Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

WYLATOWO: 130 kontroli w sprawie szamb

2020-01-06 22:00
 

130 kontroli przeprowadzili strażnicy miejscy wobec mieszkańców Wylatowa. Wykazały one duże nieprawidłowości w gospodarowaniu ściekami, za które posypały się mandaty. Mieszkańcy są oburzeni tego typu akcją i wysokością mandatów.

W trakcie grudniowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie, mieszkańcy Wylatowa przedstawili problem zintensyfikowanych kontroli przeprowadzonych w ich miejscowości przez Straż Miejską. Municypalni mieli sprawdzać, jak mieszkańcy pozbywają się nieczystości ze swoich szamb.

- Chciałam państwa radnych poinformować o zmasowanych kontrolach Straży Miejskiej, które miały miejsce w listopadzie tego roku w Wylatowie i dotyczyły szamb przydomowych (...) Dlaczego akurat Wylatowo zostało wybrane na tą kontrolę? (...) Takie kontrole można na każdej posesji w gminie Mogilno dokonać. Nie jesteśmy chyba jakimś wyjątkiem czy jakimś przykładem, dla którego mamy być szczególnie traktowani. Co jest celem tego zastraszania i gnębienia mieszkańców Wylatowa? Czy celem jest zmuszenie nas do zakładania tych przydomowych oczyszczalni ścieków? Chociaż zgodnie z dokumentacją techniczna, jaką dostaliśmy przy budowie domów, tych które budowane były w latach 70-tych mamy w dokumentacji technicznej zezwolenie na te szamba i zgodnie z tą dokumentacją mamy je wybudowane. Natomiast w starszych domach ludzie też pobudowali szamba mimo, że domy są budowane tam powiedzmy 50 czy 100, czy więcej lat temu - mówiła Alicja Zarywska, mieszkanka Wylatowa.

Jak się dowiedzieliśmy, 13 września 2019 roku pracownicy Wód Polskich (Nadzór Wodny w Mogilnie) przeprowadzili kontrolę gospodarowania wodami na odcinku rzeki Panny Południowej łączącym zbiornik szydłowsko-popielewski stanowiące śródlądową wodę płynącą. W wyniku w/w kontroli w km 1+500 rzeki Panny Południowej (dz. nr ewid. 245 w m. Wylatowo, gm. Mogilno) zauważono występowanie betonowego wylotu deszczówki, z którego bezpośrednio do wód powierzchniowych wypływa zawiesista ciecz o nieprzyjemnym zapachu szamba.

- Mając świadomość zagrożenia oraz w trosce o środowisko naturalne Wody Polskie o zaistniałej sytuacji natychmiastowo powiadomiły Burmistrza Mogilna, zwracając się jednocześnie z prośbą o udzielenie wyjaśnień w zakresie prowadzonej gospodarki komunalnej miejscowości Wylatowo (czy na wylot znajdujący się w km 1+500 rzeki Panny Południowej oraz na odprowadzanie ścieków gmina posiada pozwolenie wodnoprawne – zgodnie z art. 389 pkt 1 i 6 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2018 r., poz. 2268) w myśl art. 35 ust. 3 pkt 5 oraz art. 17 ust. 1 pkr 4 w/w ustawy - informuje Edyta Rynkiewicz Rzecznik Prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Sprawę tę potwierdził komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss, który zaznaczył, że przeprowadzono kontrolę 130 posesji w Wylatowie.

- Zgłoszenia dokonały Wody Polskie i nic złego w tym nie widzę. Po prostu czyściły rzekę Pannę i kiedy w rzecze Pannie Południowej w Wylatowie poziom wody był stosunkowo wysoki, tej skali odprowadzania ścieków do tej rzeki nie było widać, bo po prostu wir wody zabierał te ścieki. Natomiast, gdy poziom wody opadł i Wody Polskie wynajęły firmę, która czyściła koryto rzeki zauważyła wielkie, ogromne, przeogromne szambo, potężne szambo. Stąd kontrola w Wylatowie. Kontrole Straż Miejska prowadzi na terenie całej gminy przynajmniej od 15 lat. Również takie kontrole, przynajmniej trzy do tego czasu były w miejscowości Wylatowo. Wtedy gro było pouczeń, informacji jak powinno wyglądać szambo i mandaty w wysokości nie więcej niż 100 zł. Myślę, że wtedy jakby mieszkańcy Wylatowa pomyśleli "Ach, jest kontrola, nie możemy odprowadzać ścieków" - problem byłby załatwiony. Przepisy mówią w ten sposób, że są trzy formy odprowadzania nieczystości ściekłych, bytowych - kanalizacja sanitarna - nie ma w Wylatowie, szczelny pojemnik na nieczystości ciekłe - i taki każdy musi mieć. Szczelny, ani nic nie może wpłynąć, ani nic nie może z tego szamba odpłynąć i trzecia forma - przydomowe oczyszczalnie ścieków (...) Skontrolowaliśmy 130 posesji i nie spotkaliśmy się (...) z osobą, która by zakwestionowała celowość tej kontroli (...) Rzeczywiście wystawialiśmy mandaty od 100 do 300 złotych i tak, gdzie były rury odprowadzające to te mandaty były rzeczywiście w wysokości 300 złotych - mówił Mirosław Kuss, komendant Straży Miejskiej w Mogilnie.

Jak się okazało, wielu mieszkańców uważa, że to nie oni degradują środowisko, jednocześnie domagają się podłączenia miejscowości do systemu gminnej kanalizacji.

