Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Wybory 2018

Szarzyńska rozpoczęła kampanię

2018-07-17 23:51
 

Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, to kandydatka na Burmistrza Mogilna stawia poważne zarzuty obecnie rządzącemu gminą. Jednocześnie rozpoczyna kontrolę gminnych wydatków, wnioskując o różne dokumenty i szczegółowe dane.

W trakcie wtorkowego spotkania z mieszkańcami oraz wicepremierem Jarosławem Gowinem, kandydatka na Burmistrza Mogilna, Ewa Szarzyńska przedstawiła główne założenia Prawicy Ziemi Mogileńskiej dla gminy Mogilno. Jednym z nich ma być przejrzystość i otwartość urzędu na mieszkańców.

- Obecna administracja wymaga zmiany. Jednolite i przejrzyste dla wszystkich reguły postępowania i sprawność działania powinny stać się wizytówką naszej gminy. Chcemy zaszczepić postawę pro obywatelską wśród urzędników miejskich obligując ich, aby wychodzili naprzeciw problemów mieszkańców naszej gminy oraz z odpowiedzialnością i zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki - mówiła w imieniu Prawicy Ziemi Mogileńskiej, Ewa Szarzyńska.

Jednym z głównych celów prawicy rządzonej przez obecną wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Mogilnie, ma być zaprzestanie "rozdawania" stanowisk urzędowych po znajomości lub koligacjach rodzinnych, do czego ma dochodzić obecnie. Głównym wyznacznikiem potencjalnego urzędnika ma być kompetencja i doświadczenie.

- Chcemy zerwać z obsadzaniem stanowisk z pominięciem kompetencji, wprowadzając przejrzyste zasady zatrudnienia kadry kierowniczej urzędu oraz jednostek i spółek gminnych. To merytoryczne przygotowanie i doświadczenie powinno stanowić główną przesłankę w ubieganiu się o stanowiska, aby wypełnić podstawowy cel samorządu: zapewnienie jak najlepszej realizacji powierzonych zadań - zaznaczała kandydatka na Burmistrza Mogilna, Ewa Szarzyńska.

Ewa Szarzyńska uważa, że obecny burmistrz Leszek Duszyński, realizując wielkie inwestycje zapomniał o podstawowych potrzebach mieszkańców. Jednocześnie nie dyskutuje on z mieszkańcami i podejmuje decyzje bez wysłuchania głosu mieszkańców.

- (...) nie może być tak, że władza chlubi się wielomilionowymi inwestycjami, zaniedbując zaspokojenie podstawowych potrzeb naszych mieszkańców. Władza pracuje dla mieszkańców i to ich głos powinien być najważniejszy. Opinia publiczna musi być na bieżąco informowana o celach, metodach, zasadności i kosztach realizowanych zmian projektów czy inwestycji. Powinna też współuczestniczyć w każdej debacie o przyszłości gminy - mówi kandydatka Prawicy Ziemi Mogileńskiej.

Szarzyńska zaznaczyła, że priorytetem dla Prawicy Ziemi Mogileńskiej ma być dialog, konsultacje i wsłuchiwanie się w przekaz mieszkańców. Jednocześnie podkreśliła, że chciałaby wygrać zbliżające wybory samorządowe dla mieszkańców ziemi mogileńskiej.

Kontroluje urząd i zbiera dokumenty do kampanii?

Kandydatka Ewa Szarzyńska jest także aktywna na sesjach Rady Miejskiej, dopytując o wiele spraw finansowych z ostatnich czterech lat. Jedną z nich są nagrody jakie burmistrz Duszyński przyznał swoim pracownikom w latach 2014-2018, a także nagrody pracowników jednostek podległych Urzędowi Miejskiemu w Mogilnie. W trakcie jednej z ostatnich sesji dopytywała także o samochody służbowe, koszty ich utrzymania oraz kto i za jakie kwoty je naprawiał. Po dość szczegółowych pytaniach widać, że Ewa Szarzyńska może posiadać jakieś wiadomości o nieprawidłowościach, do których mogło dochodzić w Urzędzie Miejskim lub też chce dokumenty te wykorzystać przygotowując swoje materiały wyborcze. Odpowiedzi na pytania mają zostać udzielone radnej Szarzyńskiej, bo jak uważa mogileńska władza - urząd jest instytucją transparentną. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [51]» dodaj komentarz   

