Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Więcej nie tylko nauczycielom

2018-05-09 19:14
 

Radna Rady Miejskiej w Mogilnie proponuje, by burmistrz stał się bardziej hojny dla pracowników oświaty. Chodzi o podwyżki dla osób pracujących m.in. jako woźny, sprzątaczka, kucharka, sekretarka, czy pomoc przedszkolna.

Podczas minionej sesji radna Iwona Golis proponowała włodarzowi gminy, by pomyślał o podwyższeniu wynagrodzenia za pracę dla pracowników oświaty. Nie chodzi tu jednak o nauczycieli.

- Chyba dwa lata temu komisja oświaty składała już takie wnioski o podwyżkę dla pracowników oświaty, ale nie nauczycieli. I teraz chciałabym wystąpić - sprawa była taka, że była ta podwyżka zrobiona, ale w związku z tym, że później najniższa krajowa wzrosła okazało się, że "dogoniła" ich ta podwyżka i właściwie nie mają jakby podwyżki. Mówię tu głównie o paniach woźnych, o paniach sekretarkach, pomocach w przedszkolu, kucharkach. Naprawdę były podwyżki, panie burmistrzu w urzędzie, ci ludzie naprawdę zarabiają najniższą krajową. Są to często pracownicy z wieloletnim stażem, jest im bardzo przykro, że oni po prostu nawet nie mają tego stażowego doliczonego. Nie chcą dużo, ale chociażby mówią, że stażowe. Były w urzędzie podwyżki, pomyślmy - to są tak samo pracownicy nasi tutaj gminni. Pomyślmy o tych osobach naprawdę - mówiła radna Iwona Golis.

Jak zaznaczał burmistrz Mogilna - gmina w przeciwieństwie do innych samorządów nie zwalnia osób sprzątających, zastępując ich pracę firmami zewnętrznymi. Oprócz tego zauważał, że wysokość ewentualnej podwyżki będzie uzależniona od wielkości szkół i nakładu obowiązków.

- My się zastanawiamy (...) Na moją inicjatywę, kiedy jeszcze te najniższe wynagrodzenie było niższe niż teraz, podnieśliśmy te wynagrodzenia, ale podwyżki tej najniższej nam to zmieniły. Szanujemy tych pracowników. Nie robimy tak jak inni nasi sąsiedzi, nie zwalniamy sprzątaczek, nie szukamy cateringu, nie szukamy jakiś firm w szkołach sprzątających. Dbamy o tych pracowników. Ja wiem, że chodzi o podwyżkę, rozmawiamy z panem dyrektorem. Staramy się przede wszystkim może nie wszystkim równo dać, bo są szkoły duże i małe, jak na przykład w Gębicach, czy tam szkole nr 1, 2, 3, gdzie tych posiłków jest załóżmy, czy też metrów do sprzątania więcej niż w małych szkołach. To musicie państwo przyznać i też o tym myślimy - tłumaczył burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » A (Rodzic | 14-05-2018, 20:45:13)

Brak słów na to co się dzieje w tej szkole czas na zmiany i to porządne. Może nowy dyrektor zrobi porządki i uspokoi sytuacje w tej placówce

 » Do Mea (Rodzic | 14-05-2018, 13:09:03)

Z tego co mi wiadomo, to ta Pani wycofała się w dniu konkursu.Burmistrz ma już kolejnego swojego człowieka na to stanowisko.

 » Do Na (D. | 14-05-2018, 12:14:47)

Niestety ale tak się składa że doskonale wiem jak jest. Za co oni chcą podwyżki no za co?! Za to że im się nie chce uczyć i zadają mnóstwo zadań domowych po co? Bo im się nie chce. Chętnie się zamienie z jakims nauczycielem. Chętnie posiedzę w domu przez wakacje i jakiś prezencik na zakonczenie roku odbiore.

 » do Rodzica. (Mea | 14-05-2018, 12:13:50)

A czy to prawda, że burmistrz forsuje na to stanowisko żonę jednego z radnych?

 » Konkurs (Rodzic | 14-05-2018, 11:01:17)

To co wyprawia burmistrz z powolaniem dyrektora szkoły w Wylayowie to istny cyrk na kółkach.Wbrew Radzie Pedagogicznej i rodziców chce wprowadzić do szkoły swojego czlowieka.Nie pozwolimy aby do szkoły wróciły stare układy i porządki.Nie ma i nie będzie na to naszej zgody.

 » do D. (Na | 13-05-2018, 17:40:11)

Tyle wiesz co masz w misce :P

 » Nauczyciele. (D. | 12-05-2018, 15:34:28)

Nauczyciele jeszcze mało mają?? Żałosne. Mają dużo wolnego o którym inni mogą pomarzyć. Pensji też małych nie mają! Różne bonusy na dzień nauczyciela urodziny czy zakończenie roku. A zamknąć powinni się przede wszystkim nauczyciele wfu a jeszcze bardziej nauczyciele języków obcych. Większość nie wszyscy nie narobia sie a mysla ze jak mają mgr to trzeba im ciagle podwyzki dawac. Niech popracuja jak inni po 8 godzin codziennie i zero wakacji. Durnie.

 » 5-6 godzin pracy (pelen etat | 12-05-2018, 01:50:29)

Panie maja pelne etaty a prauja po 5-6 godzin czasem nawet 4.Maja aspiracje do wynagrodzen nauczycielskich.Wystarczy zajrzec do sali gimnastycznej -pelno pajakow,pod oknami jest brudno,ale o 16.30 czasem 17 i panie sa wolne.miotly parza.

