Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Polityka

Poseł z powiatu mogileńskiego

2019-10-14 13:39
 

Powiat mogileński po ponad 25 latach będzie miał ponownie swojego posła. Zostanie nim Dariusz Kurzawa, który w wyborach do Sejmu w okręgu wyborczym nr 4 zdobył 17 648 głosów.

Po ponad 25 latach powiat mogileński będzie miał ponownie przedstawiciela w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Posłem z tego rejonu zostanie Dariusz Kurzawa. Poprzednio w 1993 roku z listy PSL mandat poselski zdobyła Maria Kurnatowska.

- Bardzo się cieszę, że region mogileński po 25 latach będzie miał ponownie swojego posła. Mam nadzieję, że uda się tutaj w Sejmie, w tej obecnej kadencji wywalczyć także wiele rzeczy dla tego mojego okręgu bydgoskiego i przede wszystkim dla rejonu mogileńskiego, żnińskiego, nakielskiego, dla Inowrocławia, bo jestem bardzo blisko związany z tym rejonem. Tak zwyczajnie, po ludzku jestem bardzo wzruszony, bo okazuje się, że czasami taka krytyka, ten hejt, który się tam pojawiał nie był adekwatny do uczuć wyborców, do preferencji tych wyborców. Cieszę się bardzo, że ludzie po raz kolejny mi zaufali. Odczytuję to tak, że po prostu w ostatnim czasie ich nie zawiodłem. Teraz też postaram się ich nie zawieść. Idziemy do przodu, walczymy i robimy wszystko, aby nasz region funkcjonował jak najlepiej - mówi Dariusz Kurzawa.

Dariusz Kurzawa podczas wyborów do Sejmu RP zdobył 17 648 głosów. Poprzednio w jesiennych wyborach samorządowych uzyskał 16 581 głosów, startując na radnego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po uzyskaniu mandatu poselskiego jego miejsce w radzie zajmie kolejna osoba z list PSL. Jest nim Marek Domżała z Szubina. Nie wiadomo jeszcze, kto zamiast Dariusza Kurzawy zostanie wicemarszałkiem województwa. Według umowy koalicyjnej będzie to osoba z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Warto również wspomnieć, że z terenu powiatu mogileńskiego o mandat w Sejmie ubiegali się: Marian Mikołajczak (1581 głosów), Dariusz Ciesielczyk (1559 głosów), Tomasz Krzesiński (1254 głosy), Aleksandra Stanek (544 głosy). (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Kurzawa (Obserwator | 17-10-2019, 09:56:49)

Ten wasz poseł, jeżeli wam nie zaszkodzi to na pewno nie pomoże. Jest bezpłciowy

 » posłeł (jezioranin | 17-10-2019, 08:30:40)

Nieraz lepszy ten z Warszawy czy Inowrocławia . Dajmy szansę Panu Kurzawie i bym się mylili .

 » doceńmy ten sukces (Mecenas | 16-10-2019, 22:17:32)

Zamiast się cieszyć, że ziemia mogileńska ma „swojego” posła po ponad 20 latach, to niektórzy krytycznie podchodzą do p. Dariusza Kurzawy. To co? Lepszy poseł z Bydgoszczy czy nawet z Ina?

 » Haha (Zdzichu | 16-10-2019, 17:09:25)

Następny co każdą krytykę uważa za hejt.. żenada

 » Poseł (Wyborca | 16-10-2019, 13:02:57)

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni że p.Darek jest posłem,glosowalismy na niego odpowiedni człowiek. Gratulacje

 » Poseł (Jeff | 15-10-2019, 14:43:59)

Rzeczywiście zazdrość bije, bo powiat mogileński zasługuje na bardziej kreatywnego i uczynnego przedstawiciela w polskim sejmie.A nie kogoś, który myśli tylko i wyłącznie o poselskiej diecie.Jednakże życzę powodzenia i czekam na rezultaty posła p.Kurzawy.Sprawą ,którą mógłby się zająć z pierwszego marszu jest np.obwodnica Strzelna bo nawet przyjezdni mówią o tym pomyśle.Czekamy na rezultaty.

 » Wstyd (ccll | 15-10-2019, 13:52:31)

Wielki wstyd dla powiatu z takim p osłem. Swój cel osiągnął bywając na różnych festynach i dlatego wieś go zapamiętała i go wybrała. Pełniąc wysokie stanowiska niczym się nie wyróżnił chyba tylko tym,że ma dobrego kolegę z Wójcina, który zamieszany jest w przyjmowanie odpadów na swoje pola. Jako poseł i urzędnik marszałkowski powinien w jakiś sposób chyba zareagować?Czyżby mieszkańcy powiatu są już niepotrzebni? Przydadzą się dopiero w kolejnych wyborach!

 » wybory (mieszkaniec | 15-10-2019, 13:44:06)

Miejmy nadzieję ,że Pan Poseł teraz pokaże i zrobi coś dla naszej małej Ojczyzny . Fakt to co robił dotychczas to jego praca i obowiązek i nic więcej . POWODZENIA

 » Brawo (Brawo | 15-10-2019, 13:35:58)

Jeff zazdrość bije.

 » wybory (xxx | 14-10-2019, 21:09:06)

Gratulacje...Życzę powodzenia, trzymamy kciuki

 » wybory (komisarz | 14-10-2019, 20:57:48)

Panie Kurzawa śmiesznie to zabrzmiało jak pan odpowiedział na zadane przez siebie pytanie.Mimo wszystko pozwolę sobie odpowiedzieć na pańskie pytanie: co zrobił pan dla regionu? Otóż nic pan nie zrobił dla regionu,bo te pańskie podpisy złożone pod inwestycjami wynikały z funkcji pełnionej przez Pana.......a niby kto miał się podpisać -wójt sołtys a może radny.

 » Poseł na Sejm RP (Mogilnianka | 14-10-2019, 20:29:48)

Brawo Darku!Cała rodzina oddała jak zawsze głos na Ciebie i bardzo się z tego cieszymy z Twojego i naszego zwycięstwa, jesteśmy dumni, że będziemy mieli naszego przedstawiciela w Sejmie.

 » poseł (jeff | 14-10-2019, 20:15:38)

Karierę p. Dariusza Kurzawy obserwuję od samego poczatku,od posady dyrektora MDK w Strzelnie po stanowisko wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego.A wszystko to osiagnął na barkach chłopskiej partii PSL.Akurat Pan Kurzawa z rolnictwem nie ma nic wspólnego,ale to nie przeszkadza osiągnąć tak spektakularnego sukcesu.Widocznie w naszym okręgu jeszcze PSL jest silnym ugrupowaniem,które kojarzone jest z przywiązaniem do rolnictwa......osobiście odnoszę wrażenie,że to mit. A pan Kurzawa nie musiał specialnie ubiegać się o głosy wyborców.Pamietam jak wspaniale ,,załatwił,, wóz strażacki dla miejscowej OSP,dla miejscowości w której mieszka jego najbliższa rodzina. Na stanowisku wicemarszałka był nie widoczny,za to często wystepował na fetynach i być może dlatego społeczeńswto kojarzy jego osobę.

 » Bezkonkurencyjny (Historyk | 14-10-2019, 16:55:01)

Cieszę się z tego wyboru, osoba właściwa na posła

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