Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kryminałki

Zatrzymani przez straż miejską

2020-02-03 10:54
 

Dzięki kamerom monitoringu miejskiego udało się namierzyć mężczyznę, który na parkingu przy ulicy Kościuszki pił alkohol i chwilę później wsiadł na rower. Strażnicy miejscy zatrzymali także pijanego kierowcę.

W czwartek, 23 stycznia około godziny 20:15 pracownik Straży Miejskiej w Mogilnie zatrudniony na stanowisku operatora monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę spożywającego alkohol na parkingu przy ulicy Kościuszki. Mężczyzna wsiadł na rower i jechał tzw. "wężykiem" w kierunku ulicy Hallera. Operator o powyższej sytuacji natychmiast powiadomił patrol strażników miejskich. Funkcjonariusze straży miejskiej będąc w stałym kontakcie z pracownikiem monitoringu czekali na rowerzystę na wysokości Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Hallera. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to mieszkaniec Bydgoszczy, który pracuje w Mogilnie u jednego z lokalnych przedsiębiorców. W rozmowie ze strażnikami mężczyzna stwierdził, że wypił 5 win. Rowerzystę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Dzięki szybkiej reakcji strażników oraz współpracy z monitoringiem udało się zapobiec nieszczęśliwemu zdarzeniu w ruchu drogowym, do którego mogło dojść z udziałem tego mężczyzny.

Do kolejnego zatrzymania, tym razem pijanego kierowcy doszło 28 stycznia około godziny 14:00. Mieszkanka gminy Mogilno zgłosiła, że przy ulicy Wybudowanie przy samochodzie osobowym stoi dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie udał się patrol straży miejskiej. We wskazanym miejscu samochodu nie zastano, w związku z powyższym spatrolowano teren miejscowości Stawiska - Gozdawa. Kilkaset metrów dalej zauważono poszukiwany pojazd marki Fiat Seicento. Na widok strażników kierowca zatrzymał pojazd na poboczu drogi i jak się później okazało schował kluczyki. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Zarówno od kierowcy jak i pasażera wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który prowadził dalsze czynności w sprawie. W badaniu kierowcy pojazdu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskano wynik 0,6 mg/l (1,26 promila alkoholu). (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [3]

 
   » KOMENTARZE [25]» dodaj komentarz   

 » bełkot pasożyta (idzi | 06-02-2020, 21:55:35)

Obserwator,skoro macie "powołanie" to dlaczego bierzecie kasę za nic nierobienie.

 » do obserwator (Zdzichu | 06-02-2020, 16:59:31)

Wow...jak dalej będziesz ćwiczył myślenie to kiedyś masz szansę sam zawiązać sznurówkę... Dla mnie oczywistą oczywistością (pleonazm..wiesz co to?), jest to że straż miejska jest powoływana uchwałą rady gminy/miasta. Dla ciebie zauważenie że powołanie i powstanie to synonimy to wysiłek przewyższający twoje zdolności intelektualne.. Określenie "policja municypalna" jest zakazane ustawowo.. Nie pisało w necie, co?;d SM w Mogilnie mnie ani ziębi ani grzeje. Byłem w tej mieścince,ze 2 razy w życiu. Po co ktoś miałby tam bywać? Równie interesujące jak Gębice...tyle samo "atrakcji";d 99.8% Polaków nie wie, że takie miasto istnieje...

 » trzeba zebrać podpisy (colombo | 06-02-2020, 15:02:32)

pierwszy punkt programu wyborczego przyszłego burmistrza: likwidacja straży miejskiej, - i już masz + 60 % głosów

 » ZDZICHU "analityk' (obserwator | 06-02-2020, 06:59:02)

Na wstępie dla Twojej wiadomości ( myślę że zrozumiesz ) . Straż Miejska ( Policja Municypalna ) została POWOŁANA a nie powstała . Niestety możesz sobie pobiadolić na tym forum bo i tak nic nie zdziałasz w tym temacie . A czytając Twój komentarz to śmiem stwierdzić że masz jakieś kłopoty mózgowo-zdrowotne ( nie mówiąc o podstawowej znajomości pisowni w języku polskim ) i dlatego zacznij nad sobą pracować . Nie pozdrawiam .

