Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

STRZELNO: Podwyżki od 2021 roku

2020-11-24 22:51
 

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie większością głosów zdecydowali o nowych stawkach podatków na 2021 rok oraz o podwyższeniu opłat za odbiór śmieci.

Podczas ostatniej sesji strzeleńscy radni podjęli uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2021 rok, podatku rolnego i podatku od środków transportowych. Ponadto odbyło się także głosowanie dotyczące opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości zamieszkałych.

O proponowanych wówczas stawkach pisaliśmy w artykule pt. STRZELNO: Podatki w górę. Podczas obrad sesji uległa zmniejszeniu o 3 grosze jedna stawka podatku względem tych pierwotnie zaproponowanych. Podpunkt ten po głosowaniu będzie wyglądał następująco:

3) od gruntów:
- od pozostałych: zabudowanych budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi oraz od gruntów przeznaczonych na te cele, zakwalifikowanych w ewidencji gruntów jako tereny mieszkaniowe – 0,29 zł (0,26 zł) od 1m2 powierzchni.

Za tą uchwałą zagłosowało 10 radnych (Justyna Bogacz, Marcin Borowski, Ryszard Chudziński, Piotr Dubicki, Remigiusz Koprowski, Marek Kwiatkowski, Jadwiga Pankowska, Ewa Siudzińska, Emilia Walkowiak, Sławomir Wójcik), 2 było przeciw (Kazimierz Łojewski, Piotr Pieszak), 1 osoba wstrzymała się od głosu (Dawid Nowak), a 2 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu (Piotr Cieślik, Michał Piotrowicz).

Głosowanie w sprawie podatku rolnego wyglądało następująco:
za - 11: Justyna Bogacz, Marcin Borowski, Piotr Dubicki, Remigiusz Koprowski, Marek Kwiatkowski, Kazimierz Łojewski, Jadwiga Pankowska, Piotr Pieszak, Ewa Siudzińska, Emilia Walkowiak, Sławomir Wójcik
przeciw - 0
wstrzymali się - 2: Ryszard Chudziński, Dawid Nowak.

Nie głosowali: Piotr Cieślik, Michał Piotrowicz.

Przyjęte 9 głosami zostały również nowe stawki od środków transportowych na 2021 rok. Za byli: Justyna Bogacz, Marcin Borowski, Piotr Dubicki, Remigiusz Koprowski, Marek Kwiatkowski, Jadwiga Pankowska, Ewa Siudzińska, Emilia Walkowiak, Sławomir Wójcik. Przeciw zagłosowało 2 radnych: Dawid Nowak, Piotr Pieszak. Od głosowania wstrzymało się 2 rajców: Ryszard Chudziński, Kazimierz Łojewski. Nie głosowali: Piotr Cieślik, Michał Piotrowicz.

W związku z wyborem nowej firmy, radni zdecydowali też o podwyższeniu stawki za odbiór śmieci zbieranych w sposób selektywny do 26 zł od osoby (obecnie 22 zł). Jeżeli mieszkańcy nie będą segregować śmieci będą musieli zapłacić opłatę podwyższoną, która ma wynieść 52 zł od osoby (obecnie 44 zł). Szczegóły są dostępne w artykule pt. "Burmistrz zaproponował podwyżkę".

Radny Dawid Nowak pytał m.in. o możliwość zaniżenia proponowanej stawki oraz o ewentualne upusty dla rodzin wieloosobowych.

- W ostatnich dniach rozmawiałem z wieloma mieszkańcami i chciałem zapytać czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość zmiany stawki, którą pan proponuje? (...) Ostatnio uchwaliliśmy stawkę, jaką pan proponuje i okazało się po kilku dniach, że znalazło się jakieś rozwiązanie, że można obniżyć to (...) Panie burmistrzu, jeszcze jedno pytanie odnośnie rodzin wieloosobowych. Z doświadczenia wiem, że rodzina 5-osobowa, czy 6-osobowa nie wyprodukuje o wiele więcej śmieci niż rodzina 2-3 osobowa. Czy jest szansa, żeby jakieś były upusty przynajmniej dla rodzin, które są wieloosobowe, posiadające karty dużej rodziny, tak jak to w niektórych gminach jest uchwalone? - pytał radny Dawid Nowak.

