Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Bądźmy bezpieczni nad wodą

2018-08-08 22:57
 

Wakacyjna aura sprzyja częstym wyjazdom nad wodę, jednak wielu zapomina wtedy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Według danych Komendy Głównej Policji w tym roku w całym kraju utonęło już blisko 300 osób.

Bardzo często na wakacyjny wypoczynek wyjeżdżamy nad wodę, gdzie korzystamy z kąpieli. Zdarza się jednak, że zapominamy wtedy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Corocznie dziesiątki osób toną lub zostają kalekami. Nierzadko również ofiarami stają się doskonali pływacy, którzy pozwolili sobie na brawurę. Oni także uważali, że zakaz kąpieli w miejscach niebezpiecznych ich nie dotyczy.

Jak zaznaczają służby ratunkowe - w większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie i lekceważenie obowiązujących przepisów, lekkomyślność, kąpiele pod wpływem alkoholu oraz szok termiczny po zbyt szybkim wejściu do wody.

Do ostatniego tragicznego w skutkach zdarzenia nad wodą doszło w minioną niedzielę nad Jeziorem Ostrowskim w Przyjezierzu. Według wstępnych ustaleń policjantów 19-latek wszedł do wody po wypiciu alkoholu i wbrew ostrzeżeniom o niebezpieczeństwie.

- Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie należy przeceniać swoich umiejętności pływackich, a przede wszystkim nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu - apeluje sierż. szt. Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » Przyjezierze (obserwator | 10-08-2018, 12:14:12)

Takie są prawa wolnego rynku. Każdy może być przedsiębiorcą i otworzyć sklep, bar, parking czy jeszcze coś innego i być milionerem. Przecież to takie proste dla tych co tak krytykują. Pewnie nigdy grosza nie zarobili na swoim tylko potrafią oceniać i krytykować. Jednym słowem krytykanci weźcie się do roboty.

 » porównanie (Mecenas | 10-08-2018, 08:50:28)

Robin - i tu się mylisz! Parkowałem ostatnio w Warszawie w samym jej centrum na Placu Konstytucji. Była godzina 7.40. Wrzuciłem do parkometru 15 zł i dostałem bilecik, który upoważniał mnie do parkowania do 12.20 !!! Aż do 12.20 !!! To sobie przelicz: 4.40 godz. za 15 zł = około 3 zł za godzinę

 » Rozbòj w biały dzień (Robin | 09-08-2018, 22:02:03)

Za 1h parkowania 7 Zeta a w takiej Warszawce od 15 do 20 zeta 1h. Monopol dla biznesu.

 » Za drogo? (Katt | 09-08-2018, 14:44:00)

Przyjezierze może być drogie, albo też nie. Zależy czy porównujecie je do małej wioseczki w lesie czy do rozbudowanej miejscowości nadmorskiej. Jak ktoś jest rozrzutny to bez względu gdzie będzie i tak pieniędzy się pozbędzie. Macie rację, Przyjezierze jest nastawione na trzepanie kasy, ale czy nie na tym opiera się turystyka, a więc i gospodarka? Podróżując sami napędzamy rynek. Możemy siedzieć w domu, a wakacje spędzać w ogródku, a możemy gdzieś pojechać i względnie wypocząć. Chociaż dla mnie to żadem wypoczynek leżeć ileś godzin na plaży, gdzie obok ktoś pije piwo, dalej ktoś pali, a jeszcze dalej dzieci sypią się piaskiem. Może warto byłoby pomyśleć o tym, żeby jednak zadbać o to Przyjezierze, aby było bezpiecznie i mniej tłoczno? I nie mam tu na myśli wyeliminowania turystów :) tylko zwiększenia powierzchni plaży na przykład. :D

 » Do Zmielonego (Mieszkaniec | 09-08-2018, 13:56:44)

Trefna riposta! Mogłbś się bardziej postarać! Hahaha! Nie korzystam z programu Pincet plus ponieważ zarabiam wystarczająco i stać mnie na tygodniowy wypoczynek w Przyju! Ratownik musi być nieźle poinformowany o sytuacji i klimatach jakie panują w Przyju zwłaszcza w temacie parkingòw publicznych! Szacun dla pana i do ciebie Zmielony cmg! Pozdro! Jak znajdę trochę wolnego czasu to postaram się pana odwiedzić w Wąsoszu! Pozdro!:)

 » Troska o klienta (Ratownik | 09-08-2018, 13:25:58)

