Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Walczy o jeziora i prosi o pomoc

2017-03-13 21:55
 

Prezes Stowarzyszenia Eko-Przyjezierze apeluje do radnych powiatowych o wsparcie w walce ratowania okolicznych jezior.

- Odkrywki konińskie, które powstają w powiecie konińskim, ale oddziałują na nasz powiat w zasadzie niszczą jeziora, a planowana odkrywka Ościsłowo na pewno doprowadzi do dalszej katastrofy. (...) Udaje się nam tę odkrywkę blokować w zasadzie trzy lata. Teraz następna decyzja środowiskowa ma być podjęta do 4 kwietnia. Myślę, że będzie negatywna (...) Odkrywka Ościsłowo, która ma powstać to 1580 hektarów, bardzo blisko naszych jezior. Jest tam bardzo małe złoże, a będzie miało bardzo negatywne oddziaływanie na nasze jeziora. Żeby ten węgiel wydobyć trzeba rozkopać 1600 hektarów ziemi pierwszej, drugiej klasy, trzeba wyciąć 250 hektarów lasów, odpompować 500 milionów ton wody po to, żeby wydobyć niecałe 30 milionów ton węgla, którego wystarczy na około 10 lat. Mamy wykonaną ekspertyzę, która wykazała, że wartość tego węgla to około 2,2 do 2,8 miliarda złotych, a straty tylko w rolnictwie i przetwórstwie 4 miliardy złotych. Inwestor chce przetrwać jeszcze parę lat, żeby wykorzystać ten rejon i odejść. Za skutki, które pozostawi zapłacimy my, podatnicy. Robimy wszystko, żeby to nie powstało - mówił Józef Drzazgowski.

Józef Drzazgowski w swoich wypowiedziach podkreśla znaczący udział i zaangażowanie władz z terenu Wielkopolski w walkę z postępującą degradacją jezior i powstającymi kolejnymi odkrywkami węgla. Jednocześnie zauważa, że rządzącym z Kujaw nie zależy na ratowaniu ubywających wód.

- Chciałbym, żeby nasi radni też tak działali jak południowa Wielkopolska. Tam jadąc na konferencje, spotkania jestem zachwycony tymi starostami i posłami - naprawdę walczą o ten rejon, piszą petycje, radni podejmują uchwały sprzeciwiające się powstaniu odkrywki Oczkowice - zaznacza prezes Drzazgowski.

Prezes Eko-Przyjezierza twierdzi, że może liczyć na posłów z Wielkopolski, czy też z okręgu łódzkiego, bądź mazowieckiego. Co ciekawe, z Kujaw pomaga mu jeden parlamentarzysta, pomimo tego, iż jest ich kilkudziesięciu.

- Jeżdżę na komisje sejmowe i jestem zniesmaczony. Tylko na jednego posła z ziemi kujawsko-pomorskiej mogę liczyć, a tak muszę liczyć na posłów z Wielkopolski, łódzkiego, mazowieckiego. Jeden poseł, który jak zadzwonię napisze petycję, czy mnie zaprosi do Sejmu. Jeśli potrzebuję pomocy, to mam posłów z Wielkopolski, tam gdzie ma powstać kopalnia - mówi Józef Drzazgowski.

Działacz z Przyjezierza zaapelował do radnych powiatowych o pomoc w kontakcie z posłami, a także zajęcie stosownego stanowiska rady, które wsparłoby stowarzyszenie w dalszych działaniach zmierzających do ratowania okolicznych jezior.

- Chciałbym, żeby w tej sprawie naprawdę bardzo ważnej dla nas, naszego środowiska i naszej przyszłości wszyscy mówili jednym głosem i nie wytykali sobie barw politycznych. Chciałbym, żeby rada powiatu, tak jak samorządy województwa wielkopolskiego wystosowały uchwałę do pani premier, ministra, pana wojewody, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu i w Bydgoszczy. Takie stanowisko byłoby wsparciem naszych działań. My nie mieszkamy wokół odkrywki, bo Przyjezierze nie jest wokół odkrywki - to jest 15 kilometrów, ale mamy jej skutki - twierdzi Józef Drzazgowski.