- (...) Jeżeli Straż Miejska przychodzi i mówi, że to my mieszkańcy degradujemy czystość tych wód, no to ja się z tym nie mogę zgodzić. My chcemy założenia kanalizacji, chcemy płacić za wodę i kanalizację taką stawkę, jaka jest gdzie indziej i chcemy, żeby nasze środowisko się oczyściło - mówiła mieszkanka Wylatowa.

Starsze osoby są także poruszone kwestią wysokich mandatów, jakie wielu z nich otrzymało. Uważają oni, że to zbyt wysoka kara. Jedna z mieszkanek podkreśliła, ze otrzymała mandat chociaż z dokumentacji wynikało, że wywiozła więcej ścieków niż zużyła wody. Jednak dla strażników był to sygnał, że szambo może nie być szczelne. Mieszkańcy czują się także zmuszani do budowy przydomowych oczyszczalni, na które ich nie stać.

- Nikt nie zmuszał mieszkańców Wylatowa do tego, żeby budowali przydomowe oczyszczalnie ścieków i nikt też nie narzucał terminów kiedy trzeba to zrobić (...) Szamba mają być szczelne. W tej chwili są przypadki i to mamy udowodnione, że od 20-30 lat mieszkańcy Wylatowa leją ścieki bezpośrednio do ziemi, bądź do rzeki Panny - mówił Arkadiusz Grobelski, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.

Ponadto komendant Mirosław Kuss informował, że gmina poniosłaby prawne i finansowe konsekwencje w przypadku braku reakcji na zgłoszenie ze strony Wód Polskich. Podkreślił on również, że mieszkańcy powinni znać prawo i je respektować.

- Jeśli my byśmy z mieszkańcami nie rozmawiali i nie kontrolowali tego zgłoszenia i nie doprowadzili do tej kontroli, to gmina by została ukarana wielotysięczną prawdopodobnie grzywną (...) To nie jest tak, że coś zawiesimy w powietrzu i może się dziać. Doskonale wszyscy wiedzą, że tych ścieków nie możemy odprowadzać ani do gruntu, ani do wód powierzchniowych czy do rzek, jezior. To jest prawo od zawsze. Nie możemy tego robić, więc mówienie teraz, że ktoś nie wiedział nie może tu mieć racji bytu, bo wszyscy powinni o tym wiedzieć. Prawo musimy niestety znać i je stosować - mówił komendant Mirosław Kuss.

Jak się okazuje problem z wyciekiem ścieków do rowu melioracyjnego i dalej do Jeziora Mogileńskiego występuje także w Mogilnie. Tym razem może on dotyczyć miejskiego sytemu kanalizacji, gdzie ścieki płyną przez samo centrum Mogilna w pobliżu kamienic i Szkoły Podstawowej nr 2. Do tego tematu powrócimy w ciągu najbliższych dni. (AS, PK)

Wylatowo

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [78]» dodaj komentarz   

 » Kardynała obsesja (Tomasz | 11-01-2020, 20:20:03)

Kardynał odstaw amadynę, weź się do roboty i przestań ględzić o spisku. Zrób sobie w chacie obieg zamkniety tzn. gotuj obiad na wodzie z kibla, kawka z siuśków i do przodu. Smacznego zyczy firma katdynał i jego urojenia.

 » etatowy człowieczek z pićsetplusem (kardynał | 10-01-2020, 19:57:43)

ty jesteś najmądrzejszy, znasz wszystkie badania, procesy i eskimosów, urodziłeś własną matkę. Wyśpij się bo jutro sobota i szef da +100%. Daj znać koniecznie jak cię wywalą, mam pracę dla takich - będziesz dyrektorem.

 » Kardynał De Li Szambo (Hakuna | 10-01-2020, 16:29:06)

Człowieku to co ty masz w głowie jest niesamowite i powinno być przedmiotem badań naukowców z dziedziny medycyny. Większe efekty przyniosłaby wymiana zdań z eskimosem. Ale co się dziwić jak ty nie rozumiesz takich podstaw, jak tego że nie robimy kupy do rzeki, nie potrafisz się wysławiać, nie masz pojęcia o żadnym temacie, procesie, które poruszyłeś w tym jakże żałosnym zlepku słów.

 » jezioro wylatowo (mieszkanka | 10-01-2020, 11:51:52)

o czym mowa ja mam szambo swoje płace od zawsze rachunki a mieszkancy podłonczeni do jeziora ludzie jestem za jak najwiekszą karą to w głowie sie nie mieści zeby szmbo wlewać do jeziora paranaja

 » dziki srajo w lesie (kardynał | 10-01-2020, 07:56:14)

co ty możesz wiedzieć dzieciaku, napij się butelkowanej z Lichenia to cię uzdrowi. W wylatowie jest ujęcie wody i epidemii nie ma. Mpgk prężnie działa. Sanepid bada. Dkumenty się zgadzają. Ja im wierzę.

 » Kardynał (Krzychu | 09-01-2020, 20:41:59)

Zróbmy zakład, napijemy się wody. Ja kupię sobie mineralmą, butelkowaną a ty pobierzesz litra z Panny na wysokości betonowej rury. Żeby nie było tak łatwo to oddasz do tego litra kał(ekologizm to przecież wymysł) Czy przyjmujesz wyzwanie. Jeżeli tak to daj koniecznie znać.

 » Takie czasy (Minister | 09-01-2020, 20:35:08)

Kościół wincyj na kościół. Czy proboszcz zabrał głos w tej bulwersującej sprawie. Czy parafianie zgrzeszyli? Gdzie wartości przyzwoitego czlowieka? CZY organista ma w tej sprawie coś do powiedzenia? Czekamy na komentarz.

