Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wyższy podatek od nieruchomości

2020-09-24 20:27
 

11 radnych opowiedziało się za 2,5% podwyżką podatku od nieruchomości w gminie Mogilno. Od nowego roku więcej zapłacą osoby prywatne i firmy. Przeciw był jedynie klub radnych PSL.

Burmistrz Leszek Duszyński proponował skorygowanie stawek podatku od nieruchomości o wskaźnik inflacji - o 3,9%. Z propozycją obniżenia zaproponowanych kwot podwyżki wystąpił klub radnych Prawica Ziemi Mogileńskiej.

- Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią w imieniu klubu radnych Prawica Ziemi Mogileńskiej zgłaszam wniosek formalny o zmianę zaproponowanych przez pana burmistrza stawek podatku od nieruchomości na poziomie 2,5% wzrostu w stosunku do obecnie obowiązujących. Mając na uwadze ubiegłoroczną, dość dotkliwą podwyżkę, jak również trudną sytuację wielu rodzin, które muszą mierzyć się z obniżonymi wynagrodzeniami lub nawet utratą pracy oraz przedsiębiorstw mających niższe dochody spowodowane pandemią - nie możemy przystać na zaproponowane przez pana burmistrza stawki. Rozumiemy też, że potrzeby naszej gminy są duże z uwagi na realizację inwestycji, jednak podnoszenie podatków w tym momencie powinno być wyważone. Stąd taka nasza propozycja - mówiła Ewa Szarzyńska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie.

Po wystąpieniu Ewy Szarzyńskiej głos zabrał wiceprzewodniczący Karol Nawrot w imieniu klubu radnych PSL.

- Klub radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowił nie poprzeć żadnych podwyżek jeżeli chodzi o podatek od nieruchomości, stawek wszelkich podatków. Uważamy, że po prostu mało zrobiliśmy jako rada, jako pan burmistrz dla przedsiębiorców, więc trochę nietaktem byłoby podnosić podatki. Myślę, że jeżeli byłby to rok wyborczy, w ogóle temat taki by się nie pojawiał i okazałoby się, że wszystko co miałoby funkcjonować, a mogłoby być zagrożone funkcjonowałoby bez tych podatków. Przykładem jest chociażby tutaj to, że tyle lat czekamy, myślę, że przede wszystkim czekają przedsiębiorcy na serce mogileńskiej przedsiębiorczości, jaką jest ulica Przemysłowa i cały czas gdzieś tutaj wędrujemy w okolicach projektu, który cały czas się tworzy. Myślę, że to jest cały czas za mało, dlatego uważamy, że nie należy podnosić podatków - mówił radny Karol Nawrot.

W odniesieniu do wypowiedzi radnego Nawrota burmistrz Mogilna zauważał, że gmina Mogilno jest jedną z nielicznych gmin, która tak dużo inwestuje. Leszek Duszyński nie zgadza się także z twierdzeniem, że zrobił zbyt mało dla przedsiębiorców.

- Zaproponowane przeze mnie podwyżki o stopień tylko inflacji były tylko spowodowane tym, żeby znowu za kilka lat nie doszło do większej podwyżki podatków lokalnych. My nie mammy, szanowni państwo, podatków lokalnych na wysokim poziomie (...) Niektóre gminy mają stawki podatkowe na wysokości górnych granic - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Z kolei radna Teresa Kujawa mówiła, że może być skłonna, by zagłosować za stawkami zaproponowanymi przez klub radnych Prawica Ziemi Mogileńskiej.

- No przecież inwestowaliśmy w te media i w te rzeczy, z których przedsiębiorcy też korzystają - z biblioteki, ze żłobka, ze szkół, z przedszkoli. Przecież nie ma zakazu, że przedsiębiorcy nie mogą z tego korzystać, a na to potrzebne są pieniądze na utrzymanie - mówiła radna Teresa Kujawa.

O wsparcie wniosku przedstawionego przez radną Ewę Szarzyńską apelował też radny Łukasz Drzazgowski. Nazwał to kompromisem, na który radni mogą sobie pozwolić.

