Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Zdrowie i medycyna

Szpital w Mogilnie już działa

2020-03-20 17:58
 

Starosta Bartosz Nowacki dementuje pojawiające się w internecie fake newsy o przesunięciu rozpoczęcia działalności mogileńskiego szpitala. Szpital w Mogilnie od czwartku przyjmuje już pacjentów i czeka na pierwsze narodziny dzieci.

- Dementując informacje o przesunięciu rozpoczęcia działalności informuję co następuje, że nowy budynek szpitala jest gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. W dniu wczorajszym tj. 19.03.2020 r. rozpoczęły się przyjęcia pierwszych pacjentów w nowo wybudowanym budynku Szpitala w Mogilnie na oddziały dziecięcy, ginekologii, położnictwa oraz chirurgii - informuje starosta Bartosz Nowacki.

Nieprawdziwe są także informacje o zlaniu sufitu chirurgii poprzez awarię prysznica, bo jak się okazuje chirurgia znajduje się na ostatniej kondygnacji i jest to po prostu fizycznie niemożliwe.

Przyjmują pierwszych pacjentów

Pacjenci przyjmowani są według ściśle określonych zasad i ograniczeń obowiązujących w czasie trwania pandemii COVID19 np. w trakcie porodu nie może być obecna osoba towarzysząca (tzw. poród rodzinny).

Co ciekawe, w nowym bloku operacyjnym wykonano pierwszy zabieg operacyjny. Na 23 marca planowane jest uruchomienie nowej ogólnej Izby Przyjęć. (PK | fot. SP Mogilno)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [40]» dodaj komentarz   

 » NOWY. SZPITAL. czytaj że zrozumieniem (Maciej | 24-03-2020, 22:30:17)

APEL ! MOI DRODZY RODACY. POWINNIŚCIE SIĘ CIESZYĆ ŻE MACIE NOWY SZPITAL. JUŻ ZAPOMNIELIŚCIE JAK BYŁO W STARYM SZPITALU? POWINNIŚCIE CIESZYĆ SIĘ.... BO KAŻDY Z NAS KIEDYŚ OBIJE SIĘ O JEGO DZWI. OCZEKUJE OD WAS POKORY I POZYTYWIZMU ! Ps. Życzę zdrowia i uśmiechu na codzień. POZDRAWIAM

 » mierny powiacik (xxxxx | 24-03-2020, 15:54:37)

Znowu się lała woda w nowym szpitalu ciekawe co to za przecieki są jak przysłowie mówi Pan bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy wychodzi na to ze szpital powinien zostać w Strzelnie Mogilno pewnie ciąży jakaś klątwa albo coś ............

 » szpital (do rudy | 23-03-2020, 21:30:33)

To popieram budowa szpitala w Mogilnie to bezsens na boku bez parkigu ,bez lądowiska .Zmarnowane pieniądze powitowe i urzędu Marszałkoskiego i Państwa .NAGORSZE jest to ze za te chore uchwały radnych nikt nie odpowiada , tak jak zapodwyżki i opłaty śmieciowe.Kto przy korycie to się bogaci ,bez granic ,bo kto rozlicza śmieci tam są miljony nadwyżki do podziału

 » do "Dzidek" (ktoś | 23-03-2020, 18:17:45)

Pomyliłeś, jego nie odbierał lekarz, tylko prywatnie "super powiatowa położna". No i przywaliła ostro a ma czym.

 » Do Kmity 2 (Dzidek | 23-03-2020, 14:13:25)

Analfabetą jesteś ty deb..u pajacu tobie sufit nie spadł na duł tylko przy porodzie lekarz zamiast cię klepnąć w tyłek to klepnął cię w ten głupi łeb bara..e.Kmita 2

 » szpital (rudy | 23-03-2020, 12:52:40)

Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji. 1. Budowa szpitala w Mogilnie była niepotrzebne i szkodliwa, zwłaszcza dla finansów powiatu. Lokalizacja najgorsza z możliwych, szeroko się o tym rozpisujecie, więc nie będę tego powielał. Fatalnie wykonane prace, wspomnę tylko o zalaniu, reszta już też jest opisana. Przenosiny i przygotowanie do przyjęcia pacjentów przeprowadzone jeszcze gorzej, jak każdy to widział i widzi. Osoby za to odpowiedzialne (od dyrektorki, do oddziałowych) powinny być wywalone na zbity pysk. Z pieniędzy, które zarząd powiatu wydał na tę budowę, za jakieś 20 do 25 % tej kasy można by poprawić i doposażyć szpital w Strzelnie na miarę XXI wieku. Nie muszę nikomu tłumaczyć, kto odpowiada za stan szpitala a szerzej całej służby zdrowia w Strzelnie. Oczywiście starosta (były i obecny), zarządu powiatu i dyrektorzy SPZOZ w Mogilnie. Jak mówił starosta Barczak - "Nie włożę złotówki w Strzelno, bo nie będę mógł budować w Mogilnie". Celowo nie dbano o budynki i wyposażenie w Strzelnie, aby mieć argument na budowę w Mogilnie. Najpierw, sondując co na to władze i mieszkańcy Strzelna, przeniesiono przychodnię z pięknego (oczywiście zaniedbanego) i funkcjonalnego budynku jeszcze przedwojennej przychodni powiatowej kasy chorych (przy zbiegu ulic: Św. Ducha i Powst. Wielkopolskiego) do baraku przypominającego kurnik po byłym oddziale wewnętrznym (kiedyś zakaźnym). Wydano znów sporo kasy na efekt fatalny, choćby panująca tam ciasnota. Dodam jeszcze, że w Mogilnie nie ma i nie będzie z powodu braku miejsca lądowiska dla helikoptera LPR a w Strzelnie wolna przestrzeń do torów kolejowych. W Mogilnie brak parkingów i dojazd też kiepski - w Strzelnie parking jest a możliwości jego powiększenia ogromne, trzeba tylko chcieć to zauważyć. Wracając jeszcze do kwestii finansowej, to należy dodać, że przez zaciągnięte zobowiązania nie będzie na drogi i szkoły powiatowe i inne niezbędne i potrzebne wydatki. Obecna dyrektor SPZOZ też nic dobrego (o przeprowadzce napisałem wcześniej), obiecała sprowadzić każdą ilość brakujących lekarzy i pielęgniarek i co ? Ano sprowadziła sobie trzeciego zastępcę. W tak małym ZOZ wystarczy jeden zastępca. Bez tego dodatkowego zastępcy każda pielęgniarka mogłaby dostać min. 200 zł. podwyżki a tak nie dostały nic a lekarzom dyrektorka podniosła kasę. I tak to wygląda naprawdę bez wchodzenia w spory polityczne i podziały Mogilno - Strzelno. Fakt, że Strzelno sporo straciło ale Mogilno wcale za wiele nie zyskało a długi będą się ciągnęły za wszystkimi przez długie lata. Zdrowia wszystkim życzę.

 » do Kmity (Kmita2 | 23-03-2020, 08:32:08)

Kmito, wtórny analfabeto, nie potrafisz wybełkotać dwóch zdań poprawnie po polsku, ale znasz się na wszystkim. Mam wrażenie, że sufit to spadł Ci w młodości nie na dUł, a na głowę.

 » Do mierny kmita (Jasio | 22-03-2020, 20:58:51)

Mierny to Ty .Duł!!!

 » mierny powiacik (Kmita | 22-03-2020, 15:52:24)

Informatycznie się chcę zapytać czy prawdą jest że w szpitalu tym nowym oberwał się sufit i spadło wszystko na duł jak tak to skandal-myślę że starostwo nie zataja faktów bo prokuratura się sprawą zajmie to wszystko zrobione na szybko budowane mało pieniędzy kto to robił i czy wszystko z przetargami było ok. ale się dowiemy już w nie długim czasie -myślę że jakieś fotki są życzę powodzenia panu Staroście wbudowaniu parkingu bo wstyd i ten przytułek wcale powinien być nie odebrany A tak na marginesie to on wygaśnie na własne życzenie .

 » urbaniści (tabs | 22-03-2020, 09:32:40)

ronda, jeden pas, szpital, gmina, starostwo, puszka, biedra czego jeszcze brakuje? wyciąć park zrobić parking a niebo przykryć dachem.

 » parkingi (mogilnianka | 22-03-2020, 07:42:50)

Tak. Szpital jest...i dobrze! Ale sprawa braku miejsc parkingowych powraca. Nadal nie ma gdzie zaparkować wokół szpitala . To wstyd! Taka Inwestycja a zapomnieli,że pracownicy oraz pacjenci/klienci/petenci muszą gdzieś zostawić auta! Tym bardziej, że w sąsiedztwie jest Urząd Miasta, Starostwo i Ośrodek zdrowia. No to teraz będzie młyn!!! Parkingi! i jeszcze raz Parkingi! I to w całym Mogilnie!

