Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Gmina zapowiada kontrole szamb

2020-01-17 17:50
 

Do 31 marca właściciele nieruchomości z terenu gminy Mogilno muszą złożyć druk zgłoszenia dotyczącego ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. W innym przypadku urzędnicy przeprowadzą kontrolę.

Urząd Miejski w Mogilnie zamierza zaktualizować i doprecyzować posiadaną ewidencję zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe oraz ewidencję przydomowych oczyszczalni ścieków. Urzędnicy powołują się na ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 2010 ze zm.), gdzie gminy mają obowiązek prowadzenia tego typu ewidencji.

Oświadczenia muszą złożyć mieszkańcy posiadający tzw. szamba czyli zbiorniki bezodpływowe, ale także ci, którzy są podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Właściciele nieruchomości, którzy dokonali zgłoszenia eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków również proszeni są o przedłożenie stosownej ankiety.

Druki zgłoszenia mieszkańcy otrzymają wraz z nakazem podatkowym, ponadto można je pobrać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Mogilnie, a także poniżej pod artykułem. Wypełnione druki należy składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Mogilnie (pokój 209), pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: j.nowakowska@mogilno.pl.

W przypadku, gdy dla danej nieruchomości nie zostanie złożone oświadczenie, upoważnieni pracownicy przeprowadzą kontrolę posesji w celu ustalenia posiadanego zbiornika na nieczystości ciekłe lub przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej.

Upoważnieni pracownicy będą również kontrolować umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych, ponieważ zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania tego faktu poprzez dowody uiszczania opłat za te usługi. (PK)

Ankieta - PDF
Ankieta - DOC

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [41]» dodaj komentarz   

 » Szambonurek (Andrzej | 22-01-2020, 16:10:44)

No i widzisz jakie straty dla mpgk. Nie bez powodu szambo jest dużo droższe w utrzymaniu od kanalizacji i przydomowej oczyszczalni. Ciekawe jak przez te wszystkie lata nikt nie zauważył, ze cos niegra z odbieraniem. Tony kału do rzeczek, rowków i jeziorek poszły...

 » Nie widzę różnicy (Szambonurek | 22-01-2020, 11:19:47)

A co to za różnica, czy szambo ma pojemność 5 czy 10-15 metrów sześciennych? Ścieki i tak trzeba wywieźć. Szambowozy przeważnie mają pojemność 5-6 m3. To logiczne jest wtedy, że do większego szamba trzeba wykonać 2 kursy. Istotą mojej wypowiedzi było to, że tak naprawdę mało kto ma szczelne szambo. Gdyby tak było, że szamba są szczelne, to .... kolejka do punktu zlewnego przy świerkówieckiej oczyszczalni sięgałyby kilkuset metrów.

 » do szambonurek (OBI | 22-01-2020, 07:10:49)

A po co mam mieć dwa wodomierze,żeby płacić dwa abonamenty? To wiedzą tylko cwaniacy, którzy korzystają z kanalizacji miejskiej i wtedy pobierają z licznika ogrodowego do pralek,zmywarek itp

 » Szambonurek, badałeś pojemność? (Zdzisiu Szyderca | 21-01-2020, 23:14:18)

Szacun! szamba przy budynkach mieszkalnych mają zazwyczaj 10-12m3 z założeniem, że osad usunięty zostanie co 21 dni. Zgodnie z fazami księżyca :-D

 » Szczelne szamba (Szambonurek | 21-01-2020, 22:20:09)

Założenia: rodzina 4 osobowa, mieszka w domku jednorodzinnym wyposażonym w bardzo szczelne szambo, są zamontowane dwa wodomierze - jeden tzw. ogrodowy i drugi bytowy, domowy. Rodzina dziennie zużywa w domu minimum 0,8 metra sześciennego wody i prawie tyle samo brudnej wody wpada dziennie do szamba o pojemności 5 metrów sześciennych, a więc szambo napełnia się w ciągu ..... SZEŚCIU dni! Czyli....rodzina ta musi 1 raz w tygodniu zamówić szambowóz aby wywiózł ścieki do oczyszczalni. Proszę mi pokazać choć jeden przykład w gminie , że ktoś wywozi szambo 4 razy w miesiącu?

