Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Cmentarne śmieci i nielegalne wysypisko

2019-11-14 22:55
 

Mogileńscy radni zainteresowali się tematem ciągłego przepełnienia koszy przy wejściach na cmentarz. Ponadto na terenie gminy pojawia się coraz więcej dzikich wysypisk śmieci.

Z koszy ustawionych wzdłuż chodników na ulicy Kościuszki coraz częściej wysypują się śmieci. Zdaniem radnych to zły nawyk mieszkańców odwiedzających i porządkujących groby bliskich. Radni szukali sposobu na walkę z nagminnym przepełnianiem pojemników przeznaczonych do nieco innego celu.

Padały pomysły całkowitej likwidacji koszy lub zmiany ich lokalizacji. Informacja z prośbą o wystosowanie apelu miała także trafić do wicedziekana, by za jego pośrednictwem wpłynąć na społeczność i zarządców cmentarza. Zdaniem wielu przeniesienie cmentarnych koszy bliżej płotu mogłoby rozwiązać ten problem.

- Gdziekolwiek te kosze postawimy, jak 10 metrów dalej, to 10 metrów dalej ludzie przeniosą. Kluczem wydaje mi się, że by było poproszenie zarządców cmentarza, jak już to są cmentarne odpady, żeby swoje kosze, te duże kosze umieścili po drugiej stronie płotu jako swoje, tylko, że to będzie dla nich swego rodzaju koszt. Ten koszt odpadów dzisiaj jest pozostawiany w tych małych koszach (...) Gdyby zarządcy cmentarzy mieli kosze przy wyjściu, to wtedy byłoby to naturalne i ten człowiek wrzuci do kosza przy wyjściu, ale po stronie cmentarza - mówił Artur Lorczak, prezes Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mogilnie.

Kolejny śmieciowy problem stanowią coraz liczniejsze tak zwane dzikie wysypiska śmieci. Powstają one głównie na terenach wiejskich, rzadko w samym mieście. Jednym z takich miejsc jest fragment drogi pomiędzy Padniewkiem a Wyrobkami. Śmieci można było także znaleźć na nieutwardzonej drodze nieopodal ulicy Obrońców Mogilna. W pierwszym przypadku Straż Miejska w Mogilnie prowadzi postępowanie zmierzające do odnalezienia osoby lub osób, które tego dokonały. Z kolei w okolicach ulicy Obrońców Mogilna strażnicy miejscy znaleźli książkę serwisową pojazdu wraz z jego numerem rejestracyjnym.

- Znaleźliśmy książkę serwisową z numerem rejestracyjnym i wysłaliśmy pismo do właściciela pojazdu, jednak po kilku dniach poinformował on, że w 2016 roku sprzedał pojazd mieszkańcowi gminy Mogilno, który nie przerejestrował samochodu. Odnaleźliśmy tego mężczyznę. Jak się okazało on także sprzedał pojazd kolejnej osobie, jednak nie potrafił on wskazać dokładnych danych właściciela pojazdu. Nowym właścicielem samochodu miał być również mieszkaniec gminy Mogilno, którego dane mieliśmy otrzymać za kilka dni - mówił Mirosław Kuss, komendant Straży Miejskiej w Mogilnie.

Utrudnione odnalezienie aktualnego właściciela pojazdu spowodowało, że śmieci nadal pozostawały w pierwotnym miejscu. Ponowne pojawienie się strażników w okolicach ulicy Obrońców Mogilna wykazało, że we wskazanym miejscu ktoś dowiózł koleje odpady. Tym razem municypalni dotarli do dokładnych danych sprawcy nielegalnego śmietniska. W tym przypadku mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i jeszcze tego samego dnia posprzątał wskazany teren. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [9]

 
   » KOMENTARZE [28]» dodaj komentarz   

 » ŚMIECI (PODATNIK | 19-11-2019, 22:30:54)

A MOŻE BY TAK CZŁONEK ZARZĄDU W KOMUNALCE -NIEJAKI J.CIESIELSKI NOTABENE VICE-BURMISTRZ MOGILNA,SŁONO OPŁACANY Z WYWOZU NIECZYSTOSCI ZAJĄŁBY SIE ZBIERANIEM SMIECI PRZY CMENTARZACH I W MIESCIE MOGILNIE TAK SWIETNIE ZARZĄDZANYM PRZEZ SWEGO PRACODAWCE LESZKA D. A NIECH TAM ZOBACZY WRESZCIE CO TO ROBOTA .