Do pana o nicku Zmieleni Cmg! Nie znam takich kurortòw wypoczynkowych i pensjonatòw w ktòrych właściciele sezonowi nie byliby nastawieni na zyski.Każdy troszczy się wyłącznie o swòj biznes oraz swoje zasoby finansowe aby szybko wkrótkim czasie dorobić się fortuny...natomiast jeśli chodzi o temat płatnych parkingòw to jest to temat rzeka.Nie będę się wypowiadał na ten temat ponieważ kilkakrotnie dostawałem sygnały od osòb ktòre były zdruzgotane sytuacją publicznych parkinòw na terenie Przyjezierza! Znam przypadki blokowania publicznych parkingòw przez rodziny prywatnych przesiębiorcòw tylko po to by tym samym wymusić na przyjezdnym prywatne parkowanie na jego terenie! Wiadomo o kim mowa i przeważnie są to ludzie ktòrzy robią to złośliwie! Dwa lub trzy auta stoją na publicznym parkingu nawet 7 dni w tygodniu i nie można nic zrobić ponieważ prawo nie nakazuje stania na placu publicznym bez ograniczenia strefy czasowej! W ten oto sposòb przyjezdny turysta zostaje nabity w przysłowiową butelkę! Myślę że nie tak powinna wyglądać sprawa parkingòw w Przyjezierzu! Pozdrawiam Pana i zapraszam do miejscowości Wąsosz!

 » Płaćcie za plaże (g | 09-08-2018, 12:44:41)

plaża powinna być płatna!.jestem mieszkańcem gminy i tak za nią płacę. a ci co przyjezdni nie!! piszę ludzie że drogo, jednak na plażę nic nie łożą. zjedzą frytki i popija COLę a kasa wpada do prywatnych punktów którzy nic nie inwestują w infrastrukturę. gdyby były opłaty od turystów można by zatrudnić więcej ratowników. otworzyć druga plażę itp... A tak TURYŚCI przyjeżdzają i MARUDZą

 » PRZYJE (gosc | 09-08-2018, 12:36:27)

Dziwicie się że w przyju drogo w końcu ci ludzie czekają rok żeby się nachapać kasy przez trzy miesiące i żyć za to cały rok a zobaczcie co dzieje się w Strzelnie w takim lumpie ,mimo że mieli duży zarobek na starych ciuchach to teraz zrobili na wage i to co kiedyś kosztowało 15 zł to teraz płacisz 40/50 tak się kombinuje a ludzie czasami to mysli się że bez rozumu - kupią wszystko choć w sklepie tańsze i nowe.oglądam czasami te ciuchy i wiele z nich jest normalnie w Galeri.

 » Ej nowobogacki Mieszkańcu! (Zmieleni CmG | 09-08-2018, 12:33:26)

Skoro cię stać na dzienny pobyt w Przyjezierzu aby miło spędzić czas w rodziną to możesz tam nawet zostawiać w całości przyznane pieniądze z programu 500+. Podejrzewam że jesteś jednym z tym ktòrym łatwo przyszło i łatwo poszło. Ja nie jeżdżę do Przyjezierza , tylko opisałem przebieg relacji kolegi w jednego dnia pobytu!!! Ostatnio tam byłem 17 lat temu jak jeszcze poziom wody był wysoki i nie było takiego tłumu wczasowiczòw takie jest teraz! Żegnam i życzę powodzenia!

 » Przyjezierze (obserwator | 09-08-2018, 12:08:33)

Niema miedzi dupa siedzi . Weźcie się za robotę t też będzie was stać na przyjemności. Jeśli zazdrościcie tym co ciężko pracują ,kupcie wydzierżawcie obiekty w Przyjezierzu i wtedy macie prawo komentować . Szybko staniecie się milionerami zawistnicy i krytykanci .

 » wypoczynek w Przyjezierzu. (pondi | 09-08-2018, 11:58:18)

Faktycznie trzeba być bogatym człowiekiem aby z rodziną wybrać si ę do Przyjezierza. Chyba że pieszo albo rowerami.Na plaży można obyć się bez wizyt na posiłki w restauracjach ale co z dziećmi?. Nie mają takich problemów nasi włodarze bo stać ich na wszystko,Nawet nie chcą ujawnić swoich dochodow w bip.

