Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Barka zniknie z brzegu jeziora

2018-05-15 22:18
 

Po wielu słowach krytyki, w ciągu najbliższego miesiąca barka przycumowana do brzegu Jeziora Mogileńskiego ma zostać usunięta.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku jeden z radnych dopytywał o losy nieczynnej barki dryfującej po brzegu Jeziora Mogileńskiego. Wówczas burmistrz Leszek Duszyński podkreślał, że obiekt ten "szpeci" wizerunek Mogilna, jednak jego usunięcie jest dość skomplikowane. Okazuje się jednak, że już niebawem barka zniknie z tafli wody.

- To już przesądzone. W ciągu miesiąca barka zacumowana u brzegu Jeziora Mogileńskiego, na wprost ul. S. Moniuszki, na zawsze zniknie z krajobrazu mogileńskiego parku (...) Niestety, z roku na rok, szczególnie po likwidacji lokalu, barka systematycznie niszczała. Jej skorodowane fragmenty coraz bardziej nie pasowały do otoczenia - pisze na swoim profilu społecznościowym burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

 » inwestycje (xxx | 20-05-2018, 12:19:45)

Eee, tu to tylko księżula wiedzą jak inwestować z unijnych srodków, jak remontować, upiekszać, budować. Mają datki ze wszystkich stron, wierni,sponsorzy dają. Dajta barkę im. Będą wiedzieć co z nia zrobić.

 » nie pomyśleli (Stanley | 19-05-2018, 18:51:05)

750 000 na remont ul. Podgórnej to burmistrz znalazł NAGLE bez problemu, ale 300 000 zł na odkupienie barki to nie ma.... A szkoda! Może radni wysłaliby Duszyńskiego i Kujawę do Amsterdamu, aby zobaczyli, jak toczy się życie a barkach? No, można też bliżej, do Kopenhagi - tam jest podobnie.

 » Barka (Paw | 19-05-2018, 17:12:34)

Jeżeli chodzi o barkę to w pełni popieram tylko szpeci. Po wtóre, to nie burmistrz ją likwiduje tylko właściciel położył na nią l.... bo nie przynosiła zysków. Po trzecie w Mogilnie nie ma barów bo nikt do nich nie chodzi.

 » Kiedy będzie lepiej???? (Zenon | 19-05-2018, 11:51:55)

WŁODARZU DUCHU.APELUJEMY DO PANA ZE MY MIESZKAŃCY CHCEMY ZMIAN TEGO MIASTA NA LEPSZE,NOWSZE NOWOCZEŚNIEJSZE. DLACZEGO TAKIE MIASTO STAŁO SIĘ MOEJSCEM OSÓB W PODESZŁYM WIEKU? DLACZEGO NIE CHCESZ PRZYCIĄGNĄĆ LUB ZATRZYMAC MŁODYCH KTÓRZY SĄ FILAREM TEGO SPOŁECZEŃSTWA. NAJWAŻNIEJSZE TO ŻEBY BYŁA PRACA BYŁO GDZIE MIESZKAĆ I ATRAKCYJNOŚĆ MIEJSCA BO COŚ PO PRACY TRZEBA ROBIC

 » BARKA (BARKA | 19-05-2018, 06:19:10)

ŻAL TEJ BARKI ! NIE MA GDZIE WYJŚĆ W TYM MIASTECZKU KIEDYS TO BARKA /BLU TĘTNIŁO ŻYCIEM ! POSTARAĆ SIĘ ZROBIĆ COŚ DLA MŁODZIEŻY I MIESZKAŃCÓW ! ODNOŚNIE PRYWATNYCH DOMÓW I KAMIENIC W MOGILNIE RADNI NIE WIDZĄ JAKIE TO MIASTO ZANIEDBANE WSTYD DAĆ NAKAZ WYMALOWANIA TAK DBAC O SWOJE MIASTO MASAKRA .