Przed samym głosowaniem do sprawy odniósł się przewodniczący rady.

- Nie zawsze jest tak, że podnoszenie kwoty przynosi oczekiwane korzyści. O tym musimy wszyscy wiedzieć, o tym nikt nie mówi. Jeżeli wszyscy zapłacą to co jest - na pewno będzie więcej, niż podniesiemy podatek i część nie będzie w stanie zapłacić. Na pewno nie będzie to oczekiwany skutek. Druga sprawa - jeżeli firmom zostanie troszeczkę więcej pieniędzy, na pewno one i tak do gminy wracają, bo inwestują (...) Wiele firm boryka się z bardzo dużymi problemami i naprawdę każda złotówka, która dochodzi dodatkowo jako koszt naprawdę może się dla niego źle skończyć (...) Ten rok powinniśmy zostawić na poziomie jaki jest - mówił Paweł Molenda.

Ostatecznie 11 radnych było za przyjęciem zaproponowanych kwot przez radnych klubu PZM, a 10 zagłosowało przeciw uchwale.

Poniżej prezentujemy stawki podatku od nieruchomości, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 roku (w nawiasie obecne stawki):

1) od budynków lub ich części: - mieszkalnych - 0,70 zł (0,68 zł) od 1 m2 powierzchni użytkowej
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej - od 1 m2 powierzchni użytkowej - 22,60 zł (22 zł)
- zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - od 1 m2 powierzchni użytkowej - 11,40 zł (11,10 zł)
- związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń - od 1 m2 powierzchni użytkowej - 4,90 zł (4,80 zł)
- od budynków pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego i letniskowych od 1 m2 powierzchni użytkowej - 8,20 zł (8,00 zł) - od garaży od 1 m2 powierzchni użytkowej - 7,00 zł (6,81 zł)
- od budynków gospodarczych i szop w sposób trwały związanych z gruntem od 1 m2 powierzchni użytkowej - 7,00 zł (6,81 zł)

2)od budowli - 2% ich wartości (2%)

3) od gruntów:
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - od 1m2 powierzchni - 0,93 zł (0,90 zł)
- pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych od 1 ha powierzchni - 4,99 zł (4,80 zł)
- pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - od 1 m2 powierzchni - 0,46 zł (0,45 zł)
- niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2020 r., poz. 802 i 1086) i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową, albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego - od 1 m2 powierzchni - 3,23 zł (3,15 zł)

(AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [53]» dodaj komentarz   

 » Do Mieszkaniec (Mieeetek | 04-10-2020, 04:17:35)

Bardzo dobrze, że wielkie sieci gonią prywaciarzy krwiopijcow, którzy przez dziesiątki lat pasły się na 50% i większych marżach, na krzywdzie ludu pracującego miast i wsi.. Co do pustych lokali handlowych.. Mogilno to dziura.. Polska B.. Mimo wielkich aspiracji i budowania takich głupot jak bieżnia czy biblioteka nic się nie zmieni. Nie ma w tym mieście nic ciekawego.. Znaczna część mieszkańców powiatu mając do załatwienia czy kupienia cokolwiek nawet nie pomyśli żeby jechać do Mogilna, a jak w dym wali do Inowrocławia.. Nie byłem w Mogilnie z 6 lat..

 » klap jur hends ewrybady (podatnik | 03-10-2020, 21:12:21)

czego to nie wymyśli Alladyn to mu przegłosujo

 » Podatek od sklepów (Mieszkaniec88 | 03-10-2020, 19:51:00)

Zastanawiam się jak to jest, że należy płacić podatek od lokali sklepowych które stoja puste. Dzięki dopuszczeniu budowy nowych lokali handlowych, takich jak "Centrum A" przez zewnętrzne korporacje doprowadzamy do opuszczenia lokali, które sa własnościa lokalnych mieszkańców płacacych od zawsze tu podatki. I tak mamy dziś wspaniały lokal z lat 50tych, zwane mogileńskim centrum kompletnie puste, kilka lokali na ulicy Jagiełły też stoja puste. Nie mówiac już o mniejszych lokalach. Dlaczego ich właściciele maja płacić podatek??? Skoro nic na nich nie zarabiaja. Spowodowane jest to krótko wzrocznymi działaniami gminy. Zamiast mieć pewność i wspierać lokalnych mieszkańców w ich działaniach co dalej przełoży się na to że nie będzie pustostanów w centrum Mogilna, które wspomagaja powstawanie patologii. Jest to dobrze opisane w europejskim programie rewitalizacji miast, ale chyba nie do końca radni to doczytali lub czytaja to bez zrozumienia.