 » Odbiór budynku (Do Paweł | 09-01-2020, 19:13:04)

Wiadomo, ze jeden raz. Tylko odbiór nie jest gwarantem działania instalacji...Dorosłeś do tej szokującej wiadomości? Na właścicielu nieruchomości spiczywa obowiązek przestrzegania przepisów np. szczelność szamba, odsnieżanie chodnika, palenie w piecu odpowiednim opałem itd. Kojarzysz takie rzeczy?

 » Szambo (Wylatowo | 09-01-2020, 18:04:26)

Ja mieszkam w Wylatowie i wiele razy zgłaszałem, że mieszkańcy puszczają kanałem burzowym szambo.Tj.tak zwane osiedle i ulica w kierunku szydlówka itp.Ale jak się dowiedziałem że pani Sotys donosi na swoich sąsiadów i mieszkańców Wylatowo, jak i przekazała burmistrzowi, że mieszkańcy nie chcą dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków KREW JASNĄ MNIE ZALAŁA. To ja chodzę co chwilę by taka dotacje uzyskać.To teraz wiem dlaczego mam odmowne pisma.

 » Dramat (Dziubek | 09-01-2020, 15:25:40)

Kardynał idz pomodlić się o rozum... Nie zabieraj publicznie głosu bo się ośmieszasz.

 » ryby szczajo do wody (kardynał | 09-01-2020, 12:59:41)

ludzie pili i jedli ryby i nie umarli. A powinni zgodnie z ekologizmem, a jak już żyją to nie robić dzieci bo TRUJĄ. (to nie mój wymysł). Wody Polskie też dobre. Czego kopalnie nie wzięły to rolnicy pompują na potęgę. Płacz że 20 rodzin puściło klocka; a mpgk śmieje się w twarz. Wszyscy jesteście siebie warci łącznie z burmistrzem.

 » ścieki (oli | 09-01-2020, 08:36:06)

O ILE MNIE PAMIĘĆ NIE MYLI TO DO CZASU WYBUDOWANIA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MOGILNIE OBOWIĄZYWAŁA ZASADA SZAMBO 3 KOMOROWE I ODPROWADZENIE DO KANALIZACJI KTÓRA BIEGŁA DO JEZIORA JEZIORA MOGILEŃSKIEGO. PO MIMO PRÓB OCZYSZCZENIA WODA W DALSZYM CIĄGU NIE JEST CZYSTA. PANIE I PANOWIE RADNI ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ SPORAMI O JAKIŚ "MAGAZYN" ITP PROPONUJĘ ZAJĄC SIĘ STWORZENIE PROGRAMU DLA GMINY W ZAKRESIE ROZBUDOWY KANALIZACJI ORAZ SPOSOBU SFINANSOWANIA TEGO PROGRAMU. WYBORY JUŻ BYŁY DIETY I POSADY SĄ ROZDZIELONE CZAS DO PRACY.

 » JJ (obserwator | 09-01-2020, 07:24:39)

Na pewno Ty inteligencją nie grzeszysz ! A kto dał Tobie zgodę na obrażanie mieszkańców Wylatowa ?!! Tam mieszkają ludzie którzy pracują i mają swoje prywatne problemy . Ale są też tacy którzy patrzą tylko na socjal i że im się należy ! Ale to nie znaczy że można ich obrażać . Więc " inteligencie WIELKI" zanim coś napiszesz to dwa razy uderz łepetyną w ścianę od swojego domu który wg. Ciebie wybudował człowiek nie inteligenty .

 » Do Pablito (Paweł | 08-01-2020, 21:19:34)

I trafiłeś w samo sedno sprawy:) Gm.Mogilno do cywilizowanych nie należy:)

 » Do Pawełeka (Paweł | 08-01-2020, 21:17:52)

Tak nasza ziemia i atmosfera z wszystkim sobie poradzi:) Chyba jesteś producentem tych pseudo-oczyszczalni:) Miłego wieczoru:)

 » Do PawliGaweł (Paweł | 08-01-2020, 21:03:54)

A co ile lat się robi odbiory budynku?:) Oj nie chciałbym żeby ta pani była moim adwokatem czy powiernikiem:) ale niestety jest reprezentantem mieszkańców:( No widzisz nikim takim nie jestem- jak to łatwo się pomylić:) A i nawet nie mieszkam w Wylatowie:)

 » Pawełek (Pablito | 08-01-2020, 21:00:21)

Cywilizowany swiat ma kanalizację, wodociagi bez azbestu... A ten nie cywilizowany sr... a do rzeki. Juz wiesz na jakim jestes etapie Pawełku?

 » Czas na naukę (Do Pawełeka | 08-01-2020, 20:55:38)

Ty Pawełku tyle wiesz o przydomowych oczyszczalniach co beduin o antropologii. Oczyszczalnia ściekow, zadna na swiecue nie dostarcza wody zdatnej do picia. Woda ta jeat na tyle oczyszczona, ze srodowisko naturalne oc poradzi sobie z pozostałymi zanieczyszczeniami. Takze Paweł widly w ręce i do roboty. Myslenie zostaw innym. Bez pozdrowień.

 » Do Pablito (Paweł | 08-01-2020, 20:51:27)

A wiesz mam od lat. Super że jesteś taki inteligentny- szkoda tylko że to Ty tak o sobie myślisz bo ja tej inteligencji nie widzę. Cywilizowany świat ma kanalizację, normalne wodociągi bez azbestu, chodniki itp. Bo po to płacimy podatki!