 » Odpowiedź nasuwa się sama (Klakier | 24-07-2018, 12:14:24)

Tak duża gmina....tak "cudowni kandydaci".....a zainteresowanych na widowni garstka :)

 » WYPALONY LESZEK (Danucha | 24-07-2018, 11:20:12)

Mój Boże! I znowu Duszyński wygra. Porażka. Przecież ten burmistrz nic już nie zrobi, jak nie dostanie kasy z unii europejskiej, bo gminna kasa wystarcza tylko na zadania małe i utrzymanie gminy. NO MOŻE STARCZY TEŻ NA PLAC ZABAW PRZY PRZEDSZKOLU NR 2 W MOGILNIE -PO PROSTU PÓŹNY BISKUPIN- A PODOBNO W TYM PRZEDSZKOLU PRACUJĄ ŻONY BURMISTRZÓW I TEGO NIE WIDZĄ?

 » Jarzębina (Czytelnik | 22-07-2018, 15:02:01)

A moze kandydat na radnego powiatowego czyli były burmistrz Jacek K. pisze te wystapienia, ktore czyta z kartki kandydatka Ewa Szarzynska?

 » Do ciekawski (Aeiouy | 22-07-2018, 00:09:40)

Chłopie...odkryłeś żyłę złota! Musisz organizować te "psychologiczne" kursy czytania w facjatach. PTP pewnie Cię nagrodzi.. Psycholodzy, zamiast wydawać kilkanaście tysięcy złotych na testy, wywnioskują wszystko z buźki. Nobel jest Twój, będziesz wielki jak Michelson...

 » Do mieszkaniec (Peter | 21-07-2018, 23:48:55)

Żaden ze mnie lakier, raczej człowiek realnie patrzący na rzeczywistość

 » wybory 2018 (ciekawski | 21-07-2018, 23:06:58)

Czytając wpisy co niektórych widzę ,że zabolało Leszka D. i klakierzy się uaktywnili , przykro jest demokracja i wyborcy ocenią czy ten Wasz Leszek to taki ideał.Taki dla Mogilnian serdeczny, otwarty ,życzliwy, taki patriota lokalny , czy zaprzeczenie tych cech . Wystarczy spojrzeć na zdjęcia zamieszczane w różnych mediach i każdy psycholog je właściwie oceni, że nie widać w nich żadnej szczerości resztę sami sobie do powiedźcie ???. Myślę ,że większość mieszkańców już wie na kogo ma nie zagłosować .

 » wybowry (I AM | 21-07-2018, 14:16:42)

Lechu wygra ponieważ jest dobrym Burmistrzem.Może trochę ze sportem przesadza ale jest wiele innych świetnych działań.Mogilno jest ładne i staje się coraz ładniejsze.Proszę o wybaczenie ale Pani Szarzyńska ??? W końcu każdy ma prawo startować.Tylko nie rozumiem dlaczego niegdyś tak rada Panu Burmistrzowi dziś staje naprzeciwko.Jakaś zadra ??? To nie miejsce na prywatne sprawy.Pozdrawiam.

 » Jaki sport? (rolo | 21-07-2018, 14:12:39)

Wszyscy przeciwnicy polityczni piszą,że Burmistrz rozwija tylko sport... Padam kilka przykładów: 1)Remont świetlicy w Twierdziniu 2)Remont świetlicy w Strzelcach 3) Kanalizacja Gębice 4) Remonty dróg w mieście i na wsiach 4)Nowy plac zabaw w parku miejskim 5) Oświetlenie uliczne na terenie Gminy Mogilno 6)Zakup sprzętu , dla jednostek OSP 7)Mieszkania komunalne w Padniewie i Czarnotulu 8) Przydomowe oczyszczalnie ścieków 9) Poprawa wizerunku ratusza... Jeśli dodamy do tego,że oprócz tego ,że coś jest zrobione to trzeba to utrzymać wychodzi nam budżet Gminy. Dziękuję i pozdrawiam a wyborcą radzę poprzeć dalej rozwój Naszego Miasta wraz z LD.

