Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

W Strzelnie powstaną dwa ronda

2021-05-27 17:34
 

W czwartek, 27 maja w Strzelnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał programy inwestycyjne dotyczące przebudowy skrzyżowań.

Dwa nowe ronda zostaną wybudowane w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25 w Strzelnie. Będą one zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Michelsona oraz Kolejowej z Powstania Wielkopolskiego i Św. Ducha. Budowa rond wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie możliwa dzięki zapewnieniu finansowania i podpisanemu dzisiaj programowi inwestycji.

- Podstawowym celem wybudowania dwóch rond jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez Strzelno przebiegają łącznie aż trzy drogi krajowe. W pobliżu obecnych skrzyżowań znajdują się liczne sklepy, szpital i Urząd Miejski. Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu na drodze krajowej nr 15 i 25, obejmującej odcinek planowanej inwestycji w Strzelnie, natężenie ruchu wynosi ponad 10 tys. pojazdów na dobę. W ramach zadania oprócz rond wybudowana zostanie również infrastruktura drogowa w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Przebudowane zostanie oświetlenie drogowe, jak również infrastruktura towarzysząca dla pieszych. Zastosowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz powstanie kanał technologiczny. Zmiany w organizacji ruchu wpłyną bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników. Inwestycja przewiduje również wykonanie nowej nawierzchni dróg wraz z konstrukcją (podbudową), elementami odwodnienia i poprawę nośności, która zostanie podniesiona do 11,5 t/oś - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy.

Zadanie ma zostać w całości zrealizowane w 2022 roku. W maju została także podpisana umowa na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Strzelna. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego "Programu budowy 100 obwodnic". Okres przygotowawczy to lata 2020-2024. Z kolei budowa w systemie "Projektuj i buduj" planowana jest na lata 2025-2029. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [27]

 
   » KOMENTARZE [57]» dodaj komentarz   

 » Ronda (Obywatel | 12-06-2021, 12:51:38)

Ronda są potrzebne jak w Mogilnie wydłużyły korki i pogorszyły płynność przejazdu przez miasto.To samo będzie pewnie w Strzelnie. Dziwi mnie to że nie ma w Strzelnie opozycji wobec ówczesnego włodarza miasta tak jak w Żninie.Radni na wszystko się godzą jakby nie mieli prawo głosu.Co chce to robi. Najpierw to trzeba posprzątać ronda na drodze w lesie w Łąkim po koniach bo ktoś się nie poczuwa do odpowiedzialności aby to zrobić.pozdrawiam

 » Ronda (Kierowca | 10-06-2021, 11:16:11)

Ja się zastanawiam CO ZA MĄDRĄ ŁEPETYNA wpadła na pomysł ronda w tak małym mieście i to jeszcze jedno obok drugiego . Zjeżdżają z jednego na drugie będą jeszcze pasy dla pieszych , i wtedy dopiero będą korki , brawo .pobudka ronda wielkości tego w Ostrowie i ciężarówki zamiast je obkezdzac będą brały je z drugiej strony bo nie ma mowy aby wielki tir z naczepami jadąc od Przyjezierza w kierunku Orchowa , był w stanie objechac to genialne rondo . Ciekawe jak długo potrwa budowa tych arcydzieł i w jaki sposób rozladuja ruch w mieście genialne głowy . Chyba pibuduja kładki dla aut i ludzi takie jak są dla zwierząt nad autostradami . Po prostu ordery trzeba dac władzy rządzącej i inzynierą za bezmyślność. Jestem kierowcą i bardzo często jestem w Strzelnie ale trzeba popytać się miejscowych o drogi boczne , żeby omijać Strzelno.

 » OBJAZDY (Ciekawa | 09-06-2021, 22:31:39)

Ciekawi mnie jak będą poprowadzone objazdy podczas budowy rond. Dziś w centrum miasta były prowadzone roboty drogowe (niewielkie) a całe miasto stało zakorkowane. Wyobrażacie sobie co to będzie podczas budowy rond?

