Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Polityka

POWIAT: Kolejne zmiany w radzie

2022-01-19 15:26
 

W Radzie Powiatu Mogileńskiego nastąpiły kolejne zmiany. Dotychczasową wiceprzewodniczącą rady - Magdalenę Harasimowicz-Zawodnika zastąpi Mirosław Leszczyński.

Po odwołaniu starosty i poprzedniego zarządu przyszła kolej na zmianę wiceprzewodniczącego rady. Dotychczasową wiceprzewodniczącą była Magdalena Harasimowicz-Zawodnika. We wtorek, 18 stycznia podczas sesji Rady Powiatu Mogileńskiego wybrano nowego wiceprzewodniczącego.

5 radnych zgłosiło wniosek o odwołanie radnej z pełnienia przez nią tej funkcji. Za odwołaniem Magdaleny Harasimowicz-Zawodnika zagłosowało 13 radnych, 1 głos był nieważny, 1 osoba była przeciw, a 2 radnych nie uczestniczyło w obradach sesji (Bartosz Nowacki, Marian Mikołajczak).

Przewodniczący Robert Musidłowski zaproponował kandydaturę radnego Mirosława Leszczyńskiego na wiceprzewodniczącego rady.

- Mam zaszczyt zaprosić do pracy w prezydium Rady Powiatu Mogileńskiego doświadczonego samorządowca, radnego czterech kadencji, pracownika Urzędu Miejskiego kolegę Mirosława Leszczyńskiego - powiedział Robert Musidłowski.

Podczas głosowania niejawnego Mirosław Leszczyński otrzymał 13 głosów. Obecny skład prezydium rady tworzą: Robert Musidłowski - przewodniczący, Wojciech Baran - wiceprzewodniczący, Mirosław Leszczyński - wiceprzewodniczący.

Uzupełniono także składy poszczególnych komisji. W Komisji Rewizyjnej zasiądą: Mateusz Lisiecki (przewodniczący), Lucyna Heinich, Jacek Kraśny, Tomasz Barczak, Bartosz Nowacki. Ponadto Magdalena Harasimowicz-Zawodniak złożyła rezygnację z bycia przewodniczącą komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa, a radna Agnieszka Ziółkowska zrezygnowała z członkostwa w tej samej komisji.

Komisję Gospodarki, Finansów i Infrastruktury będą tworzyli: Mirosław Leszczyński, (przewodniczący), Tomasz Krzesiński, Agnieszka Ziółkowska, Mateusz Lisiecki, Bartosz Nowacki, Marian Mikołajczak, Tomasz Barczak, Krzysztof Szarzyński.

Skład Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa: Jacek Kraśny (przewodniczący), Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, Jerzy Łaganowski, Paweł Jankowski, Marian Mikołajczak, Wojciech Baran, Waldemar Ciesielczyk, Jan Bartecki.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Lucyna Heinich (przewodnicząca), Jacek Kraśny, Mateusz Lisiecki. (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [107]» dodaj komentarz   

 » Może w końcu ktoś o tym powie czy się zainteresuje (Pedagog | 01-02-2022, 14:38:17)

Właśnie otrzymałam lutową wypłatę z Zespołu Szkół w Mogilnie. W styczniu było złe a teraz poprawili i jest jeszcze gorzej. Wieść gminna niesie, ze to decyzja Dyrektora i Burmistrza obniżono pensje bo wyliczenia się nie zgadzają. Jakieś wiadomości od rządzących gminą, że coś źle im poszło i może kiedyś to wyrównają (i takie ręczy wypisuje dyrektor).. Wy na głowy poupadalliście?! To się nadaje tylko do prokuratury. PiS rozwalił system podatkowy a głupole z gminy własnym widzimisie w tych ciężkich czasach zabierają pensje. Jestem ciekaw czy jakiemuś urzędnikowi obniżono bo ktoś przez miesiąc nie nauczył się liczyć?! A nawet gdyby do kto z nich zauważy przy pensji 10tys. czy 20tys., że zabrano im 300 złotych. Niech Was szlag trafi. W imię dobrych stosunków z gminą pewnie o tym napiszecie ani się tym nie zainteresujecie - szkoda!

 » sesja (Krystian | 01-02-2022, 12:58:46)

Brawo Panu radnemu Pieszakowi. Zawiodłem się na uzasadnieniu radnego Koprowskiego . Pan przewodniczący też przywalił z zasługami . Fakt referendum by się przydało . Słynne słowa do polityki nie idziemy po kasę .

 » REFERENDUM ??? (Mieszkk. | 31-01-2022, 19:49:34)

Po dzisiajeszych działaniach na sesji, ( podwyższki !!!!) aż dziw, że ludzie nie zorganizują referenum. By żyło się znacznie , znacznie lepiej, ale komu . Pewnie też będe nazwanY szkodnikiem . Tak jak to mówi pewien ważny Pan. GŁOSOWAŁ NA PANA D. TO BYŁA WIELKA POMYŁKA . Szacun dla jedynie merytorycznego Pana Pieszaka.

 » zapytanie (misiek | 30-01-2022, 19:44:26)

A czy wobec p. Harasimowicz- Zawodniak były jakieś zarzuty? Przecież siedziała cichutko, w milczeniu brała dietę. Wymarzona radna.

 » Usc (Dl ala | 30-01-2022, 02:12:20)

Żeby się dostać do lekarza trzeba być zdrowym i mieć sile aby cały dzień dzwonić do przychodni

 » Niezrozumiały plan naprawy finansowej Burmistrza w Strzelnie (Wyborca | 29-01-2022, 22:24:23)

Nie nasycone szkodniki się rozmnażają i popierają w samorządach! Dlaczego jest brak opinni społeczeństwa ??? Podatników nie stać na wasze uchwały podwyżki pensji i diet .Chcecie wykończyć pozostałych obywateli ,Gminę i Państwo które też niema ,-Brak słów ,i jeszcze czytam ze spłata wstecz od 01.08.2021r.Gdzie ta władza Nadrzędna kontroli ,Powiatu ,województwa i Państwa .Co chcą to robią 1 "Samo wola ! Ile byście za to chodników i dróg naprawili ?????

