Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - KPP Mogilno

STODÓLNO: Kradli złom

2018-02-09 15:36
 

Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy dyżurnymi z Mogilna i Inowrocławia udało się w niecałą godzinę zatrzymać 4 sprawców kradzieży elementów metalowych, do której doszło w miejscowości Stodólno.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lutego na terenie miejscowości Stodólno. Krótko po godzinie 14:00 policjanci z komisariatu w Strzelnie przyjęli zgłoszenie o kradzieży elementów metalowych z garażu znajdującego się na terenie niezamieszkałej posesji. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy ukradli piec, żyrandole, butlę gazową oraz inny złom o łącznej wartości tysiąca złotych, po czym odjechali białym samochodem dostawczym w kierunku Kruszwicy.

Nie tracąc chwili czasu, dyżurny mogileńskiej komendy przekazał dyżurnemu z Inowrocławia dokładny opis pojazdu. Komunikat błyskawicznie trafił drogą radiową do wszystkich patroli z powiatu inowrocławskiego m.in. do funkcjonariuszy OPP z Bydgoszczy, którzy akurat tego dnia pełnili w Inowrocławiu służbę patrolową. To oni zauważyli, a następnie zatrzymali na ulicy Dworcowej podejrzane Iveco. Policjanci po otwarciu części załadunkowej odkryli wszystkie skradzione niecałą godzinę wcześniej przedmioty.

Do sprawy zatrzymano 39–letniego kierowcę oraz podróżujących z nim trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 37 lat. Cała czwórka została przewieziona do policyjnego aresztu w Mogilnie.

Niewykluczone, że lista zarzutów, którymi zostaną objęci podejrzani powiększy się w najbliższym czasie, gdyż funkcjonariusze w trakcie oględzin pojazdu Iveco znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany. Śledczy ustalają teraz do kogo mogły należeć narkotyki oraz źródło ich pochodzenia.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [0]» dodaj komentarz   

Bądź pierwszy, który skomentuje ten artykuł...
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016