Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Pożary

Wielki pożar chemikaliów we Wszedniu!

2018-05-28 21:07
 

AKTUALIZACJA!
W miejscowości Wszedzień zapaliło się składowisko niebezpiecznych odpadów. Sytuacja jest już pod kontrolą, a zanieczyszczenie powietrza jest w normie.

Na miejsce docierają zastępy straży pożarnych z okolicznych miejscowości i powiatów.

Jak informuje w rozmowie z naszym portalem starosta mogileński, Tomasz Barczak i komendant PSP w Mogilnie - okolicznym mieszkańcom zaleca się zamykać okna domów i mieszkań. Unoszące się ogromne ilości dymu mogą być szkodliwe. Nie wskazane jest także jakiekolwiek zbliżanie do miejsca pożaru, w którym eksplodują zgromadzone chemikalia. (AS)

AKTUALIZACJA!
21:56 - W chwili obecnej trwa spotkanie powiatowego i gminnego sztabu kryzysowego. Wkrótce zapadnie decyzja, czy ewakuować mieszkańców Wszednia. Kategorycznie nakazuje się zamknąć okna domów w okolicach miejsca pożaru.

22:00 - Straż pożarna w Mogilnie informuje, że drażniący dym przesuwa się w kierunku północnym, w stronę miejscowości gminy Dąbrowa i kierunku na Bydgoszcz.

22:04 - Z naszych informacji wynika, że dym rozprzestrzenił się i dotarł już na teren gminy Żnin.

22:05 - Mieszkańcy proszeni są o nieprzyjeżdżanie w okolice Wszednia z uwagi na blokowanie dróg, którymi muszą sprawnie poruszać się służby ratunkowe.

22:35 - Na miejsce ma zostać podstawiony autokar, do którego zostaną ewakuowani okoliczni mieszkańcy.

23:30 - Komunikat dla mieszkańców gminy Strzelno wydał burmistrz Ewaryst Matczak.29.05.2018 r.
01:15 - W związku z pożarem zajęcia w Szkole Podstawowej we Wszedniu w najbliższy wtorek, 29 maja zostają odwołane.

01:30 - Rano o godzinie 6:00 we Wszedniu ma pojawić się wojewoda kujawsko-pomorski.06:42 - Jak informował wojewoda kujawsko-pomorski - mieszkańcy mogą wracać do swoich domów. Jednocześnie komendant wojewódzki straży zaznaczał, że dym nie zagraża mieszkańcom.

06:43 - Szkoła Podstawowa we Wszedniu ma być zamknięta do środy.

06:49 - Starosta mogileński, Tomasz Barczak informuje, że nadal obowiązuje zalecenie, by nie otwierać okien i nie zbliżać się do miejsca pożaru.

07:13 - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy monitoruje na miejscu sytuację. Sprawdzane jest, czy nie doszło do skażenia okolicznych wód oraz ujęć wody pitnej.

07:30 - W nocy służby zabezpieczyły rów melioracyjny, z którego woda wraz ze środkami gaśniczymi spływała do pobliskiego jeziora.

08:33 - WIOŚ w Bydgoszczy będzie dziś znał wyniki badań powietrza. Na wskazania dotyczące potencjalnego skażenia wody trzeba będzie poczekać/

09:10 - W dniu wczorajszym ewakuowano 33 osoby. Głównie udali się oni do rodzin i znajomych.

10:50 - Śledztwo w sprawie pożaru wszczęła prokuratura. Czynności są koordynowane przez Biuro Kryminalne KGP, które bada możliwe powiązania pożaru z innymi podobnymi zdarzeniami w Polsce.

11:15 - Dogaszanie miejsca pożaru może potrwać kilkadziesiąt godzin. Być może do pomocy będzie musiał zostać użyty ciężki sprzęt.

14:10 - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie w związku z pożarem składowiska chemikaliów we Wszedniu wydał stosowny komunikat. Obszar ewentualnego zanieczyszczenia środowiska jest obecnie ustalany przez służby Inspekcji Ochrony Środowiska. W związku z tym wskazane jest przestrzeganie higieny podczas przygotowywania posiłków z użyciem sezonowych warzyw i owoców, pochodzących z ogrodów i pól zlokalizowanych na obszarze zdarzenia. Mieszkańcy proszeni są o rutynowe stosowanie podstawowych zasad higieny przygotowywania posiłków z surowych owoców i warzyw.

15:15 - Jak informują ogólnopolskie media - w przypadku stwierdzenia podpalenia składowiska chemikaliów we Wszedniu sprawą zajmie się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

19:10 - Z wyników badań przeprowadzonych przez WIOŚ, wynika że zanieczyszczenie powietrza jest w normie. Jednak należy unikać kontaktu z substancjami, które rozlały się na okoliczne pola i łąki.REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [96]

 
   » KOMENTARZE [225]» dodaj komentarz   

 » pali sie (jola | 12-06-2018, 17:56:02)

Sam jestes pajac.to co zrobili Panowie w Mundurzach wymaga podziekowania.Tylko dzieki nim ogien sie nie rozprzestrzenil na pozostale odpady.Pelna profesjonalizmu akcja. SPOJRZ PAJACU JAK BYLO PODCZAS INNYCH TEGO TYPU AKCJI GASNICZYCH

 » ... (arczi | 12-06-2018, 14:46:56)

i co , mogilno trzesie sie od plotek, nikt nie stracil stolka, nikt nie ma zarzutow chocby za niegospodarnosc, niedopelnienie obowiozkow czy stworzenie zagrozenia zycia/zdrowia, syf jak byl tak jest dalej, witam w mogilnie , ps wy tu sie ekscytujecie wszedniem a co macie w mielenku ? hmm ?

 » Cela plus (detoks | 10-06-2018, 16:53:12)

sprawdz sobie kto jest w KRS prezesem to będziesz wiedział jak się dowiedzieli o tyum miejscu, kilka razy karany. Burmistrz i Starosta do dymisji. Jak to się stało ? - w łapę się dostało !!!

 » zbrodnia śmieciowa (cela plus | 10-06-2018, 06:02:07)

Wszyscy wiemy, że gdyby Starosta Barczak logicznie myślał, to nie wydał by zezwolenia na tego typu działalność która nawet nie rozgarnięty człowiek uznał by za działalność przeciwko zdrowiu swoich obywateli i środowisku. Człowiek z odległego krańca Polski akurat wypatrzył sobie plac składowy akurat we Wszedniu. Przypadek? czy coś więcej?.

 » Pali się (hejka | 09-06-2018, 14:38:12)

Ale pajac ! Dziękuję służbą które robią Swoje i liczy na punkty kiedy sam swoją robotę olewa ! Nie dziękuj pajacu tylko rób weź się do roboty!

 » Podziękowania (RZGW Bydgoszcz | 06-06-2018, 14:52:19)

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji, szczególnie Straży Pożarnej, za profesjonalizm i ogromne zaangażowanie, dzięki czemu nie doszło do zanieczyszczenia i skażenia wód powierzchniowych. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Bydgoszczy Leszek Kawczyńskiego

 » Pytanie do strazakow (Ja | 05-06-2018, 20:16:53)

No to proste pytania dla strażaków: kto zaopiniował ze straży mogilenskiej to składowisko? I kto sporządził plan ppoż dla niego? Poproszę o nazwiska. Tak samo jak i nazwisko odbierającego składowisko w na ternie powiatu ze straży? Bo to w końcu wy robicie no nie?! Czy może już ta osoba poszła na emeryturkę (wiem, ze nie)?!

 » ciekawy (MARCIN | 04-06-2018, 17:45:47)

Czy ktoś się wie ile te panie brały za dzierżawe tego placu bym policzył ile było warte życie mieszkańców...............popieram przedmówce odnośnie kto powinien zapłacić za utylizacje dlaczego my obywatele i skarb państwa ma płacić za błędy tych pań

 » Śmieci (Ja | 04-06-2018, 15:58:21)

Uważam że sprzątanie śmieci należy teraz do pan z KGW które podpisały umowę , mogły podpisać z swoimi rolnikami i nie było by problemu !!OJ OJ !!

 » Powiat czy KGW? (rusek | 04-06-2018, 10:01:02)

Oczywiście, że uprzątnięcie terenu leży w obowiązku Powiatu, jeżeli KGW się do tego nie bierze, lecz po uprzątnięciu terenu Powiat musi obciążyć KGW kosztami tej wyczystki. Właścicielem terenu jest Skarb Państwa, a zarządcą jest Powiat. Jeżeli Powiat udostępnił teren KGW i te panie były odpowiedzialne za udostępnianie terenu dalej to one są zobowiązane do uprzątnięcia tego terenu. Przecież ta firma znikła i jej nie ma, a KGW istnieje do dzisiaj i się głupio podśmiechują, że to w obowiązku Powiatu jest uprzątnąć teren. Były zebrania, były sprzeciwy, aby nie udostępniać tego terenu tej firmie, ponieważ dużo ludzi wiedziało co to jest za proceder z tymi śmieciami. Było paru ludzi lokalnych zainteresowanych dzierżawą tego gruntu, lecz pieniążki paniom zasłoniły rozum i zdrowy rozsądek, bo jak ktoś proponował swoją dzierżawę, to odburkiwały swoim wrednym zachowaniem, że mają już dzierżawcę. Pojawiają się słuchy, że wieś się nie jednoczy w tym zaistniałym procederze. A gdzie się jednoczyło KGW jak miejscowi ludzie chcieli to wydzierżawić? Zazdrość i chciwość tych Pań doprowadziła do tego co teraz jest. Do Powiatu zaczęły latać, jak dzierżawca zniknął? Wtedy się grunt pod nogami zapalił? Nie tylko pod nogami, bo na terenie KGW również. Jeżeli w Powiecie zostały przedstawione wszystkie stosowne dokumenty zgodne do otwarcia takiej działalności i nic nie stało na przeszkodzie, to Powiat jest zmuszony do wystawienia pozytywnej decyzji na otwarcie takiej działalności. Jedynym, którym mógł przeszkodzić w otwarciu tej działalności w tej wsi, był dzierżawca gruntu, (w tym przypadku KGW), lecz mimo sprzeciwu ludzi, panie pozwoliły na to by te śmieci tam były zwożone. Nawet jeżeli była by to firma która tylko segreguje i wywozi dalej i działała by do dnia dzisiejszego, to też nie rozsądna decyzja. Smród panowałby tam cały czas. P.S. ( Przepraszam Panie z KGW jeżeli mylę pojęcia KGW "Koło Gospodyń Wiejskich", a KR "Kółko Rolnicze", ponieważ dużo Pań należy do tego Koła Gospodyń, a nie od wszystkich Pań to zależało. Chodzi głównie o te, które przyczyniły się i walczyły o to, żeby nikt lokalny nie wynajął. Bo do końca nie wiem czy to było w władaniu Koła Gospodyń Wiejskich, czy Kółka rolniczego. No ale wiadomo, że te panie które należą do Kółka Rolniczego, są również głównymi bestiami w Kole Gospodyń Wiejskich, mają najwięcej do powiedzenia i to od nich to wszystko zależało.) Pieniążki brały, to teraz trzeba się poczuć do odpowiedzialnści i zapłacić za popełnione błędy.

 » Pożar (Odpady | 03-06-2018, 19:25:01)

Koło rolnicze przed podpisaniem umuwy dzierżawy dostawały sygnały o tej firmie że to przekręt ale zlekceważyły to i kasa zwyciężyła podpisały umowe a teraz w żywe oczy kłamią że to nie jest ich wina to dlaczego nie walczą o usunięcie odpadów tylko siedzą cichutko i od razu szybciutko do doktora psych....y i depresji i żòte pap...

