Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

STRZELNO: Duża podwyżka za śmieci

2020-03-18 22:10
 

Od 1 kwietnia 2020 roku mieszkańcy gminy Strzelno zapłacą 33 złote od osoby za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do tej pory stawka ta wynosiła 14 zł od osoby.

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie radni podejmowali uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych i ustalenia stawki takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik. Głos w sprawie podwyżki zabrał burmistrz Dariusz Chudziński.

- Kwestia podpisania umowy na dwa lata z mojego punktu widzenia dłuższy okres powoduje to, że ta cena jest bardziej stabilna, że za rok, za parę miesięcy znowu nam ktoś nie wystrzeli z jakąś nie wiadomo jaką kwotą (...) Stan prawny i rynek, na którym się znajdujemy, którego funkcjonujemy uniemożliwia nam jakikolwiek ruch w tej sprawie. Jeżeli nie wyrazimy zgody, nie podpiszemy umowy - zostajemy w kwietniu z śmieciami na ulicach. Jeśli wyrazimy zgodę, nasi mieszkańcy będą musieli płacić jeszcze raz tyle za wywóz odpadów komunalnych, ale niestety te zasady kształtuje rynek. Urząd gminy, burmistrz i rada procedują przetarg, ogłaszają go, a rynek dyktuje cenę i nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy się z tym zmierzyć. Rynek śmieciowy jest bardzo trudny, jest bardzo drogi - mówił podczas sesji burmistrz Dariusz Chudziński. Od 1 kwietnia 2020 roku mieszkańcy gminy Strzelno zapłacą za odpady komunalne 33 złote od osoby. Co ważne, jeżeli właściciel nieruchomości nie będzie wypełniał obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny - zapłaci opłatę podwyższoną w wysokości dwukrotnej stawki.

W przypadku nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, podstawą do ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowić będzie iloczyn zadeklarowanego pojemnika i stawki za pojemnik ustalony w uchwale. Stawka opłaty za pojemnik przy odbiorze odpadów komunalnych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne będzie wyglądać następująco:
1) pojemność 120 l - w wysokości 5,50 zł
2) pojemność 240 l - w wysokości 11,50 zł
3) pojemność 1100 l - w wysokości 54,00 zł
4) pojemność KP7 - w wysokości 378,00 zł.

Również i w tym przypadku ma zastosowanie podwyższona stawka, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy również, że podwyżkę opłat wymusza strona wydatkowa systemu, czyli odbieranie i transport odpadów, wzrost cen transportu, energii i tzw. "opłaty marszałkowskiej" oraz opłaty ponoszonej z tytułu składowania odpadów. Po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów zamieszkałych i niezamieszkałych (kwota za rok: 3 828 783,71 zł) oraz przeprowadzonej kalkulacji finansowej ustalono, że gmina Strzelno nie jest w stanie pokryć płatności opierając się na obecnych stawkach jakie obowiązują w gminie od mieszkańca za wywóz odpadów komunalnych. Zgodnie z założeniami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach system gospodarki odpadami ma być systemem samofinansującym się.

Radny Dawid Nowak zauważał, że podwyżka opłaty za śmieci uderzy we wszystkich mieszkańców, jednak najbardziej w rodziny wielodzietne. Pytał przy tym o ewentualną możliwość wykorzystania w tym przypadku z upusty w ramach Karty Dużej Rodziny. Jak się okazuje, względy prawne wykluczają taką możliwość. Niewykluczone, że wieloosobowe rodziny otrzymają jakieś inne wsparcie.

Z kolei zdaniem radnego Remigiusza Koprowskiego na rynku śmieciowym zostali "bardzo duzi gracze". Wynika z tego, że gminę Strzelno obsługuje przedsiębiorstwo, które obiera odpady od 50 gmin.

- (...) Zobaczcie jakimi potężnymi pieniędzmi te firmy operują i one mogą stawiać warunki takie i takie - takie, jakie chcą. To jest rynek otwarty i ten rynek dyktuj to, co uważa za stosowne. Tak prawdę mówiąc, my jako radni nie mamy za dużego na to wpływu. Musimy się podporządkować temu, co zastaliśmy i co będzie (...) Po jakimś czasie możemy w delikatny sposób zawsze coś zacząć rozmowy, jakie czy coś no to już będzie w tym głowa i pana burmistrza i całej rady, jak również i pana mecenasa. Także na dzień dzisiejszy w mojej ocenie uważam, że to jest jedyne rozwiązanie, jakie możemy dziś zastosować - mówił Remigiusz Koprowski.

Radny Michał Piotrowicz brał także pod uwagę pesymistyczny scenariusz, w którym to wielu mieszkańców może przestać uiszczać opłaty za odbiór śmieci ze względu na wysoką podwyżkę.

- Jedyna rzecz, która mnie bardzo martwi to to, że ta podwyżka jest tak wysoka i ludzie po prostu nie będą płacić. Co z tym dalej po prostu, bo to gmina będzie musiała ponosić potem koszty, wyrównywać to, co ludzie nie zapłacą. Nie oszukujmy się, nie jest wesoło. Co robić dalej? - pytał burmistrza radny Michał Piotrowicz.

Dariusz Chudziński wyjaśniał przy tym, że ściągalność z tytułu odpadów komunalnych od mieszkańców wynosi obecnie 75-80%. Jak w każdym samorządzie dzieje się tak, że gmina płaci firmie, a później pobiera pieniądze na ten cel od mieszkańców.

Wynik głosowania uchwały wyglądał następująco:
za: Justyna Bogacz, Marcin Borowski, Piotr Cieślik, Piotr Dubicki, Remigiusz Koprowski, Marek Kwiatkowski, Dawid Nowak, Jadwiga Pankowska, Michał Piotrowicz, Ewa Siudzińska, Emilia Walkowiak, Sławomir Wójcik

przeciw: Piotr Pieszak

wstrzymane: Ryszard Chudziński, Kazimierz Łojewski.

Roczna podwyżka dla jednej osoby to aż 228 złotych, a przy trzyosobowej rodzinie kwota ta sięga już 684 złotych rocznie. Co najważniejsze, nie ma już zniżek dla rodzin wielodzietnych. Teraz trzeba zapłacić za każdą osobę. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [189]» dodaj komentarz   

 » Wirus w koronie (POrażka | 01-04-2020, 11:16:42)

Wójt Jezior Wielkich tak wziął sobie do serca zalecenia rządu, że od dwóch tygodni słuch po nim zaginął. Gminę zostawił na pastwę losu. Wynagrodzenie dostanie,pytam się tylko za co.

 » do abcd (jaś | 01-04-2020, 11:04:18)

Dodam, że pośród nich są tacy, którzy mają układy wysoko, oj wysoko i dużo mogą ...

 » do "mieszkańca" i innych (abcd | 31-03-2020, 23:20:08)

Nie wszyscy się pochowali, nie wszyscy... Efekty zauważy nawet ślepy. Burmistrz unieważnił nawet uchwałę rady !!! Widać, że strach zajrzał mu mocno w oczy, oj mocno.

 » Wirus w koronie (POrażka | 31-03-2020, 19:53:41)

Wójt Jezior Wielkich tak wziął sobie do serca zalecenia rządu, że od dwóch tygodni słuch po nim zaginął. Gminę zostawił na pastwę losu. Wynagrodzenie dostanie,pytam się tylko za co.

 » Co jest Darku? (Sławas | 31-03-2020, 15:51:18)

Co jest kurka wodna? Kolejna porażka Darku. Najpierw te Twoje ronda a teraz unieważnienie przetargu w sprawie odpadów. Darku? Co się dzieje?

 » Gdzie pochowali się PiSowcy lokalni !? (mieszkaniec | 31-03-2020, 15:45:32)

Gdzie pochowali się lokalni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości ?

 » Do MATKA POLKA (WYBORCA | 31-03-2020, 15:33:50)

Jeśli to prawda to najwyższy czas zmienić RADĘ MIASTA !

 » UNIEWAZNIONY (MATKA POLKA | 31-03-2020, 15:27:12)

NA BIPIE JEST ZE UNIEWAZNILI PRZETARG

 » Gdzie byliście (??? | 31-03-2020, 10:23:20)

Przetem Chudzinski karał strzelnioków z pozycji strażnika - a pieniądze szły do powiatu . A teraz z pozycji Burmistrza a pieniądze do firmy śmieciwej Prezero -i przez to Strzelno ubożeje

 » Z innej beczki (Olo Manolo | 31-03-2020, 08:56:13)

A popierdółki do wyborów w maju już się przygotowują? Spieszta się na zapisy do komisji, zawsze kilka zeta wpadnie. Strzelnu bida nie grozi bo z beznadzeji w bidę nie można się wpakować. Mota farta.

 » głosowanie (alojzy | 30-03-2020, 23:37:57)

wstrzymanie się od głosu to jest przychylenie się do większości . to tylko ma ładnie wyglądać , taki radny może zawsze powiedzieć ja nie głosowałem jestem ok, taki wymyk

 » Wstrztmanie od głosu. (Obywatel | 30-03-2020, 18:07:40)

Co to znaczy? Albo się mówi tak albo nie. A nie wstrzymuje się. Trzeba mieć odwagę cywilną panowie radni.

 » do "ktoś" (jaś | 30-03-2020, 15:32:45)

Żeby spokojnie patrzyć na siebie w lustrze a zwłaszcza w swoje oczy trzeba mieć honor ! Radzę zapoznać się z "kodeksem Bodziewicza".

 » Burmistrz (Ktoś | 30-03-2020, 12:51:45)

Ale Chudziński pojechali po tobie!!!! Mam pytanie czy Ty możesz jeszcze spojrzeć w lustro?

 » haloo członkowe Pisu (@ | 30-03-2020, 12:02:33)

Szanowni członkowe Pisu Śpicie czy tylko udajece że reprezentjecie władzę rządzącą. Dlaczego pozwalacie na tak rozbój? .

 » uchwała śmieciowa (Daruś | 30-03-2020, 09:10:51)

Wojewoda może uchylić tą nieszczęsną uchwałę. Pytanie czy kolega z Kruszwicy zrobi to koledze ze Strzelna. Pozdrowienia dla strzeleńskiego PIS.

