Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Seniorzy zajmą dworzec PKP?

2017-03-28 21:57
 

Być może za kilka najbliższych lat dom dziennego pobytu dla seniorów ulokowany zostanie na piętrze gruntownie wyremontowanego dworca PKP w Mogilnie.

PKP zaoferowało gminie możliwość zagospodarowania ponad 300 metrów kwadratowych na piętrze budynku mogileńskiego dworca. Włodarze gminy informują, że być może zostanie zlokalizowany tam dom dziennego pobytu dla seniorów.

- Mamy to cały czas na uwadze. PKP przymierza się do generalnego remontu dworca w Mogilnie. Dla nich największym problemem jest to, że oni mają tam powierzchnię użytkową, która jest im kompletnie zbędna - nawet 80% powierzchni. (...) Między innymi otrzymaliśmy takie zadanie ze strony PKP, żeby zastanowić się i sprawdzić możliwości zagospodarowania, szczególnie piętra tego budynku. Tam się otwierają takie możliwości. Patrzą na gminę, żeby ich wsparła w zagospodarowaniu tego terenu, bo komercyjnie bywa różnie. Inowrocław ma prawie wykończony już dworzec i on jest pusty tak naprawdę. Na środku hali głównej jest kasa, a dookoła są same pomieszczenia na wynajem, których nikt nie wynajmuje w tej chwili. (...) PKP przedstawiło nam różne już wybudowane projekty modernizacji dworców w kraju. Faktycznie funkcje są przeróżne - od bibliotek, przez centra zarządzania, funkcję turystyczną. To jest ponad 300 metrów do wykorzystania, a do tego za pieniądze nie nasze - mówił wiceburmistrz Jarosław Ciesielski.

Planowany remont dworca kolejowego miałby rozpocząć się w 2019 roku. Całość wraz z wyposażeniem pochłonęłaby kwotę 5-6 milionów złotych głównie pozyskanych ze środków Unii Europejskiej.

- Biuro nieruchomości PKP zakłada, że ten remont miałby być w 2019 roku. (...) To będzie nowoczesny budynek. Przedstawili nam koncepcję, oni nie zamierzają oszczędzać, ponieważ głównie będą opierali się na pieniądzach unijnych. Ten temat nie umarł i cały czas jest brany pod uwagę - zapewniał Jarosław Ciesielski. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » jad (Wiesio | 30-03-2017, 17:47:26)

grachna, z tego co wiem, u nas rządzą POpaprańcy i zielone ludziki,więc nie mieszaj w to DOBREJ ZMIAN, ty chyba jesteś od nich, gdy nie ma argumentów, należy obrażać

 » następny pomysł (niezależny | 30-03-2017, 12:21:07)

Pomysła goni pomysł. A co z tego wyniknie, to wielka niewiadoma. I tak seniorzy większość czasu przesiadują w kościele. To może tam wygospodarować jakiś kącik?

 » pomysły (Liberał | 30-03-2017, 08:31:01)

Jedno jest pewne - cały parter powinien służyć wyłącznie podróżnym, pasażerom kolei. Internauta - mieszkaniec - ma bardzo dobry pomysł z tą świetlicą-poczekalnią dla podróżnych. A piętro? Uważam, że zanim PKP rozpocznie remont kapitalny budynku, musi wiedzieć jak Gmina Mogilno zamierza wykorzystać tę kondygnację, bo remont powinien być robiony pod konkretne zapotrzebowanie (ew. wyburzenie ścianek, toalety itp.). Absolutnie nie widzę tam, na I p. pomieszczeń dla seniorów. O tzw. domu dziennego pobytu dla seniorów trzeba było myśleć w momencie projektowania adaptacji Sokolni na bibliotekę. Tam można było wygospodarować 50-70 metrowe pomieszczenie dla ludzi starszych.

 » Bravo Jasiu... (outsider | 29-03-2017, 20:01:38)

Taaa! Oczywiście na peron nr 3 dalej będziemy biegać między pociągami ,a nie jak cywilizowani Europejczycy tunelem pod torami. Grunt ,że budynek dworca w środku ,na który nikt nie ma pomysłu będzie cacy ! Bo kasę trzeba wydać , Unia zapłaci! Jakie to Polskie! Nie ma co!