 » Do Zdziska (Andrzej | 21-01-2020, 05:54:17)

Obowiązki wlodarzy Pan zna widzę. Jak wyglada sprawa z wlascicielami nieruchomości? No niestety"gorzej". Jeżeli wieś nie jest skanalizowana to właściciel ma obowiazek posiadac szczelny zbiornik na nieczystości. Zaslanianie się jakimiś odbiorami, brakiem kanalizacji etc. to nic innego jak cwaniactwo i cheć zaoszczedzenia kolejnych pieniędzy kosztem osob które sumiennie wykonują obowiązki. Z jednym się z Panem zgodzę, mianowicie z tym, że gospodarka sciekowa w powiecie lezy i kwiczy

 » do Andrzej (Zdzisiu Szyderca | 21-01-2020, 00:22:55)

Niech szanowny Pan nie wyrywa się z tą likwidacją cwaniactwa, bo żaden z przedmówców nie cwaniakuje tylko w sposób kulturalny "dyskutuje". Przypomnę jedynie, że skanalizowanie obszarów zamieszkałych jest OBOWIĄZKIEM gminy i jedynie w przypadkach ekonomicznie uzasadnionych wydaje zgodę na budowę szamb (przy decyzji o warunkach zabudowy). Szambo to nie wybór mieszkańca tylko konieczność z uwagi na brak sieci. Wyobraź Pan sobie obywateli, którzy ustawią się z kwitami pod gabinetem burmistrza - gmina nie wybudowała sieci teraz niech odda mi za budowę osadnika. Wiem, że tak to nie działa ale do wystawiania mandatów tak szybko bym się nie wyrywał. Zdzisław.S.

 » do Czytamy - czytamy ze zrozumieniem a nie nadużywamy przepisów (Zdzisiu Szyderca | 21-01-2020, 00:13:00)

Osobniku Szanowny, faktycznie czytamy ustawy ale ze zrozumieniem. Faktycznie gmina prowadzi ewidencję ALE! w celu planowania budowy-rozwoju sieci kanalizacyjnej, tak samo prowadzi ewidencję przydomowych oczyszczalni i sprawdza JEDYNIE umowy zawierane na okoliczność odbioru ścieków. W ustawie jest wyraźnie określony CEL takiej ewidencji - czyli ROZWÓJ SIECI KANALIZACYJNEJ! Nie ma w ustawie mowy o mandatowaniu i przeprowadzaniu kontroli szczelności. CO NAJWYŻEJ urzędnik może mieć wątpliwość odnośnie stanu (jakości) osadnika ALE NIE MOŻE PRZEPROWADZIĆ KONTROLI SZCZELNOŚCI !!!! Gdyby Szanowny Osobnik miał wątpliwości co do przeprowadzania próby szczelności osadnika przeprowadzają tę czynność WYŁĄCZNIE osoby do tego uprawnione i posiadające odpowiednie kwalifikacje. Próba szczelności osadnika przeprowadzana jest w czasie nie krótszym niż 48 godzin, gdzie przy napełnieniu nie wolno "dolewać" osadu. Zazwyczaj próba szczelności trwa 3-4 dni. Jeśli "urzędnik" i strażnik teksasu mają zamiar takąż próbę szczelności przeprowadzić niech zakażą defekowania do kloaki przez 5 dni rodzinie z 3 dzieci :-D Zawsze gmina może na czas przeprowadzania próby szczelności taką rodzinę wyposażyć w pampersy. Albo skoszarować przy hali. Albo jak uchodźców, urzędnicy będą zabierać ich do domów. Jednym słowem gów nia ne pomysły. Pozostawiam Osobnika z należytym Panu szacunkiem i po dżentelmeńsku kłaniam się, udawszy się na spoczynek. Zdzisław.

 » Mogą mi skoczyć (Scoob | 20-01-2020, 23:20:32)

Wybudowałem dom. Odbiór mam. Żeby mieć odbiór musiałem mieć projekt oczyszczalni oraz podpis kierownika budowy,że została wykonana zgodnie z projektem. Raz już dokumentu dostarczałem, kontrola też była, więc mogą mnie cmoknąć. Jak chcą, niech się pofatygują do mnie, bo ja im nic nie prześlę.

 » ? (Zdzichu | 20-01-2020, 22:56:43)

To w sumie ktoren ma uprawnienia nurka? Wielki Budowniczy czy prezes będą tą szczelność sprawdzać?

