Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Dodatkowe prace przez niedopatrzenia

2020-04-29 20:13
 

Brak odpowiednich zapisów w przedmiarze i kosztorysie jest powodem dodatkowych prac za kwotę 110 tysięcy złotych przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Zdaniem radnego Karola Nawrota, po raz kolejny zabrakło odpowiedniego nadzoru ze strony urzędników. Dyrektor Kinga Kasztarynda potwierdza, że jest to niedopilnowanie projektanta.

110 tysięcy złotych mają kosztować dodatkowe prace przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Mają one być wydatkowane na budowę drogi pożarowej przy hali sportowej i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Jak zwrócił uwagę radny Karol Nawrot, w trakcie przetargu oferenci dopytywali między innymi o kwestię drogi pożarowej oraz projekt pochylni dla osób niepełnosprawnych.

- Dlaczego od samego początku nie uwzględniono tak ważnych rzeczy jak budowa drogi pożarowej czy pochylni dla osób niepełnosprawnych? - dopytywał radny Karol Nawrot.

- Na zagospodarowaniu terenu przy hali jest ta droga manewrowa i tak dalej no, ale w przedmiarze i kosztorysie już tego nie było. Wykonawca nie chce z tego powodu tego po prostu zrobić w ramach zadania, a my wzięliśmy ze swojej strony strażaka i byliśmy na wizji lokalnej i strażak powiedział, że nie będzie odbioru jeżeli nie będzie tego placu manewrowego wykonanego. Po prostu nie dostanie opinii pozytywnej. Jeżeli chodzi o podjazd dla niepełnosprawnych to tak samo był zaprojektowany tylko, że projektant jakby w tym łączniku są dwie pary schodów i on jakby tylko wziął pod uwagę ten ostatni zjazd, a nie wziął pod uwagę, że tam jeszcze wcześniej są dwa schodki, czyli osoba niepełnosprawna musiałaby być sprowadzona po tych dwóch schodkach i dopiero potem byłby podjazd - mówiła Kinga Kasztarynda, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Lokalnego.

- Jeżeli dobrze rozumiem, to ktoś gdzieś w urzędzie po prostu tego nie dopilnował - powiedział Karol Nawrot.

- Tak dokładnie, to jest typowo niedopilnowanie projektanta, niedopatrzenie. Myślę, że ten projekt dlatego, że był robiony w 2010 roku i on potem w 2017 czy 2018 go aktualizował to już w ogóle na to nie spojrzał - powiedziała Kinga Kasztarynda.

Burmistrz poinformował, że przy każdej inwestycji jest prowadzony nadzór, do którego wybiera się inspektora z przetargu. W tym przypadku prawdopodobnie gmina zerwie umowę z inspektorem i go zmieni. Zdaniem burmistrza nawet gdyby był prawidłowy przedmiar robót, to kwota po przetargu i tak byłaby wyższa.

- Dochodzimy do momentu, gdzie jest kolejna inwestycja, gdzie zabrakło nadzoru - mówił radny Nawrot.

- Państwo celowo "wrzucacie do ogródka kamyszki", że tutaj brakuje nadzoru budowlanego i tak dalej. Każdy z nas kto prowadził działalność, inwestycje nawet w domu to wie doskonale, że dochodzą dodatkowe nowe jakieś zadania, nowe jakieś okoliczności, które zwiększają zakres prac remontowych, budowlanych. Tak jest praktycznie zawsze - mówił burmistrz Duszyński.

Według burmistrza Leszka Duszyńskiego od zawsze gmina musiała dokładać dodatkowe środki do inwestycji, nawet wtedy kiedy nie był on włodarzem.

- Według mnie jest to niestety po raz kolejny, w mojej ocenie, brak nadzoru ze strony urzędu - skwitował Karol Nawrot.

Ostatecznie radni zdecydowali o niedopłacaniu do powyższej inwestycji. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [51]» dodaj komentarz   

 » do radnych (@ | 13-05-2020, 21:27:39)

SZKODA ,ŻE MOGILEŃSKA RADA GMINY JEST TAKA NIEFACHOWA, DELIKATNIE MÓWIAC. TAKĄ RADĄ TO MOŻNA RZĄDZIĆ. 5 MILIONÓW NA STARĄ ROZWALAJĄCĄ SĘ BUDĘ OD GMNNEJ SPÓŁDZIELNI O INNYCH NIE WSPOMNĘ. JAKA RADA TAKA GMINA.

