Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Droższa izolacja fundamentów

2018-04-09 00:14
 

Kolejny etap prac związanych z remontem mogileńskiego ratusza okazał się droższy niż zakładano. W najbliższym czasie radni zdecydują o dołożeniu brakujących blisko 150 000 zł.

Podczas minionej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie burmistrz Leszek Duszyński poinformował, że drugi etap prac remontowych okazał się droższy niż wcześniej zakładano. Chodzi o izolację pionową i poziomą ścian piwnic, drenaż opaskowy i podłączenie rur spustowych do kanalizacji deszczowej. Gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie kwotę 318 683,59 zł brutto. Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się dwie firmy. Najtańszą ofertę z kwotą 468 000,01 zł złożyło przedsiębiorstwo "LEX-BUD" z Rudy Śląskiej. Z kolei obecny wykonawca pierwszego etapu robót, czyli spółka "AGAD" z Torunia złożyła ofertę opiewającą na kwotę 770 008,45 zł. Gmina Mogilno musi zatem przeznaczyć na ten cel dodatkowe środki finansowe, czyli brakujące 149 316,42 zł.

- Jesteśmy po otwarciu przetargu na remonty tutaj tych prac związanych z ratuszem. Chodzi o osuszanie fundamentów. Po otwarciu przetargu chcielibyśmy dochwalić pewną kwotę, oczywiście jeśli państwo wyrazicie zgodę. Pani skarbnik, by tutaj państwa w szczegółach zaznajomiła, ale oczywiście jak państwo wyrazicie zgodę - proponował radnym burmistrz Duszyński.

Radni PSL i Niezależni 11 głosami nie wyrazili zgody na poszerzenie porządku obrad sesji nadzwyczajnej o punkt zaproponowany przez burmistrza Mogilna.

- Macie na to pełne prawo tak zdecydować, że dzisiaj moja prośba o poszerzenie porządku obrad o inwestycji, którą widzicie tutaj, jak zmienia się nasz budynek ratusza, siedziba gminy i powiatu. Państwo jakby w formie rewanżu (...) powiedzieli nie. Ale macie państwo prawo oczywiście. Prawdopodobnie będę zwoływał sesję nadzwyczajną i znowu się spotkamy. Terminy nas gonią. Jest wiosna, ta inwestycja jest pod nadzorem konserwatora zabytków, jak i też ornitologów. Jak już się zalęgną ptaki to już będzie po nas, to będziemy musieli czekać i będą konsekwencje finansowe - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Zakończenie etapu robót budowlanych związanych z osuszaniem fundamentów budynku wyznaczono na 29 czerwca 2018 roku. Z zapowiedzi burmistrza wynika, że jak najszybciej przedłoży radnym ponownie taki projekt uchwały. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » Inwestycja w Urząd. (kadencja | 11-04-2018, 11:49:16)

Jak Ratusz stoi na górce to z jakich powodów atakuje go woda ??? Może jakieś siły nieczyste ? A może Kasa, kasa i jeszcze raz kasssa ? Przecież od 200 lat tam nie było problemu z wilgocią ??>?

 » nie rozumiem (Observer | 11-04-2018, 07:13:48)

Zupełnie nie mogę zrozumieć, dlaczego powiat kupuje jakiś opuszczony budynek w Marcinkowie i ładuje w niego olbrzymie pieniądze, aby przystosować go do funkcji Domu Dziecka. Każda przeróbka i adaptacja jest droższa od nowego, zaprojektowanego zgodnie z przeznaczeniem. Tak samo nie pojmuję, jak burmistrz Mogilna może wydać blisko 600 000 na adaptację pomieszczeń w baraku-czworaku w Twierdzyniu na świetlicę wiejską. Nowy obiekt byłby tańszy o przynajmniej 150 000 zł. No, ale mamy rok wyborczy i nikt nie będzie analizował takich inwestycji.