 » Do obserwatora (Yes | 12-05-2018, 00:18:30)

Klimat pracy to więcej niż połowa! Szkoda tylko, że w Polsce jeszcze mało kto to rozumie!

 » konkursy (ja | 11-05-2018, 21:44:24)

Oj, coś chodzi jakaś fama po mieście,że jakoby właśnie P.dyr z Wylatowa naraziła się naszej władzy i Jej nie chcą.Tylko się domyślać kto za tym stoi,nie domyślać, a wiadomo na pewno,że /stara/ była- dyrektor. Bardzo nieładnie,ale czego się spodziewać ,??????

 » konkursy (obserwator | 11-05-2018, 13:54:39)

Pani dyrektor z Wylatowa powinna zostać dyrektorem!!! Jest to osoba o wielkim sercu, kocha to co robi, zresztą widać to wokoło, dzieci,rodzice, pracownicy czują się jak w rodzinie. To właściwa osoba na właściwym miejscu,dobrze żeby władze to miały na uwadze, klimat pracy to skromnie mówiąc pół sukcesu.

 » Nie nauczyciel (Pracownik | 10-05-2018, 22:07:39)

Do nie nauczyciel. Nie wiem gdzie pracujesz ale u nas w szkole większość ma 1850 podstawy plus staż. Nie ważne ile ma lat przepracowane i co robi. Młody Pracownik ma wiecej bo nie ma stażu. Proszę więc nie pieprz!!!! No ale nie mozna się odzywać bo zrobią z nami to co starostwo... Staż ustawowo można wyliczyć w najniższą krajową

 » konkursy (fanka | 10-05-2018, 21:17:54)

A tak przy temacie szkolnym, ciekawe kiedy zamierzacie podać do informacji publicznej wyniki konkursu na dyrektorów placówek szkolnych w gminie? Coś długo to trwa,czy to dobrze....?. Np. czy obecna p.dyr. z Wylatowa zachowa to stanowisko? czy....och poczekamy jeszcze trochę.....

 » hm (Olek | 10-05-2018, 12:14:49)

Faktycznie, jeżeli cmg24 cytuje dosłowne wypowiedzi p.burmistrza i p.radnej (nauczycielki)to trochę blado stylowo to brzmi :( a 2 panie radne-byłe polonistki to nie wzrusza???? :)pani Golis w ofensywie przedwyborczej-strach się bać !

 » dobra rada (wera | 10-05-2018, 12:01:43)

Skoro pani radna ma słaby poziom wypowiedzi(nie pierwszy raz),to może zacznie składać interpelacje pisemnie(o ile poprawi styl i nie jest na bakier z ortografią),choć nie będzie to tak efektowne-nie mylić z efektywnym.

 » Do (oko | 10-05-2018, 11:53:19)

Jak zwykle,pani radna Golis nie wie o czym mówi.Mówi aby mówić.Pomijam już poziom wypowiedzi,ale to tylko zwykły(niedouczony i niedoinformowany)nauczyciel,no może z nadętym ego.Jest coś takiego jak ranking radnych którzy w kadencji złożą najwięcej interpelacji.Poza tym to racja z tymi wyborami.Powiem dobitnie,radna zwietrzyła zapach nowego koryta.To mało ważne że robi obciach swojemu (nauczycielskiemu)środowisku.

 » stażowe (Nie nauczyciel | 10-05-2018, 09:53:39)

Tak się składa, że mamy płacone stażowe. Pracownicy samorządowi muszą mieć płacone. Podstawa wynagrodzenia i do tego stażowe.

 » Smieszne (Luck | 10-05-2018, 09:03:34)

Podwyzki nauczycielom,za co?za wyreczanie sie rodzicami,sa szkoly gdzie idzie wszystko piekne ale nue chce tu wymieniac szkoly gdzie 45min tylko temat zapisany a do domu multum zadań

 » mentorka (Karolina | 10-05-2018, 08:26:44)

To jest kpina, co chwile chcecie podwyżek tyle ze wasz poziom nauczania jest mierny, za co te podwyzki ? za to ze po was trzeba poprawiac wiedze na korepetycjach bo nie potrafi sie nauczac ?? Kiedys to jakis poziom był wsrod kadry nauczycielskiej a teraz wszyscy na łatwizne idą, byleby odpekac 45 minut. Nie macie na co narzekac, wiele osob by chcialo miec takie zarobki przy takim czasie pracy.

 » Podwyżki dla administracji i obsługi (Polonista | 09-05-2018, 22:04:23)

A w jakim języku wypowiada się Burmistrz??? No przebił tym razem Starostę.

 » podwyżki (stylista | 09-05-2018, 22:02:51)

Podwyżki się należą, to oczywiste.Wiemy, że pracownicy obsługi w oświacie zarabiają mało. Wypowiedż p. radnej to już początek kampanii ? Styl wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia. Ta pani jest nauczycielką?

 » temu daj,tamtemu... (gebels | 09-05-2018, 19:53:51)

a to wszystko z naszych złodziejsko wysokich podatków.Polski wkrótce nie będzie przez takie rozdawnictwo i zadłużanie.bajki o rozkwicie można opowiadać ale prawda jest inna.bogaci z polityki se wyjadą z walizami kasy a my biedni pozostaniemy na pastwę losu.Boże!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (3)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (26)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016