Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Ładowarka, czy równiarka?

2018-01-09 23:00
 

W budżecie gminy Strzelno znalazł się zakup ładowarki teleskopowej. Niektórzy sołtysi domagają się jednak nabycia równiarki.

Jak informowała skarbnik gminy, Dorota Rawska - kwota 74 608 zł zostanie przeznaczona na zakup ładowarki na potrzeby sołectw. Sołtys Ostrowa twierdzi jednak, że zamiast ładowarki teleskopowej należałoby zakupić równiarkę.

- Chciałbym poruszyć temat równiarki. Miała być równiarka, nie wiem dlaczego ma być ładowarka. Najbardziej potrzebna na wioskach jest równiarka, bo jest bardzo dużo dróg gminnych gruntowych. Musiałoby być bardzo dużo kruszywa, żeby zacząć ładować, a chociaż nawet jeżeli będzie załadowane, to kruszywo i wywiezione na drogi, będzie konieczna równiarka. Jeżeli się zakupuje kruszywo - z reguły już to kruszywo jest ładowane na pojazdy w firmach, w których się to kruszywo kupuje. Natomiast trzeba potem to wyrównać i dlatego bardzo wielu sołtysów zwraca uwagę, że nie ładowarka tylko równiarka (...) Jeżeli chodzi o równiarkę, równiarką można bardzo dobrze odśnieżać. Ładowarka nie zda egzaminu - mówił sołtys Józef Gacek.

Z kolei radny Kazimierz Łojewski stoi na stanowisku, że sołectwom bardziej przydatna będzie właśnie ładowarka. Jak zaznaczał - decyzja ta była wynikiem stosownych rozmów.

- Myśmy to omawiali na komisjach wspólnych, tam są sołtysi i doszliśmy do wniosku, że równiarka wykorzystana jest częściowo tylko na drogach. Jeżeli weźmiemy ładowarkę ona jest wykorzystana i do wyrównania tych dróg, a także w zimie (...) To jest coś innego, a równiarkę weźmiemy 4-5 dni w roku i będzie stała - mówił Kazimierz Łojewski, przewodniczący Komisji Rolnej, Ochrony Środowiska, Mienia Komunalnego i Mieszkalnictwa.

Na przeciw niedomówieniom wyszedł przewodniczący Piotr Pieszak, który zaproponował wszystkim zainteresowanym tematem podjęcia ponownych rozmów w kwestii zakupu sprzętu przez gminę.

- Ta ładowarka jest, że tak powiem efektem pracy komisji rolnej. Mam taką propozycję, w związku z tym, że zdania są podzielone proponowałbym panu przewodniczącemu komisji rolnej, która wnioskowała o tą ładowarkę zaprosić sołtysów na komisję, wspólnie się spotkać, przedyskutować. Zapisujemy w budżecie ładowarkę, a zawsze można dokonać zmiany nazwy. W styczniu, tego że tak powiem i tak pewnie się nie kupi, w związku z czym, będzie chwila czasu, żeby ustalić co tak naprawdę jest niezbędne - mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelnie. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [23]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » O niepodległości w Słaboszewku (1)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (0)
 » Agresywny 14-letni palacz (13)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (11)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (25)
 » Konsultacje społeczne w Mogilnie (2)
 » Bezpłatnie rozliczą PIT (0)
 » MIERUCIN: Płonie stodoła (4)
 » Podsumowali swoją działalność (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016