 » do (leon amtor | 07-06-2021, 08:56:41)

Gdzieś napisałem nieprawdę? A może W.P."UPS" nie zgadza się z moim zdaniem w kwestii ekologii, wytwarzania energii i pozbywania się śmieci? Nie musi się zgadzać ze mną, każdy ma prawo do odmienności, w tym w poglądach i własnym zdaniu. Tylko czemu "UPS" stara się mnie obrażać? Tylko, że żaden leming, troll albo inna czerwona lub tęczowa wesz nie jest w stanie mnie obrazić.

 » Ronda (inianin | 06-06-2021, 20:28:03)

@podatnik: A gdzie masz "blokade" ul. Sportowej i Raj?!? Co przez to rozumiesz? Ze bedzie wjazd i wyjazd w jednym kierunku, to "blokada"?! To jest dopiero "brak logiki"! :)

 » Aż 2 ronda a ul sportowa i raj to blokada - bez sensu i logiki ! (podatnik | 06-06-2021, 12:58:47)

Burmistrz powinien występować o przyspieszenie budowy obwodnicy , a nie o ronda ,które nie rozwiązuje problemu obciążenia tirów .To po co te programy czyste powietrze ??? Burmistrz i starosta przypadkiem nie zapewniali ze nie będzie rond ,i jak takim wierzyć PO ? -jak rządzą w powiecie i gminie .Jak Burmistrz przedstawi tak rada głosuje na tak , większość radnych nawet się nie zna na tych mapkach i jest im to obojętne bo tu nie za mieszkają . -i tak podatnik wszystko pokrywa !!!

 » do leon amator (UPS | 06-06-2021, 09:20:10)

Z ciebie prawdziwy amator, ale kwaśnych jabłek. Stwierdzam- mózg ma każdy, rozum nie.

 » do (leon amtor | 04-06-2021, 14:05:17)

Szanowny "Piotrze", nie jesteśmy kolegami i proszę mnie tak nie nazywać. Ostrołęka miała pierwotnie (PO i PSL) przerabiać ruski gaz ze słynnej umowy zawartej przez Pawlaka, bo coś z tą ogromną ilością gazu trzeba było zrobić (najdroższego gazu w UE!). Po dojściu do władzy pisiory zmniejszyli ilość gazu (a potem wygrali miliardy od Gazpromu z Pawlaka "nadpłaty) i Ostrołęka II miała być na węgiel kamienny. Zbytnia ugiętość wobec UE i przyjęcie "zielonego ładu" wymusiło odejście od węgla, co moim zdaniem jest błędem (vide Niemcy i Czesi). Uważam, że Ostrołęka II powinna być dostosowana do spalania odpadów wysokoenergetycznych (plastik, folie, opony itp.), robią tak np. bardzo ekologiczni Szwedzi, którzy taka drogą "zamieniają" blisko 100 % takich odpadów na energię elektryczna i cieplną. Jestem przekonany, że w Polsce też powinniśmy na taką energię odnawialną (tak to traktuje UE) i zbudować lub przerobić nawet i 10 takich elektrowni. Jak jest to jest bezpieczna i czysta produkcja niech przykładem będzie chociaż cementownia w Bielawach albo spalarnia w Koziegłowach pod Poznaniem. Inaczej utoniemy w odpadach. Fiasko wyborów "kopertowych" to zasługa PO z Grodzkim na czele, zwlekanie z decyzją senatu do samego końca a rząd musiał się jakoś przygotować na ewentualność ich przeprowadzenia (ponad 20 mln. kart do głosowania nie da się wydrukować w tydzień a karty to przecież nie wszystko). Uważam, że w tamtym czasie rząd nie miał raczej pola manewru, ale nie upieram się, że wybrał najlepiej. Jedno jest pewne, co by było, gdyby stanęło na propozycji "totalnych" i wybory odbyły się jesienią ? Raz, że możliwe naruszenie konstytucji z wydłużeniem kadencji, a dwa (najważniejsze) jak to zrobić przy takiej liczbie zachorować na covit? Komu by totalni i TVN przypisywali wzrost ofiar ? Bardziej niż "Wiadomości" wystrzegałbym się "Faktów" TVN, które mają tyle z faktów, co sowiecka "Prawda" z prawdą ! Zdrowia życzę i spokoju w staniu w korkach przed rondami.

