Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Zaprezentowali koncepcję na Rynek

2018-10-18 23:44
 

Burmistrz Strzelna, Ewaryst Matczak przedstawił wstępną koncepcję nowego wyglądu strzeleńskiego Rynku. Będzie fontanna, scena, strefa gastronomiczna oraz 65 miejsc parkingowych, a całość rynku ma być pieszojezdnią.

Jak poinformował burmistrz Ewaryst Matczak, w związku z planowaną na lata 2019-2020 przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej na Strzeleńskim Rynku, nastąpi konieczność jego odbudowy po wykonanych pracach budowlanych. W związku z tym Pracownia Architektoniczna Łukasza Pieńczykowskiego przygotowała Architektoniczną Koncepcję Funkcjonalno-Użytkową Rynku w Strzelnie.

Celem, który przyświecał projektantom było nadanie rynkowi unikalnego charakteru, który tworzyłby bezpieczną i komfortową przestrzeń reprezentacyjną miasta. Miałoby to być także miejsce organizacji masowych imprez, jednocześnie tworzące przestrzeń z dużą intensywnością zieleni sprzyjające wypoczynkowi, zacieśnianiu sąsiedzkich więzi i spędzaniu wolnego czasu z bliskimi czy wizytującymi gośćmi. Projektanci chcieli również zaznaczyć związek z historią miasta, jego wielokulturowości i obecność unikalnych reliktów kultury romańskiej.

Przestrzeń rynku miałaby zostać spojona komunikacyjnie z jego pierzejami, tym samym zrównany zostałby poziom posadzek. Zaplanowano wprowadzenie strefy pieszo-jezdnej o uspokojonym ruchu samochodowym. Powierzchnia rynku podzielona zostałaby na kilka stref funkcjonalnych:

- reprezentacyjna strefa rynku (została skoncentrowana i zlokalizowana w centralnej i południowej części rynku, przez lokalizację wokół niej innych stref i oddzielenie zielenią buforową)
- strefa fontanny przyległa do alei spacerowej w kierunku wzgórza św. Wojciecha (część części reprezentacyjnej)
- strefa zielona (ze sceną, skwerem i pawilonem)
- strefa sceny i widowni z zaznaczonym obrysem lokalizacji dawnego kościoła ewangelickiego
- strefa gastronomi w północnej część rynku z ogródkami handlowymi przyległymi do pierzei rynku i pawilonem gastronomicznym w miejscu dawnej stacji paliw
-strefa parkingu wielostanowiskowego
- stanowiska postojowe wkomponowane w pierzeje rynku.

Przygotowana koncepcja ma być podstawą do dyskusji podczas konsultacji społecznych, które będą przeprowadzane przy projektowaniu sieci wodno-kanalizacyjnej oraz odbudowy centralnego miejsca miasta Strzelna. (AS | mat. PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA ŁUKASZ PIEŃCZYKOWSKI)

Istotne elementy kompozycji:

JEDEN POZIOM POSADZEK

Strefa chodników bezpośrednio przy budynkach, część jezdna i płyta rynku są na jednym poziomie, bez zbędnych barier architektonicznych. Sprzyja to stworzeniu strefy pieszo-jezdnej i wymusza uspokojenie ruchu samochodów.

PARKING

Parking spełniający lokalne oczekiwania i potrzeby, w zachodniej i częściowo północnej i wschodniej części rynku lokalizuje się parking wielostanowiskowy. Likwiduje się bezpośrednie połączenie zachodniego parkingu z drogą krajową. Dostępny jest poprzez wewnętrzną drogę obsługującą, co pozwoli uspokoić i usprawnić ruch, jednocześnie sprzyjając ruchowi pieszemu. Otoczony jest zielenią buforową, odcinającą zarówno parking, jak i ruch uliczny od płyty rynku.

KAMERALNY SKWER

Przy trasie ruchu pieszego w poprzek rynku, w strefie zielonej lokalizuje się skwer o ażurowej, przerośniętej trawą posadzce z otaczającymi go drewnianymi ławami. Miejsce na odpoczynek czy zabawę z dziećmi.

