Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Przetarg na drogi odbiór śmieci unieważniony

2020-03-31 16:02
 

Burmistrz Strzelna, Dariusz Chudziński po zdecydowanym sprzeciwie wielu mieszkańców podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy. Tym samym podwyżka do 33 złotych od mieszkańca stoi pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonym przetargu zgłosiła się jedynie spółka PreZero Service Centrum, która zaoferowała kwotę 7 657 567,42 zł za dwa lata obsługi gminy Strzelno. Po przeprowadzonej kalkulacji finansowej ustalono, że gmina Strzelno nie jest w stanie pokryć płatności opierając się na obecnych stawkach, jakie obowiązują w gminie od mieszkańca za wywóz odpadów komunalnych. W związku z tym radni podjęli uchwałę podnoszącą stawkę do 33 złotych od osoby. Nie spodobało się to wielu mieszkańcom, którzy swoje negatywne opinie wyrażali w internecie. Po kilku dniach burmistrz Dariusz Chudziński podjął decyzję o unieważnieniu przetargu i rozpoczął poszukiwania firmy, która mogłaby zrealizować usługę w niższej cenie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rozmowy były prowadzone m.in. z jedną z firm z Trzemeszna.

- Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania ze względu na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - czytamy w decyzji podpisanej przez Dariusza Chudzińskiego.

Jak dotąd gmina nie podała, jak będzie wyglądał odbiór odpadów w miesiącu kwietniu i kto będzie go realizował oraz czy mieszkańców będzie obowiązywać nowa stawka 33 złotych od osoby.

- Efekt pracy fachowców. To dopiero pierwszy krok. Żeby go zrobić musiałem mieć pewność zgodnego z prawem dalszego postępowania. No i zapewnienia ciągłości wywozu nieczystości. Przepraszam za utrudnienia w najbliższych dniach będą dostępne grafiki wywozu - napisał na Facebooku Dariusz Chudziński. (PK)

Strzelno

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [119]» dodaj komentarz   

 » smieci (urzednik | 10-04-2020, 09:33:07)

Burger kpi sobie z nas mieszkańców. W udzielonym wywiadzie dla propagandowej strony www.st..z..... mówi, że wpływ na kwotę podwyżki miała sytuacja na rynku odbioru śmieci. Nijak się ma to do artykułu w tygodniku lokalnym gdzie Burger twierdzi, że zmienił zdanie w obawie o mieszkańców, którzy mogą znaleźć się w trudnej sytuacji ze względu na koronawirusa. Kłamstwo w żywe oczy. Jeśli ktoś obejrzy sesję i komisję nigdzie nie Burger nie wspomina o wirusie a jedynie że jest zmuszony i nie ma wyjścia. To sprzeciw społeczny wywołał burzę o cenie a nie koronawirus. Proszę nie wykorzystywać sytuacji z pandemią do mycia własnych błedów i robienia sobie dobrego wizerunku troskliwego o los mieszkańców. Wiekszość mieszkańców widzi Jak Burger dba ale tylko o swoje i sowich znajomych.

 » do (kicia | 08-04-2020, 20:16:20)

No tak dobry pan, taki wspaniałomyślny i bezinteresowny. Kpisz, czy o drogę pytasz? Naprawdę tak myślisz? On tak dba o społeczeństwo, jak taki jeden z Wójcina o środowisko. Chciałabym przypomnieć taki wierszyk o rudym lisie i gąsce: ..."już był w ogródku, już witał się z gąską"... Na pewno, to bardziej pasuje do tej sytuacji a ślepe wazeliniarstwo i dupowlastwo jest obrzydliwe. A fe "dfg" !

 » podziekowania (dfg | 07-04-2020, 22:06:38)

dziękuję burmistrzowi za unieważnienie przetargu nasz burmistrz jak zuważył ,,mieszkaniec " jest super

 » Do Pan Miś (księgowy | 07-04-2020, 21:29:04)

Proszę podaj namiary na komisję .

 » buniu (Pan Miś | 07-04-2020, 19:11:38)

obejrzalem komisje, wspolczuje radnym ze ich tak wmanewrowali, mowili im ze nie ma inengo wyjscia ze smieci nie beda odbierane a tu prosze jednak monza, postawcie sie buniowi

 » Strzelno (mieszkaniec | 07-04-2020, 10:42:39)

BRAWO DLA BURMISTRZA ZE POSŁUCHAŁ LUDU

 » Smieci (Siwe.... | 06-04-2020, 19:43:54)

Z Jackiem Ś. niech podpisze umowe za 1/10ceny i gitara.

 » STRZELNO (mieszkaniec | 06-04-2020, 11:38:15)

Ci radni w Strzelnie to nie wiem do czego się nadają,no chyba tylko do brania kasy,a najbardziej dużo ludzi ze Strzelna zawiodło się na p.Koprowskim.

 » Do XYZ (xyz | 05-04-2020, 23:36:34)

Twoja oferta....idź nią razem kury macać . Strzelna nie stać na kolejnego karierowicza !!!

 » Naprawianie błendu w ramach rękojmi (??? | 05-04-2020, 21:11:00)

Smieci powinno się płacić od pojemnika , a nie od osoby , tak jak było kiedyś jak zabierali , a teraz niebiorą śmieći bo i ich tyle niema , a pieniądze bierze U . Gminy bez sprawdzania zasadności . To jest bezprawie? A Burmisztrz i Radni tego się powinni trzymać, a nie uchwalać przeciw wyborcom .Wypowiedż Koproskiego ze niema innej możliwośći ,z przekonywaniem i zachencaniem do głoswania za przjęciem podwyżki 33zł to obłuda - fałsz .Która po tej cofce uchwały odbiła się wyłądowała W.C. i karma wraca do niego , kto kogo wyzywa ten się sam nazywa -smakuje , takie są w życiu zasady . kto ma rację niech pokrywa koszty sesji .Jeżeli Radny nie jest obecny - działa na szkodę wyborców -niezabiera głosu - nierozumie danego tematu - niewie jak zagłosować . TO nie powinńien brać diety . BO skąd na to brać , to się powinno zmienić

 » Wć (XZY | 05-04-2020, 17:08:51)

Tu nie ma co sie zastatawiac wszyscy są do wywalenia Burmistrz Radni /pudernica /na pierwszym miejscu nie marnujcie energi na pisanie tylko trzeba sie zjednoczyc i referendum przeprowadzic . Jeszcze raz powtarzam ze odpowiednim madrym facetem j ad żest pan Zowczak P.

 » SŁABIUTKA TA RADA Miasta... (WYBORY 2019 | 05-04-2020, 16:47:32)

Będzie ciekawy spektakl ! Czy radni podtrzymają swoja pierwszą decyzję ? Czy zmienią swoje zdanie i zagłosują przeciw sobie i swojej pierwotnej decyzji ? TO JEST TEST NA ICH WIARYGODNOŚĆ I TRAKROWANIE NAS WYBORCÓW ? Ciekawe czy zadziała efekt chorągiewki ! Jaką przemowę uzasadniającą cenę za wywóz odpadów tym razem wygłosi radny Koprowski ! Moim zdanie nie doszłoby do tego cyrku gdyby przed sesją przewodniczący komisji budżetu P. Pieszak wraz z komisją skorzystał z wiedzy prawniczej wszak ma do tego prawo a podatnicy utrzymują prawników ! Również przed sesją mogli z prawników skorzystać Przewodniczący RM - P. Dubicki jak i burmistrz . Czekamy na spektakl ! Urna (wyborcza) czeka na efekt głosowań ! Czekamy na wyliczenie kosztów związanych z naprawienie niefrasobliwości Rady Miasta ,które powinni poktyc RADNI !