 » Rozdział 2 Zadania gmin Art. 3. (Czytamy | 20-01-2020, 22:10:16)

Polecam wnikliwą lekturę ustawy na którą, włodaże naszej gminy się powołują.

 » do MAG (Zdzisiu Szyderca | 20-01-2020, 21:28:16)

zapomniałeś dodać, że herbatę suszysz na kaloryferze a kawę wydłubujesz z kapsli 'nespresso' i parzysz po turecku... skoro już się tak chwalisz, niech Twoi goście wiedzą jakąż to świecisz oszczędnością Arystokrato.

 » Żal czytać te kom. (Andrzej | 20-01-2020, 17:24:26)

Karać tych co smierdzielstwo uprawiają, koniec i kropka. Dosyć cwaniaczenia. Skoro szamba nie potrzebne to powróćmy do rynsztoków, gowienka będą swobodnie pływać po ulicach. Dorabiac się na mandatach wiejskich? A to ty nie wiesz, że za głupotę się płaci?

 » RODO (xmen | 20-01-2020, 17:19:37)

Straż Miejska podobnie jak policja działa na innych zasadach ustawy o przetwarzaniu danych bez wiedzy i zgody osób zainteresowanych bo w związku ze zwalczaniem przestępczości i możeta se gadać. I radzę sobie to przeczytać i uświadomić jak to państwo policyjne działa ,ile różnych służb gromadzi i przetwarza wasze dane nie pytając o nic. Taka polska a wy myślita że mata tu jakieś wielkie prawa. Prawa do płacenia ZUSu i wczesnego umierania.

 » Oszczędzam (MAG | 20-01-2020, 17:08:05)

Ja to jestem taki oszczędny, że toaletę spłukuję kilka razy tą samą wodą a papier po wypraniu używam drugi raz.Jak czytam niektóre komentarze to trudno samemu się nie pochwalić.

 » Aa (Mieszkaniec | 20-01-2020, 16:41:01)

Od kiedy to urząd gminy przekazuje informacje o dostarczeniu dokumentów przez portal internetowy. To jest chyba niepoważne, a może ktoś dokumenty pogubił a była kontrola i majtki pełne ma jak szambo. Urząd Gminy powinien podejść do sprawy poważnie i powiadomić właścicieli pismem. No ale jaka władza takie zachowanie.

 » Wstyd (Xxx | 20-01-2020, 14:58:50)

Wstyd Panie Burmistrzu zeby miadto wzbogacac na mandatach wiejskich,wstyd!!!!!

 » Podpaski, i inne fekalia (colo.. | 20-01-2020, 13:34:26)

Do Szambo J23. To co leci w parku miejskim od Mili ( przy barze Miasto 88), to też robota MPGK, to leci z ich rury, ten temat był poruszony w czerwcu 2019 na sesji rady miejskiej... nic w tej kwestii nie zrobiono

 » Szambo (J23 | 20-01-2020, 11:53:15)

Może gmina niech sprawdzi szamba przy pl. Wolności. Idąc przy cieku wodnym w parku od Mili do alei aż żal patrzeć na te rury z których leje się szambo. Na wodzie piana a z rur ch... wie co wypływa. Pierwsza rura od alei największy syf.

 » syf mogileński (wuja | 20-01-2020, 08:56:28)

jest zemsta, ha ha kto śmiał na tak wysoką władzę cokolwiek mówić, my wam tera pokażemy ha ha

 » spółka z o.o. to odrębny podmiot! (Zdzisiu Szyderca | 19-01-2020, 17:05:23)

Tylko i wyłącznie MPGK sp. z o. o. może we własnym zakresie kontrolować stan urządzeń i sprawność przepływu cieczy. Dla zobrazowania podam przykład: straż miejska tudzież przedstawiciel urzędu zjawia się w progu firmy "San...t sp.a." i prosi o przekazanie danych klientów z podziałem na tych którzy kupili wannę i osobno tych, którzy kupili prysznic. Jak Państwo myślicie czy firma "S" udostępni takie dane? Z chwilą kiedy MPGK stała się spółką prawa handlowego posiada bazę klientów, która nie może być "ot tak" udostępniona. Przykład drugi. Adam Kowalski zamontował sobie w domu urządzenie do tzw. odzyskiwania szarej wody. Szarą wodę wykorzystuje do spłukiwania WC. Zaoszczędza tym samym 50% wody czystej. Czyli, nie zawsze ilość pobranej wody = 100% oddanej w postaci zanieczyszczonej. Szambiarkę zamawia co 4 miesiące a nie tak jak dotychczas co 2 miesiące. Popełnia przestępstwo? Dokonał zanieczyszczenia środowiska? Natomiast przedstawiciel urzędu, patrząc na bilans, upiera się, że połowę wody brudnej wylewa do gruntu i wysyła do Adama straż miejską. Strażnik teksasu nie ogarnia tematu więc wlepia mandat. I Adam jest wszystkiemu winny. Życzę Państwu bystrości umysłu. Zdzisław.