 » czy znacie powiedzenie................... (Bogdan | 29-03-2017, 18:05:04)

Kochani nasi radni,czy znacie powiedzenie,,JAK BOZIA CHCE KOGOŚ UKARAĆ,TO ODBIERA ROZUM,,

 » dworzec (miszkaniec | 29-03-2017, 17:47:35)

POWIEDZMY OK Z SENIORAMI ALE CZY PO BARZE NIE MOŻNA BYLO BY ZROBIĆ POCZEKALNI RAZEM MP Z ŚWIETLICA I NP JAKIMS STOISKIEM KTÓRY BY PREZENTOWAŁ DLA PRZYJEZDNYCH NP FOLDERY WIDOKÓWKI ITP Z NASZEGO MIASTA? PODOBNA SWIETLICOPOCZEKALNIA FUNKCJONUJE W POBIEDZISKACH......

 » do d. (Grachna | 29-03-2017, 14:24:41)

Parter powinien być dla seniorów? A kasy biletowe na piętrze? No, super pomysł! Dobrej zmiany?

 » ale (drogo | 29-03-2017, 14:01:19)

za 3 mln można postawić 4 piętrowy blok mieszkalny lubicie bardzo drogie remonty

 » super (d | 29-03-2017, 13:45:41)

Super pomysł. Wielkie owacje dla pomysłodawcy. Że też do tej pory nikt o tym nie pomyślał, o takim dziennym domu dla seniorów. A budynek może można jakoś wyciszyć.Mamy zaawansowaną nowoczesną technologię budowniczą. Tylko nie na piętrze, bardziej parter. Schody dla starszych ludzi to duża przeszkoda. Partery dla starszych, takie powinno być hasło.

 » pełna obaw o inwestycje (Dżesika | 29-03-2017, 13:23:03)

fajnie a co z windą dla seniorów?

 » inna lokalizacja (Andrzej | 29-03-2017, 11:48:46)

według mnie cvsdd ma całkowitą rację jeśli chodzi o usytuowanie miejsca domu dziennego pobytu seniora, no i te parkingi, a w zasadzie ich brak! To nieprawda, że radni się tym tematem nie interesowali. Interesowali, szczególnie w poprzedniej kadencji, ale w obecnej już ich nie ma. Czytałem gdzieś o tym, że radny proponował burmistrzowi, aby ten przejął od PKP tereny przed dworcem i zagospodarował na parkingi i jak widać burmistrz nie odniósł sukcesu. Zastanawia, czy w ogóle Leszek Duszyński prowadził z PKP takie rozmowy. A wszyscy wiemy, że w międzyczasie część terenu z zabytkowymi budynkami kolejowymi przeszła w ręce prywatne. Widać, że władza wykonawcza ma mały polot w sprawach urbanizacyjnych miasta, za wyjątkiem sportu i mega budowli.

 » Pkp (Miki | 29-03-2017, 10:02:26)

Ciekawe czy osoby ktore to wymyśliły chcialyby na starość spędzać czas w miejscu gdzie jest chalas... Dlaczego nikt nie pomyślał zeby w tym miejscu zrobic bibliotekę tym bardziej ze naprzeciwko jest szkoła i uczniowie będą miec pod ręka a na Pogoni zrobić dla osób starszych myślę ze to najlepsze rozwiązanie ale to trzeba miec głowe i w głowie żeby to rozsądnie zaplanować ...

 » bałagan (c vsdd | 29-03-2017, 09:19:59)

Myślę, że lokalizacja nietrafiona zupełnie. Po pierwsze taki dzienny dom pobytu dla osób starszych, często schorowanych powinien być oazą spokoju, wypoczynku i mile spędzonego czasu. O jakim spokoju może być mowa przy sporym hałasie pociągów. Ponadto, czy ktoś zastanowił się jaki chaos z miejscami do parkowania wywoła usytuowanie w tym miejscu instytucji. Do tej pory nikt nie podjął próby uporządkowania sytuacji na dworcu pkp z parkingiem. Nie znam miasta, w którym panowałby taki bałagan. Już teraz chcąc zostawić auto na parkingu przy dworcu graniczy to z cudem. Od początku widać, że nasi włodarze i radni nie mają kompletnie żadnego pomnysłu na dzienny dom pobytu

 » porównanie (Tumek | 29-03-2017, 09:06:34)

Pytanie? Skoro PKP chce wpompować aż 5-6 mln złotych w budynek dworca PKP w Mogilnie, który jest w doskonałym stanie, w tym najbliższe potoczenie też niczego sobie, to pytam ile trzeba kasy włożyć w słynny budynek Magazynu Zbożowego GS, który musi przejść super kapitalny remont? Mówiono o 2 mln, boję się, że to grubo za mało!

 » ... (arczi | 28-03-2017, 22:31:06)

mysle ze seniorzy byli by wdzięczni jakby nie bylo trzeba biegac na pietro

 » ... (... | 28-03-2017, 22:27:19)

Zdają sobie jednak sprawe, ze potrzebne będą dzwiekoszczelne okna i winda?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016