Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Burmistrz Duszyński namawia na Magazyn GS

2017-05-16 14:42
 

Burmistrz Mogilna ponownie przekonuje radnych, by zgodzili się na zakup działki z Magazynem GS.

Przypomnijmy, 19 października 2016 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie decyzją 18 radnych gmina nie zakupiła nieruchomości gruntowej z Magazynem GS. Za tą uchwałą zagłosowało wówczas zaledwie dwóch radnych - Łukasz Drzazgowski i Piotr Kaźmierczak. Zapowiada się również na to, że po miesiącach namysłów wielu radnych może zmienić zdanie.

- W zeszłym roku wysoka rada nie podjęła uchwały i nie wyraziła zgody na kupno nieruchomości gruntowej. Ten budynek miał być oddany za darmo. Nas interesowała tylko i wyłącznie działka, ewentualnie możliwość dostosowania tego budynku do budynku użyteczności publicznej, a więc budynku, który by wchodził w zasoby instytucji kultury, jakim jest Mogileński Dom Kultury. Tak naprawdę prace na temat rewitalizacji trwają już od wielu lat (...) Chciałbym poprosić jeszcze raz, żebyście państwo jednak zmienili zdanie. To nie jest nic niewłaściwego. Każdy ma prawo przemyśleć, polemizować i przedyskutować. Rewitalizacja tej części miasta wpisuje się w nasz program, który realizujemy (...) W przypadku negatywnej decyzji do tego tematu już nie powrócę, ponieważ nie mamy już czasu - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Równocześnie włodarz gminy zauważa, że ewentualny zakup i modernizacja budynku Magazynu GS nie będą równoznaczne z rezygnacją remontowania i odnawiania innych budynków będących w zasobach gminy.

- My myślimy też o innych budynkach. Mamy też na myśli modernizację i remont Harcówki. W tym roku jest setna rocznica powstania harcerstwa w Mogilnie. To nie jest tak, że ta inwestycja, a więc kupno tej nieruchomości gruntowej, na której znajduje się magazyn spowoduje, że my nie będziemy przeznaczać środków na modernizację tych obiektów które są. Myślimy także o budynku Muzeum Ziemi Mogileńskiej, on też wymaga remontu. Tak naprawdę położenie siedziby domu kultury jest ważne. Centrum miasta nie jest to dobre miejsce - zaznaczał Leszek Duszyński.

Dodatkowo argumentem przemawiającym za próbą zakupienia tej działki ma być "zakłócanie miru domowego" mieszkańcom sąsiadującym z budynkiem MDK-u.

- Bardzo narzekają mieszkańcy, którzy tam mieszkają. Twierdzą, że to im zakłóca mir domowy. Działalność domu kultury wykracza już poza granice, które kilkanaście lat temu nakreślił dom kultury. Kiedyś nie przeszkadzało im, jak grała tylko orkiestra dęta. Ta działalność jest większa. Tam są zespoły hip-hopowe, tam są przeróżne imprezy kulturalne. To jest pytanie - czy Mogileński Dom Kultury ma rozwijać się nadal, czy po prostu przykręcić im nieco śrubę? (...) Mamy pieniądze i liczymy na to, że otrzymamy dofinansowanie. W przeciwnym razie sprzedamy tę nieruchomość i podejrzewam, że na sprzedaży tej działki zarobimy (...) Apelowałbym do państwa, aby za te 70 parę tysięcy kupić tę nieruchomość- mówił burmistrz Mogilna.

Głos w sprawie zabrała także przewodnicząca Teresa Kujawa i radny Łukasz Drzazgowski.

- Byłam bardzo przeciwna zakupowi tego terenu, ponieważ wydawało się wtedy, kiedy pierwszy raz mięliśmy podjąć tą uchwałę, że to ma być obiekt służący tylko Stowarzyszeniu Magazyn Zbożowy GS. Teraz po spotkania z zespołem rewitalizacji dowiedziałam się, że nie. Jest to pomysł na zrobienie obiektu dla Mogileńskiego Domu Kultury (...) Jestem za tym, żeby jak jest okazja ten teren przeszedł w nasze ręce. To nie jest dla stowarzyszenia, tylko to będzie nasza gminna własność (...) Jestem teraz za tym, żeby ten teren przejąć - mówiła przewodnicząca Kujawa.

