Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Mandaty za telefon komórkowy

2018-03-14 19:28
 

Funkcjonariusze mogileńskiej drogówki wzięli "pod lupę" kierujących, którzy w czasie jazdy zapominają o zakazie korzystania z telefonu komórkowego.

Mogileńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierującym drogami powiatu mogileńskiego. We wtorek, 13 marca policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w Mogilnie kolejną już akcję "Łapki na kierownicę". Jej celem było zwrócenie uwagi kierującym na zagrożenie, jakim jest używanie telefonów komórkowych podczas jazdy.

W trakcie działań funkcjonariusze byli w stałym kontakcie z operatorem monitoringu miejskiego, który za pomocą kamer obserwował i rejestrował wykroczenia popełniane przez kierowców. Następnie rozstawione w pobliżu patrole zatrzymywały i rozliczały osoby za popełnione przewinienia drogowe.

Skontrolowano 75 kierowców, ujawniono 25 naruszeń prawa i nałożono 10 mandatów karnych za korzystanie z telefonu podczas jazdy.

- Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na kilka sekund - w tym czasie ryzyko spowodowania wypadku znacząco wzrasta - przypomina asp. Tomasz Bartecki. Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy taryfikator przewiduje mandat w wysokości 200 zł i pięć punktów karnych. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [2]

 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » do Janka (nickt | 22-03-2018, 21:07:43)

Sam się ośmieszasz. Przeczytaj jeszcze raz komentarze, w tym moje, przeanalizuj i przestań brać tu wszystko na poważnie.

 » Telefon do NICK (Janek | 19-03-2018, 23:38:40)

No ten tu jest dobry, to może zróbmy tak, że podczas jazdy,a podczas używania samochodu do jazdy to różnica i wszyscy kierowcy od dziś telefon w dłoń, gdy jest auto zatrzymane(pasy, światła itp) Ośmieszasz się i dobrze Ci idzie.

 » odp (nickt | 19-03-2018, 16:00:50)

Jest taka możliwość. To by mogło wyjaśnić tylko odtworzenie monitoringu :)W takim razie, ktoś tam korzysta z telefonu ale nie podczas jazdy :)

 » do nickt.. (arczi | 19-03-2018, 10:48:09)

..bierzesz pod uwagę ze te zdjęcie jest robione w ruchu i oni nie stoją na pasach ale jada,

 » mandat (milo44 | 18-03-2018, 21:00:18)

Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy kierowca powinien dostać bardzo duży mandat łącznie z konfiskatą tego telefonu. Już dwa razy dzięki czujności moje dziecko nie zostało rozjechane. Na pierwszym pasie samochody się zatrzymały ale na drugim kierowca pędził z telefonem przy uchu nawet nie zwalniając. Gdybym nie zatrzymała dziecka zostało by rozjechane na pasach.

 » Łapy na kierownię (bolek | 18-03-2018, 19:27:36)

Bo nie którzy to po prostu kaleki technologiczne albo totalne lenie i ignoranci. Przyklad tego audi. Rzadko kiedy auto takiej klasy nie ma połączenia bluetooth z telefonem. Ale sierota albo tego nie ogarnia albo ma wywalone. Owszem każda rozmowa dekoncentruje i ta przez zestaw także ale chociaż ma się wtedy wolne ręce. Rzadko mi sie to zdarza ale tu popieram policję.

 » do hmmmm (nickt | 16-03-2018, 16:38:46)

Jak może zauważyłeś na końcu mojej wypowiedzi był :) co nie zmienia faktu, że zatrzymywać się na pasach nie powinni :) Stwierdziłem tylko fakt zaistniały na zdjęciu i nie czuje się dzięki temu lepiej. Jeśli policja ściga przez monitoring, niech uważa na to co sama robi :D Poza tym sam widziałem co najmniej dwukrotnie jak kierowca radiowozu w Mogilnie trzymał słuchawkę telefonu przy uchu podczas jazdy. Tak przy okazji to ja nie gadam przez telefon podczas jazdy i nikogo nie bronię, jakby co.