 » Pawełka (PawłiGaweł | 08-01-2020, 20:36:23)

Pewełku jakiś jesteś drażliwy. Nie znasz sie ewidentnie na TYCH sprawach więc sie nie udzielaj. Odbiór nie jeat dozywotni. Sołtys nie jest twoim adwokatem, powiernikiem ani reprezentantem. Po tobie widać, ze jesteś typowym zadufanym w sobie bambrem,masz pretensje o wszystko i do wszystkich. Jakbyś na sumieniu nic nie miał to bys tak nie wrzeszczał

 » scieki (mieszkaniec | 08-01-2020, 20:22:53)

co tu mowic o wylatowie, trzeba popatrzec na to co plynie wieczorami z oczyszczalni to dopiero......

 » Do JJ (Paweł | 08-01-2020, 20:20:11)

Ta pani robi bardzo dużo dla siebie a nie dla mieszkańców to po pierwsze. Jeśli tak wierzysz w przydomowe oczyszczalnie ścieków to bardzo zapraszam do skorzystania i napicia się wody z takiej oczyszczalni brbrbr:) Chyba nie wiesz, że żeby wybudować dom to trzeba mieć projekt obiektu, instalacji, kanalizacji itp. Wykonać wszystko zgodnie z tym projektem i na końcu odbiór. Jeśli te budynki to przeszły to o co biega? Gmina mandatami nabija sobie kasę i tylko o to chodzi. Gdyby chodziło o ochronę środowiska to trzeba podjąć inne działania a przez tyle lat rządów to powinno być już dawno wykonane bo UE kasę daje tylko trzeba z tego umieć korzystać. Nie obrażaj mieszkańców Wylatowa a szczególne osób starszych bo to bardzo brzydko. A bzdury typu oszczędzaj po złotówce to zostaw dla siebie. Więcej kultury !!!!!!

 » Paweł masz szambo? (Pablito | 08-01-2020, 20:19:23)

Paweł jak się Pan tytuje. Pan szuka zastępstw. Ludzie, ci cywilizowani posiadają wiedzę chociażby tą podstawową dotyczącą kwesti bezpieczeństwa (Osp Wylatowo cos kolo 110lat) dotyczącego ścieków, odpadów, pożarów itd.Pewien Pan z tej wsi odczytuje poziom wody w rzece od kilkunastu lat nie zauwazył wycieku-mało miał okazji. Pan Sołtys W. oraz Pani Soltys Sz. za poprzednich kadencji problemu także nie zauważyli. Wszyscy wiedzieli ale kazdemu taki uklad pasował. - jak za darmo to bierzemy w ciemno. Jaki tego efekt? Ciemno to pod latarnią i zawsze chytry traci 2 razy. Tym razem już tym wszystkim, którzy myślą, ze są pępkiem świata się nie powiedzie. Gdyby jeszcze w pewnej firmie w Trzemesznie wiedzieli jak mieszkańcy tej wioski przychodzą po %do roboty to tynk ze ścian wam zostanie. Amen

 » Moja woda (Wyngor | 08-01-2020, 19:49:44)

Jacek czy wyngorze jeszceplywajo w ty scieku? Mosz żoki?

 » Pozdrawiam (JJ | 08-01-2020, 19:30:19)

Pozdrawiam was drogie ciekawe istotki Wylatowskie czyściutkie i piękniutkie . Zaopiekujcie się może waszymi rodzinami a nie wjazdem na Panią sołtys, trudno patrzeć jak ktoś coś robi dla takiej hołoty, która nic nie docenia. Serduszka wam pękają bo wasze portfele zbiednieją. Popieram to w 100 %(przynajmniej mniej na alkohol pójdzie a w tej wsi to jest poważny problem ) . Jak możecie obwiniać sołtysa o wasze szamba to jest jakaś kpina i najwięcej dziadki z babciami krzyczą:"że no ale jak szambo" , "no jak za co", "po co" . Mieszkasz w domu 50 lat miałeś czas by zebrać fundusz na budowę szamba gdybyś policzył i odłożył po złotówce dziennie na taki cel przez 50 lat miałbyś >18 000 zł. Mam nadzieje że kiedyś w tej wsi dojdzie do tego że będą mieszkać tam inteligentne osoby . Wasz płacz o twardą wodę w kranie to śmiech na sali. Przepraszam ale szczacie sobie do szklanek a płaczecie że twardą wodę macie wstyd .

 » Na odpowiedzialność (Odporność | 08-01-2020, 19:13:56)

Niw umnieszając winy mieszkańcą szambonurką nasuwa się jedno pytanie. Jak to jest możliwe ze przez tyle lat nie znalazł się człowiek, który wpadłby, na to, że dochody MPGK są zniżone z powodu tego że wszystkie wsie naokoło mogilna nie przywożą scieków do mogilenskiej oczyszczalni. Odp. Po pierwsze oczyszczalnie była i jest niewydolna-czytaj wałek przy budowie a co za tym idzie taka sytuacja była na rekę władzą przez 30lat.Jednym słowem powiat kałmanawardze.

 » Do Tomasza (Paweł | 08-01-2020, 18:50:11)

A sołtys ma dużo do życia wsi(szamb też)- ma się starać rozwiązywać problemy mieszkańców a nie biegać na skargę na nich. Mieszkańcy Wylatowa też płacą podatki i to nie małe-to oczekują inwestycji w swojej miejscowości, które ułatwią i poprawią życie. Wszyscy wiedzą że p.Burmistrz tutaj nie zdobywa wielu głosów ale to nie jest powód do lekceważenia mieszkańców. Niestety nasza planeta już nigdy nie będzie taka jak 30-40 lat temu i możemy sobie opowiadać bajeczki że to naprawimy.