 » śmieci (siara | 17-11-2019, 09:58:18)

może niektórzy nie wiedzą a wygląda to tak ;My płacimy duże pieniądze komunalce za odbiór śmieci na wysypisko następnie śmieci są sprzedawane do zakładów utylizacji i tam są przerabiane na tzw.Paliwo Alternatywne następnie są sprzedawane za krocie do między innymi cementowni,czyli ludzie dają firmom produkt plus pieniądze to jest interes ...różnica jest taka nie segregowane odpady to problem bo zakłady utylizacji muszą to posegregować natomiast segregowane to czysta robota ,pakują na tiry i czekają na przelew, a gmina ciągle podwyższa stawki ,

 » Smieciowisko (Guru | 16-11-2019, 16:27:09)

Niech nasza gmina podniesie jeszcze 3razy opłaty za śmieci to będą nawet i na rynku worki że śmieciami a parki i lasy będą tonac w sieciach to w Warszawie w stolicy są tańsze śmieci jak w tej dziurze zwanej Mogilnem

 » Podpalanie i zaśmiecanie (Podtruwany | 16-11-2019, 10:37:57)

Może warto by było zacząć kontrolować tych którzy zgłaszają, że segregują a nie wystawiają nic oprócz bio. Podusimy się niedługo „za torami”. U komendanta na ulicy bez maski gazowej to lepiej nie spacerować. Jak się nie da zrobić porządku przy własnym podwórku to trudności z pilnowaniem całej gminy muszą być

 » śmieci (sss | 16-11-2019, 08:21:58)

Nie rozumiem dlaczego były pojemniki do segregacji teraz nie ma POLITYKA. oszczędności.Jest pełno śmieci wokoło ale to zależy od kultury mieszkańców i wszędzie plastiki plastiki a gdzie papier jak kiedyś było każdy przychodził z torbą szmacianką robił zakupy,po kapustę przyszedł ze słoikiem ( kapusta przywieziona w beczce i nie kwaszona octem tylko kiszona naturalnie ,chleb bez foli,mleko z konewką :), butelki zwrotne wszystkie i można mnożyć

 » KWIECISZEWO (Gospodarz | 15-11-2019, 19:59:21)

ZAPRASZAM SŁUŻBY NA DROGĘ WYBUDOWANIA KWIECISZEWSKIE. OD STR KRAJOWEJ DROGI AUTA ROBIĄ SOBIE PARKING I WYRZUCAJĄ DOSŁOWNIE WSZYSTKO iDĄC DALEJ TĄ DROGA ŚMIECI MULTUM MOŻE KTOŚ WRESZCIE TO ZMONITORUJE

 » Śmieci (Eustachy | 15-11-2019, 19:12:12)

Tak to jest jak nastawiają na nagrobku tyle że tego nagrobku nie widać bo im więcej tym lepiej. Wystarczyłoby postawić symboliczny znicz i doniczka chryzantem ale nie bo co ludzie powiedzą a zaś problem ze śmieciami.

 » ? (Zdzichu | 15-11-2019, 18:32:04)

Nie rozumie czemu jest jakiś problem? Wysypisko w Strzelnie jest szeroko otwarte, zaprasza wszystkich chętnych, można wjechać nawet z przyczepami i zrobione jest piękne "rondo".. 1wsze w Strzelnie! Nic tylko jeździć.. Po co po rowach i lasach..

 » Cmentarne śmieci (Zbiurka | 15-11-2019, 17:15:59)

Jutro sobota i niedziela rękawiczki worki tabletkę rusz d.... i zbierać a nie w domu przed telewizorem

 » zgniatać (Amanda | 15-11-2019, 16:39:37)

przede wszystkim to odwiedzający groby powinni przejść kurs segregacji i wrzucania śmieci do kosza lub śmietnika. Jeśli wrzuca się śmieci to najpierw należy je zgnieść a nie walić wszyatko jak popadnie. Tak samo plastkowe butelki też należy zgniatać!

