Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wszedzień nadal z odpadami

2017-07-12 21:26
 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy nałożył na firmę Multikarbon ze Wszednia karę finansową w wysokości 20 000 złotych. Pomimo tego tony niebezpiecznych odpadów nadal tam zalegają.

Na sesji Rady Powiatu w Mogilnie powrócił temat "porzuconych" ton niebezpiecznych odpadów, które do dnia dzisiejszego zalegają na terenie, który spółka Multikarbon wynajmowała wówczas od Kółka Rolniczego we Wszedniu.

- Mieszkańcy zwracają się z pytaniami co dalej dzieje się z nieszczęsnymi odpadami w miejscowości Wszedzień. Wiem, że starostwo nie prowadzi postępowania, ale inspektorat - pytał radny Mirosław Leszczyński.

Z informacji przekazanych przez naczelnika Starostwa Powiatowego w Mogilnie wiadomo, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy nałożył na spółkę Multikarbon karę w wysokości 20 000 złotych. Ma ona związek z niewykonaniem zaleceń pokontrolnych i nieprawidłowościami, które zostały stwierdzone podczas kontroli przeprowadzonej przez WIOŚ.

- Po otrzymaniu informacji z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska po kontroli, która odbyła się na terenie, który był przedmiotem działalności firmy Multikarbon we Wszedniu i wskazaniu nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne celem usunięcia tych nieprawidłowości. To postępowanie zakończyło się bezskutecznie i następnie zostało wszczęte postępowanie celem cofnięcia pozwolenia na zbieranie odpadów. Po przeprowadzeniu całej procedury administracyjnej taka decyzja została podjęta. Postępowanie administracyjne na poziomie starosty zostało zakończone. Z tego co się orientujemy jest jeszcze prowadzone postępowanie prokuratorskie. Nie posiadam wiedzy na jakim jest etapie. Z tego co wiem nie jest chyba zakończone. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy pismo do wiadomości od Wojewódzkiego Inspektora Ochrony środowiska o nałożeniu kary na firmę Multikarbon w kwocie 20 000 złotych. Jest to związane z niewykonaniem zaleceń pokontrolnych i nieprawidłowościami, które zostały stwierdzone w trakcie tej kontroli. Tyle na ten temat mogę powiedzieć - informował Andrzej Stachowiak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Architektury i Budownictwa oraz Rolnictwa i Leśnictwa.

Sprawa jest nadal w toku. W chwili obecnej śmieci zarówno nie przybywa, jak i nie ubywa. W momencie niewyegzekwowania przez odpowiednie instytucje jego uprzątnięcia i utylizacji niebezpiecznych odpadów, problem ten prawdopodobnie spadnie na władze powiatu mogileńskiego. (PK | fot. arch. CMG24.pl)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » do rudego (leon amator | 25-07-2017, 00:02:36)

W co ty wierzysz człowieku ? W mogileńskie tzw. organa ścigania i sprawiedliwości inaczej ? Nie takie sprawy się umarzało. Warszawa i Ziobro daleko a w razie czego Juras pomoże.

 » śmierdząca sprawa (rudy | 17-07-2017, 11:51:48)

Ciekawe czy minister Ziobro musi osobiście do Mogilna przyjechać, żeby tamtejsza prokuratura solidnie się tą sprawą zajęła, bo na razie to śmiech na sali i tylko czekać na umoczenie, tj. umorzenie.

 » wioś (kicia | 14-07-2017, 16:56:48)

Kiedy wreszcie Pan Wojewoda zrobi wreszcie porządek w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska i zmieni tam władze ? Czy nie czas na dobrą zmianę ? Jak długo jeszcze ludzie związani z PO i PSL będą reprezentować linię PIS w ochronie środowiska. Niech wojewoda odkurzy zamiecione pod dywan sprawki w WIOŚ za czasów Bruskiego i Mesowej. Niech zapyta szeregowych pracowników o atmosferę pracy w tym państwowym urzędzie.

 » ...... (Aeiouy | 13-07-2017, 18:58:10)

Ustalic dane właścicieli spolki i wywieżć to im do ogródka. Wywalic po 30 ton i niech im śmierdzi do kawioru...

 » ddd (fd | 13-07-2017, 13:21:51)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Odpady (Cmg | 13-07-2017, 13:02:05)

Hej to teraz kto wydzierżawił niech to posprząta na własny koszt a nie za pieniądze obywateli :-)

 » ...wszyscy, którzy przyczynili się... (rozsądek | 13-07-2017, 11:32:02)

Jeżeli wynajmiesz komuś teren i ten ktoś zostawi ci odpady i się zwinie to kogo będziesz obwiniał ? siebie ? wszystkich ? czy może firmę, która to zrobiła ? Pozostaje jedynie żałować okolicznych mieszkańców i tych co nie mieli z tym procederem nic wspólnego a teraz mają problem.

 » ...wszyscy, którzy przyczynili się... (rozsądek | 13-07-2017, 11:24:22)

Jeżeli wynajmiesz komuś teren i ten ktoś zostawi ci odpady i się zwinie to kogo będziesz obwiniał ? siebie ? wszystkich ? czy może firmę, która to zrobiła ? Pozostaje jedynie żałować okolicznych mieszkańców i tych co nie mieli z tym procederem nic wspólnego a teraz mają problem.

 » ... (max | 13-07-2017, 08:47:52)

zapewne firma zarobiła na składowaniu grube bańki, więc te 20 tys. to jest na waciki...

 » beznadzieja (Ricardo | 13-07-2017, 08:14:49)

No to tylko "pogratulować" wszystkim, którzy przyczynili się do tej sytuacji. Firma, która zapaskudziła teren zarobiła na składowaniu kokosy, ale to powiat będzie ponosił koszty usunięcia odpadów, a tych kosztów nikt nie jest w stanie określić. Czyli znowu zwykły człowiek, podatnik za to zapłaci.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016