 » Od lat to samo (Powiatdno | 08-01-2020, 18:24:22)

O ludność Wylatowa nie dba... Żyjecie w głębokiej mentalnej komunie w tym Wylatowie. 500plus płaci wam Pan Jarosław, scieki ma odebrać MPGK za darmo,ja szanowny obywatel Wylatowa sr... am i, szcz... am gdzie chcę bo mi się należy. Mam rentę na koszt społeczeństwa ale tak ma być mam 25lat i szukam pracy lżejszej od snu. Wyrzucili mnie z 5 pracy za alkohol ale to nic mam mamę i babcię no i mops. Oni MUSZĄ mi pomóc bo mi się należy. Nic tylko wstyd dla człowieka i żal tych uczciwych ludzi, którzy tyrają na pasożytów.

 » do Tomasza (osoba prywatna | 08-01-2020, 18:20:43)

Brawo. Wreszcie ktoś jasno wyłożył o co chodzi,tym którzy delikatnie mówiąc sami siebie okłamują.Ale jaki poziom takie rozumowanie.Jeszcze raz brawo dla Tomka.Pozdrawiam

 » do obserwatora (troskliwego) (gabrysia | 08-01-2020, 18:15:09)

Pozdrawiam mieszkańców Żabienka i Żabna. Paniał

 » do konra (ccc | 08-01-2020, 18:11:20)

Ty właśnie Ty, piszesz o honorze ? Przecież tak się składa ,ze my Cię znamy i o takim czymś u Ciebie nie ma mowy.Wymagaj najpierw od siebie a póżniej od innych.Odsyłam Cię do słownika dla ciebie wyrazów OBCYCH.Dobrego samopoczucia.

 » Spychologia (Tomasz | 08-01-2020, 17:29:37)

Co ma sołtys do waszych szamb ludzie? Prowadzicie w swoich glowach jakąś pokrętną logikę. W takim razie winni są wszyscy tylko nie truciciele. Odwracacie kota ogonem, czas dorosnąć do odpowiedzialności za własne decyzje. Jak widzę komentarze odnoszące się do sytuacji w Mogilnie i zrzutu ścieków z powodu awarii twierdzace, ze jak MPGK moze to my też to przychodzi mi na myśl takie porównanie : jedzmy gów.. o miliony much nie mogą się mylić...

 » scieki (konra | 08-01-2020, 16:59:05)

Jak by pani soltys miala troche honoru sama by sie podala do dymisji ale widocznie go nie ma a o ludnosc Wylatowa nie dba tylko robi to co nie ma !!!brak honoru!!!Wstyd

 » ścieki (gość | 08-01-2020, 16:27:52)

Całą gminę skontrolować co ludzie robią ze ściekami to Straż Miejska zbierze kokosy pieniężne do jeziora wylatowskiego wszystkie szamba schodzą aż do Szydłowa każdy jest podłączony na całej długości to jezioro to samo szambo nawet ryb ni ma

 » do ja (oko | 08-01-2020, 15:45:26)

Odnośnie rozliczenia sylwestra.Coś mi się wydaje ,że na Ciebie liczyć nie mogą, pewnie po zabawie dopiero odzyskujesz świadomość.Będziesz miał zapewne co wspominać.Pozdrawiam

 » Pan Kuss (Gru | 08-01-2020, 15:42:48)

Pan Kuss bardzo teraz pokazal i glebiej uswiafomil mnie w przekonaniu że jego wyobraźnia jest bardzo płytka i ma wystarczajaco duzo pieniedzy zeby egzekować chore prawa w tym kraju, no bo przeciez jak ludzie budowali tu domy nawet po 70, 50 lat temu gdy budowali te domu, to o tym mysleli nie mowiac o tym czy ti byli uregulowane prawnie bo na pewno wiekszosc domow nie jest nowa.

 » malkontenci (abc | 08-01-2020, 15:39:34)

Krytycy i przeciwnicy p. Sołtys!Mniej krytyki,więcej czynu z Waszej strony.Sołtysem jest od roku,a zrobiła tyle ile poprzedniczka przez dwie kadencje i jej nie krytykowaliście. Gdzie byliście w ostatnich wyborach ? Trzeba było się zgłosić,zdobyć większość i działać.

 » Sołectwo (Obserwator | 08-01-2020, 15:16:29)

Uważam że p.sołtys powinna współpracować i łączyć mieszkańców.I tu tego zabrakło, dobrze że w porę Rada Sołecka to zauważyła i się wycofała.pozdrawiam wszystkich mieszkańców Wylatowa.

 » scieki (dan | 08-01-2020, 13:10:48)

pani soltys sama powinna podac sie do dymisji a o wyborach wie pewnie woker Wylatowa ROMAN!!!!

 » Wylatowo (Ja | 08-01-2020, 13:00:45)

Pani soltys ma teraz inne sprawy na glowie rada solecka sie rozleciala , jak tu teraz rozliczyc sylwestra. A takie bylo grono wzajemnej adoracji ale jak to sie mowi jaki soltys taka rada.

 » scieki (tom | 08-01-2020, 11:34:32)

Mam pytanie kiedy wybory na soltysa Wylatowa bo ponoc niebawem??

