Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Art. Spons.

Gdy motywacji brak...

2017-10-06 08:52
 

Niestety wiele z podejmowanych na własną rękę kuracji odchudzających kończy się niepowodzeniem. Entuzjazm, który towarzyszy nam na początku walki o szczupłą sylwetkę z czasem maleje, a motywacja spada, szczególnie, gdy efekty diety nie są tak zadawalające jak oczekiwaliśmy.

Rezerwacja terminu wizyty

"Zacznę od jutra", "dzisiaj jeszcze się skuszę, ale od jutra się odchudzam", "od jutra już będę ściśle trzymać się diety" "od jutra". Ile razy i Tobie zdarzało się odchudzać od jutra? Jeśli rzeczywiście chcesz zadbać o swoją sylwetkę i samopoczucie, nie warto odchudzania odkładać na jutro. Trzeba znaleźć tylko odpowiednią mobilizację i wewnętrzną siłę, które pomogą nam w realizacji celu.

Psychika, a odchudzanie

Nasza psychika odgrywa znaczącą rolę w chwili, kiedy zdecydujemy się rozpocząć kurację odchudzającą. W niemałym stopniu to właśnie od niej zależy, czy wyznaczony cel zostanie osiągnięty. Podczas diety niezwykle ważne jest zarówno odpowiednie nastawienie jak i motywacja. Zanim zatem rozpoczniemy odchudzanie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie - "dlaczego chcemy zrzucić kilogramy?". Musimy mieć 100% pewności, że nasze postanowienie jest słuszne i uzasadnione. Tylko wtedy możemy liczyć na sukces. Jeśli nie będziemy do końca przekonani do swojego pomysłu, zapewne porzucimy dietę po krótkim czasie tłumacząc sobie "w zasadzie to dobrze czuję się w swoim ciele", "nie mam czasu na bzdury" itp.

Realne cele

- Nie zakładajmy na początku, że uda nam się schudnąć dużo w krótkim czasie. Lepiej wyznaczyć sobie mniejsze cele, łatwiejsze do zrealizowania (np. 4-5 kilogramów), by móc motywować się każdym odniesionym sukcesem - stwierdza Żaneta Zdolska, dietetyk Naturhouse Mogilno. Wyznaczenie sobie celu, którego nie będziemy w stanie zrealizować, poskutkuje spadkiem zapału i odejściem od diety. Pamiętajmy, by nie ważyć się codziennie - nie otrzymamy w ten sposób miarodajnego wyniku, gdyż waga waha się w zależności od tego co zjemy, wypijemy, od pory dnia, czy aktywności fizycznej. Najlepiej ważyć się raz w tygodniu o tej samej porze dnia. Zobaczymy wtedy, czy nasze wysiłki przynoszą rezultaty.

Gdy nadejdzie kryzys

Jeśli mimo naszych usilnych starań efekty odchudzania są mizerne, nie należy się poddawać! Nie przejmujmy się niewielkim niepowodzeniem, tylko pomyślmy sobie, jak będziemy wyglądać za kilka tygodni czy miesięcy. Zwizualizujmy swoje marzenia! Masz zbyt obcisłe dżinsy lub przymałą bluzkę, w które chciałabyś się wcisnąć? Połóż je w widocznym miejscu w szafie i pamiętaj, że czekają na dzień, gdy je założysz. A jak wtedy będziesz się czuć? Bosko i przeszczęśliwie! Myśl pozytywnie - to podstawa powodzenia. Jeśli nie masz jednak wystarczająco silnej woli, może wsparcie specjalisty dietetyka okaże się pomocne?

Wsparcie i mobilizacja

Podczas diety niezwykle przydatne jest wsparcie bliskich. Dobrym pomysłem bywa rozpoczęcie kuracji z drugą osobą, aby móc się nawzajem mobilizować. Równie istotne jest wsparcie eksperta. Dietetyk pomaga dopasować dietę do indywidualnych potrzeb organizmu, dzięki czemu łatwiej jest nam stosować się do zaleceń i osiągać zamierzone cele. Dodatkowo na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dietetyczny i zdrowotny wraz z dokładnymi pomiarami ciała. Na podstawie zebranych informacji możemy ustalić jaka jest przyczyna problemu i zaproponować skuteczne rozwiązanie. – mówi Żaneta Zdolska z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Mogilnie. Opieka dietetyka zapewnia również poczucie bezpieczeństwa. Dzięki radom i wskazówkom łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu, jakie zachodzą podczas całego procesu odchudzania. Mamy także pewność, że dieta przebiega prawidłowo, co daje nam duży komfort i spokój o własne zdrowie. Dietetyk nie tylko pomoże schudnąć, ale również wyprowadzi nas z diety i pomoże utrwalić uzyskane efekty. Co więcej, stosowanie się do zaleceń specjalisty wyrabia w nas właściwe nawyki żywieniowe, które gwarantują utrzymanie idealnej sylwetki również po zakończeniu całego procesu. Specjalista jest więc bezcennym wsparciem merytorycznym i psychicznym w drodze o szczupłą sylwetkę i dobre zdrowie.

Od czego zacząć?

Dobrą okazją do rozpoczęcia kuracji dietetycznej jest BOX Naturhouse – kompleksowy plan dietetyczny (Active, Detox, Men oraz Junior). Idealne rozwiązanie dla osób, które najpierw chciałyby sprawdzić, na czym w ogóle polega przejście na dietę, bądź nie mają możliwości pojawiać się osobiście na konsultacjach z dietetykiem. Każdy BOX Naturhouse przygotowany jest na okres trzech tygodni i zawiera: jasno rozpisany plan diety, zalecenia i wskazówki merytoryczne opracowane przez dietetyka, zestaw sprawdzonych suplementów wspomagających proces odchudzania oraz przepisy na smaczne i proste w wykonaniu potrawy urozmaicające dietę. W każdym momencie kuracji można skonsultować się z dietetykiem, zasięgnąć rady i wsparcia.

Zapraszamy do Centrum Dietetycznego Naturhouse
ul. Rynek 9, 88-300 Mogilno
tel 570 057 208

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10-19
Wtorek 10-18
Środa 10-17
Czwartek, Piątek 8-16.

(Naturhouse)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [0]

Możliwośœć komentowania została zablokowana...
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (3)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (46)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (20)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (28)
 » Wybrali prezydium rady (5)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016