Rada powiatu w najbliższych tygodniach ma zorganizować posiedzenie poświęcone ochronie środowiska, na którym zamierza przyjąć stanowisko w sprawie m.in. Przyjezierza. Poniżej prezentujemy film przygotowany przez Stowarzyszenie Eko-Przyjezierze, prezentujący dzisiejszy stan wód w Przyjezierzu i okolicy. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [51]» dodaj komentarz   

 » :) (aeiou | 29-03-2017, 23:23:01)

Aaaa,jeszcze jedno...czlowiek sredniorozgarniety potrafi wylapac kpine czy sarkazm... No ale moze kiedys zalapiesz:)

 » :) (aeiou | 29-03-2017, 22:45:33)

Bystra Hanko...tym razem jesteś pewna do kogo piszesz? Bo ostatnio nie ogarnęłaś:d

 » wiedza (krystyna | 29-03-2017, 12:26:41)

Do Hanka!w pełni się z tobą zgadzam.

 » wiedza (Hanka | 29-03-2017, 08:38:54)

Nie wspomnę o twojej wiedzy i ile klas skończyłeś ,że nie znasz praw fizyki. Uczyli o tym w szkole podstawowej .

 » :) (aeiou | 28-03-2017, 21:20:20)

Hanka....ale jesteś bystra...porażające:d

 » woda (Hanka | 28-03-2017, 20:44:17)

Do ekolog , wolny wybór skoro Strzelno ci się nie podoba to się wyprowadź do Kleczewa. Myślę,że jakiś kopalniak obraża Pana Józefa. Mogilnianie są z tobą Józef tak trzymaj .

 » do ekolog (aeiou | 25-03-2017, 11:33:21)

Chlopie dzieciaki w strzelnie itp moga tylko snic o tym co maja w Kleczewie... Zobacz jaki tam sa szkoly itp. Fakt....lepsza 1 ulica i ze 4 sklepy jak w Jeziorach;d A co ma do czego sztuczny zbiornik? Czyli skoro tamte sa naturalne to naturalne ze ucieka z nich woda...

 » Do woda (Strzelno | 25-03-2017, 08:51:34)

A może tak spokojniej ? Zdazyłeś już obrazić kilka osób tutaj - myślisz ze takim sposobem przekonasz kogokolwiek do swoich racji ? To niestety tak wygląda, że zamiast racjonalnej, trzeźwej oceny włączają się niepotrzebne emocje i o to można mieć pretensje do Drzazgowskiego (który podejrzewam pisze te komentarze) nakręca negatywne emocje.

 » woda (ekolog | 24-03-2017, 13:56:45)

Co te jest Kleczew? ten grajdoł pd Koninem?. Brak mi słów na tępotę i brak wiedzy , piszących o stosunkach wodnych ,że woda jest w stawie w Kleczewie. Mam pytanie gdzie jest woda w jeziorze Głodowskim i innych w tym rejonie. Nie pisz mi o sztucznych zbiornikach.

 » kleczew (aeiou | 23-03-2017, 21:02:25)

Kleczew jest już rozkopany... I będą mieli za to piękny las w urozmaiconym terenie, ktory juz zresztą rośnie. I jakoś woda ze stawów rybnych pod samym Kleczewem nie znika... Jezioro przy elektrowni w Koninie tez ma sie swietnie...tylko przyjezierze ginie...to ciekawe...

 » woda (szczepan | 23-03-2017, 18:00:14)

Obserwator w pełni się z tobą zgadzam. Rozkopać Kleczew , Konin i wydobywać węgiel przecież to taki skarb.

 » kopalnia (obserwator | 23-03-2017, 10:34:56)

Może by ten grajdoł Kleczew rozkopać , bo tam też jest węgiel.

 » woda (ekolog | 23-03-2017, 08:34:51)

Górnik może zaprosisz nad jezioro Głodowskie i inne które zginęły w okolicach Kleczewa czy Kazimiera. Może pokażesz rekultywacje w okolicach Ślesina i innych miejscach . Napełniacie wodą z naszych jezior ,jezioro Pątnowskie i tym się chwalisz. Woda z naszych jezior chłodzi turbiny elektrowni tego też nie wiesz . Ale skąd masz wiedzie skoro jesteś torfiarzem .