 » Radna (Drugi sort | 21-07-2018, 13:16:04)

Dajcie spokój, bezsensu jest komentowanie nic mnie znaczącego spotkania kilkunastu mieszkańców powiatu. Z czym do Boga. A pani wiceprzewodnicząca faktycznie mogłaby nauczyć się nauczyć, jak to w szkole mówią na pamięć,swoich wystąpień. Bo teraz wygląda to tak, że ktoś jej pisze wystąpienie, pytania na kartce a ona je tylko odczutuje. Zresztą nie zdziwiłoby mnie to. Czy chcemy władzy, która odczutuje swoje poglądy z kartki? Naprawdę tylko na to zasługujemy?

 » . (nickt | 21-07-2018, 02:00:29)

Ktoś tam pisze, że Duszyński nie rozwiązuje obecnych problemów mieszkańców, tylko sport i sport. To prawda. Ale już widzę, jak ta pani rozwiązuje takie problemy :D Pomnik Kaczyńskiego, apel smoleński i zmiany nazw ulic, bla bla bla... Ciekawe, że do tej pory się nie dała poznać z niczego znaczącego. Nie dajcie się nabrać na "dobrą zmianę". Ta zmiana dzieje się tylko w ich portfelach i bezkarności "elit"...

 » do różowego (wituś | 20-07-2018, 19:56:58)

bardzo zasadne zadajesz pytanie:przecież ostatnie 'wyczyny"p.Starosty ijego wieloletnie zasiedzenie,myslę,że spowodują zmianę myslenia społeczeństwa.Ja obstawiam,że to prawica-kandydaci z terenu ziemi Mogilna zdobedzie3-4z może 5 mandatów i to oni będa rozdawać "karty"-nie znam ich nazwisk,ale znam tendencję.

 » hm... (OLo | 20-07-2018, 19:49:32)

cóż...media żywią się tym - czym w danym momencie jest na "topie".Nie dalej jak ze 2-3 m-ce temu ogłosiły,że na spotkaniu z v-ce premierem Gowinem w Inowrocławiu widziano kilku z okolic Mogilna znanych działaczy-a i od razu przyczepiono "łatkę",ze kilku z nich przyłącza się do nowego projektu-byli to -o ile pamiętam:obecny radny powiatowy M.Leszczyński,obecna radna gmina B.Lech,sołtys z Wyrobek Z,Gąsiąr.I co???okazało się to wydmuszką wyborczą,bo jakoś na spotkaniu w Mogilnie nie zauważono w/w osób.O ile poznaje ze zdjęć obecna była-typowana wcześniej jako kandydatka SLD na burmistrza T.Urban-nie wiem czy sama wystartuje-czy poprze p.Szarzyńską czy p.Duszyńskiego.na pewno zagadką pewna jest też obecność na prezentacji p.M.Żrałki-bylej sekretarz i J.Kraśnego(widać rownież tutaj obecnego) oraz sekretarz L.Duszyńskiego-mało kto zna do dziś przyczyny jej odejścia...:(...lada moment będą prezentowani kandydaci z PO,PSL czy SLD-spodziewam sie nie mniejszej fali hejtu negatywnego niż wobec p.E.Szarzyńskiej.....ale tylko urna wyborcza zweryfikuje kto faktycznie zostanie burmistrzem.Moim skromnym zdaniem będzie po 2 tyg.dogrywaka między p.Szarzyńską a p.Duszynskim.,,,a kto chce niech na mnie hejtuje-prawdziwa cnota krytyki się nie boi.Pozdrawiam ...media mogileńskie :cmg24,Pałuki ,a nawet \'pomorska\"-oddtrąbiły ,że kilku znan y ch d ziala c zy Mi

 » zmiana miejsc (rózowy | 20-07-2018, 14:57:57)

Czy w powiecie też zmiana będzie

 » bezradna (olo | 20-07-2018, 14:23:35)

Jaka partyjka (PiS)taka kandydatka.Tylko pomówienia i "kwity". Żadnego programu,tylko slogany,bo to będzie marionetka.

 » czy tylko kasa się liczy? (Lucek | 20-07-2018, 14:15:09)

Nowy! Ty masz całkowitą rację! Była przewodnicząca rady miejskiej, od 8 lat jest prawie nieaktywna, bardzo cicha. spolegliwa, ale po co na późną jesień życia się wysilać? Dlaczego PiS nie zrobi tak, że wszyscy ministrowie, posłowie, burmistrzowie, wójtowie, radni po osiągnięciu 65 lat idą na samorządową "emeryturę"?