 » ewakuacja (obywatel | 30-09-2020, 19:42:30)

A tak z innej beczki, kto pokryje koszty dzisiejszej akcji w szkole w Kwieciszewie,kto znowu naraził podatników na koszty, dosyć że panowie włodarze ze swoim zastępem szykują nam podwyżki, to jeszcze takie akcje.Czyżby ktoś nie lubił tej szkoły? Daje to do przemyśleń.Miłego wieczoru.

 » czekam (pracodawca podatnik | 30-09-2020, 16:30:16)

podobna tęsknota doskwiera mi jak słucham, widzę i ..radnego Dżazkoskiego. jak tam stanowisko, może być? czy za dużo harówy?

 » Wiecie (Anty | 30-09-2020, 15:34:07)

Na co pójdzie ta podwyżka :gmina przegrała proces z Sanikotem, a jak zabraknie to się śmieci podwyższy. Podawać kto z radnych głosował za choć nie wiem czy warto bo jak widać mieszkańcy gminy lubią jak ich się łupi z oszczędności, wybierając non stop tych co zawsze głosują za podwyżkami.

 » Kujawa (Obywatel | 30-09-2020, 12:45:11)

Czekam z ogromną tęsknotą na chwilę kiedy już nie będę musiał czytać w mediach tych głębokich, pełnych "troski o przeciętnego mieszkańca", przemyśleń obywatelki Kujawy....

 » Brak słów (bezradny!!!! | 30-09-2020, 11:00:21)

Dlaczego tylko 2,5% zróbcie 100% !! może wreszcie się wasze tyłki zapchają!! Brak słów na to co się dzieje skąd do jasnej chole.. ludzie mają brać pieniądze na te wasze zachcianki!! W zeszłym roku astronomiczna podwyżka w tym również szlak człowieka trafia.

 » Podwyzki (Mm | 29-09-2020, 14:11:18)

Niby demokracja a cos prawie tak jak w putinowskiej Rosji i na Bialorusi razem wziete.Placzcie i placcie barany skoro mnie wybraliscie.

 » Zrzeknijcie się diet- to będzie kompromis (Wściekły | 28-09-2020, 10:14:59)

Radni, naprawdę jesteście bezczelni.

 » Do zniesmaczonego (Jas | 28-09-2020, 08:56:16)

Tak? A dlaczego zagłosowali na LD. Bo dostali kawałek drogi albo chodnika i cieszyli się jak dzieci. Tak samo jak w roku wyborczym oodwyzka w ratuszu dla pracowników. A po roku wyborczym główna inwestycja był plot wokół ratusza. A MpGK nawet miasta nie potrafi sprzątnąć. Zrobieni zupełnie jak wyborcy emeryci PISu.

 » Do patrz (Podatnik | 27-09-2020, 20:52:23)

Wiesz o co chodzi? Na pewno nie o twój stolek. Chodzi o to że siła gospodarki Gniezna, Znina jest zdecydowanie wieksza A wiesz dlaczego jest taka różnica w klasie? Bo takie bandzwoly jak ty siedzą na stołkach

 » miłej niedzieli (zniesmaczony | 27-09-2020, 11:19:05)

Białoruś? Obecny burmistrz wygrał w demokratycznych wyborach i tak ciężko widać Panu się z tym pogodzić. Gdyby ludzie wszyscy popierali Pana zdanie obecny burmistrz nie byłby burmistrzem . Pozdrawiam serdecznie