 » sąsiad (Do mieszkaniec | 05-04-2020, 15:35:49)

Czy Ty nie widzisz ze odwołanie podpisał burmistrz Chudziński.? Teraz do radnych należy naprawienie swojego wyskoku , który ocenimy przy urnach !

 » Do mieszkaniec (Wkurzona | 05-04-2020, 00:15:33)

Ty mieszkaniec, nie siej zamętu na tym osiedlu dopiero niedawno się tu sprowadziłeś, a zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy zjadł, kim ty tu jesteś prezesem czy właścicielem całego osiedla, bo jak tylko się tu pojawiłeś to wszystko Ci przeszkadza. Wyprowadź się na odludzie i nie strasz tu ludzi, którzy mieszkają tyle lat sądem. A jak jesteś taki mądry to się podpisz nazwiskiem chociaż i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Pamiętaj kto mieczem wojuje od miecza ginie. Proszę przestać sirządzić bo mamy dość!! Daj se chłopie spokój i bądź trochę życzliwszy dla ludzi,zwierząt i przyrody. Można się tego nauczyć.

 » do Mieszkaniec (OBI | 04-04-2020, 19:25:53)

Mieszkaniec, przestań już mieszać. Złapałeś jakiegoś wirusa i mieszasz,byle mieszać i siać zarazę.Życzę Ci powrotu do zdrowia.

 » Do mieszkanca (Mieszkanka | 04-04-2020, 19:21:10)

Mieszkam na Os. Piastowskim w Strzelnie, przerażają mnie wpisy niektórych naszych/niby/sąsiadów czy sąsiadek,,Myślę, że nawet coronavirus nie nauczy niczego, Jestem wręcz przerażona, że muszę mieszkać wśród takich ludzi, którzy nienawidzą zwierząt,roslin itp a i pewnie ludzi .A jeszcze w tak smutnym czasie straszą ludzi sądem, aż strach nawet poruszac się wsród takich, a do tego jeszcze virus, ..boimy się podwójnie, przynajmniej ja i moja rodzina... .

 » Stawka za smieci (Mieszkaniec | 04-04-2020, 13:03:25)

Podawanie przez media wlodarza informacja o tym, że będziemy płacić mniej za śmieci nie mam mocy prawnej. Do dziś obowiązuje stawka uchwalona przez Radę czyli 33 zł. Samo unieważnienie przetargu nie powoduje zmian opłat. Ktoś tu sieje dezinformację i proboje naprawić wizerunek burmistrza. Gmina na koniec roku będzie wysyłać zawiadomienia że zalegamy opłatę za śmieci i pewnie idąc tropem myślowym wielce panujący będzie umazal na podstawie pewnie wniosków. Prosty tryb myślenia i próba manipulacji. Strzelnoo.....niech najpierw zapozna się z przepisami a nie wrzuca wszystko co im zostanie podane na tacy. Chyba Pan Redaktor nie ma pojęcia o funkcjonowaniu samorządu.

 » Radni (Z.E | 04-04-2020, 08:49:52)

Pan P. Pieszak na pewno zasługuje na głosy w następnych wyborach. Broni interesów mieszkańców, bardzo logicznie i sensownie wypowiada się w wielu kwestiach i problemach. Uważam, że bardzo dobrze wywiązuje się z funkcji radnego, czego nie można powiedzieć o pozostałych radnych.

 » Do mieszkaniec (Obserwator 7-ki Piast | 04-04-2020, 00:28:19)

Najpierw udaj się do specjalisty w celu diagnozy. Mania prześladowcza, wbrew pozorom, to nie jest takie rzadkie zjawisko.

 » smieci (ojoj | 03-04-2020, 21:13:34)

dziekuje panu burmistrzowi za skorzystanie z porady pana Pieszaka. burmistrz poległ i pozostali radni, piękny wudok

 » Do obserwator. (księgowy | 03-04-2020, 17:11:36)

Z Pieszakiem to nie przesadzaj . Jako przewodniczący komisji budżetu kolejny raz nie sprawdził się ! Nie znalazł argumentów na przekonanie członków komisji i ponownie nie skorzystał z najskuteczniejszego oręża -z pomocy WYBORCOW - MIESZKAŃCÓW STRZELNA PRZED SESJĄ żywo zainteresowanych tym tematem !!! Nie sprawdził się też jako burmistrz (zgubił basen ). W to miejsca powstała kosztowna w utrzymaniu do dziś nie skończona i w pełni wykorzystana szopa -zwana halą . Również jako przewodniczący poprzedniej RM ponosi współodpowiedzialność za ruinę finansów Gminy ! Głosowanie przeciw podwyżce śmieciowej to tylko dbałość o własny wizerunek polityczny potrzebny na przyszłość !!! Sprawa podwyżki śmieciowej już dziś zarysował pilną potrzebę przewietrzenia sceny osobowo , pokoleniowo politycznej w Strzelnie !

 » Do pisior . (WYBORY 2019 | 03-04-2020, 15:13:49)

"Oświadczenie Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie …"napisałeś 1 .04. 2020 - 1:54:31 podpisując się pisior . Podszywając się pod komitet dokonałeś oszustwa informacyjnego w przestrzeni publicznej ! Treść i forma Twojego oświadczenia na forum rzuca bardzo złe światło o funkcjonowaniu Komitetu PiS w Strzelnie . Do tej pory Twoje wypowiedzi nie spotkały się z żadną reakcją władz PiS w Strzelnie mimo ,że wskazałeś , że wycofanie się burmistrza to zasługa PiS w Strzelnie . Na marginesie nigdzie nie można spotkać składu osobowego władz PiS w Strzelnie !? Czy to infotmacje zastrzeżone ?Jak podałeś w oświadczeniu \"albo wycofanie się z podwyżki albo CBA ! Przy tej okazji ujawniłeś , że Prawo i Sprawiedliwość to fasada działań nie szukająca poparcia społecznego ! To garstka niby działaczy zamknięta w sobie nie służąca zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości . !

 » Komentarze -Swiatczą o wirygodności Burmisztrza i słabej radzie (obserwator | 03-04-2020, 15:05:57)

Do U M i reszty Burmisztrz - Praktyk uda się to niech płacą ja jestem w lepszej sytułacji bo biorę . Samorzęndni - chora rada- skażone środowisko , radni bez pomusłu,-raczej , koleżanki i kumple, - dup*włazy Burmistrza,doczekali się COFKI i jak się teraz czują . Jeden P PIESZAK wygrał z całą radą -BRAWO .Koronowirus osłabia gospodarkę a w Strzelnie w tym czasie obradują za podwyżkami , bo Urząd musi mieć na przeróbki - rozrzutność'- bez odpowiedzialnośśi za przetark ,i ile to wzieliśći kasy za te sesje -bez sensu . Mało ludzie piszą powinni bardziej się zjednoczyć , z NERW popełniają błędy , ale treść jest ważna -OBUDZĆIE SIĘ???

 » Kris o poranku (Trumpek | 03-04-2020, 14:41:19)

Raczej Political fiction. Pamiętajcie, że każda władza marzy o czasie kryzysu i niepewności, bo łatwiej jest wtedy rządzić tzw. masą. A masa również zaczyna zachowywać się inaczej niż w czasach prosperity. Masa dotychczas pewna zaczyna w czasach niepewności kalkulować i w końcu wchodzi w układy z władzą, chociaż tej może nie kochać. Nie podejrzewam nikogo w Strzelnie o jakąś wytrawność polityczną ale tutaj władza trzyma się mocno i raczej nie rozważa ucieczki z piaskownicy. Ale jako political fiction Kris ma rację i jest to prawidłowy scenariusz.