 » Do Kicia. (sąsiad | 08-05-2020, 17:44:24)

Kicia masz 100% racji. PiS w Mogilnie i w Strzelnie to fasada i fikcja ! Na dodatek w Strzelnie ubrał się diabeł w ornat i pod flagą PiS ogonem do mszy często w Toruniu dzwoni ! To dopiero mistrz kamuflażu ! Kiedy będą obchodzona urodziny Adolfa ?

 » do rudy (kicia | 07-05-2020, 15:21:46)

Oczekujesz podjęcia działań przeciw PO i lokalnym układom od kogoś, kto rozwalił PiS w całym POwiecie i zrobił z tej organizacji fasadę wspierającą władzę w powiecie i gminach. Bo o PiS ze Strzelna można poczytać na CMG a jak u nas, to każdy widzi. Liczy się tylko korytko.

 » do "rudy" (kicia | 07-05-2020, 15:21:09)

Oczekujesz podjęcia działań przeciw PO i lokalnym układom od kogoś, kto rozwalił PiS w całym POwiecie i zrobił z tej organizacji fasadę wspierającą władzę w powiecie i gminach. Bo o PiS ze Strzelna można poczytać na CMG a jak u nas, to każdy widzi. Liczy się tylko korytko.

 » Z innej beczki (Mark | 06-05-2020, 23:03:15)

Ja tak z innym tematem. Nie chcę sugerować tematyki artykułów, ale może warto zainteresować się tym dlaczego od jakiegoś czasu dzień w dzień po zapadnięciu zmroku przez kilka godzin każdego wieczora nad Mogilnem latają w kółko śmigłowce i samoloty

 » Do rudego (Ja | 04-05-2020, 20:33:50)

Masz rację ale żeby to zrobić to trzeba mieć jaja.

 » dodatkowa kasa (rudy | 04-05-2020, 13:13:06)

A może szef mogileńskiego PiS pan Łaganowski zainteresuje się sprawą tych "dodatkowych i nieprzewidzianych" robót i pieniędzy, które obficie płyną poza przetargiem z naszej kasy. CBA chętnie przecież "prześwietli" burmistrza z PO. No panie Jurku może wreszcie coś pan zrobi dla Mogilna.

 » DO BUDOWLAŃCA (M.J. | 04-05-2020, 10:52:39)

ściagnij dokumentację dotyczącą tego przetargu...w siwz masz jasno napisane ze przedmiar i kosztorys jest elementem pomocnicznym, że wykonawca ma obowiazek wycenić wszystko to co, zawarte w dokumentacji. Poza tym przepisy dotyczące zamówień publicznych zmieniły się na tyle, że składając ofertę do przetargu dołączenie kosztorysu ofertowego nie jest wymagane - najważniesza na etapie otwarcia ofert jest cena. Więc wygrał wykonawca, który - domniemam - wycenił wszystko co było trzeba?

 » czytam z zaciekawieniem (Zdzisiu Szyderca | 04-05-2020, 10:08:52)

Co do wypowiedzi zacnej Pani Inspektor to pragnę zauważyć, że "strażak" to chyba nie chłopek roztropek, który wymaga pewnych standardów wykonawczych. Pozostała część przebija sufit w dnie. Jeśli dokumentacja była uzgadniana z rzeczoznawcą to zapewne przeanalizował on zakres swojego uzgodnienia. Wypowiedzi włodarza, nawet nie ośmielę się skomentować. Znając życie, Radni w kolejnym etapie zagłosują na tak. Tylko co to będzie, jak na remontowanej oczyszczalni będzie trzeba dołożyć skromne 2 miliony :-) Poczekamy, poczytamy. Czasami odnoszę wrażenie, że o to chodzi, żeby się nie zgadzało. Życzę wszystkim spokoju ducha i zdrowia. Zdzisław S.

 » budowlaniec! (Do JM | 03-05-2020, 14:19:31)

Do J.M. Nie masz racji ! Dokumentacja techniczna wraz z opisem technicznym z kosztorysem wraz z obmiarem robót to podstawa i zalążek inwestycji, do rozpoczęcia której przystępują dwie umawiające strony inwestor i wykonawca . Inwestor za pośrednictwem swojego przedstawiciela pilnuje (powinien) pieniędzy PODATNIKA INWESTORA ! Wykonawca pilnuje swojego biznesu !