 » Sołtys (Mieszkanic123456 | 08-01-2020, 10:20:00)

A gdzie pani Sołtys walcząca o dobro mieszkańców

 » nieoceniona pomoc (Atrakcyjny Jurand | 07-01-2020, 22:04:02)

Mandaty powinny być po 10 000 euro. Taka samotnie mieszkająca, starsza osoba na pewno od razu sobie zrobi szambo ekologiczne i założy grzejniki na prąd. To wg was załatwi sprawę? Wójt Dąbrowy dał przykład. Ale nasz wizjoner mści się za wybory. Kanalizy nie. Eko szamb nie. Drogi dziurawe. Azbestowe rury do wody pitnej już są zdrowe bo z biegiem lat się same uzdatniły? Genialne! Szamba też się same uszczelniły. Zresztą chyba nie myślicie, że ktoś badał ich szczelność. Przecież tzw. strażnicy dawali mandaty z polecenia na zasadzie zastraszania. Rura - deszczówka od 30 lat istnienia, która fizycznie jest ale brak w ewidencji. Paradoks kłamcy. Smutna rzeczywistość sobie a dla opinii publicznej i mediów robi się teatrzyk złych mieszkańców. Oby wszystkie gminne obiekty miały szamba zgodne z wymogami.

 » Kary po 5 tyś (Kamil | 07-01-2020, 21:54:06)

To brudasy!!! Niech pompuja sobie te ścieki do wanny, a potem w nich pływają. To jest skandal!

 » Fekaliojezioro (Mama | 07-01-2020, 21:40:59)

To Hanna żeby dorośli zanieczyszczały jezioro, i nasze dzieci,wnuki kapały się w jeziorze wylatowskim. Hańba.

 » Gleba (Mariusz | 07-01-2020, 21:08:06)

Gleba kupska się zebrały przed jak i zaraz za jazem. Wyjdź z domu i popatrz co się stało. Eutrofizacja przyspieszona defekowaniem do wody. Masz internet w chacie to wpisz w wojka Google i zobacz sobie co to deficyt tlenowy i bakterie z kupy to nie jest rozszczepianie atomów.

 » Kanaliza (Bolek z G | 07-01-2020, 20:49:42)

Gretha gdzieś tam swita tylko nie wiesz gdzie. Usprawiedliwiasz proceder oddawania kału do wód powierzchniowych tym, że ktoś tego nie kontrolował. Jakby delikwent A wypompował szambo, delikwent B je odebrał to możesz mieć pretensje do delikwenta B bo wylał je np na pole. W tym przypadku delikwent A czyli cała wieś przez kilkanaście lat nie wykonywała obowiązków ustawy i jeszcze mają o to pretensje. Szczyt chamstwa, obłudy i głupoty. Traktujecie oszar wsi jak swój folwark, wasze rowy, wasze jeziora i pobocza dróg. Wasze kominy i spaliny. Dla was kreci się świat. Pani A. pokazała na co ją stać na filmie z kłótni w Wylatowie. O "swoje" walczy w cudze albo w czyjeś mozna miec wy.... bane.

 » ale im dali łooooo (R34 | 07-01-2020, 20:37:29)

WYSOKOŚĆ MANDATÓW TYLKO ZACHĘCA DO DALSZEGO ZATRUWANIA ŚRODOWISKA. WIĘCEJ BYM DOSTAŁ PRZECHODZĄC PRZEZ DROGĘ W NIEODPOWIEDNIUM MIEJSCU..

 » szambo (oli | 07-01-2020, 20:31:24)

Czytają nie które komentarze czuję jak bym wpadłem do szamba. Mam wrażenie że najwięcej uwag do wysokości mandatów mają osoby są podłączone już do istniejącej sieci kanalizacyjnej,która została wybudowana między innymi z podatków płaconych wiele lat przez tych co teraz problem ścieków mają rozwiązać na własny koszt. Panie Burmistrzu skoro brakuje pieniędzy na budowę kanalizacji /dziwnym trafem zawsze dla potrzeb mieszkańców wsi/ proponuję utworzyć fundusz na rozbudowę gminnej sieci kanalizacyjnej. Środki funduszu powinny pochodzić od osób które już korzystają z tego dobrodziejstwa czyli powinna to być opłata dla przykładu 2% a może więcej od rachunku za odprowadzane ścieki. Mam nadzieję że osoby proponujące podniesienie mandatów bardzo troszczące się o środowisko na pewno wyrażą zgodę. Myślę że fundusz taki powinie być utworzony już bardzo dawno i cała gmina już dawno była by skanalizowana. Pozdrawiam OLI

 » gleba mowi (gleba | 07-01-2020, 20:21:59)

Moi drodzy parafianie.Jestem czlowiekiem, ktory pamieta czyszczenie koryt rzek w Wylatowie, Krzyzownicy, Zabienku..... To co oni zrobili to porazka. Ucza sie chlopaki - jedyne wytlumaczenie. Jak wyglada doplyw do jazu wychodzacy z jeziora Szydlowieckiego do rzeki Panny ??? Zamiast mandatow powinniscie obciazyc spolke za niewykonanie prac zgodnie ze sztuka. Zawodowa. Przeciez oni szpadlami czyscili koryta rzek. PORAZKA

 » Zanieczyszczenie wód (No to nici | 07-01-2020, 19:39:41)

No niestety miałem w tym roku zrobić kartę wedkarską i łowić w mogileńskim jeziorze no niestety ja brudnych ryb nie będę jadł tak samo jak moi znajomi. Nawet szkoda zamaczać tam wędki ponieważ po każdym łowieniu będzie czeba dezynfekować cały sprzęt wędkarski żeby nie przenosić zarazków na inne wody

 » Do wszystkich pseudo-ekologów (Paweł | 07-01-2020, 18:55:06)