 » Do hejka (Kris o poranku | 03-04-2020, 14:18:02)

A tego nie wiem. Zawsze kreśli się jakieś scenariusze polityczne stąd takie moje rozważania. Mogą one nie zaistnieć ale wykluczyć ich też nie można. Każdy ma prawo grać tak jak mu pasuje i jaką ma wizję. Dotyczy to nawet Strzelna z jego poziomem i klasą polityczną.

 » Burmistrz (Hejka | 03-04-2020, 13:09:41)

Kris ! Sensowna wypowiedź ! Co myślisz ? Znowu "wykaraska "się ? Po mojemu to cwaniak , dwu licowy mały człowieczek bez charakteru , pierś już wypina ! Czeka na splendor i fajerwerki ! Ten typ ludzi łatwo nie odpuszcza !

 » Duperelki (Kris o poranku | 03-04-2020, 08:52:06)

Duperelki pomijacie jeden istotny fakt. A może manewr ze śmieciami to droga do ucieczki? I celowe wkurzenie mieszkańców. Nadeszły paskudne czasy, idą jeszcze gorsze. W Strzelnie nie da się gospodarować w normalnych czasach a co dopiero w czasach pandemii, kryzysu, bezrobocia i ogólnej rozpierdółki. Kredyt się niebawem skończy, z obwodnicy nici, mieszkańcy to watahy. Teraz jest pora by zwinąć zabawki i z kumplami dać dyla z piaskownicy? Po co tu zostawać - liczyć bezrobotnych i bezdomnych i później być z tego rozliczanym? Ale to takie małe dywagacje.

 » Telefon DYŻURUJĄCY (Ponti | 03-04-2020, 07:50:08)

W całej Polsce od dawna plebs, watahy i patole spotykają się ze zwrotem - TELEFON DYŻURNY. W urzędach, instytucjach, firmach jest TELEFON DYŻURNY. Nawet w burdelu na infolinii mamy telefon dyżurny, a dyżurująca burdelmama wie jak używać zwrotów, które funkcjonują od lat. A że w naszym mieście wszystko musi być na opak to elyty z Urzędu Miejskiego uznały, że w Strzelnie z okazji koronawirusa będzie funkcjonować TELEFON DYŻURUJĄCY. Domniemam, że gdyby zwykłej burdelmamie zwrócić uwagę, że formą poprawną w jej burdelu powinno być TELEFON DYŻURNY to burdelmama vel Ruda Mańka zwróciłaby uwagę swoim alfonsom, żeby jej interesu gramatyką i ortografią nie psuli. Ale w Strzelnie nikt na to nie zwróci uwagi, tak jak nie zwraca się na to uwagi. W Strzelnie jak w CCCP tam też tworzono własne zasady językowe. A więc buce miejskie poprawcie ten telefon DYŻURUJĄCY. Szanowny Panie Burmistrz - w Sądzie pewnie uda się Panu udowodnić, że forma TELEFON DYŻURUJĄCY jest formą w Strzelnie poprawną - co nie zmienia fakty, że w bardziej ogarniętych miastach i urzędach stosuje się formę TELEFON DYŻURNY. I każda burdelmama o tym wie.

 » Ekonomia (Obserwator | 03-04-2020, 07:36:11)

Patrząc na działania wlodarza aż się chce płakać jaka ekonomia zapanowała. Bogactwo w pensjach dla części elitycznej urzędników oczywiście tych swoich. Rozdmuchane remonty w gminie. Trzeba przecież dopasować styl do władcy. Płacenie kancelariom za organizowanie przetargów mając pracowników. Wypowiedzenie najmu sklepu na rynku, który stoi pusty i nic nie przynosi zysku. Kosmiczna cena za śmieci, która mieliśmy płacić jako mieszkańcy. Gdzie tu są działania, które mają wpłynąć na dobro mieszkańców gminy. Każdy widzi goły okiem, że obecny burmistrz ma za nic nas mieszkańców. Liczą się tylko chore aspiracje. Najgorsze jest to, że zdecydowana większość radnych z przewodniczącym na czele to popiera. Jako radni obawiają się czegoś? Burmistrz najlepiej co potrafi to lansować się w prasie i Facebooku a gdy przychodzi do wypowiedzi na żywo to już sami chyba mieszkańcy zauważyli ze szkoda tylko komentować to łamanie i kaleczenie języka polskiego.

 » Przetarg (Mic | 03-04-2020, 07:20:55)

Jeśli w warunkach przetargu była podana max. kwota którą Gmina chciała przeznaczyć na wywóz śmieci a oferta była na znacznie wyższą kwotę , to należało w trybie natychmiastowym unieważnić przetarg i ogłosić nowy. Po co i dlaczego były te dyskusje prowadzone przez radnych i głosowanie, gdzie i tak podnoszą ręce za jak barany....

 » do "wybory 2019) (pisior | 03-04-2020, 00:15:52)

Zapomniałem dodać, że nie wypowiadam się w imieniu Komitetu Prawo i Sprawiedliwość, bo to może tylko przewodniczący lub pełnomocnik a ja wypowiadam się tylko w swoim imieniu. Nie jestem nawet członkiem tego komitetu. Pisiorem jest przecież każdy, komu program Prawa i Sprawiedliwości jest bliski.

 » do "wybory 2019) (pisior | 03-04-2020, 00:07:02)

Ale o co tyle złości i pretensji? Wyborcy nie wybrali kandydatów PiS, takie ich prawo. Postawili na innych. Przecież nikt nie ma o to pretensji. Chcieli i wybrali, to mają. Czy tego, co jest, chcieli ? Wątpię. Mamy w Polsce demokrację, kto rządzi w kraju nie ma wpływu na to co się dzieje w gminach i powiatach, bo tam rządzi SAMORZĄD ! Władza centralna nie może ustalać opłat lokalnych, czy zatrzymać przenosin szpitali powiatowych, lub zamykania szkół. To że władze samorządowe nie spełniają oczekiwań swoich wyborców nie znaczy, że rząd to załatwi. Żaden rząd, podkreślam. Zawiedzeni wyborcy mają prawo do odwołania władzy samorządowej w drodze referendum. Skoro tak leży szanownemu "wybory 2019" na zmianie burmistrza i radnych, to proponuję stanąć na czele "gniewu ludu" i podjąć się rozpoczęcia procedur przewidzianych dla przeprowadzenia referendum. Szkoda tracić energię na bezproduktywne dyskusje na tym forum. Po co się denerwować w tak ciężkich chwilach i to jeszcze tuż przed Wielkanocą? To jest moja ostatnia reakcja na Pana (Pani) wpis. Zdrowia życzę. To teraz najważniejsze.

 » Do Rachuba (Kiniu | 02-04-2020, 22:28:44)

10/10

 » Do pisior . (WYBORY 2019 | 02-04-2020, 22:08:05)

Jeśli wypowiadasz się publicznie w imieniu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie i obrażasz mieszkańców Strzelna , ewentualnych WYBORCÓW i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości to potwierdzasz brak umiejętności w nawiązywaniu kontaktów z Mieszkańcami ! Potwierdzasz przyczynę klęskę wyborczej . Zmarnować tak potężny wysiłek rządów Prawa i Sprawiedliwości ,z którego korzysta duża część mieszkańców -WYBORCÓW STRZELNA nie wykorzystanie tych atrybutów w czasie wyborów samorządowych to potwierdzenie nieudolności organizacji lokalnego PiS !. Doskonale wiem ,że w wyniku nieudolności nie wprowadziliście żadnego radnego o burmistrzu nie wspomnę . Mienicie się OPOZYCJĄ występującą z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie a Prawo i Sprawiedliwość sprawuje rządy w Polsce ! Stąd czekam na odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania !

