Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Fryzjerka z Mogilna dla WOŚP

2017-01-09 21:31
 

- Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca Jurek Owsiak. W ogólnopolskiej akcji bierze udział mogileński Salon Fryzjerski Renaty Jędrzejewskiej, znajdujący się przy ulicy 11 Listopada 85.

- Każdy sposób by pomóc jest dobry, ale nasz jest też wyjątkowo przyjemny. Poddając się zabiegom fryzjerskim: cięciu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu, wspiera się jednocześnie cel tegorocznego Finału WOŚP – mówi Anna Duchała, koordynująca ogólnopolską akcję pod patronatem kosmetycznej marki Kemon – To możliwe dzięki fryzjerom, którzy gotowi są przez jeden dzień pracować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w tym roku zagra z nami 121 salonów w całej Polsce! – dodaje Anna Duchała.

Zasady akcji są proste. W finałową niedzielę fryzjerzy staną się wolontariuszami WOŚP i będą robić to, co potrafią najlepiej – upiększać włosy. Jednak tego dnia salonowi goście równowartość wynagrodzenia za daną usługę wrzucać będą bezpośrednio do umieszczonej w salonie skarbnicy stacjonarnej.

- Na usługę fryzjerską w finałową niedzielę można zapisać się wcześniej, albo po prostu przyjść tego dnia do salonu. Kto jednak nie będzie mógł 15 stycznia odwiedzić fryzjera, a chciałby wesprzeć WOŚP, może przyjść do salonu przed finałem. Tam już dziś znajduje się orkiestrowa skarbnica i każdy może do niej wrzucić dowolny datek – mówi Anna Duchała.

To już 12-sta fryzjerska zbiórka dla WOŚP. W ten przyjemny dla darczyńców sposób fryzjerom udało się do tej pory zebrać ponad półtora miliona złotych.

- I hipisi będą łysi, zanim jednak tak się stanie, warto zadbać o swoje włosy! A jeżeli można przy tym jeszcze pomóc, to już w ogóle piękna sprawa! 15 stycznia widzimy się zatem w orkiestrowych salonach fryzjerskich! Sie ma! – zaprasza Jurek Owsiak. (nad.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » fryzjerka (rudy | 30-01-2017, 20:34:36)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » do maxa (leon amator | 18-01-2017, 16:03:25)

Ano podatki trzeba płacić uczciwie. A nazwanie mnie mendę przez owsikowego poplecznika jest niewątpliwie komplementem. Tak jak kiedyś ubowskie ścierwo ma mojego dziadka sierżanta z VM i KW od gen. Andersa też mówiło "menda i wróg ludu". Jak mogileńska skarbówka porządnie tego nie sprawdzi to ją sprawdzą

 » do leona amatora (max | 15-01-2017, 18:18:43)

Skąd się takie mendy na tym świecie biorą?

 » wybór (o | 13-01-2017, 12:07:45)

Jestem za mogilnianką.Należy zgodnie z tradycją dać. Tylko dlaczego tak pędzą. Przemknęli przez 22 Stycznia i Słoneczną jak burza..Jeszcz drzwi nie zamkli,a już wychodzili. Na co ten pospiech? Zasdaa dobej organizacji. Zorganizuj mniej a będziesz miał więcej. Chcą zdążyć przed Owsiakiem? Przecież można dac i tu i tam.Warto się dzielic.

 » usługa fryzjerska (leon amator | 13-01-2017, 11:46:48)

Usługa fryzjerska jest obłożona podatkiem VAT, pani fryzjerka może przekazać należność za jej wykonanie komu chce, nawet "złotemu melonowi", ale musi bać normalny paragon fiskalny i należny VAT z tej usługi odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Mam nadzieję, że mogileńska skarbówka o tym wie i podejmie stosowne kroki sprawdzające. Pani fryzjerka wystawiła się im sama.

 » do lk (Mogilnianka | 12-01-2017, 12:26:01)

Mylisz się i to bardzo. WOŚP pokrywa koszty tego zrywu społecznego z zebranych datków. Jest to szczegółowo opisane w corocznym rozliczeniu. Sam Jurek oraz jego 32 zatrudnione stale do obsługi biurowej osoby otrzymują regularną pensję. Mnie to nie dziwi, bo dziś nie ma nic za darmo. Jurek Owsiak niejednokrotnie sam o tym mówił. Wokół samej WOŚP istnieje kilka przyssanych spółek i spółeczek. Mimo tego, że nikt nie robi tam niczego za darmo ( z wyjątkiem marznących wolontariuszy), to zarówno unikalna w skali światowej inicjatywa jak i wysokość niesionej pomocy, robi wrażenie. Jestem jak najbardziej za. W tym roku również wrzucę Chrobrego do puszki. Przedwczoraj ofiarowałam Kazia Wielkiego naszemu duszpasterzowi, bo w domu od zawsze była taka tradycja. Wszak Rzeczpospolita przedmurzem gasnącego chrześcijaństwa....

 » fryzjer (dziadek | 12-01-2017, 11:47:26)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » super (lk | 11-01-2017, 13:02:31)

I tak trzymać. popieram,bo ostatnio tyko słyszę, że ofiary składane przy okazji koledy są do kurii,a tylko w części na cele parafii i na wydatki dla księdza. A u Owsiaka,to chociaż cała kwota jest przeznaczona dla dzieci i seniorów. Brawa dla Owsiaka.Niech akcja trwa każdego roku.

 » fryzjerzy (ja | 10-01-2017, 07:02:50)

pieknie! prosze brać przykład!!! :)

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (0)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (0)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (2)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (12)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016