 » Stawki (Odległy | 15-11-2019, 14:53:45)

Cieszcie się, że nie płacicie tyle co my bo u nas już dwa razy stawki podnieśli

 » Wniosek (Katte | 15-11-2019, 14:47:12)

Po prostu trzeba postawić większe kosze na śmieci albo zwiększyć ich ilość. Można też częściej wywozić śmieci. Cieszmy się, że ludzie korzystają z koszy na śmieci zamiast marudzić, że kosze są przepełnione.

 » Mentalność (Xxx | 15-11-2019, 14:46:40)

Przede wszystkim to my sami powinniśmy o to zadbać wyrzucając śmieci w odpowiednie miejsca. Często jest tak, że ludzie przywożą śmieci i wrzucają do śmietnika na cmentarzu!!!

 » Administrator niech sprząta (Adam | 15-11-2019, 13:04:26)

Na terenie mogileńskich cmentarzy są 2 punkty handlowe czerpiące niezłe zyski ze sprzedaży m.in. zniczy czy też wkładów do nich. Ciekawe, czy od tych pawilonów jest odprowadzany podatek od nieruchomości czy tylko płacą czynsz „co łaska” proboszczom parafii? A może by tak przymusić administratorów cmentarzy, aby to oni zadbali o porządek przed wejściami na cmentarze? W końcu kto czerpie zyski z cmentarzy: Gmina czy Parafie?

 » śmieci (gg | 15-11-2019, 12:33:43)

Najlepszym sposobem jest ograniczenie stosowania opakowań ,skup opakowań a na cmentarzach ograniczenie stosowania zniczy i wieńców z tworzyw sztucznych.Niech proboszczowie też zajmną głos a nie tylko podnoszą opłaty.

 » MPGK (Anka29 | 15-11-2019, 12:19:37)

MPGK nie chce zabierać śmieci z koszy, ktore im nie pasują to niech zbierają po rowach haha

 » MPGK (Marcin | 15-11-2019, 12:14:34)

W Mogilnie panuje straszny burdel. Nie wiem czy to jest sytuacja nagminna w Polsce wynikająca z przepisów czy władz mogileñskich. Sanikont przekręcili i wyrzucili z Mogilna mimo, że oni byli tańsi i o wiele lepsi w wywozie śmieci. MPGK ma ciągle problem z odbiorem odpadów, potrafią nie zostawić worków i każą je kupować, nie odbierają odpadów, robią zdjęcia niewygodnych odpadów. Każą wywozić sobie samemu odpady z remontu, nawet te wrzucine do kosza. Klienci najlepiej żeby tylko płacili coraz więcej i sami sobie wywozili. Nie ma co się dziwić, że śmieci leżą po rowach. Do tego doprowadza MPGK.

 » kosz (Beata | 15-11-2019, 10:45:46)

Rozumiem, że tępi się nielegalne wysypiska. Jestem jAK NAJBARDZIEJ NA TAK!!! jednak nie rozumiem żalu że ludzie wyrzucają śmieci do kosza? A niby gdzie to mają robić??? Pewnie zabierać do domu i wyrzucać do worków na które jest limit!!!

 » smieci (kicia | 15-11-2019, 10:38:21)

Droga powiatowa Jeziorki - Bronisław pobocza (gdzie niezaorane) "ozdobione" odpadami z samochodów. Warto by sprawdzić jak "utylizują" odpady liczne w tej okolicy warsztaty samochodowe, może pod nowym starostą wydział ochrony środowiska coś zacznie robić.

 » . (Hf | 15-11-2019, 09:59:17)

Sytuacje będę się powtarzać tak długo aż będą zakazy oddawania do PSZOKA części samochodowych czy opon z limitami . Druga sprawa pojęcie Ekologi gdzie śmieci lądują w plastikowych worach, powinny być normalne kosze na śmie.Skańczyłby problem z wydawaniem worków.

 » opłaty (DEK | 15-11-2019, 08:37:40)

Niech jeszcze bardziej podwyższąceny za wywóz smieci. na pewno ludzie sie ucieszą... takie wytuacje beda sie powtarzac....