 » Błędne koło (UPS | 30-03-2020, 08:57:21)

Wasze komentarze,to zwykłe śmieci.Błąd na błędzie! Ani pisać poprawnie, ani czytać, ani nie bardzo znać się na matematyce.Psioczyć,nic nie robić i dostawać z MOPS-u.

 » RUDY FELEK (Rudy kleryk | 29-03-2020, 22:12:52)

Każde miasto ma swojego rudego Felka, więc Strzelno też niech pośpiewa do teksu Kabaretu Moralnego Nipokoju. RUDY FELEK Był sobie kiedyś Rudy Felek, ten kto podpadł mu. (Rudy Felek ten kto podpał mu) Po ziemi już nie chodzi, bo nie umie chodzić tru Na wsi i w mieście wszyscy znali go, kłaniali mu się w pas. I nawet Gruby Olo miękł, przed Felkiem szanówa. A ten do Gęsi szedł tam stolik dzień i noc. (Tam stolik dzień i noc) Na niego czekał bo pan Felek był specjalny gość. I czekał tłusty rosół i w rosole jakiś gnat. Do tego harmonista ekstra i harmonia graa! Ref. Faj farararararajfaraj 2. Gdy kiedyś Kolejową szedł, w karecie Boże mój! Hrabiankę ujrzał jak obrazek. Chryste!, Panie stój! I na kolana przed nią padł sam Felek wiecie co? I mówi do niej ukochana zostań żoną mą. Hrabianka zaś na słowa te zaśmiała mu się w twarz. Z drogi ty maszkaro jedna, co ty dla mnie masz? Powlókł Felek się do Gęsi, bez ochoty rosół jadł. I kazał harmoniście grać, więc harmonista grał. Ref. Faj farararararajfara 3. Harmonia grała w czasie gdy obmyślał Felek plan. Nie ma forsy? Znajdzie się! - Zrobimy skok na bank. Urody to nie doda, lecz pieniądze mają coś. Że kto je ma pięknieje, choćby brzydki był jak noc. Kto nogi miał, ten w miasto gnał i nie oglądał się. Zginęli wszyscy, Felek żył, lecz z piersi ciekła krew. Umierał tam gdzie magiel był i z magla para szła. Parował rosół stygła kość, a harmonista grał. Ref Faj farararararajfara

 » Niektóre komentarze są bardziej rzeczowe niż obrady na sesjach (obserwator | 29-03-2020, 20:34:53)

1)Smieciowy biznes -przecież Burmistrz wszystko widżi kiedy się komu umowa kończy bo jest za to odpowiedzialny -równierz za przetark . NAST . wypowiedż ( umig) -O niezrozumiały Koproski przekonujący radę do głosowania za podwyszką NAST . podwyżka wszelka i śmieci -tak rządzić jak Burmisztrz Strzelna to babica by też umiała na kredyt i cudzym kosztem podatnika ,widząc tylko potrzeby w U.G_ A walczyć o odłączenie SP ZOZ od Mogilna i utrzymanie SZpitala w Strzelnie łącznie z dofilansowaniem i kontraktami z N.F.Z. lekarzami i personelem to nie .NAST> wypowiedż - ładna zagrywka Burmisztrza i dobitka Koproskiego jak z siebie i innych robi głupich że po przegłosowaniu podwyżki i podpisaniu 2 letńiej umowy Burmisrz ma negocjować tańszą taryfę . DLACZEGO POZOSTALI radni nierozumieją madrych słów PIESZAKA i niebiorą z niego przykładu popierając głosowaniem tak jak on przeciw podwyższe NAST> chciwość i pycha - egoista w Strzelnie i mam pytanie? dlaczego do tej trudnej Pademi wirusa dołączyła rada i Burmistrz - krwiopicce .NAST .>zaraza - porażeni firmą śmieciwą uważajcie na watacha wstyd do takiej rady i Burmisztrza niepowtarzalna żenada . NAST>robienie wćiula w białych rękawiczkach . Przetargi- a umowa bez przetargu to jak to nawać , dogadaniem się , a obywatele niech płacą nawet 100zł jak radni zatwierdą a co z rożnicą zysku na puł ,- łaskawy władzca strażnik. NAST >Najdrosze smieci w Strzelni i wszystko drożeje w ubiegłm roku 80 % a w TYM 140% - woda i Scieki około 30% - PODATKI od niruchomośći i rolny ,okło 20% - 25% opłaty prowizje około 80% Mieszkania i czynsze od 100% do 140% - PRąd od 15% do 30% i inne artykuły zywność.Teraz jeszcze Pademia wirusa ,i w tym czasie co są zabronione obrady , sesji wystraszeni uhwalają tak 33zł sortowane i66zł niesortowane i kogo na to stać .Sklepy się zamykają , a burmisztrz tylko myśli o Łąkim .MĄDRE te KOMENTARZE I JAKI zTEGO WNIOSEK - WYRZUCIĆ NIEUDACZNIKÓW w TRUDNYCH CZASACH bo zniszczą MIASTO i SPOŁECZEŃSTWO

 » Do rudy! (Masz rację ! Popieram ! | 29-03-2020, 17:00:55)

Ale..!!! Strzeleński PiS nie dokonał żadnego rozliczenia z totalnej kompromitującej porażki samorządowej zafundowanej z naszych podatków lokalnemu wątpliwemu kandydatowi na burmistrza. Zmarnowany czas ! Zmarnowane nasze pieniądze wyborcze ! To efekt beznadziejnych działań lokalnych działaczy PiS w czasie kampanii wyborczej !!! Na dodatek (o ironio)-obecnie konkurent- PO kręci interes POlityczny zafundowany przez Prawo i Sprawiedliwość w postaci zgody na otrzymanie kredytu na rachunek Społeczeństwa ! W Strzelnie jest bardzo duża liczba mieszkańców korzystających z takim mozołem wywalczonych i zrealizowanych przez PiS obietnic wyborczych ! 500+ , emerytury , wyprawki szkolne , obniżone podatki , itp. Niestety w oderwaniu od DUŻEJ GRUPY ZWOLENNIKÓW PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI działacze lokalni PiS nie potrafią nawiązać adekwatnego do sytuacji kontaktu ze Społeczeństwem ! Np.(podwyżki opłat za odpady )! Żadnego sprzeciwu w tej kwestii ! Jest jeden i jedyny powód tego marazmu ! ! Brak wiarygodności ze względu na skład osobowy lokalnego PiS !! Duża część Społeczeństwa wykazała dobitnie ten problem w komentarzach w czasie toczącej się kampanii wyborczej . Niestety ! Te uwagi zostały zignorowane przez działaczy lokalnego PiS jak również zbagatelizowane przez POSŁÓW PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI z naszego regionu wyborczego ! Bez Jarosława K. tego problemu się nie rozwiąże ! Posłowie z regionu bagatelizują nadal ten fakt !

 » Smieci (User1987 | 29-03-2020, 16:55:22)

Cena śmieci nie jest zależna tak jak myślicie tylko i wyłącznie od firmy PreZero. Większość opłaty za odpady to koszt ich składowania / utylizacji / podatki / opłaty środowiskowe itp. Winni są sami mieszkańcy. Im jest mniejsza segregacja tym będzie drożej. Jako że mieszkańcy Strzelna są brudasami i nie potrafią segregować to naturalnie że będą mieć 33zł. W innych gminach jest większy porządek to będą mieć taniej. Skoro nie chcę wam się segregować to trzeba płacić. Nie znam dokładnie cen po ile gmina płaci za odbiór odpadów poszczególnych frakcji jednak jest bardzo duża różnica między nimi. Jeśli nie segregujecie śmieci to za odpady gmina może płacić: Papier kilka zł Plastik kilka zł Szkło kilka zł Bio około 300zł Komunalne około 600zł Popiół około 200zł W waszej gminie jest tak że mało kto segreguje. Wszyscy mają dużo zmieszanych a mało selektywnej. Zamiast za 1t szkła zapłacić kilka zł to lepiej wrzucać w komunalne i płacić 600zł Brawo.

 » I w pisdu (Yeti | 29-03-2020, 15:05:40)

I obowodnicę w Strzelnie wirus zjadł i było się tak cieszyć?

 » bezcenne strzeleńskie śmieci (Jan | 29-03-2020, 14:55:45)

Wybrać na burmistrza psychopatę, jeszcze o takiej maści, to kompletny brak wyobraźni. Na dodatek w łapach trzyma jeszcze sznurki od marionetek ,,rządzących" powiatem. Bezwzględny chciwy facet.

 » PiS (rudy | 29-03-2020, 12:22:25)

Daję, do końca tygodnia powiedzmy, ostatnią szansę Panom Jackowskiemu, Szydzikowi i całemu strzeleńskiemu PiS. Macie wojewodę, NIK, prokuratury (byle nie tą w Mogilnie), jak nie potraficie sami to poproście swoich posłów. Jak nie będzie stosownej reakcji, prześlę to wszystko na Nowogrodzką w Warszawie. Jak myślicie co zrobi prezes?

 » burmistrz (wola | 29-03-2020, 11:13:25)

Pan Chudziński to geniusz . a radni to cieniasy i to tylkko ich wina, że tak jest zarządzana gmina !!!!!!!!!!!!!!

 » Dlaczego? (Mieszkaniec | 29-03-2020, 09:41:57)

Panie Burmistrzu dlaczego nie dba pan o mieszkańców gminy tylko pozwala żeby dymało nas PREZERO? Dlaczego?!

 » Koronawirus (Lemo | 28-03-2020, 23:11:13)

Już niebawem sytuacja gospodarcza i arogancja wszelkiej władzy doprowadzą ludzi do skrajnych zachowań. Nadchodzący kryzys, bezrobocie i bieda zmiotą obecnych politykierów ze sceny politycznej i to niebawem. Oni mają tego świadomość dlatego tak chapią. Jeszcze kilka miesięcy i ludzie sami zaczną szukać i wymierzać sprawiedliwość. Nie zrobili nic w Europie, Polsce, gminach i powiatach żeby zadbać o szarego obywatela, więc obywatele zajmą się władzą.