 » do ala (UPS | 29-01-2022, 19:23:05)

Jak mnie coś boli to się rejestruje i idę do lekarza.

 » opinia, swoboda wypowiedzi (ala | 29-01-2022, 15:34:31)

Mogę mieć i powinnam mieć swoje zdanie na różne tematy, zdarzenia. Jednak to ja powinnam umieć je obronić. Jednak nazywanie kogoś kłamcą itp bez podania powodu a najgorsze,że anonimowo, to.../ nie napiszę bo cenzura tego nie przyjmie/. Niestety piszę anonimowo, bo nie wiem do kogo. Umówcie się z radnymi i wyjaśnijcie co was boli i po krzyku. Właśnie miejcie honor.

 » Polityka (Henio | 28-01-2022, 15:29:02)

Koniec z tym . Niech cmg da coś innego. Nie politykę to bagno.

 » Do ja (Przemek | 28-01-2022, 11:18:38)

Zobacz najpierw co to znaczy brak honoru , giemek mial na myśli wszystkich nie p. Krzesińskiego. Pozatym zobacz inne komentarze i wtedy zobaczysz co to naczynia obrażanie czy zniesławienie. Myslisz ze Pan Tomek bedzi zajmował się takimi głupotami? Nie sądzę że ma na takie głupoty czas jak ty, tym bardziej że nikt nikogo nie obraził. Jestescie osobami publicznymi musicie liczyć się z krytyka nie zawsze jest chwalenie.

 » Do wszystkich (Gemek | 28-01-2022, 09:09:39)

Jeśli kogoś uraziłem najmocniej przepraszam , jeśli tak zabolało.

 » Do ludzi (Krzychu | 27-01-2022, 20:45:09)

Ludzie weźcie się wszyscy do roboty a nie piszecie i się sądami straszycie ładnie tak się sądzić?

 » Precz z komuną !!! (antycom. | 27-01-2022, 18:48:19)

Precz z komuną i komuchami i wszelakiej maści przefarbowanymi czerwonymi lisami i lisicami PO PZPR = SLD oraz lisicami PO ZSL = PSL w radzie miejskiej !

 » O obrażeniu (Zenon | 27-01-2022, 18:34:26)

Przeciez giemek nikogo nie obraził. Chyba ktoś nie wie co to obrażenie i brak honoru jesli chodzi o radnych . Brak honoru klamlowosc , zle zachowanie. To nie obraza

 » Do ja (Giemek | 27-01-2022, 17:38:00)

Brak honoru - mówienie nieprawdy. Radni co mówili prawdę? Wcześniej przyjmowali absolutorium , w zarządzie ( gdzie Krzesiński byl etatowym czlonkiem) wszystko było dobrze a teraz odwołują zarząd to co nie kłamią? Mają honor? Przeciez Krzesiński,tez jest radnym , byl członkiem ich

 » Do innych (Justyna | 27-01-2022, 17:22:18)

Zobaczcie jak w artykule o odwołaniu starosty ludzie krytykują P.Krzesińskiego. Nazywają go patologiczna kłamca ładnie tak? Wpis drugi od dołu.A tutaj co takiego Giemek napisał ze radni są bez honoru , moim zdaniem ma rację skoro ciągle klamią przechodzą tak poprostu na inną stronę.

 » Do wszystkich (Giemek | 27-01-2022, 16:59:34)

Przecież ja nikogo nie obraziłam, może nie jasno się wyraziłem . Dla mnie brak honoru mają ci radni , którzy tak poprostu przeszli na inną stronę, tylko dlatego że nie patrzyli na dobro ogółu tylko na siebie i polityki . Więc gdzie ja obraziłem P. Krzesińskiego? To że napisałem ,że się nie nadaje? To jest ocena moja i innych mieszkańców, a radni na to nie patrzą . Dlatego proszę mnie nie obrażać, bo ja nikogo nie obrażam tylko oceniam, a mam prawo jako obywatel. Za błędy przepraszam, przerywa mi klawiatura wyrazy wychodzą różne.

 » Anka (Do ja | 27-01-2022, 16:55:11)

Gdzie ty widzisz obrazę? to wy obrażaliście Giemka .Co osobę publiczną trzeba zawsze chwalić?

 » Do ja (Antek | 27-01-2022, 16:46:07)

Gdyby ,,Giemek" obraził Krzesińskiego to rozumiem ,ale on go nie obraził. Chyba kogoś zabolało że nie zgadza się że Krzesiński się nadaje

 » O giemku (Stachu | 27-01-2022, 16:21:56)

Czy Giemek kogokolwiek obraził? Nie , widać bardzo cie zabolala prawda ,że Krzesiński się nie nadaje ( to nie jest obraza) to samo ze ktoś czyimś zdaniem nie ma honoru. To prawda. Nikt nikogo nie obrażał

 » Do ja (Giemek | 27-01-2022, 16:13:34)

A gdzie ja zniesławiłem Pana Starostę ? Napisałem że powinien podać się do dymizji bo mieszkańcy nie chcieli zmian. Czy ha obraziłem p. Starostę? Zastanow się co piszesz . Prwdzej mogw ha podać cue do sądu za pisanie bredni w moim kierunku . Bez odbioru, obrońco Krzesińskiego , ja jestem mieszkańcem i mam prawo wyrażać swoje opinie o osobie publicznej.

 » hehe (xx | 27-01-2022, 12:27:36)

Marianie, popieram Twoją ocenę dotyczącą kumoterstwa. Tak było i jest. Ale najbardziej boli, ta praca po znajomości w instytucjach kościelnych. Tam też w Mogilnie jest. Zakładają przedszkola, żłobki, domy dla seniorów i praca dla kogo? Dla znajomych i rodziny. Znane takie o pani, co służy duchowieństwu i pracę załatwia rodzinie, znajomym. Ot taka polska mentalność. Każdy woli mieć obok kogoś z rodziny lub znajomych. I tego Marianie nie zmieni nikt w Polsce.

 » podwyżki (strzelnanin | 27-01-2022, 12:15:10)

Wszystko w temacie jak napisał poprzednik. Ciekawe jak zachowają się tzw. przez Burmistrza szkodniki? Raczej będą na tak przecież ich portfele też wzrosną. Rodzi się pytanie gdzie tu naprawa sytuacji finansowej gminy chyba raczej tylko własnej kieszeni.