 » To co zostawia kopalnia (Górnik | 22-03-2017, 20:55:29)

Przyjedzcie do Kleczewa albo nad jezioro po odkrywce Pątnów i zobaczcie co kopalnia zostawia a potem wierzcietakim jak drzazgowski co pna sie w polityke, po drugie na Przyjezierzu skoro ucieka woda to ciekawe kto i co buduje przy jeziorze? Moze inwestycja przy wodzie bo wody to jest teraz i sporo

 » woda (teresa | 19-03-2017, 20:44:40)

Do Strzelno , możesz się wykazać w twoim grajdole .

 » Strzelno (Strzelno | 19-03-2017, 13:06:50)

do teresa - gratulacje z takim podejściem. Ważne że ktoś ma cel nieważne jaki ? No super! A słyszałaś może jeszcze kiedyś o celach racjonalnych i nieracjonalnych ? nawet najwieksi POpaprańcy maja swoje cele i też fajnie prawda - bo najważniejsze, że mają. Moim zdaniem ważniejsze myśleć i działać rozsądnie i umieć się porozumiewać a nie mieć działać jedynie na negatywnych emocjach.

 » problem wody (Hanka | 19-03-2017, 12:19:51)

Jeśli ktoś nie widzi problemu ,to typowy ignorant. Panie Józefie ,jesteśmy z Panem . Zawsze się znajdą osoby które oplują innych.

 » no tak... (aeiou | 19-03-2017, 11:38:07)

Nie no normalnie Copacabana z 5 gwiazdowymi hotelami, ekskluzywnymi butikami i restauracjami z 3ma gwiazdkami Michelin'a... Saint Tropez moze sie schowac... Hehe,zenada

 » woda (teresa | 19-03-2017, 09:14:00)

Taki myślenie jak was świadczy o tym kim jesteście. Myślenie Tu i Teraz a o po nas ,Mało istotne. Ja podziwiam takich ludzi co mają cel , nie ważne jaki ale mają.

 » do piotra d... (aeiou | 18-03-2017, 17:17:41)

Jeśli ktoś pcha się na świecznik to musi liczyć się z tym, ze będzie publicznie krytykowany. W Strzelnie jest już jeden taki bez grama honoru, który za byle krytykę biega na policje po IP.... Pytasz się co poprzedni wypowiadający się w tej sprawie zrobił.... Może nic bo ma to głęboko w ..... Mnie np ten ściek wodny tez zupelnie nie interesuje. Dinozaury tez wyginely i jakos nam sie bez nich żyje....

 » Strzelno (znam tego cwaniaczka | 18-03-2017, 15:24:11)

@woda Co jest nieprawdą z tego co napisałem o Drzagowskim ? to, ze stratował do sejmu z PO? to, że sprzeciwia się doprowadzaniu wody do jezior ? Znam go prawdopodobnie dłużej niż Ty! Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i ocenę czyjejś działalności - moja ocena jest taka, że koleś znalazł sobie konika i na nim jeździ - a jego celem jest jakieś publiczne stanowisko. Znasz takie powiedzenie: "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane"? o niego pasuje jak ulał.

 » woda (Piotr D. | 18-03-2017, 09:38:04)

Nie oceniaj kogoś bo sam będziesz oceniany. Skoro go znasz to się podpisz , a nie obrażaj innych. Nie wiem czy wiesz ,że można ustalić kim jesteś ''Cwaniaczku''. Też jestem z tych okolic i też znam długiego i mam zupełnie inne zdanie. Cóż zawiść takich ludzi świadczy o ich małość . Może napiszesz! skoro krytykujesz co ty zrobiłeś w tym temacie poza krytyką????????????????????????????

 » Znam tego cwaniaczka (Strzelno | 17-03-2017, 20:09:22)

Facet sobie znalazł temat i na tym temacie chce wjechać do samorządu albo do sejmu. Raz zresztą już nieudolnie startował z PO. Ludzie obudzcie się to ze wysychaja jeziora to paradoksalnie jego zasługa - przecież to on się sprzeciwia odprowadzaniu wód z odkrywek do jezior. Jakoś jezioro w Ślesinie jest bliżej odkrywek A na brak wody nie narzeka. Różnica jest taka ze tam można wodę doprowadzić A tu szkodniki się sprzeciwiają - nie róbcie mu kampanii.

