Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Za mandat zapłacisz kartą

2018-02-05 13:25
 

Policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy otrzymali mobilne terminale. Dzięki temu kierowcy ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić od razu kartą lub aplikacją Blik.

Policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy od kilku dni są w posiadaniu mobilnych terminali płatniczych. Wprowadzenie tych urządzeń ma na celu przede wszystkim ułatwić kierowcom, którym zdarzy się popełnić wykroczenie drogowe, szybkie i bezproblemowe załatwienie tej formalności na miejscu kontroli. Wystarczy posiadać ważną kartę płatniczą lub system BLIK. Każdy ukarany kierowca, który zdecyduje się zapłacić mandat kartą, oprócz stosownego druku, otrzyma też potwierdzenie dokonanej transakcji z terminala.

- To rozwiązanie będzie również wygodne dla obcokrajowców, którzy popełniając wykroczenie na terenie naszego kraju, do tej pory byli zobligowani płacić mandaty gotówką - informuje asp. Tomasz Bartecki.

Policjanci nadal będą wystawić tradycyjne druki, jednak chętni będą mogli skorzystać z tej szybkiej formy płatności. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » rob. (arczi | 13-02-2018, 13:36:22)

.. caly "ból d.py" chodzi o to ze policja ma opinie maszynki do latania dziury budżetowej i takie rozwiązanie choć wygodne zle wyglada na tle tej opini. PS policja ma problemy ze sprawnymi fotoradarami, alkomatami a teraz nagle beda ogarniac terminale ?

 » Do kogos tam (Rob | 08-02-2018, 00:52:47)

A umiesz 3tac ze zrozumieniem? Dostaniesz dowod zaplaty mandatu od policji tuku. Zreszta w czym ta podnieta Wasza? Na zachodzie od lat to istnieje. Tylko u nas tuki z bmw nie "mogom tego pojonc" swym ptasim rozumkiem

 » Us (Lokaj | 06-02-2018, 17:29:05)

Jeśli twierdzisz, że US to firma to gratuluję wiedzy tzw. powszechnej. Już sama nazwa mówi Ci coś innego ale cóż,... Szkoda tylko, że tacy ludzie mają dostęp do internetu i że w mandatami nie jest karana skrajna głupota.

 » Ale jak (Lokaj | 06-02-2018, 17:16:17)

Jak chcesz dostać paragon za coś czego nie kupiłeś, co nie jest w obrocie handlowym. Mandatu nie możesz od tak sobie kupić jak hamburgera. Mandat jest grzywną, rodzajem kary od której możesz się odwołać. Dowód zapłaty otrzymasz, nie ma problemu. US nie rozlicza się z nikim bo sam jest urzędem który właśnie rozlicza. Jakby ktoś miał rozliczyć US to też powinien być rozliczany, a ten rozliczający też, i tak w kółko... US jest kontrolowany ot i wszystko. Zresztą proponuję cofnąć się do podstawówki, tam wyłożą Ci podstawy funkcjonowania państwa i jego administracji.. Bo to że ty coś chcesz nie ma żadnego znaczenia. Funkcjonujesz w ramach państwa, i twoje chciejstwo jest tu najmniej istotne. Ty masz się zastosować do zasad jakie w nim obowiązują. Masz swoje prawa ale też obowiązki. Jak chcesz być dobrym obywatelem, zacznij się z nich wywiązywać. A nie, ja chcę, ja żądam. Ciągle ja, ja, ja

 » Paragon (Ja | 06-02-2018, 06:01:47)

Sklepy też rozliczają się w skarbówce. Więc US też powinien rozliczać się według prawa. Kto rozlicza US? to też firma. Gdzie rozliczenia roczne? Tylko nas potrafią kroić. JA CHCE PARAGON. A najlepiej to nie płacić w radiowozie. Brać druki na pocztę i wpłacać kiedy ma się na to ochotę.

 » nie (lokaj | 05-02-2018, 22:55:28)

Policja nie może wystawić paragonu bo nie do niej idzie kasa tylko do urzędu skarbowego albo wojewódzkiego (nie pamiętam dokładnie). Mandaty są policji niejako wypożyczone, ona je nakłada ale nie są jej. A dowód zapłaty napewno dostaniesz, nie będzie to jednak paragon.

 » mandat (kkk | 05-02-2018, 22:07:17)

A opcja "napiwek"będzie ?

 » Strzyżenie baranów (bolek | 05-02-2018, 19:57:42)

Ułatwić kierowcą czy represyjnemu systemowi szybsze ściąganie haraczu? Tak, za popełnione wykroczenia trzeba ponieść konsekwencje ale odnoszę wrażenie, że to nie ma nic wspólnego z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa. Tylko karać i kroić obywateli bo potrzeby państwa rosną. Mam w nosie wasze terminale i na pewno nie ułatwię skubania mnie z kasy.

 » ..... (nul | 05-02-2018, 19:08:42)

a kredyt udzielą tez na zapłate jak karty nie bedzie ktos miał ???

 » Paragony (Ja | 05-02-2018, 18:42:44)

Rozumiem że policja będzie też drukować paragony. Bo jak mam rozumieć rozliczanie z kasy w radiowozie. Muszą dać paragon razem z potwierdzeniem zapłaty kartą. Lub fakturę. Dlaczego wszyscy mają płacić podatek a służby państwowe nie? Prawo dotyczy wszystkich.

 » bezgotówkowo (porta | 05-02-2018, 14:12:48)

a będzie można u chłopaków wypłacić żeby się pocieszyć po stracie punktów

 » ... (arczi | 05-02-2018, 13:58:28)

rozjedziesz kogos na pasach ? zaplac karta, jedz dalej ! haha

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016