 » Nie rzucajta sie (Rachuba | 02-04-2020, 21:50:49)

Ludzie nie rzucajta sie łon mo taką władzę absolutnom, żę może unieważnić unieważnienie przetargu.Łu Nimca selekcjonowoł szparagi winc łuwożejta bo bydzieta mieli sprawy sondowe ale To nie w takim zwykłym sondzie to bydzie sond nad sondami taki Niju Jorku koło Ustrzyków Dolnych jest.

 » Nie rzucajta sie (Rachuba | 02-04-2020, 21:50:38)

Ludzie nie rzucajta sie łon mo taką władzę absolutnom, żę może unieważnić unieważnienie przetargu.Łu Nimca selekcjonowoł szparagi winc łuwożejta bo bydzieta mieli sprawy sondowe ale To nie w takim zwykłym sondzie to bydzie sond nad sondami taki Niju Jorku koło Ustrzyków Dolnych jest.

 » o Michu (UPS | 02-04-2020, 21:24:11)

Po to pisze,aby wszyscy wiedzieli,że miedzy piszącymi, a piszącymi jest róznica

 » do mieszkaniec (pisior | 02-04-2020, 21:12:24)

Do "mieszkańca" pytającego PiS o prace na podwyżką płat. W obecnej radzie nie ma żadnego radnego z tej partii. To radni z PO, PSL i "niezależni" podjęli tę uchwałę. Dziwię się, że taki "zorientowany mieszkaniec" o tym nie wie! A jak nie wie, to co jałowo zabiera głos i tylko mąci, czyżby jaczejka KOD ? Zastanawiam się co gorsze: głupota, czy śmieszność ?

 » Do pisior. (WYBORY 2019 | 02-04-2020, 21:03:15)

Jeśli faktycznie reprezentujesz komitet PiS w Strzelnie to chluby Prawu i Sprawiedliwości nie przynosisz ! Jeśli nie dostrzegasz , że wasza skuteczna " sugestia" - " wycofanie podwyżki albo CBA" to szantaż to teraz tym bardziej nie pozostaje nic innego jak zgłoszenie sprawy uchwały podwyżkowej i jej wycofanie do CBA ! Zachęcam do odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania oraz do publicznego podania składu osobowego komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie . Przecież nie możecie działać jak w podziemiu ! Odnoszę wrażenie , że działacie za publiczne pieniądze w oderwaniu od dużej grupy mieszkańców Strzelna ZWOLENNIKÓW PRAWA i SPRAWIEDLIWÓŚCI ! Potwierdzają to sromotnie przegrane wybory samorządowe nie wspomnę na postawienie na złego konia .Te porażki wyborcze zaważyły , że mamy to co mamy - konkurent odcina kupony ! Czekamy na nowe otwarcie w Strzeleńskim Prawie i Sprawiedliwości ! "WIARYGODNOŚĆ to podstawa "-Jarosław Kaczyński ! W Strzeleńskim PiS jej brak !

 » Przeciążycie sądy (Trela | 02-04-2020, 18:33:04)

Przeciążycie sądy. System ledwo zipie, za moment będą sprawy sądowe o odszkodowania za stan wyjątkowy a wy jak Kargule po osiedlach się ganiacie.

 » strzelno (mieszkaniec | 02-04-2020, 15:12:28)

do sądu trafiła już pani z parteru bloku nr 7 za pomówienia ponieważ chodzi pieprzy gupoty po osiedlu na mój temat nieprawdę nic z wycięciem drzew krzewów nie mam doczynienia ale z drugiej strony wkoncu porządek zrobili. Proszę czekać na wezwanie i szykować się na odszkodowanie w związku z licznymi pomówieniami. Pozdrawiam p. z parteru

 » Do UPS (Michu | 02-04-2020, 14:02:29)

UPS komu ta gadka? Człowieku. Skoro to nie Twoje wpisy po co się tłumaczysz?

 » do "kicia" (rudy | 02-04-2020, 13:22:50)

Grodzki straszy sądem ("niezależnym" oczywiście) nawet tych, to mówią, że dawali mu koperty. O nas jeszcze nikt nie wspomina o kopertach, więc PO co się RM i POdobni podniecają i straszą ? Wszak prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Nawet CBA i CBŚP.

 » do Wybory 2019 (pisior | 02-04-2020, 13:16:21)

Po co oświadczenie. Ważne, że na "delikatną" sugestię z naszej strony: Albo wycofanie się z tych podwyżek albo CBA, burmistrz podwyżkę wycofał. Takie są fakty !!! I to wszystko w tej sprawie. Reszty odpowiedzi każdy znajdzie na naszych stronach PiS.

 » Do komitetu centralnego PiS w Strzelnie ? (WYBORY 2019 | 02-04-2020, 11:48:02)

Czekam na oświadczenie Komitetu PiS w Strzelnie dot . moich pytań w poprzednim wpisie dot. podwyżki za odpady komunalne? Na marginesie … komitet PiS to kto ...konkretnie ?

 » do Michu (UPS | 02-04-2020, 11:28:30)

Otóż nie zawsze są to moje wpisy, gdyż niektórzy używają cudzych i stąd ten sens i bezsens. I to wszystko co mam do napisania w tym temacie.

 » Pozdrawiam "PONTI" (lak | 02-04-2020, 10:18:19)

Dziękuję

 » Błąd (Muzyk | 02-04-2020, 09:18:41)

O Rudej Mańce śpiewał Jarema Stępowski a nie Grzesiuk. W Strzelnie taka nieścisłość jest karalna - podadzą cię do sądu za wprowadzanie opinii publicznej w błąd ;)

 » Hipokryzja (Michu | 02-04-2020, 07:57:54)

Wpis internauty z art. o podwyżce śmieci - cyt. >>Rozpocznij leczenie, jak najszybciej skoro popuszczasz w majtki.To jest nieciekawe zjawisko oraz roznosisz wokół siebie niezbyt przyjemny zapach. << Ten internauta zapewne zwolennik obecnej władzy w następnym wpisie pouczając komentujących twierdzi, że nie podobają mu się niecenzuralne wpisy i jest zwolennikiem rzeczowej i z sensem dyskusji. Ten cytat jest przykładem rzeczowej i cenzuralnej wypowiedzi. Jaka władza tacy obrońcy.

 » Hipokryzja (Michu | 02-04-2020, 07:57:44)

Wpis internauty z art. o podwyżce śmieci - cyt. >>Rozpocznij leczenie, jak najszybciej skoro popuszczasz w majtki.To jest nieciekawe zjawisko oraz roznosisz wokół siebie niezbyt przyjemny zapach. << Ten internauta zapewne zwolennik obecnej władzy w następnym wpisie pouczając komentujących twierdzi, że nie podobają mu się niecenzuralne wpisy i jest zwolennikiem rzeczowej i z sensem dyskusji. Ten cytat jest przykładem rzeczowej i cenzuralnej wypowiedzi. Jaka władza tacy obrońcy.