 » zieloni (hejka | 16-03-2017, 22:20:39)

bicie piany i sposób na życie /// nawet bez mózgowiec nie z lekcji fizyki ale z własnego życiowego doświadczenia wie co to system naczyń połączonych /kibel / KUJAWY to pustynia ,

 » Jakie opady (tukan | 16-03-2017, 20:51:57)

Jakie opady... w Mogilnie w jeziorach masz niski stan wody? Nie - niski bywa jedynie latem. W Mogilnie z tego co wiem nie ma wielkich opadów a jednak stan wody jest uzupełniony po lecie kiedy to rzeczka wyschła. Teraz wróciło do normy. A tam jest niski poziom wody nawet teraz.

 » woda (obserwator | 16-03-2017, 20:47:31)

Ależ to proste z naszych jezior . Wiadomo ,że odprowadzana woda z jezior i wód głębinowych trafia w okolice Konina by chłodzić turbiny w elektrowni i trafia do wart mała część do sztucznego jeziora. Tak to wygląda. Odkrywki konińskie w swej historii odprowadziły z tych stron około 12 mld m3 wody. Powidzkie ma pojemność 132 mil m3 wody.

 » trzeba kopac kanały (xxx | 16-03-2017, 19:09:14)

i przywrócic stosunki wodne na kujawach i w wielkopolsce,są jeszcze pieniądze z unii bo opadów z roku na rok bedzie mniej.kopalnie to pikuś jak ktoś w to wątpi jest hipokrytą-zobaczcie jeziora zrobione po wcześniejszych odkrywkach-skąd tam woda?przecież nie z kranu.

 » woda (szczepan | 16-03-2017, 18:07:02)

Czysta fizyka woda zawsze popłynie tam gdzie niżej . Cóż wielu o tym nie wie ale komentuje i pisze bzdury .

 » .... (aeiou | 16-03-2017, 16:24:00)

BRAWO...będzie mniej komarów.

 » woda (jola | 16-03-2017, 09:22:11)

Mietek , jakie masz pojęcie o wodzie? świadczy twój wpis. Może mi powiesz skąd masz tą wiedzę?

 » Jeziora wysychajace przez brak opadów... (Aw | 16-03-2017, 08:11:48)

Większej bzdury, jak jeziora wysychajace przez brak opadów jeszcze w tej sprawie nie słyszałem. Ludzie zastanówcie się co piszecie, bo takimi sformułowaniami udowadniacie, że nie macie o temacie zielonego pojęcia, a mimo to wypowiadanie się jak starzy geologowie... Kopalnia odkrywkowe to zabójstwo dla każdego zbiornika wodnego w promieniu do 40km od odkrywki. Z tej prostej przyczyny, że główną rolę odgrywa tu poziom wód gruntowych. Jasne jest, że jeżeli wykopie się dziurę głęboką na 150m z której usunie się miliony ton ziemi, to naplynie do tej dziury woda z okolic i jeżeli ktoś twierdzi że jest inaczej, to jest po prostu idiota albo jest z zarządu kopalni. Ludzie, nie słuchajcie tych, którzy winę zrzucają na brak opadów, dziecko 5letnie po zapoznaniu się z tematem wiedziałoby jaka jest prawdziwa przyczyna, 'znikania' jezior. I dodam tylko, że nie trzeba być geologiem, żeby orientować sie w tej sprawie, gdyż jest to banał (duża dziurą, do której napływa woda z okolic).

 » Opady (Mietek | 16-03-2017, 00:04:07)

Wlasnie tak jak poprzednicy najwiekszym czynnikiem odpowiedzialnym za miski stan jezior jest brak opadow atmosferycznych. 15-20 lat temu zimowe pokrywy sniegu na polach mialy po 10-15 nawet 30 cm . Wiosenne deszcze kto pamieta kwiecień maj prawie codziennie byly opady deszczu. A teraz kujawy stepowieja I to nie jest wina kopalni. Chociaz mozliwe ze przyspieszaja te nastepstwa

 » Gadanie... (Frank smootha | 15-03-2017, 21:56:24)

Brak opadów jest najwaznijszym czynnikiem wplywajacym na niski poziom wód. Kilka lat temu-lata 2009-2012 kiedy mieliśmy śnieżne zimy to i w Przyjezierzu pomost betonowy stał na 3/4 długości w wodzie. Wystarczy porównać zdjecia z tych lat z tymi z przed i obecnymi.