 » podatek (kris | 27-09-2020, 10:31:15)

Ludzie nie placcie zlodziejom. Zyjom za nasze i nic nie robia

 » Do obozu rządzącego (stanowcze NIE | 27-09-2020, 09:45:18)

Bierzcie przykład z Barcina gminny projekt do dofinansowania fotowoltaiki duży projekt który umożliwia mieszkańcą zdobyć oszczędności nawet do -75% a później oszczędności w rachunkach ogrzewaniu. To jest myślenie o obywatelach a nie jakieś inwestycje tupu rewitalizacja magazynu GS! Programy które za opłacanie w terminie podatków czy śmieci dają kolejne zniżki dla obywatela! To są pomysły a zapewne można jeszcze więcej. Dodam iż mamy większy budżet od Barcina.

 » ! (Głowa boli | 27-09-2020, 09:11:40)

Jak się „naumisz” pisać po polsku, to może ktoś Cię zrozumie

 » Podatki (Przemysław Sroka | 27-09-2020, 01:05:11)

Proponuję podatek za bycie radnym.

 » Do „do ja” (Do „do ja” | 26-09-2020, 18:23:34)

G..o wiesz czy protestuje czy nie? Jak stałem pod sądem to ty wylewaliście swoje mądrości na cmg pewnej. Powtórzę trzeba być kompletnym idiotą (to tez dotyczy radnych) aby w obecnych czasach popierać podniesienie podatków - nie wierzysz to patrz na cały świat. Tak samo jak idiota jest składający taka propozycje.

 » referendum (kandydat | 26-09-2020, 14:40:35)

radni bezradni i wygodnicki burmistrz potrafiący tylko podwyższać podatki. Myśli, że ten małomiasteczkowy zaścianek na uboczu to pępek świata. Ludzie pracują w miastach albo za granicą bo nie wszyscy załapią się na etacik w "drużyne leszka" i kierownicze stanowiska z warszawskimi pensjami. Nowe firmy nie powstaną bo po co robić konkurencje i psuć rynek chodzi oto by było tak jak jest - taki cichy układ. I tu chcecie się porównywać z miastami? Gnieznem? coś się w głowach poieprodłio.(Zobaczcie ile firm powstało przy małej obwodnicy w Gnieźnie). Nieefektywne zarządzanie zawsze kończy się podwyżkami a później dramatem. Ile jeszcze trupów z szafy nam szykuje? np. radni Orchowa się nie piepsą i wójtowi 2 koła obcięli. Nowy burmistrz zmieni zarządy spółek na odpowiedzialnych, wywali straż gminną, przebuduje zwężkę k/o Puszki i zacznie współpracować z nową radą. Obecna przylepiona do stołków i oderwana od rzeczywistości, nieskuteczna jak wielkopolan. Tak im się żyje od żłobka do nagrobka na państwowym. I nie wracaj, że tak wybraliśta bo wygrał psim swędem, nie było II tury, 15 głosami. Wiecie kto i gdzie liczył te głosy. Róbcie tak dalej. Białoruś za drzwiami.

 » Hoho (Stary wyborco | 26-09-2020, 14:02:10)

Jeśli nowy kandydat którego proponujesz będzie działał tak prężnie jak swego czasu na ogrodowej ze swoim guru to .....,,,,,,,,,,,

 » stanowcze NIE (władza | 26-09-2020, 13:23:55)

widzę że co niektórzy stają w obronie obozu który stoi za tymi podwyżkami przykre ... tu nie chodzi abyśmy mieli duże najwyższe lub podobne kwoty podatku lecz najbardziej atrakcyjne dla obywateli i inwestorów. Dlaczego nikt nie szuka oszczędności wśród nierentownych etatów ciągłego siedzenia i pierdzenia w stołek, spółki gminne drugi temat, mam wrażenie że inwestycje są robione pod własne upodobania a nie obywateli ... podwyżka to w mojej ocenie najłatwiejszy sposób najbardziej leniwy. Odnosząc się do sytuacji w kraju i obozu rządzącego tylko zamiatamy temat pod dywan skoro inni robią niewłaściwie my też musimy? zastanówcie się!

