Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Zdrowie i medycyna

DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ

2021-01-21 00:29
 

Gmina Dąbrowa zamierza odkupić od doktor Bożeny Morzyńskiej budynek, w którym dotychczas świadczyła swoje usługi lekarskie. Jej miejsce ma zająć SPZOZ w Mogilnie, który wypełni lukę w miejsce chorej lekarki.

W miniony wtorek, 19 stycznia radni gminy Dąbrowa zdecydowali o wyrażeniu zgody na nabycie nieruchomości przy ulicy Dworcowej 1, gdzie mieści się NZOZ Bożeny Morzyńskiej. Powodem tej decyzji jest choroba lekarki, która nie pozwala jej od dłuższego czasu świadczyć usług zdrowotnych dla mieszkańców gminy.

- Sytuacja wyniknęła w grudniu zeszłego roku. Największy problem był, że mieszkańcy mieli problem z dostępem do podstawowej opieki zdrowotnej. Sprawa zaczęła się wyjaśniać około 10 stycznia, kiedy to pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie nie będzie prowadzić POZ i czy nie bylibyśmy zainteresowani przejęciem budynku. Muszę tu zaznaczyć, że zajmuje się tu sprawą około dwóch tysięcy pacjentów, w większości z terenu gminy Dąbrowa - mówi wójt Marcin Barczykowski.

Władze gminy po analizie całej sytuacji zdecydowały o nawiązaniu współpracy z SPZOZ-em w Mogilnie, który mógłby przejąć pacjentów wraz z kontraktem NFZ-etu, natomiast budynek byłby własnością gminy.

- Gmina Dąbrowa zakupi budynek przy ulicy Dworcowej, a ZOZ Mogilno przejmie kontrakt, który dziś istnieje pomiędzy doktor Morzyńską a NFZ. Także tą podstawową praktykę zdrowotną będzie prowadzić SPZOZ z Mogilna. Warunkiem koniecznym jest zakup budynku po dotychczasowym NZOZ-ie - poinformował Marcin Barczykowski.

Warto zauważyć, że gmina jest już właścicielem jednego budynku przy ulicy Szkolnej, gdzie kiedyś znajdował się ośrodek zdrowia. Jednak w budynku tym nie ma miejsce, aby znajdował się tam gabinet lekarski i stomatologiczny.

SPZOZ ma przejąć dotychczasową obsadę pielęgniarską z Dąbrowy, natomiast wśród dyżurujących lekarzy byłby m.in. Roman Bardoń i Anna Bogdanowicz-Sikorska. Władze powiatu rozważają również rozszerzenie świadczonych usług o kolejnych lekarzy specjalistów.

Ostatecznie głosami 13 radnych zdecydowano o możliwości zakupu budynku przy ulicy Dworcowej wraz z gruntem. Jednocześnie podjęto uchwałę o zaciągnięciu kredytu na ten cel w wysokości 500 tysięcy złotych, który byłby spłacany do 2026 roku. (PK | fot. screen Google Street View)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » szczepienia (ktoś | 29-01-2021, 10:25:12)

Pytanie z innej beczki. O co chodzi ze szczepieniami dla seniorów ? Moja mama mieszka koło Mogilna a musi dojechać na szczepienie do Strzelna ??? Miała jeszcze do wyboru Inowrocław ? A dlaczego nie w Mogilnie ?????? Moja ciocia mieszkająca w Strzelnie , przy rejstracji do szczepienia dostała do wyboru Inowrocław , Bydgoszcz, Żnin a nie Strzelno. O co tu ku...a chodzi? Czeka nas wielka wędrówka seniorów ??? Ludzie zróbcie coś, w tym brak logiki ! No chyba, że chodzi o zniechęcenie ludzi do szczepień !

 » Swoboda (Dąbrowa | 24-01-2021, 21:28:26)

Ludzie nic nie zrobicie tym pisaniem i gadaniem! Na wlasnej skorze sie przekonałem ze słowo wojta jest nic nie warte,a zycie ludzkie ma gdzieś. Liczy sie dobro pracownikow gminy i radnych no i kolegow zeby nie było!!! Jesli masz jakis problem to gmina ci nie pomoże,możesz sobie tylko zaszkodzić,a oni i tak zrobia co beda chcieli a Ty bedziesz na czarnej liscie...pozdrawiam

 » Gospodarze gmin (Józef | 24-01-2021, 11:09:52)

Jarek! Co Ty gadasz?! Za 500 000 zł nie wybudujesz takiego baraku, tylko 2 razy większy! A nawiasem, nasze Słońce Mogilna 3 lata temu za 600 000 zł wyremontował wiejską świetlicę w Twierdziniu. Taki miał gest!