 » Smieci , odpady Mielenko (oli | 03-06-2018, 16:57:36)

Ktoś przywozi odpady niewiadomego pochodzenia do Mielenka ,następne Wiecanowo!!! tylko zasypane !!!!

 » ABW (marta | 02-06-2018, 22:10:36)

ABW zainteresuje się tymi paniami z kółek rolniczych

 » ... (arczi | 02-06-2018, 21:02:06)

proponujesz zeby poszli sladem pieniadzy, a to jest proszenie sie o wizyte seryjnego samobojcy, nigdy nie wiadomo gdzie cie poprowadza pieniadze

 » Smród (hejka | 02-06-2018, 17:28:58)

Mn ! Wszystko bedzie po "staremu" nie wierz w cuda ! Większy burdel większa kasa ! KUMASZ ?

 » pożar śmieci (gość | 02-06-2018, 16:51:38)

A Ty co będziesz śpiewał?wszyscy wiedzieli o bombie śmieciowej a teraz oburzenie.Należy spytać siebie co zrobiłem z tą wiedząm

 » ... (arczi | 02-06-2018, 15:10:00)

proponujesz zeby poszli sladem pieniadzy, a to jest proszenie sie o wizyte seryjnego samobojcy, nigdy nie wiadomo gdzie cie poprowadza pieniadze

 » Zdziwienie. (mn | 02-06-2018, 13:11:56)

Mam nadzieję, że ABW dotrze do zagranicznych inwestorów którzy chcieli uszczęśliwiać powiat...a od nich po sznurku do kłębka w którym zawinięta jest cała tajemnica. Gdyby radni byli radnymi a nie marionetkami to nie byłoby teraz kłopotu. I znów po wyborach władza czterolistnej koniczynki i POPiSu gromko zaśpiewa...Polacy nic się nie stało...

 » Nic sie nie stalo (Lolo | 01-06-2018, 23:17:44)

Nie ma co sie martwic☺Ziemia,Powietrze,Woda..czyste wiec rodacy palic g..nami.. Swiezo tanio zdrowo,zbadane przez instytuty Ps.a co tu napisac przed sezenem turystycznym i krzyzykiem w kwadracie Wszedzien pozdr turystow z zatoki(sopot i okolice)

 » Szybcy i wściekli (Kierowca | 01-06-2018, 16:23:27)

OSP Kwieciszrwo tak się spieszy do akcji że spowodowali kolizje z ciągnikiem. Znowu sprawa pod dywan nikt nic nie wie.

 » Akcja (Mogilnianka | 01-06-2018, 12:05:49)

Właśnie przejeżdżały przez Mogilno specjalne jednostki staży chemicznej i nawet miały Łódź. Pomińmy ze kierowcy nie poprafia się zachować na drodze.czy ta akcja nadal trwa ?? Brak informacji

 » ? (Dre | 01-06-2018, 01:06:24)

I w czym podnieta? Koles zbil kase bo wykorzystal luke prawna i tepe proste prawo w Polsce. My komentujemy a on sie smieje z nas i zyje w dostatku. Brawo dla niego. Malo takich w roznych sektorach gospodarki bylo? Mafia paliwowa, kredytowa, zlomowa, smieciowa itp itd. Zawsze sie znajdzie ktos kto poplynie na fali. Do jednych zapukaja.. Innym sie uda ale wszyscy sie smieja i nie licza grosza w portfelu. Taki lajf moi drodzy.

 » Pożar (X | 01-06-2018, 00:48:56)

Najgorsze jest to że tv mówi powietrze w normie. A woda? Tyle gaszenia i cały ten syf poszedł w wody. A "Pan co się burmistrzem śmie nazywać" państwo bd prosił o pomoc w utylizacja bo koszt ogromny. Śmiech. Typowe. Polak mądry po szkodzie. Tyle że na ten przypadek brak słów

 » Parodia (Czytam | 31-05-2018, 23:05:11)

Popieram kolegę skoro nie ma skażeń to palmy zima plastikiem i cała reszta a co . Co w Tym Mogilnie się wyprawia . Paradoks

 » honorowy gość (barszczak | 31-05-2018, 17:27:24)

Ja przyjmę do siebie. wydałem decyzję i nic nie zrobiłem, mam gospodarstwo to wezmę te śmieci. Przecież jestem strażakiem . OSTATNI RAZ

 » barczak zabieraj śmieci do siebie (rozwiązanie | 31-05-2018, 17:12:46)

"rolnik" gdzie je teraz wywozisz? rolniku PLS PLS PLS PLS PLS PLS Pamiętamy o was. PRACA SWOIM LUDZIOM a gitarzysta gra "nie skończone dyszyńskrwielówki"

 » barczak sięga tak daleko? (popiełuszko | 31-05-2018, 15:47:14)

Poproszę decyzję WIOŚ na piśmie Z POWIATU.

 » polecam kontrole na żwirowniach w okolicach (fajbusiewicz | 31-05-2018, 14:22:35)

.radzę kopać głęboko i skrupulatnie i pobrać próbki wody,zdrajców Polski pozbawić majątków i wygnać z kraju za szkody dla środowiska.

 » wyborcy (zabiłam | 31-05-2018, 13:31:55)

proszę o wnioski. gitarzysta ze strażakiem (o ironio ) barczykiem powinni iść w otchłań ze szczególnym pohańbieniem. CZY POZWOLIMY BY DALEJ RZĄDZILI? nie chodzi o partie polityczne tylko o układziki myjące rodzinne rączki. wszyscy wiemy kto i gdzie posiaduje za nasze podatki. Prywatnie: Druhowie jak długo możemy tolerować miejsko gminnego pasożyta? czas działać. zmieniamy to czy dalej gębicka stagnacja?

 » ekologia (xx | 31-05-2018, 13:10:29)

Irek i jak tam na procesji? Dużo osób wąchało spaleniznę z Wszednia? A może kk odczarowało modłami zagrożenie? Przecież mają siłę i moc. To pewnie już nic nam nie zagraża. Można spokojnie wdychać nieszkodliwe opary.

 » Do szacowny (Big Papa | 31-05-2018, 11:52:55)

Nie masz argumentów;)

 » Pomysl (Adam | 31-05-2018, 11:27:46)

Powinien być zakaz wprowadzania odpadów z zagranicy a firmy utylizujace odpady powinny posiadać bardzo wysoki ubezpieczenie OC. I jeszcze firma produkującą czy oddajaca odpady powinna partycypowac w całym procesie ich utylizacji i posiadać dowód ich utylizacji w normalnych warunkach - faktycznie rozpoczętego procesu utylizacji a nie ich składowania.

 » Czarnobyl ll (xxxx | 31-05-2018, 09:49:15)

no właśnie palenie w piecu byle czym szkodzi mandaty nakladali a tu piszą ze ten pożar nieszkodliwy jaja jak ch... zaraz pekne ze śmiechu ahaha nas ten dym ominol ale Niestronno Parlin i Parlinek tam dostali czadu tym dymem...

 » konfiskata (cancer | 31-05-2018, 07:43:25)

tylko konfiskata majątku dla takich pseudo przedsiębiorców! Zresztą to jedyne miejsce gdzie są składowane odpady w naszej gminie - w żwirowniach w nocy też zakopuje się takie dziadostwo. Kiedyś poleci to z kranu.

 » Chemikalia (Chemia | 31-05-2018, 01:34:16)

Dziś przejezdzalem koło tego i czuć intensywny zapach tych chemikaliów to nie ma znaczenia dla pobliskich rodzin ?

 » EKOLOGIA (IREK | 30-05-2018, 21:46:24)

My tępy naród zostaliśmy właśnie uświadomieni przez uczonych i badawczy że nie gaz, ekogroszek , energia słoneczna i wiatrowa jest EKOLOGICZNA tylko opalanie zimą naszych domów plastikiem olejem przepracowanym i śmieciami jest w pełni ekologiczne i nieszkodliwe , więc na zimę każdy niech zabierze sobie trochę tego co pozostało do kotłowni za darmo i pali a panom przysłanym przez naszych włodarzy do kontroli pieca proszę przedstawić oświadczenia jakie kazali wywiesić po wioskach . jaki ten dymek jest zdrowy tylko inchalować płucka zapraszam na jutrzejszą procesję jakieś ołtarzyki wokół bazy się zorganizuje. no i TV żeby mogli się prężyć.

 » Donbas (Bury | 30-05-2018, 21:18:09)

Gdzieś czytałem, że podobno były tam sceny jak w konflikcie rosyjsko-ukraińskim w Donbasie. Rzeczywiście tak było, czy ktoś przesadził z wyobraźnią?

 » Do Pan majster (Joker | 30-05-2018, 20:13:12)

Mogilno leży w Wielkopolsce,w województwie kujawsko pomorskim.gdzie Ty widzisz błędy?

 » Nasza Walka (MaG | 30-05-2018, 19:16:32)

Walczmy o naszą małą ojczyznę na każdym kroku organizujmy się aby rozwalić ten PSL-owski układ. Nikt za nas tego nie zrobi oni są przyspawani do foteli, władza bardziej uzależnia niż SEX.

 » Wszedzien (Obserwator | 30-05-2018, 17:29:07)

Uważam że za późno zostało to nagłośnione , w kilka dni nie było by możliwości przywiezienia tyle ton odpadów , zabrakło tu nadzoru i kontroli odpowiednich służb , przykre ,masakra .

 » Biga papa (Szacowny | 30-05-2018, 17:27:42)

BREDZISZ

 » Podpalmy też Szerzawy! (Krasnal | 30-05-2018, 16:34:02)

Cud nad cudami, do tej pory powietrze mieliśmy takie, że nie dało się oddychać, wszeklie normy przekroczone PM10 i PM 2,5 wystrzelone w kosmos, "smog" bo wszyscy jeżdżą samochodami i palą śmieci aż tu nagle spłonęło 900ton chemikaliów wraz z opakowaniami i jakość powietrza wróciła do normy!!! Komu urzędasy kit chcą wciskać?! Może sprzedajmy nasz patent na czyste powietrze sąsiadom? Albo nie bo ceny piecy "śmieciuchów" wzrosną trzykrotnie! Teraz każdy kto będzie palił w domu butelkami może mówić, że oczyszcza powietrze i strażnicy mogą mu medal za zasługi wręczyć! A za jakiś czas: "Mogilno- jedyne miasto na świecie, gdzie do centrum wpuszczane są wyłącznie diesle z wyciętym DPFem!"

 » pożar i pieniądze (patryk | 30-05-2018, 15:47:13)

Fakty faktami. A i tak kto rządzi. Pieniądz rzadzi. A kto ma ich w nadmiarze. Oczywiscie, że ci co rządzą i kler. Sami mafiozi. Popatrzcie uwaznie, kto inwestuje i w co?A skąd ta kasa?

 » mieszkańcy Wszednia (Monika | 30-05-2018, 14:28:50)

Drodzy Państwo, piszę teraz to tych wszystkich osób, które zarzucają mieszkańcom wsi brak reakcji ws nielegalnego składowiska śmieci. Mieszkańcy wsi robili co tylko mogli, aby zapobiec tej sytuacji, ale spotkali się tylko z brakiem reakcji władz i przedłużaniem sprawy w nieskończoność. Jeśli składanie licznych pism/zawiadomień/wniosków do Burmistrza, Starosty, Wydziału Środowiska, Policji czy Straży Miejskiej jest brakiem reakcji, to nie wiem co w ocenie tych osób powinno być jeszcze zrobione? Tak naprawdę o kwestii wysypiska we Wszedniu wiedzieli wszyscy dookoła, wliczając w to wszelkie instytucje państwowe! Zarzucanie teraz mieszkańcom, że nie reagowali, gdy były przywożone ciężarówki z odpadami jest nie tylko krzywdzące, ale i nie jest prawdą! Nie wiem czy mieszkańcy mieli się podkładać pod te ciężarówki, żeby nie mogły wjechać i wtedy byłoby dobrze??!! A mały biały domek został wybudowany dużo wcześniej przed powstaniem wysypiska, więc śmianie się z tego jest po prostu podłe. Osoby, które niewiele wiedzą w sprawie nie powinny się wypowiadać, a przynajmniej zachować umiar w swoich wypowiedziach!

