Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Kilometr nowej drogi

2017-07-16 15:55
 

W Zbytowie rozpoczęła się kolejna inwestycja drogowa powiatu mogileńskiego. Wyremontowany zostanie kilometrowy odcinek drogi.

W ramach tej inwestycji powstanie kilometrowy odcinek drogi, a także chodnik i wjazdy na posesję. Dzięki remontowi całość drogi zostanie poszerzona do 5,5 metra.

Koszt inwestycji to 865 794 złotych. Prace wykonuje firma INODROG z Inowrocławia. (PK | fot. SP)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » weźta się wszyscy do roboty! (Drajwer | 18-07-2017, 08:00:32)

Burmistrz Mogilna od kilku lat nie może zrealizować wyrównania bardzo zniszczonej drogi (bo przecież nie ulicy!) pomiędzy ulicami Jana Kausa a Padniewska. To woła o pomstę do nieba! No ale nie ma co się dziwić jak radni z tego terenu (E.Sarnowska i Ł.Drzazgowski) nic w tej sprawie nie robią, a nawet słyszałem, że radny Drzazgowski miał pomysł, aby zlikwidować tę drogę i aby wszyscy jeździli na osiedle dookoła przez ul. Piastowską.

 » droga (sad | 17-07-2017, 22:01:15)

Dla Pana Burmistrza teraz jest ładowanie kasy w Pogoń jakby była w ekstraklasie a nie jakieś drogi,najważniejsze że ON ma wypolbrukowany dojazd do domu.

 » Gdyby za marzenia karano... (tykasiegnie | 17-07-2017, 19:03:49)

Z dokumentów znajdujących się na stronie powiatu, w sekcji Zarząd Dróg Powiatowych wynika, że droga ta ma klasę drogi lokalnej (L) a numer jej to 2438. Zaczyna się ona przy "żmijce" za Zbytowem i kończy się na skrzyżowaniu przy "bazie" w Łąkim. Idąc tym torem pozostaje mieć nadzieję, że włodarze z Mogilna wyremontują cały odcinek. Spełnienie marzeń byłoby wyremontowanie odcinka od Strzelna w stronę Ostrowa (droga idąca przez Łąkie) o numerze 2452 (klasa Z - zbiorcza). Wtedy byłoby już cacy :) Jeśli coś pokręciłem, to proszę mnie poprawić :P

 » Drogi (OLO | 17-07-2017, 11:54:54)

Żabno - dziura na dziurze, Krzyżanna - jak po bombardowaniu, od Rzadkwina do granicy powiatu - tragedia. Mickiewicza, Hallera, Piłsudskiego, od wieży ciśnień do Strzelec - gorszych dróg jak w powiecie mogileńskim to można po Polsce ze świecą szukać! Burmistrz w pierwszej kadencji coś dla miasta robił - a teraz lipa! Gdzie jest obiecany parking za Sądem? O łączniku od centrum miasta do Powstańców Wielkopolskich nawet nie wspomnę...

 » do "ja" (rudy | 17-07-2017, 11:36:59)

Masz rację, ale kogo to obchodzi, ważne są układy a w Zbytowie rodzinno-polityczne (ZSL) układziki. Zobacz czyja to rodzina, kto od początku pracuje w starostwie, mimo braku kwalifikacji i wykształcenia. Czas na oderwanie tej kliki od powiatowego koryta i koryt gminnych.

 » droga (mieszkanka | 17-07-2017, 10:32:52)

Ty baranie myślisz że u nas tiry nie jeżdza? Jak jest wypadek na Kopcach to objazd gdzie jest jak nie w Zbytowie. Szerokość drogi wołała już o pomste do nieba,przy mijaniu trzeba zjezdzać na pobocze bo inaczej nie sposób sie minąć,oby jeszcze Strzelno ruszyło z robotą drogi

 » !!! (Paw | 17-07-2017, 10:21:23)

Kocham komentarze takich osób co nie mają zielonego pojęcia o temacie a się wypowiadają. Droga przez Żabno to jest droga wojewódzka więc powiatowi nic do tego. Każda droga jest pod kogoś podporządkowana.

 » drogi (Władych | 17-07-2017, 09:02:00)

Panie Kolego "ja", powinieneś wiedzieć, że droga przez Żabno jest kategorii wojewódzkiej, a więc należy do wojewody, do zarządu dróg wojewódzkich i obecnie rządzącej partii PiS, a droga przez Zbytowo jest kategorii powiatowej i jest finansowana z budżetu powiatu mogileńskiego. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że droga 254 przez Żabno to żałosny obrazek i wymaga pilnego remontu, a tymczasem nasz pan burmistrz Duszyński liczy, że zarząd dróg wojewódzkich pobuduje najpierw II etap obwodnicy ze Świerkówca do Żabna. Po prostu w to nie wierzę. Po co burmistrz mami nas takimi informacjami?

 » droga (Ty | 17-07-2017, 07:43:11)

Droga przez Żabno, to droga WOJEWÓDZKA !!! Nie powiatowa, nie gminna, tylko WOJEWÓDZKA! Więc pretensje i żale do Wojewody o tę drogę, którą nota bene mają w planie remontować. Zanim skomentujesz, to posprawdzaj niektóre zależności, żeby nie wyjść na ignoranta/tkę. Mamy internet!!

 » droga (ja | 16-07-2017, 19:58:42)

na remont jakiejś pobocznej drogi co mało kto tam jedzie to kasa jest a droga przez Żabno to dziura na dziurze do tego jeżdżące tiry psują ją jeszcze bardziej.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016