Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Walczą o życie i zdrowie syna

2022-01-17 22:54
 

Trwa zbiórka na dziecko, które niebawem urodzi się z ciężką wadą serca HLHS. Na pierwszą z co najmniej trzech operacji potrzeba ponad 500 tysięcy złotych.

Pod koniec marca 2022 roku ma urodzić się Antoś, u którego stwierdzono HLHS - zespół hipoplazji lewego serca. Mama chłopca obecnie mieszka w Bydgoszczy, jednak pochodzi z terenu gminy Mogilno.

- W lipcu 2021 roku dowiedzieliśmy się, że spodziewamy się naszego upragnionego dziecka. Ogromne szczęście, nie do opisania. Na początku ciąża przebiegała prawidłowo. Wszystkie wyniki w normie, pierwsze badania prenatalne również. Nie podejrzewaliśmy nawet, że nasze spełnione marzenie zmieni się w koszmar... W 20. tygodniu ciąży, dokładnie 10 listopada, poszliśmy razem na badanie ginekologiczne do innego lekarza, aby mąż mógł być przy badaniu. Zauważyliśmy, że lekarz bardzo przygląda się dziecku. A potem padły te słowa: "Jest problem z serduszkiem". W jednej chwili zawalił się cały świat. Dowiedzieliśmy się, że lewa komora jest bardzo mała i nie kurczy się. Tylko tyle. Był długi weekend, a my zostaliśmy sami z diagnozą i myślami, które paraliżowały. Nic nie rozumieliśmy, strach szarpał nami od środka...(...) Zaczęliśmy szukać pomocy u najlepszych specjalistów zajmujących się kardiologią prenatalną. Niestety, diagnoza została potwierdzona. U Antosia stwierdzono HLHS (zespół hipoplazji lewego serca). Jest to ciężka, złożona wada serca, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla życia dziecka! Nie spodziewaliśmy się tego, jest to dla nas ogromny cios, z którym nie możemy się pogodzić... - czytamy na stronie zbiórki w serwisie siepomaga.pl.

Koszt porodu i pierwszej operacji to ponad 500 tysięcy złotych. Proces leczenia chłopca będzie obejmował co najmniej trzy poważne operacje serca. Pierwsza konieczna jest tuż po porodzie. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » Do abc (CmgMonia | 26-01-2022, 11:52:01)

Tak wierzę bo moje dziecko żyje i bez takich nakładów. A w Niemczech tez operuje Polski lekarz z Krakowa Prokocimia więc jak nie masz pojęcia to nie komentuj. A rodzicom tego Malenstwa chce pomóc bo ja niestety nie wiedziałam przed porodem ze moje dziecko ma tak ciężka wadę Dlatego służę pomocą. A takich złośliwców mijam z daleka. Więc Drodzy Rodzice ja przez to przeszłam sama. Służę rada i kontaktami

 » do cmg Monia (abc | 25-01-2022, 19:54:46)

Jak tak bardzo wierzysz naszej medycynie to spraw żeby choć okulista i stomatolog był w cmg na NFZ .Rodzice proszą o pomoc a nie o dyskusje i komentarze.Sami już podjeli decyzje.Nam pozostało tylko pomóc.

 » ANTOŚ (POMAGAM BO CHCE | 23-01-2022, 22:12:27)

LUDZIE! Nie chcecie pomagać to nie pomagajcie!!! Ale kurde! Nie podejmujcie decyzji za innych! Decyzje o porodzie i zdrowiu Antosia podjęli jego rodzice więc pozwól im ze to oni do końca będą decydować. NIKT WAS NIE ZMUSZA DO WPŁATY NAWET GROSIKA! POMAGANIE JEST DOBROWOLNE!!!! #AntośTeam

 » byłem,jestem i będe (abc | 23-01-2022, 18:30:10)

Przeciwny komentarzom na temat spraw spraw osobistych.Jeśli ja chce pomóc w promilu to pomagam i to jest moja decyzja.Nie godzę sie żeby moje pieniądze szły na jakiegoś ojca z Torunia ale na to nie mam wpływu.Jak ktoś wpłaca na ojca i na reszte to to szanuje i z tym się musze pogodzić.Operacja w Niemczech zależy tylko od wpłaty odpowiednich pieniędzy od ludzi a nie że takie życzenie mają rodzice dziecka a bez ''kasy''to tylko ICH marzenie.