 » Do szacowny (Big Papa | 30-05-2018, 12:21:37)

W tej chwili sam/a sobie ublizasz. Jasno i wyraźnie nawet członek powiatowej góry zadał na sesji pytanie i odpowiedź była dla władzy wprost porażająca. Drugą sprawą jest decyzja sądu administracyjnego. Proszę dyskutujemy o faktach a nie mitach. Fakty mówią same za siebie. Pozdrawiam

 » obłuda (staś | 30-05-2018, 10:11:12)

tego który mówi o zachowanych norm w powietrzu po takiej ilości spalonej trucizny, już powinno się zamknąć, najpierw wydał decyzje zezwalające, teraz "walczy" w sztabie kryzysowym, obłuda, i hipokryzja sięga zenitu, jak wyj...o w Czernobylu też ludzi informowano że to nic takiego, cały sztab oszustów kłamie ludzi, tego nie chce się słuchać, głęboko wierzę że wybory nadchodzące całkowicie oczyszczą nasze władze ze smrodu jaki panuje zarówno w gminie i starostwie, ludziska uwierzcie że można to zmienić , trzeba jedynie iść do wyborów, i głosować pamiętając o obecnych układach, oszustwach, o kumoterstwie, o decyzjach jakie były podejmowane, nie powiem mocniejszych słów bo mnie wykreślą, ale same się nasuwają na usta

 » Powietrze (Pan Majster | 30-05-2018, 09:24:16)

W 1986 ludziom także mówione z powietrze jest czyste i nie mają się czego bać a co z tego wszystkiego wyszło wiedzą miliony. Proponował bym wybudować betonowy sarkofag przy pomocy mogileńskiej betoniarni i nie będzie problemów z powietrzem a przy okazji ktoś jeszcze na tym zarobi. Jestem tylko ciekawy czy ktoś za to wszystko odpowie od samego dołu do wysokich stołków powinny polecieć głowy, a panie z kółka rolniczego swoją drogą zaczęły pewnie chodzić do starostwa jak firma przestała płacić za wynajem placu bo jak śmieci były zwożone na plac po starej bazie to żadna z nich tym się nie przejmowała. A co do wynajmu nie wierzę w to, że firma sama się zgłosiła do kółka rolniczego bo kto niby z Łodzi czy z Warszawy wie gdzie leży Wszedzień jak nawet w TV napisane było na pasku, że jesteśmy w wielkopolsce a na innym kanale że w kujawsko-pomorskie. A teraz nikt tych odpadów nie wywiezie, będzie przepychanka kto to ma zrobić, żeby tylko nie doszło do kolejnego absurdu kiedy zleci się wywóz odpadów firmie ona to zrobi a potem pójdzie się do sądu, że robota źle wykonana bo w Mogilnie wszystko jest możliwe.

 » To nie takie proste (Hehe | 30-05-2018, 01:52:07)

Jak nie masz swojego tira i prawka na nie i najlepiej jeaczw placu do skladowania to chu... Zarobisz. Kolega piszacy tu o walkach na przywozeniu śmieci na slupy chyba za bardzo nie umie liczyc. Tir moze pomieścić 24 tony maks ibaczej to ryzyko zagrozone ogromnymi karami. Powiedzmy ze przywiezie te 24 tony to razy 200 zl jest 4800 zl od Niemca za wywóz. Koszt wynajecia tira to jsk sie uda 3 zl od km ale to juz naprswde minimalna stawka załóżmy sie ze jedzie do pobliskiego berlina to od nas jest w 2 strony 800 km i juz 2400 trzeba zapłacić firmie trandportowej a gdzie tu jescze koszty paliwa opłacenie slupa i wynajecie terenu do skladowania a wiadomo ze non stop do najblizszego berlina jezdzic nie bedziesz tylko tez dalej. Prawdziwe firmy zarabiaja na prawdziwym recyclingu a nie na pezywozeniu i zostawianiu

 » kto wydał decyzje środowiskowe? (Szacowny big papo | 29-05-2018, 23:32:13)

Kto najpierw wydał decyzje środowiskowe? Kto? Parter nie wydaje.

 » Śmieci (Świeże powietrze | 29-05-2018, 23:01:36)

Mam małą uwagę co do normy powietrza skoro po spaleniu jednego plastiku powietrze jest zanieczyszczone prawda? Dron sprawdzi straży miejskiej. A po spaleniu kilkunastu ton koszy plastikowych oraz bardzo SZKODLIYCH SUBSTANCJI chemicznych (ADRy) to powietrze jest w normie. I chyba jest to informacja aby uspokoić mieszkańców. Badania robione urządzeniami (made in China).? Troszkę bajka z tą opinią,a druga sprawa jak wygląda ugaszenie czegoś takiego Trumna, to znaczy zadusic ogień piaskiem, ziemia, usypywac ładowarka, koparka mniej wody by ziemia miała,gruntowe wode by były ok.

 » Śmieci (Świeże powietrze | 29-05-2018, 23:00:13)

Mam małą uwagę co do normy powietrza skoro po spaleniu jednego plastiku powietrze jest zanieczyszczone prawda? Dron sprawdzi straży miejskiej. A po spaleniu kilkunastu ton koszy plastikowych oraz bardzo SZKODLIYCH SUBSTANCJI chemicznych (ADRy) to powietrze jest w normie. I chyba jest to informacja aby uspokoić mieszkańców. Badania robione urządzeniami (made in China).? Troszkę bajka z tą opinią,a druga sprawa jak wygląda ugaszenie czegoś takiego Trumna, to znaczy zadusic ogień piaskiem, ziemia, usypywac ładowarka, koparka mniej wody by ziemia miała,gruntowe wode by były ok.

 » Smieci (Dejw | 29-05-2018, 23:00:08)

Ja moge jechac i jutro tam zabrac wszystki zlom. He he. Troche by Tego bylo. Albo w sumie poczekam bo tam sporo tego syfu zoatalo to moze sie czasem znow zapali to wszystkom wezme. Szkoda ze nie ma blizej biedronki to by sie przy okzaji zrobilo grilla jakiego

 » Śmieci (Świeże powietrze | 29-05-2018, 22:37:38)

Mam małą uwagę co do normy powietrza, skoro po spaleniu jednego plastiku to powietrze jest zanieczyszczone,prawda? Aa po spaleniu kilkunastu ton koszy plastikowych oraz bardzo SZKODLIYCH SUBSTANCJI (ADRy) to powietrze jest w normie fajne urządzenia mają.(made in China). Troszkę bajka z tą norma!

 » heheszki (zapalniczka | 29-05-2018, 22:21:37)

czyli co? lokalne gosposie z rolniczymi kółkami dobili dila z przestępcami i teraz mają się dobrze? i to koniec? Ta gmina nie ma burmistrza - ma Pogoń i kradzione audi, psl - owskie starostwo jeszcze niestety będzie rządziło bo PRACA SWOIM LUDZIOM PSL. LUDZIE nie macie pojęcia co się szykuje; to nie cienki lodzik to mgła nad przepaścią.

 » 9onna (9nna | 29-05-2018, 22:05:05)

wie ktoś jakie tam substancje się znajdowały...........

 » WSZEDZIEŃ (MARTA | 29-05-2018, 21:49:08)

DZIĘKUJEMY PANI HALINCE ZE ZGOTOWAŁA NAM TAKI CZARNOBYL PIENIĄDZE SIĘ LEKKO BIERZE ........POWINNI JEJ ZLICYTOWAĆ GOSPODARKĘ PO RODZICACH NA UPORZĄDKOWANIE TERENU ..............ZA COŚ SYNOWIE FURAMI SIĘ ROZBIJAJĄ

 » Pozar (Nagranie | 29-05-2018, 21:31:43)

Podobno ktoś ma nagrane jak z tamtąd wyjerzdrza samochód a za chwilę jest porzar

 » PAKOŚĆ ODPADY (MARCIN | 29-05-2018, 21:18:18)

CIEKAWE CZY KTOŚ SPRAWDZI CO SIĘ STAŁO Z ODPADAMI W PAKOŚĆI GDZIE ZOSTAŁY WYWIEZIONE LUB ZAKOPANE CZY NASZ KOCHANY BURMISTRZ TO NAM WYJAŚNI

 » Czarnobyl ll (ktos | 29-05-2018, 20:50:53)

jak ktoś mi powie ze to nie jest szkodliwe to pekne ze śmiechu ha ha niezła bomba skarzenia kto za rok beknie

 » Do mat (Sj | 29-05-2018, 20:43:31)

Źle mówisz o tych samolotach. Lepiej dokonać zrzutu wody ze stacji kosmicznej i po sprawie.

 » Piżar (Mat | 29-05-2018, 20:01:53)

Jak długo można gasić jeden pożar? Niech użyją samolotów z wodą a nie. Jak uszłyszałem że w Polsce panuje mafia śmieciowa to normalnie chciało mi się śmiać.

 » ! (Big Papa | 29-05-2018, 19:31:45)

Decyzję o skladowaniu odpadów można wydać negatywną. Szkoda że tak się nie stało. Zegarek tyka a sztandar z parteru znika:)

 » Smieci (WSZEDZIEN | 29-05-2018, 19:23:18)

Każdy taki mądry. A mieszkańców straty ? Pomyślał ktoś z was jak oni się czują? Niektórzy nie mieli gdzie iść. Co zrobić z małymi dziećmi lub starszymi osobami. Jak mam wyjść z dzieckiem teraz na plac zabaw gdy w powietrzu krąży takie coś? Szczyt . Mam nadzieję tylko że szybko się tego pozbedziecie. Zamiast wcześniej zacząć działać to musiało dojść do czegoś takiego ! Dziękujemy sami wiemy komu.

 » Smieci (WSZEDZIEN | 29-05-2018, 19:22:03)

Każdy taki mądry. A mieszkańców straty ? Pomyślał ktoś z was jak oni się czują? Niektórzy nie mieli gdzie iść. Co zrobić z małymi dziećmi lub starszymi osobami. Jak mam wyjść z dzieckiem teraz na plac zabaw gdy w powietrzu krąży takie coś? Szczyt . Mam nadzieję tylko że szybko się tego pozbedziecie. Zamiast wcześniej zacząć działać to musiało dojść do czegoś takiego ! Dziękujemy sami wiemy komu.

 » Pożar (Pożar | 29-05-2018, 19:12:41)

Geatulacje dla pań z koła rolniczego za super dzierżawe chyba nie sprzedały nas za pare złoty bo starczyło im na remonty domòw dziwny zbieg okoliczności

 » Do pieca z nimi !!!!! (jaki | 29-05-2018, 18:40:59)

do pieca z nimi ;) !!!!!!

 » Co teraz (Pomysłowy | 29-05-2018, 17:22:46)

Wszyscy się zastanawiają kto winny, kto zawinił, kto wydał pozwolenia, kto tym zarządzał. Ja się pytam gdzie są ludzie, sąsiedzi. Wioska z 20 domów, 10 psów, 5 kotów nie miało sołtysa? sąsiedzi posesji nie widzieli aut dostawczych? Gdyby ktoś takie coś zaczoł składować koło mojej posesji odrazu bym zadawał pytania sąsiadowi i wyżej. Pod przykrywką "kapusiostwa" "donosów" Polacy stają się samolubni. Co za płotem nie moje mnie nie interesuje. Że toś pali gumą, wyrzuca ścieki do rowu czy śmieci do lasu. Zapominacie że ŚRODOWISKO jest NASZE WSPÓLNE i każdy o to musi zacząć dbać!! Co do POLITYKI Burmistrz i Starosta do dymisji KONIEC POŚMIEWISKA !!! CZAS NA MŁODYCH !!