 » pracownicy (x-men | 28-03-2020, 22:46:33)

W opinii Burmistrza pracownicy urzędu miejskiego są niefrasobliwi dlatego trzeba płacić kancelarii zewnętrznej za przetarg, który wysadził portfele mieszkańców gminy Strzelno w kosmos. Co Ksiądz proboszcz ma do śmieci? Śmieszny jesteś człowieku ;) Zacinasz się w każdym zdaniu co świadczy o tym, że możesz nie mówić prawdy. Tak to tąpnięcie widać, że mieszkańcy gminy Strzelno zapłacą największą stawkę w okolicy. Zaczynając zdani od ee. lub planowaliśmy planowałem to kto w końcu planował? Masakra jak można tak się motać w wypowiedziach nie mówiąc o nerwowych gestach. Ma Pan racje Panie Burmistrzu odnośnie atrakcyjności przetargu dwuletniego do którego przystąpiła tylko jedna firma. To gdzie ta atrakcyjność i zainteresowanie firm? Po 25 minutach ma się dosyć słuchania tego lania wody

 » POLITYKA GMINNA (Jacek: | 28-03-2020, 21:21:21)

Jest nieprawdą , że gmina musi podpisać umowę z tak drogim odbiorca. Musi jak zbyt późno ogłoszono przetarg i nie ma już komu odwozić śmieci. To jak jest nóż na gardle podpisuje się tak DROGĄ UMOWĘ. Przetarg ogłoszony-cena zbyt wysoka, przekraczająca zaplanowaną, przetarg się zamyka i ogłasza nowy. Dlaczego przetarg przeprowadza za gminę firma zwenętrzna? I to dlatego tak drogo. Jakie są koszty przeprowadzenia przetargu przez firmę zewnętrzną? Czy firma ta zostałą wybrana zgodnie z ustawą PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH? Jeżeli Pan Burmistrz mówi, że pracownicy nie potrafią wybrać ODBIORCY Śmieci to KTO WYBRAŁ FIRMĘ TO PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA? Dobrze, że Pan Piotr Pieszak był przeciw, SZKODA, ŻE TYLKO ON. MIESZKAŃCY płacą za śmieci jak cena jest adekwatna. W tej sytuacji przestaną płacić i to jest PEWNE. TERAZ TO GMINA NAJPIERW BĘDZIE MUSIAŁĄ ZAPŁCIĆ WYKONAWCY, a od mieszkańców wyegzekwować. Kiedy? a może za kilka lat.O i taka jest gospodarna polityka gminna. Brawo Panie i panowie RADNI.

 » Porażka ludzie nie zarabiają a tu podwyżki (Porażka | 28-03-2020, 19:33:39)

Puknijcie się .

 » Chudziński (wirus | 28-03-2020, 11:52:04)

No to Strażak Miejski z ambicjami do chmur.... wydymał Was drodzy mieszkańcy:) powinnien jeszcze każdemu dać mandaci za złe przechodzenie przez jezdnie:) to człowiek , który dawał mandaty własnej rodzinie hehehe On ma Was głęboko w poważaniu....tak działają ludzie PLATFORMY.....neokomuna!!!

 » Kiełbasa wyborcza (Hejka | 27-03-2020, 22:11:42)

Mydełko FA ? Ha ha mydełko Fa

 » kontenery (Strzelno | 27-03-2020, 20:12:45)

Może ktoś zainteresuje się uszkodzonymi kontenerami na terenie miasta Strzelna,bo niedługo razem pojadą ze śmieciami a obsługa chyba nie widzi,albo nie chce widzieć w jakim są stanie.

 » Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie!!! (Apage Red Satanas | 27-03-2020, 18:21:37)

Ja nie chcę od rudego chudego żadnego mydła, maski, ani żadnej innej akcji pod publiczkę. Ja żądam wycofania tak horredalnej i absurdalnej podwyżki za śmieci! Ryży opamiętaj się! Pycha i chciwość zgubi cię!

 » Smieci (Moby | 27-03-2020, 17:38:53)

Ludzie nadal nic nie widza. Zlodziej w bialych rekawiczkach.... Ale chcieliscie sami...

 » Strzelno (kazek | 27-03-2020, 16:17:49)

czlowieku PIS chcę nam w maju urządzić jatkę a ty jeszcze chcesz ich bronić,

 » Tak chcieliście (tuptuś | 27-03-2020, 12:00:18)

Mieszkańcy Piastowskiego niech płacą - "ich Radny" był taki aktywny na sesji ,że aż żal było patrzeć.

 » smieci (RDS | 27-03-2020, 10:43:23)

Jak to jest mozliwe,ze w Bydgoszczy od osoby sie placi 22 Pln,a w Strzelnie 33PLn,czy to zart ?Jak tak to bardzo niepowazny.gratuluje radnym pomyslu

 » do Jana (UPS | 27-03-2020, 07:41:21)

A może wszyscy by tak mniej produkowali śmieci.Prawie 3 letnie dziecko i jeszcze pampersy, bo rodzicom nie chce się sadzać na nocnik i nauczyć. Jest więcej takich przykładów lenistwa.

 » Hochsztaplerka śmieciowa (Horhe | 27-03-2020, 05:43:42)

I nic do chudego i radnych nie dociera. Nic sobie nie robią z naszych komentarzy. Za chwilę ten rudy hochsztapler ze swoją bandą popleczników, ponownie nam wydrenuje portfele w innym temacie, a my nic nie jesteśmy w stanie zrobić, aby temu zapobiec. Możemy się jedynie odwołać, przez okno...

 » do As (ona | 26-03-2020, 22:42:47)

Nie wiem co ty widzisz, ja widze że strach cię obleciał.

 » Smieci (Jan | 26-03-2020, 21:02:27)

Burmistrz nam zatruł życie cena za śmieci to może my go zasypmy podaniami o zwolnienie częściowe z opłat zanim odpisze każdemu to się zastanowił co nam zrobił

 » PŁACIMY ZA ŚMIECI,PODATEK A NIC NIE MAMY (RODZIC | 26-03-2020, 20:05:41)

Płacimy za śmieci,płacimy podatki,a władze nawet nie potrafią zadbać o drogi. Odwożę dzieci do szkoły we Wronowach,droga dziurawa. Takie dziury,że 2 samochody nie mogą się minąć. Współczuje mieszkańcom,którzy codziennie tamtędy jeżdżą. Czy burmistrz naprawi tę drogę???Pewnie nie, bo gmina będzie musiała zapłacić firmie odbierającej odpady, bo mieszkańców gminy po prostu na nie stać nie będzie i nie będą płacić.

 » Do rudy . (mieszkaniec | 26-03-2020, 19:02:29)

PiS w Strzelnie to fasada i fikcja ! Służy tylko i wyłącznie jednemu - JEDNEMU człowiekowi ! Reszta udaje ,że jest ok. Nie jest ok. Bez odzyskania wiarygodności Prawo i Sprawiedliwość nigdy w Strzelnie nie uzyska należytego poparcia społecznego !

 » Strzelno (rudy | 26-03-2020, 13:23:36)

No co jest ? Pytałem, co na to strzeleński PiS ? Panowie Szydzik i Jackowski ? Nie macie zdania ? Jeżeli POpieracie Chudzińskiego, to czego się wstydzicie ? Każdy ma prawo mieć swoje poglądy.

 » Sarin 11 (As | 26-03-2020, 09:27:49)

Tak już widzę jak policja albo prokuratura zajmują się takimi pierdolami. Gościu nie ośmieszaj sie

 » do As (ona | 25-03-2020, 23:45:51)

A, co jeśli nie straszy?

 » Do Sarin 11 (As | 25-03-2020, 21:31:52)

Nie strasz nie strasz bo się że...

 » Burmistrz (STRZELNO | 25-03-2020, 19:14:39)

Oj Ewka sprzedałaś się? Za pracę do męża w zazie? Niewiarygodne!!!!!!!

 » Buniu (Kmita | 25-03-2020, 17:34:22)

Dla mnie ten człowiek to nikt i znikąd.robi karierę na naiwnych dali się omotać i dobrze szkoda na nich komentarzy pozdrawiam zdrowych ludków na umyśle

 » Burmistrz (Ktoś | 25-03-2020, 11:04:18)

Chudziński wyznaczył Ewę na zastępstwo? Ewa biedna jesteś,że dajesz szajstać swoim nazwiskiem jak tylko Pan burmistrz ma na ochotę. To nie jest żaden awans po prostu jesteś mu potrzebna w danej chwili a potem hop siup i do kosza.

 » Strzelno (mieszkaniec do wirus | 25-03-2020, 07:48:26)

A DLACZEGO PYTASZ O LUDZI Z KWARANTANNY -JEZELI SĄ TO SPRAWA POLICJI A NAM NIC DO TEGO A JAK WIESZ O KIMŚ KTO OSZUKUJE TO ZGŁOŚ POLICJI

 » Do UPS (DHL | 24-03-2020, 22:01:45)

UPS ty tak z zamiłowania do władzy czy etatowy bulterier na tym cmg? Jaka władza tacy PR-cy:) już niczym mnie nie zaskoczycie.

 » Najdroszy śmieć na rynku dostał się do Strzelna (obserwator | 24-03-2020, 21:11:02)

Za takie chore i bezmózgowe uchwały .Radni i Burmisztrz powinni odpowiadać swoim majątkiem. Społeczeństwo nie powinno ponośić konsekwencj ich błędów . powinni się wzorować na innych ,na przkład . Orchowo 11zł Toruń 13 zł Strzelno 33zł to terz niech za wszystkich płacą ,albo Refffferendum /? i głu.oli wyrzucić tak być niemorze w PAŃSTWIE PRAWA

 » do Wanda (UPS | 24-03-2020, 17:21:45)

Ale wstyd! Sama sobie wydajesz nie najlepsze świadectwo.To od Ciebie zależy czy masz śmieci wokół siebie.Burmistrz jest reprezentantem Waszym, a nie sprzątaczem. Wanda, a fe

 » do radny podpisy (Adam | 24-03-2020, 16:53:07)

bardziej pazernych od was już nie można wybrać jesteśćie największym ciężarem dla nas mieszkańców . ale uważajcie decyzje sa wasze a nie Burmistrza,

 » Kwarantanna (Wirus | 24-03-2020, 16:16:16)

Mam pytanie czy wiadomo czy w Strzelnie są osoby objęte kwarantanna?