 » do franz maler (OBI | 19-01-2020, 13:25:36)

To co piszesz nosi znamiona niewiedzy.A według Ciebie podlewanie ogródka jest równoznaczne z napełnianiem szamba? Może przy Tobie tak zadzwonili i w ten sposób wystraszyli.Nie ma czego się obawiać,gdy wszystko jest prawidłowe.W artykule jest prawidłowo napisany artykuł 6 ust.1 ustawy.Tam nie jest napisane,że którzy zakupują wodę w MPGK,tylko wyraźnie "którzy pozbywają się...".

 » inf. z Komunalki leją się jak ścieki (franz małer | 19-01-2020, 08:18:11)

Zdzichu, przecież St. Miejska PRZY LUDZIACH dzwoni do Mpgk i dowiaduje się ile wody zużyli. Porównuje rachunki i już ma nieszczelność szamba. Jakie RODO !?. Prawo działa tylko w ich stronę. Zresztą myślisz, że podczas dotychczasowych kontroli sprawdzili jakąkolwiek szczelność?

 » po trzecie i ostatnie (Zdzisiu Szyderca | 18-01-2020, 21:46:41)

informacje zawarte w pkt.2 ankiety są przekazywane dobrowolnie. Przedstawię Państwu przykład. Jan Kowalski mieszka sobie na wsi od 50 lat. Dziś jest dziadkiem 80-letnim. Żona zmarła. Dzieci wyjechały. Jak budował dom pobudował sobie szambo. Uczciwie płacił podatki. Szambiarkę zamawiał co 3 miesiące. Bu dużo tej wody nie zużywa. Podpisał tą kwiecistą ankietę i skrupulatnie ją wypełnił. Bo wychowany w duchu uczciwości i solidarności czuje się do tego zobowiązany tak od serca. Młody, 40-letni urzędnik przeanalizował jego ankietę i stwierdził, że kloaka jest tak stara, że dziurawa i w sposób drastyczny zanieczyszcza wody gruntowe. Sypią się kary, mandaty, ekspertyzy, nadzorcy odwiedzają i mierzą. Wyrok jednoznaczny -winny jak zatruty kleszcz. Szanowni Państwo, jestem za ochroną środowiska itd. lubię odwiedzać czyste, zadbane miasta i miasteczka. Tylko mam uprzejmą prośbę do urzędniczych pomysłów - nie róbcie z obywateli tego kraju debili. Jakoś tak przykro się robi. Będąc już na emeryturze człowiek zastanawia się dzisiaj jakie jeszcze podatki wymyślą. W mojej opinii te ankiety to odpowiedź na "odkrycie" ścieków płynących do rowu. Takie odwrócenie uwagi. Daj wam wszystkim zdrowie, jeśli okaże się, że ścieki wypływające z tej rury pochodzą z remontowanej aktualnie oczyszczalni. Czyja ta rura bo chyba coś przeoczyłem? Szkoda pisania... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Państwu życzę. Zdzisław S.

 » po drugie - RODO (Zdzisiu Szyderca | 18-01-2020, 21:23:28)

proszę zwrócić uwagę na pkt. 1 dotyczący przyłączenia do sieci i oświadczenia RODO. Administratorem Państwa danych jest MPGK jako spółka! (niezależna od Urzędu jakim jest Gmina). Jeśli MPGK w jakiejkolwiek postaci przekazałaby Państwa dane Gminie (kto, gdzie i do czego jest podłączony), naruszyłaby warunki ochrony danych, które muszą być chronione. Więc dlatego Gmina prosi o podpisanie klauzuli RODO i oznaczenie pkt.1. Obawiam się, że żaden z pracowników Urzędu nie pokusi się o "wydobycie" danych od MPGK. Nie wyobrażam sobie wypłaty gigantycznych odszkodowań.Podmiot publiczny płaci "tylko" 100 tys.zł(za sztukę), ale spółki mogą zapłacić 10-20 mln Euro. Podsumowując - MPGK absolutnie nie może przekazać danych swoich Klientów Gminie, bez ich dodatkowej zgody. Pozostaje mi tylko życzyć Państwu dużo spokoju w tej "gównia nej" sprawie. Zdzisław S.

