Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Nie będzie dzierżawy na 10 lat

2018-02-08 00:51
 

Handlowcy z Przyjezierza nie są usatysfakcjonowani decyzją radnych. Działki pod stoiskami, których dotyczą kończące się umowy zostaną wydzierżawione jedynie na okres "do roku" czasu.

Sprawa dotyczy grupy osób, którym w tym roku kończy się umowa dzierżawy działek mieszczących się przy ulicy Świerkowej - po stronie gminy Jeziora Wielkie. Oprócz tego, wraz z kończącą się umową pełniący obowiązki wójta gminy Jeziora Wielkie - Dariusz Ciesielczyk zaproponował handlowcom, aby w zamian za 10-letni okres dzierżawy dokonali przebudowy obecnych pawilonów. Chodzi m.in. o spójną estetykę budynków i nowy wizerunek ośrodka wczasowego.

- Niektórym dzierżawcom umowy wygasają w tym roku jeszcze, w lutym, więc mamy jeszcze do roku czasu, czyli mamy jeszcze praktycznie ten rok czasu na poszukanie jakiegoś dobrego rozwiązania i porozumienia się ze stronami (...) Zadaniem radnych i tak samo wójta jest dbanie o interesy gminy przede wszystkim (...) Szczerze mówiąc powinno to się odbywać na zasadzie przetargu, a nie przedłużania umowy. W interesie gminy jest to, że ten, kto da więcej weźmie tę działkę (...) To jest inwestycja w gminę i wizerunek naszej gminy - mówił Dariusz Ciesielczyk.

Z kolei handlowcy biorący udział w sesji - Wiesław Bigoś i Aneta Słowińska przedstawili swoje stanowisko oraz pozostałych dzierżawców. Sytuację dzierżawy działek porównywali do wydzierżawienia przez gminę obszaru ziemi na plaży, na której znajduje się zjeżdżalnia.

- Prosimy o przedłużenie naszych dzierżaw na 10 lat, nawet na 8 lat (...) 27 października 2016 roku radni przyjęli uchwałę, która oddawała w sposób bezprzetargowy nowym nabywcom działkę numer 246, na których jest ta zjeżdżalnia. Wtedy pan wójt jako przewodniczący Rady Gminy też mógł dbać o interesy gminy, ale jednak oddano nowym nabywcom działkę spod zjeżdżalni bezprzetargowo na okres 10 lat. Działkę, która ma 550 metrów wynajęto za 2200 złotych netto (...) Ja płacę za działkę swoją, która ma nie 550, tylko 50 metrów - 8 000 zł - zaznaczał Wiesław Bigoś.

Handlowcy oferowali również, że w ramach kompromisu przemalują i stworzą jednolite fronty swoich obiektów w zamian za podpisanie umowy na kolejne 10 lub 8 lat. Nie zgodził się na to pełniący obowiązki wójta - Dariusz Ciesielczyk. Zauważał on również, że w przypadku zjeżdżalni chodziło wówczas o uatrakcyjnienie plaży, a nie stworzenie nowego obiektu handlowego.

Radni wstępnie proponowali odłożenie w czasie podjęcie tej decyzji. Jak zaznaczał Dariusz Ciesielczyk - w przypadku nieprzegłosowania uchwały, zostałby ogłoszony przetarg na dzierżawę wspomnianych działek. Ostatecznie 10 radnych zagłosowało za tym, by działki zostały wydzierżawione na okres "do roku" czasu. 3 osoby były przeciwne, a 1 wstrzymała się od głosowania. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » las (leśnik | 09-02-2018, 12:54:07)

Jeśli już mamy urzędników , to może wzorem innych gmin zaczną pisać projekty i pozyskiwać środki zewnętrzne. Pewnie lepiej nic nie robić tylko brać wynagrodzenie. Panie Wójcie pogonić to towarzystwo do roboty.

 » Racja (mieszkaniec | 09-02-2018, 11:16:38)

Można by też zadać pytanie po co taki twór jak Jeziora wielkie w ogóle istnieje. Moim zdanie tylko po to by utrzymywać armię urzędników. Zlikwidować gminę i powiat bo to jest nam mieszkańcom do niczego potrzebne.

