Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

"Policjant, który mi pomógł"

2019-03-18 21:40
 

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 11 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 55 laureatów zasługujących - w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

12. edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w Centralne Obchody Święta Policji. Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" trwa do 31 maja 2019 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybiera kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: "Niebieska Linia", 02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13. Formularz można pobrać na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie również widnieje regulamin konkursu. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów! (za Biuro Prewencji KGP)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » Pouczony (Jankiel | 24-03-2019, 20:47:19)

Jan,a co Ty się dziwisz? Kiedyś byłem świadkiem na rozprawie sądowej w mogileńskim sądzie. Proces dotyczył rozboju z kradzieżą i pobiciem. Bandziory siedzą na ławie oskarżonych, patrzą na mnie spode łba, a sędzina pyta mnie o ..... nazwisko, imię, adres zamieszkania !!! Szok! Bandziory znają moje namiary. A ja nieskromnie pytam sędziny, czy może mi przedstawić tych „dżentelmenów” z ławki oskarżonych skoro oni znają moje dane, to Wysoki Sąd się oburzył, że jak ja śmiem pytać... Wszystko w tym temacie

 » Liczą się wyniki. (bolek | 23-03-2019, 09:29:49)

Hmm...szczerze? Nie znam takiego i raczej nie poznam. Owszem jak to mówią "Jak trwoga to do boga" i najpierw się psoiczy na policję a jak trzeba to dzwoni. To jednak wynika bardziej z racji tego, że w końcu po to jest ta instytucja. Na szacunek trzeba sobie zapracować a w tej służbie ciężko. Bo raz, że wynika to z samej postawy policjanta którego kręci ta misja podporządkowanaia sobie obywatela a po drugie to chora ambicja przełożonych. Liczą się tabelki, wyniki, statystyki. Będziesz pouczał znaczy nie masz jaj być policjantem a przełożony nie będzie miał czym się pochwalić wyżej.

 » nagrody (jan | 22-03-2019, 19:24:26)

A może nagrodzić tych wspaniałych mogileńskich policjantów,którzy tak ochoczo ujawniają dane świadków przestępstw?Już dwa razy miałem taką sytuację,że sprawcy od razu dostali namiary na mnie.W Mogilnie bezpieczniej odwrócić głowę,niż wzywać policję.Może jakaś specjalna nagroda za ich podejście do takich sytuacji?

 » Do Hebry (Rob | 21-03-2019, 01:33:27)

Bo widzisz przyjacielu... Taki kraj ma zaszczyt goscic takich obywateli jak my. Nie jestesmy politykami, nie mamy znajomosci na komendzie.. Dlatego nas mozna. Nas sie kara dla statystyki. Pomimo ze jestesmy dobrymi ludzmi. A zli ludzie zaliczajacy 3 razy kibel w liceum zostaja potem mundurowymi i ambicja im nie pozwala byc czlowiekiem. Pamiętaj ze dobre uczynki wracaja wiec tak czyn.

 » Brawo panie policjancie (Henry | 20-03-2019, 19:04:48)

Limuzyna wioząca min. Brudzińskiego przekroczyła dozwoloną prędkość. Policjant zatrzymał pojazd i .... pouczył kierowcę. Obyło się bez mandatu i karnych punktów. Ja nie miałem tego szczęścia w kwietniu ubr. Poproszono mnie o zawiezienie chorej na nowotwór piersi na naświetlanie do RCO na Fordonie. Wyznaczona godzina naświetlenia minęła.Jadę ul. Fordońską, dwupasmówką, wjeżdżjąc na wiadukt w Fordonie trochę przyspieszam, z pewnością przekraczam dozwoloną prędkość o kilkanaście km na godzinę. Jest sobota, przede mną nie ma nikogo,za mną w oddali 2-3 samochody. Nagle jeden z nich przyspiesza! Follow me! Koguty, światła.zjeżdżm na pobocze przy fordońskim cmentarzu. Młody policjant z nieoznakowanego pojazdu, w towarzystwie jeszcze młodszej koleżanki policjantki jest wyraźnie zadowolony.Oto złapał na gorącym uczynku przestępcę, który złamał przepisy!Hurra! Żadne tłumaczenia nie odnoszą skutku, że badanie, że RCO, że nowotwór, że nie stworzyłem żadnego zagrożenia, że jest spokojna sobota, mały ruch,że jeszcz w życiu kierowcy - ponad 20 lat- nie płaciłem mandatu, że nie mam na koncie ani jednego punktu karnego nie odnoszą skutku ! Płacę mandat i inkasuję 3 poty karne. Brawo panie policjancie! Równie dobrze, mogłem wówczas grzecznościowo wieźć babcię, ciotkę czy matkę innego policjanta.

 » Jp100 (Szybki | 19-03-2019, 15:47:54)

Jakoś przypomniała mi się piosenka Rysia Peji "997 ten numer to kłopoty"

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pożary pól i maszyn rolniczych (4)
 » Trzy dni podwórkowej zabawy (0)
 » Wakacyjna wycieczka do zoo (0)
 » Piknik rodzinny w Józefowie (2)
 » Audi dachowało w rowie (6)
 » Było pysznie i tanecznie (3)
 » JEZIORKI: Pożar zboża i słomy (0)
 » Muzyczno-malarskie popołudnie (0)
 » Potrącenie pieszej w Mogilnie (22)
 » Województwo walczy ze smogiem (22)
 » CHABSKO: Kolejny wpadł do rowu (14)
 » CHABSKO: Wpadła do rowu (10)
 » Tworzyli gliniane przedmioty (3)
 » Obywatelskie ujęcie w Józefowie (5)
 » Wojewoda o wsparciu rodzin (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