 » Pierwsza fotka (Ja | 15-11-2019, 08:22:19)

Pierwsze zdjęcie bardzo dobrze opisuje sytuację w całej gminie z gospodarką odpadami. Proponuję jeszcze wprowadzić odbiór śmieci raz na półroku. A zimą brak odbioru w ogóle. I podnieść cenę razy 10. Bo nadal się to nie opłaca (powiemy tak jak z wodą, że to najbliższe 10 lat, a za rok nikt nie będzie pamiętał to podniesiemy). W końcu odbiór śmieci nie po to jest aby odbierać ale, żeby golić mieszkańców na nowe samochody, na zarządy spółki, na wszytko tylko nie na gospodarkę odpadami...

 » niestety (niestety | 15-11-2019, 08:12:30)

Być może warto rozważyć funkcjonowanie PSZOK-u na Szerzawach. W teorii wszystko pięknie wygląda, w praktyce nie jest tak kolorowo. Człowiek sam zawozi tam odpady, żeby nie lądowały w lasach czy innych składowiskach a tam wielka łaska, żeby przyjąc np. odpady wielkogabarytowe czy inne.

 » Śmieci (Nika | 15-11-2019, 07:19:34)

Podnieście koszt wywozu śmieci za osobę, nie zostawiajcie ludziom worków do segregacji, niech jeżdżą i je non stop kupują, a co tam. Wywozcie śmieci dwa razy w miesiącu, bo przecież ludzie napewno sobie poradzą z nadmiatem śmieci a potem płaczcie że ludzie śmiecą, gdzie popadnie. Tu jest Polska. Taki mamy klimat.

 » . (Hf | 15-11-2019, 06:59:51)

Sytuacje będę się powtarzać tak długo aż będą zakazy oddawania do PSZOKA części samochodowych czy opon z limitami . Druga sprawa pojęcie Ekologi gdzie śmieci lądują w plastikowych worach, powinny być normalne kosze na śmie.Skańczyłby problem z wydawaniem worków.

 » śmieci (Kameleon | 15-11-2019, 05:19:14)

na tępotę ludzi nic panie nie poradzisz

 » bez tematu (treck | 15-11-2019, 00:50:36)

straż z miejska to potrafi tylko eskortowac klientów do banku z tego co ostatnio widać. Ciekawe jakim prawem. To jest straż MIEJSKA jak sama nazwa wskazuje a nie straż prywatna klientki banku. A pan Kuss to jest przyspawany do stanowiska dożywotnio??! Nie można tego zmienic chyba juz starczy tego służbisty na tym stanowisku. Ale co ja sie czepiam w tym kraju wszystko jest na .... postawione

 » uynbvf (6yhtg | 15-11-2019, 00:37:34)

ku...a mac!!! założyć kamerki w tych newralgicznych miejscach i dopi..... ać kary po kilkadziesiąt tysięcy złotych!!! Jestes biedny i nie masz na kare to zajmujemy dom mieszkanie samochód i co tylko jest warte. A jak nie masz to do paki i 15 lat w karcelu, albo lepiej na prace społeczne najlepiej z 10 kilogramową kulą u nogi żeby nie spieprzył. A jak nie można bo prawo takich kar nie zakłada to co to kur...a jest za prawo?! pozmieniać. Niech mi ktoś powie czym sie różni morderstwo od takiego rodzaju zachowania jak tu jest opisane. bo dla mnie k...wa niczym sie nie różni a nawet jest jeszcze gorsze bo zabijasz środowisko czyli narażasz na niebezpieczeństwo zdrowie i życie nie jednej osoby tylko całe społeczeństwo obecnie żyjące ale przede wszystkim przyszłe pokolenia.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Miliony dla samorządów (0)
 » Uderzył w drzewo (2)
 » Zderzenie samochodu z motocyklem (1)
 » Nowe połączenie autobusowe (6)
 » Turniej piłki nożnej w Gozdaninie (12)
 » Trzy miesiące aresztu za rozbój (7)
 » Kolejne inwestycje w SPZOZ (19)
 » Wakacyjne warsztaty w muzeum (0)
 » Projekty elewacji plany remontowe (0)
 » Wybory prezydenckie 2020 (113)
 » Wakacyjne warsztaty hip-hop (0)
 » Miliony dla wiejskiej gminy (14)
 » Zderzenie w okolicach Busewa (4)
 » Darchem w #GaszynChallenge (0)
 » Nowy przypadek w powiecie (12)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