 » kto wydał decyzje środowiskowe (! | 29-05-2018, 17:12:08)

Kto wydał decyzje środowiskowe?

 » Kto się przyzna (Prawda | 29-05-2018, 16:41:02)

Ciekawe wszyscy obarczacie strażaków bo oni coś tam.. mieliście kiedyś styczność z pożarem? Gasiliscie kiedyś?? Ciężka robota to jest wąż pod ciśnieniem trzymać, butle z tlenem i żar palącej rzeczy kiedy musi się zbliżyć.. najpierw pomyslcie co chcecie powiedzieć a nie obarczacie że z dupami siedzą i źle robią a pieniądze za nygustwo biorą.. co byście zrobili jakby ich nie było? Moim zdaniem że dobrą robotę wykonali strażacy, a temu co podpalił to świństwo łapy bym uciął, albo zrobił żeby sam wdychal.

 » Nagroda (Aeiouy | 29-05-2018, 16:14:32)

Apeluje do ministra do spraw szkolnictwa specjalnego aby wręczył jakiś medal lub nagrodę za wybudowanie się pod składowiskiem odpadów niebezpiecznych tym z białego domku;d I temu który wydał zgodę na lokalizację i składowanie tych odpadów...na pewno zrobił to w interesie....oczywiście społecznym... By ludziom żyło się lepiej...;d

 » ;-) (Król Albani | 29-05-2018, 16:09:13)

Nie zazdroszczę staroście, ty bardziej ,że WIOŚ już rok temu jasno stwierdził,że uprzątnięcie tego bajzlu leży w jego kompetencjach... Moim zdaniem PSL już z tego się nie pozbiera.Typowy gwóźdź do trumny...

 » Pozar we Wszedniu.Do pana Marka. (ZUZA | 29-05-2018, 15:17:57)

Tego nie da sie ukryc i wszyscy to widza.Jak urzedasy gminni dopuszczali do funkcjonowania mafii w naszym kraju.A co do fanatyzmu to chyba to dotyczy pana.Bo ja nigdy przez cale zycie nie nalezalam do zadnej partii.A widze ze pan w swoim zacietrzewieniu potrafi tylko ublizac.A wie pan dlaczego bo nie ma pan argumetow.

 » szkoda ludzi (damian | 29-05-2018, 15:14:24)

jak dla mnie zacząłbym od starostwa!!pozwolenia raczka rączkę myje,,, dużo spraw idzie pod stołem... nagle nie wiedza komu i no co dzierzawili??? dziwne? dla mnie banalnie proste. Starosta siedzi na stołku kilka lat i szczerze wszystko ma w d.pie.

 » FDS (TFRD | 29-05-2018, 15:11:07)

ZYCZE WSZYSTKIM SMACZNEJ KUKURYDZY..

 » obszar zdarzenia (Aaa | 29-05-2018, 15:10:01)

co to znaczy z ogrodów i pól zlokalizowanych na obszarze zdarzenia? ile to km od Wszednia ?? dąbrowa i parlin to również obszar zdarzenia? a Panie, które wynajęły pomieszczenia i teren tej firmie, zapewne są aktualnie w ciekawej formie psychicznej :o

 » Kołka Rolnicze - DZIĘKUJEMY!!! (chemik | 29-05-2018, 15:02:56)

Serdecznie dziękujemy KÓŁKOM ROLNICZYM Z WSZEDNIA. Ci, co mieli nas "żywić i bronić".... trują i sprzedają. Sprzedali nas za kilkaset złotych dzierżawy. Wczoraj - otruli.

 » do fanatyczki ZUZY (Marek | 29-05-2018, 14:59:43)

Zuza, polityczna fanatyczko, zamiast cieszyć się, że nikt nie zginął, że pożar ugaszono, że służby się spisały, to wylewasz swe polityczne stresy i prezentujesz swą chorą, zmanipulowaną mentalność. Zamiast jątrzyć politycznie weź się nieuku do nauki ortografii.

 » ? (qwe | 29-05-2018, 14:14:02)

za chwilę w Trlągu zacznie sie jarać

 » Śmieci (Zwykły typ | 29-05-2018, 13:36:24)

Prawda tak ze władze powiatu gminy musiały wiedzieć o ty .Mleko się rozładować,pytanie jakie skutki będą tego skażenie j.wiecanoskiego ? czy wód gruntowych czy zamiennie pod dywan i nic się nie stało, prawo powinno zadziałać jak dla zwykłego Kowalskiego ktoś jest winny i zasługuje na karę a swoją drogą smutny obrąz ekologów o puszczę walczą a co robią z takimi wysypiska nic nie mają pojęcia nagle że istnieją i na tle Europy czym jesteśmy smietnikiem. A co do do straży policji chwała pano którzy walczymy w nomeksie pompuja wodę kierują ruchem,administracji podziękuję. Ciekawe co by było gdyby dym kierował się na miasto mogilno

 » pożar (radek | 29-05-2018, 13:24:13)

Jeszcze tam są. A ile mediów. Ten Wszedzień od trzech lat na fali. Pamiętacie, jaka afera była z księdzem? Potem z tym składowiskiem. Przecież jak dużo się o tym pisało, mówiło i teraz tego są skutki. Jakiś pomór padł. Ktoś rzucił uroki.

 » Pożar (LEON | 29-05-2018, 12:59:39)

Ktoś mieszkańcom kukułcze jajo podrzucił i się pali.

 » komentuje (Ja | 29-05-2018, 11:39:11)

Nielegalne sralne. Teraz wszyscy beda udawali, ze nie wiedzieli co tam bylo albo skad to bylo. A sprawa byla znana od prawie dwoch lat, kiedy wsyapiono o zgode. Malo inspektorow i strazakow tu bylo? A teraz co nikt nie wezmie odpowiedzialnosci? Czy moze znow ktos pojdzie na wczesniejsza emeryture?

 » powiadamianie (Ja | 29-05-2018, 11:32:00)

Dlaczego w trakcie zadymienia nie użyto RSO (sa aplikacje i inne)? Mozna w ten sposob powiadomic sporo osob a nie tylko komunikaty o wlamie na Policjanta, ktore tam ida. Pewnie Sztab Kryzysowy powinien powiadomić MSWIA i oni by wyslali komunikat. To tez za duzo na Policjantow i Strazaków czy wladze Gminy i Powiatu?

 » podsumujmy (Mogilnianin | 29-05-2018, 11:27:10)

A wiec podsumujmy: wybuch pozar na składowisku o ktorum nickt nie wiedzial, a pisalo o tym cmg ponad rok temu, Burmistrz wydal zgode na tego typu dzialalnosc, Starosta zezwolil na takie odpoady na terenie powiatu, Straz wydala warunki na bazie tego co zdefiniowal Nadzor Budowlany. W sumie logiczne - nikt nie widzial. A co do pracy panow ze strazy podjedzcie zobaczyc co oni robia. Najfajniesza praca w namiocie z kawka i herbatka.

 » Do sąsiad (gość | 29-05-2018, 11:05:05)

W jakim ja kraju żyję? W szkołę to kamieniami rzucałeś? Jak żyć,jak żyć? Pytam się jak żyć? Nie bierz się za coś co przerasta Twoje możliwości.

 » Prawda (samaprawda | 29-05-2018, 10:50:48)

Skopiowane z innej strony: Oglądam sobie rano tv przy kawie, a tu news: płonie kolejne składowisko odpadów. Sporo ostatnio tych podpaleń – o przepraszam, pożarów – w których niebezpieczne odpady idą z dymem zamiast trafić do drogiej utylizacji. O całym procederze nielegalnego handlu odpadami (bo chyba tak to można nazwać) pisałem zresztą już jakiś czas temu – tak tylko przypomnę pokrótce schemat, jak to działało: 1. Zakładało się w Polsce spółkę „na słupa” – nazwijmy ją Odpadex – lub kupowało już istniejącą, spółka ta miała oczywiście odbierać odpady. 2. Znajdowało się kontrahenta za granicą (weźmy jako przykład Niemcy) i proponowało mu atrakcyjny cenowo odbiór odpadów bardzo drogich w utylizacji. 3. Organizowało się wysyłkę tych odpadów do Polski, tutaj były 2 możliwe drogi: a) odpady odbierano od Niemców „na dziko”, czyli bez występowania o pozwolenie na transgraniczny transport odpadów licząc na to, że nie będzie po drodze żadnej kontroli b) zakładano w Niemczech firmę (też na słupa), która miała odebrać odpady od niemieckiego klienta, po czym jako firma wysyłająca występowała do polskiego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o pozwolenie na transgraniczny transport odpadów do Polski (o takie pozwolenie musiała wystąpić firma z kraju wysyłającego) 4. Do akcji wkraczała polska spółka Odpadex, która przyjeżdżała we wskazane miejsce, zabierała odpady i następnie przewoziła je (legalnie lub też nielegalnie) na jakiś wynajęty magazyn czy też działkę w Polsce. 5. Co dalej? Ano nic. Odpady sobie leżały, a spółka Odpadex zwykle „zamykała się” lub ogłaszała bankructwo – prezes oczywiście niewypłacalny albo leżał gdzieś pod kroplówką w hospicjum, co na jedno w sumie wychodzi. Z problemem odpadów zostawał więc właściciel magazynu czy tam działki, który wynajął obiekt spółce Odpadex, gdyż to na niego spadały koszty utylizacji niebezpiecznych śmieci. Kurtyna. Teraz jednak odpady już nie leżakują, ale ulegają spaleniu. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze od początku 2018 roku mamy nowe prawo dotyczące gospodarki odpadami niebezpiecznymi – nie wdając się zbytnio w szczegóły, jest po prostu więcej uciążliwej „papierologii” i trudniej jest ukryć nielegalne przepływy tychże odpadów. Po drugie wzrosły tzw. opłaty marszałkowskie za przechowywanie odpadów – 270 PLN od tony, o ile się nie mylę. Przy tysiącach ton opłaca się więc „przypadkowy pożar”, bo nie trzeba przelewać tych pieniędzy na konto skarbu państwa. No i po trzecie, ale to nie jest w 100% potwierdzone info, w niektórych województwach zaczęły się podobno ostrzejsze kontrole, więc Janusze utylizacji zaczęli się na szybko pozbywać problemu, puszczając go po prostu z dymem. A teraz, kiedy sprawa zrobiła się głośna na całą Polskę i kiedy rząd zapowiedział, że weźmie się za tzw. mafię śmieciową, możemy się prawdopodobnie spodziewać kolejnych pożarów na zasadzie efektu kuli śniegowej. Jeśli ktoś ma bowiem coś do ukrycia, to teraz będzie dla niego ostatni moment, aby pozbyć się dowodów – kiedy za x-tygodni służby ostrą ruszą do akcji, to dla „odpadowych” biznesmenów może być już za późno. Ok, a jak wyeliminować taki proceder? Moim zdaniem (a uprzedzam, że nie jestem ekspertem od tej akurat branży) wygrać ze „śmieciarzami” można tylko poprzez zastosowanie radykalnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę doświadczenia z innych branż, trzeba by po prostu wyeliminować pośrednika (tego nieuczciwego) z łańcucha utylizacji. Obecnie jest bowiem tak, że niemiecka firma X produkująca odpady oddaje je firmie Januszex (polskiej lub kontrolowanej przez Polaków), która bierze na siebie odpowiedzialność za te odpady, a ściślej rzecz biorąc za ich prawidłową utylizację w zakładzie Z. Więc gdyby zmienić prawo na poziomie międzynarodowym na takie, w którym firma X jest odpowiedzialna za odpady aż do momentu ich utylizacji i bez pokazania kwitów bezpośrednio ze spalarni Z płaci ogromne kary, to ukróciłoby się oddawanie niebezpiecznych substancji rozmaitym Januszexom. Oczywiście, przy okazji trzeba by stworzyć wydajny system potwierdzeń utylizacji, aby nie dopuścić do fałszerstw, ale to dałoby się zrobić np. wykorzystując Blockchain. Jednak takie rozwiązania to dużo zachodu i nie wszystko tutaj zależy od polskiego rządu – obstawiam niestety, że skończy się na podwyższeniu kar finansowych, nalotów na składowiska i zintensyfikowaniu kontroli ciężarówek zwożących odpady zza granicy, bo to najprościej zrobić. Tyle tylko, że dla firm-słupów wysokość kar nie ma większego znaczenia, gdyż z założenia i tak nie będą ich płacić. Ktoś tam więc zapowie walkę z odpadami, postraszą nowym, ostrzejszym prawem, puści się w tv parę efektownych migawek z kontroli drogowej (sugeruję funkcjonariuszy z długą bronią i w kominiarkach, bo to zawsze robi wrażenie na laikach), a za x-tygodni, jak sprawa przycichnie, niebezpieczne substancje będą dalej płynąć do Polski szerokim strumieniem, zapewniając miliony organizatorom procederu. #bialekolnierzyki