 » jest do zastąpienia (Zdzichu Pytloch | 20-07-2018, 14:11:16)

Łoli, Ty masz rację: Leszka nikt nie pobije, bo .... po co ma bić? Dosyć nadużywania siły, chyba że będzie trzeba. Zgadzam się z wpisami internautów piszących, że pan Leszek zrobił dużo dla Mogilna i Gminy. Pewnie, że tak! W końcu mu za to płacono. Ale Lizod.py obecnej władzy, zrozumcie w końcu, że zawsze można było zrobić więcej. Popatrzcie na Ślesin, Żnin, Barcin czy setki innych miejscowości w Polsce, jak odbiegli od Mogilna. Przestańmy w końcu porównywać się do Strzelna!!! Zawsze są wyjątki, ale to nie znaczy, że nasz Leszek I Niemocny jest nie do zastąpienia.

 » wybory (xx | 20-07-2018, 14:09:10)

Ale słoneczko nigdy tak szybko się nie podda.

 » kandydaci (Nowy | 19-07-2018, 21:52:53)

Wypowiedzi poprzedników pokazują,że nie mają pojęcia co to być radnym , jak poznać kombinacje naszego słoneczka chociażby z uchwałami o bieżni a zapisami w paragrafach budżetu czy rozdziałach. Bardzo się cieszę ,że pani Radna nauczyła się tak szybko czytać budżet i wyciągać prawidłowe wnioski. Znam Radne , które są już 4 a może 5 kadencje i do tej pory nic nie wiedzą o budżecie. Gratuluję tak odważnej decyzji.

 » ...... (NIEZDECYDOWANY | 19-07-2018, 20:04:52)

Pani Basiu! Ja tez proszę o te przykłady, jak moj poprzednik lub poprzedniczka! Proszę Pani Basiu......

 » szarz (yńska | 19-07-2018, 17:36:54)

Wszystko niby spoko, tylko dlaczego bezradna budzi się tuż przed wyborami, a nie działała w tym temacie przez cąłą kadencję?

 » ;-) (Donatan | 19-07-2018, 16:50:23)

Taki chichot losu...Prezentacja w jednej ze sztandarowych inwestycji LD;). Nikt z LD nie ma najmniejszych szans... I tura i pozamiatane;)

 » mleczna rzeka (Stachu | 19-07-2018, 14:54:10)

Do ekologa i innych. Trochę odejdę od tematu, ale we wtorek późnym popołudniem to rzeką Panną płynęła biała woda, jakby rozcieńczone mleko, i to przez dłuższy czas. I co na to nasza władza?

 » wybory (wyborca | 19-07-2018, 11:59:18)

To nie koniec Mogilna, tylko jego początek, teraz to zacznie się dziać. A Bóg czuwa nad Mogilnem, jak się pomodlili o deszcz, to patrzcie jak woda z nieba się leje. Może zaleje.

 » porażka (ekolog | 19-07-2018, 11:45:04)

Ty Szabelka widzisz to co chcesz widzieć. Nikt nie mówi, że burmistrz Mogilna nie ściągnął środków unijnych, że tego czy owego nie zrobił. Bo zrobił! Ale czy Ty nie widzisz, że Duszyński pozyskuje pieniądze z takich grantów, co inni wójtowie czy burmistrzowie po prostu nie chcą brać? Tylko sport i sport. A Ty popatrz na nasze ulice, główne ulice. Zwłaszcza teraz po deszczach to widać ich stan np. Hallera czy Piłsudskiego, że o innych nie wspomnę np. Kilińskiego. Przez 12 lat pan burmistrz nie zapewnia podstawowych zadań samorządu np. rozwoju sieci kanalizacyjnej czy modernizacji sieci wodociągowej. Szabelka! Widziałeś Ty wymianę jakiejkolwiek wodociągu np. na większy rozmiar rury. Padniewko się rozbudowuje, potrzebuje więcej wody a komunalka i urząd milczy. Bieżnią za 3 mln zł nie napoisz ludzi! A jeszcze niedawno burmistrz mamił Ciebie i Tobie podobnych, że jak się powiększy granice miasta Mogilna to dopiero będzie Metropolia! Bez kanalizy i wody.