- Dodam od siebie, żeby jednak radni przychylniejszym okiem spojrzeli na tą uchwałę. Jest to ogromna szansa szczególnie dla mojego, zachodniego osiedla. Ten budynek nie będzie tylko rozległy i przyległy teren i może być naprawdę wizytówką naszego miasta naprzeciwko dworca, który też będzie odrestaurowany, zrewitalizowany. Myślę, że pan burmistrz proponując tą uchwałę doskonale sobie zdaje sprawę, że gmina może to udźwignąć - przekonywał radny Drzazgowski.

Warto również zauważyć, że członkowie Stowarzyszenia Artystycznego Magazyn Zbożowy GS za pośrednictwem swojego profilu Facebook zachęcają mieszkańców do przygotowania i zabrania ze sobą stosownych transparentów. Na najbliższej sesji radni ponownie zmierzą się z tym tematem. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

 » wilczy szaniec (Kryspin | 19-05-2017, 08:18:22)

dobry biznes na pewno lepszy od skate parku

 » Mieszkania (Kot | 18-05-2017, 09:33:50)

Na ciul ten magazyn miejsce dla pijaków.!!!!!!!!!! Ten co o niego tak walczył sam daje nie źle !!!!! Mieszkania bloki budować a nie stare badziewie !!!!!!!!!!!

 » A co dla młodych (On | 17-05-2017, 23:40:48)

Gdzie "kawałek podłogi" dla młodych na rolkach gdzie dla młodych śmigających na desce czy hulajnodze gdzie kawałek miejsca wylać asfaltem żeby bezpiecznie śmigali . Nie po co Prawda . Po co komu ten magazyn . Pytam po co !!!

 » Magazyn (Magazyn | 17-05-2017, 13:14:29)

JJJJJJJUUUUUUUUPPPPPPPIIIIIIIIIIIIIII :))))))))))))))))))))))

 » MAGAZYN W KOŃCU NASZ (Gość 108 | 17-05-2017, 12:36:20)

Super Magazyn GS przeszedł.Dziękujemy całej radzie i Burmistrzowi

 » Magazyn (Magazyn | 17-05-2017, 11:06:04)

Dajcie w końcu tym ludziom to miejsce, nie widzicie że to dla nich bardzo ważne. Przestańcie pisać o innych budynkach. Żadne miliony nie pójdą, poza tym zobaczcie że biblioteka została utworzona i nikomu nie przeszkadza a nic tam się nie dzieje. Magazyn żył kiedyś choć jego stan nie był dobry, teraz jak będzie wyremontowany to sami będziecie przepraszać (garstka osób) za to że nie chcieliście dać Im magazynu.

 » kupią magazyn (Elektron | 17-05-2017, 09:21:16)

Panie burmistrzu! Mówi pan, że "rewitalizacja tej części miasta wpisuje się w nasz program, który realizujemy...". A ja pytam: a jak pan przez blisko 11 lat rewitalizował mogileńską starówkę, centrum z drewnianymi "arkadami" dookoła budynków Plac Wolności-Hallera? Wstyd i tyle. Pamiętam, jak był pan radnym i jak krytykował swoich poprzedników za te szpecące budynki, a teraz pan rządzi Mogilnem i nadal jest tam s.f! Zakup Magazynu na dzisiejszej sesji z pewnością przejdzie i gmina kupi ten obiekt. Szkoda tylko, że zaraz nie kupi innych niewykorzystanych budynków, magazynów po geesie. To dopiero byłoby Centrum Kultury przez duże "K". No i mieszkanka osiedla nr 4 mogłaby tam poszaleć w różnorodnej kulturze.