 » Podwyżka dla Burmistrza Strzelna (Czytelnik | 27-01-2022, 10:29:51)

Czytając dziś lokalną gazetę omal nie spadłem z krzesła gdy pierwszy lizus Burmistrza pan przewodniczący Dubicki proponuję wzrost wynagrodzenia zasadniczego z 4 tys do 10 tys. Nie mówiąc już o znaczących podwyżkach diet dla radnych. Drugim aspektem jest splata od 1 sierpnia 2021 o której doskonale wiedzial Burmistrz, ale co tam trzeba było wypowiadać się do mediów że nie przyszedł dla pieniędzy tylko naprawiać po szkodnikach. Jak widać jeden z tzw. Szkodników chce bardzo mocno wynagrodzic wlodarza za takie docenienie. Wstyd i nic więcej. Teraz wychodzi prawdziwe oblicze Burmistrza.

 » Do Uff (Stary Rak | 26-01-2022, 23:10:48)

Jakiś ty człowieku smutny.Piszę ty z małej litery bo na dużą nie zasługujesz. Typowy młody niezadowolony z wybujałym ego o swej mądrości.

 » Ale wstyd (Wyborca | 26-01-2022, 22:52:55)

Ale wstyd, że takiego Gienka ziemia nosi. 31837

 » Do Gienka (Ja | 26-01-2022, 22:50:40)

Ale jesteś prymitywny.Smierdzi od Ciebie tchórzostwem. Proszę, aby Pan Starosta zwrócił się do CMG o podanie informacji z jakiego urządzenia wyszedł komentarz Gienka. Gienek powinien odpowiedzieć za zniesławienie.

 » Do (abc | 26-01-2022, 21:17:28)

"Giemek" nie nadajesz się do komentowania , a tym bardziej do pisania jakichkolwiek komentarzy. Wypada czytać to co się napisało, bo literówki czy błędy świadczą o autorze.

 » Do Giemek (1235 | 26-01-2022, 18:33:34)

Dymicje to masz w głowie, A raczej demencje...

 » Do Krzesińskiego (Giemek | 26-01-2022, 12:38:39)

Krzesiński powinieneś podać się do dymicji ty się nie nadajesz mieszkańcy tak uważają nie radni którzy Dali się nabrać . Brak honoru.

 » Do abc (Mieszkaniec | 26-01-2022, 05:45:31)

Mamy nr 112 i w internecie jest tel zaufania ale nie w tym problem człowieku bo tel może być z dziesięć i to nic nie da bo muszą pracować ludzie z sercem do pomocy ,odpowiedzialni , konkretni.swieza sprawa molestowanej nieletniej dziewczyny popełniła samobójstwo bo sąd działał opieszale pozostawił ja ze sprawcą w środowisku. Mają krew dzieci, ludzi na rękach jak Bóg istnieje to ja im nie zazdroszczę . To jest państwo ale żadna władza nie zmieni pracowników ludzi podejmujących decyzje oni są problemem policjanci sędziowie prokuratorzy itp. tu nie można popełniać błędów tak wielkich tu chodzi o życie ludzkie.a jest jak jest tak było i jest to jest katastrofa.

 » widzisz, czy nie widzisz? (abc | 25-01-2022, 19:24:53)

Wszystko macie na rozliczeniach z inwestycji. Najprosciej, popatrz na rozliczenie z benzyny, przewozow materialow itp. oblicz sobie faktyczne koszty - za ile Ty uczciwie bys to zrobil ;) Kancelaria Premiera w tym roku dostanie 840 milionow na swoja dzialalnosc,a nie oplacalo sie utzymywac TELEFONU ZAUFNIA DLA DZIECI za 130tys rocznie... Pokochajcie siebie samych ludzie i Wasze dzieci, przerwijcie ta karme nieszczescia.. Smutno sie Was czyta

 » chudy (strzelnanin | 25-01-2022, 16:24:11)

Zgadzam się z mogilniokiem. Chudy robi tylko dobra mine do kamerki telefonu i propagandowego portalu. Bajki wciskają ludziom aby tylko nie poruszano problemów życiowych. Co mi da pójście do parku jak nie będę miał na chleb. Chyba tylko z linką na latarnie. Ważniejsze są drogi, chodniki i dobra woda na wsi, ale co tam podstawią cysterny i jakoś to będzie. Ważne aby robić coś w takich miejscach gdzie widać nie licząc się z kosztami a i znajome firmy musza mieć z czego żyć. Jakie to chyba sami mieszkańcy już doskonale wiedzą. Jak Pan Burmistrz był radnych powiatowym to takie to wielkie zadymy robił. Teraz to tylko podryguje na krześle aby któryś mu z radnych trudnego pytania nie zadał. Świetnie to widac na tej kulejącej strzelnicy gdy mieszkańcy pytają. Wtedy dopiero widać lawirowanie. Nawet stało mu się dziwnie obojetne co będzie w byłym szpitalu.

 » paradoksy (strzelnianin | 25-01-2022, 14:45:51)

Mam nadzieję,że taka gmina jak Jeziora-wielkie powinna zniknąć z mapy . Budżety takich gmin są przejadane przez urzędników . Strzelno podobnie jak Jeziora . Część dołączyć do Kruszwicy resztę do Mogilna i problem rozwiązany a ile kasy na inwestycje by było.

 » Jeziora (MARIAN | 25-01-2022, 13:47:39)

No rzeczywiście wymiatają, budują halę 4 rok i coś ukończyć nie mogą. Mieszkam w tej Gminie i tu nie można liczyć na nic. Porównajcie świetlice w Mogilnie a w Jeziorach, drogi, chodniki i cokolwiek innego. Jeziora nie powinny być odrębną gminą.Nic się nie działo i nadal nie dzieje. JEDYNIE PRACE PO ZNAJOMOŚCI MOŻNA DOSTAĆ. W TYM SĄ DOBRZY

 » do Hejka (Mieeetek | 25-01-2022, 11:07:30)

Weź lekarstwa bo bredzisz człowieku!!!