 » W tym mieście wszytsko stoi na głowie (Ponti | 02-04-2020, 07:47:11)

Odlecieliście w tym mieście? W czasach kiedy znany polski aktor cytuje, że urzędującemu Prezydentowi z ust słowa się sypią jak g*wno z barana - w Strzelnie stado z naczelnym wodzem obraża się na mieszkańców, których kilka dni wcześniej chciało wydymać na opłatach za wywóz śmieci. Władza w Strzelnie nazywając mieszkańców watahami straszy mieszkańców sądami? Wy tam żyjecie w głębokiej komunie? Bo w tych czasach władza ścigała obywateli. Wy to jednak mota rozmach w tym Strzelnie z podejściem do rządzenia. A poza tym: Z uwagi na ograniczone spacery w Strzelnie posłuchaliśmy już Ballady o rudym Felku. Dziś zgodnie z zaleceniami ministerstwa co do obcowania z kulturą poznamy utwór Staśka Grzesiuka: nie o rudym Felku ale o Felku Zdankiewiczu. Należy dodać, że w twórczości Grzesiuka pojawia się nie tylko Czarna Mańka, na YT znaleźć możemy również mniej znany utwór o Rudej Mańce. Ale to następnym razem, dziś w Strzelnie pośpiewamy o Felku Zdankiewiczu: Felek Zdankiewicz był chłopak morowy Przyjechał na urlop sześciotygodniowy Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy Urlop się kończy, czas do wojska wrócić Ale Felusiowi żal koleżków rzucić Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy Nie tak koleżków, jak swojej kochanki U której przebywał wieczory i ranki Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy Wreszcie go schwytali grudnia trzynastego I go zawieźli do biura śledczego Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy A z biura śledczego wypuścić nie chcieli Felka Zdankiewicza na kluczyk zamknęli Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy Lecz Feluś nie gapa i już nóż otwiera Przebił Czajkowskiego, na Fuchsa naciera Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy Ledwie wyskoczył za bramę ratusza Siada do dorożki, na Warszawę rusza Bajrum, tarira bajrum, tarira bajrum Tarira raz, dwa trzy A w tej dorożce miał on czasu troszkę Więc się kazał zawieść aż na Czerniakowskie. Kim był Grzesiuk, kim był Felek Zdankiewicz i Czarna Mańka strzeleńska władza, radni i urzędnicy znajdziecie w internecie.

 » Do UPS (Michu | 01-04-2020, 22:54:55)

UPS czyli kiedy Ty każesz komuś w poście pukać się w głowę tzn. mam przyjąć, że twój wpis jest rzeczowy i merytoryczny. Czytałem kilka twoich wpisów i uważam, że czasami zbyt rzeczowe nie były. Ale to moje zdanie.

 » Wolność wypowiedzi (234 | 01-04-2020, 21:30:49)

Wolność wypowiedzi Wam coś mówi? nie straszcie, wyrok przy dobrych wiatrach za 3 lata a to nic pewnego i ostrzegam, każdy kij ma dwa końce i nie jedno w sądzie ludzie powiedzą pzdr

 » do UM (UPS | 01-04-2020, 21:14:14)

Nie strasz. Chociaż tak naprawdę, to mnie nie podobają się niecenzuralne wpisy.Tak naprawdę wolę rzeczowe i z sensem.

 » Pytanie do Pana Burmistrza (Mieszkaniec Strzelna | 01-04-2020, 20:18:43)

Panie Burmistrzu, w ostatnim okresie marca ponad. 48 tys. małych firm zawiesiło działalność gospodarczą. Politycy PO oraz PiS wieszczą przyrost bezrobocia, biedy a tym samym wielu tragedii ludzkich. Jako mieszkaniec Strzelna mam do Pana klika pytań: 1. Czy dysponuje Pan szacunkowymi danymi w jakim stopniu w/w problemy dotkną mieszkańców Strzelna i gminy Strzelno? 2. Jakie środki wsparcia dla mieszkańców już Pan przedsięwziął aby zminimalizować i ograniczyć skutki pandemii w gminie i w Strzelnie? 3. Czy zamierza Pan jako wlodarz dać jakikolwiek sygnał do mieszkańców? Burmistrzowie, samorzadowcy licznie wspierają lokalna społeczność w dobie pandemii? Nie liczę na pańska odpowiedź znając Pana podejście do mieszkańców. Być może warto rozmawiać z mieszkańcami w tak trudnym okresie. Po pandemii padną pytania co Pan zrobił. I ostatnie pytanie? Czy wobec braku pomysłu na rządzenie gminą faktycznie zamierza Pan zająć się ściganiem internautów zamiast zająć się rozwiązywaniem ich problemów? Mysle, że warto pochylić się na tymi pytaniami. Dziękuję i zdrowia życzę.

 » do UM i reszty (kicia | 01-04-2020, 20:09:55)

Widać szkołę PO. Marszałek senatu też straszy sądem każdego, kto opowie o łapówkach. No wzór jak sie patrzy

 » Do PiS Strzelno . (WYBORY 2019 | 01-04-2020, 19:33:54)

Kto w imieniu WYBORCÓW - MIESZKAŃCÓW - zwolenników Prawa i Sprawiedliwości brał czynny udział z ramienia PiS w komisjach przygotowujących uchwałę o podwyższeniu cen za wywóz odpadów ? Kiedy i gdzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami w tym temacie? Jakie propozycje cenowe przedstawiło PiS w tej kwestii ? Kto zabrał głos na sesji z ramienia PiS ? Znając zamiary skoku na nasze portfele można było skorzystać z MOC MIESZKAŃCÓW - WYBORCÓW ,dzięki którym zafundowaliśmy sobie Radę działającą na naszą niekorzyść za nasze PIENIĄDZE ! Kontakt ze społeczeństwem jest podstawą działania Prawa i Sprawiedliwości ! Jednak tu potrzebna jest WIARYGODNOŚĆ , której brak w Strzelnie !

 » Do sądu trafią wpisy dot. Radnego Koprowskiego (UM | 01-04-2020, 19:07:03)

Za to wyzywanie od watah. Udowodnimy, że p. Koprowski tak się nie zwracał i nie używał takiego zwrotu na cmg24.pl. To też trafi do sądu. Jeszcze mam wyliczać?

 » Drugi w Sądzie będzie jojo (UM | 01-04-2020, 19:03:34)

Za obrażę nauczycieli i sugerowanie, że nie potrafią napisać osiedle piastowskie z dużej litery. Wystarczy czy jeszcze wyliczać?

 » Pierwszy w sądzie wyląduje Rudy Śpiewak (UM | 01-04-2020, 18:51:57)

Na przykład: za obrażanie i podszywanie się pod kabaret w sądzie i to niebawem wyląduje Rudy Śpiewak za piosenkę Ballada o rudym Felku. Wystarczy?

 » Do PiS Strzelno (Klemens | 01-04-2020, 18:31:29)

A nie wpadliście na to, że nie każdy korzysta z Facebooka? A tym bardziej może nie zaglądać na strony PiS Strzelno? Czyli zrobiliście niewiele. Pzdr.

 » Leczyv (Janikoman | 01-04-2020, 18:29:46)

Jak dobrze ze nie mieszkam w Strzelnie spoleczenstwo wiecznie niezadowolone drogo źle taniej zle was treba leczyc

 » Zabezpieczcie się (Podejrzany nr 1 | 01-04-2020, 17:58:49)

Jak już UM z Policją po mnie przyjdziecie to zabezpieczcie się żebyście mnie jakim wirusem nie zarazili. Jeśli spełnicie ten warunek to zapraszam, byle nie o 5:00 nad ranem.

 » Do UM (Bolek i Lolek | 01-04-2020, 17:15:26)

No widzisz UM władze wielu miast i miasteczek dbają o mieszkańców - Mogilno (mydło), Słupsk - zamówił dla mieszkańców maseczki. Wielu samorządowców postawiło się władzy w sprawi wyborów. Wam kiedy brakuje argumentów pozostaje straszenie wnerwionych mieszkańców sądem. Zamiast wyciągać wnioski i przeprosić Wy wyzywacie mieszkańców od plebsu, watah, patologii. Co to oznacza? Że tracicie zdrowy rozsądek? Dlaczego? Bo władza obrażająca się na swój lud to marna władza. Proponuję więc Szanowny Panie Burmistrzu, Drodzy Radni i Urzędnicy w UM - zająć się mieszkańcami i ich problemami. Przypomnę, że mieszkańcy również mają prawo do sądów - więc jest to broń obusieczna. Gorzej jak mieszkańcy ruszą do sądów - w sprawie watach, plebsu, w sprawie dziurawych dróg np. Kościuszki. Gorzej jak mieszkańcy zarządają formalnego wyjaśnienia kilku niejasnych spraw w UM, a które tutaj poruszyli. Aby nie przedłużać - Drogi UM zamiast straszyć ludzi, których wkurzyliście własną niezaradnością i indolencją - wyszczególnij teraz kto kogo, gdzie i kiedy obraził. Czekam. Ale o konkrety proszę. A najlepiej to zacznijcie skutecznie rządzić.

