Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Co zastąpi "Mieszkanie+"?

2019-04-25 00:13
 

Burmistrz Mogilna najprawdopodobniej zrezygnuje z udziału w rządowym programie "Mieszkanie+". Przedstawił inny pomysł na powstanie nowych mieszkań komunalnych.

Gmina Mogilno już wcześniej wyraził chęć udziału w rządowym programie "Mieszkanie+". Zostały także wytypowane lokalizacje pod tego typu inwestycje. Chodziło wówczas o działkę przy ulicy Padniewskiej w Mogilnie (teren za blokiem POM-u) oraz teren przy ulicy Zbożowej (wylot w kierunku Bydgoszczy). Podczas ostatniego spotkania z radnymi burmistrz poinformował o braku akceptacji przez przedstawicieli strony rządowej wytypowanych miejsc. Osoba wizytująca urząd, oprócz terenów wskazanych przez gminę zaproponowała działkę przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie obecnie znajduje się obelisk. Na taką propozycję nie zgodził się jednak burmistrz.

- Ostatnio była jedna z osób, która jest odpowiedzialna za te inwestycje ze strony rządowej. A to ta lokalizacja się nie podoba, najlepiej oni by chcieli w centrum miasta. Nie wiem jak budować bloki w centrum miasta? Padniewska im się nie podoba, bo tam jest strefa przemysłowa i graniczyłoby to z zakładami też pracy. Ja uważam, że jeżeli można byłoby jak najszybciej wybudować, to tylko i wyłącznie tam (...) Tam, gdzie jest ulica braci Wesołowskich, tam dalej, w stronę rakarni to za daleko też - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Zdaniem burmistrza Mogilna formuła programu "Mieszkanie+" została znacznie zmieniona od tej pierwotnej. Burmistrz zastanawia się nad ewentualnym przystąpieniem do budowy jednego lub dwóch bloków na gminnej działce przy ulicy Padniewskiej w Mogilnie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli przy współudziale prywatnej firmy lub jakiejś instytucji.

- Kiedyś miała być duża rola przede wszystkim państwa, teraz już tak nie jest (...) Poleciłem, żeby napisać pismo, że jeżeli tamte propozycje nasze, jeżeli chodzi o lokalizacje nie będą do zaakceptowania, to my rezygnujemy z tego programu rządowego - mówił burmistrz Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » Egon i Fistaszek (Fistego | 02-05-2019, 19:57:22)

Zanim na tej łące powstanie nowy park, warto Panie Burmistrzu przejść się przez ten stary w centrum miasta. Mamy dni majowe i owszem, dookoła amfiteatru jest trochę posprzątane, ale w rejonie drewnianego mostku, stawku i drugiej części parku tej przy jeziorze tego nie widać ( nieprzycięte wysokie ozdobne trawy, trzciny i inne wieloletnie rośliny, krzewy itp.). Zieleń trzeba czuć i wg mnie nie można tylko okazjonalnie o nią dbać i to w dodatku rękoma sezonowych pracowników z biura pracy.

 » Bloków nie będzie (Fistaszek | 30-04-2019, 09:53:30)

Egon, na tej łące nie powstaną bloki, bo pan burmistrz wymyślił sobie park w tym miejscu z obiektami sportowymi, mini skocznią narciarską i torem saneczkowym.

 » budowa (egon | 28-04-2019, 11:21:51)

Moim zdaniem jest ,pas zieleni od Kausa do Kilińskiego tam powstało by kilka bloków,no i prawie centrum.

 » mieszkania (dziadek | 26-04-2019, 12:28:40)

Czytam artykuł i Wasze wpisy i was rozumiem wielce szanowny panujący ma was głęboko lokalizacja przy Pomimexe lub jak kto woli przy POMie to zdecydowana klapa mała działka i płot obok i hałas przy "rakarni" brak infrastruktury dodatkowe koszty budowy całego uzbrojenia , drogi. Szanowny pan zapomniał o lokalizacji na sójczym wzgórzu jest działka gminna z tego co pamiętam nawet była dokumentacja budowlana gotowa na blok, tylko jest jeden najważniejszy problem tzw"kompleks Kraśnego" nie ważne koszty - bo to Kraśny miał pomysł na blok w tym miejscu.

 » mieszkania (zorro | 26-04-2019, 11:59:03)

Drogi Panie Burmistrzu. Jeżeli chodzi o lokalizację wydaję się ,że zapomniał pan o świetnym terenie pomiędzy drugim o trzecim peronem obok dworca kolejowego w naszej miejscowości. Blok może będzie wąski ,ale za to jaki bardzo długiiiii. /no może ministerstwo się nie zgodzi, ale przecież to prawie centrum. Rodzi się pytanie czy to brak empatii czy też działanie związane z pana partią PO która zawsze pomagała biednym. Właściwie buduje się tyle mieszkań i lepiej nie psuć kolegom interesu. Zacytuje pana fragment utworu zespołu panu znanego, Na świecie jest tylu głodnych ludzi, ale tych którzy maja pełne brzuchy zupełnie to nie obchodzi. Wytłumaczę to panu , analogicznie: w naszym mieście jest tylu biednych ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać, ale tych którzy mają domy, zupełnie to nie obchodzi do następnego razu

 » Mieszkania (Xxx | 26-04-2019, 11:19:12)

Mieszkania w Mogilnie są potrzebne ,ceny za wynajem są kosmiczne a wiele wynajmujący nie ma zdolność kredytowej żeby kupić chociaż płacą więcej za wynajem niż by spłacali kredyt

 » Mieszkań w bród (Mieszkaniec | 26-04-2019, 08:30:25)

Przecież w Mogilnie powstało i powstaje mnóstwo mieszkań, zupełnie nie rozumiem jęków niektórych uczestników dyskusji. Kredycik i masz mieszkanko, ja tak zrobiłem, a o komunalnym nawet nie pomyślałem.