SCENA

Otoczona zielenią scena z wyniesioną na 45cm posadzką dla lepszej widoczności. Jej lokalizację podkreśla, jednocześnie stanowiąc dla niej atrakcyjne tło, masywna pergola obrośnięta pnączami. Od strony wnętrza scena otoczona jest kamiennymi ławami. Po stronie zewnętrznej, od strony strefy zielonej, otacza ją wstęga drewnianej ławy. Obydwie strony znajdują się w cieniu zadaszenia pergoli

NAWIERZCHNIA

Nawierzchnię rynku tworzą duże płyty granitowe, wcześniej usunięte z innych lokalizacji w Strzelnie. Przestrzenie między nimi wypełnione są kostką granitową ciętą. Nawierzchnia części jezdnej wokół rynku z tej samej kostki bez udziału płyt. Strefa parkingu - kostka granitowa cięta o ciemniejszej barwie. Chodniki z płyt granitowych o różnej wielkości.

FONTANNA

Fontanna zlokalizowana została w część południowej rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi prowadzącej do Bazyliki św. Trójcy i Rotundy Świętego Prokopa. Swoją 8m średnicą i kamiennym materiałem nawiązuje do kształtu i charakteru Rotundy, zapowiadając kierunek trasy, jednocześnie przybliża mieszkańcom romański charakter strzeleńskiego zabytku. Fontanna otoczona jest okręgiem z równie kamiennej posadzki. Wysokość ścian fontanny pozwala na nich usiąść i odpocząć.

ALEJA SPACEROWA

Południowa krawędź rynku tworzy obsadzoną drzewami aleję spacerową w kierunku Rotundy.

OŚWIETLENIE FIGURY MAŁACHOWSKIEGO

Figura Małachowskiego, jako lokalna ciekawostka, podkreślona skupionym oświetleniem zlokalizowanym na elewacji budynku.

OGRÓDKI HANDLOWE

północna część rynku pełni funkcję obsługi części gastronomicznej w jego obrębie. W strefie chodnika utworzono zielone wyspy na stoliki i parasole.

PAWILON

W miejscu dawnej stacji paliw projektuje się pawilon gastronomiczny, nawiązujący wyglądem i wielkością do budynku dawnej stacji. Lekka, przeszklona bryła z charakterystycznym zadaszeniem, razem z otaczającą zielenią stanowi atrakcyjne miejsce na kawiarnie. Razem z ogródkami w obrębie chodnika, tworzy strefę gastronomii.

PLENEROWE MEBLE MIEJSKIE

W strefie zielonej rynku, lokuje się meble miejskie wykończone drewnem. Są wśród nich: stoliki szachowe, ławy w kształcie krzyża z herbu Strzelna, stół piknikowy, stojaki rowerowe, pole szachowe.

STREFA ZIELONA

Strefa zielona rynku. Tworzą ją przestrzenie zorganizowane dzięki dużym donicom i klombom na krzewy i drzewa. Mają one szerokie ronda, pozwalające usiąść w cieniu drzew. Posadzkę tworzy stabilizowany żwir typu hansegrand pozwalający przenikać wodzie opadowej w głąb pozostawiając alejki suche. Lokalnie posadzkę tworzą również płyty betonowe o różnym stopniu ażuru dla przerastania trawy. W strefie tej znajduje się również scena, pawilon gastronomiczny i kameralny skwer.

OBRYS ŚCIAN DAWNEGO KOŚCIOŁA

Lokalizacja dawnego kościoła ewangelickiego zaznaczona jest w poziomie posadzki obrysem ścian z płyt granitowych o zróżnicowanej wielkości. Obrys kościoła tworzy jednocześnie strefę widowni w bezpośrednim sąsiedztwie sceny. Jest również przejściem między strefą zieloną rynku a częścią reprezentacyjną utwardzoną płytami i kostką kamienną. Na osi kościoła zlokalizowane są również boczne wyjścia z rynku, dodatkowo podkreślając jego dawną lokalizację.

DREWNIANE ŁAWY

Murki klombów zieleni swoją szerokością umożliwiają spoczynek przechodniów. Dodatkowo w kierunku sceny zwrócone są drewniane ławy umożliwiające wygodne śledzenie wydarzeń na scenie. Wydzielają one "kieszenie" w ścianach rynku, otoczone zielenią tworzą kameralne przestrzenie. Wzdłuż fontanny ustawione są podłużne, dwustronne drewniane ławy, pozwalające spocząć w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny, jednocześnie wydzielają strefę wejściową na rynek od strony południowej. Bliżej centralnej części rynku znajdują się dwa okrągłe drewniane siedziska z donicą w kształcie herbowego krzyża.