 » Ludzie (Do mieszkańców Dąbrowy | 22-01-2021, 22:49:17)

Ludzie są sami sobie winni!!!Trzeba zmienic ta klikę i tyle! Oni się bogaca a ludzie placa i placza...ze nic nie moga zaradzić! Trzeba wprowadzic swieza krew i bedzie lepiej.Obecna klika sie zasiedziala i robia co chcą! Co chwile jakies projekty a i tak nic z tego nie ma i gdzie te pieniadze? Stary budynek osrodka zdrowia za maly?dziwne kiedys byl i bylo ok A co z bylym budynkiem weterynarza? Za pol banki mozna cuda zrobic...mozna pisac bez konca... Brawo mieszkancy Dabrowy

 » ośrodek zdrowia (kicia | 22-01-2021, 16:25:02)

A za ile w trakcie "prywatyzacji służby zdrowia" ten budynek wtedy poszedł? Panie wójcie nie wie Pan? Pół bańki to dobra przebitka.

 » Panie Wojcie, dobry żart (Jarek | 22-01-2021, 07:58:44)

To chyba jakiś dobry żart. Pół miliona za ten budynek? Za takie pieniądze to by nowy wybudowali. Lekarze specjaliści... Kolejni w Dąbrowie.. Hehehe.. A może jeszcze SOR, CHIRURGIA, PORODOWKA? Nie oszukujmy się ale Dąbrowa to Dąbrowa nie Warszawka.. :) Nie wydaję mi się aby ten plan wypalił.

 » Śmiech (Mieszkaniec | 21-01-2021, 22:25:21)

500 tyś kredytu na ten budynek??? A może część tej kwoty pójdzie na hostel w Słaboszewie?! Tam jest dopiero inwestycja!!! Niekończąca sie opowieść! Tyle tam kasy wpakowane i tego nie widać! Proponuję sie temu przyjzeć bliżej!!!

 » I k. bardzo dobrze (Mieszkaniec | 21-01-2021, 20:16:02)

Słuszna decyzja.

 » Kpina (Juzek | 21-01-2021, 18:04:12)

Pół miliona za zdezelowany,zaniedbany i rozpadajacy sie budynek to jest kpina. Panie Wójcie pan myślisz głową?. A co do radnych gdzie wy patrzycie?

 » Zdziwienie lemingów i postkomuchów (Anty KODowiec | 21-01-2021, 17:53:09)

Czytam na Strzelno coś tam, który jest tubą propagandową wiadomo kogo. Artykuł o tym, że PiS głosując przeciw poprawce do budżetu, która złożyła Platformerka Lośko. Co Wy komuchy i postkomuchy, którzy przez 30 lat żeście rządzili zrobili na zmianę w kierunki powstania tej obwodnicy? Słucham Was postkomuchy ubrani w ładne i drogie garnitury? Nic nie zrobiliście ( jedno wielkie g...o) a teraz wielce jestescie oburzeni faktem, że rząd nie spełnia Waszych błyskotliwych wniosków. Może Lośko złoży wniosek o lotnisko w Strzelanie i będzie wielce oburzona. Pragnę przypomnieć, że inwestycja budowy obwodnicy to nie budowa sracza. Autor totalnie nie ogarnia podstawowych zasad realizacji inwestycji i tylko podsyca jakieś dziwne emocje.

 » Lekarze (Mm | 21-01-2021, 16:34:58)

A Gebice beda calkowicie pozbawione lekarza

 » hmm (hmm | 21-01-2021, 14:18:09)

No i tym sposobem czekają nas podwyżki w najbliższym czasie :)

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncert z okazji Dnia Kobiet (0)
 » Pożar budynku gospodarczego (4)
 » Kolejna zbiórka gabarytów (2)
 » Patrolowali tereny leśne (3)
 » Małgosia potrzebuje pomocy (2)
 » Wystawa na Dzień Kobiet (0)
 » Niska temperatura w hali? (23)
 » 30 lat Black Red White (0)
 » Stworzą plany zagospodarowania (8)
 » W szpitalu nie będzie apteki (11)
 » Bezpieczne przejścia do remontu? (3)
 » Rezygnacja radnego Molendy (27)
 » Dwie koncepcje obwodnicy (43)
 » Remontują drogę powiatową (5)
 » Powstaną nowe punkty świetlne (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