 » bo mnie boli (Cygan | 18-05-2018, 13:42:55)

jak ktoś dobrze wspomniał poniżej, uważam to za porażkę, Panie Leszku dobry z Ciebie włodarz, dużo zrobiłeś dla miasta, ale jeśli chodzi o "rozrywkę" w tym mieście- dno totalne, owszem jest kino, lodowisko, ale to miasto umarło, prawdziwa Geriatria- miasto umiera w weekend o 20, w tym mieście wieczorem jedynie można dostać mandat za picie w miejscu publicznym, a gdzie tu można usiąść i wypić piwo? nie mówię o chuligaństwie, przecież nie każdy chce się "nawalić" i demolować śmietniki, i "ujeżdżać renifera, dlaczego lokale prywatnych przedsiębiorców upadają? a jak mają nie upaść jak tu nic nie jest organizowane, gdyby były koncerty w Amfiteatrze to i lokale w Mogilnie były by oblężone, a tak? po co tu wyjść z domu jak się nic nie dzieje? mamy naprawdę super park i jezioro ale co z tego jak to jest niewykorzystane, a mogłoby się dziać tam wiele różnych atrakcji- wystarczy chcieć!

 » Barka (Rob | 18-05-2018, 09:10:56)

My rowniez dziekujemy za to klimatyczne miejsce. Mam z zona same mile wspomnienia z tego miejsca. Niestety masz racje co do zawistnosci ludzi w Mogilnie. Poki dziadziusiowie i babcinki rodem z prl beda rzadzic tym miastem nic sie tutaj nie zmieni.

 » barka (toto | 17-05-2018, 13:02:28)

A może któryś z inwestorów DDP przekwalifikuje barkę dla seniorów? Jak dają tyle kasy z unii,to warto wykorzystać. A , że mają głowę do robienia interesów, to może to lepiej wykorzystają niż burmistrz.

 » Parę słów prawdy zamiast plotek (Barka | 17-05-2018, 10:46:51)

Miałem się nie reagować widząc jakie bzdury ludzie piszą o barce. Próbowałem ignorować sztuczną nagonkę jaką ktoś (sami sobie odpowiedzcie kto miał w tym interes)zrobił w mediach. Nie wspomnę o fałszywych donosach o tragicznym stanie obiektu mających zmusić urzędników w Poznaniu do rozwiązania umowy ze mną. Książkę by można napisać o plotkach rozsiewanych przez zawistnych ludzi (także tych na najwyższych stołkach urzędniczych czy radnych). Sam fakt że zarówno burmistrz jak i redakcja tego portalu piszą o barce, a nikt nie raczy nawet zadzwonić do mnie żeby zweryfikować prawdziwość informacji, świadczy w jakiej fikcji żyjemy. Nie jestem już właścicielem, więc mogę bez skrupułów napisać, że barka była/jest jak na swój wiek w bardzo dobrym stanie technicznym: jeśli ktoś nie potrafi odróżnić wyblakłej farby i glonów od korozji to już jego problem. Barka była też czyszczona w ubiegłym roku, ale na to oczywiście nikt już nie zwrócił uwagi. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy przeżyli swoją przygodę z Barką, przyczynili się do jej powstania, trwania w czasie i dobrze wspominają. Naprawdę żałuję, że barka nie zostanie w Mogilnie, bo włożyliśmy w nią kawał serca i życia, a poza tym nadal nie ma żadnej knajpy z prawdziwego zdarzenia w tym mieście, no ale jak widać tu tylko mieszkańcy potrafią sączyć jad zamiast dostrzegać potencjał, narzekać zamiast wziąć się za działanie. To smutne.

 » Vika ma rację (Mogilnianin | 16-05-2018, 23:29:27)

Proszę się zabrać za właścicieli kamienic które szpecą wizerunek Mogilna . Wiele lat zdewastowane z. Ramami które grożą zawaleniu bądź ich nie ma . Szpecą swoim wyglądem feeee. A tak poważnie nałożyć kary na właścicieli kamienic które od lat nie były malowane czy odnawiane . Wyglądem przypominają slamsy

 » ZOSTAWCIE TYTANIKA!! (mieszkaniec mogilna | 16-05-2018, 19:08:57)

Zostawcie tytanika TAM CIAGLE GRA MUZYKA !Jak już wywozić to postawić nową , ten statek jest święty bobry kawał naszego Mogilna !