Wy wszyscy super dbający o ekologie: Po pierwsze: natychmiast przestańcie korzystać z urządzeń elektrycznych bo prąd jest produkowany przez elektrownie z super słabego miału lub węgla brunatnego bardzo szkodliwego dla środowiska, Po drugie: zrezygnujcie z jazdy samochodami bo bardzo szkodzą środowisku, Po trzecie: nie kupujcie produktów z Chin i innych azjatyckich krajów bo tam ekologii nie znają Po czwarte: nie zamawiajcie w sklepach internetowych- bo kurierzy, którzy Wam dostarczają przesyłki jeżdżą samochodami; Mogę Wam jeszcze wymienić setki powodów ale nikt i tak z tego nie zrezygnuje bo wszyscy się przyzwyczailiśmy do wygody:) A tak na marginesie w Wylatowie rury wodociągowe są z AZBESTU i co na to p.Kuss i Władze Gminy- AZBEST JEST BARDZO SZKODLIWY DLA ZDROWIA (program usuwania azbestu z dachów i elewacji kończy się w 2032 a ustawa jest już z roku 1997-czyli 35 lat czasu na to jest)- bardziej niż naturalne odchody. Przecież gnojowica i obornik jest wywożony na pola to co do wody się nie dostaje:) A przypadkiem ze względów ekonomicznych nie przerobiono ciepłowni w Mogilnie z gazowej na "EKOLOGICZNĄ MIAŁOWĄ"- GDZIE WASZE PROTESTY. Pewnie mieszkańcy Wylatowa z przyjemnością byliby EKOLOGICZNI tylko skąd brać kasę, kasę i jeszcze raz kasę

 » Obłuda (Michał | 07-01-2020, 18:32:56)

Biedna Pani Alicja odkryła, ze nie jest w krainie czarów i ścieki magicznie nie znikają, nikt za darmo niczego nie podłącza. 50 letnie szambo nawet jak bylo wykonanie może byc uszkodzone. 30 lat scieki do rzeki to policzyć po 100zl za kazdy miesiąc wystawic kwitek na 40-50 tyś i się okaze, ze mandacik 300zl to grosik. Hipokryzja tych ludzi i cwaniactwo to jakas masakra.

 » śmieci (Tadeusz | 07-01-2020, 18:01:09)

Jest nadzieja widzę, że niema społecznego przyzwolenia dla ludzi niszczących środowisko. Tak trzymać.

 » Ścieki (Skorpion | 07-01-2020, 17:51:13)

Mieszkańcy dopiero teraz zauważyli problem.?..Jest piękna trasa wodna..Szydłowo-Wylatowo-Trzemeszno.Płynąłem ją ok 10 lat temu(kajakiem) .Jezioro Szydłowskie z Popielewskim łączy rzeka Panna.Już w tamtym czasie odcinek Panny biegnący przez Wylatowo trzeba było płynąć na "bezdechu" smród,pływające fekalia...Jak można tak bezmyślnie niszczyć nasze wspólne środowisko.Szambo się nie rozsypie ot tak...nie straci szczelności w ciągu tygodnia..Tak każdemu było wygodnie..,a teraz wielki problem...

 » Wylatowo (Paziu | 07-01-2020, 17:48:27)

Wylatowo nie jest wyjątkiem,tak samo jest w Kwieciszewie i Goryszewie,a kary powinny być nie 300 a 3000 za zatruwanie siebie i innych.Straż Miejska powinna przeprowadzić kontrol czym ludzie palą.

 » szambo (eko | 07-01-2020, 17:23:27)

A czego się spodziewali, jak pozbywają się nielegalnie kary powinny być wyższe. To jest czyste cwaniactwo kara musi boleć .niech przestaną się burzyć tylko wezmą się do roboty

 » Teraz? (Greta tundra | 07-01-2020, 16:56:52)

Art. 231. KK § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Mamy tu do czynienia idealnie z niedopełnieniem obowiązku; zaniechaniem działania przez gminę. Dowód 1. Wypowiedzi Kusa i Groblenego - wiedzieli o zaistniałym stanie rzeczy od 30 lat. Dowód 2. Interwencja Wód Polskich dopiero po której podjęto rozpaczliwe działania, de facto spychając wszystko na mieszkańców. Sprawa powinna być ścigana z urzędu i a jakże z grupowego powództwa cywilnego. A pieniążki z mandatów 32.400 pln radośnie zostaną rozdane na rondopogoń lub bieżnie rowerową.

 » Opłaty (Bolek z G | 07-01-2020, 16:53:14)

Mieszkańcy domagają się kanalizacji. A czy zdają sobie sprawę, ze to wlasciciel ponosi koszty przyłączenia tzn. kilka tysięcy? Czy chcą za darmo, tak jak dotychczas? Kupka do rzeki itd.

 » Szambo (Hejka | 07-01-2020, 15:29:09)

Dwudziesty pierwszy wiek ? K.... Średniowiecze !Odpowiedzialni ,winni zaniedbań na piedestale staną ,miód z gó.na zbiorą ! Ku chwale Samorząd i Ojczyzny

 » Ekologia (Aga | 07-01-2020, 15:02:23)

A kiedy w Szczepanowie skontrolują odpowiednie służby kto odprowadza rurą ścieki do jeziorka?

 » Szambo musi mieć betonowe dno... (Znawca | 07-01-2020, 13:17:05)

Niektórzy o tym zapomnieli. Ściany min 10cm. Trzeba karać i dawać czas na naprawę ok 6mies a potem albo cacy albo znowu mandaciki.