 » Magazyn GS (mieszkanka osiedla nr 4 | 17-05-2017, 08:06:00)

Popieram pomysł ratowania tego budynku, ponieważ my mieszkańcy osiedla za mostem nie mamy gdzie się spotykać, odbywać zebrań, musimy wynajmowąć prywatny lokal,tym bardziej w okresie jesienno - zimowym, mógłby służyć i młodym i starszym, być ośrodkiem kultury właśnie na naszym osiedlu dla wszystkich mieszkańców, myślę że nasi przedstawiciele w Radzie o tym będą pamiętać, dziś każda wieś ma swoją świetlicę, a my? - gorsi!

 » do Absolwenta (Pan_Lucjusz | 16-05-2017, 23:09:09)

Co ty pieprzysz? Pani jest za a nawet przeciw, sama nie wie chyba czego chce, a ty piszesz że ma rozumny ogląd sytuacji?

 » prawda jest inna (Leszcz | 16-05-2017, 23:00:13)

Niestety, wypowiedź Pani Przewodniczącej kompletnie mnie nie zadowala. Kolejne miliony złotych pójdą z budżetu gminy na ten obiekt - bo to nie sztuka go zrewitalizować nie za swoje pieniądze, ale później go utrzymać! eksploatować itd. No i kilka etatów będzie co też kosztuje! Gmina jakoś na kulturę to zawsze znajdzie kasiorkę, co nie Pani Tereso? A inne zadania własne Gminy to co? To Pani wie, że leżą na łopatkach (fatalne ulice, drogi, pozapadane chodniki, praktycznie zaniechana budowa kolektorów sanitarnych, oczyszczalnia robiąca bokami itd.). Taka jest prawda! I tu zaskoczę Panią: jestem za tym aby Gmina wydała te 82 000 zł na zakup magazynu, ale natychmiast przekazało go np. na 30 lat Stowarzyszeniu Magazyn Zbożowy i niech sobie Stowarzyszeni go remontuje i eksploatuje! To wstyd i hańba Pani Przewodnicząca, że dla biblioteki znalazło się aż 1500 metrów kwadratowych powierzchni, a dla emerytów w byłej sokolni nie ma miejsca!

 » A te niemieckie napisy zostaną? (Kocur | 16-05-2017, 22:52:32)

Może przyciągną zagranicznych investorów I turystów?

 » Magazyn G S (Absolwent | 16-05-2017, 22:20:20)

Pani przewodniczaca zawsze miała rozumny ogląd sytuacji myślę,ze przekona radnych Dziękuję za jej stanowisko.Nie ukrywam, na dzień.dzisiejszy jest pani autorytetem nie tylko dla seniorów,dla młodszego pokolenia też.Niech Pani nie przejmuje się hejtem internautów, oni Pani do pięt nie dorastają

 » Magazyn GS (Mac | 16-05-2017, 22:20:00)

Proponuje zmienić radnych

 » Budynek po ,,Inwalidach (ja | 16-05-2017, 21:39:58)

Racja, budynek po ,,Inwalidach" - OK :D, winda dla osób starszych to dobry pomysł :)

 » magazyn (obserwator | 16-05-2017, 20:21:03)

Jestem Za ! Słuszna decyzja .Nareszcie zachodnia część Mogilna będzie miała prawdziwy Magazyn Kultury. Pan dyr. Szymański zrobi z tego cacko. Miejsce super nikomu nie będzie przeszkadzało ,zee za głośno. Trzymam kciuki.

 » magazyn (obserwator | 16-05-2017, 20:20:20)

Jestem Za ! Słuszna decyzja .Nareszcie zachodnia część Mogilna będzie miała prawdziwy Magazyn Kultury. Pan dyr. Szymański zrobi z tego cacko. Miejsce super nikomu nie będzie przeszkadzało ,zee za głośno. Trzymam kciuki.

 » magazyn (edi | 16-05-2017, 19:46:15)

Mogilnianie jestem za a nawet przeciw !!!

 » Hajs (x | 16-05-2017, 17:01:52)

proponuje burmistrzowi namawianie na naprawę nawierzchni drogowych na tej pi**dówie

 » GS (GSM | 16-05-2017, 16:40:33)

Ja jestem za zburzeniem tej rudery.Lepiej kupić budynek po Inwalidach

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016