 » Do ja (Do ja | 26-09-2020, 12:21:23)

A dlaczego nie protestujesz jak państwo serwuje ci podwyżki ??!!!!!!!!!!! Siedzisz cicho potulny jak baran. Ale tu wylewasz pomyje

 » podział Gminy (stary wyborca | 26-09-2020, 09:26:51)

Do Wielkopolanina. Panie Wielkopolanin skoro pan się tak znasz na przepisach to może raz w życiu zrobisz pan coś dobrego dla wsi i zainicjujesz podział . Dobrze pan wiesz z własnego doświadczenia ,że połowa podatków a może i więcej wpływa do Gminy z terenów wiejskich nie mówię tu o podatku rolnym. Dzisiejsze głosowanie nad podwyżką pokazało słabość Rady . A szczególnie radnych PSL - jest to pokłosie 2 lat słabej Rady pod przewodnictwem Gminnego szefa PSL. Propozycja radnych Prawicy jest efektem dogadania się z panem Duszyńskim, a brak rozmów i dogadania się PSL-Prawica. Szkoda ,że pan i pana koleżanki tego nie widzą. Pierwszym ruchem , który należy zrobić jest rezygnacja z Przewodniczącego pana Prezesa Centrali Nasiennej i powołanie pana Nawrota. Pan Prezes strasznie się męczy na tej funkcji.

 » Do dyskutujących (Ja | 26-09-2020, 09:03:56)

Pierwsze widzę aby gdziekolwiek i ktokolwiek popierał podnoszenie podatków. Tym bardziej w dobie pandemii - Niemcy zmniejszyli VAT z 19% na 16%. A u nas wojownicy burmistrza i jego przyboczni udzielają się pisząc jak to dobrze ze po zeszłorocznej bardzo dużej podwyżce teraz fundowana jest nowa. Nikt nie pyta o konsekwencje przegranej z Sanikotem, nikt nie pyta o zakupy w MpGK - państwo w państwie żyjące z wszystkich i teraz to. Zapytajcie burmistrza ile kosztowało podniesienie lini elektrycznej nad obwodnica i czy od projektanta odzyskano kasę? Nie to nikogo nie interesowało bo dostaliście kawełek drogi czy chodnika no i zagłosowaliscie na nieudacznika to teraz macie. Płaćcie do ostatniej złotówki. Przypominam ze od stycznia wejdą nowe obciążenia podatkowe od państwa także. Proszę spojrzeć na ich pensje ina ich majątki. Gratulujemy CMG władzy - jak głupim trzeba być aby takich ludzi wybrać?! Jako

 » Podatniku (Patrz | 26-09-2020, 04:19:05)

Dyskusja z Tobą nie ma sensu. Jesteś nastawiony tylko na sianie propagandy. Dane liczbowe nie kłamią - nie mamy stawek najwyższych. Ale cóż - większość jest bardziej lotna i potrafi zweryfikować twoje wypociny.

 » Podwyżki (Mieszkaniec | 26-09-2020, 01:15:04)

Ważne ze na magazyn bedzie Mogilno staje się miastem jak to kolega mój ujol 40+ nic nie powstaje oprócz marketów które sponsorują drogi a później wielkie otwarcie jest

 » !!! (Mikołaj | 25-09-2020, 23:33:01)

Jak będziemy tylko mówili o podziale na gminę wiejską i miejską a nic w tym kierunku nie będzie się działo to za kilka lat nasze wsie będą wyglądały jak na Podlasiu. Zostawmy p. Burmistrzowi basen, halę, boiska, bieżnię, bibliotekę, komunalkę i ten zgniły magazyn, to są Jego wizjonerskie pomysły jak to wychwalał Jego kolega Redaktor tygodnika .Na terenie wiejskim mamy kopalnię soli ,magazyny gazu ,rurę gazową ,nawet ujęcie wody dla miasta jest w Szczeglinie - podatki i opłaty od w/w i podatek rolny razem z podatkiem od nieruchomości pozwoliły by na wyjście z zaścianka naszym wioskom a za kilka lat wszyscy by zauważyli cywilizacyjny skok naszych wiosek ,pod warunkiem że nie wybrali byśmy sobie Wójta WIZJONERA tylko prawdziwego gospodarza. Zakładajmy grupę inicjatywną na czele z radnymi wiejskimi i rozpisać referendum o podziale gminy ,pogonić wizjonerów i arogantów bo koszty ich nietrafionych decyzji zrujnują nasze portfele .