 » do leon amator (piotr | 01-06-2021, 23:32:38)

Chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś. Nie jestem zwolennikiem PO a ni tym bardziej PiS. Plujesz na innych, ale pychy władzy nie widzisz. Utopionego miliarda złotych(!!!) w elektrowni Ostrołęka nie widzisz 70 milionów za wybory "kopertowe" nie widzisz. Ilu rzekomo tych młodych i wykształconych Polaków wróciło do tej mlekiem i miodem płynącej krainy? "Nie chce mi się już dalej tych BEZSPRZECZNYCH FAKTÓW wymieniać." Otwórz oczy, wyłącz Wiadomości.

 » rondo (edi | 01-06-2021, 19:43:58)

Szczelnioki nie pogubią sie na tych rondach ???

 » do "Joli" i "Piotra" (leon amtor | 01-06-2021, 16:10:29)

"Jola" i "Piotr", czyli lemingi na żołdzie od Sorosa i CDU, łżą jak na to jewropejskie towarzystwo przystało. "Realista" ma rację. Skoro "Jola" i "Piotr" tak krytycznie odnoszą się do aktualnej władzy, to niech wymienią sukcesy i osiągnięcia (jeśli są - przykład Schetyny w tym wymienieniu jest w tym temacie powalający)ośmioletnich rządów PO albo też ośmioletnich rządów SLD, dodam że PSL współrządził i tu i tam. A może coś dobrego dla zwykłych ludzi zrobił wiecznie nawalony Kwaśniewski, albo buc Komorowski, o TW Bolku nawet nie wspomnę. Kto zniszczył pod hasłem "prywatyzacji" polski przemysł w każdej branży? Kto sprzedawał wielkie firmy za mniej niż wartość komponentów do produkcji w magazynach - np. "Wedel", fabryka dywanów "Angela", celuloza w Kwidzyniu i Kostrzyniu, browary w Poznaniu i Żywcu? Kto zlikwidował blisko 60 % linii kolejowych? Kto chciał "komercjalizacji" służby zdrowia i jak by ta "skomercjalizowana" służba zdrowia poradziłaby sobie z covidem? Jakie było bezrobocie od 1989 do 2015 roku? Jakie były minimalne pensje i emerytury? Ile milionów młodych i w większości dobrze wykształconych Polaków wyjechało za lepszym życiem z kraju za rządów PSL, PO i SLD ? Kto budował najdroższe na świecie drogi i autostrady a raczej wyroby drogo- i autostrado-podobne. Nie chce mi się już dalej tych BEZSPRZECZNYCH FAKTÓW wymieniać. Dzisiejszej władzy nie wszystko się udało zrobić, ten tylko nie popełnia błędów co nic nie robi, ale jej niezaprzeczalnych sukcesów jest znacznie więcej i o tym należy pamiętać. Zostało jeszcze tylko (parafrazując niejako pewnego Radka) dorżnąć kastową watahę i już będzie dobrze. Zdrowia wszystkim życzę z okazji Dnia Dziecka, wszak każdy jest czyimś dzieckiem!

 » do realista (piotr | 01-06-2021, 12:21:32)

Następnym razem podpisz się po prostu "pisior", nie będzie niedomówień.