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [7]

 
   » KOMENTARZE [68]» dodaj komentarz   

 » rynek (goja | 24-10-2018, 13:54:02)

a po co taki rynek kto tam bedzie siedzial ,chyba tylko patologia.lepiej porzadny parking by sie przydal

 » rynek (taki | 21-10-2018, 12:21:04)

A ten rynek będzie podskakiwał nadal, od przejeżdżających ciężarówek. A kiedy obwodnica?

 » Coś dla kibiców Sokoła Mogilno (Robert | 20-10-2018, 16:36:07)

Brawo dziewczyny seniorów SOKOŁA 3:0 wygrana w Toruniu z AZS EM brawo brawo.Gratulacie dla dziewczyn i trenera

 » piosenka dla p. Matczaka (obywatel | 19-10-2018, 23:35:00)

Na poniedziałkowy poranek Szczęśliwej drogi juz czas...

 » wybory2018 (wyborca | 19-10-2018, 23:22:29)

Ile własnych bezpośrednich spotkań wyborczych z WYBORCAMI zorganizowali dwaj pretendenci na fotel burmistrza CH.D. i R. Sz.? Jaki program dla STRZELNA PRZEDSTAWILI , oprócz zaśmiecenia miasta swoimi facjatami ?? Kto wie?

 » Precz z nauczycielami! (Malwina | 19-10-2018, 22:47:58)

Panie Cieślik. Panie Zbytniewski. Pani Mohylowska. Panie Cieszak! Mamy Was dość. Wracajcie skąd jesteście. Panie Cieślik, komórką do się Pan baw w domu. Panie Zbytniewski, jest Pan cieniem ojca, czy Pan kiedykolwiek się odezwał podczas sesji. Pani Mohylowska, niech Pani wraca do pszczółek i do syreny OSP, a pan Panie Pieszak, do kamienicy po siostrzyczkach norbertanckach....którą Pan okazyjnie kupił.... Idzie nowe i Was rozliczy!!

 » dotrzymac słowa (obywatel | 19-10-2018, 21:48:06)

P. Burmistrzu Matczaku (już niedługo mam nadzieję) gdzie jest obiecywany w poprzednich kampaniach wyborczych chociażby skatepark? A w Mogilnie rozpoczęli budowę szpitala a obiecywałeś że co co wtedy zrobisz? A tu marzy sie następna kadencja. Może warto dotrzymać danego słowa?

 » rynek (in | 19-10-2018, 21:39:42)

będzie taka cisza że nie potrzebne będzie nagłośnienie na imprezach

 » wybory 2018 (wyborca | 19-10-2018, 20:46:46)

Przypominam , że to my WYBORCY ZAWSZE W DNIU WYBORÓW TWORZYMY RADĘ MIASTA i GMINY STRZELNO ! TO RADNI otrzymują od nas największą WŁADZĘ - zacznijmy wreszcie ich oceniać -nie tylko burmistrza ! Od wielu kadencji w wyniku naszych nie do końca przemyślanych wyborów rada miasta składała się w przeważającej większości z jednej grupy zawodowej- NAUCZYCIELI ! Ta sytuacja sprawiała, że Rada Miasta i Gminy z przewagą jednej grupy zawodowej zamieniała się w RADĘ PEDAGOGICZNĄ ! Uzyskiwała w niej wystarczającą przewagą (większość) pozwalającą tej grupie przede wszystkim na zabezpieczenie swoich potrzeb budżetowo- bytowych .Jednocześni nie zreformowano źle zorganizowanej gminnej oświaty . Nauczyciele w składzie R.M. zależni od burmistrza czy starosty to zły wybór ! Zawsze będą działali w interesie własnym nie NASZYM -WYBORCÓW !!! Wprowadźmy do NOWEJ RADY MIASTA i GMINY tym razem wszystkich nowych radnych . Przecież nie możemy ufać tym ,którzy nas ZAWIEDLI . Pieszak ,Cieślik. Mohylowska, Repulak, Półkownik I. , Zbytniewski B., Mikołajczak, Jabłoński, Podchorodecki -to ciało pedagogiczno-od lat polityczne, nie ponoszące żadnej odpowiedzialności przed WYBORCAMI!! Trzeba ich rozliczyć przy urnach 21.X.2018!

 » Jabol (BialaBroda | 19-10-2018, 20:46:44)

DYBEK NA PREZYDENTA. I te imprezy na rynku huee były czasy...

