Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Fontanna zadziała w przyszłym roku

2017-10-19 10:57
 

Choć co roku, na 1 listopada w mogileńskim parku można było podziwiać działającą fontannę, w tym roku zdecydowano o jej wcześniejszym wyłączeniu. Burmistrz zapewnia, że na 620. rocznicę nadania praw miejskich będzie w pełni sprawna.

Sprawą niedziałającej fontanny zainteresował się radny Łukasz Drzazgowski. Podkreślał, że z jej wyłączeniem czekano zawsze do Wszystkich Świętych.

- Zawsze z tego co pamiętam ta nasza fontanna działała do Wszystkich Świętych, żeby przyjezdni mogli zobaczyć. Jest tam awaria? - pytał radny Drzazgowski.

Obecnie fontanna została wyłączona ze względu na awarię części pomp, które mają zostać wymienione w przyszłym roku.

- MPGK nadzoruje utrzymanie tej fontanny. W przyszłym roku chcemy zakupić nowe dysze. Są pewne pomysły, żeby to zmienić troszeczkę, dlatego że te dysze już są wyeksploatowane. Mało tego, w okresie jesiennym, też są zanieczyszczane przez liście. Podjęliśmy decyzję, żeby jednak w tym roku wcześniej ją zamknąć. Chcemy przygotować się, żeby ta fontanna pełnym wytryskiem funkcjonowała na 620. rocznicę nadania praw miejskich - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » bezradny radny (Wyborca | 24-10-2017, 08:49:47)

Sprawą fontanny zainteresował się radny Drzazgowski. Fajnie. Tylko dlaczego ten radny nie interesuje się naprawą fatalnej drogi tzw. łącznika pomiędzy ul. 11 listopada a Padniewską? Przecież to jest okręg wyborczy radnego, który przez 7 lat nic w tym temacie nie zrobił.

 » Do też kierowcy który jest ciamajda (Kierowca | 23-10-2017, 10:30:31)

Buraczkiem to ty jesteś. Nie jeden raz musiałam ustac i przepuszczac samochody z naprzeciwka ponieważ droga jest zastawiona.. Jesli ulzylo Ci po napisaniu tak super komentarza na wysokim poziomie kultury to gratuluję. Miałam prawo napisać że coś mi nie odpowiada, tym bardziej że nir tylko mi to przeszkadza. Pozdrawiam

 » ciamajda na drodze (też kierowca | 21-10-2017, 08:46:49)

kierowca, a gdzie ty robiłeś prawo jazdy? miernoto jeden, mieszkam niedaleko, codziennie tam jadę i jakoś nie zauważyłem utrudnień, raczej ktoś lub coś lezy ci na wątrobie i nie wiesz jak to powiedzieć buraczku

 » Dymają nas jak nic. (Roman Procyński | 20-10-2017, 18:49:06)

Niestety, ale Lechu nas wydymał z takimi właśnie fontannami (dodać by trzeba było nieprzypilnowana spieprzoną konstrukcyjnie halę, obwodnicę w zakresie archeologii i linii energetycznych). Wydymał nas swoim uporem bez patrzenia w przyszłość. Albo robił to świadomie albo jest taki głupi. Bo ludzi za idiotów ma na pewno. Decydując się na budowę takiej fontanny za 15% ceny, to nie wszystko. Trzeba mieć też wiedzę lub chcieć ją nabyć, ile będą wynosiły koszty eksploatacji. Kiedyś broniłem fontanny. A teraz wyszło, jak to przemyślana decyzja była. Za 5 lat będzie fontanna zredukowana albo wyłączona całkowicie - powód: zużycie, oszczędności itp. W tej chwili koszt naprawy fontanny to okolice 100 tysięcy złotych. I zostaną one wydane. Wszak rok wyborczy i zdjęcia z Dodą muszą dobrze wyjść. Wspomnicie moje słowa.

 » tomasz z mogilna (DEK | 20-10-2017, 11:12:23)

myslisz ze nie jest to stały dochód? na pewno tak umiejetnie ukryty zeby tylko nie wyplynal. poza tym fajnie jest wydac lekka reka 1mln zł a potem z podatkow naprawiac zakup... w ogole wylaczcie ta fontanne. tyle lat nie bylo to po co znowu jest

 » Samochody na drodze w Gębicach (Kierowca | 20-10-2017, 09:12:36)

Czy mozna prosic o zainteresowanie się sprawą dotyczącą parkujacych mieszkańców w Gębicach, niedaleko zamkniętego sklepu monopolowego? To jest odcinek pomiędzy cmentarzem a skrzyżowaniem na straż, Mogilno i Zbytowo. Czasami ciezko jest przejechać, poniewż mieszkańcy zaiast sobie wjeżdżac w swój wjazd to stawiają samochpdy na drodze i kierowcy tirów mają duże utrudnienie zeby wyminac ję..oczywiście inni kierowcy również. Ta powinien stac znak zakazu zatrzymywania się na tym odcinku. Uprzejmie proszę wziąć to pod uwagę

 » fontanna (gosc | 20-10-2017, 06:06:19)

w Strzelnie tez byla a nawet jest fontanna ale zrobiono z niej ogodek i latem zamiast dzieci miec radosc to moga pielic kwiatki

 » Place zabaw? (Szatan | 19-10-2017, 19:12:13)

Place zabaw to jest dopiero strata kasy. Jeden plac zabaw , który dobrze spełnia swoją funkcje to plac zabaw w parku miejskim!!!!!!