 » Do Realista (Jola | 01-06-2021, 11:22:19)

Powinieneś się podpisać Optymistą bo Realizm to coś troszkę innego. Polacy już jeżdżą milionem aut elektrycznych pływamy nowym promem do Szwecji wprowadzamy się do tych mieszkań do lekarza specjalisty chodzimy od ręki stomatolog za darmo i szybko mogłabym tak długo opisywać realizm Ale optymizm jak najbardziej pasuje.Pozdrawiam

 » Do lemingów, komuchów i postkomuchów (Realista | 31-05-2021, 18:37:51)

Obecnie realizowana usługa sporządzenia dokumentacji niezbędnej do wydania stosownych decyzji administracyjnych jest realnym krokiem w kierunku powstania obwodnicy Strzelna. Przestańcie już manipulować. Jestecie żenujący. O tym jak jesteście "prawdomówni" najlepiej świadczy modernizacja drogi wojewódzkiej z Brzozy do Wylatowa. Ile już wyborów obiecywaliście, że już będzie to robione? Ile lat Platforma, lewica i PSL jest przy władzy w samorządzie wojewódzkim, który jest odpowiedzialny za tą drogę? Potraficie tylko ściemniać. Obwodnica Strzelna powstanie i robicie wszystko aby przykryć waszą dotychczasową nieudolność w tym temacie.

 » Ronda obwodnica (bamber | 31-05-2021, 16:19:27)

We Wrześni za obwodnica również mieszkańcy czekali ładnych kilka lat i wreszcie się doczekali... Spokojnie i Strzelno się doczeka...

 » Ronada (Grymboł z Scenica | 31-05-2021, 12:06:58)

W Wrześni to porobione jest wszystko jak należy, a w Mogilnie i Strzelnie to jeździć się nie da dziura na dziurze zawieszenie w moim audi a4 b6 co pół roku muszę wymieniać

 » Rond a miałobyć (Ja | 31-05-2021, 06:54:29)

Obwodnica mialabyc do 2023-2025 - teraz bajki o 2030 i dwa ronda… naiwni wierzący. A wiecie co będzie się działo jak będą je budować z ruchem w mieście?! Nie jest potrzebna wielka wyobraźnia aby sobie to uświadomić. No tak ale cieszcie się w 2030 kiedy pisu już nie będzie albo będą siedzieli - będzie obwodnica… (kaktus mnie wyrośnie) i dwa ronda.

 » Ronda (Marcin Grymicz z fałvi | 30-05-2021, 18:13:48)

Ciekawa inicjatywa. Jak ktoś będzie łamał przepisy na rondzie to zaraz go nagram.

 » Ronda (bamber | 30-05-2021, 09:57:20)

Nie ma co się bać rond. W całej Wielkopolsce nawet w najmniejszych miasteczkach buduje się ronda. Korków sie nie wyeliminuje natomiast poprawia bezpieczeństwo. Dla przykładu Wrzesnia i Środa Wielkopolska to miasteczka w których jest po kilkanaście rond...od " czapek burmistrza " po duże ronda... Na miejscu mieszkańców Strzelna tylko bym się cieszył... A za niedługi czas obwodnica się pojawi. Czas szybko biegnie ....

 » Ronda w Strzelnie (inianin | 29-05-2021, 20:25:46)

Beda rondka, za pare lat bedzie i obwodnica. Nie jestem sympatykiem obecnej wladzy (delikatnie mowiac), ale tutaj akurat wierze, ze wszystk bedzie OK. A za te pare lat, jak juz beda i rondka i obwodnica, to strzelnianie beda sie cieszyc i z jednego i z drugiego.

 » zakorkujmy Strzelno do reszty, a jak! (kot bonifacy | 29-05-2021, 15:14:03)

przecież ilość samochodów przejeżdżających przez Strzelno po rondach się nie zmniejszy. Samochody te będą dalej tu jechały tylko wolniej, np. ciągnik siodłowy z naczepą potrzebuje więcej czasu by się wywinąć na takich małych pipkach. Do tego dojdą niedzielni kierowcy, piesi itd. Więc przygotujcie się na nieustanny kibel z każdej ze stron. Może za to będzie mniej zdarzeń jak np policja co potrzaskała radiowóz k/o polo a nam nie było dane się dowiedzieć ani z cmg ani z innych mediów, i nie było komentarza rzecznika: bla bla bla bla. Jak już wybudują nam te cuda to koniecznie muszą mieć nazwę; na jedno na pewno zasłużył protoplasta regionu w budowie rondo korków - Duszyński.