 » Jezioro (kazik | 07-01-2020, 12:20:38)

Fakt Ostrowo to skandal .

 » CEBULAkonie (KONIEcebula | 07-01-2020, 11:47:28)

Powinni skontrolować wszystkie wsie co mają dostęp do jezior nr Ostrowo. Tam każdy co mieszka przy jeziorze wypompowuje ścieki do jeziora

 » ... (Zdzichu | 07-01-2020, 10:43:56)

To był tylko pretekst! I co z tego jak UFOWI udało się zbiec..

 » szambo (vika | 07-01-2020, 10:25:42)

co to za kara 300 zł/powiny być 10x tyle i pozwy do sądu

 » Scieki (Mieszkaniec | 07-01-2020, 10:25:23)

Szanowny Panie Kuss a czy ukaral Pan mandatem burmistrza Duszynskiego . Tak dla przypomnienia oczyszczalnia sciekoow przy szkole podstawowej w Wylatowie funkcjonuje dopiero jakies dwa trzy lata a gdie wczesniej byly odprowadzane scieki ze szkoly to wszyscy mieszkancy Wylatowa dobrze wiedza. Jak dobrze pamietam to obecny burmistrz pelni juz swoja funkcje trzy kadencje.Najstarsi mieszkancy Wylatowa mowia ze ostatnio taki nalot mundurowych na swoje domy pamietaja w roku 1939. Gmina twirdzi ze nie stac jej na kanalizacje w Wylatowie a co maja powiedziec osoby o niskich dochodach ktorzy musza od reki wydac 8tys. Duszynski a gdzie jest jakies dofinansowanie do tych inwestycji jak o jakies pierdoly dla Mogilna to potrafisz sie postarac .

 » Ścieki (Mieszkanka | 07-01-2020, 10:11:20)

Mandaty powinny być znacznie wyższe, zanieczyszczenie jeziora jest ogromne. Twierdzenie, że ktoś inny zanieczyszcza wodę jest błędne . Trzeba zacząć od siebie, małymi kroczkami a poprawi się jakość wody. Wybudować lub podłączyć do kanalizacji domy, koszty znacznie wzrosną ale życie przyszłych pokoleń jest ważniejsze. Sami niszczymy środowisko. 300 zł mandatu to dużo ???? Śmieszne Jeden rachunek za wodę i ścieki będzie wyższy a tutaj ludzie mają czelność się oburzać .. sami nie wierzycie w to co mówicie chyba.

 » gminne nieczystości. (obserwator | 07-01-2020, 09:57:55)

Stanowczo zbyt niskie mandaty,kontrolować wszelkie szamba,polecam Wieniec,Kopczyn również w tym temacie ująć.Karać,karać wszelkich \"śmieciarzy\" zanieczyszczających środowisko nieczystościami wszelkimi,śmieciami,plastikiem,odpadamy z C.O.Karać ,karać,wysokimi mandatami.Sprawdzać również,co poszczególni właściciele posesji wystawiają do zabrania przez MPGK,czy są,posiadają stosowne pojemniki,worki,a,czego nie wystawiają,a powinni,tylko wyrzucają,zaśmiecają drogi,tereny leśne itp.

 » super (mieszkaniec | 07-01-2020, 09:35:10)

Jeszcze przychodzą płakać ,że ścieki płyną do rzeki . To jakiś żart ?. Mandaty minimum 1000 zł . Teraz czas na Goryszewo i Kwieciszewo . Brawo Wody Polskie. Teraz jeszcze Wody Polskie należy zainteresować się nielegalnymi studniami głębinowymi w naszym powiecie .

 » Temat ścieków (elucha | 07-01-2020, 08:44:42)

Od jakiegoś czasu rowem, który biegnie od ul. Mickiewicza przez bagna płyną ścieki. Widać to gołym okiem a i wyczuć też można. Wszystko to wlewa się do jeziora. Może władze od sklepów budowanych w parku i fundowania mieszkańcom zapchanej Hallera tym się zainteresują?

 » Ok (Anty | 07-01-2020, 08:34:25)

Karać tych co wylewają do rzeki lub jeziora ale co można powiedzieć lub napisać o mogilnie które regularnie zanieczyszczeń mogileńskie jezioro. 1 przykład przy mostku koło mili często widać zrzut nieczystości, kolejne przykłady są na fb które dokumentuje jeden gość

 » sądząc po wynikach wyborów parlamentarnych w Wylatowie... (do Wylatowian | 07-01-2020, 08:18:13)

Wylatowianie co mówiliście o Trzaskowkim?, teraz powiedzcie cos o sobie?

 » Dołek (Stawiska | 07-01-2020, 07:35:03)

Może straż miejska zainteresuje się wreszcie małym bajokrkiem na łące obok Darchemu? Kiedyś były tam kaczki, rechotały żaby i było tam życie. Odkąd powstała obok ta chemia,to wody tam już praktycznie nie ma, bardziej przypomina chemiczne szambo. Wspolczujemy palącej się Australii, a sami pozwalamy, by w naszym mieście umierały takie miejsca...

 » Kazdy ma swoje priorytety (Alojzy | 07-01-2020, 06:50:41)

Polecam na YouTube wpisać hasło :Kłótnia w Wylatowie.

 » Szambo (Marlena | 06-01-2020, 23:44:25)

Ciekawe czy wszystkie szamba zostały sprawdzone..

 » Debata (Gii | 06-01-2020, 22:16:51)

Gównoburza czas start...

 » Szambo (Lubię placki | 06-01-2020, 22:11:35)

Mandaty zdecydowanie za niskie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