 » węgiel (mogilnianin | 15-03-2017, 10:20:48)

To nie tylko Przyjezierze , jeśli powstanie Ościsłowo to sięgnie jeziora Kamieniec czy Mogilna.Węgiel brunatny to nie paliwo to torf.

 » woda (obserwator | 15-03-2017, 10:17:20)

Do poprzedniego wpisu o wodzie, by pisać na ten temat należy mieć wiedzę . Łatwo krytykować nie podnosząc czterech liter z przed klawiatury. Polak zawsze był zawistny i bardziej cieszy go czyjaś porażka niż własne sukcesy. To świadectwo małych ludzi.

 » mam inne zdanie (Stachu | 15-03-2017, 08:49:37)

aeion! Aleś się wysilił! Kopalnia czarnoziemu po jeziorach? Miejsca pracy? A ile miejsc pracy zlikwidowanych zostanie w Przyjezierzu, jak jezioro "ucieknie"? Rolnicy zabierają wodę do nawadniania pół? Żałosne stwierdzenie. Ciekawe, że w rejonie Janikowa ale i Mogilna niektórzy rolnicy nawadniają pola i tam jeziora nie wysychają?

 » ..... (aeiou | 15-03-2017, 02:12:42)

Na wodzie z jeziorka tez mozna probowac wplynac do sejmu.... Tylko ze szanse zadne.. Woda wyschnie no i co? Zrobi sie kopalnie czarnoziemu itp i beda miejsca pracy... A moze wody ubywa bo rolnicy ciagna wode do nawadniania pol?

 » poczytajcie roczniki ststystyczne (lokalny patriota | 14-03-2017, 21:57:16)

Mieszkamy w najsuchszym miejscu w Polsce i to najniższe sumy opadów odgrywają główną role w tym zagadnieniu,kopalnie to drugi ale nie tak znaczący czynnik.tragiczne błędy popełniono na początku lat 90 kiedy to zaniechano konserwacji kanału ostrowo-gopło który te stosunki wodne by do dziś regulował bo jak wiadomo woda z odkrywek płynie do warty lub kanału warta-gopło i koło się zamyka.mylę się?

 » prezes (idzie Grześ przez wieś | 14-03-2017, 21:35:25)

To że nie będzie (na razie) nowych odkrywek, to nie zasługa Drzazgowskiego a tylko PIS dobiera sie do właścicieli PAK, obwodnicy w Strzelnie też nie wybudują dzięki Pruczkowskiemu...

 » Kurzawa (Anty | 14-03-2017, 21:27:20)

A TEN W Marszałkowskim pierdzi w stołek i nic nie robi.Jest z tych terenów i nigdy nie słyszałem z jego strony słowa poparcia a o jakichś próbach działania w tym temacie,czyli ratowania przyrody i wspierania inicjatywy Stowarzyszenia to dla niego obcy temat.Cóż taki jest zakłamany i zadufany w sobie.Nawet mundur strażacki sobie sprawił aby być jak Pawlak z PSL z pełnym dostępem do darmowego koryta.

 » woda (obserwator | 14-03-2017, 20:41:26)

Znam Józefa i wiem ile on poświęca czasu tej sprawie. Wiem ,że nieraz ma tego dość .Można zadać pytanie gdzie włada i co zrobiła?. Należy przyznać ,że Józef nie odpuszcza i za to go cenię.

 » Kopalnia (Stowarzyszenie Eko-Przyjezierze | 14-03-2017, 20:32:54)

W dniu dzisiejszym możemy świętować , jest odmowna decyzja RDOŚ w Poznaniu dla odkrywki Ościsłowo. Nie jest to koniec batalii z ZEPAK ale milowy krok . Dziesięć lat naszych działań z Goliatem. W tym miejscu pragnę podziękować Wszystkim tym co mnie wspierali i na których zawsze mogłem liczyć. Była w tym grupa mieszkańców Mogilna . Jeśli ktoś chce nasze stowarzyszenie wspierać to zapraszamy w dniu 27 marca na kolejny protest . Autokar zapewniamy, wyjazd z Mogilna i Strzelna. Kontakt 605382078. Józef Drzazgowski

 » wszystkim polecam film (Wielkopolanin | 14-03-2017, 16:11:31)

Znikające jeziora - filmik robi niesamowite wrażenie, szkoda tylko, że ... przygnębiające wrażenie. Z poziomu ziemi tego wszystkiego po prostu nie widać. I ktoś za 50 lat powie "Ludzie ludziom zgotowali ten los".