 » Do radnego podpisy (Dzidek | 24-03-2020, 16:02:12)

Coś taki nerwowy panie radny ty pewnie Peowiec albo miłośnik jaśnie pana dupowł.z,cwaniaczki trzeba za was się brać wszystko robicie za swoim doń-hrysto panie i panwie radni coś od ciebie rozumki pewnie jakieś tam macie to do roboty

 » podpisy (radny | 24-03-2020, 11:46:30)

zbierajcie, zbierajcie, szybciej sie skonczy Wasze marudzenie na nas, zaczniecie wypisywac i marudzic na nowych

 » do max (Sarin11 | 24-03-2020, 10:13:01)

niestety nic nie zabolało,napisałem prawdę, i jednak zrealizuje swoje działanie, trochę to potrwa ale zobaczymy,cierpliwość do jesieni,ustalenia będą, policja, prokuratura i sąd rejonowy....

 » śmieci (mieszkaniec | 24-03-2020, 09:33:25)

Panie burmistrzu.rzad wprowadza zniszki a pan podwysza opłaty dla mieszkańców w drastyczny sposob!!!! jedyne wyjscie jakie widze to anulowanie tej podwyżki

 » do Sarin (max | 24-03-2020, 09:31:06)

Co, zabolało??? Prawda nie zawsze jest przyjemna i wygodna.

 » do Trampol (UPS | 24-03-2020, 09:29:22)

Rozpocznij leczenie, jak najszybciej skoro popuszczasz w majtki.To jest nieciekawe zjawisko oraz roznosisz wokół siebie niezbyt przyjemny zapach

 » All inclusive (Trampol | 24-03-2020, 06:25:19)

Zazdroszczę strzelnianom bo w swojej mądrości wybrali radnych i burmistrza a teraz świętują. Mają takie ALL INCLUSIVE. Zazdroszczę, aż się posikałem że śmiechu.

 » Do Mieszkaniec (Sarin11 | 23-03-2020, 22:46:39)

Nie jestem nierobem, nie jestem pijakiem, mam dzieci, dostaje 500+, i to są pieniądze dla dzieci. Nie jesteś anonimowy, to co napisałeś, to pomówienie za które może być dotkliwa kara,uważaj co piszesz, czuję się urażony twoim wpisem, rozważam zgłoszenie tego faktu na policję, żeby cię ustalili po IP.

 » Referendum (Jarko | 23-03-2020, 22:28:25)

Szanowni mieszkancy trzeba zebrac podpisy na wywoz tej calej elity niech po nich smieciarka przyjedzie bo oni traktuja nas jak smieci wiec im sie odwdzieczmy niech ich wiiza za 33 za osobe

 » Dawaj (Kl | 23-03-2020, 21:23:36)

Darek potrafisz, dawaj więcej.... Lud tak wybrał, tak chciał, więc ciśnij, będą klaskać...

 » robienie w ciula w białych rekawiczkach (wkurzony | 23-03-2020, 21:13:35)

Burmistrz Strzelna jest łaskawym władcą bo zaproponował ,,tylko" 33 zł a mógł 100 zł od mieszkańca za śmieci i jestem pewny, że radni by to przegłosowali. Wysoka cena nie jest winą burmistrza tylko większości radnych, którzy taką uchwałę podjęli jako akt prawny. Chudziński ograł mieszkańców w swoim stylu zwalając winę na bezradnych.Wstyd!

 » Burmistrzu Chudziński (Wanda | 23-03-2020, 20:53:09)

Burmistrzu Chudziński zobacz jak się śmieci walają na Osiedlu Piastowskim z kontenera. Wstyd

 » Biznes śmieciowy (POrażka | 23-03-2020, 17:04:49)

Ten wasz burmistrz to wybrał firmę śmieciową z górnej półki. Orchowiacy za śmieci segregowane płacą 11 zł od osoby. Ktoś lubi u was obracać dużymi pieniędzmi.

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 23-03-2020, 16:59:42)

Jestem w dalszym ciągu za zniesieniem czynszu dla mieszkańców gminy Strzelno i umarzanie wpłat za śmieci chociaż tym rodzinom wielodzietnym i seniorom emerytom wszystkim, chociaż na 3 mc. Radni jesteście to winni społeczności.

 » do "mieszkaniec" (leon amator | 23-03-2020, 12:10:02)

No to trochę bliżej,ile płacisz tych podatków? Kim jesteś ? Zapewne jesteś nauczycielem albo urzędnikiem. To ile płacisz podatków ? I kto cię utrzymuje ? Dlaczego obrażasz ludzi, którzy otrzymują 500+ ? Przecież ponad 95 % tych środków jest przeznaczone na dzieci, na rodzinę (żywność, ubrania, wypoczynek, rozrywka, nauka itp.) Pewnie jakaś tam część (max. 5 %) wydaje na alkohol, ale jakie to ma znaczenie. Duże znaczenie ma tu opieka społeczna, która powinna podejmować stosowne interwencje, aby tak nie było. Możliwe, że jesteś też sklepikarzem, albo innym drobnym biznesmenem, to tym bardziej powinieneś całować rękę pisiorom, bo dzięki 500+ istniejesz jeszcze na rynku. Nawet Balcerowicz i Michnik przyznają, że 500+ powodują wzrost popytu. Nawet jak prowadzisz warsztat samochodowy, to istniejesz tylko dzięki temu, że ludzie kupują masowo używane samochody, które ty naprawiasz, bo z nowych BMW, mercedesów, alfa romeo itd. to nie miałbyś złotówki - niezbyt liczne (zwłaszcza u nas) zakupy a serwis i naprawy w firmowych serwisach.

 » do mieszkaniec (ojoj | 23-03-2020, 10:13:53)

krew cię zalewa POwcu tacy wy jesteście zazdrośni obłudni i po nocach spać nie możecie zdrowia nie szkoda??? a PIS jest wielki mamy z PO burmistrza arogancja tego pana przebija wszystko

 » Do gminnej cizi (Rad. | 23-03-2020, 10:05:28)

A Ty nie wiesz, gminna cizio co słychać. Czy nie umiesz kierować się rozumkiem, czy Ty tylko śpisz, jesz I sr.sz?

 » Mieszkańcy (Gminna cizia | 23-03-2020, 07:50:58)

Co słychać przy poniedziałku strzeleńskie śmieciuchy?

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 23-03-2020, 06:13:28)

Burmistrz Strzelna powinien teraz zwołać sesję i wnioskiem radnych o umorzenie czynszów dla mieszkańców całej gminy Strzelna i wstrzymać różne płace tak jak za prąd i jak śmieci ,czynsz za mieszkanie itp. na kilka miesięcy, przecież o mieszkańców trzeba dbać prawda burmistrzu a może jak zawsze obłuda czy fałsz. Niechaj teraz radni się wykażą umysłem jak jeden w jeden i zagłosują razem jak im sumienie dyktuje no i burmistrz również ciekawy czy mają odwagę i charakter godny men.

 » ???? (Mieszkaniec | 23-03-2020, 00:03:13)

Tak wiem co pisiory zrobili dali 500+ nierobom i pijakom z moich podatków ,wychowałem swe dzieci bez oglądania się że jakiś reżimowy rząd cokolwiek mi da na co nie zapracowałem.Napiszę teraz Wam moje spostrzeżenie jak latem stałem w jednym ze sklepów na rynku za kobietą skromnie ubraną z 3 małych dzieci ,więc widziałem jakie robiła zakupy - czteropak piwa ,pół litra wódki ,2 paczki papierosów no i wspaniałomyślnie kupiła 3 lizaki po 1 dla każdego ze sponsorów .Bardzo wtedy zrobiło mi się szkoda płaconych przeze mnie podatków wcale nie małych ,no ale za coś musieli kupić głosy nierobów ,szkoda że za moje pieniądze.

 » Burmistrz (Ktoś | 22-03-2020, 23:50:42)

Coś mi się wydaje,że cba lub inne instytucje wpadną kiedyś do Strzelna i ktoś będzie miał cieplutko.

 » przetargi na wywóz śmieci (Zenek | 22-03-2020, 18:41:35)

Sprawą powinno zająć się CBA lub prokuratura z urzędu. 10 % od 3,8 mln to kupa szmalu.

 » Info.pl@prezero.com (Prezero | 22-03-2020, 17:19:30)

Zamiast wylewac swoje zale na wladze lepiej jak ten czas poswiecimy zawalajac mailami prezero to oni wyje... Taka cene info.pl@prezero.com

 » Do wszystkich (Trajkotka | 22-03-2020, 16:05:23)

A widze na cmg caly czas grupa bylego wlodarza hahaha zal mi Was

 » Haha (Lalal | 22-03-2020, 16:00:58)

Zdjecia to powinna gmina dłużników na slupach wywieszac

 » Gdzie byliscie (Ja | 22-03-2020, 15:58:34)

A gdzie to cale mądre spoleczenstwo bylo jak gmina byla topiona i pograzana w długach? Gdzie byliscie cwaniaki?powiem Wam gdzie.. W kieszeni gminy! Nic nie rozumiecie, nie znacie przepisów a mieszacie wszystkich z gownem. Jak sie nie podoba mieszkac w Strzelnie to....

 » Do ???? (MIESZKANIEC | 22-03-2020, 15:49:00)

Masz prawo do własnej opinii i poglądów. Ale nie masz prawa do obrażania ludzi o poglądach odmiennych od Twoich . Pisiory to obrażanie ludzi współmieszkańców STRZELNA - zwolenników Prawa i Sprawiedliwości ! Mógłbyś w obliczu obecni trudnej dla nas wszystkich sytuacji zachować umiar i odrobinę grzeczności na forum społecznościowym ! Myślę jednak, że potrafisz dostrzec różnicę jak Polska - SPOŁECZEŃSTWO było traktowane za czasów PO a jak za czasów Prawa i Sprawiedliwości ! Wymień trzy pozytywne przykłady po czasach PO ! Z wyjątkiem afer !