 » po pierwsze (Zdzisiu Szyderca | 18-01-2020, 21:01:29)

Szanowni Państwo, muszę podzielić pogląd jednego z przedmówców piszących. Ankieta jest absolutnie dobrowolna. Gmina może jedynie kontrolować dokument odbioru ścieków przez tzw. szambiarkę i ewentualną umowę z odbiorcą. Nic więcej. Z.

 » Do Xyz (Ela | 18-01-2020, 19:01:52)

To każdy inwestor powinien mieć dokumenty na potwierdzenie, że legalnie coś pobudował, gminy nie wydają pozwoleń na budowę.

 » a rurą w mieście dalej leci (arsen lipen | 18-01-2020, 17:10:55)

czyli mamy sobie wypisać takie oświadczenie jak na mandat z fotoradaru? Jaką ankietę uzupełnią obiekty gminne, które nie mają szamba? ToiToi? Trafnie kolega zauważył kanaliza to niewidoczna niewyborcza inwestycja. Ronda i upchane na siłę sklepy można podziwiać w korkach godzinami. To musi wprawiać w zachwyt. Ale o tym, że ustawa o utrzymaniu czystości obowiązuje od 1996 r. burmistrz dowiedział się teraz i straszy kontrolami mieszkańców wsi. Ustawa nakłada również obowiązki na gminę. Inne mówią o odpowiedzialności za taki stan rzeczy. "Gó-wno" się rozlało i lata udawania, że problemu nie było nie przykryje mandat dla wiejskich posesji. Na wsi kataklizm ekologiczny a w mieście radosne źródełko pieniędzy. Ludzie płacą za usługę oczyszczania ścieków a firma usługi nie wykonuje spuszczając ścieki do rowu.

 » Ścieki (Olek | 18-01-2020, 16:48:17)

Jakież oburzenie nastąpiło wśród gawiedzi. Wszystkie mniejsze i wieksze zbiorniki wodne w powiecie sa zasr... i zaszczan... przez niewychowanych cwaniakow, ktorzy zaoszczędzili przez wszystkie lata 50000(na 1 chałupę) na wywozie nieczystości. Płaczecie jak małe dzieci, chcecie żyć jak w cywilizowanym kraju czy jak w chlewie i brodzić we własnych odchodach?

 » Szamba (Tomasz | 18-01-2020, 15:36:41)

Mam pytanie trochę z innej beczki aczkolwiek trochę też związana z szambem jestem mieszkańcem Strzelec i tak zauważyłem że od dwóch a nawet może i trzech nie mamy we wsi sołtysa zero zainteresowania wsią tylko Legia Legia i Legia a może by tak dokończyć chodnik od Pana M w stronę cmentarza z tego co pamiętam już do tej pory to nawet powinien pokszywami metrowymi zarosnąć tak jak boisko przy świetlicy a moze soltys wraz z burmistrzem by postarali się ludziom o dofinansowanie do szamb ekologicznych dużo ludzi napewno by skorzystało wiem ktoś powie że to już było załatwiane tylko ciekawe bo większość ludzi nic nie słyszała o takim przedsięwzięciu śmiem twierdzić że pula była określona i tylko kolesiostwo sołtysa w nawiasie oczywiście poprzedniego była zapisana także sołtysi brać się do roboty albo poddać się do dymisji dzięki pozdrawiam

 » Ścieki (Postronny | 18-01-2020, 08:44:18)

Zwykła zasłona dymna, by odsunąć uwagę od wielodniowego spustu ścieków do jeziora. Przecież jak ktoś śmiał stwierdzić że miasto zanieczysza środowisko. Teraz bedą udowadniać ile set obywateli robi tak samo od lat. I wiadomo kto dostanie mandat a kto nie.