 » Sąd (OBRAZA | 01-04-2020, 17:08:39)

Kto tu straszy sądem. Ludzie tu wprost piszą kto jest tu nieudolny za NASZE pieniądze. Sąd to powinien spotkać Burmistrza (na początek CBA)

 » Oświadczenie Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie (PiS Strzelno | 01-04-2020, 16:54:31)

W związku z negatywnymi komentarzami głoszącymi, że PiS w Strzelnie nie zajęło stanowiska z ramienia partii rządzącej w związku z opublikowanymi przez portal CMG24 artykułami: 1) Strzelno: duża podwyżka za śmieci 2) Przetarg na drogi odbiór śmieci unieważniony informujemy, że Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Strzelnie wydał w dniu 25 marca br. oświadczenie z komentarzem do artykułu pierwszego oraz zamieścił w dniu 1 kwietnia br. komentarz do artykułu drugiego. Oświadczenie wraz z komentarzami zostały zamieszczone na Facebooku na stronie PiS Strzelno.

 » Um (Detektyw | 01-04-2020, 16:47:08)

Nie strasz nie strasz bo się zesrasz gamoniu pispolity

 » Do strzelno 04:09:35 (Obserwator | 01-04-2020, 16:02:21)

Przestań Pan lepiej kłócić się z sąsiadami. Ponoć wszystko Panu przeszkadza. To prawda???

 » Do Um. Kto kogo obraża !? (WYBORY 2019 | 01-04-2020, 15:57:06)

To my WYBORCY zostaliśmy obrażeni przez "WŁADZĘ" ! Nie strasz sądem bo my załatwimy to przy URNACH WYBORCZYCH ! Nikt z głosujących radnych za uchwałą o podwyżce za odpady nie będzie już nigdy radnym !!!!!!!!!! PAMIĘTAMY !

 » Sprawa o obrażanie znajdzie finał w sądzie. (Um | 01-04-2020, 15:28:53)

Pamiętajcie, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Niestety każda Wasza obraza będzie miała koniec w sądzie. Skończyło sie obrazanie Burmistrza, Rady oraz pracowników UM.

 » Prawio i Sprawiedliwośś w Strzelnie milczy !? (mieszkaniec | 01-04-2020, 14:58:57)

W takich okolicznościach nie zająć publicznego stanowiska z ramienia przedstawicieli partii rządzącej stawia członków lokalnych struktur PiS w złym świetle ! Działanie partii to nie tylko rozwieszanie plakatów wyborczych i zabawa w udawaną przynależność partyjną ! To konkretne działanie i zachęcanie społeczności do współdziałania ! Ta organizacja jest tylko znana i widoczna na blaszanych tablicach posłów na zaścianku Strzelna !! Tyle i aż tyle ! Z tej mąki chleba być nie może ! Czas by zrozumieli ten problem reklamujący się z imienia i nazwiska POSŁOWIE naszego regionu ! Tu nie ma miejsca na WIARYGODNOŚĆ PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI !

 » Jezu! (Strach | 01-04-2020, 14:46:29)

Pomyslec ze tacy ludzie maja nas chronic w czasach epidemii i kryzysu. Przed taka wladza uchron nas Panie. Ja przyznaje ze sie boje.

 » Do Turbodisel (BioPetrol | 01-04-2020, 12:55:14)

Turbodiesel, Pan Koprowski się nie wypowie bo on z watahami nie wchodzi w dyskusję. On trzyma się pewnego poziomu - najlepiej swojego. Może i dobrze, że milczy bo jeszcze znów wypali czego mu mieszkańcy nie zapomną. Ale masz rację, boki to można z nich zrywać.

 » przetarg (momo | 01-04-2020, 12:37:48)

oceniając postepowanie burmistrza i radnych , brak słów na sposób traktowania nas to my jesteśmy śmieciami debilami godząc się na utrzymywanie tych pseudo samorządowców

 » smieci (abc | 01-04-2020, 12:17:42)

radni uchwalą uchwałe o odwołaniu swojej uchwały ? hahaha prostacy.dziwią mnie wpisy wychwalające decyzję burmistrza , przecież ten pan jak i radni bezduszni aroganccy chcieli nas .........wiadomo co . Będziemy pamiętać przy wyborach!!!!!!!!!!! I to w tak trudnym czasie!

 » smieci (podwyzka | 01-04-2020, 11:56:14)

Ciekawe jak się czują teraz radni...głosowali jak ;PAN; chciał a tu zonk,może chociaż wstyd pozostał, chociaż wątpię. Siła mieszkańców jest wielka więc niech się najpierw zastanowią co robią! Bo tym razem efekt pracy mieszkańców w przyszłych wyborach bedzie dla niektórych przykry.Pycha władzy!!!!

 » Śmieci (345 | 01-04-2020, 11:51:19)

Bo to są takie "bystre" umysły... Kruka w orła nie przerobisz.

 » Jak u Barei (Turbodiesel | 01-04-2020, 11:51:15)

Panie burmistrzu to jest wręcz komiczne. Bareja pełną gębą. Niech się jeszcze ciężki radny Koprowski wypowie teraz w tym temacie to już chyba boki zerwę.

 » Rada miejska (Hejka | 01-04-2020, 11:43:30)

Żenada !Pieszak stary wyjadacz , Dubicki chłopiec z" podwórka z bramy " cwaniak nie szczery , Kilku nowych w dupie ma miasto czy gminę , dieta , dojścia "Wicie rozumicie " ja tobie ty mi ! (Frajerstwo ) ! Tak jednomyślnych "radnych " jak żyje jeszcze nie doświadczyłem !

 » Rada Miejska (Obywatel | 01-04-2020, 10:28:34)

W tym całym śmieciowym zamieszaniu widać jak na dłoni jaki poziom merytoryczny posiada nasza rada, która bezmyślnie głosowała za przyjęciem tego bałaganu. Całkowita porażka.

 » Burmistrz (Mistrz | 01-04-2020, 09:00:39)

SUPER MANIPULACJA. najpierw Bunio dał ciała z przetargiem, robił dziwne wywiady i się wybielał mówiąc, że tak wyszło i musi być, a jak się koło d..py zagotowało to wydał oświadczenie, że tak nie może być i unieważnił przetarg WYCIĄGAJĄC KLATĘ DO POCHWAŁ Efekt pracy fachowców- śmiech. Tylko, że robi się "straszno nie śmiesznie" REFERENDUM

 » RUDY FELEK (Rudy śpiewak | 01-04-2020, 08:13:24)

