Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Kontrolowali kierowców TIR-ów

2018-02-06 13:00
 

Policjanci z mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy kierujący – TIR", które miały na celu zminimalizowanie zagrożenia ze strony nietrzeźwych kierujących pojazdami ciężarowymi.

W poniedziałek, 5 lutego w godzinach 6:00–22:00 policjanci ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu mogileńskiego działania pod kryptonimem "Trzeźwy kierujący - TIR". Celem akcji było zminimalizowanie zagrożenia ze strony nietrzeźwych kierujących pojazdami ciężarowymi. Właśnie dlatego zadaniem funkcjonariuszy było skontrolowanie jak największej liczby pojazdów, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Policjantów drogówki wspomagali w działaniach policjanci OPP z Bydgoszczy. Przez 16 godzin funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 484 kierowców ciężarówek. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy byli trzeźwi.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów - informuje asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » do tiufiu (kieras | 11-02-2018, 13:38:23)

widzisz. Ja Ciebie nie obraziłem a Ty mnie tak. Nie potrafisz prowadzić normalnej konwersacji bez wyzwisk "szlachetnie urodzony"? Chyba, że to twój normalny styl. Wtedy o nic więcej nie proszę. Udanej niedzieli.

 » do kieras (tiufiu | 09-02-2018, 20:11:36)

Pokazałeś lwi pazur, ale twój móżdżek nie istnieje. Niczego nie zrozumiałeś inteligencie z pogotowia. Z IDIOTĄ nie dyskutuje się, bo i tak sprowadzi dyskusje do swojego poziomu. I tak się stało. Pozdrawiam, zadowolenia z siebie.

 » do tiufiu (arczi | 07-02-2018, 23:24:09)

owszem jeśli by zaczeli sie przygladac dokladniej to zawsze by cos znalezli zgodnie z zasada " Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" ale pamietaj ze "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"

 » do tiufiu (kieras | 07-02-2018, 23:19:03)

No brawo. Wykorzystałeś fakt, że mnie nie było na komputerze jakiś czas i ułożyłeś sobie jako taką wypowiedź. Nawet skorzystałeś z popularnej formy spamu (jeżeli jesteś niewtajemniczony to pisanie swoich wypowiedzi jedna pod drugą). Uzupełniłeś swoje myśli więc to już koniec Twoich wniosków? Raczej tak. Starałeś się to zrobić przed 22 bo Twój orzeszek jeszcze jarzył? Kolejna, ta po 22 już daje oznaki wypalenia twojego „centrum operacyjnego”. Tyle wstępu. Teraz do rzeczy panie wielce „szlachetnie urodzony”. Na początek proszę wskaż mi moment w którym napisałem, że boję się kontroli? Nie boję się. Niech kontrolują. Martwią mnie tacy ludzie jak Ty, którzy pouczają policje jak maja to robic. Raz jesteś z nimi a innym razem przeciwko im? Gdy zapewne Ty jedziesz to wypatrujesz na każdym rogu czy nie czyhają na Ciebie z radarem. I Ciebie, kierowcę (zakładam że nim jesteś „szlachetnie urodzony”, chyba że masz szofera wtedy mam nadzieję że poinstruowałeś go o jeździe zgodną z przepisami) równie dobrze można posądzić o to o co mnie oskarżasz. Wbrew pozorom najwięcej wypadków jest za sprawą osobówek. Ale to chyba wiedziałeś „szlachetnie urodzony” chłopczyku? Co prawda z Twojej wypowiedzi można wysunąć wniosek, że raczej ta wiadomość ci umknęła. Ja jednak śpieszę Tobie o tym przypomnieć. I na przyszłość. Jeżeli chcesz mi coś odpisać to proszę stwórz w miarę sensowną wypowiedź. A jeżeli masz z tym problem albo użyj słownika, albo sobie daruj. Wiesz. Jak sam stwierdziłeś mam rozumek wielkości pchełki. A niepotrzebnie go przesilasz. Ale o co właściwie proszę człowieka „szlachetnie urodzonego”? To powinna być dla Ciebie norma. Chyba że faktycznie jesteś wyjątkiem potwierdzającym kolejne reguły. Narq

 » badania trzeźwości do kierowca (tiufiu | 07-02-2018, 22:06:19)

Twoim zdaniem, jak pijany to karać a za stan techniczny i przekroczenie prędkości to już nie karać? To się wysiliłeś, brawo panie kierowco. Przestań się wysilać próbując myśleć. To dla ciebie i twego móżdżku zbyt skomplikowane, zakładam, że wiesz o czym napisałem. Daruj sobie, nie sil się więcej, proszę, błagam przestań bełkotać.