 » Jajca sobie robią (Mecenas | 29-05-2021, 12:07:56)

Powiem tak: budowanie rond w tej chwili, to nic innego, jak znaczne oddalenie w czasie budowy obwodnic Strzelna.

 » do Strzelnianin (UPS | 29-05-2021, 11:06:04)

Nie wypowiadaj się za wszystkich. Masz tylko jeden głos i to złośliwy. A mimo Twojego sprzeciwu miasto jest coraz piękniejsze. Wieloletnich zaniedbań tak szybko się nie nadrobi.

 » Ronda rondami... (leon | 29-05-2021, 08:50:01)

Ale ścieżki rowerowej w Mogilnie, na którą nie można wjechać to nic nie przebije.

 » Ronda (S.p | 28-05-2021, 23:30:23)

Jestem zawodowym kierowcą - czekam na ronda!

 » Wybory (Marcin | 28-05-2021, 21:03:04)

Pan Morawiecki obiecał obwodnicę przed wyborami... Drodzy wyborcy sami widzicie co z wami robią.. Nie dajcie się manipulować! ***** ***!!

 » do momo (abc | 28-05-2021, 20:40:01)

Chyba najbliżej można spotkac takie rozwiazanie w Gnieznie na Roosevelta.W Mogilnie na suwak.

 » O co tutaj chodzi? (Kasiarz | 28-05-2021, 18:55:00)

Ktoś może wyjaśnić? Co to za rozgrywka? Kilka lat temu, dokładnie rok 2018 pikiety i manifestacje w temacie budiey rond, pikiety w kwestii obrony skweru, kasztanowców itp. a ostatecznie ci sami prominenci, którzy wtedy pikietowali teraz przyklepują budowę rond i pozują przy tej okazji do wspólnych zdjęć? No chwilą, bo ja tu czegoś nie rozumiem. Co to były za akcje? Budowa rond w sposób definitywny oddali temat budowy obwodnicy i każdy o tym wie. Kasztanowce? To była jedna wielka szopka od samego początku. Jaja sobie z ludzi robią normalnie śmiejąc się nam wszystkim w twarz. Za chwilę kolejna kampania wyborcza. Znów będą szopki pod publikę odstawiać. Nie zapomnijmy...

 » POPiS (Wnuk | 28-05-2021, 16:47:25)

W Warszawie PO z PiS ciągle z sobą walczą. Pan Kaczorek z panem Budką nie mogą na siebie patrzeć. A w Strzelnie tym czasem PO wraz z PiSem i to szczebla wojewódzkiego oraz centralnego zgodnie dymają obywateli. A przed wyborami przyjdą się łasić jak koty,a jeden kot będzie rudy... Pan Burmistrz powie że hejt nie hejt a prawda, która zawsze boli.

 » Historia (Strzenianin | 28-05-2021, 16:27:26)

Ludzie na naszych oczach pisze się historia. Oto wnuk strzelenskiego piekarza zabetonuje pół miasta niszcząc piękny kawałek zieleni, w którym jako dziecko zbierał kasztany. Ten pan nie jest stały w poglądach oj nie. Nie oddany na niego głosu w następnych wyborach. Drugi raz nie popełnimy tego błędu.

 » Rondo (Strzelno | 28-05-2021, 15:45:33)

Od razu proście o ścieżkę rowerową do nikąd, parkingi w koło ronda i macie korki do Kwieciszewa, Wronowy i Markowic. Pozdrawiam

 » Po co? (XYZ | 28-05-2021, 15:35:11)

Na chłopski rozum - jadąc od strony Mogilna rondo nr 1, niby dobrze, łatwiej będzie z Michelsona wyjechać tylko co z ul. Raj? Czemu nie jest włączona do ronda tylko wyjeżdżając z niej trzeba będzie wepchnąć się w korek od Jeziórek :( Rondo nr 2 zupełnie niepotrzebne, ono nic nie zmieni. Nadal pierwszeństwo będą miały pojazdy nadjeżdżające od Mogilna a ci od Konina będą musieli przepuścić. Więcej nie ma bo przecież św. Ducha jest jednokierunkowa. Na koiec pytanie retoryczne - jak przejedzie szybciej TIR trasą Poznań-Bydgoszcz? Po rondzie czy normalne skrzyżowanie jak jest teraz?