 » do CM (!!! | 29-05-2018, 10:33:50)

Mój drogi. Ja nie podważa zasadności istnienia formacji jaką jest straż pożarna. Jest potrzebna i koniec. Tyle tylko, że wychwalanie pod niebiosa straży pożarnej w przypadku jednorazowego incydentu jakim jest ta medialna sprawa a wieszanie psów na policji przez jakiegoś osiołka na tym forum to lekkie przegięcie. Zagadaj któregoś policjanta ile razy w roku użera się z przysłowiowym gó*nem w swojej robocie. Zapytaj ile razy szarpie się z gnojami na inyerwencjach, ile razy wysłuchuje obelg chamów pod swoim adresem i ile razy zawija pijane ścierwo z interwencji domowych ratując życie dzieci, kobiet, starców... Teraz zestaw to tymi ohami i ahami nad strażą pożarną i zbliżaniem policjantom w przypadku akcji takich jak ta. Zapytaj też ilu policjantów zamienioloby się robotą że strażaka i kilku by było chętnych strażaków na taką zamianę. Zdziwilbys się wynikiem po przeprowadzeniu takiej sondy. Dlatego szacunek mój drogi należy się wszystkim służbom w takiej sytuacji a to że jedni robią akurat to za co biorą kasę?-taka robota.

 » Pozar we Wzedniu. (ZUZA | 29-05-2018, 10:19:27)

Smrodek po PO i PSL wylewa sie szambam Gdansk.wychodkami Inowroclaw, smieciami Wszedzien itp.Zostawili polakom po sobie jedno wielkie g.......

 » Policja? (CM | 29-05-2018, 09:30:40)

Jak można pisać że straż tylko siedzi i czeka na zgłoszenie? Przecież każdy kto się orientuję do czego jest jaka służba to wie że straż jest najbardziej potrzebna jednostką na świecie.. Nie neguje w żadnym wypadku policji ale jeżeli chodzi o potrzeby ludzkie to posterunki w mniejszych miejscowościach poza wypadkami do których i tak straż jedzie pomagać i ratować oraz wpisywanie mandatów za alkohol i złe parkowanie nie ryzykuje życia i zdrowia. Myślę że pisał to ktoś w temacie wiec jeden funkcjonariusz powinien szanować pracę drugiego tj strażaka. Brawo dla wszystkich którzy pomagali i pomagają.

 » Śmietnik w Gozdawie (Gozdawa | 29-05-2018, 09:24:58)

Może ktoś się zainteresuje składowiskiem śmieci w GOZDAWIE.Następna bomba ekologiczna,znowu powiedzą ,że nie wiedzieli

 » POŻAR (sąsiad | 29-05-2018, 09:22:40)

Może by tak ci strażacy z urzędu powiatowego wzieli się za gaszenie a nie teraz dup..i częśli ze strachu .Z nich tacy strażacy jak z koziej d... torba. Ubrać się w mundur obwiesić medalami i lansik.Jak winni tego nie zostaną ukarani to ja już nie wiem gdzie my żyjemy.

 » powolne mordowanie (wiecha | 29-05-2018, 09:08:42)

mam tylko nadzieję, ponieważ sprawa się rozlała na całą Polskę, że te głupawe uśmieszki naszych prominentów którzy tylko i wyłącznie są winni za wydanie zezwolenia, jak również lokalnych udziałowców multikarbonu, zejdą im z tych bezczelnych twarzyczek, za powolne trucie ludzi, niczym nie różnią się od oprawców II wojny, tamci jedynie robili to szybciej, na zgodę na zabijanie ludzi, dla pieniędzy zrobią wszystko, takiej podłości ludzi chyba nigdzie nie ma tylko w Polsce, a nasi lokalni włodarze im nie ustępują, do pudła , i na dokładkę do każdej celi beczkę składowanej trucizny

 » ciekawe kto i ile zarobił (ccc | 29-05-2018, 09:07:22)

Za tonę takiego odpadu niemcy płacą 50 euro.Ostatnio w Zgierzu spłoneło 50 tys ton,co dało zarobek właścicielowi ok 11 mln złotych! A jedyne koszty to ewentualnie transport no i później zapalniczka żeby to podpalić.Ciekawe ile ton było we Wszedniu,ktoś ma jakieś pojęcie ile mogło być?

 » pozar (lolo | 29-05-2018, 09:05:29)

co ze zlomem moge sprzatnoc

 » Policja? (Ccc | 29-05-2018, 08:43:00)

Policja miała informować ludzi o zagrożeniu? Niby kim? W komendzie na popołudniowej zmianie dwóch funkcjonariuszy na krzyż a Ty chcesz żeby latali po całej gminie od domu do domu w 5 minut? Nie znasz chłopie realiów. Do tego dochodzi obsługa bieżących zdarzeń, kolizji, zgłoszeń, interwencji. To nie straż pożarna gdzie się siedzi cały dzień na tyłku i czeka na wyjazd. Żeby się na jakiś temat wypowiadać to trzeba mieć trochę pojęcia na konkretny temat.

 » Dożynki z azbestem (WSZEDZIEŃ | 29-05-2018, 08:37:13)

DOŻYNKI Z AZBESTEM WE WSZEDNIU... Burmistrz Mogilna zaplanował już gdzie odbędzie się tegoroczne święto plonów. Wiadomo już, że tegoroczne dożynki gminy Mogilno odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 26 sierpnia 2018. Gospodarzem święta plonów będzie w tym roku sołectwo Wszedzień. - Przedstawiciele rady sołeckiej, koła gospodyń wiejskich i szkoły wyrazili swoje zadowolenie z tego, że sołectwo Wszedzień zostało wyróżnione i po raz pierwszy w swej historii będzie organizatorem gminnych dożynek - informuje burmistrz Leszek Duszyński serdecznie zapraszamy władze miasta, które NIC nie zrobiły w kwestii odpadów, na dożynki do Wszednia. Zbierzemy plony z odpadami chemicznymi i damy wam w podzięce!!!!!!!!

 » Straż (sąsiad | 29-05-2018, 08:30:03)

WIELKI SZACUN DLA TYCH ANIOŁÓW W CZARNYCH MUNDURACH.ROBIĄ TO DO CZEGO ZOSTALI POWOŁANI .WIĘC TERAZ LUDKOWIE WIDZICIE ZE NIE TYLKO DO ŚCIĄGANIA KOTÓW Z DRZEW.

 » Pozar we Wszedniu. (Mieszkanka Gminy | 29-05-2018, 08:20:21)

Jak mozna zatruwac swoich Mieszkancow dla pieniedzy.Jak by panowie w ciemnogrodzie nie wyrazili zgody na to skladowisko to dzisiaj by nie musieli powolywac sztabow kryzysowych.

 » pożar (jola | 29-05-2018, 08:11:29)

500 tys. zł kary

 » Pieniążki. (chemi | 29-05-2018, 08:09:11)

Pytanie jest jedno. Kto brał pieniądze za wynajem powierzchni firmie Karbon? Starosta? Burmistrz? Mieszkańcy? NIE!! KÓŁKA ROLNICZE!!!! I TO ONE SĄ PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDZIALNE!!!!

 » Pozar (Ja | 29-05-2018, 08:08:05)

I co Panie Kus, parking na dożynki gotowy? I nie trzeba rolników prosić.

 » Pozar (Mieszkaniec | 29-05-2018, 08:02:07)

Ukłony w stronę STRAŻY POŻARNEJ, JESTEŚCIE WIELCY. Policja i straż miejska nie spieszy li chociażby z informacja dla nas co się dzieje. I co Panie starosto , zadowolony pan jest ze po problemie. Teraz to Pan chętnie przejmie teren bo jak to pan mówił , jak będzie posprzątać to ja teren wezmę a tak to nie mój problem.

 » susza (piotr | 29-05-2018, 07:57:29)

styrta się pali

 » Dobrze wiedzieli.......i nic nie zrobili !!!!! (WŁODARZE | 29-05-2018, 07:51:30)

http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=5757&nr=1

 » ... (aaaaa | 29-05-2018, 07:49:03)

W Słaboszewie juz sladu po tym nie ma bo wiem wzieto sie za problem ostro i konkretnie. Wywieziono wszystko do Pakosci

 » MULTIKARBON (MULTIKARBON | 29-05-2018, 07:47:23)

Portal cmg24 z dn. 03.03.2017 :Pismem z dnia 28 października 2016 roku ponownie wezwano przedstawiciela firmy Multikarbon 
do udziału w czynnościach kontrolnych zaplanowanych na dzień 23 listopada 2016 roku w miejscowości Wszedzień. Spółka posiada uregulowaną stronę formalno-prawną w zakresie zbierania odpadów - decyzja Starosty Mogileńskiego - mówi Małgorzata Kwaśniewska z bydgoskiego WIOŚ-u!!!!Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy obecnie skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie o popełnieniu przestępstwa przez osoby reprezentujące spółkę za udaremnianie czynności służbowych osobom uprawniony. Ponadto WIOŚ złożył pismo do Starosty Mogileńskiego o rozważenie możliwości cofnięcia spółce zezwolenia na zbieranie odpadów. Dodatkowo wydano zarządzenia pokontrolne i wszczęto postępowanie mające na celu wymierzenie administracyjne kary pieniężnej. O sytuacji na terenie spółki Multikarbon poinformowany został także Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie oraz Burmistrz Mogilna. Burmistrz Leszek Duszyński złożył również w tej sprawie stosowne zawiadomienie organom ścigania....itd... MULIKARBON - wystarczy wpisać w przeglądarce i wyskoczą nam nazwiska właścicieli z okolic MOGILNA!!!

 » Pytam (Mieszkaniec | 29-05-2018, 07:32:27)

Teraz ciagle wspomina się ze było to nielegalne. To jest bzdura. Już w trakcie kiedy zwieziono cześć odpadów był tu już kiedyś samochód straży. Osobowy. Nie wiem czy to była inspekcja czy ustalenia ale był. Foto jest dostępne tu.