 » Szacun . Jeziora Wielkie wymiatają . (Mogilniok. | 24-01-2022, 22:37:39)

Jeziora Wielkie znacząco się lepiej rozwijają niż Strzelno . Widać to ,, gołym okiem". Zdecydowanie lepsze i mądrzejsze zarządzanie . W Strzelnie tylko ,, pijar " ,promowanie Pana D. zdjęcia na Facebooku i pewnym portalu i to wszystko . Pic na wodę i tle . Działania pozorowane w Strzelnie, które w mediach mają zrobić wrażenie, a w rzeczywistości te działania ,, to byle co ". Tak to widzę jako mieszkaniec Mogilna.

 » Świadectwo z paskiem (Yo | 24-01-2022, 19:23:37)

Lol, ludzie nadal myślą, że oceny w szkole świadczą o tym, że są inteligentni i mądrzy.. znam za dużo idiotów po studiach..

 » Do opiekun. (Xxx | 24-01-2022, 16:19:13)

W tej kadencji wszystkie przylepy Matczaka przyczepiły się do Chudego.

 » samorząd pisany przez ' s (Hejka | 24-01-2022, 16:16:23)

Gezza ! TABAKIERKA Jest do Nosa czy nos do Tabakiery ? Życie postawione na głowie !? Europa ( unia ogranicza produkcję żywności bo coś tam z klimatem / podobno krowy za dużo genetycznie zmodyfikowanego mleka dają ? Zauważ jedno ! Jedna czwarta ludzi na świecie umiera z głodu i z braku wody ! ( kałacha czy tetetke łatwiej kupic od chleba ? Paciorki , koraliki za Złoto ? Historia fundament Narody ! Historia Polski domaga znowu się krwi , NA ZAWSZE WIERNY

 » starosta (ja | 24-01-2022, 14:58:44)

Jedyną zaletą tej rewolucji jest to, że chudy nie ma już żadnego popychła w zarządzie ,,powiaciku"(jego określenie).

 » Prawo (Hejka | 24-01-2022, 14:40:40)

Do XXX ! Szukasz głupszych od siebie ?(W Twoje "demokracji " prawo jest prawem czy tylko narzędziem do egzekwowania " PRAWA "!? !!! Naiwnych nie sieją , Naiwnych trzeba wychować i uzależnić ! Miłego

 » do (ktoś | 24-01-2022, 13:51:21)

"Mieszkaniec" pewnie się pomylił, jak poseł (a nawet posłanka) z PIS może świętować zamianę jednego okupanta (z zachodu) na drugiego ze wschodu. No bo u innych to wszystko się zgadza: z PO żałuje tego pierwszego, ten z SLD cieszy się na drugiego a PSL, to jedno i drugie.

 » Oswiadczenia majątkowe tajne?. (Tom | 24-01-2022, 12:58:26)

Na stronie BIP strzelno brak oświadczeń majątkowych radnych z lat 2020/2021.

 » hehe (xx | 24-01-2022, 11:07:26)

Drogi Mieszkańcu, tyczy to każdej władzy czy poznańskiej, bydgoskiej, mogileńskiej. A wartości? Wymarły.Bezinteresowności nie ma. Za wszystkim kryję się władza i pieniądze. Wspominasz kościół.Księża ładnie mówią. Ale wiemy, że te ich czyny nie są już takie. Pod płaszczykiem czynienia dobra, patrzą na swoje korzyści.Chodzi o kasę. Inaczej jak mógłby utrzymać wymagającą gospodynie. Sam pomyśl. A i o nich nie można pisać, nie puszczą. To są te znajomości małych miast. Wszystko zakłamane. Wiedzą, ale tylko obmawiają za plecami. A kler ma władzę.

 » Fgbv (Fgbvg | 24-01-2022, 10:41:27)

Nowacki był taki dobry haha ha. Tzw radny baran postanowił wypisać się z tego syfu jakim jest ko. Mieli chłopaki jaja żeby powiedzieć dość byłemu już staroście.

 » Wybory (Piastowskie | 24-01-2022, 09:23:40)

Szpitala nie ma zazu zaraz nie będzie i co zostanie wiocha z długami bez dróg pracy służby zdrowia nawet chodników nie ma a wy się cieszycie z parku ok fajnie z festynów na rynku fajnie tylko za wasze pieniądze nawet za budkę na jarmark lądowali 1000 zł a sponsorzy byli i takie zadowolenie tak chwalicie tak macie a teraz utrzymujecie cała Elite gminna. Przedszkole swoją kuchnię miało jedzenie swierze dobre zdrowe co gmina zrobiła zlikwidować utrzymać Zaz a w przyszłości jeziora Wielkie gratulacje mądre posunięcie tu nie widzą dobra mieszkańców tylko czubki własnych nosów i jak się nachapac w ostatniej chwili póki można gratulacje mieszkańcy gratulacje

 » Wybory (Piastowskie | 24-01-2022, 09:17:29)

Piastowskie powinno się odloaczyc od spółdzielni cały rok płacimy w czynszach na ogrzewanie przez cały rok gmina nie kupiła ani tony węgla dopiero gdy ludzie zaczęli upominać się o ciepło gmina zakupiła łódkę i zapłaciła 2 nawet 3 razy więcej jakby kupiła w czerwcu lipcu czy sierpniu. Stąd te podwyżki dlaczego nasz włodarz pobierając cały rok na opał od mieszkańców nie zakupił ani tony węgla gdzie się podziały nasze pieniądze zbierane cały rok. Dopiero podwyżki będą najniższa krajowa do góry kto będzie płacił tym nieroba w spółdzielni oczywiście mieszkańcy za śmieci do góry kto mieszka czy prąd do góry kto utrzyma spółdzielnie oczywiście mieszkańcy. W Inowrocławiu po podwyżkach za metraż 61 metrów przy 4 osobowej rodzinie płacą 540 zł czynszu. Ok kupujecie węgiel na ostatnią chwilę to nie pobieracie opłat przez cały rok. Za wszystkie podwyżki typu śmieci woda ścieki opał winien jest burmistrz a poczekajcie jeszcze trochę niech za rok czy dwa Zaz przea jeziora to za porządki w mieście dopiero będziemy płacić. Ludzie obudźcie się wkoncu