 » do Płaczący Burmistrz (Józef Robotnik | 02-05-2020, 18:03:27)

A czy Ty wiesz, że kiedyś zalogowałem się na FB burmistrza i po paru moich wypowiedziach, grzecznych, ale stanowczych, nieobraźliwych pan Duszyński po prostu mnie wyrzucił z grona znajomych na FB? Dlaczego, skoro jego nazwa jest : "Leszek Duszyński-osoba publiczna"? Skoro jest burmistrzem, to musi liczyć się z tym, że inni mają inne zdanie i uszanować to. A p. Leszek tego nie potrafi! On wie najlepiej, ON wygrał wybory to może sam sobie decydować. A tu kicha! Z tego co wieść gminna niesie, to radni się wkur.... że burmistrz ich nie traktuje poważnie, nie realizuje ich postulatów, a kasę wydaje tam, gdzie jemu wygodnie.

 » !!!! (max | 02-05-2020, 17:20:05)

Przeraża mnie forma i jakość wypowiedzi dyrektor wydziału, przecież to jeden wielki bełkot bez składu i ładu. Dziwić się potem, że inwestycje wyglądają tak jak wyglądają. Ręce opadają.

 » Jedno (pytanie | 02-05-2020, 13:54:15)

Czy budowa sali gimnastycznej obejmowała w projekcie budowę zewnętrznej infrastruktury? To jest podstawowe pytanie aby toczyć dalszą dyskusję i oceniać kto ma rację.

 » Guma (Dr.Mercedes | 01-05-2020, 19:38:20)

Za to drobne nieopatrznie niech płaci ten co Niedopatrzyl wtedy się nauczy roboty.

 » Płacz włodarza (Płaczący Burmistrz | 01-05-2020, 18:04:44)

Oj już na swoim Facebooku Leszek płacze na jaką fatalną Radę trafił. Przeciwnicy wszelkich inwestycji.Oj biedny nasz burmistrz.

 » problem wykonawcy (M.J | 01-05-2020, 15:51:11)

Jesli droga i podjazd były ujęte w dokumentacji projektowej a nie było tego w kosztorysie i przedmiarze - to problem Wykonawcy. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o zamówieniach publiznych to wie, że kosztorys i przedmiar to tylko dokument pomocniczny - wiążącym jest dokumentacja.

 » zapis SIWZ (kosztorysant | 01-05-2020, 14:46:11)

W dniu 15.02.2019r. Burmistrz podpisał dokument, z którego jasno wynika, że nie należą się Wykonawcy dodatkowe pieniądze za prace, które był przewidziane w projekcie, a nie było ich w kosztorysie. Rozdział III pkt 6 SIWZ „Przedmiar stanowiący załącznik nr 7 do SIWZ jest tylko dokumentem pomocniczym i nie może być jedyną podstawą ustalenia zakresu prac. Elementy robót nie ujęte w przedmiarach robót lub nie wycenione, a wynikające wprost z dokumentacji przetargowej Zamawiający uzna za wycenione i ujęte w ofercie, bez jakichkolwiek roszczeń wykonawcy z tego tytułu.”

 » Jak długo damy się wyłudzać (??? | 01-05-2020, 13:23:44)

Hej PO-paprańcy Burmisztrzowie Mogilno - Strzelno .Rządzicie jak strażniki Texasu wszystko wam wolno jak tym w Senacie . Jednych obciążacie podatkami i opłatami , a drugim proponujecie ugodę - dodatki -Annexy .Tylko nie ze swoich pieniędzy . Brak zapisu odpowiedzalność Burmisztrza,a tu jest niczyja !!! Jest takie powiedzenie pilnujmy swoich ??? Szkodniki są trudne do schwytania ,-potrzebny jest wspólny wysiłek razem !!!

 » było cymbalistów wielu (Jankiel | 01-05-2020, 13:20:47)

Gezza! O czym Ty mówisz?! Sugerujesz, że nasza mogileńska rada rządzi lub współrządzi? NIE! Ani ta, ani poprzednia, ani jeszcze wcześniejsza nie decyduje o niczym lub ew. (sorry) o... ochłapach. Przecież to widać gołym okiem. Burmistrz Duszyński w ogóle nie liczy się z radnymi. Nie rozmawia z nimi, często stawia "pod murem". To, że radni w końcu stanęli okoniem, przebrało miarkę. Wszystko to jest o 10 lat za późno! Ale dobre i to. Myślę, że część radnych w końcu będzie stanowcza do końca.