 » ... (Zdzichu | 28-05-2021, 14:27:54)

Strzelno, to stan umysłu...

 » ronda (gosc | 28-05-2021, 14:27:22)

WY SIE CIESZTA ZE TE RONDA ZROBIĄ,BO JAK ZROBIĄ OBWODNICE TO STRZELNO STANIE SIĘ PUSTKOWIEM,BO JAK KTOS BĘDZIE MIAŁ OBJECHAĆ STRZELNO ZEBY ZROBIĆ ZAKUPY TO SZYBCIEJ DOJEDZIE DO INOWROCŁAWIA I ZNAJDZIE LEPIEJ I TANIEJ I MOŻE NIKT NIE BĘDZIE WALIŁ KLIJENTÓW W ROGI JAK W TYCH STRZELNOSKICH MARKETACH -NIE WSPOMNE JUŻ O TEJ BIEDRONCE

 » Ronda w (Opl | 28-05-2021, 13:56:55)

Ronda na pewno w jakimś stopniu usprawnią ruch w Strzelnie.

 » Rondo (Hejka | 28-05-2021, 13:13:04)

Do Cisza ! Internet frajerstwo omamił , ludzie sami nie wiedzą co jest dobre a co tylko przekręt ! Płyną i cieszą się że Minister finansów i Premier daje a nie mówi że "Pinindzy Nima i nie bbędzie " cała logika cwaniaka Polaka !

 » Ronda (RWoj. | 28-05-2021, 12:13:13)

Być może ronda usprawnią przejazd, mam nadzieję, że tak. A te dwa drzewka, które trzeba poświęcić, no trudno coś za coś. Zresztą co,to za wielki skwer.

 » PO CICHU - CISZA NAD TYMI RĄDAMI. (CISZA | 28-05-2021, 09:27:05)

ZNOWU COŚ PO CICHU, ABY MIESZKAŃCY NIE WYRAZALI SWOJEGO ZDANIA, A PRZED WYBORAMI DOSTANĄ WIELKIE SLOGANY, ABY POSZLI ZAGŁOSOWAĆ NA ,, ZBAWCE " MAŁEJ OJCZYZNY I ZNAJĄC NASZYCH MIESZKAŃCÓW DADZĄ SIĘ ZŁAPAĆ NA TEN WYBORCZY LEP.

 » do kierowca (momo | 28-05-2021, 08:32:57)

powiedz jak z dwóch pasów wiedziesz na rądo o jednym pasie, w mogilnie musieli zamknąć jeden pas , rądo jest żle zaprojektowane i tyle , powoduje gigantyczne korki ,

 » czy (momo | 28-05-2021, 08:28:53)

przy okazji tej inwestycji zostanie zburzone szkodliwe dla dzieci przedszkole i przeniesione w bezpieczne miejsce np do szkoły nr 3

 » Wyjazd w kierunku Poznania (Łąkie | 28-05-2021, 08:16:09)

Będzie można wjechać szybciej na dk skręcając w kierunku Poznania. Dziś to trzeba Czekać bardzo długo bo trzeba przepuścic jadących z i w kierunku Poznania. Czekam z utęsknieniem za rondami.

 » Do stare pudernicy (Kierowca | 27-05-2021, 23:53:44)

W Mogilnie to nie rondo powoduje korki tylko to, że jeden pas jezdni został zlikwidowany.

 » Tak dla rond!!! (Kierowca | 27-05-2021, 23:48:44)

Bardzo dobra wiadomość. Przestańcie już niedzielni kierowcy narzekać. Brawo. Brawo i jeszcze raz brawo.