 » Jeziora (H2O | 14-03-2017, 12:53:37)

Od kilkunastu lat biorę czynny udział w protestach organizowanych przez SOŚN późniejsze Eko, przypomina to walkę z wiatrakami. Ile to już lat bezskutecznej walki o dobro nas wszystkich.Zmieniają się rządzące elity polityczne i nie widać woli ochrony jezior, były jednostkowe przykłady uczestnictwa w protestach posłów i senatorów ale bez skuteczne.Polecam zapoznanie się z oświadczeniami majątkowymi posłów zwłaszcza Min.Ochr.Środowiska, to są ludzie oderwani od rzeczywistości,żyjący w innym świecie traktujący nas jak intruzów zakłócających ich sielankę.Józef masz sprzymierzeńców oby finał stał się pomyślny.

 » Sukces !!! (kujawiak | 14-03-2017, 10:57:54)

Jest odmowna decyzja dla odkrywki Ościsłowo II . RDOŚ w Poznaniu po raz pierwszy stanęła po stronie ratujących jeziora. http://przyjezierze.org/pl,odmowna_decyzja_dla_odkrywki_oscislowo_,380.html

 » Chętny (Ja | 14-03-2017, 10:30:30)

Ja jestem chętny by pomóc - pytanie brzmi - jak? Chętnie zaprotestuje, chętnie podpiszę - konkret

 » Niepojęte (Milli | 14-03-2017, 10:17:01)

Nie wierze, że tylko jedna osoba walczy o przyrodę. Ludzie juz są tak zaabsorbowani żeby zarobić kilka groszy, że stali się totalnymi ignorantami na otaczające ich środowisko od którego są zależni. Bez natury nie istniejemy !!! Ale jak już nastąpi totalna degradacja to wtedy ludzie zaczną narzekać,że im sie to nie podoba i że ktos zarobił na tym miliony !!!!!

 » Po czynach Cię poznamy (Kobieta | 14-03-2017, 08:30:20)

Przyjedzie do Mogilna Pan Korwin-Mike, to wystąpić do niego, aby załatwił chociaż jedna sprawę dla naszego powiatu. Od pouczania jest wielu, ale czynić coś dobrego, to już nic z tego. A w wystąpieniach czyni zarzuty w stosunku do kobiet.Może teraz nam pokaże,jak kijem wodę zawróci.

 » Dramat (ja | 14-03-2017, 07:45:04)

To jest straszne , że pieniądze są ważniejsze od pięknej przyrody... Jak można tak niszczyć to co natura stworzyła?! jeszcze kilkanaście lat i będą tu same stepy!! Zero zieleni!!

 » to sie musi skończyc. (głowa boli | 14-03-2017, 00:53:39)

Dla wszystkich z góry którzy mają w nosie polską przyrodę (tj. wycinanie tysięcy hektarów lasów nawet objętych ochorona terenów Puszczy Białowieskiej, odstrzały żubrów, pozwalanie na otwieranie tego typu kopalń mimo minimalnego zysku kosztem nieodwracalnych zmian w przyrodzie, czy chociażby utrudnianie w funkcjonowaniu elekt.wiatrowych w celu pozyskiwania czystej energi) w niedalekiej przyszłości TRYBUNAŁ STANU bez wyjatków. Kto nie szanuje tej pieknej planety nie zasługuje na to by po niej stąpać

 » .... (Mieszkaniec | 13-03-2017, 22:54:27)

Jeziora wysychają, lasy schną , pola stepowieją , studnie wyschły a kopalnia jak pompowała brudną wodę do Warty tak nadal pompuje i osusza coraz większy obszar. Powodzenia w walce z gigantem solożem i jego ZE PAKiem

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (0)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (0)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (2)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (12)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016