 » Pożar wysypiska. (and | 29-05-2018, 07:30:47)

Już ponad rok temu pisałem na forum cmg24 jakie zagrozenie wynika ze składowania niebezpiecznych odpadów w tej miejscowości.Ktoś co jest odpowiedzialny za wydanie zezwolenia na tego typu działalność musi wiedziec jak powinien wyglądać plac na którym będą składowane niebezpieczne odpady. Czy nie ma zagrożenia ru, zatruwaniu wód gruntowych, czy właściwie zabezpieczono teren składowiska przed potencjalnym podpalaczem.Wynika ztego że nic z tych rzeczy. Nie ma co ukrywać winni są włodarze powiatu a także gminy. Dodam jeszcze ,że tendym gdzieś opadnie i skazi środowisko na dużym obszarze. Winni powinni podac się do dymisji i powinno się wstrząc wobec nim postępowanie karne.

 » WYBORY (WŁADZA | 29-05-2018, 07:28:35)

Tym panom z ostatniego zdjęcia już podziękujemy!!! Wiedzieli i nic z tym nie zrobili. Teraz siedzą i piją. ŻAL PL. Niedługo wybory więc społeczeństwo panom podziękuje za ten SYF...

 » !!!!!!!!!!!!! (!!! | 29-05-2018, 07:07:41)

!!!"POŻAR SKŁADOWISKA W MIEJSCOWOŚCI WSZEDZIEŃ Straż pożarna: składowisko było nielegalne"!!! Komunikat i informacja o takiej treści od samego rana jest umiejscowiona i pokazywana na pasku kanału POLSAT, POLSAT NEWS. To jest jakaś komedia??? Nikt o takim składowisku nie wiedział? CO na to władze gminy, powiatu??? To jest jakaś komedia??? Ponury żart? Do jasnej cholery co to za kraj? Co to za ludzie? Gdzie odpowiednie służby, które powinny się takimi sprawami zajmować i monitorować? Wydział ochrony środowiska? Coś takiego w ogóle funkcjonuje? To jest DRAMAT jeżeli faktycznie składowisko było nielegalne i nikt z tym nic nie zrobił.

 » Zezwolenia (Jontek | 29-05-2018, 06:50:10)

Stawiam publicznie pytanie: dlaczego straż i władze gminy oraz powiatu dały zezwolenie na składowanie takich materiałów? Tak, tak bo te trzy organy MUSZA wydać takie zezwolenie lub zooponiować. Dziś jeżdżą i gaszą oraz tworzą jakiesz sztaby a to ONI WSZYSCY są za to odpowiedzialni. Jeśli ktoś nie wierzy to proszę zamierzeń do dokumentacji zezwolenie czyje podpisy tam się znajdują, STAŻ wydająca opinie i dająca święte przykazania jak i gdzie co ma być, zezwolenie BURMISTRZA oraz zezwolenie STAROSTY. Teraz udają, wszyscy, ze o nad dbają. Skandal.

 » Wstyd... (P.Barczak | 29-05-2018, 06:25:21)

Brzydko tak mijać się z prawdą... doskonale pan wiedział co tam było składowane , w marcu 2017 roku powstała lista części substancji , które się tam znajdują... ale oczywiście... lepiej powiedzieć że się nie wie, czy że się nie pamięta, bo wstyd jak byk że przez ponad rok nic pan nie zrobił z tym składowiskiem... współczuję mieszkańcom

 » Pożar (Odpady | 29-05-2018, 04:51:05)

Reszrę odpadòw podzielic i wywieść panią z koła gospodyń na podwòreczko.podpisały dzierżawe a żadnej odpowiedzialnośći

 » ....... (Aeiouy | 29-05-2018, 03:48:45)

Powinni infolinie zrobić. Ktoś bardzo kompetentny, z peezelu, na pewno by się podjął:d. Tego co podpisał zgodę na wysypisko łatwo ustalić..dac mu tłumnice i rzucić w sam środek..

 » Zjednoczenie (Kaja | 29-05-2018, 03:40:11)

Brawo dla strażaków za ciężką pracę! Brawo dla mieszkańców, za to że poinformowali główne media o tej katastrofie! Nie pozwólmy na zamiecenie tego pod dywan. Sprawa stała się medialna i cała Polska już słyszy o tej aferze. Tym razem nie ujdzie to płazem...

 » Kierunek dumu (Abc | 29-05-2018, 01:20:48)

Jaki jest kierunek dymu? Doleci do Bydgoszczy? Moim zdaniem informacje na ten temat są błędne, wiatr jest w kierunku zachodnim / północno- zachodnim (portal Windy) na zdjęciach widać to samo chmura idzie w kierunku Rogowa.

 » Produkcja (Bartas | 29-05-2018, 01:18:57)

A my stalko w dymie robimy cały rok i żyjemy

 » Halo halo (Halohalo | 29-05-2018, 00:51:57)

Gdzie jakieś nowe informacje to się jeszcze pali czy nie ?

 » komunikat (bce | 29-05-2018, 00:43:55)

jaki komunikat , może byście przytoczyli komunikat Matczaka

 » Pali się (hejka | 29-05-2018, 00:40:27)

Ale jaja ale jaja

 » składowisko (brrrrrrrrrrrrr | 29-05-2018, 00:39:34)

Noo ładnie się zajmujecie ludzmi nie każdy ma internet pomyślcie ja dowiedzzzzzziałąm się z tel ale macie joba burmistrzu starosto chyba ludzie mogilna o takim czymś wiedzieć małe dzieci żal mi was ile ludzi starszych już śpi i o bożym swiecie nie wie bo skąd a malutkie dzieci co wy do cho*ery robicie

 » 23:45 (Bobi | 29-05-2018, 00:37:44)

Kolejne wozy Straży pożarnej(Poznań)minęły Trzemeszno

 » Brawo Ewaryst (Dre | 29-05-2018, 00:35:46)

Ewaryst Ty to jestes gosc. Wydales specjalny apel i ostrzegles ludzi. Szacun.Wygrasz wybory!

 » do roberta p. PIECZ...RY (rusek | 29-05-2018, 00:31:37)

Dobrze, dobrze że żeś spier...olił. I wiesz że nikt tutaj kto cię trochę pamięta za tobą nie tęskni? Widocznie małowartościowy byłeś. Co niektórzy nawet nie wiedzą że tutaj taki ktoś mieszkał. Widocznie taką szarą myszką byłeś i żeś spier...olił. Do dzisiaj tak przed wszystkim spier...alasz?

 » zdrowaśki (amen | 29-05-2018, 00:25:32)

w okolicy nieoficjalnie wiadomo ze to typy z Pakości składowali tam odpady z zachodu a teren wynajęty był na nieświadomego typa spod sklepu za flaszke, a ten nawet nie wie gdzie to jest. Za jakis czas sprawa uciechnie i nikt sie nie bedzie przejmował wdychanym smrodem. Wiec ludzie brac rury i samosąd!!!!!!!!! bo policja nic nie zrobi-jest prawnie bezsilna.

 » Oby szybko (Rrrr wsw | 29-05-2018, 00:25:15)

Akcja trwa cały czas słychać sygnały więc szybko nie zostanie to ugaszone szczerze mieszkam w Mogilno jakieś 7 lat A o takim składowisku nie miałem pojęcia

 » Pozar (Jks | 29-05-2018, 00:23:47)

Pożar pożarem, jak zwykle komentujecie a byście się spytali co z mieszkańcami, zastanowił się ktoś, czy Ci ludzie mają gdzie pójść

 » Pozar (Ww | 29-05-2018, 00:22:42)

Dym jest szkodliwy dla ludzi a sie pytam co ze zaierzetami i uprawami na polach kto zaplaci jak rolnikowi beda padac zwierzeta czy uprawy nikt nie kupi ktos pomysli kto za to zaplaci rzad pewnie nie pomysli o rolnikach a im ciagle podgore i straty da burmistrz odszkodowania

 » A władze Mogilna??? (Ania | 29-05-2018, 00:16:26)

A władze Mogilna kiedy wydadzą oswiadczenie???

 » pożar we Wszedniu (mogilnianin | 29-05-2018, 00:15:47)

Zobaczymy , czy ktoś poniesie konsekwencje i czy ten,kto powinien , czy też kozioł ofiarny zostanie wyszukany. Smutne,że taka jest kolejna promocja ziemi mogileńskiej....a włodarze gminy i powiatu mają się dobrze i przypuszczam , że będą się też tak mieli po wyborach....

 » Pozar we Wzedniu. (Mieszkanka Gminy | 29-05-2018, 00:15:19)

Z Polski zrobiono smietnisko Europy.Wladze poszczegolnych gmin udaja ze nic nie wiedza.A o tym niebezpiecznym skladowisku to juz czytalam w Palukach. I co wladze Mogilna zrobily nic.A teraz sie beda przerzucac odpowiedzialnoscia.

 » Szkoła (A. | 29-05-2018, 00:13:29)

Szkoła przez najbliższe 2 dni będzie nieczynna.

 » Pozar (Arleta | 29-05-2018, 00:11:59)

Czy pozar zostal ugaszony??!! Poinformujcie!!

 » Gaszą jeszcze ? (Ja | 29-05-2018, 00:11:17)

A kiedy ugaszą ??? Woda gaszą chemikalia ???? Czym się gasi taki pożar ???

 » Do Mogilna do szkoły nr 3 wywieźcie mieszkańców Wszedniu nie czekajcie aż się zatrują (Mogilnianin | 29-05-2018, 00:08:58)

Ludzi wywiezie z dziećmi chociaż do Mogilna do Szkoły nr 3 przeciez ma tam łóżka niech przenocują mają kuchnie niech dadzą ludziom jeść . Jest tam ktoś kto zarządza tym wszystkim . Myśli ktoś o biednych rodzinach dzieciach . Halloooo może Pan Burmistrz tak niewiele potrzeba tak blisko szkoła nr 3 w Mogilnie działajcie

 » Dzieci (Ciekwa | 29-05-2018, 00:01:16)

Ciekawe czy dzieci puszczać jutro do szkoły i mają wdychac to czyste powietrze i oczywiście dzieci będą się kompaly w czystej wodzie w Wiecanowie gdzie wszystko opada

 » Dzieci (Ciekwa | 28-05-2018, 23:55:34)

Ciekawe czy dzieci puszczać jutro do szkoły i mają wdychac to czyste powietrze i oczywiście dzieci będą się kompaly w czystej wodzie w Wiecanowie gdzie wszystko opada

 » Aktualicja (Ania | 28-05-2018, 23:52:51)

Jakas aktualizja bedzie? Cos wiadomo, co zadecydowal sztab kryzysowy

 » pozar (ktos | 28-05-2018, 23:52:17)

biorą wodę z jeziora wiecanowskiego ale po co te syreny ludzie chcą spać brak kompetencji kierowcy wystarcza koguta ktoś beknie

 » Ugasili (D.pa jaś | 28-05-2018, 23:51:14)

Ugasili już ??

 » Ugasili (Dupa jaś | 28-05-2018, 23:49:17)

Ugasili już ??

 » opinia (emeryt | 28-05-2018, 23:47:49)

"Samozapłon" kolejny???Kiedy w Słaboszewie???Czy,wydający "zezwolenia" są na miejscu i wdychają?????

 » Dzieci (Ciekwa | 28-05-2018, 23:47:18)

To teraz ciekawe czy jutro puścić dzieci do szkół np w Mogilnie czy lepiej żeby były w domu

 » ....... (Aeiouy | 28-05-2018, 23:46:20)

Płonie ognisko i szumią knieje, peezel jest wśród nas....