 » Szpital (Dr | 21-03-2020, 22:46:47)

Szpital w Strzelnie to była dopiero żenada.zamiast żarówek to słoiki. Jedna lazienka na oddział itd. brak jakiegokolwiek zaplecza, sali pooperacyjnej, nie wspomnę już o elewacji. Jeden wielka pomyłka. Dobrze że wybudowano nowy szpital w Mogilnie. W końcu po tylu latach wrócił na swoje miejsce. Pozdrawiam.

 » Szpital (Docent | 21-03-2020, 22:01:16)

Żenada

 » Szpital (Inowrocławianin | 21-03-2020, 21:39:37)

Jestem mieszkańcem inowrocławia i wyrażam opinie wielu inowrocławian drodzy sąsiedzi My Was nie chcemy nie będziemy dopłacać do waszych śmieci i waszego syfu.Nasz Powiat Was poprostu nie chce.Sami zrobimy referendum zresztą Nasze władze tez tak sie wypowiadają.

 » SOR działa też? (Ciekawski | 21-03-2020, 21:36:44)

Czy "pogotowie " dalej w Strzelnie?

 » już jadę (Przemo | 21-03-2020, 21:33:53)

już doczepiam pług do swojego ursusa 330 i jadę zaorać Strzelno

 » szpital i starosta (samoobrona | 21-03-2020, 20:25:04)

Nowacki, w ramach samoobrony w sprawie zalania powiem wam, że nie ważne czy Waśka powiesił się na strychu czy w piwnicy, tylko ważne że się POWIESIŁ !!! Nie dziwię się że z takim pomyślunkiem wyleciałeś nawet z Samoobrony.

 » STRZELNO DO POW.INOWROCŁAW !!! (MIESZKANIEC | 21-03-2020, 17:58:49)

STRZELNO DO POWIATU INOWROCŁAW ! Już nic nam nie zostało ! To jedyny sposób na rozwalenie sitwy powiatowej , która do dziś traw pod różnymi "nowymi konfiguracjami" ! Radni zatrudnieni przez starostwo zawsze będą działali za własnym , nie MIESZKAŃCÓW interesem !

 » Do os. piastowskie (Luzacjusz | 21-03-2020, 17:21:02)

Bez strzelna powiat znika, to sie uśmiałem. Z tego co widzę to strzelno znika samo z swojej winy i najwyższy czas się z tym pogodzić. Za obecny stan rzeczy należy podziękować byłej władzy co przez lata nic nie robiła. Co takiego atrakcyjnego wg Ciebie jest że ino was chętnie weźmie.

 » Hans kloss (evard | 21-03-2020, 14:37:32)

Nie wychodzimy, bo obawiamy się, że jeszcze chodzisz bez kaftana i to jest prawdziwe zagrożenie.

 » do Wuja (lońka | 21-03-2020, 14:34:46)

Tobie się synku coś pomyliło, jeśli to wg twojej ograniczonej umysłowości Mogilno trzyma poziom to jest chyba wystarczający argument, żeby cię przewieźć kawałek dalej - do Gniezna, bo tylko tam potrafią zrozumieć twoje zaburzenia. Chyba, że ten poziom to poniżej dna, wtedy zgoda.

 » Do Luzacjusz (Os. Piastowskie | 21-03-2020, 13:44:19)

Pamiętaj bez Strzelna powiat znika! ,ciągle będzie żyć w niepewności,kiedy to nastąpi,poniewaz do referendum wśród mieszkańców,o wystąpieniu z tego karlowatego powiatu z miastem na uboczu,prędzej czy później, dojdzie,a dla Inowrocławia będziemy cennym dodatkiem, bardzo dobrze położonym.

 » szpital w Mogilnie (M | 21-03-2020, 11:54:09)

W końcu szpital wrócił na swoje miejsce po prawie 25 latach przerwy. Życzę powodzenia i sukcesów całemu personelowi.