 » Do Zmieleni Cmg (Mieszkaniec | 09-08-2018, 11:46:56)

Skoro jest tak drogo i płatne parkingi to może czas najwyższy zabierać własny prowiant i zamiast swoim autem i nastawić się na publiczny środek komunikacji to zawsze będzie taniej a kolega zaoszczędzi kilka złotòwek w kieszeni! Minęły czasy gdzie w okresie letnim podstawiano autobusy wakacyjne które kursowały co 2 godziny! Odkąd pamiętam to kurorty wypoczynkowe zawsze były nastawione na wysokie zyski by zarobić na turystyce i przyjezdnych wczasowiczach przez sezon ktòry trwa 3 miesiące! Niech kolega jedzie nad morze tam z pewnością kolega zostanie zjedzony razem w portfelem. Pozdro!

 » woda (CMGX | 09-08-2018, 05:45:56)

Niech RATOWNICY obserwuja a nie na fb siedza

 » Ratownik! (Zmieleni CmG | 09-08-2018, 04:24:19)

Do Ratownika!xD. Podzielam pańską wypowiedź...natomiast nikt z nas nie spodziewał się w tym roku wysokich temperatur i oblężenia na plażach. W przypadku Przyjezierze zawsze odczuwałem dyskomfort ponieważ odwiedzając tą miejscowość zawsze w kojarzę z drożyzną i ubogim kurortem dla wczasowiczów! Takie tam wspomnienia z dzieciństwa! Pisał pan że Przyjezierze stało się prywatnym folwarkiem do nabijania kasy przez promocje tego kurortu! Zgadzam się z pana opinią i dodam więcej! Władze wykreowały tą turystyczną miejscowość sposobem marketingu by czerpać ogromne zyski. Ja reguły unikam takich miejsc ponieważ sam przyjazd kojarzę wydatkiem. Kolega przyjechał z rodziną i na samo dzień dobry poczęstowali go bilecikiem za parking ponieważ nie było żadnego miejsca wolnego na publicznym...więc chcąc nie chcąc musiał zapłacił 35 zł za 5 godzin parkowania! Nie wspomnę ile wydał na posiłek. Gofry,Kiełbaski z grilla, napoje i inne pierdoły dla dzieci. W barach kolejki że trzeba czekać jak do lekarza w przychodni zdrowia dr.Prozaka!Gdydy tak stała jakaś starsza osoba w tym skwerze to prędzej doczekała by się przejazdu Ambulansu niż szklanki wody! Tłok smròd i jeszcze trzeba uważać żeby nie okradł ciebie jakiś przylegający do ciała kieszonkowy złodziej ktòry często gęsto przytłacza ofiarę intensywnym zapachem antyperspirantu! Ogòłem to nie widzę w tym nic ciekawego co mogło być zwròcić uwagę zwykłego Jana Pośpieszalskiego ktòry całą swoją tygodniową pensję zostawia na tym wykreowanym zadupiu! Pozdrawiam cieplutko!:)

 » Utonięcie (Ratownik | 09-08-2018, 01:08:24)

Cieszę się że KPP w Mogilnie wydaje stosowne ostrzeżenia! Jednak nie zawsze turyści odwiedzający kurorty wypoczynkowe należycie mogą się dostosować do panujących w nich warunkach! Osobiście miałem okazję poznać panią sież szt i przyznam otwarcie miło mi było nawiązać ciekawą pogawędkę! 25 lat jestem ratownikiem i z doświadczenia wiem że główną przyczyną nieszczęścia nad wodą jest spowodowane przez spożycie alkoholu! A zatem kochani...jeśli już jesteśmy pod wpływem alkoholu nie udawajmy bohatera który wszystko może i nie ma rzeczy nie możliwych...Nawet najlepszy pływak może stać się ofiarą utonięcia!Nie ukrywam swojej obojętności ostatniego wypadku młodego chłopaka ktòry w nie szczęściu musiał zapłacić najwyższą cenę i jest mi z tego powodu bardzo przykro ponieważ wiem że życie człowieka jest rządzą bez cenną! Pozdrawiam serdecznie wszystkich bez wyjątku!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pożary pól i maszyn rolniczych (4)
 » Trzy dni podwórkowej zabawy (0)
 » Wakacyjna wycieczka do zoo (0)
 » Piknik rodzinny w Józefowie (2)
 » Audi dachowało w rowie (6)
 » Było pysznie i tanecznie (3)
 » JEZIORKI: Pożar zboża i słomy (0)
 » Muzyczno-malarskie popołudnie (0)
 » Potrącenie pieszej w Mogilnie (22)
 » Województwo walczy ze smogiem (22)
 » CHABSKO: Kolejny wpadł do rowu (14)
 » CHABSKO: Wpadła do rowu (10)
 » Tworzyli gliniane przedmioty (3)
 » Obywatelskie ujęcie w Józefowie (5)
 » Wojewoda o wsparciu rodzin (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