 » Dzieci (Ciekwa | 28-05-2018, 23:45:17)

To teraz ciekawe czy jutro puścić dzieci do szkół np w Mogilnie czy lepiej żeby były w domu

 » Takzeten (Noifajnie | 28-05-2018, 23:44:39)

Właśnie w news’ach wypowiadał się strażak będący na akcji ratunkowej we Wszedniu i mówił jak to powiat jest zabezpieczony , zachowane są środki bezpieczeństwa .. dziennikarka stała z nim w pobliżu , wszędzie pełno ludzi a maski nikt nie miał jak to podstawa może banalna ale zawsze coś. Cos by się stało np dekarzowi na dachu to wina ze nie miał kasku czy linek (tutaj by się doczepili od razu ) a wykształceni ludzie niby są i nie wiedza o środkach ostrożności i zabezpieczeniu chociażby maskami

 » 23:45 (Bobi | 28-05-2018, 23:44:21)

Kolejne wozy Straży pożarnej(Poznań)minęły Trzemeszno

 » żałosne (ABC | 28-05-2018, 23:41:03)

Ciekawi mnie na co idą pieniążki z tak wysokich opłat za śmieci. Jakieś pomysły?

 » Dlaczego nie ma ostrzeżeń! (Kasia | 28-05-2018, 23:40:23)

Nikt nie powiadamia o niebezpieczenswie, ludzie przecież śpią przy otwartych oknach!!!

 » Pożar (Stalowy | 28-05-2018, 23:35:18)

I zaczęła się kampania wyborcza.he he

 » DOŻYNKI (sztos | 28-05-2018, 23:35:01)

Miejsce na Dożynki robią. Kto idzie ? W sierpniu już każdy zapomni i władza uśmiechnięta będzie :)

 » Pożar (SAMURAJ | 28-05-2018, 23:32:12)

Strażacy powodzenia. Jesteście wielcy za to co robicie!

 » Zadyma (Ja | 28-05-2018, 23:29:06)

Rząd sie za to bierze super!

 » Pozar (Tomek | 28-05-2018, 23:28:21)

Czy akcja jeszcze trwa? Jak dlugo potrwa? Nie moge przestac myslec o tym co sie stalo!! Skandal!!! Tylko kase brac koszule i marynarki zmieniac!! Caly urzad to rewia mody!!!! Chodza z biura do biura ze swistkiem w rece ze niby tacy zapracowani. .. SZOK! SKANDAL! MATACTWO NIC WIECEJ i za co te pensje po 12tysiecy? A zwykly szarak nie ma przebicia i nic dla was nie znaczy!!!

 » BRAWO STRAŻACY (Gosc | 28-05-2018, 23:27:51)

SZACUN WIELKI SZACUN DLA STRAŻAKÓW. CHŁOPACY ROBICIE COŚ WIELKIEGO. NAPRAWDĘ SZACUNEK DLA WAS I CHYLĘ GŁOWĘ.AŻ SIĘ CZŁOWIEK BOI O WAS ŻEBY WAM SIE NIC NIE STAŁO. SPOŁECZNOŚĆ Cmg głupoty piszecie zamiast podziwiać naszych dzielnych chłopaków. Mam nadzieje ze dołączcie się i tez wyraziście szacunek dla strażaków. ..

 » Dlaczego nie ma ostrzeżeń! (Kasia | 28-05-2018, 23:27:13)

Nikt nie powiadamia o niebezpieczenswie, ludzie przecież śpią przy otwartych oknach!!!

 » składowisko (Mieszkaniec | 28-05-2018, 23:22:13)

A czasem w Słaboszewie niema też następnego składowiska chemikaliów????

 » Pozar (Olek | 28-05-2018, 23:21:04)

Poleca glowy!! Oj Poleca!

 » Zadyma (Ja | 28-05-2018, 23:18:31)

Kto idzie na wybory

 » zaskoczenie (robert p. | 28-05-2018, 23:14:09)

woo dobrze ze spie*doliłem z tego wszednia a nidaleko mojego dawnego domu🙄

 » Pożar (Wszedzień | 28-05-2018, 23:13:35)

Nie beknie ten co to wydzierżawił!!!!!,!

 » Jdhdnud (.. | 28-05-2018, 23:05:01)

Brak słów na ludzi którzy tam specjalnie jeżdżą i stoją jak takie cepy,nagrywaja.. chyba sobie nie zdają sprawy jakie to jest zagrożenie

 » pożar (Strażak Sam | 28-05-2018, 22:53:51)

Podstawienie autokarów !/ nie jednego powinno nastąpić przynajmniej dwie godziny wcześniej. I ewakuacja powinna nastąpić w rejon niezagrożony, a nie do autokaru. No cóż jaki powiat taka ewakuacja.

 » Autokar (Autokar | 28-05-2018, 22:51:11)

Na całą wieś jeden autokar??? Toć to śmiech!!!!

 » Autokar (Tomcio | 28-05-2018, 22:50:29)

A mam pytanie ,podjada autokary te mogilenskie,a bilet to po ile ?bo jak ulgowe dadza to ja chetnie tez pojade. Tylko pytanie gdzie

 » Do zatrute powietrze (Marek | 28-05-2018, 22:48:12)

Kolego tak naprawdę nikt się prawdy nie dowie co tak dokładnie tam było składowane . Miejmy nadzieję że nikt nie będzie cierpiał przez te katastrofę . Jedynie cierpieć będą osoby odpowiedzialne za to ale przed sądem

 » Konsekwencje (Odpow | 28-05-2018, 22:47:40)

Jeden prowadzący postępowanie czmychnął na lepsze stanowisko a drugi otrzymał złotą koniczynkę. Super fachowcy.

 » jaki (zatrute powietrze | 28-05-2018, 22:45:01)

Uspokoiłem się czytając tą listę, uff.... Ale ulga!!!! Nie znalazłem tam rtęci, uranu, arszeniku itd..

 » Tykająca bomba ekologiczna wybuchła!!! (Skandal!!! | 28-05-2018, 22:43:13)

Osoby, które wydały pozwolenie na składowanie niebezpiecznych odpadów we Wszedniu do NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI!!! PO prostu SKANDAL!!! Kto wziął pieniądze za składowanie niebezpiecznych odpadów we Wszedniu??? I ile??? Tych, którzy wydali pozwolenie powinno się na początek zawieźć do Wszednia, niech sami wdychają kłęby toksycznego dymu!!! A następnie muszą odpowiedzieć za zatrucie tysięcy ludzi i bezpowrotne skażenie środowiska.

 » Kawa (Kawa | 28-05-2018, 22:42:01)

Przecież o tych odpadach było głośno już od dawna i nikt z tym nic nie zrobił.. więc chyba policja i straż miejska jak zwykle dali d.py..

 » Ostrzeżenie dla mieszkańców (Mogilnianin | 28-05-2018, 22:39:50)

Dlaczego straż nie jeździ nie ostrzega o skażeniu . Myśli tam ktoś w tym Mogilnie . Gdzie są władze . Telewizja tam jedzie

 » Swieze powietrze (Lolo | 28-05-2018, 22:37:03)

Przeciez to bylo pewne ze to sie tak skonczy... A teraz bedzie pokazywanie i wybielanie co zrobilo starostwo Jutro wszystkie osoby wydajace zezwolenia i nadzorujace powinny zostac zawieszone i postawione im zarzuty....

 » jaki (zatrute powietrze | 28-05-2018, 22:36:02)

Uspokoiłem się czytając tą listę, uff.... Ale ulga!!!! Nie znalazłem tam rtęci, uranu, arszeniku itd..

 » Pożar (Koło gospodyń | 28-05-2018, 22:34:32)

Gdzie jest koło gospodyń ze wszednia odpowiedzialnych za to wysypisko

 » Pozar (1234 | 28-05-2018, 22:34:18)

Matko bosko tero bydzieta sie tym pozarym tydzin podniecac. Takie mamy miasto z szalonymi atrakcjami :)

 » pożar (cm | 28-05-2018, 22:32:07)

myślę że będą postawione zarzuty nie którym osobą, liczę że sąd wyda bardzo surową karę z więzieniem włącznie.

 » do Edka (1z21 | 28-05-2018, 22:30:36)

Na twoje (t z małej bo nie zasługujesz na T)idiotyzmy brak brak slow. Zaślepienie i nienawiść to są twoje przewodnie idee.

 » krotkie spodenki (abc | 28-05-2018, 22:29:34)

Może w końcu jak telewizja naglosni i rząd zacznie badac to jest szansa pozbyć się tych wszystkich uśmiechniętych ludzikow lansujących się przy każdej okazji.Te cale pyszadla to sa zbyteczne jak mamy to na zywo a wielu może na tym tylko zdrowie stracic.

 » pożar (Pan Majster | 28-05-2018, 22:25:59)

Jak to by się stało miesiąc wcześniej mielibyśmy rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Przez naszą władze skutki będą nie takie same jak przy awarii z 1986 ale na pewno jakieś będą. Jestem bardzo ciekawy czy ktoś za to odpowie. I ciekawy jestem czy likwidatorzy tego całego pożaru dostaną za to dyplomy od ludzi odpowiedzialnych za ten cały śmietnik mendelejewa we Wszędzie.

 » Woreczek (Dzyndzel | 28-05-2018, 22:25:27)

A ja jutro jade tam i bede zbieral resztki w woreczki strunowe (takie male zamykane)i bede sprzedawal na allegro. I napisze pogozelisko po ktorym stapala pieta radnych mogilno. Moze ktos kupi. Bo jak sprzedawali woreczki z ziemia po ktorej stapal P.Kaczynski to podobno niezle sie sprzedaly

 » do Ostrzeżenie dla mieszkańców ( (straż | 28-05-2018, 22:25:10)

straż nie jeździ bo straż gasi pożar

 » pozar (ok | 28-05-2018, 22:24:35)

te śmieci miały już być sprzątnięte dawno a,że nim się cciało podpalili je brawo tam jest moja szkoła i teraz jest do końca tygodnia zakazane codzić do niej

 » Porzar (Mandat | 28-05-2018, 22:23:59)

Teraz do końca życia się nie wypłaci odszkodowania dla ludzi to dobiera zabuli

 » tykajaca boba (bolo | 28-05-2018, 22:23:43)

za to wszystko powinien beknac uzad gminy jak nic

 » *Battle for Czarnobyl* (PacioPakosc | 28-05-2018, 22:22:42)

*Battle for Czarnobyl*

 » pożar do edka (miki | 28-05-2018, 22:21:49)

ale ty jesteś de*ilem. czytaj i słuchaj wiadomości ze zrozumieniem. za to składowisko odpowiada starosta i jego urzędnicy. do szkoły nieuku!!!

 » Pożar (Pożar | 28-05-2018, 22:21:46)

Ukraincy zabierają nam pracę i tym samym pieniądze więc trzeba kombinować.. no niech się pali może jakiś polak na tym zarobił... i może w końcu ktoś zauważy jaki mamy problem z ukraincami.. taka prawda!

 » pozar w wszedniu (ertio 123456 | 28-05-2018, 22:21:10)

Tych dziadow co sprowadzaja te odpady powinni wpieprzyc do pierdla albo do tego ognia.Przykre jest to ze ludzie dla kasy potrafia zatruwac nasze wlasne srodowisko naturalne.Wina jest takze po stronie wladz ze pozwalaja na sprwadzanie tego syfu i skladowanie.