 » szpital (potencjalny pacjent | 21-03-2020, 11:34:55)

te 4 zdjęcia niczego nie odzwierciedlają, ale niech tam, proszę pana starostę o pełną informację jakiej specjalności i jacy lekarze tu działają, to przecież informacje jawne, chyba że to wielka tajemnica, i jeszcze jedno, czy został zmieniony system rejestracji, czy to bagienko nadal obowiązuje

 » Do Wuja (Hm | 21-03-2020, 11:15:53)

Na jak dluģo dostałeś przepustkę z Tworek??0

 » Do os. piastowskie (Luzacjusz | 21-03-2020, 08:59:25)

Człowieku o wąskich horyzontach. Widząc twój upór w dążeniu do referendum stwierdzam że masz coś nie tak z percepcja rzeczywistości. To że Ty i kilku twoich kolegów jeśli takich posiadasz chcecie iść do Inowrocławia to nic nie stoi na przeszkodzie do waszej przeprowadzki. Jeszcze pytanie czy Inowrocław chciał by takie rozwiązanie??

 » parking (sz | 21-03-2020, 08:51:20)

Obiekt ładny.Mam pytanie czy jest podjazd do chorych ??? od strony ul Kościuszki jest szlaban.Gdzie są parkingi ??? Szukaj jak znajdziesz Może na PKSie .

 » Chirurgia (Ha ha | 21-03-2020, 00:34:01)

Staroście się chyba szpitale pomyliły! Bo widocznie nie był w nowym szpitalu o zagospodarowaniu budynku nie wspomnę. A dla jego przypomninia chirurgia nad którą nic nie było to w Strzelnie a nie Mogilnie. No widać jak się władza interesuje co ma i gdzie. A tak nawiasem mówiąc to niech sobie przejdzie po szpitalu ale całym i obejrzy te jego zdaniem "nie" zalane ściany i sufity. A poza tym gdzie widać tam widać i nikt nie chciałby by mu w szpitalu na głowę nie kapało bo ani to fajne a tym bardziej zdrowe.

 » Powiat Inowroclaw (Os. Piastowskie | 20-03-2020, 22:52:25)

Referendum w sprawie przyłączenia do Powiatu Inowrocław!!!,dla mieszkańców Strzelna i gminy Strzelno szpitalem jest Inowroclawski.

 » Szpital (Cm | 20-03-2020, 22:18:52)

W Strzelnie zrobić zakazny szpital i tyle

 » Brawo Mogilno (Wuja | 20-03-2020, 22:05:01)

Mogilno trzyma poziom jak zawsze. Strzelno to samo dno jak zawsze. Szeryf

 » szpital (edi | 20-03-2020, 20:29:19)

czy w tym szpitalu są jacyś lekarze ???

 » Komentarze (J23 | 20-03-2020, 20:16:26)

Czytając 90% widocznych tu komentarzy odnoszę wrażenie, że piszą je osoby z umiarkowanym lub średnim deficytem intelektualnym których świat i jego horyzonty kończą się razem z tablicą "Strzelno".

 » Szpital (Mogilnianka | 20-03-2020, 20:11:02)

Brawo Mogilno!!!piękny obiekt. Życzę powodzenia i sukcesów całemu personelowi .

 » Po naukę do Aleksandrowa. (BOB | 20-03-2020, 19:58:56)

Proponuję naszym wlodarzom przejechać się do Aleksandrowa kuj.jakpowinnien wygladacszpital i podstawowa opieka w nim.Jako Mogilnianin byłem na operacji z bardzo dobrym skutkiem.Moim zdaniem wladze poprzednie i obecne nadal marnotrawią nasze pieniądze z podatów.Szpital to obecnie zaklad produkcyjny a nie towarzystwo nieudaczników.

 » Dzięki za info (Ja | 20-03-2020, 19:51:43)

Dzięki za info bo na strzelnoinline piszą ze sufit się zawalił i ogóle szpital będzie działać ale później.

 » Szpital mogilno (Hans kloss | 20-03-2020, 19:34:41)

Strzelniokom gula chodzi i wypisują głupoty nie wychodzcie z domów stan epidemi

 » CHory (nick | 20-03-2020, 19:32:43)

SZpital w mogilnie nigdy niemiał dobrej RENOMY -niech próbują na swojch

 » Rodzenie (Matka | 20-03-2020, 19:28:09)

Znam wiele matek które rodziły w strzelnie bo nie chciały w Inowrocławiu, ja swoich dwóch synów też rodziłam w strzelnie i bylam bardzo zadowolona, życzę powodzenia

 » Szpital (Haha | 20-03-2020, 18:19:09)

Powodzenia. Jaki to by nie był szpital to i tak Mogilno haha kto tam chce rodzić???

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