Ministerstwo propaguje kulturę, więc w Strzelnie śpiewamy wg Kabaretu Moralnego Niepokoju: Był sobie kiedyś rudy Felek, cwaniak na sto dwa. W kościele nikt nie widział go, bo nigdy nie był tam. Bo diabła wcale nie bał się, kto żyw, ten w mordę brał; w kapliczce święta Panna stała, przed nią respekt miał. A resztę napierdzielał nożem, ten kto podpadł mu po ziemi już nie chodzi, bo nie umie chodzić trup. Na wsi i w mieście wszyscy znali go, kłaniali mu się w pas i nawet Gruby Olo miękł: przed Felkiem chapeux bas! A ten do Gęsi szedł, tam stolik dzień i noc na niego czekał, bo pan Felek była specjalny gość. I czekał tłusty rosół i w rosole jaki gnat, do tego harmonista ekstra i harmonista grać! Gdy kiedy Kolejową szedł, na chodnik musiał zejść bo po niej osiem koni gnało, osiem albo sześć Za nimi zaś kareta złota: w karecie, Boże mój! Figurka cudna jak z kapliczki! Chryste panie! Stój! I na kolana przed nią padł! Sam Felek! Wiecie co! I mówi do niej: Ukochana! Zostań żoną mą Hrabianka za na słowa te zaśmiała mu się w twarz (z profilu nie był Valentino, tak samo jak en face) Z drogi ty maszkaro jedna, nie stać na mnie cię! A Felek zamiast wyjąć kosę tylko zgarbił się i zabrał się do Gęsi, bez ochoty rosół jadł, i kazał harmoniście grać, wiec harmonista grał. Harmonia grała podczas gdy obmyślał Felek plan. Nie ma forsy? Znajdzie się. Zrobimy skok na bank. Urody to nie doda, lecz pieniądze mają coś, Że kto je ma, pięknieje, choćby brzydki był jak noc. A wtedy będzie moja ta, co teraz nie chce mnie. I z chłopakami ruszył w rejs na dolarowy sejf. Przeszyły kule kilka serc, zgarniali forsę gdy... ...gdy nagle alarm włączył ktoś, kto wkrótce przestał żyć. Kto nogi miał ten w miasto wiał i nie oglądał się. Zginęli wszyscy, Felek żył, lecz z piersi ciekła krew. Umierał tam, gdzie magiel był i z magla para szła, parował rosół, stygła kość, a harmonista spał. Słowa: Robert Górski, muzyka: Fabian Włodarek

 » Mieszkaniec (Jojo | 01-04-2020, 08:08:16)

Mieszkaniec mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem. Os. Piastowskie piszemy z dużych liter. I opinia znów pójdzie w świat o poziomie nauczycieli.

 » Do mieszkaniec (Grot | 01-04-2020, 06:46:39)

Jakie zmiany na Os. Piastowskim? Te wycięte drzewa chyba. Ty sam sobie piszesz laurki człowieku? Wstyd.

 » SocjalGmina (Monika | 01-04-2020, 06:31:50)

A plebsowi od brodatego jak zwykle nie pasuje nic.

 » strzelno (strzelno | 01-04-2020, 04:09:35)

Jak nie masz nic robione drzwi wymieniane chodniki likwidacja krzaków które zasłaniają słonce a co przez tyle lat zrobił jabłoński nic zero p Jabłonska druga tylko robili do swoich smieci to wasza zasługa jak dbacie tak macie robicie rozpiżdziel sami walacie zamiast do kontenera to obok pudełka pudełeczka pod krzakami posrane trawniki kilka osób sprząta tylko po swoich pupilach a reszta co powinny opłaty za śmieci wzrastać ludzie raz dwa by się nauczyli segregacji. Brawo panie radny oby tak dalej. A wy jak następnym razem coś się stanie po co dzwonicie do radnego są nr na wejściach do konserwatorów dzwonić tam a nie zawracać głowe zwykłemu mieszkańcowi.

 » Referendum (12 | 01-04-2020, 00:16:03)

.. Udało się ze śmieciami, uda się referendum.. Do dzieła mieszkańcy.. Widzieliście bramy garażowe po straży miejskiej? To są oszczędności z programu naprawczego? Gdzie jest RIO i NIK?

 » Burmistrz (Ktoś | 01-04-2020, 00:05:11)

Chudziński Ty naprawdę myślisz że w Strzelnie jest ciemnogród. Kto teraz uwierzy"efekt pracy fachowców" czy Ty się słyszysz? Jak pamiętaj to Ty tylko masz wkoło siebie zatrudnionych samych fachowców. Człowieku gubisz się już w swoim postępowaniu!!!!

 » Płatność za śmieć (Klaudynka86 | 31-03-2020, 23:48:52)

Tylko teraz co z płatnością na osiedlu bo dostaliśmy nowe karty z terminem 15.04 o 33 drożej to teraz zapłacić czy nie?

 » strach (jaś | 31-03-2020, 23:26:31)

Oj przestraszył się wrzawy Chudziński,oj mocno. Unieważnił przetarg i uchwałę rady ! Ciekawe ile razy musiał ten wzorcowy POwiec wytrząsać z portek. Już wiem, co od kilku dni tak śmierdzi od rynku do kościoła.

 » STRZELNO (STRZELNO | 31-03-2020, 23:06:18)

Referendum!!!!Trzeba tą elitę wywieźć na taczkach!!!!

 » Bareja (Klemens | 31-03-2020, 23:04:39)

- obywatele, bardzo porządny ten wasz burmistrz. - Trudno, co zrobić. Buahahahaha.

 » Do mieszkaniec (Zal | 31-03-2020, 22:55:50)

Być może cierpisz na ślepote? Mieszkam tu na Osiedlu Piastowskim w Strzelnie i ja tu zmian nie widzę. Brud i smród. Pan radny, który nas reprezentuje nic nie może załatwić? A przecież jego matka zasiada w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej. Trudnosci na każdym kroku nawet z szybszym rozpoczęciem sezonu grzewczego ...Awarie i brak remontów. Droga na osiedle dziurawa że strach rowerem jechać... Niszczona jest zieleń przy blokach, boisko bez trawy i śmieci, które wszędzie się walają. O te modernizacje Ci chodzi? Gdzie są te remonty? I gdzie tutaj skuteczność? Gadać i pisać na fejsie o tylko to umie.

 » Kajdanki (Detektyw | 31-03-2020, 22:54:13)

Prywatne biznesy to nie U nas Panie szparag.

 » Panie Koprowski (Radio FiK | 31-03-2020, 22:53:55)

Panie radny Koprowski gdzie pan teraz jest? Prosimy o wytłumaczenie dlaczego zachwalał Pan coś co zostało szybko wycofane? Stać Pana tylko na obrażanie ludzi i wyzywanie ich od watah? Taki pan był aktywny a teraz nie może Pan wydukać prostego zdania? Wataha.

 » POLITYKA GMINNA (Jacek: | 31-03-2020, 22:52:44)

Jakie są koszty tego przetargu? Ile Gmina zapłaciła KANCELARII PRAWNICZEJ? JAKĄ FUNKCJE W GMINIE PEŁNI PANI ANNA R? NIE BRAŁA udziału w konkursach na ogłaszane stanowiska (wiemy dlaczego), Gmina ma oszczędzać czy się litować. Może Burmistrz wydatkowane tak środki też wytłumaczy? Mamy prawo znać te wydatki, bo to są wydatki ze środków publicznych.

 » bezradniradni (HRS | 31-03-2020, 22:01:03)

Brawo radni głosując za w poprzednim przetargu daliście świadectwo po co tam jesteście. Jesteście marionetkami, pacyn- kami i kukiełkami. Lepiej by było baz was. Przepraszam pana P.P.to nie dotyczy Pana.

 » Haha (Edi | 31-03-2020, 21:40:20)

Próbował zbić kapuchę na śmieciach i nie wyszło. Strzelno to nie Siemionki.

 » śmieci (obserwator | 31-03-2020, 21:22:47)

Panu Burmistrzowi zajrzało widmo porażki w kolejnych wyborach i cóż nagle zmiana decyzji widząc sprzeciw mieszkańców. Ewidentna zagrywka dla poprawy wizerunku. Tylko naiwny człowiek kupi taki temat. Czy nie bierze Pan już mocno przykładu z Pi.. chyba, że już Pan tam jest patrząc realnie na to co zrobili?

 » Burmistrz (Ktoś | 31-03-2020, 21:15:58)

Dareczku bałeś się,że wywiozą Cię na taczkach?