 » Czyżby rodzina? (zwo lennik pisu | 19-07-2018, 11:27:06)

Wicestarosta Szarzyński to kto dla tej pani? Mąż,szwagier,kuzyn czy inny pociotek?Ona jest ze Strzelna jak wice? Ktoś wie? Pytam ze zwykłej ciekawości. Wydaje mi się,że nieważne są przekonania,najważniejsze dostać się do koryta.

 » CMG (Łoli | 19-07-2018, 09:03:07)

Leszka NIKT nie pobije!

 » kandydaci (stary wyborca | 19-07-2018, 08:56:56)

Obserwuję tą naszą lokalną scenę polityczną od bardzo wielu lat i widzę że gdyby Holak choć 5% wiedzy na temat pana Duszyńskiego i jego ludzi nam ujawnił to nikt by już nie miał wątpliwości ,że czas na radykalną zmianę nawet po pierwszej kadencji. Życzę ODWAGI PANIE REDAKTORZE - kolega pokazał gdzie pana miejsce.

 » pis i po to jedno i to samo prócz nazwy (joker | 19-07-2018, 08:25:00)

a nazywanie się prawicą będąc z pisu to poważne nadużycie.

 » stanowiska (NIE PIS | 19-07-2018, 08:19:24)

"chcemy zerwać z obsadzaniem stanowisk z pominięciem kompetencji... to merytoryczne przygotowanie i doświadczenie powinno stanowić główną przesłankę w ubieganiu się o stanowisko" NO TERAZ TAK JEST. DOŚWIADCZENIE TO CZŁONKOSTWO W PIS. BRAWO PIĘKNA ZMIANA.

 » Oj oj... (Szabelka | 19-07-2018, 06:48:15)

Prawica nigdy nie miała mocnych struktur na terenie Ziemi Mogileńskiej i mieć ich nie będzie. Wracając do tematu... Leszek Duszyński nie ma godnego siebie kontrkandydata. Jeśli popatrzymy na włodarzy z sąsiednich gmin to żaden nie może się nawet zbliżyć do Burmistrza Mogilna jeśli chodzi o osiągnięcia. Zaraz usłyszę,ze środki unijne itd,,, ale żeby pozyskać te środki trzeba mieć wykfalikowaną kadrę urzędniczą. Po drugie oprócz chęci zostania włodarzem trzeba mieć to coś... Coś co przyciąga ludzi... Wybory zweryfikują wszystko. Ja głosuję na LD;)

 » ....... (Aeiouy | 18-07-2018, 22:42:04)

I jeszcze jedno... Czym się podniecacie ze jakiś gamoń po znajomości dostał robotę w samorządzie?? Chcielibyscie żeby Wasz dzieciak, po studiach uzeral się z takimi i owakimi za 1500zl??? Co to za prestiż być pracować w urzędzie na zad...za 1500zl??? Taki rodzic co taka robotę załatwił to taki sam gamoń jak ten dzieciak.. Gamonie genetyczne..

 » Wow.. (Aeiouy | 18-07-2018, 22:37:27)

Skoro pełnię jakąś funkcje i nie mam nic do gadania to...albo robię dym i odchodzę ukazując powody albo siedzenia cicho przy korycie i zacieram łapy jak kasa wpływa na konto... I wszystko w temacie

 » Mogilno (Ma | 18-07-2018, 22:10:09)

Od dotychczasowej władzy w Mogilnie Boże RATUJ! Do tych co tak burmistrza nam zazdroszczą - przyjedzcie i porozmawiaj cie ze zwykłymi mieszkańcami Mogilna i wsi z terenu gminy Mogilno- żyje się wypaśnie tylko tym, co są w "kręgu" . A szary człowiek chce żyć spokojnie i godnie i niekoniecznie czas spędzać i pieniądze ciężko zarobione przeznaczać na aktywność sportową. Mogilno sportem stoi i niczym więcej! Taka bogata gmina i co? Rondo, hala, niedługo bieżnia chyba tylko po to by partnerskim miastom się pochwalić i by wiadomo kto mógł aktywnie czas spędzić i kieszenie nabijać. Reszta problemów zwlaszcza tych podstawowych , życiowych dotyczących obywateli Gminy Mogilbo leży i kwiczy! Tyle w temacie!