 » Strzelno ronda (Hejka | 27-05-2021, 23:09:08)

Za****ście proste pytanie !? Obwodnica , wyprowadzenie tranzytu z miasta czy dwa kwietniki ? Zrobią kwietniki to o obwodnicy po 2024 roku wiocha jaką jest Strzelno może zapomnieć

 » Strzelno ronda (Hejka | 27-05-2021, 23:07:44)

Za****ście proste pytanie !? Obwodnica , wyprowadzenie tranzytu z miasta czy dwa kwietniki ? Zrobią kwietniki to o obwodnicy po 2024 roku wiocha jaką jest Strzelno może zapomnieć

 » Do mieszkańca (Mig | 27-05-2021, 23:05:46)

Człowieku, co Ty wymyślasz, jaka mała obwodnica?! Jeżeli powstanie jakaś prymitywna obwodnica, to z pewnością możemy ZAPOMNIEĆ O OBWODNICY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. A z problemem ,,korków" firma budująca ronda sobie poradzi, przecież, to nie pierwsze ronda, które ta firma buduje w mieście.

 » Dwa ronda to szaleństwo !!!!! (WYBORCA | 27-05-2021, 22:37:01)

Dwa RONDA w Strzelnie TO SZALEŃSTWO !!! To realizacja pomysłu PO ! Brawo strzeleński PiS ! Bez żadnego kontaktu ze SPOŁECZNOŚCIĄ STRZELEŃSKĄ I WYBORCAMI ! Dwa ronda TO ZAGŁADA STRZELNA !!! Dwa ronda to obwodnica na święte NJGDY !!!! PiS w Strzelnie wspiera PO ,KO ! Kozanecka do domu !

 » niepotrzebne ronda (piotr | 27-05-2021, 22:32:26)

Ronda na tę chwilę nie są niezbędnie potrzebne. Samochodów od nich nie ubędzie. Po zbudowaniu obwodnicy jak najbardziej. Mnie martwi co innego: utrudnienia w ruchu na czas budowy i korki do Jeziorek. O tym chyba nikt nie pomyślał, o kasztanowcach również.

 » Obwodnica a nie ronda (mieszkaniec | 27-05-2021, 21:46:03)

Co za Burmistrz najpierw krytykował poprzednika i przekonywał wszystkich i całą rade przeciwko budowy rond i wycinki kasztanów , a teraz działa odwrotnie .ALE ZDRAJCA !!!-zawiódł wyborców .Najpierw jest potrzebna mała obwodnica ,bo którędy mają być te objazdy ? -podczas budowy rond . A sklepy też będą wyłączone z handlu .Burmistrz i rada bez pomysłu !!!

 » Ronda .... (Będziemy to pamiętać jak będą wybory ! | 27-05-2021, 21:37:02)

Zastanawia mnie fakt jak to było cichutko zrobione hmmm...chyba władza się bała że przyjdą mieszkańcy i powiedzą że nie chcemy rond tylko Obwodnicę!!!

 » z Mogilna (stara pudernica | 27-05-2021, 21:36:41)

Powstrzymajcie to! zobaczcie co nam uczynił Duszyński. Pozwolił obcemu inwestorowi ingerować i odjaniepawlili ronda. Teraz dopiero robi analizy. PO FAKCIE. Oczywiście nie ma winnych. Co dzień jest po 5 godzin korków. W Mogilnie! bez drogi krajowej, gdzie tylko miejscowi tkwią w korkach. Strzelno zablokuje się na amen. Wspomnicie moje słowa. Jeszcze większy hałas i smród ze stojących samochodów. Powstrzymajcie to póki nie jest za późno.

 » Głupota (Stan | 27-05-2021, 21:11:19)

Po co ronda skoro w planach obwodnica? Czyli mieszkańcy Strzelna obwodnica nigdy nie powstanie-ale to było pewne bo PiS to kłamcy. Nic nie zreformowali, tylko podnoszą podatki i podnoszą.