 » Szambo (Ja | 18-01-2020, 08:28:37)

Atam my z sąsiadami to już nie myślimy że nas kiedyś przyłącza do kanalizy tylko obietnice były

 » Tikodoszambaniesiko (Szamba | 18-01-2020, 06:22:14)

Tico by uzupełnł ale nie ma takiej rubryki-brak szamba. Hahaha

 » Szambo (maleo | 18-01-2020, 06:20:50)

Proponował bym zacząć kontrolę od niektórych radnych i sołtysów.Oni powinni świecić przykładem a tak nie jest.

 » Anjieta (Xyz | 18-01-2020, 05:55:41)

Po co ankieta wystarczy przejść się wzdłuż przepływów aby zobaczyć którzy mieszkańcy z premedytacją ścieki puszczają. Również nie raz czuć z kratek burzowych smród a w czasów mrozów leci z tych kratek para. To o czymś świadczy prawda?

 » Uważajcie to pułapka !!! Ankieta jest dobrowolna. (tiko | 17-01-2020, 22:45:09)

a tą ankietę niech sobie uzupełni MPGK.

 » sami siebie trujemy, z akceptacją władzy (Ekolog | 17-01-2020, 21:06:30)

A ja mam pytanie do burmistrza Duszyńskiego i jego radnych popleczników ile metrów bieżących kanalizacji Gmina wybudowała w Mogilnie i osiedlach przyległych do miasta w 2019 r. I ile nieruchomości do niej podłączono? Odpowiem za burmistrza : zero metrów, zero nieruchomości ! A wiecie dlaczego? Bo TEGO typu inwestycji nie widać, nie może ona cieszyć oka wyborcy, to po co budować kanalizę? Lepiej kolejne boisko, czy remont magazynu GS. Paranoja! Poza tym niby walczymy z zatrutym powietrzem w Mogilnie, a burmistrz sam doprowadza do tego, że smog jest większy. Przykład: znaczne spowolnienie ruchu na odcinku Padniewska, Hallera-Ogrodowa, Płac Wolności powoduje wzrost spalin samochodowych. A będzie tylko gorzej, bo aut przybywa, czy tego chce, czy nie pan burmistrz!

 » Kontr (Bolek | 17-01-2020, 19:55:08)

I znowu uderzenie w mieszkańców wsi, a przez tyle lat sprawowania władzy ani metra kanalizy. Najważniejszy sport.

 » szambo (tomasz | 17-01-2020, 19:44:47)

Pracownicy a kto ich na posesje wpuści no chyba że orzełka na czapce zobacze smiech na sali aten kwit do wypisania to porażka

 » Szamba (Xyz | 17-01-2020, 19:42:05)

Jak ktos sie buduje, szambo musi byc zgloszone, dom oddany do uzytku, rowniez. Co sie stalo z dokumentami, ktore skladalismy obowiazkowo i odplatnie do odpowiednich instytucji? One powinny miec wykaz. Jesli ktoc czegos wymaga, nalezy wyslac pismo do obywatela, uzytkownika! Nie wszyscy siedzimy w durnym internecie! Nie wszyscy musimy tracic czas na FB czy inne media spolecznosciowe! Czy w Polsce nie ma obowiazku informacji pisemnej obywatela? Za wszystko slono trzeba placic, a gdzie informacje?!!

 » śmieci (obserwator | 17-01-2020, 18:07:01)

Proponuję od Kopczyna i Wieńca rozpocząć kontrole,letnich domków również.Przy okazji paleniska bo kominy "walą" dymem i różne "zapachy"po okolicy.Brawo Gmina ma być ład i porządek,wreszcie się nauczą.Karać,karać za niechlujstwo.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Rozmowy będą nagrywane (2)
 » Patron nowego ronda w Mogilnie (1)
 » Zmiana na stanowisku kierownika (0)
 » Przegrana w drugiej instancji (6)
 » Potrzebna krew dla Julki (0)
 » Kontrolowali zachowania pieszych (18)
 » Wygłosi referat o szkolnym radiu (0)
 » 17 kierowców z mandatami (9)
 » Trwa nabór chórzystów (0)
 » Nauczanie hybrydowe (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Robili i puszczali latawce (6)
 » Rewitalizują park w Strzelnie (36)
 » Nowe władze Porozumienia (7)
 » Rocznica agresji ZSRR na Polskę (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