 » Racja (Fryta | 18-07-2018, 21:43:07)

Dlaczego Pani wcześniej nic nie mówiła. Poświęcę się i przeczytam protokoły z ostatniej kadencji..całej i sprawdzimy ileż to interpelacji miala Pani Szarzyńska? Obiecuje tu wszystkim przed wyborami zdążę i Wam tu przedstawię

 » wybory (I AM | 18-07-2018, 21:00:05)

Początek końca Mogilna.Boże ratuj !!!

 » jestem za a nawet przeciw ! (edi | 18-07-2018, 19:32:02)

śpiewać kazdy może troche lepiej lub troche gorzej

 » Co??? (Fryta | 18-07-2018, 18:28:02)

Jestem mieszkańcem Strzelna i mimo, że mogilniaków nie trawię to jednego im zazdroszczę tzn. obecnego burmistrza Daszyńskiego. Jeżeli ktokolwiek życzy Wam mogilniaki źle to życzy Wam zmiany burmistrza. Co do samego artykułu to co to za przyszła p. Burmistrz, która kampanię zaczyna od straszenia kontrolami a nie od konkretnych propozycji zmian na lepsze.

 » Mogilno (Mala | 18-07-2018, 18:01:11)

Zimno bijące w szarych obywateli wsi i miasta z ratusza, nastawienie na sport a nie w sprawy mieszkańców gminy Mogilno- tak wygląda obecna sytuacja w Mogilnie. Zmiany są konieczne. Nie widzą tego tylko osoby związane swoją działalnością lub karierą zawodową z obecną władzą. Pani Ewa od lat aktywnie działa na rzecz zwykłych mieszkańców bo to oni są istotą gminy a nie układy i kolesiostwo pewnego grona osób. Brawo Pani Ewo za odwagę. Niech Pani nie zwraca uwagi na krytykę - ta tutaj nie jest krytyką konstruktywną. A krytykuje najczęściej ten co sam nic nie robi.

 » Do Basia (1 z wielu | 18-07-2018, 14:20:57)

No niech Pani nie przesadza.Proszę tylko prześledzić wszystkie dyskusje radnej Ewy Szarzyńskiej na komisjach i sesjach minionej kadencji w istotnych sprawach dla Gminy i jej mieszkańców.Nawet była za za tak ostatnio kontrowersyjną inwestycją jakom jest orlik lekkoatletyczny. Mało tego , nie zgłaszała żadnych pytań i wątpliwości - do wglądy protokoły z komisji i sesji. Teraz dopiero oświeciło ją słonko Gowina i .........

 » PANI EWO (O tak | 18-07-2018, 14:07:42)

Z chwilą gdy wygra Pani wybory wszyscy urzędnicy zrezygnują i mam nadzieję że Pani ze swoją kompetentną kadrą poradzi sobie ze wszystkim! Gdzie Pani moralność, nie robi się takich rzeczy. Dlaczego wcześniej nie miała Pani zastrzeżeń, dlaczego wcześniej się Pani w tej sprawie nie odezwała? Kto Pani teraz kazał? Rozumiem...wybory. kto mieczem wojuje sam od niego ginie. Pozdrawiam.

 » DO Pani Basi (Do Pani Basi | 18-07-2018, 13:18:20)

Pani Basiu skoro pani znalazła przykłady to bardzo proszę je podać. Bardzo proszę o konkrety. Ułatwi mi tym pani bardzo pracę bo ja szukam od wczoraj nie mogę znaleźć...

 » Z całym szacunkiem (Pani Ewo | 18-07-2018, 12:04:25)

Ale dlaczego obraża pani obraża? Prosze z imienia i nazwiska podać kto według pani nie jest kompetentny. Ma pani taką odwagę? Bo rzucanie takich sloganów i ogólników jest iście nie na miejscu . Konkrety proszę, jeśli ma pani odwagę przed wyborami oczywiście.