 » Ronda (Mieszkaniec | 27-05-2021, 20:08:44)

Dwa wyimaginowane ronda. Na dzień dzisiejszy natężenie ruchu wynosi 10tys.pojazdów na dobę a po wybudowaniu rond natężenie ruchu będzie wynosiło 15tys.pojazdów na dobę to będzie takie usprawnienie ruchu pojazdów i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

 » Brak sensu i logiki (qwerty | 27-05-2021, 18:54:37)

Niby w jaki sposób ronda mają poprawić bezpieczeństwo??? Jestem przekonany, że co najwyżej mogą pogorszyć ale na pewno nie poprawić. Jeśli ma być obwodnica to po co ronda? Wyda się miliony z naszych podatków albo z kredytu, czyli jeszcze gorzej, zniszczy się skwer przy PKO a później ronda będą puste... ronda, które nic nie dadzą! A jeśli dadzą to może delikatne usprawnienie ruchu co w przypadku korków jakie co jakiś czas mają miejsce i tak nic nie zmieni.. więc nie ma sensu, koszty są niewspółmierne do wątpliwego zysku. Pan starosta przypadkiem nie zapewniał wraz z burmistrzem, że nie będzie rond? TFU!

 » Obłuda i hipokryzja naszych ważnych panów z samo. (UŚMIECHY SZCZERE ? | 27-05-2021, 18:41:05)

Tak, tak- teraz umizgi i uśmiechy do Pis, a nie dawno pewien Pan z ,, POLITYK GMINNY I POWIATOWY " wypowiadał się jak o czymś najgorszym na świecie. Pan ,, ważny " z gminy też . To się nazywa super obłuda , dlatego nie będę głosowała na tych dwóch Panów z naszej gminy w najbliższych wyborach samorządowych . Przypomnę obłuda to zachowanie, które cechuje nieszczerość i fałsz -dwulicowość i hipokryzja . Fajnie ,że Pis ,posłowie z Pis i rządu działają dla naszej małej gminy . Nie Fajnie, ZE OSOBY Z NASZEJ GMINY ZACHOWUJĄ SIĘ RAZ TAK - A ZACHWILE BĘDĄ SIĘ O TYCH SAMYCH OSOBACH I PARTII RZĄDZĄCEJ WYPOWIADALI JAK O CZYMŚ NAJGORSZYM NA ŚWIECIE ,,,,, JUŻ NIE POWEIM JAK .

 » rondo (RDS | 27-05-2021, 18:21:47)

Na co komu ronda,My potrzebujemy obwodnicy!!!!a wogole po co ,tam ksiadz czy tez ma zamiar budowac??

 » Ronda (Wyborca | 27-05-2021, 18:07:56)

Szopka jakich mało. Na siłę robią ronda, bo przy okazji zrobią infrastrukturę pod drogą i to jest chyba główny powód dla którego władza w Strzelnie tak zabiega o ronda. GDDKiA zrobi to za darmo a tak by trzeba gminne pieniążki wyłożyć. A co tam skwer, ważne że będzie zrobione to co musiałby zrobić burmistrz. Myślę że z tych kasztanowców pan burmistrz zleci wykonanie donic... Drzewa to pan burmistrz sądził w Łąkiem wraz z radnymi i kolegami pszczelarzami a w Strzelnie można wyciąć. Niestety głosowałem na niego i tym bardziej mi smutno.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » DZIERZĄŻNO: Dzień Dziecka (0)
 » Świętowali Dzień Dziecka (0)
 » Trzy wydarzenia w Chabsku (3)
 » Nabór do "Lata w teatrze" (1)
 » Dzień Dziecka w Dąbrowie (0)
 » Niezapomniane melodie w Strzelnie (0)
 » 29-latek uciekał przed policją (5)
 » Wykonywali kwiatowe bukiety (1)
 » Czołowe zderzenie pojazdów (15)
 » Przez awarię bez gazu (8)
 » Przebudują drogę krajową (5)
 » Pijany za kierownicą ciężarówki (1)
 » Ostatni dzień "Pyszadła" (3)
 » Tymon Tymański w amfiteatrze (10)
 » InoRos w Mogilnie (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