 » Wojtas i Stachu (tomasz z Mogilna | 19-10-2017, 18:10:36)

Bardzo mądrze piszą obaj Panowie. Ja dodam tylko by udostępniono publicznie faktury kosztów napraw i serwisowania tego BETONU. W Barcinie jest śliczna. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno...co z gwarancją? Czy ciągle psuje się, to samo,a jesli tak to czy naprawy nie powinny być gratis w ramach gwarancji i czy nie powinno się danych pomp czy innych podzespołów zabezpieczyć. No chyba że producent nie odpowiada za zanieczyszczenia typu liście. Ale ja bym się kłócił, bo to fontanna która jest eksploatowana w parku, a tu muszą i są liście. Ten kto zamawiał moim zdaniem odpowiada za bubel. Mam nadzieję że nikt na tych naprawach nie robi sobie dodatkowej stałej kasy.

 » wygląd wyglądem a.. (gość | 19-10-2017, 15:45:04)

wygląd wyglądem, a co roczne naprawy (bo przecież nie ma roku żeby z tą fontanną było wszystko ok) idą z naszych podatków, i koszty jej naprawy przyprawiają o zawrót głowy. na takie "inwestycje" są pieniądze a placów zabaw jakoś nie przybywa "bo funduszy nie ma"....pfff

 » Brak fontany (Hey | 19-10-2017, 15:27:14)

,,Pełnym wytryskiem!?" zaorać to miasto! Proponuje pogasić też lampy ,bo żarówki się zużywają...

 » .!! (Ja | 19-10-2017, 14:32:19)

Niech ją w końcu zrobią raz a porządnie a nie ze ciągle coś nie chodzi już nie pamiętam kiedy ona chodziła cala a nie ze ciągle któreś dysze nie chodza albo pryskaja jak popadnie

 » droga i usterkowa atrakcja (Stachu | 19-10-2017, 13:27:10)

Od samego początku tego typu fontanna była nietrafionym pomysłem. Jej "architektura" nie pasuje do otocznia. Ale tak to już jest, jak laik decyduje. Poza tym wiadomo było, że fontanna będzie niezwykle droga w eksploatacji. Ale co tam! jak szaleć, to szaleć! Fontanna kosztowała blisko 1 mln zł, podczas gdy ta na barcińskim Starym Rynku zaledwie 62 000 zł = 15 razy mniej! A zapewniam, że barciński zdrój jest bardzo efektowny. Tymczasem my, co roku z budżetu ładujemy w tę naszą fontannę blisko 80 000 zł.(energia elektryczna, remonty, naprawy i wymiany pomp). Pytanie też ciśnie się na usta: po co fontanna "chodzi" od 23.00 do 6.00 rano?

 » Problem (Wojtas | 19-10-2017, 13:12:31)

Wszędzie tylko problemy tam gdzie pojawia się skrót MPGK, to dysze zapychają liście to małpki, podpaski i inne rzeczy psują pompy w oczyszczalni no i kalkulacja śmieci. Czy tam pracują jacyś rozgarnięci ludzie czy tylko magistrowie i inżynierowie którzy nic nie umieją zrobić i z niczym sobie poradzić.

 » znowu MPGK (mogilnianin | 19-10-2017, 12:19:05)

kolejny raz pojawia sie magiczny skrót MPGK... zlikwidujcie to prowizoryczne przedsiębiorstwo które ciągnie nas w długi...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Święto Niepodległości w Dąbrowie (1)
 » Niepodległościowe świętowanie (0)
 » Świętowali 100 lat Niepodległej (1)
 » 11 listopada w Mogilnie (9)
 » Niepodległościowy turniej (0)
 » WYLATOWO: Święto Niepodległości (10)
 » MOW Bielice dla Niepodległej (0)
 » Przedszkolaki na Dzień Niepodległości (10)
 » Pamiętali o losach ojczyzny (1)
 » Bezpłatne szkolenie językowe (0)
 » Pochód i wieczornica w Strzelnie (12)
 » Zaduszkowy klimat w Chabsku (0)
 » O niepodległości w Bielicach (13)
 » Przedszkolaki dla Niepodległej (3)
 » Robili patriotyczne kotyliony (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