Jednak zdaniem przedstawiciela kancelarii prawnej obsługującej gminę, zapadały już wyroki mówiące o tym, że nie można różnicować stawki ze względu na ilość mieszkańców. Aby można tego dokonać radni musieliby ustalić inny sposób rozliczania - na przykład od 1m3 zużytej wody. Zdaniem prawnika taki sposób rozliczeń funkcjonuje w Warszawie. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa gmina nie może dokładać pieniędzy na ten cel, ani nie może z tego czerpać zysków.

Za tą uchwałą opowiedziało się 10 radnych: Justyna Bogacz, Marcin Borowski, Piotr Dubicki, Remigiusz Koprowski, Marek Kwiatkowski, Dawid Nowak, Jadwiga Pankowska, Ewa Siudzińska, Emilia Walkowiak, Sławomir Wójcik. Przeciw zagłosowały 3 osoby: Ryszard Chudziński, Kazimierz Łojewski, Piotr Pieszak. Nie głosowali: Piotr Cieślik, Michał Piotrowicz. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [24]» dodaj komentarz   

 » Śmieci (podatnik | 06-12-2020, 18:46:47)

Gminna posiada grunty pod lasem tam gdzie miało być zlokalizowane śmietnisko 12 lat wstecz. Sprzećiwy ZOWCZAKA doprowadziły ze niemamy! 'tam powinno się składać popiół z wegla i zasypywać dziury w drogach leśnych . J pobudować PSZOK do segregacji , kompostowniki, niewywożić liści i gałązek,kwiatki ,do innych powiatów na składowiska . To będą koszty za smieci o połowę tańsze. Niech Burmisztrz nas nieopcijąża nie kontrolowanym tonarzem śmieci .Skoro Żnin ma 11zł Toruń 13zła STrzelno 26zł, to widać niegospodarność Burmisztrza i słabej rady !

 » Burmistrz (My naród | 03-12-2020, 21:37:17)

UPS LIŻ,LIŻ I TAK SIĘ Z NIM ROZPRAWIMY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH!!!! NIE BĘDZIE ZMIŁUJ!!!!!!!!

 » do Strzelno (UPS | 02-12-2020, 11:44:08)

Dlaczego za poprzedniego Burmistrza nie szukałeś(aś) PSZOK-u, a teraz zaniedbania wieloletnie w jeden sezon ma rozwiązać obecny Burmistrz. Widać, że robi dużo. Wystarczy spojrzeć na ulicę wjazdową do Strzelna od strony Poznania. Panie Burmistrzu Chudziński, proszę traktować te niby krytyczne wpisy z przymrużeniem oka i robić dalej, zgodnie ze swoimi planami. Krytykują w ten sposób tylko ci co sami w życiu nic nie zrobili, gdyż w tym czasie ustawiali się po zapomogi.

 » Strażnik - nieważne czyje co jest ! -ważne co jest moje !!! (??? | 01-12-2020, 19:16:20)

Dzięki PIESZAKOWI i R> Chudzinskiemu i Łojeskiemu na sesji rozwijają się dyskusje, bo innaczej było by jak w kościele .DyKTATURA i zćiemnianie Burmisztrza ,dziwie się tym pozostałym radnym ,-dlaczego niezabierają głosu?,-"zaćmieni "-bez pomysłu?-przychodzą po diety,a nam podwyszają opłaty do zapłaty .Radni którzy nie znają się na karkulacji kosztów ,powinni przeznaczyć diety,natych co ich niestać na zapłate za śmieci ,bo to są piniądze podatnikow !!!