 » Zwiazek Radziecki (Gezza | 01-05-2020, 11:47:54)

Zarzadzanie za pomoca rad to relikt realnego socjalizmu. Niestety jestesmy narodem nie wychowanym do ponoszenia osobistych odpowiedzialnosci. Z tego co slysze radnym brak wiedzy fachowej. "Jakos to bedzie". Wiedza tez, ze kiedy wszyscy w radzie ponosza wine to nikt nie jest winien. Wiec olewaja, a koszty plynace z ich nieudolnosci przekazuja na podatnika. W Stanach Zjednoczonych taki system zarzadzania probowano wprowadzic chyba tylko w Michigan. Doprowadzilo to do zapasci finansowej w wielu pod-regionach, do tego stopnia ze zarzady zaczely sprzedawac na internecie artykuly z lokalnych muzeum's. Cale rady miejskie skladaja sie tam z murzynow. Bo oni, tak samo jak i my, uwielbiaja ten model rzadzenia.

 » Zwiazek Radziecki (Gezza | 01-05-2020, 11:19:56)

Zarzadzanie za pomoca rad to relikt realnego socjalizmu. Niestety jestesmy narodem nie wychowanym do ponoszenia osobistych odpowiedzialnosci. Z tego co slysze radnym brak wiedzy fachowej. "Jakos to bedzie". Wiedza tez, ze kiedy wszyscy w radzie ponosza wine to nikt nie jest winien. Wiec olewaja, a koszty plynace z ich nieudolnosci przekazuja na podatnika. W Stanach Zjednoczonych taki system zarzadzania probowano wprowadzic chyba tylko w Michigan. Doprowadzilo to do zapasci finansowej w wielu pod-regionach, do tego stopnia ze zarzady zaczely sprzedawac na internecie artykuly z lokalnych muzeum's. Cale rady miejskie skladaja sie tam z murzynow. Bo oni, tak samo jak i my, uwielbiaja ten model rzadzenia.

 » KTO ZADBAŁ O INTERES PODATNIKA? (PODATNIK | 01-05-2020, 08:33:03)

Kto w imieniu inwestora zadbał o interes PODATNIKA ? Kto zadbał o interes wykonawcy ! Kto przez omyłkę mógł przygotować deser …, który mógł być wcześniej zaplanowany? CBA może to sprawdzić przez pomyłkę i rozwiać wszelkie wątpliwości ?

 » Do ccc (XXX | 01-05-2020, 07:47:31)

A ty myślisz że urzędnik ma coś do powiedzenia w tym urzędzie. Nasze słońce powie to tak ma być. A z tego co wiem pani dyrektor jest osobą kompetentną tylko.... To czemu poprzedni wydział cały się rozleciał? Dopowiedz sobie sam. Może niektóre osoby nie mogły patrzeć na to co wyprawia nasze słońce. Kontrola i to porządna. Powinni przetrzepać wszystko.

 » panie radny (! | 01-05-2020, 02:15:18)

Proponuje najpierw wybudować chociaż szopkę , wtedy pan zobaczy jak to wygląda w praktyce

 » Ryczałt (Świadomy | 30-04-2020, 22:02:16)

Wykonawca ma obowiązek wykonać inwestycje zgodnie z projektem i specyfikacją techniczną. Przedmiar jest elementem dodatkowym,pomicniczym ale nie może służyć za podstawe wyceny wartości prac. Być może inne, konkurencyje firmy, podchodząc do przetargu profesjonalnie wyceniły te prace ujęte w projekcie a nie skalkulowane w ślepym kosztorysie? I teraz co... Powinny się odwołać, bo firma która zanizyla (świadomie?) ofertę i wygrała Przetarg, teraz żąda dodatkowych pieniędzy? Pam Nawrot ma rację. Dlaczego podatnicy mają ponosić konsekwencje błędu Wykonawcy przy wycenie oferty?

 » Dokładanie w modzie? (Klient | 30-04-2020, 21:24:48)

Mecenas, a zapomniałeś, że przy remoncie wiaduktu nad torami też w „ostatniej” chwili dołożono grubą kasę ponad 100 000 zł na „wzmacnianie skarpy” ,bo niby groziła obsunięciem? Proszę mi pokazać w którym miejscu i w jaki sposób wzmocniono tę skarpę? Mnie jednak zastanawia, co robią inspektorzy nadzoru? Dlaczego tak łatwo akceptują dodatkowe „prace”?