 » Podatki (Anty | 25-09-2020, 22:21:41)

Proponuję opodatkować dodatkowo jeszcze ten sam podatek.ludzie jak nie wyjdziemy na ulicę i nie zrobimy porządku z tymi kolaborantami z wiejskiej(oni nie reprezentują nas tylko obce państwa i korporacje to sobie wbijcie do głów)to będą wymyślać coraz to inne podatki a jak mają nas okradać to już wiedzą doskonale.instrukcje idą z zagranicy.puste słowa wolna i niepodległa polska.poczytajcie o rodzinach rotszyld i Rockefeller ich wpływ na państwa to może coś zrozumiecie dlaczego jesteśmy niewolnikami systemu

 » "wszyscy won" (gitarzysta z żubrem | 25-09-2020, 20:02:11)

co da odwołanie burmistrza jak radni zostaną ci sami?

 » kpina (dek | 25-09-2020, 18:34:42)

sami sobie placcie a od naszych pieniedzy won

 » To nie tak! (Wielkopolanin | 25-09-2020, 18:19:39)

Xemi i Stary Wyborca - podział Gminy Mogilno na dwa organy samorządowe tj. Gminę wiejską (wójt) i Gminę miejską (burmistrz) nie jest dokonywany głosami obecnych radnych, czy głosami mieszkańców obecnej Gminy. Nawet gdyby plebiscyt, czy referendum zdecydowało by o podziale, to i tak ostateczna decyzja należy od Warszawy, rządu. Warto przypomnieć, że już na początku lat 90. ub. wieku, kiedy powstały nowe samorządy, część mogileńskich radnych, chciała doprowadzić do rozdziału mogileńskiej gminy na miejską i wiejską, ale szybko zrezygnowali z zamiaru. Z kolei odwołanie burmistrza również nie należy do domeny Rady Miejskiej! Burmistrz (Wójt) nie jest wybierany przez radnych, ale w bezpośrednich wyborach, a więc odwołanie może nastąpić tylko w ogólnogminnym referendum.

 » Powołanie. (obserwator | 25-09-2020, 17:54:42)

Wielkie BRAWA dla Pana Burmistrza.Potrafi działać skutecznie,nawet sobie radzi z "radą"podatną.Głosowaliśta,wybraliśta,to za kieszeń i płacić,a nie kwiczeć w zaułkach.Panie Burmistrzu tak trzymać.Niech sobie popiszą,pomrucza i płacić będą,a przecież są potrzeby ogromne.Jak bardzo są widoczne pozytywne zmiany w Mogilnie i po dalekich okolicach,to zapewne dostrzegają wszyscy.

 » A nie pisałem (kubala | 25-09-2020, 17:30:38)

Pisalem że wkrótce coś POstanowią Podwyższyć ci niby niezależni bezradnii..Śmiać mi się chce bo ja już od dawna to zauważam że potrzeba zmian w naszej gminie. Mnóstwo nieudanych i nieracjonalnych inwestycji ciągłe dopłaty do nich. Brak dużych inwestorów a podatki jakby firmy miały obroty miliardowe. Proszę aby któryś z radnych np Prawicy wystąpił z interpelacją aby burmistrz podał ile firm było zwolnionych z podatków w 2019r., które i jakie przesłanki były. Może się okaże że co niektórzy mają płacić więcej a lojalni władzy zwolnienie z podatków???