 » ... (Zdzichu | 04-02-2020, 16:47:00)

Prawda jest taka, ze powstanie straży gminnych związane było ze swoistą modą żeby "mieć", która wystąpiła swego czasu w Polsce.. Ale i ze skokiem na kasę zapyziałych gmin na zad...piu. W 2014r gminy w Polsce, z fotoradarów zarobiły 130 milionów złotych. Miasteczka na zad..potrzebowały tej " formacji" jak kulawy nart biegowych..i rakiety do tenisa. W miastach typu Warszawa, Poznań itd, gdzie ilość ludności i wielość ośrodka ale, i poziom zdarzeń przestępczych,i wykroczeń wymuszała wsparcie policji formacją tego typu, powołanie jej miało jakiś tam sens.. Szczególnie w kwestiach ..parkingowych. W dziurach pokroju Strzelna czy leżącego gdzieś w polu Mogilna..zupełnie nie. Do gwarantowana mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i bezpieczeństwa w zupełności wystarcza policja. Która ma szeroką gamę gwarantowanych prawem możliwości oddziaływania faktycznego i prewencyjnego. Straż gminna w wielu przypadkach może tyle samo co zwykły obywatel..w tym grzecznie czekać na przyjazd mogącej prowadzić dane czynności policji. Nie tylko mi straż miejska w swoich "strojach służbowych" przyozdobionych w jakieś lampasy na portkach i kratkę na czapkach będzie zawsze kojarzyć się z chłopami ganiajacymi z blokadą po parkingu lub za babcią sprzedającą z koszyczka włoszczznę z własnego ogródka.. Są inne cele na które można lepiej przeznaczyć pieniądze. Gdyby zliczyć wydatki na SM w Mogilnie z ostatnich 10 lat to Mogilno dawno miałoby parking wielopoziomowy (na którym mogłoby zarabiać), z lądowiskiem dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu parkingu...

 » precz ze strażą miejską (dyzma | 04-02-2020, 15:26:28)

nieefektywne, niepotrzebne, kosztowne. Mogilno to raczej wioska niż miasto. Sens istnienia straży miejskiej w Mogilnie jest taki jak koło zapasowe w rowerze tego winoentuzjasty.

 » straz miejska (nul | 04-02-2020, 13:27:31)

straz miejska symbol władzy miasta -proponuje zdecydowanie nagrodzić a najwyższemu szeryfowi pomnik postawić.

 » Winko (Pik | 04-02-2020, 11:18:54)

Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie. A na marginesie. Po co ta straż, skoro policjantów jest tylu? W Strzelnie zlikwidowano i różnicy nie widać. Pijaczki nadal piją i leją po bramach, psy sra..jak sra..y, ludzie śmiecą jak wcześniej, syf przy niektórych posesjach był i jest nadal. Szkoda kasy.

 » Do Dr. Mercedes (Winko | 04-02-2020, 11:10:50)

Można winka się napić, ale nie na drodze.

 » Do krytykantów (Trzeźwość na drodze | 04-02-2020, 11:02:43)

Krytykujecie, a może dzięki temu mniej ofiar wypadków na drodze.

 » ÷÷% (Dr.Mercedes | 04-02-2020, 07:47:28)

To w tym kraju już za SWOJE nie można się napić się winka po robocie przy sobocie. Gdzie przyszło żyć ??@

 » Ludzie (Niko | 04-02-2020, 06:05:33)

Do Jontek. Co ty myślisz że wrzucisz śmieci na ulicę i każdy za ciebie będzie sprzątał.?najpierw to ludzi trzeba porządku nauczyć a później wymagaj od innych sprzątania przy swoich posesjach. Zainwestuj w rękawiczki jednorazowe i przysluż się środowisku a nie narzekasz. Najlepiej gadać i wywozic śmieci do lasu. Każdy powinien najpierw siebie samego złapać za rękę jak ma wywalić nawet mały papierek na ulicę

 » Straż miejska (Hejka | 04-02-2020, 01:16:32)

Straż miejska ? Symbol władzy !! Pięść ale taka cywilizowana demokratyczna na "niepokornych " komuna kłania się ! Jezu ludzie !! Baranki !!!

 » Zlikwidowac straż miejską ! (Rmn | 03-02-2020, 23:48:26)

Zlikwidować straż miejską oni nam tylko szkodzą zdrowiem i po kieszeniach.tylko jezdzą samochodem i stoją na marketach i mandaty nam wlepieają.

 » Brawo (1234 | 03-02-2020, 21:59:36)

Brawo. Spektakularna akcja. Dlaczego jeszcze nie mówią o tym sukcesie w telewizji.