 » Niewiem (Nie | 28-05-2018, 22:19:54)

W mogilnie jest traump

 » władza (mieszkanka | 28-05-2018, 22:16:51)

cala nasza władza lokalna powinna sie poddac do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 » Abc (Eluh | 28-05-2018, 22:15:51)

Czarnobyl normalnie, ci w Bydgoszczy - bo ponoć w tym kierunku smolisko się przemieszcza, pewnie jeszcze pojęcia nie mają co za dziadostwo do nich zmierza. Z Niemiec za grubą kasę przywożą odpady a tu na nasz kosz spala i mają na wille, brawo idioci - urzedasy- lapowkarze

 » Ostrzeżenie dla mieszkańców (Mogilnianin | 28-05-2018, 22:14:45)

Dlaczego straż nie jeździ nie ostrzega o skażeniu . Myśli tam ktoś w tym Mogilnie . Gdzie są władze . Telewizja tam jedzie

 » Pozar (Edek | 28-05-2018, 22:13:26)

Płonie ognisko w lesie,burmistrz jest w srod nas,on nam zawsze pomoze,nowy orlik postawi tam.ja poprosze chlebek z tego zboza co tam rosnie,i cukier z tych burakow co tam rosna. Ale bedzie wkladka chemiczna. Brawo burmistrz i radni za szybkie zalatwienie. Problemu. Brawo wy . ale daliscie sobie z tym rade. I nawet kurna straz zarobi.. To sie nazywa inwestycja

 » Zamknąć go (Ja | 28-05-2018, 22:10:57)

Zamknąć.tegompl pseudo biznesmena.

 » Zatrute powietrze (WSZEDZIEŃ | 28-05-2018, 22:10:39)

Lista części odpadów, jakie znajdują się we Wszedniu (sporządzono na podstawie oznakowań magazynów): 07 01 08* - inne pozostałości podestylacyjne i poreakcyjne 07 02 16* - Odpady zawierające niebezpieczne silikony 08 03 12* - Odpady farb drukarskich zawierające substancje niebezpieczne 08 03 14* - Szlamy farb drukarskich zawierające substancje niebezpieczne 09 01 02* - Wodne roztwory wywoływaczy do płyt offsetowych 09 01 04* - Roztwory utrwalaczy 11 01 05* - Kwasy trawiące 11 01 09* - Szlamy i osady pofiltracyjne zawierające substancje niebezpieczne 11 01 11* - Wody popłuczne zawierające substancje niebezpieczne 12 01 01 - Odpady z toczenia i piłowania żelaza oraz jego stopów 12 01 09* - Odpadowe emulsje i roztwory z obróbki metali nie zawierające chlorowców 12 01 20* - Zużyte materiały szlifierskie zawierające substancje niebezpieczne 13 01 10* - Mineralne oleje hydrauliczne nie zawierające związków chlorowcoorganicznych 13 02 05* - Mineralne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe nie zawierające związków chlorowcoorganicznych 15 01 10* - Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (np. środkami ochrony roślin I i II klasytoksyczności - bardzo toksyczne i toksyczne) 15 02 02* - Sorbenty, materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nie ujęte w innych grupach), tkaniny do wycierania (np.szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB) 15 02 03 - Sorbenty, materiały filtracyjne,tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02 16 03 05* - Organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne 17 06 05* - Materiały konstrukcyjne zawierające azbest 19 01 07* - Odpady stałe z oczyszczania gazów odlotowych

 » maska (trol | 28-05-2018, 22:10:11)

Żeby maski wydać trzeba je mieć. Zlikwidowali magazyn OC łącznie z wyposażeniem i nie uzupełnili w nowy sprzęt bo po co.Mądre głowy. Bo na chemikaliach znają się ale na jednym związku C2H6O

 » utylizacja odpadów (Petarda | 28-05-2018, 22:05:15)

Zbliżała się kontrola i trzeba było zrobić porządek na placu .Szkoda że teraz władze nie wyślą swoich dronów z czujnikiem do zbierania informacji o zanieczyszczeniach w powietrzu przy kominach. JEDNYM ZDANIEM - NAJSZYBSZY I NAJTAŃSZY SPOSÓB UTYLIZACJI OTPADÓW W POLSCE!!!

 » Pożar w wszedniu (Lol | 28-05-2018, 22:04:20)

Jek sie jara może pojede i usmaże kieubaski ale kto kupi napoje

 » Śmieci (Słaboszewo | 28-05-2018, 22:03:43)

Jak dobrze,że ze Słaboszewa wywieźli te śmieci. Gdyby tak się nie stało pewnie w najbliższych dniach też wybuchłby pożar. Dziękujemy panie wójcie

 » Pozar (Strazak sam | 28-05-2018, 21:58:14)

Starosta to teraz siebie i rodzine musi wylansowac/ patrz swieto w Janikowie/a nie sie martwic smieciami

 » Winni????? (SKANDAl | 28-05-2018, 21:54:44)

WSZEDZIEŃ: Tykająca bomba ekologiczna? 2017-03-03 20:29 We Wszedniu zalega blisko 900 ton odpadów, z czego prawie 600 ton jest niebezpiecznych. Sprawę bada WIOŚ w Bydgoszczy i Prokuratura Rejonowa w Mogilnie. Jak informuje Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy pod koniec września 2016 roku podjęta została próba przeprowadzenia kontroli na terenie, który spółka Multikarbon wynajmowała od Kółka Rolniczego we Wszedniu. Wówczas obecny był tam jedynie pracownik firmy, który nie posiadał upoważnienia do udzielania informacji, w związku z czym pisemnie wezwano prezesa spółki do udziału w czynnościach kontrolnych prowadzonych przez WIOŚ.....

 » Pożar (Jak | 28-05-2018, 21:52:09)

Mamy tu sylwestra czy co. Ostatno coś dużo tych podpaleń. Czy za tym wszstkim stoji jedna isoba policja powinna to sprawdzić. Anie patrzrć ja kur.w się jara po wszystkim.

 » obrona cywilna (jan | 28-05-2018, 21:50:21)

czy obrona cywilna wydała już mieszkańcom maski przeciw gazowe zwłaszcza tym co na nich leci dym ?

 » Pozar (Dawid | 28-05-2018, 21:49:42)

Pozar jest. Rano juz nie bedzie. Problem do dzis byl juz go prawie nie ma. I po problemie. Kasiora w kieszeni jest ?jest! Jakie to urocze

 » jaka straż miejska (sąsiad | 28-05-2018, 21:49:23)

Straż miejska w cmg to fikcja i zbędny wydatek. Panowie tzw. strażnicy albo mają problemy ze wzrokiem albo nie chcą niektórych rzeczy widzieć.Przykładem jest sposob parkowania na parkingu przy szkole nr.2,panowie przyjechali popatrzyli i po temacie.Takich przykładów można podać wiele,nie wspomnę już o kierowaniu ruchem bo tego to nie da się opisać.Najlepiej to tym panom wychodzi pilnowanie pasów na przejściu dla pieszych.

 » Pożar w wszedniu (Bartek | 28-05-2018, 21:48:51)

Ku..a ale się jara

 » odpady (odady | 28-05-2018, 21:47:27)

http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=5757&nr=1 w marcu o tym pisaliście 900 TON NIEBEZPIECZNYCH ODPADÓW!!!! kto teraz za to będzie odpowiadał? jak zwykle wszyscy umyją od tego ręce a biedni ludzie będą to wdychać. SKANDAL !!!!!!

 » Starosta (hs | 28-05-2018, 21:42:50)

Starostę i tego pseudo prezesa zawieźć tam na miejsce albo jedną taką beczkę wstawić mu do biura

 » . (Blip | 28-05-2018, 21:41:43)

A może tak pociągnąć do odpowiedzialności biuro, oddział, ludzi którzy wydają pozwolenia na składowanie takich odpadów w obszarze zamieszkałym.. cały ten proceder jest grubymi nićmi szyty

 » pożar we wszedniu (egon | 28-05-2018, 21:40:41)

Starosta informuje?? On powinien w kajdankach czekać już w areszcie na prokuratora.

 » Ewakuacja (Ja | 28-05-2018, 21:38:50)

Ewakuowaliscie mieszkańców . Przecież to skażenie ludzie

 » Wszedniobyl (123jsju | 28-05-2018, 21:38:17)

Głupota gapiów nie zna granic!!! Straż pożarna nie może dojechać bo rowerzyści już jadą relacjonować wydarzenie miesiąca. Do TVP niech jeszcze zadzwonią.A na obwodnicy nareszcie możnaby natężenie ruchu policzyć przy takiej ciekawości ludzkiej,a później niech się nie dziwią jak zachorują.

 » Śmieć (hejka | 28-05-2018, 21:37:14)

Ale jaja śmieci płoną w całym kraju

 » A my to wszystko wdychamy (Asd | 28-05-2018, 21:32:13)

Straż miejska w cmg miała chodzić po domach i brać próbki popiołu do analizy.... Ciekawe czy ten kto spalił te odpady, "po analizie popiołów" otrzyma odpowiednią karę...o ile go znajda...pewnie już zwiał z kasą dawno temu

 » Tragedia (o2rt | 28-05-2018, 21:31:33)

Osoba odpowiedzialna za wydanie zezwolenia na to składowisko niebezpiecznych odpadów, powinna z własnego majątku pokryć koszty skażenia środowiska, akcji służb, oraz wziąć pełną odpowiedzialność za narażeniu życia i zdrowia mieszkańców.

 » pożar (dvs | 28-05-2018, 21:29:24)

Wczoraj się też 2 skłądowiska śmieci chyba w Polsce paliły. Więc samo raczej nie zapłonęło.

 » samo się zapaliło (strażak | 28-05-2018, 21:28:25)

Odpowiedzialnych za to składowisko trzeba ukarać ale jak to zrobić jak smród ciągnie się od samej góry.Niektórym to jest na rękę że to się zapaliło da się strażakom parę złociszy za akcję oczywiście z państwowej kasy i po problemie.Du*a uratowana.

 » Podejrzane (DD | 28-05-2018, 21:27:44)

Plaga składowisk. Co najciekawsze, samozapłon w większości przypadków pojawia się w składowiskach odpadów trudnych w utylizacji i drogich w składowaniu... ciekawe.

 » Dramat (ja | 28-05-2018, 21:23:56)

Pswudo utylizacja i robienie nowego miejsca na nowy towar.....

 » Brak słów (Ja | 28-05-2018, 21:22:51)

Brak słów na tych naszych mądrych radnych. Nie mogli sobie dać rady z tym skladowiskiem. Teraz mamy. Czyja będzie wina jak dojdzie do katastrofy ekologicznej. Kto pozwolił na takie składowisko?

 » Pytam się (Ja | 28-05-2018, 21:21:26)

Czy strażacki znów czekają się jak się wypal8 czy gaszą? Jak ostatnio paliło się zboże to czekali bo nic nie byli w stanie zrobić, a później w gazecie wielkie bohatery. Może ktoś nagra co robili czy znów kanapki jedli i piwko popijali?

 » Dym (Tno | 28-05-2018, 21:18:07)

Grubo widać z Trzemeszna

 » Pożary (leon | 28-05-2018, 21:15:24)

Jakaś plaga z tymi pożarami. Pewnie samo się nie zapaliło.

 » hmm (hmm | 28-05-2018, 21:14:18)

Coś w modzie te pożary składowisk z odpadami

 » śmieci (Dd | 28-05-2018, 21:13:48)

No tak nie zrobili porządku z tym to musiało się kiedyś zapalić. Mądry polak po szkodzie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Dożynki w Strzelnie (0)
 » Przedszkole rozszerza działalność (0)
 » Koncerty w amfiteatrze (1)
 » PRZYJEZIERZE: Wspólna kontrola (21)
 » Najlepszy czas na studia (0)
 » Rozsypane zboże na DK25 (0)
 » Weekendowe świętowanie (1)
 » Utonął w Jeziorze Ostrowskim (36)
 » Okradł byłego pracodawcę (9)
 » W hołdzie Powstańcom (0)
 » Kradzione kosiarki za przysługę (0)
 » 106 km/h w terenie zabudowanym (3)
 » ŻABIENKO: Śnięte ryby w jeziorze (23)
 » Zderzenie na ulicy Witosa (22)
 » Ujawnili 15 drogowych wykroczeń (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