 » Komu dobrze temu dobrze (Zenek to jest zycie | 25-09-2020, 16:39:25)

TO SĄ KUR.A KPINY !!! W TAKIM UKŁADZIE TO JEST WASZA OSTATNIA KADENCJA BANICI ! NIE WIDZICIE ZE W TEJ GMINIE NIE IDZIE ZAROBIĆ, PRYWACIARZE NIE PODNOSZA WYPLAT A TYLKO JESZCZE ŻERUJĄ NA LUDZIACH I BIORA KASE Z COVIDA. A NAJGORSZE ZE BURMISTRZ NIE CHCE WPUSCIC NOWYCH INWESTORÓW SPOZA CMG. WIDOCZNIE RADNI ZA DUZO ZARABIAJA, OBCIAC IM DIETY I BEDZIE NA WSZYSTKO.

 » Do patrz (Podatnik | 25-09-2020, 16:39:22)

Tam jest S 5 czyli możliwość większych dochodów i rozwoju. Uscisle podatki mam największe w porównaniu do potencjału gospodarczego gminy. I są wysokie między innymi że są spółki, że dalej buduje się takie gnioty jak magazyn, biblioteka,obwodnica, Hala ponad chmury itp

 » Burmistrza może odwołać rada, swoi go nie ruszą - trzeba więc odwołać radę poprzez referendum (xemi | 25-09-2020, 13:00:45)

trochę nas za mało aby powołać Gminę Wiejską. Miastowi nie odpuszczą kurka z pieniędzmi na pomysły budowniczego wąskich ulic i rond. Ale plan bardzo dobry. Może ktoś się znajdzie by poprowadzić, sam ruch wokół sprawy powinien dać do myślenia.

 » PODWYŻKI (NICto | 25-09-2020, 12:47:19)

Na zdjęciu na stronie głównej powinna być jeszcze taka "chmurka"z napisem "BRAWO BRAWO NIE MYŚLELIŚMY ŻE TAK ŁATWO Z WAMI NAM PÓJDZIE"

 » Patrz PODATNIKU (Dooobrze | 25-09-2020, 11:56:44)

Twierdzisz, że urząd w Żninie i Gnieźnie wprowadza w błąd publikując na swoich stronach wysokości stawek?!!! No ale sianie propagandy i wprowadzanie ludzi w błąd to twoja domena!!!

 » A może by tak... (AAA | 25-09-2020, 11:21:15)

A może by tak pensje radnych o 2,5% w dół i pieniądze wtedy by się znalazły!

 » podatki (stary wyborca | 25-09-2020, 10:36:53)

Drodzy mieszkańcy Gminy Mogilno szczególnie wiejska część czas rozłączyć się od miasta i powołać Gminę wiejską Mogilno,po rewolcie w szkole w Bielicach władz powiatowych będzie dużo miejsca i tam może mieścić się siedziba gminy. Czas na referendum . I zobaczymy jak nasz elegancik będzie rządzić miastem

 » inne jeszcze podatki (Wielkopolanin | 25-09-2020, 10:27:22)

do Mieszkanki - przeciwko podwyżce podatku od nieruchomości głosowało 10 radnych, członków Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Argumenty były jednoznaczne, że w dobie pandemii podatki nie powinny być podnoszone, tym bardziej, że w ub. roku była ich znaczna podwyżka. Proszę zauważyć, że nie są to OSTATNIE PODWYŻKI OPŁAT, PODATKÓW I INNYCH ZOBOWIĄZAŃ czekające mieszkańców naszego miasta i gminy w 2021 r. Czeka nas znaczna podwyżka opłat za wywóz śmieci, opłat za wodę i ścieki. Mamy jeszcze do uchwalenia podatek rolny i od środków transportowych.