 » radni (abc | 30-04-2020, 21:18:59)

co za radnych ma mogilno, burmistrz szczelna wyhodował sobie takich radnych co jemu nie odmawiają :)) no może dwóch lub trzech trochę się buntują .

 » ??? (Ja | 30-04-2020, 20:09:46)

A czy tych inwestycji nie nadzorował starzec, emerytowany Górnik, bawidamek, przyjaciel Duszyńskiego który nie ma pojęcia o niczym?

 » Do kosztorysanta (budowlaniec | 30-04-2020, 18:04:47)

Przedmiar robót jest nierozłącznym elementem kosztorysu ! Tak jak mówisz można celowo manipulować pozycjami kosztorysowymi !!!Przedmiar robót musi odnosić się do pozycji kosztorysowych ! W jakim celu tak myślisz ? Czy chodzi o pomyłkę czy świadomą drogę do aneksu ? Więc według Ciebie można celowo się mylić by dotrzeć do aneksu ! A gdzie rola inwestora sprawdzenia zgodności kosztorysowych z dokumentacją ! Kto sprawdzał zgodność kosztorysu z dokumentacja techniczną? Na każdym etapie budowy tego typu rozbieżności łatwo wychwycić ! Trzeba jednak chcieć !!!

 » Inwestycje (XXX | 30-04-2020, 17:03:52)

Jednym słowem trzeba w gminie kontroli. Może w końcu ktoś się weźmie za nasze słońce i jego koleszków. Jak słyszę takie biadolenie burmistrza że to jest normalne że do każdej inwestycji trzeba dokładać to mi się drobne nie zgadzają w kiszeni. Człowieku ogarnij się. Kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola.

 » dodatkowe prace (wawa | 30-04-2020, 16:59:30)

Po prostu amatorszczyzna. Tak to delikatnie nazywam. Problem jest taki, że amatorzy robią za darmo, a tutaj sądobre pieniądze, a odpowiedzialności ZERO. Nie można za wszystko winą obarczać burmistrza. Wina jego jest taka, że zatrudnił m.in. K.K. A ta osoba chyba nie ma pojęcia o inwestycjach. Bez odpowiedzialności- i tutaj jest wina burmistrza. Kolejna inwestycja i będzie kolejny bełkot o winie "INNYCH"

 » ???? (Ktos | 30-04-2020, 16:44:41)

Proszę cofnąć się pamięcią wstecz. Czy za czasów pani Dyrektor Beaty Motyka były takie sytuacje? Nie. Bo ona była profesjonalistą w tym co robiła a Duszyński rozwalił cały jej wydział. Wszyscy się zwolnili bo woleli nie patrzeć na to co wyprawia Duszyński.

 » Kabaret (ccc | 30-04-2020, 15:50:48)

Banda patałachów z Urzędu Miejskiego.Niczego nie potrafią dopilnować,ale to nie z braku chęci,tylko z braku wiedzy w dziedzinach,którymi w urzędzie się zajmują.Wypowiedź pani Dyrektor przypomina mi rozmowy,które słychać codziennie przed sklepem abc,podobna elokwencja.Rozumiem,że inspektor który tego nie dopilnował,to z nadzoru budowlanego ktoś? I teraz poniesie odpowiedzialność finansową za swój błąd?

 » dokładanie nie ze swojej kieszeni (Mecenas | 30-04-2020, 15:04:01)

Wg mnie burmistrz Duszyński nie panuje już nad zarządzaniem miastem i gminą! Oglądałem wczorajszą transmisję sesję, jak i wcześniejsze. Żenujące wystąpienie burmistrza, chaotyczne i "jąkające się", powtarzające co rusz tematy, brak wiedzy w wielu tematach itd. Chcę przypomnieć radnym, że w ostatnim czasie co rusz dokładano z budżetu ogromne sumy do inwestycji prowadzonych przez gminę. Co rusz coś było niedoszacowane. A to remont świetlicy w Twierdzyniu, a to remont przedszkola nr 3, a to remont toalet w kinie itd. Tak nie da się działać i pracować!

 » Stary numer z PRLu,,,aneksy, aneksy,,, (budowlaniec | 30-04-2020, 14:56:16)

Aneksy do kosztorysu …..aneksy do kosztorysu...tak robi się kasę...najlepiej wychodzi się na grabieniu....wody !