 » Śmieci (REHOT | 31-03-2020, 20:52:35)

Co wy radnych naruszacie, większość z nich to cienkie bolki, ale za cały bałagan cenowy odpowiada burmistrz Strzelna - Chudziński! To on odpowiada za przygotowanie przetargu na wywóz śmieci, to on przedstawia radnym uchwały do głosowania oraz on tłumaczy radnym dlaczego tak a nie inaczej i tu dopiero rola radnych się zaczyna! A z radnych tylko Pieszak Piotr był w stanie merytorycznie pytać, a co robiła reszta! Radny biznesmen to wręcz zachwalał propozycję burmistrza- ciekawe jak się teraz będzie wypowiadał po wycofaniu się jego idola burmistrza z tej uchwały. Zastanówcie się tylko nad tym dlaczego w przetargu były zawarte dwa lata sprzątania przez tą firmę a inne gminy zawierały tylko na rok, dzięki czemu ceny opłacane przez mieszkańców są o wiele niższe!!! Czy to czasami tak nie miało być ?!!! Ale co mnie to... Tylko rechot pozostał, jakiego sobie wybraliście, takiego macie włodarza gminy!!!

 » 13160 (Mieszkaniec Wsi | 31-03-2020, 20:46:44)

Radni zagłosowali za podwyżka opłaty za smieci więc rozumiem że pieniądze były w budżecie ,a co za tym idzie zamawiający zwiększył kwotę do oferty najkorzystniejszej. Jaki więc był powód odrzucenia ? Staram się czytać literalnie.

 » Do Rrrrr (Henr. | 31-03-2020, 20:46:05)

Brawo , a za co ? Chociaż są tacy, którzy sami sobie potrafią bić brawo.

 » śmieci (stary wyborca | 31-03-2020, 20:40:06)

Tak dobrze Daruś pracuje z Mogilnem może zachęci mogileńską komunalkę . Mają nowoczesne auta . Niech się wykażą na zewnątrz a nie tylko w Mogilnie po układach . jestem przekonany ,że przy okazji by się zmniejszyły koszty wywozu na terenie Gminy Mogilno. WILK syty i owca cała. Tylko trzeba chcieć, mieć inicjatywę i umieć liczyć panie Prezesie,

 » Śmieci (Pan | 31-03-2020, 20:39:34)

Panowie radni uczyć się od Inowrocławia tam uchwalili 17 złotych od osoby. Do lopaty się nadajecie nic więcej.

 » Śmieci (Strzelnianin | 31-03-2020, 19:53:11)

Polecam firmę Sanikont z Matew

 » Fajnie (Ewa | 31-03-2020, 19:47:44)

Brawo burmistrz brawo rada i pracoenicy urzedu

 » śmieci (mieszkaniec | 31-03-2020, 19:42:36)

Dziekujemy naszemu radnemu michałowi za wszelkie starania dla osiedla piastowskiego a ci co go obrażali powinni go przeprosić. Macie więcej pilnowanych i realizowanych inwestycji jak do tej pory. Zastanówcie się dwa razy zanim coś o kimś napiszecie

 » Zaradni (Klemens | 31-03-2020, 19:25:33)

radni i burmistrz (z małej celowo) tacy mieli być zaradni i biznesmeni a tu polegli na prostym przetargu na wywóz śmieci. Złotówki bym panom nie powieżył, a strzelnianie dali wam władzę nad miastem. Może potraficie dbać ale tylko o własne interesy? panie radny od watah jak to z panem właściwie jest? Puszysz się pan jaki to jesteś biznes-lala a tu wpadka. Watahy nie dały sobie wcisnąć kitu z drogimi śmieciami, czyli okazały się mądrzejsze od was.

 » Poszedł rdzawy (Kniaz | 31-03-2020, 19:07:26)

Poszedł rdzawy tata ze ślepymi durniami na rympał i im się skok nie udał. To trzeba być tępym mańkiem, żeby próbować taki numer przekręcić.

 » Do Igi (Kmita | 31-03-2020, 18:43:32)

Iga słabe twoje rozmyślenie- Burmistrz tak chciał -ale społeczeństwo jest dobrze myślące i z bastował zrezygnował po polsku stchórzył albo zmądrzał , ale najlepsze składam życzenia i gratulacje naszym Paniom i panom radnym wy to jesteście orły sokoły rączka w górę rączka w dół gimnastyka i kijki. Panie przew. Dubicki i Pani v-ce Walkowiak wybory już nie długo a my was zapamiętamy.pozdrawiam.

 » Brawo! (Strzenianin | 31-03-2020, 18:06:31)

Dziękujemy Panie Burmistrzu! Jeśli będą jakieś chwilowe utrudnienia w odbiorze śmieci to nie szkodzi. Coś za coś.

 » Ssss (Rrrrr | 31-03-2020, 17:41:00)

Brawo!! Oby udalo sie znalezc tansza firme

 » Podwyżka (Mieszkaniec Strzelna | 31-03-2020, 17:36:12)

To jak to się ma do przegłosowania podwyżki śmieci przez radnych? W uchwale budżetowej zatem pieniądze były?...chyba że się mylę.

 » Kompromitacja i wstyd całej radu Miasta ! (WYBORY 2019 | 31-03-2020, 17:30:55)

Wiarygodność tego towarzych równa ZERU ! To kompromitacja szczególnie całej rady w tym i przewodniczącego komisji budżetu Pieszaka , który ponownie przypieczętował swoją nieudolność i brak skuteczności i umiejętności przekonywania radnych mających bronić dobra MIESZKAŃCÓW I WYBORCÓW ! Owszem zagłosował przeciw ale w tym wypadku zadbał wyłącznie o swój "wizerunek "polityczny ! Również radny Koprowski popisowo wystąpił w roli adwokata Firmy nie MIESZKAŃCÓW zachęcając i strasząc ,nie ma innego rozwiązania , że musimy przyjąć ofertę ! To powinno go wyeliminować z funkcji radnego na zawsze ! ZAPAMIĘTAMY przy urnach !!! DLACZEGO NIE ZACIĄGNIĘTO OPINII PRAWNICZEJ PRZED SESJĄ - panie radny Dubicki przewodniczący R.M. i panie Pieszak przewodniczący komisji budżetu ! 15 radnych , z których cześć przyczyniła się do katastrofy finansowej gminy powinni honorowo ustąpić z funkcji radnego po kompromitacji ,którą zafundowali WYBORCOM !!! Tylko czy honoru starczy...???Czas na referendum ! W rynku nadal jest wizytówka "troski" radnych o dobro budżetu gminy i PODATNIKA - zlikwidowany dobrze prosperujący i służący mieszkańcom sklep elektryczny !!!Dość zabawy za nasze ciężko spłacane pieniądze za waszą NIEUDOLNOŚĆ I BEZKARNOŚĆ !

 » Śmieci (Hejka | 31-03-2020, 17:19:13)

Tabakiera jest do nosa ! nie nos do tabakiery ! Dziękować za co ? PO myślał ? Wątpię! Lepiej brzmi "Przemyślał" i kombinuje ! Ciekawe co na to Radni ? Co mają do powiedzenia ! Cienkie BOLKI

 » Co jest kurka wodna? (Ja | 31-03-2020, 16:49:09)

Co jest kurka wodna? Darku? Dareczku? Najpierw Ci ronda zbanowali a teraz przetarg na śmieci. Co z Twoją mocą sprawczą?

 » To mi się podoba (nieck | 31-03-2020, 16:45:38)

Komentarze zadziały -Jednak można a nawet TRZEBA szukać tańszej firmy odbioru śmieci

 » śmieci (Iga | 31-03-2020, 16:40:29)

Dziękujemy Panu burmistrzowi za rozwagę i zrozumienie mieszkańców .Ponieważ stawka poprzednia nie była do zrealizowania przez mieszkańców

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