 » Dieta radnych do 1234 do opiekun (Strzelnianin | 23-01-2022, 21:58:40)

Diety radnych powiatowych i gminnych sa juz na poziomie przeciętnych wynagrodzeń w pow. mogileńskim. W najbliższych wyborach zacznie się walka o stołki by zgarnąć jak najwięcej kasy dla siebie. Pewnie na palcach jednej ręki policzyłbym radnych którzy traktują pracę radnego jako społeczną dla dobra mieszkańców. Słucham wszystkie sesje z sesji w Strzelnie. Aktywnych najczęściej 3-4 radnych w tym 2-ch powtarza to co mówili pierwsi np. pan R.Ch. Radny Pieszak i Koprowski których można słuchać. Pieszak ma wiedzę ze swojego burmistrzowania i wali kontry Chudzińskiemu i słusznie, Koprowski ma bardzo rozległą wiedzę ekonomiczną , daje mądre wypowiedzi, mądre sugestie, jego zapytania mają sens. Widać, że jest przygotowany i obecny na sesji. Podobają sie mi jego wpisy na fb. Przemyślane, dające rzeczywisty obraz naszej powiatowej polityki, raczej politykierstwa. Ostro krytykuje to co jest szmirą i wodolejstwem. Jeden z radnych powiedział ,ze on może bo od nikogo nie zależny, właśnie nam takich niezależnych radnych potrzeba. Jako jedyny radny w powiecie dietę przeznacza na cele mieszkańców z dokładnym wyliczeniem na co. To że ma dochód wysoki to bardzo dobrze bo jest przedsiębiorcą który daje zatrudnienie kilkudziesieciu ludziom z całego powiatu. Jeśli by mało zarabiał tzn ,że by źle zarządzał swoją firmą, a jak źle swoją to i jako radny byłby do du.y, jak większość siedzących i myślacych kiedy wpłynie na konto dieta.

 » do opiekun (xxx | 23-01-2022, 20:36:35)

Nie można zrzec się diety. Trzeba ją pobrać i dopiero można gdzieś przekazać. Takie jest prawo.

 » Brak kolejnosci (Mieszkaniec | 23-01-2022, 14:10:15)

Odbyła się uroczystość wyzwolenia strzelna z udziałem posłanki Ewy Kozaneckiej jest filmik z tego wydarzenia na teraz Strzelno.przykro patrzeć jak p burmistrz składa podziękowania gościom przybyłym pierwszej dziękuję posłance później radzie miejskiej, miłośnikom strzelna podkreślając jacy to oni ważni dla miasta i na końcu przedstawicielowi rady powiatu. Czyżby miłośnicy strzelna byli w hierarchii ważniejsi od władz powiatowych. Powinien na nich skończyć a w drugiej kolejności dziękować radzie powiatu i później radnym gminnym skoro zaczął od posłanki. Typowa gierka można podejrzewać.

 » Wykształcenie (Wielebny | 23-01-2022, 13:19:13)

Co Wy tak się przyczepiliście tego wykształcenia. U nas w Jeziorach Wójtem jest blacharz, a Przewodniczącym drwal i jest w pytę :)

 » Radny Piotrowicz (Helena | 23-01-2022, 12:48:39)

Panie Radny Piotrowicz, czy to prawda, że znowu będzie podwyżka na wywóz śmieci na Osiedlu Piastowskim. Ludzie są już zdesperowani tymi podwyżkami. Obecnie mój czynsz wynosi ponad 870 zł. Ile można tych podwyżek.

 » feraina (strzelnanin | 22-01-2022, 23:12:31)

Chłopcy ze strzeleńskiej grupy platformersów GTW wspieranej przez burmistrza myślą że zjedli wszystkie rozumy. Pamietajcie pegazus działał i pewne informacje oraz rozmowy, posty wyciekły w odpowiednim czasie ujrzą światło dzienne Ciekawe jak Piter, Radosławo, Andrzejo i reszta zareaguje na u publicznienie wpsiów, Sprawdzimy ile idzie z DK Strzelno na wspieranie propagandowego portalu internetowego.Już widac jak cienki bolek ze Strzelna będzie się zaklinał że nic nie wiedział . Tik tak je..ą.. rak

 » wybory (Do radnych | 22-01-2022, 20:49:45)

Bierzcie te diety i najlepiej podwyższycie sobie bo wybory coraz bliżej a na pewno nie dostaniecie głosów przynajmniej nie wszyscy.A napewno jakis chory z ADHD

 » Zmiany w radzie (Ciechrzanin | 22-01-2022, 20:04:56)

Co wy agitatorzy wiecie na temat Jabłońskiego? Najpierw trzeba znać sprawę a potem się opowiadać za lub przeciw.Nie ma gorszego kandydata jak on i wiem dlaczego.Tyle w temacie.

 » starostwo (Roman | 22-01-2022, 20:03:49)

Ludzie. Pamiętajcie te nazwiska i wybierzmy takich radnych którzy będą za suwerenem i niezalezni a nie za działkami w Bielicach obiecanych nauczyciela,przyjmowaniu smieci w naszym powiacie jak było we Wszedniu, likwidowaniu szkół i tpd. Dlatego Nowacki to był świeży i nowy starosta chcący dokonać zmian, nie pasował starej hierarchii nazwisk nie musze wymieniać i dla tego go odsuneli.Bedziemy kontrolować nowa wladze czego dokona bo narazie dala pensje Krzesinskiemu zreszta wieksza jak prezydentowi i zamykają szkoly.Wybory bliżej niż dalej a napewno jakieś glosy stracicie a w tak małym powiecie 1 glos może zaważyć.

 » PRZYSZŁY BURMISTRZ STRZELNA ! (WYBORCA-MIESZKANIEC RODOWITY ! | 22-01-2022, 19:47:36)

MACIEJ JABŁOŃSKI !!!

 » Do opiekun (1234 | 22-01-2022, 19:10:48)

Koprowski mógł się zrzec pieniędzy. Jak w oświadczeniu majątkowym z 2020 miał wpisane 240tys zł dochodu i kilka mieszkań.

 » Nowy dyrektor ! (antycom. | 22-01-2022, 17:28:08)

NOWY DYREKTOR - TYLKO MACIEJ JABŁOŃSKI !!!