 » Burmistrz (Adam | 19-10-2018, 20:45:28)

Panie Burmistrzu zejdz już ze sceny bo die do tej funkcji wogólevnie nadajesz .

 » rynek (wwwww | 19-10-2018, 20:37:54)

zrobi nie dobrze nie zrobi nie dobrze wkoncu się zdecydujcie obrazacie go a jak o zapomogę albo anulowaniu zobowiazan to burmistrzu

 » Sos (LOL | 19-10-2018, 20:31:06)

Przedwyborcze jaja

 » czas na wybory (inko | 19-10-2018, 20:29:13)

marzy wam się Strzelno Policyjne oraz wysokie podatki to głosujcie na swego chudiniego ja tam wolę stabilizację i EW

 » Odp (Kora | 19-10-2018, 20:17:25)

Dla mnie jeśli ktoś rządzi dobrze może na stanowisku być nawet 30 lat ale jakim cudem ktoś tak nieudolny rządzi już 16 lat tego zrozumieć nie mogę .I co zaskakujące nadal ma duże poparcie..I oby znowu nie wygrał

 » Odp (Xxx | 19-10-2018, 20:05:29)

Tu chyba się coś z pomiarami pomyliło ..to strasznie duże jest ..moja córka też coś takiego tworzy ..jak gra w grze komputerowej.To mniej więcej tak samo wygląda .Zmiana wizualna rynku by się przydała bo chodniki są za szerokie ..Ale skoro Pan burmistrz przez tyle lat tego nie zrobił to nie wierzę że zrobi to teraz.Plany obwodnicy też były ..I ulegly przeterminowaniu.Także Panie Matczak..głosów mojej rodziny Pan nie dostanie .

 » Do Wyborcy (Irena | 19-10-2018, 19:19:03)

Znalezione w necie, same nieprawidłowości, kiedy będzie kara?Ile nas będzie kosztować? - NIK Wystąpienie pokontrolne ZAZ: Całość pod linkiem, ponieważ to pdf, należy skopiować i wkleić w przeglądarkę: Wystąpinie ujednolicone LBY.411.001.01.2016 do BIP

 » Stracona szansa (Kitajec | 19-10-2018, 18:43:52)

Trzeba bylo kiedys oddac glos na Dybka Pewnie lepiej by bylo

 » rynek (? | 19-10-2018, 18:34:27)

Zdjęcia jak z bajki Shrek tak mi się kojarzy jakoś

 » Rynek (Mitologia | 19-10-2018, 18:28:00)

A jakie parabanki udzielają pożyczek na kilka milionów złotych na takie inwestycje? :)

 » .... (Tom | 19-10-2018, 18:11:27)

Wyborca i kmita to jedna osoba.. Z obozu pana M.

 » od konca (monalisa | 19-10-2018, 18:06:34)

Piękny obraz niczym sielskiego miasteczka gdzie jest pieknie a wszyscy w nim chodzą jak po raju........ ludzie.... niech Pan Matczak zajmnie sie najpierw remontami kamienic , które psuja wizerunek miasta, pobudzi do życia parki i tam stworzy miejsca przyjemne i piekne dla spoleczeństwa, park 750lecia i park koło policji tam jest sporo miejsca tylko checia i pomysł, niech wszystkie pasy bedą miały sygnalizacje swietlna.... chyba że czekamy aż ktos zginie na pasach to wtedy sie cos ruszy..... ludzie jest tyle rzeczy do zrobienia w okolo rynku a rynek to poczeka..... POZDRAWIAM

 » rynek (x | 19-10-2018, 18:00:36)

Ale sielanka na tych zdjęciach brakuje mi tylko tirów niszczących to miasteczko może zacznij pan od obwodnicy!

 » Strzelno (bolek | 19-10-2018, 17:19:59)

Ten nasz biedny i nieudolny Burmistrz w ciągu swojej kadencji zasypał fontanne co to była radość nie tylko dla dzieci ale w upał to dorośli byli zadowoleni a teraz pokazuje obrazki i obiecuje ze gruszki wyrosną na wierzbie-kazał zasypać toalety ale nic w zamian aż wstyd jak obcokrajowcy pytają o ubikacje,no chyba ustawimy kierunek narysowanej toalety prosto na Jaworowo.