 » Obrażony jaśnie pan kierowca (tiufiu do kieras | 07-02-2018, 21:42:38)

Jaśnie kieras szlachetnie urodzeni nie pracują i jakieś śmieszne kontrole ich nie obchodzą, czego nie da się powiedzieć o tobie. Gdybyś jeździł zgodnie z przepisami to zapewne nie bałbyś się kontroli. Sumienie masz zanieczyszczone i robisz teraz w gacie ze strachu. Wolę być chłopczykiem niż jaśnie panem kierasem mającym tyle rozumu co pchła ubrania na sobie. Przez takich jaśnie kierasów nie stosujących się do przepisów drogowych wielu ludzi znalazło się na wózku. Dla ciebie najważniejsze jest by kontrola niczego nie znalazła a życie ludzkie czy kalectwo to dla ciebie normalność. Nic to nie znaczy dla tak małego ale najmądrzejszego człowiecza za kółkiem. Nie rozumiesz to się nie mądrzyj jaśnie panie kierowco.

 » do tiufiu (kieras | 07-02-2018, 18:12:03)

żeby tak do Ciebie do roboty nie wparowali kiedyś ludzie z Inspekcji Pracy i w Twoich obowiązkach nie dopatrzyli się jakiś nieprawidłowości ( grafik pracy, BHP, opóźnienia plac, czy to tam innego). a pewnie by się coś znalazło. Wystarczy spojrzeć na monitoring ( o ile jest) wypytać ludzi z którymi pracujesz, czy po prostu poobserwować. Takze pilnuj swego ogródka chłopczyku.

 » tirowcy (kierowca | 07-02-2018, 12:23:20)

Niech Panowie policjanci wezmą się za tirowców wożących na swoich naczepach lód, który spada na zakrętach na Bogu ducha winnych kierowców.

 » badania trzeźwości (kierowca | 07-02-2018, 10:02:22)

tiufiu, zmień zioło bo bredzisz, brawo policja, badać, jak pijany karać, niczym się nie przejmowac

 » Oj zaślepiona policjo! (tiufiu | 07-02-2018, 09:49:13)

Sprawdzano trzeźwość a przekroczenie prędkości czy stan techniczny samochodów to policjanci na te wykroczenia mają założone klapki na oczach. Wystarczy sprawdzić tachografy na przykład i tam widać jak na dłoni czy kierowca jedzie zgodnie przepisami? Czy nie przekroczył prędkości dopuszczalnej przepisami. Dopuszczalna prędkość po za terenem zabudowanym wynosi dla poj. ciężarowych 70 km na godzinę.

 » do astrnom (miki | 06-02-2018, 20:22:51)

jak taki jesteś ciekawy to odmów badania ;) kajdanki Ci założo krwi upuszczą to następnym razem sam polecisz dmuchać w alkomata zanim poproszo

 » Oj zaślepiona policjo! (tiufiu | 06-02-2018, 19:19:46)

Sprawdzano trzeźwość a przekroczenie prędkości czy stan techniczny samochodów to policjanci na te wykroczenia mają założone klapki na oczach. Wystarczy sprawdzić tachografy na przykład i tam widać jak na dłoni czy kierowca jedzie zgodnie przepisami? Czy nie przekroczył prędkości dopuszczalnej przepisami. Dopuszczalna prędkość po za terenem zabudowanym wynosi dla poj. ciężarowych 70 km na godzinę.

 » .. (arczi | 06-02-2018, 17:31:16)

Astron dodali jakis rok temu tylko to ze nie mozesz odmowic, nawet jesli nie maja podstawy prwej czytaj powodow sadzic ze jestes pijany, ale jesli jestes podejzany o wykroczenie czy przestepstwo to moga badac,

 » ??? (teraz | 06-02-2018, 16:38:55)

na pałlicja zawsze z opóźnieniem działa. jak pieszego przejada to akcja pieszy, jak tir na bramkach wjedzie w inne samochody to akcja trzeźwy tir itd itd

 » Samochód ciężarowy (Kierowca | 06-02-2018, 14:47:00)

TIR-miedzynarodowy transport drogowy

 » Badanie trzeźwości. (Astron | 06-02-2018, 13:12:45)

I jak to z tym jest. Nadal Policja nielegalnie sprawdza trzeźwość czy już prawnie sobie uregulowali? Bo nie wiem czy pozwolić im badać mi trzeźwość na trzeźwym poranku?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016