 » doplata (mikii | 09-04-2018, 23:05:08)

cos tu smierdzi i nie gra

 » Dom Dziecka w Marcinkowie (Zdzisiu Szyderca | 09-04-2018, 21:37:30)

z ciekawości pokusiłem się aby zobaczyć ten obiekt, rozumiem, że inwestycja w kwocie ponad MILION złotych za adaptację obiektu na "dom" to ŻART, raczej rechotanie budżetu! Pozdrawiam Zdzisław

 » RATUSZ (mieszkaniec | 09-04-2018, 18:23:28)

To teraz niech ten dołoży co wycenę robił a jak nie umie liczyć to do zamiatania.

 » Gmina (JAHU | 09-04-2018, 13:57:31)

SKANDAL! A PÓŹNIEJ NIE MA PIENIĘDZY BY ZROBIĆ COŚ DLA MIESZKAŃCÓW TEJŻE GMINY.WYSTAWNY BUDYNEK NA POKAZ, A DROGI JAK BYŁY TAK SĄ DZIURAWE.I TA SARZYZNA JAKBY MIASTO BYŁO PO WOJNIE

 » Nie potrzeba nam urzedu (Franek | 09-04-2018, 13:49:35)

Hmm a może dla któregoś z urzędników potrzebne są materiały budowlane bo akurat się buduje i znów jest szansa obciągnac podatnika.. to jest sprawa do NIK. Przekręty i jeszcze raz przekręty. Robią sobie co chca

 » legalna mafia (nędznicy | 09-04-2018, 09:45:35)

jaka ku..wa dopłata, jakaś oferta była, imbecyl skalkulował, to z jakiej racji dopłata, a może to kasa do podziału za wygrany przetarg, w pale się nie nie mieści co się w tym prywatnym folwarku wyprawia, naprawdę jedynie CBŚ się kłania, tak jest ze wszystkim, co robią radni, czy naprawdę są tacy bezradni, zastraszeni, a może także w tym biorą udział, ludzie opamiętajcie się i przy wyborach przepędzić to zasrane towarzystwo wzajemnej adoracji, za komuny też k...i ale coś zostawało dla ludzi, a teraz w białych rękawiczkach całymi garściami,ile dupa zniesie, szok

 » ... (... | 09-04-2018, 09:26:47)

Burmistrz miał świetną okazję zwołać sesję 3 kwietnia. Grał na czas, chciał pokazać, że nie będzie chodził na pasku radnych. Dwa dni później, dziwi się, że radni nie chcą chodzić z kolei na jego pasku i nazywa to rewanżem. W czwartek w gazecie jego kolegi przytoczono cytat, że nie widzi sensu zwoływania sesji. A taka była okazja. Ratować ptaki. I budżet.

 » wymyślił (przyrodnik | 09-04-2018, 06:48:30)

Panie burmistrzu! Co pan wciska tym radnym? Że co? Że, osuszenie fundamentów ma coś wspólnego z ptakami i ich lęgami? Pewnie, są gatunki ptaków, które legną się na ziemi, ale nie przy fundamentach naszego ratusza! Też pan sobie poleciał po bandzie.

 » haha (Obiektywnie | 09-04-2018, 06:35:46)

No cóż wielka szkoda,że radni nie wyrazili zgody na dochwalenie wskazanej kwoty!!! Ratusz jest jednym z wizerunków miasta!!! Jak podaje gazeta pomorska budowany przez powiat DOM DZIECKA w Marcinkowie został niedoszacowany o ponad 300 tysięcy złotych!!!!!!!!!!!

 » Znowu drożej (Znowu drożej | 09-04-2018, 00:23:46)

I kolejna inwestycja, której dotknął się jaśnie panujący (jeszcze) burmistrz okazała się droższa niż zakładano. Brawo!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kamery "wyłapują" nietrzeźwych (1)
 » Nie każdy zasłużył na tytuł? (1)
 » Uważaj na dzikie zwierzęta (0)
 » Motocyklowy początek sezonu (0)
 » Paderewski patronem szkoły (3)
 » Potrącenie w centrum miasta (9)
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (1)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (9)
 » Pijany jechał ciężarówką (3)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (43)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016