 » Do mieszkanki (Mieszkanka | 25-04-2019, 18:41:46)

Szanowna Pani czeka 2 lata za mieszkaniem i ma pismo podpisane !! O rety trzeba wziąść kredyt i do pracy a pobudowac sobie domek mojej rodzinie nikt nie czekał aż manna spadnie z nieba .Rączki są i zapracować i kupić mieszkanie a nie miałam dostać. Nikt nic nie musi to nie SOCJAL !!!Najlepiej powinnam dostać i tyle chore!!!

 » Budowa (Blok | 25-04-2019, 18:26:10)

Panie burmistrz ja proponuję budowę nowej trybuny na stadionie krytej i jeszcze sztuczne oświetlenie, przecież Mogilno stać!!!

 » Do mieszkanki (Greg | 25-04-2019, 16:46:53)

No pewnie, czekać aż ktoś da. I tak się tworzy nieróbstwo w Mogilnie. No ale Mogilno to stan umysłu.

 » .. (ccc | 25-04-2019, 16:34:58)

W Mogilnie nie potrzeba nowych mieszkań.Jest za to niedobór obiektów sportowych.Nie mamy jeszcze skoczni narciarskiej i toru żużlowego.Panie burmistrzu ma pan moje poparcie i do dzieła!

 » Subiektywna ocena (Roman | 25-04-2019, 14:03:20)

Uważam, że w Mogilnie nie potrzeba mieszkać takie mieszkania powinny powstać w Strzelnie i Kurzebieli

 » Lesiu (Ja | 25-04-2019, 13:29:40)

Zakładam, że wypowiedzi burmistrza są cytowane słowo w słowo. Może warto zainwestować w korki z polskiego?

 » Bloki (Mam mieszkanie | 25-04-2019, 11:34:06)

Gdyby blok powstał w miejscu wskazanym przez Urząd to na PIS wylano by wszystkie pomyje, że mieszkania w takim miejscu. Zapraszam urzędników z gminy na zamieszkanie tam. To mają być normalne mieszkania a nie slamsy dla patologii

 » śmiech (bik | 25-04-2019, 11:06:46)

Większość ludzi radzi sobie samemu z zapewnieniem sobie i swojej rodzinie miejsce do życia, a Ty czekasz, aż dostaniesz???? Masakra może do pracy trzeba pójść, a nie tylko żądać. można wziąć kredyt i kupić mieszkanie, a jak Cię nie stać jedź za granicę do pracy na zarobek. Brak słów!!!!

 » Hejka Ty się akurat znasz (... | 25-04-2019, 09:13:55)

Poczytaj chłopie czy kobieto na jakich zasadach funkcjonuje Mieszkanie+. Może wynajęcie mieszkania w Warszawie za 1200 zł to cena atrakcyjna, ale w Mogilnie niekoniecznie. Kiedy się wszyscy nauczą, że rząd nic nie daje!!!!!!

 » Mieszkanie (Mieszkanka | 25-04-2019, 07:03:39)

Pewnie zrezygnujcie i problem z głowy,ja czekam za mieszkaniem 2rok,mam pismo podpisane przez burmistrza ze do konca 2018r dostane mieszkanie a tu nic w tym kierunku nie robia,lepiej powtarzac ze nie ma mieszkan i tyle

 » bez nazwiska (OBI | 25-04-2019, 06:59:50)

A co to za Anonim przyjechał na wizytację urzędu? Jeżeli nie ma imienia i nazwiska oraz funkcji,to pytam,czy stracił swoją osobowość?

 » Blok (Aga | 25-04-2019, 06:42:29)

Ciekawe czy burmistrz chciałby mieszkać okno w okno z zakładem produkcyjnym. Już w bloku pomu który stoi nieco dalej latem słychać wszystkie hałasy produkcyjne

 » Zaorać to miasto (Ick | 25-04-2019, 06:39:32)

Mogilno przemysłowe haha

 » Haha (Pacieciak | 25-04-2019, 06:33:11)

Może postawi mamucią skocznię, u której podstawy będą ze 3 mieszkania... A może jakiś tor bobslejowy?

 » Mieszkanie (Hejka | 25-04-2019, 00:32:00)

Zawodowstwo! Jestem za a nawet przeciw , PiS daje kasę trzeba ją olać , nie wychylać się , d.pa na stołek i brudzić,

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Odsłonięcie obelisku w Książu (0)
 » Zderzenie koło Nowej Wsi (20)
 » STRZELNO: Kradła w markecie (3)
 » Zakręt ma być bezpieczny (4)
 » 2-letni Bartłomiej liczy na pomoc (13)
 » Poszukują świadków wypadku (17)
 » Uwaga nauczycielu! (0)
 » Agresywny i pijany 37-latek (19)
 » Urok wsi i moc przyrody (4)
 » STRZELNO: Kolorowa sobota (24)
 » DZIERZĄŻNO: Gminne dożynki (7)
 » Dwóch kandydatów do Sejmu (22)
 » Citroenem w drzewo (19)
 » Kolizja w Żabienku (8)
 » 46-latek uciekał przed policją (10)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