 » ZARAZA-porażeni z firmą śmieciową (??? | 22-03-2020, 15:29:13)

Obradowali podczas Epidemi Koronowirusa i byli zastraszeni nagłą Sesją ,postawieni pod ścianą , bez przygotowania i chorzy niepowinni podejmować decyzji , bo to widać , co innego mówią , a otwrotnie głosują , powinni być wszyscy przebadani przez psychiatrów ,i ta uchwała jest nieważna . Napisać odwołanie do Sądu o unieważninie uchwały .Jako chore działanie przeciwko wyborcom , bo to jest 2 mil .zł na - minus gospodarczy naszej Gminy -to się nazywa dwewastcja ?-Strzelna .Wypociny watacha są chore przeciw wyborcm i pracownikom .Uzasdninie Toruń ma 13i 14zł a Strzelno 33i 66zł od osby .Ugoda przeciw ob. niech płacą , -ale niech płacą ci co 10 krotnie z tego budżetu pobierają -wraz z radnymi ,dlaczego obiążacie tych co mają po 800zł i mniej renty czy emerytury jak im brakuje na życie i Lekarstwa .Mądry włodarz to by lepiej pomyślal i te 2 mil,zł przeznaczyłby na utrzymanie SZpitala w Strzelnie ,a otym ani słowa na sesji .Niepowtażalna Żenda???

 » ???? (Mieszkaniec | 22-03-2020, 11:18:33)

Jednak jest prawdą że pis to stan umysłu,obiecali kłamcy przed wyborami 100 obwodnic i już się ich wyznawcy podniecają,na żadną z nich nie ma dokumentacji ani planów przebiegu a co dopiero mówić o planach wykonawczych.Czy naprawdę w tym naszym zabytkowym mieście mieszka tylu dyletantów tęskniących za rozumem ?Przecież pisiory to tak samo jak Chudziński - jak nam nie zabiorą (w formie podatków)to nic nam nie dadzą - pieniądze i dobrobyt się wypracowuje a nie dostaje !!!

 » do mieszkaniec (jaro | 22-03-2020, 09:19:54)

radzę włożyć łeb do wiadra z zimną wodą bo chyba koronawirus atakuje z wysoką gorączką

 » Strzelno (Gmina | 22-03-2020, 09:08:03)

Odemnie Piotrowicz też ma czereona. Cała rada łącznie z burmistrzem do wymiany.

 » Strzelno (Gmina | 22-03-2020, 09:05:43)

Będziemy. Pamiętać przy wyborach powiemy a teraz wypi....lać gnoje.

 » Jaki PiS w STRZELNIE ? (MIESZKANIEC | 21-03-2020, 23:43:35)

Jaki PiS w Strzelnie...? Na czele z Jackowskim ? Z siedzibą u zwolennika Adolfa ? To paranoja ! Co na to posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu udający ,że wszystko jest ko.? NIE JEST OK. Dobrze o tym wiecie od sromotnej porażki wyborczej z wątpliwym kandydatem wskazanym bez żadnych konsultacji z mieszkańcami i sprzeciwie wykazanym na tym forum przez wielu WYBORCÓW!!!!!!!! Szkoda ,ze Jarosław K. nie zna prawdy ! PiS w Strzelnie to martwa organizacja oderwana od SPOŁECZEŃSTWA , które tak dużo otrzymało od Prawa i Sprawiedliwości ! Czas najwyższy spojrzeć prawdzie w oczy i zweryfikować zafałszowaną rzeczywistość !!

 » śmieci (jan | 21-03-2020, 21:41:44)

i kto tu z kogo robi wariata - ci pseudo radni ,co nic nie mogą to poco oni są nam potrzebni ,do brania kasy , może to oni będą nam sortować śmieci jak wyrzucimy je pod gminą a i tańsza oferta pewno zaraz się znajdzie co do cho*ery tak podrożało by nastąpił taki drakoński wzrost opłaty - paliwo na przykład potaniało,co diety za małe - a do roboty za to wam płacimy jak nie to sami będziecie te śmieci zbierać ,jasne !!!

 » Na Osiedlu Piastowskim kontenery pełne (Tomasz | 21-03-2020, 20:58:54)

Na Osiedlu Piastowskim kontenery pełne. Ciągle ten problem. Podwyższki, Miało być lepiej. I co....

 » do mimi (momo | 21-03-2020, 20:42:39)

czuć od ciebie smrodek radnej . jeżli burmistrz i radni nie potrafią wynająć taniej firmy to powinna gmina dopłacać do śmieci. Nieudacznicy radni patałachy i to jest prawda trzymani na smyczy wybitnej jednostki burmistrza

 » podwyżki (rudy | 21-03-2020, 20:14:13)

A co na strzeleńskie Prawo i Sprawiedliwość z Panem Jackowskim na czele ? Przecież to dzięki nim Chudziński dostał pożyczkę i został na stolcu. Jackowski i Szydzik jeździli wszędzie z burmistrzem i włażą mu do... bez wazeliny. Wstyd prawi i sprawiedliwy. Nic nie zrobiliście jak Chudziński likwidował szkoły na wsi, drakońsko podnosił i podnosi opłaty i podatki a niewątpliwy sukces PiS w kwestii obwodnicy ten POwiec i tak sobie przypisuje, wy byliście tylko szarym tłem. Ciekawe, co o tej wzajemnej adoracji i popieraniu burmistrza (we wszystkim) z wrogiej partii sądzą w Bydgoszczy i w Warszawie. Jeszcze niedawno PiS w Strzelnie potrafił walczyć o mieszkańców - co prawda z marnym efektem, jak w sprawie szpitala, ale wtedy było was widać. A może też jakieś dobre posadki i fuchy ?

 » Radni "bez radni " (Hejka | 21-03-2020, 20:02:49)

Anatema ! Wykluczyć , obśmiać faryzeuszy ! Zdjęcia radnych którzy podnieśli rękę przeciwko własnym wyborcą rozklejać na każdym słupie ! Krypto reklama może do dupków dotrze kiedy będą rozpoznawalni na ulicach ! Stare powielacze z lat 80 odkurzyć ?

 » Do Wanda (Pikus | 21-03-2020, 19:26:33)

Wanda myślisz, że pan Piotrowicz przejmie się twoja czerwoną kartką?

 » coś nie tak- matematyka należy do nauk ścisłych (UPS | 21-03-2020, 19:14:14)

Jeżeli wartość przetargu (nawet zawyżona) jest znana radnym (3828783,71 zł), to kto wyliczył 33,00 zł od osoby i taka wartość została poddana pod głosowanie.Co szarego, uczciwego mieszkańca obchodzi ściągalność.Proszę podać do publicznej wiadomości osobę odpowiedzialną za przeliczenie na mieszkańca.

 » SŁABIUTKA TA RADA Miasta... (księgowy | 21-03-2020, 17:50:37)

Nawet nie potrafili w imieniu swoich WYBORCÓW wytargować symbolicznej 1 złotówki ! PORAŻKA WYBORCZA NIEUNIKNIONA ! W dyskusji na komisji całkowicie pominięto sytuację "szarego-biednego CZŁOWIEKA !

 » sami swoi, i dla swoich (ten obcy | 21-03-2020, 16:29:14)

generalnie mam to w d...e, nie jestem ze Strzelna, ale to co się tutaj dzieje, to chyba nawet Warszawka by się mogła uczyć, nowe stanowiska dla swoich, bez przetargów, albo decydenci to przydupasy wodza, jakaś nowa dyrektorka, nowa inspektorka, nie wiadomo skąd, dlaczego ,po co, jak t Pawlak mówił, toć to siok !!! a miało być tak ładnie, obiecanki, tylko mnie wybierzcie

 » Ceny (Mimi | 21-03-2020, 15:55:08)

Jakby radni nie przyjęli uchwaly to byscie sie śmieciami zawalili i tez hyscie na radnych psioczyli, tacy jestescie nigdy Wam sie nie dogodzi

 » Radny Piotrowicz (Wanda | 21-03-2020, 15:26:27)

Jako mieszkaniec Osiedla Piastowskiego daje Radnemu Piotrowiczowi czerwoną kartkę. Za głosowaniem za podwyższką opłaty za śmieci. Jakby radny miał swoje zdanie, to by przynajmniej wstrzymal się od głosu. Panie radny skąd brać na te opłaty.

 » śmieci (3456 | 21-03-2020, 14:47:35)

Wczorajsze wystąpienie pana burmistrza na fb nie wiele wniosło do sprawy podwyżki mamy płacić i tyle jak nie to skuteczna jest ściągalność.Jesteśmy biednym społeczeństwem i z czego brać ,tym bardziej że nadchodzą trudne dla wszystkich ludzi czasy

 » ząbi (śmieci | 21-03-2020, 14:26:37)

Wczorajsze wystąpienie pana burmistrza nie wiele wniosło do sprawy płacić i tyle nie ważne że społeczeństwo biedne i nie ma z czego płacić przetarg wygrany i koniec nie ma dyskusji.a może tak nasi radni byli by trochę kreatywni i wystąpili do firm które zajmują się wywozem śmieci o propozycje cenowe i wybrać najtańszą a nie stawkę jak z Warszawy a wypłaty minimalne ze Strzelna

 » Łąkie (osoba | 21-03-2020, 12:04:24)

A co powstanie na gruncie fundacji w Łąkiem? Już projekt się pisze i po rozwiązaniu umowy budynek zostanie.

 » Daremne żale WYBORCÓW ! (WYBORCA | 21-03-2020, 11:51:17)

PRZYPOMINAM , że WYBORCY wrzucając kartę wyborczą do urny są " architektami " dzisiejszej ekipy rządzącej w STRZELNIE ! Pretensje należy kierować do radnych ,których się wybrało by działali niby w NASZYM IMIENIU ! Dubicki , Cieślik , Koprowski... w czyim oni imieniu działają ? Przykład likwidacji sklepu elektrycznego w Rynku to wizytówka tej ekipy ! Radnych troszczących się o dobro PODATNIKÓW i MIESZKAŃCÓW !?

