Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Liczą na remont oczyszczalni

2017-10-16 21:49
 

Gmina Mogilno liczy na otrzymanie milionowego dofinansowania unijnego na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków.

Jak zaznaczał podczas komisji Rady Miejskiej w Mogilnie burmistrz Leszek Duszyński sprawa jest obecnie na etapie złożenia stosownego wniosku o dofinansowanie. Gmina Mogilno z listy rezerwowej trafiła na listę podstawową. By zrealizować tą bardzo kosztowną inwestycję mogileński ratusz musi przeznaczyć na ten cel 11 milionów złotych tytułem wkładu własnego. W tym przypadku gmina planuje posiłkować się kredytem inwestycyjnym. Szacunkowa wartość tego przedsięwzięcia to 37 milionów złotych.

- Mamy nadzieję, że otrzymamy wreszcie upragnione dofinansowanie unijne na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. Cały czas trwa weryfikacja. Byliśmy na liście rezerwowej, teraz jesteśmy na liście podstawowej. Koszt inwestycji 37 milionów złotych. Potężna inwestycja. Trzeba będzie mieć swój wkład własny 11 milionów złotych. Trzeba będzie się zastanowić skąd wziąć te pieniądze. Dlatego też uważam, że inne inwestycje należy podzielić na etapy i realizować to pomału. Ta rada, czy przyszła rada będzie musiała podjąć decyzję w sprawie zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » ważniejszy sport i kultura - kanaliza i ochrona środowiska nie! (Analityk | 18-10-2017, 12:41:56)

"Ja" Ty się dziwisz, że na Stawiskach czy końcówce ul. Kościuszki nie ma kanalizacji? A co mają powiedzieć mieszkańcy nowych domków pobudowanych na Świerkówcu np. przy ul. Zacisze zaledwie 200 m od oczyszczalni ścieków? Też mają szamba! W XXI wieku! Generalnie, patrząc z perspektywy 11 lat, to nowa władza praktycznie "nie pochyliła się" nad ochroną środowiska i budową kolektorów sanitarnych. Nie słyszałem, aby w tym roku pobudowano choćby 400-500 m kanalizacji. Wiem jedno, że gdyby burmistrz Duszyński pobudował się przy drodze na Świerkówiec-Bombowo to dawno byłaby tam kanaliza. Ale za to zyskali mieszkańcy ul. Mrugowskiego, Słoneczna, Olszaka, Brodowskiego, Łuczaka i Niewiadomskiego, czyli "matecznik" pana burmistrza.

 » dobry głos w dyskusji (Analityk | 18-10-2017, 12:34:33)

Podoba mi się głos "starego wyborcy"! Dodam tylko, że wg mnie rejon Stawisk i "osiedla" za wiaduktem w kierunku Chabska powinien być podłączony w przyszłości nowym kolektorem tłocznym po dnie jeziora do kanalizy w ul. Poznańskiej, bo kolektor w ul. Kościuszki nie jest w stanie przejąc na końcówce tych dodatkowych ścieków z Stawisk, Chabska, Wyrobek, Wybudowań czy ul. Dmowskiego.

 » Oczyszczalnia (Ja | 17-10-2017, 22:28:16)

Na wioskach są oczyszczalnie ścieków a w Mogilnie na ul Kościuszki w domach jednorodzinnych i Stawiskach nie ma. Skandal

 » oczyszczalnia (mieszkaniec Sójczego | 17-10-2017, 20:34:57)

No i oczywiście "nasz wicemarszałek" Kurzawa pomoże ! Jak zawsze... (żartowałem).

 » oczyszczalnia (stary wyborca | 17-10-2017, 18:49:12)

Jako dobry obserwator pytam się władzy czy zrobiono audyt ścieków , ile jest kanalizacji ogólnospławnej w Mogilnie, ile deszczowej, myślę ,że nam w głowie mącą tą oczyszczalnią, moim zdaniem oczyszczalnia jest wystarczająca trzeba modernizować kanalizację panowie szlachta za 1/3 kwoty wymienianej i mniej się zadłuży naszą kochaną Gminę

 » tak to jest (Analityk | 17-10-2017, 10:47:58)

Co ten nasz burmistrzunio taki asekurancik się zrobił? Przeraża go inwestycja za 37 mln zł z udziałem własnym tylko 11 mln? To ciekawe? Ale jak budował obwodnicę za ponad 30 mln zł i halę za ponad 30 mln zł z udziałem własnym gminy 50% a więc ok. 15 mln na każdą z tych inwestycji to się nie bał? A może dopiero teraz dotarło do L. Duszyńskiego, że kredyty z hali i obwodnicy trzeba spłacać i to aż do roku 2025? Przecież gołym okiem widać, że tak gmina, jej budżet cienko przędzie, no chyba że pobudowanie-remont przez cały rok aż dwóch ulic w Mogilnie za 300 000 zł uznane zostanie za sukces obecnej władzy. Tak czy owak, oczyszczalnia to priorytet, szkoda, że burmistrz ten priorytet zostawiła na sam koniec swoich 12 lat rządzenia. No, ale radni mu w tym pomogli.

 » oczyszczalnia. (andras | 17-10-2017, 07:16:03)

Proponuję ograniczyć na kilka lat inwestycje drogowe, pnieważ ważniejsze sa sprawy zwiazane z ochroną środowiska. Niewydolna oczysczalnia ścieków to zatruwanie wód powierzchniowych. a remonty dróg mogą poczekać.

 » ... (arczi | 16-10-2017, 22:27:24)

czyli moglno ma uciułać 11ml zl dla spolki wartej 4ml ktora nie radzi sobie z wywozem smieci za cene ktora sami sobie ustawili po wygryzieniu konkurencji ktora chciala to robic taniej ? to sie kupy nie trzyma

 » Kał. (Hmm | 16-10-2017, 22:25:23)

A CO Z KAŁEM, KTÓRY PŁYNIE DO JEZIORA?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kamery "wyłapują" nietrzeźwych (1)
 » Nie każdy zasłużył na tytuł? (1)
 » Uważaj na dzikie zwierzęta (0)
 » Motocyklowy początek sezonu (0)
 » Paderewski patronem szkoły (3)
 » Potrącenie w centrum miasta (9)
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (1)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (9)
 » Pijany jechał ciężarówką (3)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (43)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016