 » wybory2018 (WYBORCA | 19-10-2018, 16:44:00)

Wybory na burmistrza STRZELNA 2018 - WYGRA PAN EWARYST MATCZAK - CZŁOWIEK UCZCIWY i DOŚWIADCZONY ! CH.D niech najpierw rozliczy się z PODATNIKAMI z zarzutów z czasów "dyrektorowania" w DPS w SIEMIONKACH zawartych w protokole pokontrolnym Urz. Woj. w Bydgoszczy. Kandydat PiS też nie wyjaśnił WYBORCOM jasno i klarownie kwestii swoich sympatii odnoszących się do brunatnych tragicznych czasów historii NASZEGO NARODU !!!

 » koncepcja na obraźliwy materiał wyborczy (wzburzony | 19-10-2018, 16:11:40)

Panie Matczak, niech Pan wreszcie przestanie sobie kpić z mieszkańców Strzelna. Właśnie tak by zapewne wyglądał rynek w Strzelnie, gdyby to ktoś inny (a nie Pan) zarządzał naszą gminą przez ostatnie 16 lat!

 » xxx (anka | 19-10-2018, 14:44:45)

mój głos ma Ewaryst Matczak!!!

 » WesoloMI (Maryśka | 19-10-2018, 14:33:30)

Ewaryst, ino mi sadz z tej zapyzialej gminy.

 » Strzelno (olo | 19-10-2018, 14:24:26)

P MATCZAK JAK BARDZĄ JEST PAN ZDETERMINOWANY,ŻE WCISKA PAN TE BAJECZKI I MYŚLI PAN ŻE KTOŚ PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH NABIERZE SIĘ-TYLKO TYCH PANA ULICZNYCH LOKAJÓW MOŻE PAN NABRAĆ BO TO ZAPEWNE LUDZIE BEZ ROZUMU I POMYSŁU NA ŻYCIE-PRZEZ 16 LAT NIE WYREMONTOWAŁ PAN ŻADNEGO GMINNEGO DOMU A TU NAGLE STAJE SIĘ CUD BO PAN BURMISTRZ POWIĘKSZY STRZELNO OCZYWIŚCIE NA PAPIERZE BO TO NIE REALNE CO POKAZANE W TEJ BAŚNI

 » rynek (jan | 19-10-2018, 13:44:04)

mi tam się podoba ta wizualizacja. pamiętajcie że lepiej gonić za króliczkiem niż go zjeść. pan E.M ma mój głos

 » Wybory (mieszkaniec | 19-10-2018, 12:52:49)

Mam nadzieję, że nowy Burmistrz to zrealizuje.

 » ... (max | 19-10-2018, 12:45:17)

mam taką cichą nadzieję, że nazwisko Matczak po wyborach zniknie z jakiejkolwiek sceny politycznej; wizja rynku na tydzień przed wyborami, większej bzdury trudno sobie wyobrazić;

 » Ale cyrk (Edziu | 19-10-2018, 12:22:08)

W gminie nie ma pieniędzy nawet na gwóźdź do zbicia ławki a ktoś tu taki projekt ludziom pokazuje. Można by rzec że może za 20 lat jak spłacimy wszystkie kredyty i zmienimy burmistrza to taki obiekt powstanie, ale na chwilę obecną to szkoda gadać. Strzelnicy nie głupcy, swoją głowę mają

 » Obietnicą nierealna do zrealizowania przez obecnego burmistrza (Mieszkanka Strzelna | 19-10-2018, 12:16:16)

Naprawde nie rozumiem jak nie wstyd obecnemu burmistrzowi prezentować taka inwestycje skoro i tak on sam wie że nie jest w stanie tego zrealizować. Jeżeli przez 16 lat nie potrafi pozyskać środków na dużo mniejsze inwestycje a teraz dwa dni przez wyborami obiecuję coś takiego. Wiadomo sprawa jest iż z środków z Funduszy unijnych pieniędzy na to nie pozyska, bo tego nie potrafi a gminy na to nie stać bo gmina jest zadłużona a realizacja inwestycji przed wyborami typu wstawianie okien itp. pochłonęła niemałe środki finansowe gminy.

 » Obietnice (LOL | 19-10-2018, 12:02:49)

Niech pan burmistrz sie najpierw o obwodnice postara, bo jak budynki padna to i piekny rynek nic nie da...