 » Ludzie (Kupa rudego | 21-03-2020, 07:32:05)

Jeden kocur z jaworowa rozłożył gminę a teraz strażaki z Ostrowa rządzą. Idzie na lepsze.

 » Pamiętajcie (Krawiec z Panamy | 21-03-2020, 07:29:02)

Dla ludzi Pana burmistrza jesteście tylko watahami. Tak panie biznesmenie - pamiętamy te pańskie WATAHY. i przypomnimy je jeszcze Panu wielokrotnie..a mieszkańcom przed wyborami. PAMIĘTAJCIE - Dla tej Elyty jesteście watahami. A teraz płacić za śmieci i nie jęczeć, bo macie czwgo chcieliście. Panie biznesmen koronawirus ściele polska gospodarkę, teraz będzie Pan miła pole do popisu jak zadbać o pracowników i biznes,no chyba że będzie Pan miał tyle czasu, żeby całkowicie skupić się na polityce. Ale lepiej nie. ELYTA.

 » przetarg (hahha | 21-03-2020, 07:17:23)

oni może nie ale radni mają wiele do zrobienia przy przetargach. ale nie chcą ! dodam przez tych nieudaczników wydamy jakieś 2mln PLN mniej na ,,rynku strzelińskim" te pieniadze zgarnie firma śmiesiarska!!!!! po tej zagrywce burmistrza i radnych wiemy kto rządzi . każdemu pozostawiam w domyśle.

 » śmieci (obserwator | 20-03-2020, 23:04:51)

Dziwne pytanie co ma radny Szarzyński i Jankowski do śmieci i ceny ustalonej w przetargdu ?

 » Śmieci (Hejka | 20-03-2020, 22:41:34)

Słowa słowa słowa , PO gadamy ,Po piszemy za rok czy dekadę na ten sam temat !? 200 lat poddaństwa krąży we krwi nawet w genach zakodowało się ! Cwaniactwo , dwulicowość (radni ) Kurwa szczerze muszę przyznać ! jak żyje 60 lat takich jednomyślnych radnych w Strzelnie jeszcze nie było ! Szacun PRZYJEBASY !

 » Do księgowy (L.Drz. | 20-03-2020, 22:34:09)

Nie ośmieszaj się wychwalając radnego R.Chudzińskiego. obserwując Jego zachowania, to często w ważnych sprawach, wstrzymywał się od oddania głosu. Dziwię się, że ludzie na Tego Pana głosują w wyborach.

 » podwyzka (smieci | 20-03-2020, 21:57:33)

co za arogancja!!!! Dzieki komu i dla kogo oni tam sa!!Jak nie teraz to kiedy, nie dajmy soba pomiatac

 » Co na to Radny Jankowski (Jacek | 20-03-2020, 21:54:07)

A co na to Radny Jankowski, teraz milczy? A co na to Radny Szarzyński?- w Strzelnie go nie widać a z stąd wybrany został.

 » podwyzka (smieci | 20-03-2020, 21:49:07)

co za perfidia....dla kogo oni tam sa!!!!!!

 » PRECZ Z KOMUNĄ ! (antycom. | 20-03-2020, 20:45:02)

Precz z komuną i wszelakiej maści przefarbowanymi czerwonymi lisami i lisicami po PZPR = SLD i ZSL = PSL !!! Towarzysze z PZPR i ZSL czas opuścić NASZĄ RADĘ ! Wasze miejsce na śmietniku historii ! Już nic dobrego dla POLSKI i Mieszkańców STRZELNA nie uczynicie !

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 20-03-2020, 20:28:48)

Czas na zmianę burmistrza trzeba przeprowadzić referendum w tej sprawie i radnych również odwołać ale społeczeństwo musi się wypowiedzieć bierzemy sprawę w własne ręce

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 20-03-2020, 20:28:06)

Czas na zmianę burmistrza trzeba przeprowadzić referendum w tej sprawie i radnych również odwołać ale społeczeństwo musi się wypowiedzieć bierzemy sprawę w własne ręce

 » Do XYZ (MIESZKANIEC | 20-03-2020, 20:24:44)

Człowieku daj odpocząć od tego karierowicza -skoczka POlitycznego !!!!!

 » strzelno (mieszkaniec | 20-03-2020, 20:14:08)

Ciekawe ile dostał w kopercie pod stołem. ze dopuscil jedna firme nie wierze w to ze nie było innych firm nie wierze na ta ciagle były skargi niezadowolenie mieszkancow rada precz burmistrz precz w pi*du .

 » strzelno (mieszkaniec | 20-03-2020, 20:10:32)

Zobaczymy jaka bedzie nowa inwestycja w łąkiem teraz. Panie burmistrzu bedziemy pamietać przy nastepnych wyborach niech pan wącha stołek zeby pan pamietał jak pachnie bo to chyba pana ostatnia kadencja dorobił sie pan na siemionkach a teraz na mieszkańcach gminy

 » do tez wykształcona (OBI | 20-03-2020, 19:50:17)

Warszawa ma aktualnie stawkę 38,00zł za segregowane od osoby. Po drugie.To nie potrzeba się nikogo pytać, ponieważ uchwały z każdego miasta są publikowane

 » Do Janina. (księgowy | 20-03-2020, 19:35:23)

Radny Piotr Pieszak jako przewodniczący RM jest głównym współodpowiedzialnym za katastrofę finansową gminy ! Jako przewodniczący , mając władztwo nad całą Radą Miasta posiadał narzędzia do zainicjowania referendum o zmianę burmistrza ! Nie podjął żadnej inicjatywy w tym kierunku ! Wiedząc ,że gmina nieuchronnie zmierza DO KATASTROFY FINANSOWEJ ! Dziś uzdrowiciele -radni poprzedniej kadencji zapomnieli o swoich zaniechaniach ! Dziś za sprawą zaciągniętego kredytu nadal sprawują "władzę" niby w naszym imieniu...! Paranoja ! Przypominam radnego R. Chudzińskiego jako jedynego odważnego ,który głośno doważył się mówić o nadchodzącej katastrofie ! Jak został skrytykowany przez byłych radnych...!?

 » Chciwość i pycha w Strzelnie. (Harold | 20-03-2020, 19:10:16)

Nie pozwólcie tym decydentom gminnym spokojnie poruszać się w przestrzeni publicznej. Zadajcie im bezpośredio nurtujące was pytanie: dlaczego tak postępują? Okażcie im publicznie swoją dezaprobatę i niezadowolenie. W kryzysowej sytuacji, w dobie pandemii serwować ludziom, takie niespodzianki. Niewątpliwie włodarze tej gminy przyłączyli się do krwopijców z sieci handlowych, którzy również podwyższają ceny żerując na zarazie!

 » Śmieci (Strzelnianin | 20-03-2020, 18:16:09)

Jako mieszkaniec gminy Strzelno mam tylko jedno pytanie do władz miasta dlaczego jedna firma przystąpiła do przetargu czy nie ma tańszych firm w naszej okolicy długi gminy trzeba będzie spłacić ale nie kosztem obywateli

 » bez obrazy (tez wykształcona | 20-03-2020, 11:05:17)

Moi mili mieszkańcy- proponuję zrobić przegląd opłat w całym kraju,macie dzieci prawie we wszystkich miastach i piszemy ile płaci się za wywóz śmieci w poszczególnych miastach.Strzelno przebije Warszawę. Do dzieła.

 » Burmistrz (Ktoś | 20-03-2020, 09:10:44)

Referendum przeprowadzić dopóki mamy jeszcze coś do uratowania, bo ten prywatny folwark,buta i arogancja źle się dla nas skończy.

 » ograny plebs (paceł | 20-03-2020, 08:57:15)

śmieszne te wasze komentarze, psy wieszacie, a i tak jak będzie jakakolwiek okazja wasi wybrańcy (Emilka, Piotry Remki itd. nie mówiąc już o guru), się pojawią to będziecie im kwiatki wręczać wręcz w d...e włazić, głupiutki plebs, robią z wami co chcą (nie tylko w Strzelnie), a wy ponarzekacie i dalej pałacie miłością, o jakim referendum mówicie, pęknę ze śmiechu,

 » Do ewa (Leo | 20-03-2020, 08:39:51)

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś pluł na P.Pieszaka. Może Ty to robiłaś skoro tak twierdzisz?!

 » Cuda (Ghandi | 20-03-2020, 08:04:16)

Zgodnie z tym co mówi burmistrz to nawet gdyby firma stająca do przetargu zaproponowała cenę jednostkową 100 zł to i tak by z nią umowę podpisała nasza gmina. O co tu chodzi ludzie? Ten człowiek sobie z nas jaja robi? Co do głosowania radnych to szkoda komentować. Zawsze powtarzam, że jedno to mówić a drugie robić. Pan burmistrz musi być zadowolony i to bardzo z tych ludzi.

 » Referendum (XZY | 20-03-2020, 08:03:03)

Wszyscy widzimy ze Burmistrz i Rada sa nieudolni i chyba czas odwolac to towarzystwo w referendum.Trzeba odpowiedniego czlowieka ktory by sie tym zajał.Ja osobiscie widzialbym p P Zowczaka.

 » do Janina (OBI | 20-03-2020, 07:57:59)

Czy Pan Piotr Pieszak nie był już kiedyś Burmistrzem Strzelna?

 » Pieszak (Ewa | 20-03-2020, 05:32:19)

Najpierw ze pieszak zly bo utopił gmine a teraz zbawca ale wy jesteacie glupi i naiwni hah najpierw na niego pluja a teraz holduja typowi mieszkancy strzelna

 » ustawa smieciowa (tomasz34 | 20-03-2020, 01:54:50)

Chcieliście PO macie PO i tak jest w calej polsce Zawse mozna zorganizowac referendum i odwolac chudego To naprawde nie problem

 » Buahaha (Don Mateo | 19-03-2020, 23:41:36)

Ta..jedyny sprawiedliwy..a za brodatego szedł z nim ręka w rękę i sytuacja jest jaka jest! Faktycznie w Toruniu od osoby płaci się 14 zł na miesiąc za niesortowane i śmieci są odbierane 2 razy w tygodniu(!!), plus 2 razy w miesiącu gabaryty..