 » łatwo obrażać nic nie robiąć (basia | 18-07-2018, 11:52:18)

pani Ewa Szarzyńska jest odpowiednia osoba na Burmistrza , znam miejsca pracy dzieci Pani Ewy i jakoś nie ma ich w urzędzie gminy , kiedyś pokusiłam się o przejrzenie kilku historii Radnych i działania , jak przedstawia się ich aktywność , to akurat ta Pani często walczyła o dobro mieszkańców zarówno wsi jak i miasta

 » łatwo obrażać nic nie robiąć (basia | 18-07-2018, 11:51:51)

pani Ewa Szarzyńska jest odpowiednia osoba na Burmistrza , znam miejsca pracy dzieci Pani Ewy i jakoś nie ma ich w urzędzie gminy , kiedyś pokusiłam się o przejrzenie kilku historii Radnych i działania , jak przedstawia się ich aktywność , to akurat ta Pani często walczyła o dobro mieszkańców zarówno wsi jak i miasta

 » nepotyzm był, jest i będzie. (Ricardo | 18-07-2018, 10:19:16)

Jest nieprawdą co piszecie, że Pani Ewa Szarzyńska jako wiceprzewodnicząca rady miejskiej rządzi czy współrządzi w gminie. Nie ma takich szans! Nie ma takiego przebicia, bo o wszystkim decyduje pan burmistrz. On narzuca radnym co mają przegłosować. Radni byli przeciwni budowie bieżni, to pan Duszyński wycofał się z pomysłu, ale parę dni później, bez zgody radnych wziął brakujące pieniądze z tzw. rezerwy budżetowej i zdecydował sam, że jednak bieżnia powstanie. A co do nepotyzmu, to Pani radna ma całkowitą racje! Jeden z radnych obozu burmistrzowskiego ma dwóch synów, z których każdy bez problemu znalazł miejsce pracy w jednostkach samorządowych gminy (sport + dom kultury), ich żony też pracują w oświacie. Cała rodzina, także radny i jego żona są zależni a raczej uzależnieni od burmistrza, stąd radny ten na sesjach czy komisjach praktycznie w ogóle nie zabiera głosu. W naszej rzeczywistości jest tak wszędzie. Każdy z nas walczyłby o to aby jego rodzina się urządziła. Pamiętam też, że wiceburmistrz zapytany o to, czy pomógł swojej siostrze znaleźć zatrudnienie w przedszkolu, odparł zdziwiony (niby), że on nie wie, że ona w ogóle starała się (!?!) o taką pracę.

 » Kandydatka (Wybór | 18-07-2018, 10:05:14)

Oj będzie się działo ,czas na zmiany zasiedzenia włodarzy oby na lepsze .

 » Chichot losu (Antypis | 18-07-2018, 09:35:29)

Nie ma to jak osoba startująca z listy PIS mówi o przejrzystości obsadzenia stanowisk w spółkach

 » wybory (kazik | 18-07-2018, 09:15:36)

ludzie ja powiem krotko i na temat ze Mogilno schodzi na psy i tyle gdze ona za burmistrza BOZE

 » Szarzyńska (Witold | 18-07-2018, 08:00:43)

Teraz zbiera kwity i kontroluje. A szanowna pani do tej pory co robiła jako radna? A córeczka do pracy jak się dostała.

 » Co ona wie??? (Slużba cywilna | 18-07-2018, 01:04:15)

Kandydatka na co??? Jezu. Gdzie ta gmina zmierza.

 » Haha (Aeiouy | 18-07-2018, 00:05:44)

Ciekawe jak Pani głosowała w sprawach, które teraz krytykuje..? Jako vice rady nie miała Pani wpływu na to jakie decyzje zapadają? Dobrze, ze są wybory bo przez ostatnie pół roku można próbowac wyrobić sobie latkę osoby aktywnej...a jak upływala reszta kadencji? W ilu partiach Pani już była? Hehe PIS jest znany z miłości do dialogu i konsultacji:d

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nocne zderzenie pod Strzelnem (20)
 » Niszczą drogi i ich granice (11)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (5)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (31)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (35)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (5)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
 » OSTROWO: Uderzył w drzewo (40)
 » Dachowanie samochodu osobowego (0)
 » Otwarcie PSB Mrówka w Mogilnie (0)
 » STRZELNO: Przyjęli program naprawczy (157)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