 » Kraj Rad (Gezza | 22-01-2022, 14:04:05)

Powinien byc jeden wybierany na kedencje szef regionu tak jak starosta, odpowiedzialny za wszystko osobiscie. Decydowac wraz z sesepolem wybranych nominalow. Cala ta armia oplacanych przez podatnika "kibicow", to sowiecki relikt. Kazda dzialka czyli tzw. wydzial, tego czy tamego, powinien byc rozpisany na kontrakt na przetard i oddane w prywatne kontrakty. Wteczas dopiero zacznie przybywac pieniedzy na praktyczne inwestycje i projekty municipalne. W przeciwnym razie nasze podatki dalej moga rochodzic sie do kieszen wszelkich rad, komisji, komitetow, gdzie wszyscy gadaja i maja racje, ale nikt nic praktycznego nie robi i za nic nie odpowiada. A Mogilno jest piaskownica dla ich nie zawsze dobrze przemyslanych projektow.

 » Obłuda wladzy (Mieszkaniec | 22-01-2022, 13:44:44)

Jak można być katolikiem praktykującym z wyższym wykształceniem i do tego pedagogicznym i pozostawić człowieka w ciężkiej sytuacji życiowej na lodzie bez pomocy mogac pomoc? Cóż nauka poszła w las. Udaje się dobrego. liczy się interes pieniądze i wladza.

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 22-01-2022, 13:18:57)

Nie mamy wierzyć w bezinteresowną służbę a czego uczą w szkołach średnich i wyższych chodzi o przekazywane wartości z lektur wierszy, to może programy nauczania zmienić i pisać o właścicielach firm do robkiewiczach i karierowiczach. A co z wartościami chrześcijańskimi, kościołem religia. Modli się pod figura a diabła ma za skóra to pasuje do naszej Strzelenskiej władzy. Karierowictwo dorobkiewictwo obłuda zakłamanie i dbanie o własny interes.

 » Do opiekun (Ddd | 22-01-2022, 12:46:59)

Ja znam gminnego radnego.Kupił wychowankowi z Marcinkowa gitarę elektryczną i wzmacniacz.Szacunek dla takich.

 » Dyrektor (Fan | 22-01-2022, 12:18:12)

Ktoś przypomni może co tam się w tym Ciechrzu stało, że tak promowany tutaj w ostatnich wpisach były dyrektor tej szkoły stracił posadę?

 » Stołki (Zdzichu | 22-01-2022, 11:47:01)

Przeciez to wszystko to jedno wielkie bagno , stanowiska zajmują osoby które nawet wysłowić się nie potrafia , nie sluchaja wyborców, pchają się do koryta z naszych pieniędzy.

 » mało intratna pozycja (wiesiek | 22-01-2022, 09:36:11)

Ooo to na sesjach będą kiełbaski z grilllllaaaa lub flaczki:))))

 » radni (opiekun | 22-01-2022, 09:17:04)

Wielokrotnie pisałem może by tak radni zrzekli się diet . Wtedy zobaczymy ilu jest prawdziwych społeczników . Znam jednego ze Strzelna Pana Koprowskiego.

 » do Lao (Thich Nhat Hanh | 22-01-2022, 09:15:58)

Myślę podobnie tzn. Pan Jacek Jabłoński buduje w gminie Zrozumienie i jest doświadczony.

 » Radni (Ala | 22-01-2022, 08:42:46)

Osobiście korzystam z pomocy jaką prowadzi radny Jankowski podobnie jak wiele rodzin w gminie. Śmieszny argument gdyż uważam że radni nie są tylko od siedzenia na dupi. Tylko również od bezpośredniej pomocy. Przyjdzie czas będzie okazja do rozliczenia obietnic.

 » Lakie (Czytelnik | 22-01-2022, 08:26:19)

Nie można powiedzieć za objęcia władzy Łąkie rozkwita jak warzywa podlewane systematycznie na grządce. Nic dodać nic ująć.

 » Oj rośnie , rośmie pod lasem w Ląk. (Las | 21-01-2022, 22:17:40)

Ludzie niech klepią biede i wierzą w te słowa o bezinteresownej służbie itp. Swoją drogą a przed objeciem ,, stołka " nie rosło pod lasem . Dziwne zjawisko w przyrodzie prawda i takie banalne i jasne.

 » Pytanie do Jana (Lao | 21-01-2022, 21:22:04)

Janie, czy nie pomyliłeś przypadkiem adresata tych pytań?

 » do Jan (Ulf | 21-01-2022, 19:58:17)

Brawo za trafny komentarz! Takie dyrdymały jak Jankowski może opowiadać każdy. Cały feler polega na tym żeby cokolwiek konkretnego dokonać z tego co się ludziom obiecało. Zbieraniem karmy dla psów czy rozdawaniem zalegających obecnie w magazynach psikadelek do dezynfekcji niech się zajmują wolontariusze. Od radnych, tym bardziej powiatowych oczekiwać należy konkretnych działań i ich efektów m.in. w ramach wyborczych obietnic. Nie pamiętam żeby Jankowski starując w wyborach obiecywał zbieranie karmy chappie i pedigree albo darmową dezynfekcję rąk mieszkańców Strzelna. No luuuuudzie, toż to komedia jakaś. Zajmij się chłopoku tym czym powinieneś.

 » Radny Jankowski (Jan | 21-01-2022, 17:29:22)

Radny Jankowski kiedy będą te obiecane przez Ciebie w kampanii wyborczej ścieżki rowerowe w Gminie Strzelno, kiedy będzie nocna i świateczna opieka zdrowotna w Strzelnie, kiedy będzie remont szpitala w Strzelnie, kiedy wróci stołówka przy MOW w Bielicach, jak podpisałeś pod zarzutami o likwidacji jej.

 » Precz z komuną !!! (antycom. | 21-01-2022, 15:20:56)

Precz z komuną i wszelakiej maści przebranymi czerwonymi lisami i lisicami PO POLEKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBORNICZEJ PZPR = SLD I ZSL = PSL !!! PRECZ SZCZEGÓLNIE W OŚWIACIE ! KOMUCHY RĘCE PRECZ OD MŁODZIEŻY !