 » Radni i podwyżki (Janina | 19-03-2020, 22:13:57)

Jedyną osobą godną funkcji radnego jest Pan Piotr Pieszak. Mam nadzieje, że Strzelnianie przy następnych wyborach docenią Jego przemyślane, mądre i niezależne od innych decyzje.

 » Rzy... (Blee | 19-03-2020, 22:08:30)

Rzy.am Wami drodzy nauczeni nieróbstwa mieszkancy

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 19-03-2020, 22:06:12)

Jestem ciekawy jak ci radni mogą spojrzeć swoim wyborcom w oczy, mam pytanie niech mi ktoś odpowie na pytanie -Co to jest z kundlenie

 » Barany (Ja | 19-03-2020, 22:00:28)

A czego się dziwicie. Wybraliście to mata. Ch. wycycka Wos tak samo jak pensjonariuszy z DPSa. Raz mu się upiekło to i teraz się upiecze. Tam zabierał pieniądze na utrzymanie dla dobra ich to i dla waszego dobra będziecie płacili za śmieci.

 » SocjalGmina (Mimi | 19-03-2020, 21:45:54)

A dlaczego sie nie sracie jak wam ceny w sklepach podniesli..

 » SocjalGmina (Mimi | 19-03-2020, 21:42:59)

Jak ci malo na smieci to sie wez za robote

 » wypowiedz (**** | 19-03-2020, 21:27:16)

Ładna zagrywka Burmisztrza -to niebył przetarg to poszło na UGODĘ ??? jak z JARO....kim to musi być drogo . A radni jak dzieci bez jakich kolwiek karkulacji bez wyliczeń kosztów głosują za . JEDEN PIESZAK CO WIE OCO CHODZI - BRAWO ??? PO Koproski dograł to co Burmisztrz chciał a pozostali nic nierozumieją, wstydu niemacie przed wyborcami .W TORUNIU za po jemnik jest 13zł i 14zł niesortowane a w strzelnie 33zł ŻENADA - tylko referendum wybrać bardziej świadomych radnych

 » Do ha ha ha (Ktoś | 19-03-2020, 20:51:22)

Pozdrawiam wice starosto

 » śmieci (mieszkaniec | 19-03-2020, 20:43:52)

Ktoś napisał że duże rodziny powinni mieć upust ale te rodziny mają 500+ i nie martwią się że biedny emeryt ma zabierany podatek żeby im dać ,dlaczego nikt nie powie że emeryt ma 900 zł na miesiąc to z czego ma płacić

 » Hmm (SpostrzeGawcza | 19-03-2020, 20:23:42)

Widzę ze „za” byli sami bogacze . Spójrzmy prawdzie w oczy tylko Pieszak przeciw . To może Ci sami bogacze będą za nas placic ? Jaka

 » Śmieci (Strzelnianin | 19-03-2020, 20:19:53)

Tacy radni to szuje bez czci i wiary z burmistrzem na czele.Ale nie to jest najgorsze,najgorsza jest myśl że te ćwoki które zwią się Radą będąradzić kilka lat.

 » do Obserwator (leon amator | 19-03-2020, 20:14:53)

Marszałek Piłsudski był wielkim patriotą i kryształowo uczciwym człowiekiem. Chudziński jest z PO a ci są "europejczykami". I to powinno w temacie patriotyzmu wystarczyć. O reszcie też nie będę się rozpisywać, bo akurat jem schabowego z obiadu a mama bułkę z szynką. Schab i szynkę kupiłem w sklepie. A jeżeli u mnie na ścianie wisi obraz żaglowca, to nie znaczy przecież, że jestem żeglarzem albo marynarzem. Jedno co ich upodabnia, to druga żona po rozwodzie z pierwszą. I tylko to jedno !

 » śmieci (obserwator | 19-03-2020, 20:01:19)

No i gitara.Wybraliśta,głosowaliśta,to teroz mota, za kieszyń i płaćta, płaćta, a to nie ostatnie podwyżki.

 » podwyzka (smieci | 19-03-2020, 19:21:52)

tak to mozna rzadzic, wszystko z kieszeni mieszkancow... a nasi radni bez skrupulow raczka w gore,tylko p.Pieszak potrafil zachowac sie przyzwoicie,WSTYd!!!!!!!!

 » Śmieci (Katastrofa | 19-03-2020, 19:18:43)

A więc nas jest pięciu więcej za śmieci wyjdzie niż za prąd, tragedia

 » 240l wytwarzamy 4 osobową rodziną. (Waldi | 19-03-2020, 19:07:15)

Czyli rozumiem, że jeśli wytwarzamy 4 osobową rodziną 240l śmieci to nie mogę zapłacić 11,50 zł na miesiąc? Skąd zatem cena 33 zł od osoby. Czy ktoś mi to wytłumaczy? Jak to zostało policzone?

 » podwyzka (smieci | 19-03-2020, 19:06:30)

a moze by tak raz zapytac mieszkancow????!!!!!a nie na ostatnia chwile robic przetargi, macie kogo chcieliscie.... brawo p,PIESZAK

 » Hahahah (Hahaha | 19-03-2020, 19:04:26)

Strzelnioki zawsze macie zle, kto czego by nie zrobil znajac was to jakby radni drzucili to byscie na kazdym psy wieszali ze smieci leza hahah, wioski chcialy dwa razy w miesiacu to maja i wszyscy za to zaplaca haha bierzta sie do roboty to bedziecie mieli kase malkontenci

 » Śmieci (Radek | 19-03-2020, 18:56:43)

Normalnie rynce opadywują.

 » Śmieci (Radek | 19-03-2020, 18:55:40)

Normalnie rynce opadywują.

 » Krytycy (Piotr | 19-03-2020, 18:53:59)

Wy jestescie nienormalni. Cwaniacy podszywający sie pod nickami. Gdyby nie zaglosowali na tak to by przez dwa miesiace nie bylo odbioru smieci i wtedy byscie zale wylewali i co mieli zrobic? Cale madre towarzystwo z cmg, jedyna firma ktora przystąpiła w tej gminie bo inne sie baly, wasz poprsedni burmistrz narobil dlugow a teraz zganiacie na radnych

 » smieci (normalny | 19-03-2020, 18:40:08)

cioty nie radni wku....i mnie! Chudy juz wyciagam taczki!

 » Hahahahahhahaha (Rdzawy kleryk | 19-03-2020, 17:52:36)

Brawo, brawo Panie Burmistrzu... Bardzo dobra decyzja.. W końcu Strzelno ma gospodarza z wizją. BRAWO. Tylko co Pan zrobi jak Panu śmieci zabraknie.

 » śmieci (Iga | 19-03-2020, 17:08:25)

Brawa dla pana Pieszaka jako jedyny radny był przeciw umie się wstawić za społeczeństwem a reszta radnych trzyma palec w du... burmistrzowi ale do wyborów bliżej niż dalej mam nadzieję że ludzie już otworzyli oczy

 » Śmieci (Tomasz | 19-03-2020, 16:17:38)

Do Edek.A co ci da wyrzucanie śmieci do rowu czy lasu nic czy ty będziesz miał śmieci czy nie i tak płacisz wystawiać wszystko płacisz to niech biorą łaski nie robią

 » Smieci (144 | 19-03-2020, 15:05:00)

Państwo Radni proszę mi wytłumaczyć czym różnią się oprócz ceny, śmieci z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy zawarte w pojemniku 240 litrowym, od takiego samego pojemnika od 4 osobowej rodziny. Jedne są wywożone za 11,50 zł , natomiast drugie za 132 zł.Też trzeba je odebrać i zawieźć do Inowrocławia. Do jasnej ch....y kto do kogo dopłaca. Kto jest rolowany. Panie burmistrzu nie obawia się Pan taczek razem z radnymi.

 » do (leon amator | 19-03-2020, 13:36:17)

A w Strzelnie to rządzi PiS ? Kto ustala podatki i opłaty lokalne ? Nie samorząd przypadkiem ? Burmistrz jest z PO a w "bezradnej" radzie nie ma nikogo z PiS. Jesteś człowieczku tak żałosny jak cała totalna ściema.

 » wypowiedz (umig str | 19-03-2020, 13:18:34)

Pani Koprowski może nie jestem prawnikiem ale po podpisaniu umowy to nie uważam, że "Po jakimś czasie możemy w delikatny sposób zawsze coś zacząć rozmowy, jakie czy coś". Zapisy w ofercie przetargowej po podpisaniu umowy z tego co się orientuje nie podlegają renegocjacji. W czasie poprzednich rządów też mówiono, że radni nic nie mogą to co wy tam robicie spotkania towarzyskie ?

 » śmieci (obserwator | 19-03-2020, 13:12:26)

Nie rozumiem zachowania radnych. Zgłaszają swoje uwagi a i tak głosują za? To po co ta cała ceregiela Pani Piotrowicz, albo jest Pan za mieszkańcami albo przeciwnie. Mówi Pan jedno a robi drugie. Tak jak ktoś już wspomniał wcześniej Radnemu Borowskiemu woda odbiła. Czemu miały służyć te przedwyborcze rozmowy z nami i obiecywania. Jako Radni możecie powiedzieć nie na propozycje Burmistrza, który jak wiemy nie liczy się z nikim tylko patrzy na własne EGO i chore ambicje. Wcale nie dziwi fakt, że tak hołduje Marszałka Piłsudzkiego, który podobnie jak on trzymał władze na zasadzie kto przeciw ten wróg. Mówimy o zmianach patrząc na działania większości radnych to nic się nie zmieniło. Przyjść zagłosować i czekać na przelew. Może spadną wpływy z opłat śmieciowych to się szanowni Państwo obudzicie.

 » do ktoś (OBI | 19-03-2020, 12:23:06)

10 lat temu nikt tak nie napędzał inflacji. 4 osobowa rodzina teraz dokonała wzrostu inflacji tylko o 1000,00 zł miesięcznie, a do tego nie skalała się żadną pracą.

