Wifi | 12-01-2017, 15:46:43)

Przechodzę obok codziennie i nie masz racji! Piesek ma budę i jest karmiony . Sprawdź nim zaczniesz pisać bzdury

 » Mrozy (Mg | 10-01-2017, 19:54:05)

Tyle się mówi o udzielaniu schronienia ludziom, zwierzętom, a na progu mogileńskiego schroniska dla bezdomnych śpi wieczorem skulony pies, którego przygarnęli bezdomni. Nawet do banków można wchodzić z czworonogiem przy tak silnym mrozie. Aż serce ściska z bezduszności ludzkiej. Wystarczyłoby wpuścić psa na korytarz, ale widocznie łatwiej być obojętnym.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (0)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (0)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (2)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (12)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016