 » Policja (hmmm | 16-03-2018, 10:53:02)

Ludziom nie dogodzi się. Jak Policja działa to źle, jak nie to jest "nieroby" się zastanówcie trochę. Poza tym takie czepianie typu "Policja zatrzymała się kawałek na pasach" żałosne. Szukanie tylko jakiegoś błędu, żeby wytknąć i poczuć się wtedy lepiej :) Osoby, które uważają, że rozmowa przez telefon trzymając go w ręku podczas jazdy,nie czyni nic, są po prostu bez wyobraźni. Jakby społeczeństwo zamiast czepiać się Policji, zrozumiała, że są po ich stronie, bo to jest ich jednym z zdań żyło by się lepiej. No a za wykroczenia i łamanie prawa mandaty się należą. Co do monitoringu to sprawy nie skomentuję jednak. Bo po części się zgadzam z przedmówcami. Pozdro dla oburzonych Januszy i Grażyn.

 » a gdzie reszta (ja | 15-03-2018, 21:19:48)

25 naruszen prawa i 10 mandatow karnych.pozostala piętnastka to rodzina kumple znajomi poza prawem

 » Zdjęcie nr 1 (nickt | 15-03-2018, 08:54:00)

Policja na tym zdjęciu się chyba na pasach zatrzymała częściowo :)

 » Monitoring (Waldek | 15-03-2018, 00:18:19)

Dziwne hihi jak sie chce to sie widzi Byly sytuacje kiedy szukano swiadka bo kamery nie widzialy .........

 » omg (fan | 14-03-2018, 23:35:39)

To chyba slepcy tam siedzą.Chwila stania na pasach i na 5 aut conajmniej trzech z fonem przy uchu.To jest plaga ,a najwiecej baby gadają.Podwyższyć do 10 punktów i pincet to może ludzie coś się nauczą.

 » telefon (zainteresowana | 14-03-2018, 23:26:57)

ja często w czasie prowadzenia samochodu korzystam z urządzenia głośnomówiącego , więc ręce trzymam na kierownicy.Czy to też jest wykroczenie ?

 » hahaha (Haha | 14-03-2018, 20:20:54)

Jakieś jaja i tyle.albo policja i operator monitoringu słabo widzą,lub widzą co chcą widzieć.w ciągu godziny w mogilnie możnaby wlepić co najnniej 50mandatów za tel przyklejony do pustego łba podczas jazdy ale w folwarkach potrzebny jest bat z zawnątrz.kolega koledze mandatu nie wlepi,tyle w temacie.

 » telefon (DZIADEK | 14-03-2018, 20:12:42)

a jak ma sie prawo gdy rozmawiam przez cb radio ,lub zestaw glosno mowiacy , one tez rozpraszaja uwage

 » podstawa prawna jest wykładnią. (UPS | 14-03-2018, 20:09:00)

Sprawdzam taryfikator mandatów i punktów karnych i tam też jest tylko mandat i punkty karne za naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu, co nie jest równoznaczne z rozmową.

 » taryfikator? (UPS | 14-03-2018, 19:58:27)

art.45 Prawa o ruchu drogowym zabrania korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.Gdzie i kiedy zmieniono ten przepis prawny? Nie można utożsamiać rozmowy przez telefon w czasie jazdy, z trzymaniem słuchawki lub mikrofonu.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (1)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (5)
 » "Policjant, który mi pomógł" (1)
 » Recytowali i śpiewali poezję (0)
 » OSTROWO: Uderzył w drzewo (35)
 » Dachowanie samochodu osobowego (0)
 » Otwarcie PSB Mrówka w Mogilnie (0)
 » STRZELNO: Przyjęli program naprawczy (123)
 » Policjant zatrzymał złodziei (16)
 » 34 miliony mogą nie wystarczyć (8)
 » Gminne dożynki w Dzierzążnie (6)
 » Plany na renowację pomnika (6)
 » Śmiertelny wypadek na DK 25 (18)
 » Zderzenie na DK 15 w Jeziorkach (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