 » śmieci (strzelno | 01-12-2020, 04:58:52)

Tą gminę już dawno powinno się rozwiązać gdzie jest PSZOK miał być budowany i co. My płacimy za śmieci duże pieniądze a one lądują na polach w silosach a firma która wywozi za łódke odpadów kasuje ok 50 tysi a i tak nie wywozi do spalarni a na terenu zielone gdzie póżniej są spalane mamy wszedzien okolice bydgoszczy a także pana z wójcina to ci ludzie dali przykład co z naszymi pieniedzmi poprostu idą w błoto

 » Rozliczenie (Kmita1 | 26-11-2020, 18:32:54)

Nie pan Pieszak i nie R Chudziński Łojewski tym panom trzeba dziękować bo coś jeszcze robią pracują .Ale to to to reszta radnych nie będę komentował szkoda słów przykre nie będę ich wyśmiewał bo oni już tacy są mądrzy nad podziw tylko oklaski dla boskich ,a może nie rozumieją pism. A o sukmanie i jego bogatego szybkiego dorobku to jestem pod wrażeniem trzeba dziękować za szpital Strzeliński za ronda w Strzelnie za obwodnicę i za sranie w ban.ie Ja się po prostu śmieję z idiot.w baranki jeszcze raz baranki .pozdrawiam mądrych ludzi i tych trzech pierwszych radnych co wymieniłem. Reszta?

 » Czas aby radni Cieślik i Pieszak odeszli (Mariusz | 26-11-2020, 13:22:30)

Czas aby radni Cieślik i Pieszak odeszli z funkcji radnego. Burmistrza Chudzińskiego ludzie rozliczą przy wyborach. Szczególnie radny Cieślik jakie ma sukcesy?

 » STRZELNO (Dom | 26-11-2020, 09:20:53)

Nie wybierajcie nauczycieli do rady,bo oni są zależy od burmistrza. Mam nadzieję,że nie zdążą radni wraz z burmistrzem wysprzedać całego mająteku Strzelna

 » Burmistrz (My naród | 26-11-2020, 09:05:31)

Nic innego nam nie pozostaje jak tylko czekać do zakończenia się kadencji. Mam nadzieję,że mieszkańcy drugi raz tego człowieka nie wybiorą na burmistrza.

 » Nie kumam (Oreo | 26-11-2020, 07:43:46)

Niby gmina Strzelno była zadłużona dostali kredyt dług spłacany z podatków i podwyżek ale sprzedaż gruntów gminnych gdzie idą?

 » Heheheh (RedMan | 25-11-2020, 22:12:29)

Strzelnioki ale Was sutannowy laluś dyma na lewo i prawo ze swoimi nadwornymi pieskami. I dobrze, powinni wam walić podatki co miesiąc. A radny co Joe głosował, nie miał czasu sprząta obejcie od małpek wokół zawodówki.

 » Zgoda na scieme (Hejka | 25-11-2020, 17:28:41)

Mieszkaniec sensownie pisze , Germani z lewa ! Ameryka kontra (pytanie lewo czy prawo ) , Chiny robią swoje a co z "bratem " ze wschodu ? Do boju Polsko ! Świat się śmieje ?!!

 » Dlaczego radny CIESLIK NIE glosowal (UW | 25-11-2020, 16:37:21)

Do Bohdana. Nic dodać nic ująć Brawo za ten głos a może coś jeszcze dodać

 » Dlaczego radny CIESLIK NIE glosowal (UW | 25-11-2020, 16:33:40)

Do Bohdana. Nic dodać nic ująć Brawo za ten głos a może coś jeszcze dodać

 » podwyżki (mieszkaniec | 25-11-2020, 14:05:25)

cała rado rady Strzelna. Podwyższacie opłaty za podatki i za wywóz nieczystości,na małą skalę, to byśmy mogli przyjąć, Ale czy ci co płacą mają płacić za tych co nie płacą. A wiecie kto nie płaci, a śmieci wywozi do rowu, lub spala w piecu, a mamy dbać o czystość powietrza. Prawda ? I jeśli wszyscy będziemy i mniej płacić i będzie czysto i przyjemne powietrze. Proszę o tym pamiętać.