 » Do patrz (Podatnik | 25-09-2020, 10:07:30)

Totalna bzdura proszę nie wprowadzać w błąd opini publicznej i zająć się oszczednosciami. I nie tworzyć spółek i spoleczek. Należy powołać komitet i zbierać podpisy o referendum odwołania burmistrza

 » jak w rządzie, swoi na stanowiskach to i radni głosują jak pan każe (nieruchomości | 25-09-2020, 09:43:23)

czas pogonić to towarzystwo

 » stanowcze NIE (Mogilno | 25-09-2020, 09:39:45)

w imieniu obywateli proponuje zmianę burmistrza! nie szuka oszczędności w spółkach gminnych nie realizuje prośb mieszkańców, nie zwraca uwagę na kieszeń podatników! Nikt nie będzie inwestował w Mogilnie bu tu jest drogo najdroższe podatki w promieniu 50km ludzie obudźcie się

 » Dobrze podatniku poniżej (Patrz | 25-09-2020, 09:35:25)

Gniezno - stawka budynki od działalności w 2020 - 22,10 a Mogilno 22,00! Od mieszkań Gniezno 0,70 a Mogilno 0,68 - w 2021 roku Mogilno 0,70, czyli tyle co miasto Gniezno w 2020!

 » Dobrze podatniku ponizej (Patrz | 25-09-2020, 09:29:03)

Żnin podatek w 2020 za budynki od działalności 22,76,a Mogilno w 2020 ma 22,00; po podwyżce Mogilno 22,,60, czyli mniej niż Żnin w tym roku. Za budynki od mieszkań Żnin ma 0,76 a Mogilno 0,68, po podwyżce Mogilno 0,70, czyli mniej niż Żnin w tym roku.

 » ! (! | 25-09-2020, 08:58:39)

kpina z mieszkańców mogilna !

 » Pytanie (Mieszkanka | 25-09-2020, 08:35:10)

Przepraszam dlaczego nie podano w artykule kto z imienia i nazwiska jak głosował? RODO? ;)

 » podatek (oburzona | 25-09-2020, 08:18:24)

wszystko wszystkim ale dlaczego najlepiej prosperujące firmy rok w rok są zwalniane z płatności podatku? Burmistrz dobrotliwy umarza jak ze swojego a biedny cywil płaci. chore to!!!

 » obłuda władzy (set | 25-09-2020, 07:36:22)

popierajcie jeszcze pajace, przepraszam radni, chore pomysły typu magazyn, za chwilę podwyżki dla gniazdka wice czyli komunalki, to może w końcu plebs się obudzi

 » "inwestycje " (Podatnik | 25-09-2020, 07:24:59)

Dziwi mnie ta prostacka argumentacja Pana Burmistrza! Dlaczego prasa i radni "lykają jak pelikany " argumenty im przedstawiane. W gminie Mogilno są podatki od nieruchomości wyższe od Gniezna Znina A już nie będę wymieniał tylko dodam że prawie największe w Wielkopolsce i na kujawach i to od wielu lat. Z czego to wynika? A to proste obsługi zadłużenia i nowych "inwestycji" typu magazyn, typu przejście podziemne, zwiększeniu kosztów utrzymania spółek gminnych. Reasumując w gminie Mogilno żyje się drogo i firmy będę szukały innych lokalizacji A mieszkańcy będą się budowali w ościennych gminach bo tu jest po prostu już bardzo drogo. Ewidetnie zmiana burmistrza jest konieczna

 » ... (Mieeetek | 25-09-2020, 07:08:21)

Taaa...z biblioteki... przedsiębiorcy ustawią się w kolejkę do biblioteki.. W XXI wieku każdy chce do biblioteki:d

 » radni bezradni (podatek | 24-09-2020, 20:40:59)

no i pyk już jest na karę dla Sanikontu.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Święto inne niż zwykle (7)
 » Rozpoczęli rozbiórkę magazynu (11)
 » Rolniczy sprzeciw na drogach (53)
 » STRZELNO: Zmiany w urzędzie (8)
 » POWIAT: Zmiany w urzędzie (5)
 » JW: Zmiany w urzędzie (1)
 » Nowy utwór i zbiórka (1)
 » MOGILNO: Zmiany w urzędzie (4)
 » Protest na DK 15 (21)
 » Nagrodzą zwycięzców dyktanda (0)
 » Wewnątrzszkolny konkurs orki (4)
 » Charytatywne akcje w Mogilnie (0)
 » Zamykają świetlice i halę (3)
 » Mecze tylko online (1)
 » Kolejne wydarzenie odwołane (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