 » " nowy dyrektor " ?: (Hejka | 21-01-2022, 13:58:33)

Znam "człowieka " ! Koniec lat 70 tych liceum w Strzelnie ! , Typ!? mieka klucha! ,szkole w Ciechrzu zaorał !? Emerytura " za zasługi w szkolnictwie " ? Gość mierzy wyrzej !

 » do Ulf (mieszkaniec | 21-01-2022, 13:47:22)

Widać nadal du.a boli że POsypała się platforma w powiecie. PO co Jankowskiemu jakaś funkcja przewodniczącego skoro jest członkiem zarządu gdzie podejmuje się główne decyzje. Pani Magda jako przewodnicząca pokazała jaką miała siłę ale chyba tylko w komentarzach na telefonie co często można było widzieć w trakcie obrad sesji. Najlepsze co jej wychodzi to lament jaka to biedna jest ich apteka. No cóż Pan Mikołajczak poszedł w ślad swego kolegi burmistrza i POkazał jakim to ładnym językiem nienawiści włada. Całe oblicze POwiatowej Platformy liczy się tylko interes...

 » Czas na zmiany (strzelnianin | 21-01-2022, 13:09:27)

Myślę , pan Jaacek Jablonski byłby dobrym kandydatem na dyrektora MOWu w Strzelnie .Taki madry inteligentny ,grzeczny człowiek.Byłby to dobry duet z panem Cieslikiem.

 » Burmistrz Strzelno (Mieszkaniec | 21-01-2022, 13:05:59)

To że nas wysiudal p. chudzinski bo dla mnie to już nas wysiudal świadczy o jego zakłamaniu i obludzie, robi z siebie i tej gminy szopke na własny użytek.zblizaja się wybory trzeba się obudzić i zareagować a nie w to brnąć. Przyszedł ratować gminę i pieniądze zbijać proste. Dlaczego Ecce homo nie działało wcześniej tylko dopiero rozwija się przy mężu burmistrzu? Chyba wszystko jest jasne . Trzeba tym ludziom podziękować za ich pracę na rzecz społeczeństwa. Bezinteresowną hahaha.

 » Dyrektor zs (Mieszkaniec | 21-01-2022, 12:55:53)

Pan Jabłoński jest prawie na emeryturze jest po sześćdziesiątce po co takiemu człowiekowi funkcja dyrektora w nowej szkole przecież jest dyrektorem w biicach na dwa czy trzy lata bezsensu . Nic mądrego w tym nie widzę,potrzebny jest człowiek młodszy a nie emeryt.

 » Nowy dyrwktor (Ja | 21-01-2022, 10:13:02)

Brawo.Popieram Jacka Jabłońskiego na nowego dyrektora w ZS w Strzelnie. Trzeba zmiany. 631

 » Nowy dyrektor (Ewa | 20-01-2022, 18:38:53)

Ciekawe czy prawdziwa jest plotka, że nowym dyrektorem Zespołu Szkół w Strzelnie ma zostać Pan Jacek Jabłoński. W tej szkole zmiana dyrektora by się przydała.

 » Powiat (Hejka | 20-01-2022, 14:22:23)

Klin klinem ! ? Pytanie kto ma kaca ? Zasada znana jest jak świat światem ! ( NAZWISKO AUTORYTET RODZICA nie zawsze musi być furtką do kariery !cwaniacy z powiatu przedobrzyli

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 20-01-2022, 13:38:35)

Biorąc pod uwagę układ powiat Strzelno POwski to było ok ? Pan burmistrz Strzelna wypina się na zwykłego człowieka i chwali się mądrym samorządem aco była władza Po w powiecie zrobila dla zwykłego Kowalskiego podejrzewam niewiele jak nasz burmistrz , nie dla psa kiełbasa. Więc ja ich nie żałuje. Chyba że ktoś chce w ładnym parku po śmietnikach zbierać . Nie pomaga się ludziom to niech na pomoc nie liczą.

 » Miody w inku (Mieszkaniec | 20-01-2022, 13:30:05)

Co Inowroclaw ma do zaoferowania Inowroclaw bogaty nie jest ,do szpitala droga się nie skróci, tam też bieda z pracą i jeszcze my do tego gmina Strzelno w godzinach wieczornych brak dojazdu praca zmianowa nie wchodzi w grę trzeba mieć swój dojazd. Markety z przemądrzałymi kierownikami jakby po doktoracie byli , kupa patologii w nędznych firmach budowlanych.

 » do PrawdziwyPolak (Ulf | 20-01-2022, 13:18:50)

Typowy mogilniok... Bez nas moglibyście co najwyżej spuszczać bele drzewne tym swoim jeziorkiem i rzeczką jako flisacy. Kozie miasto Mogilno, w polu i bez rynku. Ani to wielkopolska ani cholera wie co. Pozdrawiam z dumnych Kujaw!

 » Kolejne zmiany dopiero nastąpią (Joker | 20-01-2022, 13:17:26)

Wszystkie nazwiska z artykułu niech za wczasu szukają pracy. Dziękuję.

 » Uwaga do Ulf (Rep. | 20-01-2022, 13:17:19)

Wyrażaj opinie za siebie. Ja też jestem że Strzelna i na pewno na Pana Jankowskiego zagłosuję w następnych wyborach!

 » do Uff (Prawdziwy Polak | 20-01-2022, 12:43:27)

Przestań narzekać. Jaką pozycję mieliście w powiecie i kiedy??? Jesteście wyłącznie na doczepkę bo nikt was nie chce i taka jest prawda. Marzy wam się Inowrocław, który już dawna wypiął się na ten pomysł, bo jak to określił kiedyś jeden z wyższych urzędników: nikt nie chce bidy z nyndzą z mnóstwem długów i roszczeniową naturą.