 » No i co? (Głosujący na PiSmieci? | 19-03-2020, 12:18:20)

Kto umie liczyć, ten liczy na siebie! Skąd ma być kasa na obiecanki wyborcze? Z podatków wszelkiej maści. Ty dajesz, a Tobie dadzą tylko część tego. Tak trudno to nadal zrozumieć? Kiedyś jeden pojemnik za 12zł miesięcznie, a teraz minimum 120zł na małą rodzinę. Dalej mowa o programach wspierających, ale z czego? Tylko z naszych podatków. To nie oni dają, to idzie z naszych. Nie dają, a rozdają. Ludzie idzie kryzys wielkimi krokami, tego w TVPiS nie powiedzą przed wyborami.

 » podwyzki (rudy | 19-03-2020, 10:37:19)

Nasze słoneczko, nasz Dawid Keperfilc (jak mawia Fredek Kiepski), specjalista od znikających szynek zmienia prawidła ekonomii i handlu. Im dłuższa umowa, tym ceny niższe a w Strzelnie wsio abarotno ! Strzelno było, jest i pozostanie skansenem - totalnej głupoty WYBORCÓW !!!

 » idealnie (Zbychu | 19-03-2020, 10:35:52)

chciało Strzelno do powiatu inowrocławskiego, niech ma ceny jak w Inowrocławiu

 » Śmieciowy biznes. (Strzenianin | 19-03-2020, 10:35:42)

Od kiedy burmistrz wiedział że kończy się umowa na wywóz odpadów? Wiedział czy nie wiedział? Dlaczego tak późno wzięli się za ten przetarg? Nie zotawili sobie czasu na ewentualne unieważnienie przetargu. tłumaczenie że nie było wyjścia i trzeba było warunki firmy przyjąć bo byłyby śmieci na ulicy jest śmieszne i nie do przyjęcia. Z przetargiem się było trzeba prędzej bujać a nie za pięć dwunasta. On Matczak jaki był to był le jeśli chodzi o śmieci to było zawsze płynne wejście w nową umowę tak że nawet nie było tego widać a teraz mamy tak że za marzec robi się zamówienie z wolej ręki na jeden miesiąc i żeby nie przekroczyć kwoty zamówienia rezygnuje się z odbioru np. popiołu. Jajca jakieś. No podwyżka jest kolosalna i nie do przyjęcia. Ale mamy złotówkę rabatu jeśli będziemy kompostować cyrk normalnie i żenada. Zastanawia mnie też to że przetarg musiała robić za chyba ponad 4tys. zł kancelaria no bogata gmina to co się dziwić. Ludzie nie bójcie się koronawirusa od niego znacznie gorsze są rządy PO w naszej gminie!

 » Powrór straży miejskiej (edek | 19-03-2020, 10:35:24)

No to pomyślcie o powrocie straży miejskiej, bo rowy, lasy, parki i inne miejsca pełne będą wyrzucanych śmieci. Wstyd.

 » Do OBI (Ktoś | 19-03-2020, 10:14:59)

Zrzucanie winy na 500+ to infantylna wymówka. Brak jest logicznego wytłumaczenia podwyżki za śmieci. Ciągle podwyżki tłumaczy się tym samym. Tłumaczenia włodarzy czyta się jak "kopij wklej". Wszędzie piszą o tym samym: "podwyżka cen za transport, prąd, wzrost opłaty marszałkowskiej". Ta sama śpiewka w każdej gazecie, portalu itp. To nie prawda. Inflacja jest na poziomie 4,4 % w 2020r, skąd więc wzrost opłaty aż o 140%? Może niedługo będą tłumaczyć wzrost opłat koronawirusem? Cena gazu G20 przez ostatnie 10 lat wzrosła o 8,5%. 10 lat temu wywóz jednego standardowego pojemnika V-110 kosztował 9,30 zł. Proszę niech portal cmg24 się zainteresuje tą sprawą.

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 19-03-2020, 09:39:58)

Gdzie radni nie mają nic do powiedzenia Chudziński nimi rządzi i kieruje jak chce wstyd panie przw.gminy i reszta,natomiast panu Pieszakowi to jest postawa godna radnego co do reszty będziemy pamiętać przy urnach wyborczych.

 » Burmistr (Monika | 19-03-2020, 09:16:38)

Radni nie mieli wyjscia trzeba podziekwac burmistrzowi za pozny przetarg

 » do Sylwii (Obywatel | 19-03-2020, 09:15:46)

Zgadzam się z Tobą, że to rozbój w biały dzień oraz podwyżka, która nie mieści się w głowie. Niestety muszę Cię zmartwić, jeżeli nie zapłacisz to będziesz miała status dłużnika, a to pierwszy krok do kłopotów. Zapewne powiesz, że ludzie nie płacą i mają to gdzieś, dokładnie przyznam Ci rację, mają to gdzieś ale normalny człowiek na to nie może sobie pozwolić i musi płacić...

 » do Polak (OBI | 19-03-2020, 08:44:31)

Co tak się dziwisz i pytasz.A skąd wziąć na 500+.Kiedyś matki prały pieluchy,to sadzały dziecko na nocnik.Teraz każda pielucha do kosza i lenistwo.Dziecko z pieluchą chodzi nawet do przedszkola.To się teraz nazywa nowoczesność.

 » radni (mieszkaniec | 19-03-2020, 08:09:53)

brawo radni mieć takich przedstawicieli to sama radość my mieszkańcy jesteśmy wdzięczni za waszą troskę o nas

 » smieci (ja | 19-03-2020, 08:06:09)

zazdoszcze wam fajnego burmistrza

 » do radnych (@ | 19-03-2020, 07:58:30)

dobrze wam strzelnoki

 » Śmieci (Jan | 19-03-2020, 07:53:46)

To jest nie do przyjęcia by płacić tyle czy masz coś w śmietniku czy nie

 » Ktoś tutaj nieźle robi ludzi w konia. (Polak | 19-03-2020, 07:21:51)

Wzrost opłat o 140 % tłumaczycie ciągle tak samo: wzrost opłat za transport, energię, wzrost opłaty marszałkowskiej itp. Nie ma mowy o tym aby ceny wzrosły tak diametralnie. Proszę o szczegółową rozpiskę co ile podrożało. Inflacja jest na poziomie kilku procent, a nie 140%!

 » Kochany Burmistrz (Mamut | 19-03-2020, 06:50:02)

Brawo Burmistrzu! Dziękujemy! W ubiegłym roku jedna podwyżka o 100 procent. W tym roku kolejna o 100 procent. Brawo! Dziękujemy!

 » To jest kpina (Nienrozumiem | 19-03-2020, 06:39:37)

Nie wiem jak można było ustalić takie ceny?! Naprawdę. Marcin Borowski a Ty też głosowałeś za podwyżką? Woda sodowa uderzyła do głowy? Niedawno jeszcze myślałem że dobrze że tam jesteś, bo jest przedstawiciel normalnych mieszkańców, a nie tylko nauczyciele. I co z tego?

 » Ceny (Ewa | 19-03-2020, 06:02:29)

Nie narzekajcie ze tak drogo, pokazaliście ile macie siana ze kupujecie zapasy za kilka stowek, z tego sa wlasnie takie ilosi smieci a jakby radni odrzucili uchwale to byscie psy na nich wieszali ze dwa miesiące nikt nie wywozi

 » Smieci (Aras | 18-03-2020, 23:12:14)

Burmistrz musi miec na swoje wydatki temu smieci tyle za rok doje....do 50zl od osoby strzelno smrud brud cpuny i to wszystko

 » Podwyżka (Mieszkaniec gminy | 18-03-2020, 23:09:22)

To jest poprostu rozbój w biały dzień jak cena z 14 zł wzrasta na 33zl to jest koszt 688 litrowego pojemnika na osobe. Pięcioocobowa rodzina miesięcznie 3340lśmieci . Przeliczone zgodnie z taryfą za odpady komunalne (pojemnik 240l)z lokali niezamieszkanych gdzie powstają .Panie Burmistrzu i jednomyślni radni kto z was produkuje tyle śmieci że twierdzicie że wszystko jest w pożądku. Pięcio osobowa rodzina 3340 litrów śmieci miesięcznie to dziennie wychodzi mi przeszlo 107litrów. Gdzie w bloku ci ludzie trzymają te śmieci. Ile firma odpala gminie za takie stawki ? No bo racjonalnoe nie poyrafie tego pojąć

 » Podwyżka (Mieszkaniec gminy | 18-03-2020, 23:01:08)

To jest poprostu rozbój w biały dzień jak cena z 14 zł wzrasta na 33zl to jest koszt 688 litrowego pojemnika na osobe. Pięcioocobowa rodzina miesięcznie 3340lśmieci . Przeliczone zgodnie z taryfą za odpady komunalne (pojemnik 240l)z lokali niezamieszkanych gdzie powstają .Panie Burmistrzu i jednomyślni radni kto z was produkuje tyle śmieci że twierdzicie że wszystko jest w pożądku. Pięcio osobowa rodzina 3340 litrów śmieci miesięcznie to dziennie wychodzi mi przeszlo 107litrów. Gdzie w bloku ci ludzie trzymają te śmieci. Ile firma odpala gminie za takie stawki ? No bo racjonalnoe nie poyrafie tego pojąć

 » śmieci (xyz | 18-03-2020, 22:47:27)

Kpiny z ludzi , brawa dla radnych że byli za takimi stawkami. Z tego co widać przeciw był tylko jeden radny

 » Haha (Zdzichu | 18-03-2020, 22:43:02)

No tak..nikt nie pomyślał żeby powołać np wojewódzki związek gmin, zrzeszyc w nim wszystkie gminy i ogłosić 1 przetarg dla wszystkich. I pozycja negocjacyjna byłaby inna.. To duże firmy by się biły, a nie robiły łaskę..

 » Śmiechu warte (Wiii123 | 18-03-2020, 22:25:16)

Później szok skąd tyle śmieci w rowach i lesie chore żeby tyle płacić za śmieci koszt dla 4 osobowej rodziny to 134 zł co miesiąc

 » Komedia (Sylwia | 18-03-2020, 22:21:05)

To jest jakaś komedia . Ja na pewno nie bd płaciła . Najdziwniejsze jest to , że nikt nie protestuje ? Dlaczego każdy nabrał wody w usta ? Rozumiem ze virus itd ale żeby za śmieci placic jak na Batorym? Sorry ale nie .

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