 » Fantastyczny pomysł!!! (maniek | 19-10-2018, 12:01:24)

Dokładnie w punkt - tyle, że to pomysł na wisienkę na torcie, a nie na start. Typowe zabieranie się do sprawy od du.... strony. A obok tysiące przejeżdżających w ciągu dnia TIR-ów, zasyfiałe elewacje kamienic z tą biblioteczną, tak niedawno przecież odświeżoną, na czele. Gra na poklask człowieka i jego ekipy kompletnie nie rozumiejących od 16 lat miasta. Człowieka, który w stosunku do miasta prowadzi dokładnie taką samą politykę, jak np. w stosunku do Przyjezierza. Człowieka, który przez 16 lat nie zmienił swojej mentalności w innym spojrzeniu wsi na miasto, jak tylko na miejsce robienia zakupów w marketach. Jeżeli ktoś uważa, że to antagonizowanie wsi z miastem, to oświadczam, że ma rację. Od 16 lat w Strzelnie trzyma się fotela burmistrza człowiek pozbawiony chyba większych ambicji, aniżeli przystawiania stempla z własnym nazwiskiem i funkcją. Następna kadencja jego rządów i Strzelno ma murowane miejsce na liście tych miast, gdzie rozwiązano struktury gminy - i to nie jest bajka, takie rzeczy już w Polsce miały w ostatnich latach miejsce, a najprostszy przepis na nie to nieudolny burmistrz, rosnące zadłużenie, zadłużanie się w Providentach. Podelektujmy się zatem wizją Imć Pana Burmistrza - może to będzie jego ostatnia!!

 » do KMITY (mk | 19-10-2018, 11:59:13)

Skamlesz to Ty o pracę od Ewarysta.

 » zadaszenie (duda | 19-10-2018, 11:46:39)

Dlaczego scena pod orkiestre nie ma zadaszenia? Jakiś duzy ten Rynek.

 » BAJKA O KRÓLU POPIELU (MACHO | 19-10-2018, 11:45:06)

OPOWIEM WAM BAJKĘ O KRÓLU POPIELU !!! "BYŁO SOBIE STRZELNO...." NIECH ROLNICY ZAORAJA TO CAŁE STRZELNO, A NA ŚRODKU RYNKU POSTWCIE MYSIĄ WIEŻE, PODATKÓW NADAL NIEPŁAĆCIE....... "I NA KOŃCU Z GŁODU KRÓLA MYSZY ZJADŁY " :) :) :)

 » Fantastyczny pomysł!!! (maniek | 19-10-2018, 11:39:54)

Dokładnie w punkt - tyle, że to pomysł na wisienkę na torcie, a nie na start. Typowe zabieranie się do sprawy od du.... strony. A obok tysiące przejeżdżających w ciągu dnia TIR-ów, zasyfiałe elewacje kamienic z tą biblioteczną, tak niedawno przecież odświeżoną, na czele. Gra na poklask człowieka i jego ekipy kompletnie nie rozumiejących od 16 lat miasta. Człowieka, który w stosunku do miasta prowadzi dokładnie taką samą politykę, jak np. w stosunku do Przyjezierza. Człowieka, który przez 16 lat nie zmienił swojej mentalności w innym spojrzeniu wsi na miasto, jak tylko na miejsce robienia zakupów w marketach. Jeżeli ktoś uważa, że to antagonizowanie wsi z miastem, to oświadczam, że ma rację. Od 16 lat w Strzelnie trzyma się fotela burmistrza człowiek pozbawiony chyba większych ambicji, aniżeli przystawiania stempla z własnym nazwiskiem i funkcją. Następna kadencja jego rządów i Strzelno ma murowane miejsce na liście tych miast, gdzie rozwiązano struktury gminy - i to nie jest bajka, takie rzeczy już w Polsce miały w ostatnich latach miejsce, a najprostszy przepis na nie to nieudolny burmistrz, rosnące zadłużenie, zadłużanie się w Providentach. Podelektujmy się zatem wizją Imć Pana Burmistrza - może to będzie jego ostatnia!!!

 » Śmiech na sali (Haha | 19-10-2018, 11:32:11)

Brak mi słów na to.. tyle lat i nic a nagle takie coś? Ah te wybory..

 » Wybory=bajki (Wyborca | 19-10-2018, 11:05:56)

wybory = bajki kandydatów

 » RYNEEK (xxxx | 19-10-2018, 10:46:26)

HAhahahahahhHAHAHAHAAH PEKAM ZE ŚMIECHU

 » Wybory (LEON | 19-10-2018, 10:37:59)

Do komitetów wyborczych. ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA LICZENIE GŁOSÓW PO WYBORACH, W CUDA NIE WIERZĘ. Panie Matczak wnukom opowiadać bajki.