 » zdeprawowany kacyk (bh | 30-04-2020, 13:39:58)

Dziś wysłałem donos do CBA na "szybkobiegacza"

 » Bledy (Astron | 30-04-2020, 11:52:12)

Błąd projektanta i to on powinien zaplacic

 » BRAK - NADZORU (PODATNIK | 30-04-2020, 11:13:45)

Teraz krótka piłka - niech kasę dołoży ten co sprawował nad tą budową nadzór budowlany i zatwierdził taki projekt.

 » wyłudzenie pieniędzy od gminy (kosztorysant | 30-04-2020, 10:16:37)

Przedmiar jest elementem pomocniczym dokumentacji projektowej, wycena jest w oparciu o projekt budowlany zgodnie z zapisami SIWZ w przetargu. Jeśli coś było w projekcie, a nie ujęte w przedmiarze, to wykonawca i tak musi zrobić to w cenie, którą podał, ponieważ droga pożarowa była zaprojektowana.

 » burmistrz do dymisji (fighter | 30-04-2020, 10:10:41)

już czas najwyższy żeby burmistrz podał się do dymisji - same straty przez niego

 » Do Rebe Icek (Ja | 30-04-2020, 09:59:28)

Myslisz o Piotrze S?

 » wyłudzenie pieniędzy od gminy (kosztorysant | 30-04-2020, 09:25:47)

Przedmiar jest elementem pomocniczym dokumentacji projektowej, wycena jest w oparciu o projekt budowlany zgodnie z zapisami SIWZ w przetargu. Jeśli coś było w projekcie, a nie ujęte w przedmiarze, to wykonawca i tak musi zrobić to w cenie, którą podał, ponieważ droga pożarowa była zaprojektowana.

 » Danielu (Co za... | 30-04-2020, 09:16:12)

Jakie dołożyć?! Czy nie potrafisz zrozumieć jednej rzeczy. Jak coś nie było ujęte to i nie było policzone. Gdyby było ujęte to kwota wyjściowa byłaby wyższa.

 » Bicie piany (! | 30-04-2020, 09:08:04)

Taka mała rada do Pana radnego. Proszę porozmawiać z kimkolwiek kto prowadzi jakąkolwiek inwestycje! Z jakimkolwiek przedsiębiorcą!A dopiero później kierować takie uwagi! Z perspektywy biurka to ładnie wszystko się wydaje!

 » Czyja wina (Daniel | 30-04-2020, 08:13:00)

Winę ponosi burmistrz - on jest odpowiedzialny za działania urzędników. 120 tys. trzeba dołożyć teraz, zamiast ująć to w przetargu i zapłacić mniej - ale co tam, to publiczne pieniądze - nie moje...

 » Do wystąpienia pani Dyrektor WYDZIAŁU Funduszy Europejskich (Yyyy | 30-04-2020, 00:31:53)

"wzięlismy strażaka" - wziąć to "se Pani może strażaka z remizy OSP do tańca, lub czego innego... " - jeśli Panią zechce....

 » Haha (Rebe Icek | 29-04-2020, 23:20:24)

Przecież "byłym, zrobiłym, pojechołym" by to ogarnął.. Ps co to są "kamyszki"?

 » K A B A R E T (tofik | 29-04-2020, 21:01:01)

radni psim swędem zablokowali, ale chociaż to

 » Remont szpitala w Strzelnie aby spełniał standardy by kosztował 9 mln.zł. ()-O-O-( | 29-04-2020, 20:41:25)

To jest nic .. Byłemu Staremu się zachciało szpitala w Mogilnie za ponad 20 mln.zł. To jest dopiero kabaret..I rychły kres powiatu CMG. Do następnych wyborów samorządowych.

 » "Niedopatrzenie" ??? (rudy | 29-04-2020, 20:39:05)

Jakie niedopatrzenie??? Droga pożarowa i podjazd albo pochylnia JEST KONIECZNA PRZY KAŻDEJ TEGO TYPU INWESTYCJI!!! To tak jak pieczątka i data na decyzji administracyjnej. Tyle to musi wiedzieć urzędnik, projektant i wykonawca!!! Tu nie ma mowy o pomyłce, tym bardziej, że to nie pierwsza taka "dodatkowa" robota i oczywiście pieniądze dodatkowe. Oj czas już chyba na CBA.

 » Burmistrz (Dek | 29-04-2020, 20:26:40)

Dokładamy odkąd burmistrzem jest Duszynski

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (12)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (16)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (10)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (118)
 » WOŚP w Mogilnie (29)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