 » estetyka (vika | 16-05-2018, 15:29:26)

Trzeba jeszcze przydusić właścicieli kamienic żeby odnawiali swoje budynki a nie żyli z czynszy i nic nie robili.TYLKO SYF

 » Lechui oraz Piotruch (Władych | 16-05-2018, 13:50:35)

Bardzo dobry głos w dyskusji. Pozbycie się barki, to kolejna porażka burmistrza Leszka Duszyńskiego, wypalonego z inicjatyw niby ojca miasta. Miasta, które mają jeziora w swoich centrach , dbają o nie jak o najpiękniejszy kwiat.Ale nie Lechu! Nie rada miejska! Zwłaszcza ta proburmistrzowska. Pozbycie się barki to porażka, tak jak porażką Duszyńskiego jest "zespół mogileńskich Sukiennic" czyli kamienice straszydła na zbiegu ulic Hallera - Plac Wolności. Jak pan Leszek był radnym to z łatwością krytykował za ten stan Łaganowskiego i Kraśnego. teraz, przez 12 lat nic nie zrobił dla tej miejskiej szpetoty. Znowu goście z Engelskirchen będą pytać się dlaczego te kamienic e szpecą miasto?! A co panie burmistrzu z Magazynem Zbożowym GS? Czy nie czas przyznać się do kolejnej porażki? A co na to pana wyborcy? Co powiedzą na marnotrawienie przez pana gminnego budżetu? Mógłbym tu historię napisać... Po co pan mami społeczeństwo, że Magazyn będzie tętnił życiem? Jakim? No chyba, że panu pomogą radni Stochliński i Kaźmierczak. Oni potrafią! ... lizać.

 » Apropo defacto (Piotruch | 16-05-2018, 09:46:53)

DUCHU WSIADZ NA PLATFORMĘ I SAM ODPLYN W NIEZNANE. WSZYSTKO CI PRZESZKADZA.NIC NIE CHCESZ ZROBIĆ BY POPRAWIĆ ATRAKCYJNOŚĆ MIASTA TO DAJ SZANSĘ KOMUŚ INNEMU!ZROZUM WYPALILES SIĘ NA WIÓR

 » Koniec tej wiochy (Lechui | 16-05-2018, 09:37:46)

Wielka szkoda ze barka nie jest aktywnym lokalem, fajnie prezentuje się w tym miejscu, swego czasu to miejsce miało duszę i klimat.Niby tyle jest pseudo nowobogackich którzy panoszą się po tej wsi i mogliby zainwestować pieniądze by reaktywacja barke ale widocznie tylko z zaskórniakow kupili żencha z masą szpachli i tylko po dziesiątym kulaja się po 3 uliczkach tej wsi.Najlepiej zaorać całe te Mogilno!!!!!, lepiej żeby tu nic nie bylo. Miasto staruchow czekających na smierc.Wiocha MOGILNO może tylko być cmentarzyskiem dla Inowrocławia,Gniezna itp.żal ze nikt nie potrafi tu rządzić, by miasteczko stało się nowocześniejsze!

 » Barka (Rafał | 16-05-2018, 09:26:06)

Barka szpeci krajobraz parku? A były wrzos w centrum Mogilna dechami zabity to jest wizytówka Mogilna za to burmistrz nie może się zająć?

 » tralala (mieszkaniec Sójczego | 16-05-2018, 08:23:43)

Tralala, będzie padać. A jak to nasz burmistrz chudziaczek chce to zrobić? Barka ma aktualne pozwolenie wodnoprawne. Duszyński barkę odkupi?

 » Złom (Malina | 16-05-2018, 03:22:04)

Kto zapłaci za usunięcie?

 » Barka (Dre | 16-05-2018, 01:03:07)

No slyszalem od zaprzyjaznionego szkopa ze ma podplynac uss himler.. U-boot i storpedowac barke. Potem koralowce zbuduja tam nowa rafę i powstanie centrum rozrywki i aquapark oraz park natury.

 » akraB (Barka | 16-05-2018, 00:19:08)

Bardzo źle. Ta barka wpisała się już w krajobraz parku miejskiego. Niestety pewnie cena barki była zaporowa i nikt nie chciał jej kupić. Bądź, co bądź ma swojego właściciela i miasto powinno przydusić już wcześniej właściciela o poprawę estetyki całej barki. Kiedyś kawiarnia BarKa cafe, koncerty. A teraz smutne pożegnanie :,-( bardzo źle, że zniknie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (2)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (25)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016