 » Rynek (grzymek | 19-10-2018, 10:22:24)

Kolejny chłam przedwyborczy na który nabiorą się mieszkańcy naszego zacnego miasta i gminy. Burmistrz zastosował po raz kolejny swoją taktykę. Zlecił wykonanie projektu i upublicznił go żeby ludzie widzieli, że coś się dzieję. W razie niewygodnych pytań ma zabezpieczenie i odpowie swoją starą śpiewką "mamy już projekt, niedługo będziemy działać". Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego ile projektów na różne inwestycje zostało już wykonanych i ile pieniędzy zostało wyrzuconych w błoto na ich opracowanie, a nic z tego nie zostało zrobione i nie będzie pewnie zrobione przez kolejnych parę ładnych lat. Poza tym po co na chwilę obecną Strzelu taki rynek skoro w tle ciągle będą przejeżdżać setki tirów i osobówek...

 » tak sobie (jo | 19-10-2018, 10:10:34)

Ostatni łabędzi śpiew.

 » rynek (Polak | 19-10-2018, 09:53:39)

Staraj sie pan panie Matczak na kase na obwodnice a nie ci rynek w glowie!! Albo idz na urlop i nie bierz pan pieniedzy za ekwiwalent !!

 » wizualizacja (Strzelnianin | 19-10-2018, 09:27:25)

dla mnie bomba, panie burmistrzu głosuję na Pana i trzymam kciuki, nie jednym kopary opadną, a zwłaszcza Mogilnianom, niby wielkie wizualizacje, a rynek komunistyczny

 » Król PGRu (BialaBroda | 19-10-2018, 09:17:57)

Takiego kitu dzieciaki w szkole podstawowej by nie łyknęli... Jak wygra to dalej mieszkańcy będziecie mieli smród brud i zakorkowane miasteczko.

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 19-10-2018, 09:11:32)

Najpierw skamlacie że nie zrobione a jak burmistrz ma projekt na rynek i reszta to podkładacie nogi wam nikt nie dogodzi malutkie ludziki D CH. Do roboty się brać panowie

 » A to ci... (Ploter | 19-10-2018, 09:04:28)

"Ja wybuduje sobie szklarnie,szklarnie albo dwie". KabaretTey wiecznie żywy.

 » ....... (Aeiouy | 19-10-2018, 09:00:38)

Taaa...jeszcze Szymborską odkopią i będzie na ławce pod fontanną wiersze czytała... Ten projekt to ktoś zrobił w gratisie? Czy był ogłoszony konkurs/przetarg? Ile to kosztowało?

 » Komuś się przegrzalo pod kopułą (Ja | 19-10-2018, 08:35:46)

Ludzie, przecież to jakaś farsa. To trzeba mieć tupet, żeby takie coś próbować wmówić ludziom. Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej? A jak tam ulicą Św. Anny? Ukończona? Tej gminy nie stać na to żeby tu cokolwiek rozkopac, a gdzie mówić o przebudowie. Brak słów. Jeśli jeszcze ktoś wierzy w tego cynicznego człowieka to współczuję.

 » Wizję na ratunek matczaka (Joseph | 19-10-2018, 08:32:40)

Żeby takie coś zrobić to najpierw trzeba zrównać buldozerem całe Strzelno z ziemią. Jak ma tam byc ładnie jak w koło same obskurne kamienice z biegającymi szczurami i osikani menele którzy siedzą na ławkach lub podpieraja się muru

 » Brawo Matczak. (bolek | 19-10-2018, 08:30:16)

Bredni z obwodnicą już nikt nie kupuje to trzeba było nową kiełbasę sory... rynek rzucić. A jakie wyczucie czasu? Tuż przed ciszą wyborczą. No Matczak stary wyga z Ciebie. Tylko czy to na pewno nasz rynek? Jakiś taki większy się wydaje. Jak chcesz mój głos to koniecznie nanieś jeszcze ogródek piwny. Tylko się uwijaj bo do północy masz czas.

 » :) (Iza | 19-10-2018, 08:19:47)

Zgodzę się z tym co jest przedstawione na rysunku i w opisie, ale pod jednym warunkiem że program będzie zatytułowany "Marzenie do spełnienia w latach 2040" po wyjściu gminy z długów oczywiście.

 » Dobre :) (Iza | 19-10-2018, 08:15:09)

Ha, ha, ha, popłakałam się ze śmiechu :) Co za bzdury, od 2006 roku obiecał obwodnicę i wiele innych rzeczy a nie spełnił nawet 30 % To tylko puste słowa, nie dajcie się nabrać.