 » Przyjezierze (obserwator | 09-02-2018, 11:12:52)

Panie Mirku , jedno pytanie co zrobiła gmina w Przyjezierzu przez ostatnie 30 lat ? . Może zapytać radnych czy Wójta ie pieniędzy przez ten okres wpłynęło do kasy gminy. Należy wymagać i się zgadzam , tylko gmina niech też przekaże część pozyskanych podatków dla rozwoju tego ośrodka. Zawsze należy patrzeć obiektywnie i oceniać obydwie strony.

 » przyje (Mariusz | 09-02-2018, 06:38:45)

Zaorac i las sadzic chcecie mieć interes zróbcie remonty ludzi będą przychodzić tylko wam szkoda pieniędzy na inwestycje z całego przyja jak mam zjeść to tylko u Pana tadzia i u pani Magdy super atmosfera, miła obsługa.panie Dariuszu proszę coś z tym zrobić a nie budy ustawia ze przejść a przejechać to już kosmos jest

 » Budy z dykty i plastyku! (karol | 08-02-2018, 19:52:58)

Super decyzja! Popieram w 100% ujednolicenie infrastruktury to bardzo dobry kierunek! Mam nadzieję, że inne bolączki Przyjezierza również będą naprawiane sukcesywnie! pozdrawiam!

 » budy (rol | 08-02-2018, 18:51:39)

XXI wiek i te ochydne budy z pażdzierza, brawo gmina a radni niech również podniosą rączki za likwidacją tych bud, a dzierżawcom,jak się nie podoba to niech stawiają u siebie badziew z dykty

 » Przyjezieze (mieszkaniec | 08-02-2018, 15:12:28)

Do stałego bywalca skoro ci nie smakuje masz wybór. Widzę,że należysz do tych co tylko krytykują. Pewnie w domu masz jeszcze gorszy olej ,że takim jesteś specjalistą. Nikt tobie na siłę niczego nie wciska.

 » Rządy (UPS | 08-02-2018, 14:45:45)

Muszę Wam napisać,że samorządy nie oznacza,że sami rządzicie.A radni,jak zwykle bezradni,gdyż przy tym stole, każdy chce swoją pieczeń upiec.

 » DOŚĆ atmosfery BAZARU I ODPUSTU W PRZYJU. (STAŁY BYWALEC | 08-02-2018, 12:57:30)

ORAZ śmierdzącego zapachu starego oleju w smażalniach.

 » Porządek (Zdzichu | 08-02-2018, 12:03:02)

Brawo Panie Darku. Już pierwsze Pana decyzje wskazują, że dobra Gminy przedkładał Pan będzie nad wszystko. Widzę,że odwagi Panu nie brakuję co zwiastuje lepsze czasy dla Gminy. Powodzenia

 » xv (Tom | 08-02-2018, 11:12:22)

Co z tego .. Jak wybudują Ościsłowo to i tak wody nie będzie..

 » Przyjezierze (franek | 08-02-2018, 09:47:12)

Po stronie Jezior zawsze był w miarę porządek (o pseudo rządach w Przyjezierzu Strzelna to szkoda gadac, ale to inny temat). Wreszcie ktoś się wziął za to, żeby w tej pięknej miejscowości dzierżawcy nie tylko wysysali co się da, ale również brali udział w rozwoju, wizerunku tego naszego lokalnego kurortu. Brawo władze Jezior

 » Brawo WÓJT (obserwator | 08-02-2018, 09:01:05)

Brawo Panie Wójcie w pełni się z zgadzam z poprawieniem wizerunku Przyjezierza. Dość stawiania szopek ,wiat i budek rodem z Afryki. Obecny Wójt nie może odpowiadać za decyzje poprzedniego Wójta ,który lekką ręką podejmował nie jednokrotnie złe decyzje np. 10 letnią dzierżawę zjeżdżalni czy wyprzedawanie majątku gminnego. Tego Pana który wiódł prym na sesji nikt nie zmusza by dalej był w Przyjezierzu skoro jest mu tak źle. Możne inwestować np. w Inowrocławiu , Wilczynie czy Skorzęcinie .

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016