 » Likwidacja (spokojny | 03-02-2020, 21:10:14)

Straż miejska tylko ze jest od tego by kamery i pijanych złapać A jak śmiecą itd to ich nie ma Zlikwidować straż miejska tak jak w strzelnie to zrobili

 » TARGOWISKO (BOB | 03-02-2020, 20:35:56)

Jak widzę straż miejską na targowisku którego budy nadają się na wystawę Budma 2020 i żadnej reakcji to....

 » Nie Tylko Miasto Monitorowane (Gezza | 03-02-2020, 20:26:21)

Jesli chodzi o kamery w Mogilnie, to z moich obserwacji wynika,ze juz dosc dawno uruchomiono w nich "rozpoznawanie twarzy" i oprocz szanownej Strazy Miejskiej, pozytywne rozpoznawania konkretnych osob wyzwalaja algorytmy, ktore z kolei albo wysylaja na lokacje patrole sluzb publicznych, albo kaza swoim kapusiom wlanczac umowione sygnaly akustyczne np. alarmy samochodowe. Popularne jest rowniez podawanie trygerow w siec komorkowa do smartfonow kierowcow lokomotyw, ci zas w odpowiedzi na alerty, wyja sygnalami lokomotyw bez widocznego zwiazku z ruchem na torach. To jest "zabawka" sprowadzona dla MSW z Izraela, ktorej celem jest dyskretne zastraszania "niepopularnych" wzgledem "bezpieki' osob. Praw ograniczajacych uzywanie kamer do takich celow jak na razie nie widac. Ciekawe co wymysla dla "niepoprwanych" obywateli np. kiedy nadejdzie pelne 5G, i bedzie mozna zdalnie wplywac na dzialanie samochodow w czasie jazdy.

 » Buahaha (Zdzichu | 03-02-2020, 16:49:45)

Czyli Pan podatnik dbając o los naszej umiłowanej Ojczyzny i swoich Rodaków..wsparł Skarb Państwa podatkiem akcyzowym i VAT od zakupu 5 win, producenta i sklepikarza- marżą, a oni Ojczyznę swoimi podatkami... Hucie szkła, swoim umiłowaniem konsumpcji napojów siarczynowo-alkoholowych zapewnił ciągłość produkcji, miejsca pracy, a huta podatki Ojczyźnie.. I jak ta Ojczyzna go teraz traktuje?:d

 » baba (olp | 03-02-2020, 16:35:07)

ale blysnela pani z za kamer blad ze sie nie boi

 » straż miejska do likwidacji (don pedro | 03-02-2020, 15:36:05)

straż miejska to kpina. Gość na rowerze wręcz wlazł z winem w monitor, a drga sprawa jakiejś pani konfident, przeszkadzał samochód i jaka tu "zasługa" tej odnogi urzędnika w mundurze?

 » bohater (jarek K. | 03-02-2020, 13:38:37)

Noooooo! Zabłysnął operator monitoringu. Bohater narodowy, tablice pamiątkową mu zrobić.

 » zaśmiecone rowy (Jontek | 03-02-2020, 13:16:29)

A może tak przy okazji straż miejska nałoży mandaty na osoby odpowiedzialne za niesprzątniętego śmieci leżące na poboczach dróg i w rowach? Np. rowy obwodnicy wschodniej Mogilna. No ale wtedy mandat musiałby dostać burmistrz Mogilno. Zresztą pobocza dróg. powiatowych nie wyglądają lepiej.

 » Co za czasy (Ferdek | 03-02-2020, 13:12:00)

Stop, stop mandatowanie będzie !!... Nastąpiło spożycie w miejscu publicznym...?? -- Ludzie to już nie można spożyć kulturalnie w samotności butelki wina??// Co za kraj.

 » Straż (DEK | 03-02-2020, 11:55:48)

Wooooooooooooow w końcu raz na rok coś zrobili...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wyższy podatek od nieruchomości (1)
 » Policja apeluje do motocyklistów (11)
 » Rozmowy będą nagrywane (3)
 » Patron nowego ronda w Mogilnie (4)
 » Zmiana na stanowisku kierownika (0)
 » Przegrana w drugiej instancji (8)
 » Potrzebna krew dla Julki (0)
 » Kontrolowali zachowania pieszych (18)
 » Wygłosi referat o szkolnym radiu (0)
 » 17 kierowców z mandatami (9)
 » Trwa nabór chórzystów (0)
 » Nauczanie hybrydowe (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Robili i puszczali latawce (6)
 » Rewitalizują park w Strzelnie (36)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