 » mieszkaniec (mieszkaniec | 25-11-2020, 13:09:37)

Polska jest korporacją zarejestrowaną w USA, sprawdźcie, politycy to pracownicy korporacji, idąc dalej, w Polsce działa mafia śmieciowa która organizuje transporty z Europy do Polski dlatego nie ma gdzie ich składować, stąd wysokie ceny za śmieci w całej Polsce, Polak musi być opodatkowany żeby zagraniczne korporacje(you tube, facebook) nie musiały płacić w Polsce podatków, a pieniądze gdzieś trzeba zbierać.To tak ogólnikowo.Nasze życie nie wygląda tak jak media to malują.

 » Pomysł (Mieszkanka | 25-11-2020, 12:11:15)

Może warto byłoby wprowadzić opłatę przeliczaną od kosztów zużycia wody? Myślę, że tak byłoby najuczciwiej.

 » Dlaczego radny Cieślik nie głosował (Bohdan | 25-11-2020, 11:17:54)

Kolejny raz radny Cieślik nie brał udziału w głosowaniu. Dlaczego? Pamiętam inne lata, jak głosowanie to Cieślika przeważnie nie było na sesji. Dlaczego? Panie Cieślik najlepej zrezygnować z funkcji radnego, jak się muszą czuć mieszkańcy z Pana okręgu.

 » Do handlowca ze Strzelno (miki | 25-11-2020, 11:09:42)

Panie handlowcu, przepraszam burmistrzu, w przyszłości zostanie pan zapewne handlowcem nieruchomości bo wie Pan co i jak aby sprzedać z zyskiem. Będzie Pan dobrym handlowcem, naprawdę dobrym

 » Do Bb king (Do Bb King!!! | 25-11-2020, 08:52:34)

Dla jednej osoby podwyżka miesięczna wynosi 4 zł. Rodzina np. 5 osobowa płaci już 20. Pamiętaj, że bardzo często osoby samotne lub mniejsze rodziny wystawiają o wiele więcej śmieci niż rodziny wieloosobowe. Tu nie chodzi tylko o plastiki!!!!!

 » podwyzki (machon | 25-11-2020, 08:28:59)

PODATKI MUSZE ISC W GORE BO JEST PROGRAM NAPRAWCZY, A DLACZEGO JEST PROGRAM NAPRAWCZY BO PRZEZ 16 LAT WYBIERALISCIE JAK WYBIERALISCIE !! GMINA BYLY MIEJSCEM ZATRUDNIANIA WSZYTSKICH, BRYGADA REMONTOWO SPRZATAJACA PONAD 100 OSOB , WSZYSCY TA KASE PRZEJEDLI

 » Radni (Jola | 25-11-2020, 03:52:23)

A ja myślę, że nie należy chwalić Radnych, którzy nie głosowali tylko zapytać, dlaczego tego nie zrobili (dlaczego byli nieobecni ) oraz tych wstrzymujących, dlaczego nie głosują skoro po to zostali wybrani by to robić czasami podejmując również niepopularne decyzje.Radny,który tak często nie ma zdania, nie powinien nim być.

 » Brak słów (Jola | 24-11-2020, 23:34:39)

Tylko mądrzy ludzie nie głosowali albo byli przeciw.Brawo dla nich.A Ci co głosowali to niech za mnie teraz płacą.

 » Śmiech na sali (Bb king | 24-11-2020, 23:12:30)

Panie radny! Jeżeli pięć osób wytwarza tyle samo odpadów co trzy, to idąc za tym rozumowaniem...trzy produkują tyle co jedna? Dlaczego duże rodziny mają mieć jakieś upusty? Moja sąsiadka (starsza pani) wystawia co miesiąc pół worka plastików. Czasem wystawia co drugi miesiąc, a płaci normalnie. Może takie osoby powinny mieć ulgi?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Teren zagrożony ptasią grypą (0)
 » Nielegalny towar "spod lady" (8)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (3)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (14)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (2)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (9)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (112)
 » WOŚP w Mogilnie (28)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