 » Odwolanie (XZY | 20-01-2022, 11:11:26)

No i dobrze ta kobieta nic sobą nie reprezentowała brak elekwencji inteligencji i zaangażowania w pracy powiatu

 » dZIĘKUJEMY (Ulf | 20-01-2022, 10:47:51)

pANIE radny Jankowski. Strzelno cI podziękuje przy następnych wyborach za odstawienie nas na kolejne lata na boczny tor w powiatowym układzie. Przyłożyłeś rękę do powrotu starego układu, który m.in. podjął kilka lat temu decyzję o rozbudowie szpitala w Mogilnie kosztem likwidacji tego w Strzelnie. Ostatecznie i cIEBIE wysiuda to mogileńskie towarzystwo. No ale! Losy "trójki" na parkowej po przejęciu z rąk gminy Strzelno przez powiat są już nie takie pewne... Ogromny żal pozostaje, bo jako gmina Strzelno nigdy tak mocnej pozycji w strukturach powiatowych nie mieliśmy jak od listopada 2018 do grudnia 2021 roku. Jeszcze raz dZIĘKUJEMY! PS. Nie zostałeś przewodniczącym w nawet jednej komisji w nowym układzie. Tak się wytrząsasz w internecie na temat sytuacji służby zdrowia w powiecie a nie zostałeś przewodniczącym nawet w komisji zdrowia? Służba obywatelom to przede wszystkim branie na swoje barki odpowiedzialności a nie bicie piany.

 » rada (zigismundo | 20-01-2022, 09:34:21)

A kto to jest ten Musidłowski? Co za persona? Jakie ma wykształcenie? To nie ten co chodził w straży miejskiej? No ma chłop kwalifikacje do kierowania radą powiatu. Takie same jak, nie przymierzając, obecny starosta, wicek i reszta zarządu. No ale jak się wybiera miernoty, to tak jest.

 » Do Adam wybory (Klin | 20-01-2022, 08:33:47)

Obejdzie się bez Ciebie i Rodzinki. Są ludzie , którzy będą głosować.

 » Zgroza (miki | 20-01-2022, 07:27:23)

Widziałem tą sesję w net. Problemy z czytaniem to poziom podstawówki. A co jak by do rąk trafił świeży dok. do odczytania - zgroza. Widać brak możliwości wyboru w tym powiecie. A na miejscu poprzedniego starosty to tej komisji rewizyjnej założył bym sprawę cywilną. No i wystąpienie radnego Barczaka - prześmiewcy karma wraca, to powróci do niego bankowo :)

 » Nie zmienia poglądów (Parówkowy skrytożerca | 19-01-2022, 22:37:54)

Najpierw sądy pracy z burmistrzem teraz kumple z roboty. WTF?

 » Do Stacha (Kim | 19-01-2022, 21:21:23)

Stachu, po Twoim wpisie można sądzić, że w podstawówce też chodziłeś na wagary.

 » Jjjj (Aj | 19-01-2022, 21:20:58)

On tam potrzebny do kuchni polowej a nie do stołka

 » starosta (adam | 19-01-2022, 20:25:50)

Ja moja cała rodzina już teraz rezygnujemy z wyborow i ci radni ktorzy dostali od nas glosy juz je traca, dla czego nikt nie chce powiedziec kąkretnie za co został odwolany starosta.Moze wtedy by opinia publiczna to przyjeła a jezeli jest echo to znaczy ze jest jakis przekret i sprawa nadaje się do sadu admininstracjnego.Dzięki za wybory ale bez nie ja i moja rodzina .Dziwne ze nikt nie chce powiedziec za co.

 » Nowa rada (Mieszkancy | 19-01-2022, 20:07:42)

Wszystko fajnie ale będziemy oczekiwać raportow z komisji i pracy starosty,ilosc drog ,co sie dzieje z oswiatą,szpital i karetki,mamy sprawozdania poprzedniej władzy z ubiegłych 3 lat i zobaczymy jak władza da sobie radę z pozyskiwaniem pieniędzy i ich lokowaniu.Powodzenia i prosimy o udostępnienie sytuacji finansowej nowego starosty bo to sie nalezy Polakom wyborcą,czekamy.Apropo najlepiej pozamykajcie wszystkie szkoły i spokoj, ze jeszcze 4 wam niewadzi.

 » ochłapy (nikkon | 19-01-2022, 19:45:28)

to są i tak mało płatne funkcje, które muszą kimś obsadzić

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 19-01-2022, 18:14:09)

Co to za osobistosc co zrobiła ta osoba bezpośrednio dla nas strzelnian. Jedna z wielu. Pracownik najdroższej apteki w Strzelnie jak tak pomagała ludziom jak są ceny w aptece to dziękuje bardzo. Dodatkowo etat w DPS jak można łączyć dwa etaty to jest szesnaście godzin dziennie i jeszcze rada powiatu. Człowiek z żelaza mało takich. zero życia prywatnego po takim dniu pracy i wolnego tylko sen. Jak wyżyć z etatu w aptece? Nie starcza na życie. To jak żyją inni o to jest pytanie?

 » Powiat (Stachu | 19-01-2022, 18:05:45)

Zlikwidować ten powiat , to jedne wielkie bagno.przrciez co niektórzy to podstawkę powinni oblać

 » Geriatria (Piotr | 19-01-2022, 17:56:54)

Sama geriatria rządzi tym miastem, więc jak Mogilno ma się rozwijać?

 » koryto (jan | 19-01-2022, 17:20:21)

i tak koryto się kręci

 » śmieci "grajdołka" (komuch | 19-01-2022, 17:18:09)

A,kiedy wreszcie nastąpi wymiana tej "Rady Powiatu"??Były stosowne selfie,po wyborach??

 » .... (Mieeetek | 19-01-2022, 16:32:03)

Straszne...jak z tym będzie teraz żyło te 7.75 miliarda ludzi na świecie?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » DĄBROWA: Sobotnie świętowanie (0)
 » Festyn w Dąbrowie (5)
 » Akcja poboru krwi (0)
 » Ślubowanie i nowy skład komisji (15)
 » Włamanie na ulicy 900-lecia (7)
 » Podsumowali akcję "Prędkość" (8)
 » Okresowy zakaz wstępu do lasu (2)
 » Drzwi otwarte w KPP Mogilno (7)
 » Muzyczny hołd dla Kamila (0)
 » XIII Biesiada Artystyczna (1)
 » Majowa niedziela w Bielicach (5)
 » Kolizja z bażantem (4)
 » Wieczór muzyczno-poetycki (5)
 » I edycja manewrów ratownictwa (2)
 » Zatrzymany za znieważenie (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