Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Progi sposobem na piratów?

2017-12-04 22:20
 

Mieszkańcy Gębic oczekują zamontowania progów zwalniających w obrębie rynku. Ma to związek z brawurową jazdą grupy młodych kierowców.

- Chciałam zapytać o progi zwalniające w Gębicach. Jakieś kilka miesięcy temu pani sołtys wraz z radą sołecką złożyła wniosek o zamontowanie takich progów przy rynku, gdzie jest dość niebezpiecznie ostatnio. Czekamy i mamy nadzieję, że progi się pojawią. Czy jest na to szansa jeszcze w tym roku? (...) To nie jest jakieś życzenie rady sołeckiej. W wakacje były bardzo poważne problemy z bezpieczeństwem przy rynku, ponieważ młodzi kierowcy urządzili sobie tam tor wyścigowy dosłownie. To trwało bardzo długo i było to z panem dzielnicowym policji prowadzone. Faktycznie policja przyjeżdżała bardzo często. Jak policja troszkę odpuści, czy jak się robią warunki pogodowe do tego sprzyjające, to niestety w nocy zaczyna się znów tor wyścigowy, czasem nawet w ciągu dnia - mówiła radna Katarzyna Barczak.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie padły słowne obietnice w sprawie zamontowania w tym miejscu standardowych progów zwalniających.

- Jest szansa w tym roku (...) Zgodnie z sugestią mieszkańców, rady sołeckiej myślimy o progach klasycznych, takich jak na przykład mamy na ulicy Kasprowicza (...) Jeśli faktycznie jest zagrożenie bardzo realne, jesteśmy od tego, by reagować. Kwestia zostaje otwarta, czy dwa, czy trzy progi - zaznaczał wiceburmistrz Jarosław Ciesielski. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » progi (Mieszkaniec Gębic | 06-12-2017, 12:16:54)

Czy piratujący kierowcy to naprawdę problem dla policji i p. radnej ! znamy te nazwiska. Popytać postraszyć. Pani sołtys się wszystkiego boi. Żeby się nie narażać, nie interweniuje. Tak było w wielu sprawach. Pani radna. Jest pani młoda. Co pani zrobiła, aby mlodzież w Gębicach miała lokum, swoje miejsce, mogła się realizować wedle swoich pasji. Czy miejscem młodych ludzi jest przystanek ? Co z tym klubem na rynku? Czy działa ? Jeśli nie, to trzeba zaadaptować

 » walka o nocne progi - śmiech (pruk | 05-12-2017, 11:00:36)

"jeśli jest zagrożenie, jesteśmy żeby reagować", cóż za konsekwencja vicka, dziura na dziurze, łata na łacie, jakaż walka radnej, po prostu brak słów, może by tak vicek zafundował zadziała w kierunku nowego dywaniku, i potem progi, co to to na pewno nie, jak tu ktoś zauważył, za pysk gówniarzy i po kłopocie, co może kosmici tam jeżdżą ?, propaganda przedwyborcza, dać ochłap a plebs będzie głosował, Pani radna, niech Pani nie umiera za progi, są ważniejsze sprawy, proszę się wykazać a nie bzdury, mam nadzieję że ludziska się więcej nie nabiorą na te śpiewki radnej(ych), dość pierdzenia w stołki, i podnoszenia rączek, patrzyć i słuchać się nie chce

 » Progi (Dawid | 05-12-2017, 10:13:47)

Nierówne studzienki kanalizacyjne już wystarczająco spowalniają samochody xd

 » Radna (wifon | 05-12-2017, 08:06:02)

Wybory się zbliżają to Pani Radna zaczyna coś robić. A do tej pory to nic!

 » Progi (Rysiu | 05-12-2017, 01:08:47)

Drodzy gebiczanie. Wytlumaczcie to swoim dzieciom, zabierzcie im swoje samochody i będzie ok. Przecież malolaty z mogilno nie jeżdżą tam kazaczyc. To są wasze dzieci!!

 » Gebice (Rob | 04-12-2017, 23:09:19)

To tam jakieś auta sa w ogole?! Wow

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (3)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (46)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (20)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (28)
 » Wybrali prezydium rady (5)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016