 » głupota (mk | 19-10-2018, 08:04:54)

Panie Matczak - a wie Pan ,że na ul.Michelsona jest przekroczony poziom hałasu w porze nocnej o 11 dB ??? A Pan dalej nie może dojść które studzienki podlegaja miastu. A kto ten rynek bedzie sprzatał ? - 30 osób z prac interwencyjnych ???

 » rynek (jan | 19-10-2018, 07:55:52)

jak dla mnie bomba. już wiem kto zostanie na kolejną kadencję burmistrzem

 » Strzelno (franek | 19-10-2018, 07:43:12)

To się nazywa wypier... pieniędzy na projekty. Czy ktoś o zdrowych zmysłach uwierzy, że władze Strzelna pod dowództwem pana E.M. cokolwiek, nie taki rynek, ale cokolwiek na tym rynku zrobią ?? Za co ?? Za wszy ?? Żarty jakich mało

 » Burmistrz (Maania | 19-10-2018, 07:42:38)

Szykujcie się na znaczące wzrosty Podatków Pan Burmistrz ma WIZJĘ TWÓRCZĄ

 » kiełbasa wyborcza i tyle (obywatel | 19-10-2018, 07:38:50)

Panie Ewaryście przez 16 lat pana rządów nasz rynek już dawno mógłby tak wyglądać a może lepiej. Tak jakoś wyszło że znowu przed wyborami ma pan pomysły. Oj wybory wybory.

 » Rynek (Strzelno | 19-10-2018, 07:23:20)

A na jakiej wiosce taki rynek będzie? W Ciechrzu?

 » Obietnice! (Zorek | 19-10-2018, 06:35:12)

Panie Burmistrzu!!! Pan jest ze.... jak powiedział kiedyś Leszek Miller pewnemu politykowi.... Pan wierzy, że ludzie to kolejny raz kupią...Czy można jeszcze bardziej upaść. Kończ Pan wstydu sobie oszczędź. Tonący 'brzydko' się chwyta.

 » Wybory (Wacek | 19-10-2018, 04:54:12)

Yhym... Światła gasi żeby oszczędzić na pradzie a tu taki ryneczek zrobi-z rynty. Większego mydlenia jeszcze nie widziałem przed tymi wyborami. Ani złotówki z dotacji nie wziął do tej pory a teraz weźmie? Nie daje mu 1 procenta na jego obietnice. Jak wygra NIC się nie zmieni

 » Rynek (Faustyna | 19-10-2018, 04:14:16)

Piękna wizualizacja. Nie musi być to duży obszar jak park w Mogilnie. Zieleń subtelnie oddziela od zabudowań. Tworzy miły i przytulny klimat. Rynek ma szansę być zadbany i stać się wizytówką miasta.

 » .... (tom | 19-10-2018, 00:42:03)

Ludzie czy wy macie z głową ?. Przecież Strzelno nie ma płynności finansowej .. Olbrzymie zaległości w ZUSie i Bóg wie gdzie jeszcze ..Widać że PSLowi się pali grunt pod nogami ... To teraz MATCZAK OBIECAŁ REMONT STADIONU,REMONT RYNKU,REMONT PARKU I CO JESZCZE KOSMODROM W JAWOROWIE???....PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ LUDZI MAMY PONAD 11 MLN ZŁ. DŁUGU .. !!!! JESTEŚMY CORAZ BARDZIEJ NIEWYPŁACALNI..

 » Strzał w stopę. (Mich | 19-10-2018, 00:28:21)

Pytam się za co burmistrz chce to zrobić ?? Kolejne kredyty w parabankach? Gmina jest bardzo zadłużona! Ludzie nie dajcie się omamić! Taktyczna zagrywka wyborcza. Tylko smutne jest to, że część ludzi nabierze się na ten fortel. Błagam Was wszystkich zwolenników obecnego włodarza Strzelna: przejrzyjcie na oczy!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nocne zderzenie pod Strzelnem (20)
 » Niszczą drogi i ich granice (11)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (5)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (31)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (35)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (5)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
 » OSTROWO: Uderzył w drzewo (40)
 » Dachowanie samochodu osobowego (0)
 » Otwarcie PSB Mrówka w Mogilnie (0)
 » STRZELNO: Przyjęli program naprawczy (157)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