Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Kolejny pomysł dla seniorów

2017-04-20 21:41
 

Przedstawicielka SLD w Mogilnie proponuje, by gmina Mogilno zakupiła dawny biurowiec Spółdzielni Inwalidów w Mogilnie.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie Tatiana Urban proponowała, by budynek po byłej Spółdzielni Inwalidów posłużył jako dom dziennego pobytu dla seniorów.

- Magazyn Zbożowy miał być miejscem, by połączyć ludzi młodych razem ze starszymi, żeby było takie miejsce wspólne. Ale czy ktoś z państwa interesował się budynkiem po Spółdzielni Inwalidów? W tej chwili właścicielem tego okazałego, dużego budynku jest Twój Market. Dzwoniłam do tej firmy i dowiedziałam się, że budynek można zakupić. Myślę, że jest to cena wyjściowa - 1 200 000 złotych. Wiemy, że ten budynek jest dobrze wyposażony w środku, jest winda, co jest niezbędne u starszych. Prosiłabym to wziąć pod uwagę - mówiła Tatiana Urban.

O sprawie informowaliśmy już wcześniej w artykule: "Seniorzy zajmą dworzec PKP?". Ponadto z informacji przekazywanych przez wiceburmistrza Ciesielskiego wynika, iż stanowisko włodarzy w tej kwestii nie uległo zmianie.

- Ta lokalizacja nie była brana pod uwagę. Jest inna - pierwsze piętro dworca PKP po ewentualnym, zbliżającym się remoncie tego obiektu. Co do tamtej lokalizacji trzeba się zastanowić, czy wydawać 1 200 000 złotych, skoro tutaj się otwiera jakaś możliwość pozyskania powierzchni za dużo mniejsze pieniądze. Remont dworca będzie prowadzony przez PKP samodzielnie, a my ewentualnie będziemy brali udział w kosztach zagospodarowania terenu dookoła - informował wiceburmistrz Jarosław Ciesielski. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » do Hanuli (xxx | 26-04-2017, 21:35:25)

Hanula, dobrze proponujesz. SłusZnie myslisz. Ale to było za czasów prałata. A nie wszyscy szanują i chcą coś pożytecznego robić dla starszych. Wolą pracować z czterdziestolatkami.A starsi to tylko dla nich forsa. Łatwo starszych naciagać. Nie potrafią czytać w internecie. To niepewna realizacja Twej propozycji.Twój plan nie spodoba się nowemu i napewno tego nie zrobi.

 » propozycja (Hanula | 23-04-2017, 09:22:10)

A ciekawe co jest w potężnym domu katechetycznym przy kościele MBNP? Kiedyś były tam aż 4 b.duże klasy szkolne dla SP nr 3. Chodziły tam dzieci klas I-III. To idealne miejsce na Dom Seniora.

 » dużo mówią (seba | 22-04-2017, 21:11:15)

Wszyscy tylko dużo mówią o seniorach,jak proboszcz na kazaniach w pMBNP, a działań na ich rzecz mało.Warto by było wziążć się do roboty wreszcie.Tylko gdzie ta forsa?

 » Odpowiedź do Mogilnianki (Logan | 22-04-2017, 19:44:12)

Mogilnianko mówisz o naszej Przewodniczącej Rady Miejskiej? Jeśli tak, to zamilczę. Leżącego się nie kopie.

 » Radni (Absolwent | 22-04-2017, 12:42:35)

Nic ne stoi na przeszkodzie byś iTy coś zrobił dla Mogilna poza narzekaniem i totalną krytyką.

 » ... (Ona | 22-04-2017, 06:49:46)

Gacek proszę napisz swoją wypowiedź poprawnie po polsku bo za nic na świecie nie idzie ciebie zrozumieć ...

 » Zagłaskać kotka? (ela | 21-04-2017, 21:50:52)

Upychać ludzi na siłę i byle gdzie? Nie godzi się kupczyć seniorami.

 » Senior (Mogilnianka | 21-04-2017, 21:13:01)

Życie jest chwilą,szybko gaśnie jak zapalona zapalka Za chwilę ty też będziesz seniorem Przestań ublizac senorom.Pani Teresa jest osobą, której nigdy nie dorownasz.

 » jest potrzebne/ ale dla zruwnowarzonych (gacek | 21-04-2017, 18:34:17)

Do/ Ona; Tak widząc po waszym zachowaniu to macie dyskotekę w całym mieście Mogilna co dziennie,oby mieć prawdziwą dyskotekę w Mogilnie i nie tylko; to trzeba z mądrzeć , i zachować się jak myślący o przyjemnej rozrywce.

 » racja (db | 21-04-2017, 14:40:46)

Jasne,że tak. Seniorami niech zajmą się duchowni,mają duże zaplecza w kościołach. By mogli zrobić coś pożytecznego dla środowiska,a nie tylko organizować wyjazdy dla swoich. Gorszy sort, bo takie rządy nieudolne.

 » ... (Ona | 21-04-2017, 14:25:24)

To jest dobre miejsce na dyskotekę. Wstyd że w tak sporym już miasteczku nie ma dyskoteki od dawna.

 » miejsca pracy (Genas | 21-04-2017, 13:17:57)

Logan! Jedynym rozwiązaniem jest dwukadencyjność radnych i to jeszcze taka, że za "pracę" radny dostawałby nie 1000 zł / miesiąc (bez opodatkowania!), jak jest teraz, ale symboliczne 100 zł! Niektórzy z radnych to już zarobili w radzie 250 000 zł! a co wnieśli do rozwoju Mogilna czy gminy? A co do pabu dla młodych, to nic nie stoi na przeszkodzie aby taki powstał. Są już pierwsze jaskółki np. była Benedyktynka w parku w Mogilnie, przy ul. Wodnej. Wg mnie najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze to, że ponad 80% młodzieży wyjeżdża z Mogilna na studia, już po licencjacie wraca do Mogilna i chce pracować "zgodnie z wykształceniem", a to jest po prostu niemożliwe! No, a jak przypadkiem "zrobi" magistra to już w ogóle chce pracować na kierowniczym stanowisku,a takich możliwości nie ma zarówno tu w Mogilnie, jak i w Poznaniu. I trzeba to zrozumieć.

 » Tylko budynki dla seniorów?! (Logan | 21-04-2017, 12:04:11)

Może lepiej się skupić na młodych by pozostali w Mogilnie albo wracali do niego po zakończonych studiach?! Sorry, ale to miasto po 17:00 umiera. Brak porządnego pubu, miejsc gdzie można po pracy spędzić wolny czas. Zero rozrywki. Większość radnych ten dom dla siebie chyba chce wybudować, bo swoje obowiązki i misje na rzecz miasta zostawili w latach 90-tych. Przestańcie kurczowo trzymać się stołków. Zacznijcie walczyć o rozwój gminy albo odejdźcie z honorem. Kiedy referendum w sprawie przyłączenia Mogilna do Wielkopolski? W Kuj.-Pom. jesteśmy traktowani gorszy sort.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016