 » HLHS (CmgMonia | 23-01-2022, 09:18:00)

Takie operacje od lat z powodzeniem robi się w Polsce. Mój syn ma HLHS ma 18 lat i wszystkie trzy operacje miał w Łodzi u profesora Molla. Cudowny człowiek i personel. Chętnie podam namiary

 » HLHS (CmgMonia | 22-01-2022, 21:04:49)

Mam syna z HLHS. M8al trzy operacje i wszystkie w ŁODZI u profesora Molla. Cudowny człowiek...Syn ma teraz 18 lat i nie rozumiem ludzi którzy koniecznie chcą operować za granica. Mamy wspaniałych specjalistów w Polsce

 » HLHS (CmgMonia | 22-01-2022, 21:02:51)

Mam syna z HLHS. M8al trzy operacje i wszystkie w ŁODZI u profesora Molla. Cudowny człowiek...Syn ma teraz 18 lat i nie rozumiem ludzi którzy koniecznie chcą operować za granica. Mamy wspaniałych specjalistów w Polsce

 » Nie miałem nic (abc | 22-01-2022, 18:15:19)

Złego na myśli.Jak można napisać''że jesteście lepsi''Czy to coś złego że walczą o dziecko?Kto chce to pomoże a jeśli nie to jego sprawa.

 » Szok (Amanda | 22-01-2022, 09:47:48)

Prawda jest taka, że w Polsce wykonywane są operacje tego typu, ta wada nie wymaga leczenia za granicą, więc trochę nie rozumiem.. Niemcy "są zamknięte" zgadzam się z poprzednikiem, więc skoro w Polsce można to zoperować, to dlaczego Niemcy? Stan dziecka i tak będzie oceniany w pełni po porodzie. Życzę zdrowia.

 » Abc (Lepszosc | 21-01-2022, 23:47:07)

Jeżeli są kolejki i dzieci z tą chorobą nie przyjmują bo brak niby miejsc to jest śmieszne A tu jeszcze dziecko się nieurodzilo A już wie że w Niemczech jej operacje zrobią nie zrobią bo miejsc nie ma tak więc proszę się nie wypowiadać jak ktoś nie zna jak jest w Niemczech sytuacja

 » do lepszość (abc | 21-01-2022, 18:56:19)

Pokazałeś obraz ''prawdziwego Polaka''Przepraszam za następny komentarz.

 » Nadzieja (Lepszosc | 21-01-2022, 17:18:25)

Jeśli myślicie że jesteście lepsi i że jesteście wyjątkowi i macie przywileje to się mylicie kolejka do Niemiec jest daleka i wiele dzieci czeka tam na operacje więc pomyślcie najpierw to konsultacje trzeba w Polsce zrobic więc nie cieszcie się za szybko

 » POMAGAJMY (abc | 18-01-2022, 19:04:27)

Mam nadzieje że bede pierwszy i ostatni który ''skomentuje''Wypadałoby zablokować możliwość komentowania.POMAGAJMY!!!!!!!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » DĄBROWA: Sobotnie świętowanie (0)
 » Festyn w Dąbrowie (5)
 » Akcja poboru krwi (0)
 » Ślubowanie i nowy skład komisji (15)
 » Włamanie na ulicy 900-lecia (7)
 » Podsumowali akcję "Prędkość" (8)
 » Okresowy zakaz wstępu do lasu (2)
 » Drzwi otwarte w KPP Mogilno (7)
 » Muzyczny hołd dla Kamila (0)
 » XIII Biesiada Artystyczna (1)
 » Majowa niedziela w Bielicach (5)
 » Kolizja z bażantem (4)
 » Wieczór muzyczno-poetycki (5)
 » I edycja manewrów ratownictwa (2)
 » Zatrzymany za znieważenie (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